Setari Cookie-uri

avortul - crima?

in ziua de astazi sant o multime de metode contraceptive adaptate oricarui buzunar, care te vor impiedica sa faci un avort.
consider avortul o crima facuta cu buna-stiinta si premeditata (nu se pune problema aici de un fat cu handicap, o sarcina rezultata folosind mijloace contracetive samd ), pt ca POTI SA IL IMPIEDICI SI SA EVEITI SARCINA NEDORITA.
condamn femeile care sant active sexul si nu se protejeaza si facand astfel, avort dupa avort.-asta este problema mea-.
o zi buna.
mentos_07
Postat pe 11 Septembrie 2008 16:37
Doamne fereste...
Eu zic ca acele femei care au facut avort si`au zis : " Azi fac sex neprotejat ca deabea astept sa raman gravida sa ma pot duce sa fac un avort "...

Sabrina_Nede
Postat pe 11 Septembrie 2008 16:41
sa citesc msg tau mentos..nu a facut decat sa ma irite mai mult decat era in alte motive...chiar vrei sa`ti doresc asa ceva ca sa vezi de fapt ce inseamna?oricum te voi anunta in ziua cand ii voi zice iubitului meu ca vreau sa facem sex neprotejat,sa raman si sa fac avort...tu ai exagerat rau cu comentariu..nu ai putut sa citesti ce au scris altele care sun pro sau contra?cred ca toate suntem contra,iti zic eu ca nimeni nu vrea..lasand la o parte efectele fizice si psihice de dupa,nu ai vreau sa simti durerea aia insuportabila..asa ca cred ca toate suntem contra..doar ca nu judecam..nu mi`a zis nimeni dc asa si dc nu invers..esti total pe dinafara fetit`o.
For_life
Postat pe 11 Septembrie 2008 16:46
Ah ce i`as dori un copil din flori ! Sa vada atunci ce inseamna vorbesti fara sa gandesti..

Eu inteleg ca suntem pro si contra..si eu sunt CONTRA ...dar nu si in situatiile de criza...

Si zicea cineva pe aici k e de acord cu avortul doar dak e viol, sau malformat, sau dak are alte probleme...

:))))
Ma amuza foarte tare...e k si cum ai spune : " Sunt de acord cu mancarea doar daca sunt legume " cand defapt tu esti contra MANCARII si bei apa de o viatza...

Pai ori esti pro ori contra ? Uoff
Sabrina_Nede
Postat pe 11 Septembrie 2008 16:51
Avortul=crima cu premeditare!!
acum este mult mai usor sa faci un avort decat inainte de asta lumea acum uita sa se mai protejeze pt ca stiu ca vor scapa foarte usor de problema!!

Postat pe 11 Septembrie 2008 17:34
Pai..se faceau avorturi si inainte, la fel ca acum numai ca singura diferenta era DurereA groaznica fizica..

Acum a ramas doar durerea psihica .

Sabrina_Nede
Postat pe 11 Septembrie 2008 19:33
@Sabina Nu doar durerea fizica...riscai sa faci puscarie!

Oricum sunt de acord ca sunt multe metode contraceptive...dar oare femeile de la tara stiu de ele? Vine nea Gheo beat si se pune peste mariuca si dai...si gata...Si mai are o droaie de copii prin casa...

Sa nu intelegeti cumva ca sunt de acor cu avortul. Nu sunt de acord cu faptul ca in unele zone e prea putin mediatizata contraceptia.

Nu ar mai trebui sa existe avorturi!
luv4ever77
Postat pe 11 Septembrie 2008 23:19
:)))))) asta mi`a placut :))

Sabrina_Nede
Postat pe 11 Septembrie 2008 23:25
Depinde in ce luna comiti avortul..Anyway, eu as prefera sa ma protejez ff bn pt k ma inspaimanta ideea sa concep un copil si sa il omor, m-am gandit la asta si chiar nu vreau sa am pe constiinta un sufletel ; pana la urma el nu are nicio vina ca nu au fost partenerii atenti.

Postat pe 12 Septembrie 2008 00:50
Cel mai bine este sa ne protejam!!Cred ca atunci cand faci un avort suferi niste dureri cumplite

Postat pe 12 Septembrie 2008 17:11
De la: Georgia99, la data 2008-09-12 00:50:39Depinde in ce luna comiti avortul..Anyway, eu as prefera sa ma protejez ff bn pt k ma inspaimanta ideea sa concep un copil si sa il omor, m-am gandit la asta si chiar nu vreau sa am pe constiinta un sufletel ; pana la urma el nu are nicio vina ca nu au fost partenerii atenti.


POFTIM?????????? Depinde in ce luna comiti avortul??????? Chiar si asa tot crima ramane... asa o celula cum e la inceputul sarcinii... e o celula plina de viata...
Nu vreau sa impun nimanui... oricum fiecare parerea o are formata deja... insa nu poti afirma ca faptul ca epinde de luna... este o monstruozitate acest lucru.... Si tu, tu fiecare de aici, intai si intai a fost o celula care o data cu timpul se dividea si a ajuns fat... apoi omul de azi... nu poti afirma asa ceva!!!!!!!!
devyl_is_crying
Postat pe 13 Septembrie 2008 16:36
De la: devyl_is_crying, la data 2008-09-13 16:36:59
De la: Georgia99, la data 2008-09-12 00:50:39Depinde in ce luna comiti avortul..Anyway, eu as prefera sa ma protejez ff bn pt k ma inspaimanta ideea sa concep un copil si sa il omor, m-am gandit la asta si chiar nu vreau sa am pe constiinta un sufletel ; pana la urma el nu are nicio vina ca nu au fost partenerii atenti.


POFTIM?????????? Depinde in ce luna comiti avortul??????? Chiar si asa tot crima ramane... asa o celula cum e la inceputul sarcinii... e o celula plina de viata...
Nu vreau sa impun nimanui... oricum fiecare parerea o are formata deja... insa nu poti afirma ca faptul ca epinde de luna... este o monstruozitate acest lucru.... Si tu, tu fiecare de aici, intai si intai a fost o celula care o data cu timpul se dividea si a ajuns fat... apoi omul de azi... nu poti afirma asa ceva!!!!!!!!



Asa este normal..cum zici tu, asa este moral. Numai k , surpriza, se comit avorturi in fiecare zi, peste tot, se fac la crime,auzi...iar crima s epedepseste cu inchisoare. Astfel eu stiu k legea spune ca avortul se poate produce in primele 2 luni ( Primele 2 park, nu sunt sigura )

Postat pe 13 Septembrie 2008 16:50
este parerea mea si nu cred ca nu am dreptul sa mi-o exprim.
cred k ar trebuii sa citestii cu mai multa atentie ce am scris eu acolo.nu am cum si nici nu vreau sa fiu de acord cu toata lumea
mentos_07
Postat pe 13 Septembrie 2008 17:49
un copil din flori la tine inseamna un copil fara tata? daca da, pt mine una nu ar fii o nenorocire, pt k dc l-as face mi l-as dorii si nu as avea nevoie de un barabat sa ma ajute sa il cresc. am o familie minunata care m-ar ajuta neconditionat.
mentos_07
Postat pe 13 Septembrie 2008 17:54
stiti ce ma doare pe mine cel mai mult faptul ca unele femei omoara copii de care alte femei ar avea nevoie !asta ma doare enorm eu nu mai pot avea copii si altele ii arunca de parca sunt niste obiecte vechii care nu ne mai sunt de folos.si ma scuzati chiar sunt campanii de informare si in mediul rural dar unele femei se fac ca nu aud pur si simplu ,e mai usor sa dai vina pe domnul gheo..nu?si ma mai do9are ceva ......faptul ca unele femei in nebunia lor nu numai ca nu fac avort dar ii lasa la tomberoane sau pe strazi dupa ce s-au nascut si intrb si eu cu nonsalanta asa ...oare dac avortul este crima..........si este,faptul ca ii nasti si apoi ii arunci cum se numeste?
ramona_balanescu
Postat pe 13 Septembrie 2008 21:58
De la: OanaTrifu, la data 2008-06-24 13:49:03se poate numi avortul crima? si daca da, este mai corect sa parasesti copilul fiindca nu-l poti creste din tot soiul de motive? sau sa-l lasi sa moara de foame apoi? sau sa stii ca de fapt nu-ti poti permite sa-i asiguri un viitor decent? ce parere aveti?


mi se pare mult mai rau sa faci copilul ala si sa nu il poti creste, sa nu te poti ocupa de el , sa nu aiba ce sa manance, sa nu aiba o copilarie fericita, o educatie aleasa etc. Se alege praful de acel copil, o va lua pe cai gresite, dara fara vina lui.

Postat pe 13 Septembrie 2008 22:31
Mai... eu am citit foarte bine POTI SA FII SIGURA DE ASTA... fapt pt care am raspuns la ceea ce m-a revoltat si anume "Depinde in ce luna se comite avortul"; si ai face bine sa citesti tu toate comentariile de la inceput pana la sfarsit si ai observa ca nu e prima data cand scriu si faptul ca unele idei chiar le repet (direct sau indirect)!
Cat despre faptul ca VAI VEZI DOAMNE ca nu ai cu ce sa l cresti (pt doamna sau domnisoara GEORGIANA99) mai bine afirmi ca nu vrei sa ai! Dupa cum am mai spus sunt plasamente care ajuta mamele singure, si chiar le sustin financiar pana ce ea isi gaseste un loc de munca... Asa ca singurul lucru care trebuie afirmat e ca "Nu vreau sa am acel copil, nu ca nu pot!"
Motive si dezbateri ar fi multe... insa... fiecare cu viata ei!!!
devyl_is_crying
Postat pe 14 Septembrie 2008 17:15
De la: ramona_balanescu, la data 2008-09-13 21:58:22stiti ce ma doare pe mine cel mai mult faptul ca unele femei omoara copii de care alte femei ar avea nevoie !asta ma doare enorm eu nu mai pot avea copii si altele ii arunca de parca sunt niste obiecte vechii care nu ne mai sunt de folos.si ma scuzati chiar sunt campanii de informare si in mediul rural dar unele femei se fac ca nu aud pur si simplu ,e mai usor sa dai vina pe domnul gheo..nu?si ma mai do9are ceva ......faptul ca unele femei in nebunia lor nu numai ca nu fac avort dar ii lasa la tomberoane sau pe strazi dupa ce s-au nascut si intrb si eu cu nonsalanta asa ...oare dac avortul este crima..........si este,faptul ca ii nasti si apoi ii arunci cum se numeste?

Ai mare dreptate!!!!!!!!!!! Si ptr Sabrina Nede: nu mai fii ironica, nu ti-as dori sa fi in postura de a alege sa faci avort cand ti se spune ca, copilul tau are o malformatie, sau nu ti-as dori sa ramai insarcinata dupa un viol. Sa te vedem atunci... Chiar nu iti doresc. Stai de vorba cu fete care au patit asta!
rosuveronika
Postat pe 14 Septembrie 2008 17:32
De la: devyl_is_crying, la data 2008-09-14 17:15:12Mai... eu am citit foarte bine POTI SA FII SIGURA DE ASTA... fapt pt care am raspuns la ceea ce m-a revoltat si anume "Depinde in ce luna se comite avortul"; si ai face bine sa citesti tu toate comentariile de la inceput pana la sfarsit si ai observa ca nu e prima data cand scriu si faptul ca unele idei chiar le repet (direct sau indirect)!
Cat despre faptul ca VAI VEZI DOAMNE ca nu ai cu ce sa l cresti (pt doamna sau domnisoara GEORGIANA99) mai bine afirmi ca nu vrei sa ai! Dupa cum am mai spus sunt plasamente care ajuta mamele singure, si chiar le sustin financiar pana ce ea isi gaseste un loc de munca... Asa ca singurul lucru care trebuie afirmat e ca "Nu vreau sa am acel copil, nu ca nu pot!"
Motive si dezbateri ar fi multe... insa... fiecare cu viata ei!!!


traiesti intr-o lume roz draga, coboara cu picioarele pe pamant

Postat pe 14 Septembrie 2008 17:46
Eu zic ca acele femei care au facut avort si`au zis : " Azi fac sex neprotejat ca deabea astept sa raman gravida sa ma pot duce sa fac un avort "...

bai fetito ..ce sa zik mai lasat fara cuvinte dak u atat ai priceput din toate mesajele scrise pe forum...e clar,nici nu stiu de ce ma mai obosesc sa tastez.tind sa cred k exista mai multi retardati,imi cer scuze pt limbajul licentios,care pot sa afirme ce ai afirmat u mai sus,decat femei care sa spuna asa ceva,atunci knd se intampla sa ramai insarcinata,ramai pt k nu te-ai protejat asta e adevarat dar nu pt k asa ti-ai propus u,si inca ceva sa sti k pt nimeni,absolut nimeni avortul nu e o placere,indif la ce varsta ,indif dak e primul sau al 5-lea.e un lucru GROAZNIC.sa ti minte lucru acesta si sa nu mai afirmi niciodata ce ai afirmat mai sus pt k-s numai aberatii"deabea astept sa raman gravida sa ma pot duce sa fak un avort"DOAMNE,DOAMNE,pana unde poate sa tinda prostia omeneasca
Xsandra
Postat pe 14 Septembrie 2008 22:10
Eu zic ca acele femei care au facut avort si`au zis : " Azi fac sex neprotejat ca deabea astept sa raman gravida sa ma pot duce sa fac un avort "...

bai fetito ..ce sa zik mai lasat fara cuvinte dak u atat ai priceput din toate mesajele scrise pe forum...e clar,nici nu stiu de ce ma mai obosesc sa tastez.tind sa cred k exista mai multi retardati,imi cer scuze pt limbajul licentios,care pot sa afirme ce ai afirmat u mai sus,decat femei care sa spuna asa ceva,atunci knd se intampla sa ramai insarcinata,ramai pt k nu te-ai protejat asta e adevarat dar nu pt k asa ti-ai propus u,si inca ceva sa sti k pt nimeni,absolut nimeni avortul nu e o placere,indif la ce varsta ,indif dak e primul sau al 5-lea.e un lucru GROAZNIC.sa ti minte lucru acesta si sa nu mai afirmi niciodata ce ai afirmat mai sus pt k-s numai aberatii"deabea astept sa raman gravida sa ma pot duce sa fak un avort"DOAMNE,DOAMNE,pana unde poate sa tinda prostia omeneasca
Xsandra
Postat pe 14 Septembrie 2008 22:10
Cat despre faptul ca VAI VEZI DOAMNE ca nu ai cu ce sa l cresti (pt doamna sau domnisoara GEORGIANA99) mai bine afirmi ca nu vrei sa ai! Dupa cum am mai spus sunt plasamente care ajuta mamele singure, si chiar le sustin financiar pana ce ea isi gaseste un loc de munca... Asa ca singurul lucru care trebuie afirmat e ca "Nu vreau sa am acel copil, nu ca nu pot!"
Motive si dezbateri ar fi multe... insa... fiecare cu viata ei!!!


am si eu o curiozitate,oare ce educatie i-ai putea da copilului tau in asemenea conditii,presupun k nu una foarte aleasa.sunt de parerea k destul ai fost inconstienta atunci knd l-ai conceput.AJUNGE,nu stiu dak mai e cazul sa-l chinui si mai mult.Fa un copil atunci cand ai ce sa-i oferi din toate punctele de vedere,sunt destui copii care se chinuie pe lumea asta
Xsandra
Postat pe 14 Septembrie 2008 22:21
De la: Xsandra, la data 2008-09-14 22:10:51Eu zic ca acele femei care au facut avort si`au zis : " Azi fac sex neprotejat ca deabea astept sa raman gravida sa ma pot duce sa fac un avort "...

bai fetito ..ce sa zik mai lasat fara cuvinte dak u atat ai priceput din toate mesajele scrise pe forum...e clar,nici nu stiu de ce ma mai obosesc sa tastez.tind sa cred k exista mai multi retardati,imi cer scuze pt limbajul licentios,care pot sa afirme ce ai afirmat u mai sus,decat femei care sa spuna asa ceva,atunci knd se intampla sa ramai insarcinata,ramai pt k nu te-ai protejat asta e adevarat dar nu pt k asa ti-ai propus u,si inca ceva sa sti k pt nimeni,absolut nimeni avortul nu e o placere,indif la ce varsta ,indif dak e primul sau al 5-lea.e un lucru GROAZNIC.sa ti minte lucru acesta si sa nu mai afirmi niciodata ce ai afirmat mai sus pt k-s numai aberatii"deabea astept sa raman gravida sa ma pot duce sa fak un avort"DOAMNE,DOAMNE,pana unde poate sa tinda prostia omeneasca



mai femeia barbat bine :)))

Dar cum iti permiti sa ma jignesti????????
Faci si tu parte din oamenii care dak au alta opinie a lor e cea corecta??
Sabrina_Nede
Postat pe 15 Septembrie 2008 00:26
De la: Xsandra, la data 2008-09-14 22:21:24Cat despre faptul ca VAI VEZI DOAMNE ca nu ai cu ce sa l cresti (pt doamna sau domnisoara GEORGIANA99) mai bine afirmi ca nu vrei sa ai! Dupa cum am mai spus sunt plasamente care ajuta mamele singure, si chiar le sustin financiar pana ce ea isi gaseste un loc de munca... Asa ca singurul lucru care trebuie afirmat e ca "Nu vreau sa am acel copil, nu ca nu pot!"
Motive si dezbateri ar fi multe... insa... fiecare cu viata ei!!!


am si eu o curiozitate,oare ce educatie i-ai putea da copilului tau in asemenea conditii,presupun k nu una foarte aleasa.sunt de parerea k destul ai fost inconstienta atunci knd l-ai conceput.AJUNGE,nu stiu dak mai e cazul sa-l chinui si mai mult.Fa un copil atunci cand ai ce sa-i oferi din toate punctele de vedere,sunt destui copii care se chinuie pe lumea asta


Pana la urma care ti`e curiozitatea ??
Sabrina_Nede
Postat pe 15 Septembrie 2008 00:27
nu stiu ce varsta ai,dar am vazut ce mentalitate ai,nu e vina mea k nu sti sa te exprimi,si mai grav e ca nu sti sa scri citet si presupun k nici sa vorbesti coerent,in concluzie esti cam varza fetito.dar nu e problema mea,la cati prosti zak pe lumea asta ori cu unu in plus,ori fara.apropo de ceea ce scri la sfarsitul comentariului,faza cu abuzul de prostie.u esti una din acele fiinte care nu abuzeaza de prostie ,nici nu ai avea cum pt k asa te-ai nascut,pana la urma nu e vina ta,si de aceea am si afirmat in celalat comentariu,decat sa faci copii retardati,sau sa nu poti sa le dai 7 ani de aksa,sa-i inveti sa scrie si asa mai departe mai bine sa nu-ti mai dea d-zeu.
eu zik sa nu te mai strofoci sa scri,poate ai alte treburi mai importante si noi te retinem,eu...dak as fi in locul tau as mai exersa un pik cu un pix, o foaie si o carte de citire,mult succes!!!
Xsandra
Postat pe 15 Septembrie 2008 16:54
De la: Georgia99, la data 2008-09-14 17:46:43
De la: devyl_is_crying, la data 2008-09-14 17:15:12Mai... eu am citit foarte bine POTI SA FII SIGURA DE ASTA... fapt pt care am raspuns la ceea ce m-a revoltat si anume "Depinde in ce luna se comite avortul"; si ai face bine sa citesti tu toate comentariile de la inceput pana la sfarsit si ai observa ca nu e prima data cand scriu si faptul ca unele idei chiar le repet (direct sau indirect)!
Cat despre faptul ca VAI VEZI DOAMNE ca nu ai cu ce sa l cresti (pt doamna sau domnisoara GEORGIANA99) mai bine afirmi ca nu vrei sa ai! Dupa cum am mai spus sunt plasamente care ajuta mamele singure, si chiar le sustin financiar pana ce ea isi gaseste un loc de munca... Asa ca singurul lucru care trebuie afirmat e ca "Nu vreau sa am acel copil, nu ca nu pot!"
Motive si dezbateri ar fi multe... insa... fiecare cu viata ei!!!


traiesti intr-o lume roz draga, coboara cu picioarele pe pamant



Imi pare foarte rau pentru tine insa ti-ai format o parere gresita...
Mai ales cand stiu sigur de plasamente! Cat despre motivele pe care le mai vad aici cu a ramane insarcinata in urma unui viol CITITI OAMENI BUNI SI DOCUMENTATI-VA INAITE DE A AFIMRA CEVA...
Si ... georgiana draga, mi-am inceput viata sexuala de cativa ani buni si cum se face ca pana la ora actuala nu am ramas? Iti spun tot eu... m-am protejat si inca o fac... SI ESTE O CRIMA SA FACA AVORT MAI ALES CELE CARE NU SE PROTEJEAZA DAR VAI NU IL DORESC, NU MA SIMT PREGATITA etc...
ESTE O CRIMA SA OMORI UN SUFLET CARE ARE DREPTUL CA FIECARE DINTRE NOI LA UN SURAS, O ZI INSORITA, in ceea ce priveste handicapul.... ma doare inima insa nu stiu sincer! Degeaba m-as pronunta in aceasta privinta deoarece doar la momentul oportun voi stii
Si este o crima ca adolescentele de azi sa faca SEX doar de dragul de a o face, ca o fata de 16-17 ani sa mearga la medic sa o scape de problema ca vai! s-a intamplat nenorocirea tocmai pe capul ei!
devyl_is_crying
Postat pe 15 Septembrie 2008 18:28
De la: devyl_is_crying, la data 2008-09-15 18:28:06
De la: Georgia99, la data 2008-09-14 17:46:43
De la: devyl_is_crying, la data 2008-09-14 17:15:12Mai... eu am citit foarte bine POTI SA FII SIGURA DE ASTA... fapt pt care am raspuns la ceea ce m-a revoltat si anume "Depinde in ce luna se comite avortul"; si ai face bine sa citesti tu toate comentariile de la inceput pana la sfarsit si ai observa ca nu e prima data cand scriu si faptul ca unele idei chiar le repet (direct sau indirect)!
Cat despre faptul ca VAI VEZI DOAMNE ca nu ai cu ce sa l cresti (pt doamna sau domnisoara GEORGIANA99) mai bine afirmi ca nu vrei sa ai! Dupa cum am mai spus sunt plasamente care ajuta mamele singure, si chiar le sustin financiar pana ce ea isi gaseste un loc de munca... Asa ca singurul lucru care trebuie afirmat e ca "Nu vreau sa am acel copil, nu ca nu pot!"
Motive si dezbateri ar fi multe... insa... fiecare cu viata ei!!!


traiesti intr-o lume roz draga, coboara cu picioarele pe pamant



Imi pare foarte rau pentru tine insa ti-ai format o parere gresita...
Mai ales cand stiu sigur de plasamente! Cat despre motivele pe care le mai vad aici cu a ramane insarcinata in urma unui viol CITITI OAMENI BUNI SI DOCUMENTATI-VA INAITE DE A AFIMRA CEVA...
Si ... georgiana draga, mi-am inceput viata sexuala de cativa ani buni si cum se face ca pana la ora actuala nu am ramas? Iti spun tot eu... m-am protejat si inca o fac... SI ESTE O CRIMA SA FACA AVORT MAI ALES CELE CARE NU SE PROTEJEAZA DAR VAI NU IL DORESC, NU MA SIMT PREGATITA etc...
ESTE O CRIMA SA OMORI UN SUFLET CARE ARE DREPTUL CA FIECARE DINTRE NOI LA UN SURAS, O ZI INSORITA, in ceea ce priveste handicapul.... ma doare inima insa nu stiu sincer! Degeaba m-as pronunta in aceasta privinta deoarece doar la momentul oportun voi stii
Si este o crima ca adolescentele de azi sa faca SEX doar de dragul de a o face, ca o fata de 16-17 ani sa mearga la medic sa o scape de problema ca vai! s-a intamplat nenorocirea tocmai pe capul ei!



Se intampla accidente..se poate rupe prezervativul..au fost cazuri in care unele femei care luau anticonceptionale au ramas totusi insarcinate. Tu ce vrei, sa raman gravida la 20 de ani si sa il pastrez pt k omor un suflet ? Inn iciun caz...si sa stii k ma protejez si nu fac sex de dragul de a o face, am o relatie stabila de 2 ani si o fac pt k vreau, pt k asa este normal de l ao anumita varsta. Nu sunt de acord cu avorturile nici eu, am mai zis, prefer sa ma protejez decat sa fac avort, pt ca as avea pe constiinta acel copil, care nu ar avea niucio vina ca a fost cocneput. Sa stii ca exista accidente, daca nua i ramas tu, nu inseamna ca nu au ramas alte fete ! mai intereseaza-te tu....sunt zeci de cazuri la televizor, nu le ajuta nimeni, pt ca pe nimeni nu intereaza. Tu cat crezi ca ar ajuta acele centre de plasament ? Traim in Romania, tu chiar crezi ca acei oameni isi fac datoria ????? Nu ai vazut k si in spitale sunt asistente si medici inconstienti are pun in pericol viata bebelusilor, da pai in acele centre de plasament...

Postat pe 15 Septembrie 2008 19:17
O lume "roz"?
Whatever.Dar sa o luam din perspectiva asta:din moment ce ti-ai asumat riscul,din moment ce erai convinsa ca sexu' neprotejat poate avea urmarile lui,respectiv boala sau sarcina,si nu ti-a pasat decat de placerea actului sexual,cred ca meriti o lectie de viata.
Si nu este avortul,ci sa inveti sa iti asumi responsabilitatea pt. faptele si greselile tale si sa iti cresti copilu' cum se cuvine
Deci,da,avortu' e o crima
Stilll_MeG
Postat pe 16 Septembrie 2008 22:35
Nu cred ca este echivalent a face un avort, cu a omorii un om, totusi ... la 6 saptamani, termen la care de obicei se face un avort, embrionul este cat un cheag de sange, si daca ar trebuii sa te ierte cineva pentru o asemenea fapta, acela este cel caruia i-ai luat dreptul la viata, nici un Dumnezeu, si nici alti oameni!

Postat pe 16 Septembrie 2008 23:22
sunteti groaznice.."Si este o crima ca adolescentele de azi sa faca SEX doar de dragul de a o face, ca o fata de 16-17 ani sa mearga la medic sa o scape de problema ca vai! s-a intamplat nenorocirea tocmai pe capul ei!"..nu am vazut atata rautate in viata mea...atata ironie..atata teorie,ca practica...cel mai usor este sa comentezi...face`ti voi ma copii la 16 ani...sau la 15...tace`ti naibii din gura aia spurcata ca voi pacatuiti mai mult cu rautatea asta de doi lei...chiar asa sa nu poti sa intelegi pe nimeni?si da...sabina are dreptate..nu cred ca am gandit vreuna dintre noi"e las ca fac avort..si ce..?voi aveti alta treaba..si sper s`o face`ti mai bine ca cu rautatea stati super...tot asa...niste oameni necunoscuti m`au facut sa le doresc sa pateasca la fel...culmea ironiei nu?si "bai fetito"...taci din gura..ca nu ai dreptu sa vb asa...

For_life
Postat pe 19 Septembrie 2008 11:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Avort la 17 ani 383 De la: Donna24 4 Martie 2011 11:50
intrerupere sarcina bacau !! 5 De la: kudika_nikole 18 Ianuarie 2012 01:41
AJUTATI-MA, chiar am nevoie ... 30 De la: kudika_nikole 15 Ianuarie 2012 19:02
Nu vreau sa deranjez....va invit sa va spuneti parerea 200 De la: TALPA_IUTE 15 Ianuarie 2012 19:22
CAUT GRAVIBINON 7 De la: kudika_nikole 15 Ianuarie 2012 19:08