Setari Cookie-uri

avortul - crima?

De la: Aladiah, la data 2009-02-23 20:51:54
De la: lovingwife, la data 2009-02-23 20:48:52
Citeste Biblia, respecta ce scrie in ea , tu faci invers, ucizi prin pruncucidere, mai mult de atat ce vrei, mai bine ar fi sa nu stii cele zece porunci si sa nu faci avort, ce alegi, ca de obicei?


Taci, esti cretina..nu imi bat capul cu o vaca care se crede indumnezeita, dar nu stie nici macar cele zece porunci si ar face un copil pe cxare nu ar fi in stare sa il iubeasca mai mult decat se iubeste pe ea, pentru ca nu e in stare sa isi depaseasca egoismul...esti ata de limitata ce esti de speriat...Nici nu ma mai mir acum ca ai scris ca ucigasii sunt de inteles, pentru ca tu nu auzisei de porunca "sa nu ucizi!" pana acum...poate ar trebui sa ii multumesti Dandanalei ca te-a invatzat ceva...


ce a facut Dandanaua in afara ca te sustine la capitolul avort, ce sa invat ca sunteti niste indracite si omorati viata din voi? stai linistita, nu m a invatat nimic
lovingwife
Postat pe 23 Februarie 2009 20:54
De la: lovingwife, la data 2009-02-23 20:48:52
Citeste Biblia, respecta ce scrie in ea , tu faci invers, ucizi prin pruncucidere, mai mult de atat ce vrei, mai bine ar fi sa nu stii cele zece porunci si sa nu faci avort, ce alegi, ca de obicei?


de obicei aleg sa le dau celor ca tine peste bot cu biblia aia cu care se lauda ca au citit-o ...si ca respecta a 11-a porunca...

dandanaua_reloaded
Postat pe 23 Februarie 2009 20:54
De la: lovingwife, la data 2009-02-23 20:50:05
De la: Aladiah, la data 2009-02-23 20:46:46
De la: lovingwife, la data 2009-02-23 20:45:43
De la: Aladiah, la data 2009-02-23 20:44:28
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-02-23 20:43:14
De la: lovingwife, la data 2009-02-23 20:36:31
porunca apare asa : Iubeste te pe tine insuti


chiar ai dat-o rau in bara..... serios draguta, meri de te cauta ca suferi rau.


Dandanaua..n-am mai intalnit asha caz grav de la Dana-3...cred insa ca a depasit-o ...


Dana 3 ce facea, era si ea impotriva avortului, de asta o urati asa ?


Nu, dana_3 nu e obsedata de avort, ea e obsedata de supt


Vorbeau expertele in supt si avorturi, sunteti deporabile amundoua.


vezi-ti de narcisismul tau religios, pitzi religiosa, o noua specie...
Aladiah
Postat pe 23 Februarie 2009 20:54
De la: lovingwife, la data 2009-02-23 20:54:06
De la: Aladiah, la data 2009-02-23 20:51:54
De la: lovingwife, la data 2009-02-23 20:48:52
Citeste Biblia, respecta ce scrie in ea , tu faci invers, ucizi prin pruncucidere, mai mult de atat ce vrei, mai bine ar fi sa nu stii cele zece porunci si sa nu faci avort, ce alegi, ca de obicei?


Taci, esti cretina..nu imi bat capul cu o vaca care se crede indumnezeita, dar nu stie nici macar cele zece porunci si ar face un copil pe cxare nu ar fi in stare sa il iubeasca mai mult decat se iubeste pe ea, pentru ca nu e in stare sa isi depaseasca egoismul...esti ata de limitata ce esti de speriat...Nici nu ma mai mir acum ca ai scris ca ucigasii sunt de inteles, pentru ca tu nu auzisei de porunca "sa nu ucizi!" pana acum...poate ar trebui sa ii multumesti Dandanalei ca te-a invatzat ceva...


ce a facut Dandanaua in afara ca te sustine la capitolul avort, ce sa invat ca sunteti niste indracite si omorati viata din voi? stai linistita, nu m a invatat nimic


Puteai sa inveti ca nu e normal sa dai unui om in cap, asha cum ai zis tu ca mi-ai da mie in cap, pentru ca esti indumnezeita..
Aladiah
Postat pe 23 Februarie 2009 20:55
De la: lovingwife, la data 2009-02-23 20:51:27
Ultima porunca se imparte in trei, mergi si intreaba.


10. Sa nu doresti casa aproapelui tau; sa nu doresti femeia aproapelui tau, nici ogorul lui, nici sluga lui, nici slujnica lui, nici boul lui, nici asinul lui si nici unul din dobitoacele lui si nimic din câte are aproapele tau!


prostul pana nu-i fudul parca nu e prost destul....
dandanaua_reloaded
Postat pe 23 Februarie 2009 20:55
De la: lovingwife, la data 2009-02-23 20:54:06
De la: Aladiah, la data 2009-02-23 20:51:54
De la: lovingwife, la data 2009-02-23 20:48:52
Citeste Biblia, respecta ce scrie in ea , tu faci invers, ucizi prin pruncucidere, mai mult de atat ce vrei, mai bine ar fi sa nu stii cele zece porunci si sa nu faci avort, ce alegi, ca de obicei?


Taci, esti cretina..nu imi bat capul cu o vaca care se crede indumnezeita, dar nu stie nici macar cele zece porunci si ar face un copil pe cxare nu ar fi in stare sa il iubeasca mai mult decat se iubeste pe ea, pentru ca nu e in stare sa isi depaseasca egoismul...esti ata de limitata ce esti de speriat...Nici nu ma mai mir acum ca ai scris ca ucigasii sunt de inteles, pentru ca tu nu auzisei de porunca "sa nu ucizi!" pana acum...poate ar trebui sa ii multumesti Dandanalei ca te-a invatzat ceva...


ce a facut Dandanaua in afara ca te sustine la capitolul avort, ce sa invat ca sunteti niste indracite si omorati viata din voi? stai linistita, nu m a invatat nimic


Dandanaua a citit cele zece porunci, draga pitzi religiosa
Aladiah
Postat pe 23 Februarie 2009 20:56
De la: lovingwife, la data 2009-02-23 20:54:06
ce a facut Dandanaua in afara ca te sustine la capitolul avort, ce sa invat ca sunteti niste indracite si omorati viata din voi? stai linistita, nu m a invatat nimic


eu te-am intrebat la modul cel mai serios daca un avort spontan sau o sarcina toxica ti se par tot crime ... tu o dai de gard inca cu a 10-a porunca... hai regrupeaza-te ca ai luat-o rau pe aratura.

postezi pe un forum public acuzatii fara nici un fundament si nu ai habar cu cine stai de vorba dar vad ca iti place mult sa blagoscovesti pe altii cu epitete ce ti se potrivesc si tie ca o manusa.

dandanaua_reloaded
Postat pe 23 Februarie 2009 20:58
De la: Aladiah, la data 2009-02-23 20:56:47
De la: lovingwife, la data 2009-02-23 20:54:06
De la: Aladiah, la data 2009-02-23 20:51:54
De la: lovingwife, la data 2009-02-23 20:48:52
Citeste Biblia, respecta ce scrie in ea , tu faci invers, ucizi prin pruncucidere, mai mult de atat ce vrei, mai bine ar fi sa nu stii cele zece porunci si sa nu faci avort, ce alegi, ca de obicei?


Taci, esti cretina..nu imi bat capul cu o vaca care se crede indumnezeita, dar nu stie nici macar cele zece porunci si ar face un copil pe cxare nu ar fi in stare sa il iubeasca mai mult decat se iubeste pe ea, pentru ca nu e in stare sa isi depaseasca egoismul...esti ata de limitata ce esti de speriat...Nici nu ma mai mir acum ca ai scris ca ucigasii sunt de inteles, pentru ca tu nu auzisei de porunca "sa nu ucizi!" pana acum...poate ar trebui sa ii multumesti Dandanalei ca te-a invatzat ceva...


ce a facut Dandanaua in afara ca te sustine la capitolul avort, ce sa invat ca sunteti niste indracite si omorati viata din voi? stai linistita, nu m a invatat nimic


Dandanaua a citit cele zece porunci, draga pitzi religiosa


ce folos daca nu le a respectat
lovingwife
Postat pe 23 Februarie 2009 20:58
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-02-23 20:58:22
De la: lovingwife, la data 2009-02-23 20:54:06
ce a facut Dandanaua in afara ca te sustine la capitolul avort, ce sa invat ca sunteti niste indracite si omorati viata din voi? stai linistita, nu m a invatat nimic


eu te-am intrebat la modul cel mai serios daca un avort spontan sau o sarcina toxica ti se par tot crime ... tu o dai de gard inca cu a 10-a porunca... hai regrupeaza-te ca ai luat-o rau pe aratura.


acuma nu mi spune ca ai avut sarcina toxica si de aia ai avortat, ca eu nu te cred
lovingwife
Postat pe 23 Februarie 2009 20:59
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-02-23 20:46:13
draguta , sa te fac pe tine blonda ar fi o jignire de neiertat la adresa blondelor... cel mult pot sa te aseman cu o "Amoeba" ... si si acolo stau sa ma gandesc daca meriti sau nu comparatia... totusi parca e prima nevertebrata cu urma de creier.


Bertrand Russell

"Procesul care a condus de la amiba la om pare filozofilor un evident progres, desi nu se stie sigur daca amiba ar fi de acord"

Sincer, Dandanaua..ce ti-a facut amiba sa o injuri?
Aladiah
Postat pe 23 Februarie 2009 21:00
De la: lovingwife, la data 2009-02-23 20:58:31
De la: Aladiah, la data 2009-02-23 20:56:47
De la: lovingwife, la data 2009-02-23 20:54:06
De la: Aladiah, la data 2009-02-23 20:51:54
De la: lovingwife, la data 2009-02-23 20:48:52
Citeste Biblia, respecta ce scrie in ea , tu faci invers, ucizi prin pruncucidere, mai mult de atat ce vrei, mai bine ar fi sa nu stii cele zece porunci si sa nu faci avort, ce alegi, ca de obicei?


Taci, esti cretina..nu imi bat capul cu o vaca care se crede indumnezeita, dar nu stie nici macar cele zece porunci si ar face un copil pe cxare nu ar fi in stare sa il iubeasca mai mult decat se iubeste pe ea, pentru ca nu e in stare sa isi depaseasca egoismul...esti ata de limitata ce esti de speriat...Nici nu ma mai mir acum ca ai scris ca ucigasii sunt de inteles, pentru ca tu nu auzisei de porunca "sa nu ucizi!" pana acum...poate ar trebui sa ii multumesti Dandanalei ca te-a invatzat ceva...


ce a facut Dandanaua in afara ca te sustine la capitolul avort, ce sa invat ca sunteti niste indracite si omorati viata din voi? stai linistita, nu m a invatat nimic


Dandanaua a citit cele zece porunci, draga pitzi religiosa


ce folos daca nu le a respectat


las' ce le respecti tu , sa crap de ras...esti dusa rau, baby...
Aladiah
Postat pe 23 Februarie 2009 21:00
De la: lovingwife, la data 2009-02-23 20:59:31
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-02-23 20:58:22
De la: lovingwife, la data 2009-02-23 20:54:06
ce a facut Dandanaua in afara ca te sustine la capitolul avort, ce sa invat ca sunteti niste indracite si omorati viata din voi? stai linistita, nu m a invatat nimic


eu te-am intrebat la modul cel mai serios daca un avort spontan sau o sarcina toxica ti se par tot crime ... tu o dai de gard inca cu a 10-a porunca... hai regrupeaza-te ca ai luat-o rau pe aratura.


acuma nu mi spune ca ai avut sarcina toxica si de aia ai avortat, ca eu nu te cred


Iubire, dandanaua nu a spus ca a avortat, dar poate daca ar fi intr-o situatie in care sa nu aiba posibilitati sa creasca copilul, ar prefera avortul, tu ai prefera sa il duci la bunici, pt ca nu e decat gura de tine, l-ar creste bunicii, iar tu te-ai da mare crestina pe siteuri
Aladiah
Postat pe 23 Februarie 2009 21:02
De la: Aladiah, la data 2009-02-23 21:00:54
De la: lovingwife, la data 2009-02-23 20:58:31
De la: Aladiah, la data 2009-02-23 20:56:47
De la: lovingwife, la data 2009-02-23 20:54:06
De la: Aladiah, la data 2009-02-23 20:51:54
De la: lovingwife, la data 2009-02-23 20:48:52
Citeste Biblia, respecta ce scrie in ea , tu faci invers, ucizi prin pruncucidere, mai mult de atat ce vrei, mai bine ar fi sa nu stii cele zece porunci si sa nu faci avort, ce alegi, ca de obicei?


Taci, esti cretina..nu imi bat capul cu o vaca care se crede indumnezeita, dar nu stie nici macar cele zece porunci si ar face un copil pe cxare nu ar fi in stare sa il iubeasca mai mult decat se iubeste pe ea, pentru ca nu e in stare sa isi depaseasca egoismul...esti ata de limitata ce esti de speriat...Nici nu ma mai mir acum ca ai scris ca ucigasii sunt de inteles, pentru ca tu nu auzisei de porunca "sa nu ucizi!" pana acum...poate ar trebui sa ii multumesti Dandanalei ca te-a invatzat ceva...


ce a facut Dandanaua in afara ca te sustine la capitolul avort, ce sa invat ca sunteti niste indracite si omorati viata din voi? stai linistita, nu m a invatat nimic



peste o ora doua cand te duci la nani, gandeste te putin la copilul ala nevinovat care a stat in pantecul tau si i a fost bine pana te ai gandit tu sa l prapadesti, poate te cuprinde vina si te pocaiesti pentru aceasta nedreptate.
Dandanaua a citit cele zece porunci, draga pitzi religiosa


ce folos daca nu le a respectat


las' ce le respecti tu , sa crap de ras...esti dusa rau, baby...
lovingwife
Postat pe 23 Februarie 2009 21:04
De la: Aladiah, la data 2009-02-23 21:00:23
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-02-23 20:46:13
draguta , sa te fac pe tine blonda ar fi o jignire de neiertat la adresa blondelor... cel mult pot sa te aseman cu o "Amoeba" ... si si acolo stau sa ma gandesc daca meriti sau nu comparatia... totusi parca e prima nevertebrata cu urma de creier.


Bertrand Russell

"Procesul care a condus de la amiba la om pare filozofilor un evident progres, desi nu se stie sigur daca amiba ar fi de acord"

Sincer, Dandanaua..ce ti-a facut amiba sa o injuri?


cred ca ai dreptate,,, retractez epitetul amiba....
dar nu imi vine altul in minte.
ma gandesc

dandanaua_reloaded
Postat pe 23 Februarie 2009 21:04
Mai, cre(s)tina crede ca toate cele care sustin folosirea avortului in anumite situatii au trecut prin asta..nu draga, dar au capul pe umeri, sunt constiente ca cei din jur nu sunt obligate sa le intretzina..
Aladiah
Postat pe 23 Februarie 2009 21:06
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-02-23 21:04:55
De la: Aladiah, la data 2009-02-23 21:00:23
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-02-23 20:46:13
draguta , sa te fac pe tine blonda ar fi o jignire de neiertat la adresa blondelor... cel mult pot sa te aseman cu o "Amoeba" ... si si acolo stau sa ma gandesc daca meriti sau nu comparatia... totusi parca e prima nevertebrata cu urma de creier.


Bertrand Russell

"Procesul care a condus de la amiba la om pare filozofilor un evident progres, desi nu se stie sigur daca amiba ar fi de acord"

Sincer, Dandanaua..ce ti-a facut amiba sa o injuri?


cred ca ai dreptate,,, retractez epitetul amiba....
dar nu imi vine altul in minte.
ma gandesc



sincer nici mie..am folosit des cuvantul "vita"..dar vacile sunt practice..dau lapte...cea de aici da dume...si da si noi porunci
Aladiah
Postat pe 23 Februarie 2009 21:07
peste o ora doua cand te duci la nani, gandeste te putin la copilul ala nevinovat care a stat in pantecul tau si i a fost bine pana te ai gandit tu sa l prapadesti, poate te cuprinde vina si te pocaiesti pentru aceasta nedreptate.
lovingwife
Postat pe 23 Februarie 2009 21:08
Vite sunteti voi, la turma cu voi, sustineti avortul, asta ca sunteti obisnuite sa atrageti in turma vaci ca vai nesimtite, fara remuscari
lovingwife
Postat pe 23 Februarie 2009 21:09
Sunteti niste nesimtite
lovingwife
Postat pe 23 Februarie 2009 21:10
De la: lovingwife, la data 2009-02-23 21:08:42peste o ora doua cand te duci la nani, gandeste te putin la copilul ala nevinovat care a stat in pantecul tau si i a fost bine pana te ai gandit tu sa l prapadesti, poate te cuprinde vina si te pocaiesti pentru aceasta nedreptate.


peste o ora doua cand te vei duce la nani, gandeste-te...auleu, stai, stiu ca itzi cer prea mult...
Aladiah
Postat pe 23 Februarie 2009 21:10
De la: lovingwife, la data 2009-02-23 21:09:54Vite sunteti voi, la turma cu voi, sustineti avortul, asta ca sunteti obisnuite sa atrageti in turma vaci ca vai nesimtite, fara remuscari


vorbeste respectul fatza de toti din tine, iubirea fatza de oameni care te caracterizeaza...
Aladiah
Postat pe 23 Februarie 2009 21:11
De la: lovingwife, la data 2009-02-23 21:10:49Sunteti niste nesimtite


Da, ca nu acceptam o retardata ca tine..stiu...asta e...
Aladiah
Postat pe 23 Februarie 2009 21:12
Dumnezeu iarta pacatele atunci cand regreti ca le ai facut, dar voi nu aveti nici cea mai mica remuscare, asta e, viata voastra, corpul vostru, fostii vostri copii, poate si unicii, cine stie...
lovingwife
Postat pe 23 Februarie 2009 21:12
De la: lovingwife, la data 2009-02-23 21:08:42peste o ora doua cand te duci la nani, gandeste te putin la copilul ala nevinovat care a stat in pantecul tau si i a fost bine pana te ai gandit tu sa l prapadesti, poate te cuprinde vina si te pocaiesti pentru aceasta nedreptate.


eeei draguta gata cu biblia????
te-ai documentat???
nici macar la intrebarea mea on topic nu ai raspuns...si sti de ce pt ca nu esti in stare, pana acum nu ai copii , dar arunci cu mizerii de vorbe in oricine are tupeul sa te contrazica si sa-ti spuna ca esti habotnica dar ca nu ai habar despre biblie.
ma gandesc din ce in ce mai mult daca n-ar fi bine sa te cuplam cu rezervatu' si sa va urmarim asa ca experiment genetic ce progenitura o iesi....

ca tot mi-am adus aminte de victimele unui viol care raman insarcinate si pe alea le sfatuiesti sa pastreze copilul???
sau o sfatuiesti sa il nasca si sa il dea spre adoptie????

ferice de cei saraci cu duhul...ca multa prostie le zace in creier degeaba.

dandanaua_reloaded
Postat pe 23 Februarie 2009 21:15
De la: lovingwife, la data 2009-02-23 21:12:44Dumnezeu iarta pacatele atunci cand regreti ca le ai facut, dar voi nu aveti nici cea mai mica remuscare, asta e, viata voastra, corpul vostru, fostii vostri copii, poate si unicii, cine stie...


Ia intreaba-te daca Dumnezeu iarta faptul ca tu jicnesti pe altii? la asta te-ai gandit? te intrebi daca Dumnezeu iarta faptul ca tu nu te iubesti decat pe tine? Esti periculos de proasta, sunt mai multe grade de prostie, macar unii prosti sunt amuzantzi, tu esti doar o frustrata care cauta cu disperare oameni care sa ii spuna cat de luminoasa este ea si ce aura dumnezeiasca are deasupra capului...nu esti decat un monument de egoism, iar porunca pe care ai spus-o nu exista nicaieri in Biblie, cretino! Bine ca nu ai copii, pentru ca le-ai lua mancarea de la gura si le-ai lasa resturile, pentru ca te iubesti mai mult pe tine, mai mult, decat pe ceilalti...
Aladiah
Postat pe 23 Februarie 2009 21:16
De la: lovingwife, la data 2009-02-23 21:09:54Vite sunteti voi, la turma cu voi, sustineti avortul, asta ca sunteti obisnuite sa atrageti in turma vaci ca vai nesimtite, fara remuscari


imi sta pe limba acum o urare din aia asa ... cam pacatoasa dar ma abtin ca n-are sens sa ma cobor la nivelul tau.
ma gandesc eu bine si realizez faptul ca Dumnezeu pana la urma pe toti ne pune la incercare, intr-un fel sau altul cu siguranta o sa-ti vina si tie randul.
atunci sa te vad.
dandanaua_reloaded
Postat pe 23 Februarie 2009 21:17
De la: lovingwife, la data 2009-02-23 21:12:44Dumnezeu iarta pacatele atunci cand regreti ca le ai facut, dar voi nu aveti nici cea mai mica remuscare, asta e, viata voastra, corpul vostru, fostii vostri copii, poate si unicii, cine stie...


dupa cum doresti altuia nu uita ca tot asa se intoarce si la tine...
dandanaua_reloaded
Postat pe 23 Februarie 2009 21:18
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-02-23 21:17:29
De la: lovingwife, la data 2009-02-23 21:09:54Vite sunteti voi, la turma cu voi, sustineti avortul, asta ca sunteti obisnuite sa atrageti in turma vaci ca vai nesimtite, fara remuscari


imi sta pe limba acum o urare din aia asa ... cam pacatoasa dar ma abtin ca n-are sens sa ma cobor la nivelul tau.
ma gandesc eu bine si realizez faptul ca Dumnezeu pana la urma pe toti ne pune la incercare, intr-un fel sau altul cu siguranta o sa-ti vina si tie randul.
atunci sa te vad.


pai da, ea deja a spus ca ar ajuta-o bunicii si vecinii...
Aladiah
Postat pe 23 Februarie 2009 21:18
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-02-23 21:18:15
De la: lovingwife, la data 2009-02-23 21:12:44Dumnezeu iarta pacatele atunci cand regreti ca le ai facut, dar voi nu aveti nici cea mai mica remuscare, asta e, viata voastra, corpul vostru, fostii vostri copii, poate si unicii, cine stie...


dupa cum doresti altuia nu uita ca tot asa se intoarce si la tine...


Amin!
Aladiah
Postat pe 23 Februarie 2009 21:19
De la: Aladiah, la data 2009-02-23 21:16:10
De la: lovingwife, la data 2009-02-23 21:12:44Dumnezeu iarta pacatele atunci cand regreti ca le ai facut, dar voi nu aveti nici cea mai mica remuscare, asta e, viata voastra, corpul vostru, fostii vostri copii, poate si unicii, cine stie...


Ia intreaba-te daca Dumnezeu iarta faptul ca tu jicnesti pe altii? la asta te-ai gandit? te intrebi daca Dumnezeu iarta faptul ca tu nu te iubesti decat pe tine? Esti periculos de proasta, sunt mai multe grade de prostie, macar unii prosti sunt amuzantzi, tu esti doar o frustrata care cauta cu disperare oameni care sa ii spuna cat de luminoasa este ea si ce aura dumnezeiasca are deasupra capului...nu esti decat un monument de egoism, iar porunca pe care ai spus-o nu exista nicaieri in Biblie, cretino! Bine ca nu ai copii, pentru ca le-ai lua mancarea de la gura si le-ai lasa resturile, pentru ca te iubesti mai mult pe tine, mai mult, decat pe ceilalti...


Eu dau mancarea mea si la un strain, copilul meu va avea totul de la mine in comparatie cu tine care nici macar sa l nasti nu ai vrut ca iti era frica ca nu o sa mai ai bani de farduri, ruj, parfumuri, probabil din salariul tau de vanzatoare nu ti le permiti asta e, iti era frica ca le pierzi inlocuinu le cu lapte pentru copil, si firmituri daca i dadeai si tot traia, nu aveai inima sa l lasi la cresa, cum traiesti tu traia si el, dar daca esti o sarantoaca a cui este vina ? daca erai saraca nu mai aveai bani de platit internetul si nu mai aveai timp sa dai cu biblia peste bot la altii...
lovingwife
Postat pe 23 Februarie 2009 21:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce sa fac ??? 143 De la: stiricaremerita 21 Ianuarie 2011 21:25
Avort la 17 ani 383 De la: Donna24 4 Martie 2011 11:50
Cumpararea unui telefon 2 De la: ana_anaanamaria 5 Aprilie 2012 21:51
COSTURI AVORT?!!!(URGENTA) 76 De la: rockk 7 Februarie 2011 06:34
URGENT! Efecte adverse Postinor 6 De la: mibell 12 Aprilie 2011 17:50