Setari Cookie-uri

cum gasesti iubirea?

Wow..chiar crede`ti ca ve`ti ramane singure pt ca un anume baiat nu a fost ala perfect?nu cred ca daca gandim pe la 16,17 ani ca el e baiatul cuc are raman toata viata chiar se va intampla..Chiar nu aveti cum sa va da`ti seama de lucru asta..il realizati in timp..Eu sunt de parere ca atata timp cat sunt fericita acum,traiesc din plin,fara sa ma gandesc oare ce`o sa fie maine..tot cu el voi fi?..nu..Si da..am ajuns si eu la concluzia ca deja se spun prea multe care deja sigur le stiti..cum sa gasesti iubirea?doar cunoscund`o..pt ca nu`ti dai seama la prima vedere,asta e sigur...Orice ar fi..mai mult optimism ca nu e capat de lume..
For_life
Postat pe 8 Septembrie 2008 11:14
nu-ti dai seama la prima vedere..dar important e ca atunci cand e aproape de tine,o simti.E ceva din interiorul tau care iti confirma asta
DeeaCatalina
Postat pe 8 Septembrie 2008 11:20
Bun nu plang dupa ceea ce a pierdut el defapt dar faza ii ca ma simt singura... pt ca eu nu prea am prieteni cam deloc. si intrebarea e atunci cum umplu golul acela si timpul acela pe care inainte il petreceam cu el??????
R3dAng3l
Postat pe 8 Septembrie 2008 12:02
Sa redevii ce ai fost inainte sa`l cunosti,si sa`ti pastrezi experienta acumulata din relatie.Incearca sa te iubesti pe tine,sa`ti analizezi prioritatile,si sa incepi prin a face cat mai multe lucruri pt tine..poate de care nu prea mai aveai timp inainte..restul vine de la sine,inclusiv iesirile cu prietenii..Sincer,au efect toate lucrurile astea,pt ca nu au cum sa`ti faca rau..te vor intari!
For_life
Postat pe 8 Septembrie 2008 12:53
si eu am suferit un esec dupa 4 ani de relatie, dar am trecut peste... am suferit, dar viata continua, de aceea traim asteptind adevarata fericire care cu siguranta va veni pt fiecare dintre noi !
Pinna
Postat pe 8 Septembrie 2008 16:32
De la: DeeaCatalina, la data 2008-09-08 11:20:32nu-ti dai seama la prima vedere..dar important e ca atunci cand e aproape de tine,o simti.E ceva din interiorul tau care iti confirma asta
carela
Postat pe 8 Septembrie 2008 18:03
APARE ATUNCI CAND TE ASTEPTI MAI PUTIN SI UNDE NICI NU GANDESTI ! UNEORI PREA DEVREME ALTEORI PREA TARZIU ! POATE CAND O DORESTI,POATE CAND O ALUNGI...DAR TOT APARE -IMPORTANT E DACA O PASTREZI...
carela
Postat pe 8 Septembrie 2008 18:19
Pentru fiecare va exista un suflet pereche Trebuie doar sa-l gasesti
marinela_diana
Postat pe 8 Septembrie 2008 19:02
poti sa dai anunt.
caut suflet pereche, cu urmatoarele semnalmente: un metru si ceva mai mult de un metru, ochii verzi, plete-n vant si situatie materiala pe masura marimii ciucurelului!
rog seriozitate.

Postat pe 8 Septembrie 2008 19:22
Incredibil dar adevarat
Credeti-ma: am incercat toate metodele posibile (si legale). Aceasta este cea mai USOARA si mai RAPIDA cale. Poti sa faci o gramada de bani, repede si legal. Merge! E testat! Tot ce trebuie sa faci deocamdata este sa citesti cu atentie si pana la final textul.

Eram sceptic, totusi...


In urma cu ceva vreme navigam aiurea pe Internet (probabil la fel cum faci si tu acum) cand am descoperit un articol asemanator cu acesta in care se spunea ca pot sa castig milioane in doar cateva saptamani cu o investitie initiala de numai 60.000 de lei vechi. Imediat m-am gandit [chestia asta trebuie sa fie vreo escrocherie]. Dar, curios fiind, am continuat sa citesc. Articolul spunea ca trebuie sa trimiti cate 10.000 de lei la fiecare din cele 6 adrese mentionate in articol. Apoi sa iti treci numele si adresa la sfarsitul listei in pozitia a 6-a si sa publici articolul la minim 200 de forum-uri/adrese cu anunturi pe Internet. Pur si simplu! Dupa ce am analizat chestiunea si dupa ce am discutat cu cativa prieteni m-am hotarat sa incerc. La urma urmei ce aveam de pierdut in afara de 60.000 de lei vechi si 6 timbre?
Cum este si normal, la inceput eram sceptic si chiar ingrijorat in privinta aspectului legal. Asa ca m-am interesat la PTTR si mi-au confirmat ca intr-adevar e legal! Deci am facut infima investitie de 60.000 de lei.

Surpriza!...


Ghiciti ce s-a petrecut !!! ... Intr-un interval de 7 zile am inceput sa primesc bani in cutia postala. Eram uluit! M-am gandit ca probabil se va opri curand, dar banii au continuat sa vina! In prima saptamana am primit 370.000 de lei. La sfarsitul celei de-a doua aveam 1.090.000. In a treia saptamana stransesem 25.470.000 de lei! Si banii continua sa vina cu repeziciune. In mod cert a meritat sa cheltui cei 60.000 de lei si cele 6 timbre (Am cheltuit mult mai mult jucand la loto si la bingo!). Sa va spun cum functioneaza si mai ales de ce functioneaza. In primul rand va sfatuiesc sa salvati pe hard sau sa printati articolul ca sa il aveti la indemana.



Cum?...




PASUL 1:

Iei 6 coli de hartie si scrii pe fiecare din ele : [M-AM ADAUGAT LA LISTA TA], apoi impaturesti fiecare coala (cat sa intre in plic). Acum iei 6 bancnote de 10.000 de lei si pui CATE UNA in FIECARE din cele 6 coli (ca sa nu se vada prin plic si sa nu se fure), apoi pui FIECARE coala in CATE UN PLIC si inchizi plicurile. Ar trebui sa ai acum 6 plicuri sigilate, cu numele si adresa ta pe ele (la expeditor), fiecare dintre ele continand o coala de hartie si o bancnota de 10.000 de lei. Acum trimiti plicurile la urmatoarele adrese:


1) Stan Catalin,str. Nanterre Nr.41 bl I 10 sc.2 ap 6 Craiova,Jud Dolj,cod 200491




2)Ciobanu Marius Ctin,iasi,str.profesor ioan simionescu nr 6,bl d1 et 4 ap 3 ,jud iasi



3)Cristea George localitatea Topolog jud. Tulcea



4)Manea Alexandra Raluca; Bucuresti str. Aleea Dobrina nr 6 bl.49C sc. A apt.25. sector 2.


5)Dumitru Aurel Alexandru;jud.Giurgiu;loc.Giurgiu;str.Tineretului;bl.206;sc.b;ap.20


6)Dubina Cristian, str-la Canta, nr 3, bl 458, sc A, et 1, ap 6 iasi jud Iasi

PASUL 2:
Acum tai din lista pe numarul 1 si muti celelalte adrese cu o pozitie mai sus (6 devine 5, 5 devine 4,etc...). Astfel numarul 6 devine liber: completezi cu numele si adresa TA aceasta pozitie.Trebuie foarte clar sa intelegi ca DACA TE VEI PUNE IN ALTA POZITIE DECIT CEA DE-A 6-A, vei primi cu mult mai putini bani, pentru ca factorul de multiplicare se diminueaza. Pentru a intari increderea in joc, trebuie SA NU TRISEZI si SA TRIMITI PLICURILE, deoarece altminteri, te excluzi singur din circuit semanind neincrederea.

PASUL 3:

Schimba ce doresti dar, pe cat se poate, incearca sa mentii articolul cat mai aproape de original. Acum publica anuntul la cat mai multe forum-uri/newsgroup-uri(sunt o groaza). 200 este atat cat iti trebuie dar cu cat publici in mai multe locuri cu atat mai multi bani vei castiga! Nu e nevoie sa scrii din nou tot acest articol; poti sa selectezi textul cu cursorul mouse-ului si sa il copiezi in memoria calculatorului('Copy' din meniul 'Edit'); deschizi un fisier gol cu 'notepad'('File'...'New') si inserezi textul ca sa iti adaugi numele in pozitia a 6-a ('Edit'...'Paste'); salvezi fisierul cu extensia .txt. Acum cauti pe Internet newsgroup-uri (forum-uri on-line, message board-uri, site-uri de chat, de discutii) romanesti bineinteles, sau la diverse adrese e-mail pe care le cunosti si publici articolul. Va sugerez sa treceti ca subiect un titlu cat mai atractiv pentru ca acesta il vor vedea cei ce viziteaza aceste site-uri.GATA! Felicitari...
Nu ar trebui sa iti ia mai mult de 30 de secunde pentru fiecare newsgroup! TINE MINTE : MAI MULTE NEWSGROUP-URI INSEAMNA MAI MULTI BANI! TOT CE TREBUIE ESTE UN MINIM DE 200!

Calcule...

Vei incepe sa primesti bani in cutia postala in cateva zile! Daca vrei poti sa iti inchiriezi o casuta postala din cauza numarului mare de scrisori pe care le vei primi. De ce? Din cele MINIM 200 de publicari pe care le-am facut sa spunem ca primesc 5 raspunsuri (un exemplu FOARTE-FOARTE mic). Deci am castigat 50.000 de lei cu numele meu pe pozitia a 6- a. Acum fiecare din cele 5 persoane care tocmai mi-au trimis cate o scrisoare, publica la randul lor MINIMUL de 200 de articole cu numele meu pe pozitia a 5-a si primesc si ei cate 50.000 de lei.Eu primesc astfel 5*5*10.000 de lei = 250.000 de lei si tot asa mai departe....
Daca fiecare participant publica articolul de MINIM 200 de ori! Si totul cu o investitie initiala de 60.000 de lei si 6 timbre. Cand numele tau nu se mai afla in lista poti sa repeti procedura : iei ultima varianta a articolului si trimiti cate 10.000 de lei la adresele care se afla in lista, punandu-ti numele pe pozitia a 6-a. Acum publici articolul din nou de MINIM 200 de ori.
Va dati seama ca in fiecare zi mii de oameni intra pe Internet si citesc aceste articole ASA CUM CITESTI TU ACUM !! Asa ca iti poti permite 60.000 de lei sa vezi daca merge cu adevarat? Cred ca da... Unii au spus "dar daca lumea se satura si nu mai trimite nimeni nici un ban?" Ce sanse sunt sa se intample asta cand ZILNIC se alatura 20- 50.000 de useri noi la Internet dintre care foarte multi citesc astfel de anunturi si sunt dispusi sa incerce ?

JUCATI CINSTIT SI CORECT SI VETI AVEA NUMAI DE CASTIGAT!!

Postat pe 8 Septembrie 2008 19:59
hello.... mi se pare ca esti speriat de iubire ... daca ai cauta-o n-ai fi pe blog sau ... oricum .... de iubit poti iubi de cate ori iti doresti sa faci acest lucru ... arta e sa construiesti acolo unde vrei si crezi ca merita ... daca vrei sa oferi oferi .. succes ! :)
elenagheor
Postat pe 8 Septembrie 2008 21:19
De la: For_life, la data 2008-09-08 12:53:54Sa redevii ce ai fost inainte sa`l cunosti,si sa`ti pastrezi experienta acumulata din relatie.Incearca sa te iubesti pe tine,sa`ti analizezi prioritatile,si sa incepi prin a face cat mai multe lucruri pt tine..poate de care nu prea mai aveai timp inainte..restul vine de la sine,inclusiv iesirile cu prietenii..Sincer,au efect toate lucrurile astea,pt ca nu au cum sa`ti faca rau..te vor intari!


Lol sa fiu un mic zombi???
Inainte nu zambean si consumam aerul degeaba. Toata ziua stateam in casa sau megeam la sora-sa cu care sunt vecina. si daca nu mergeam la ei ma uitam la televizor. Si acum din nou stau acas si ma uit la televizor ( cu exceptia treburilor zilnice evident). Ii drept ca nu mai sunt asa neincrezatoare in mine ca atunci pt ca m-a ajutat fff mult sa imi dezvolt increderea in mine dar urasc sa ma plictisesc si nu am prieteni cu care sa ies undeva In plus sora-sa s-a maritat si are copil mic... si prieteni nu prea am
R3dAng3l
Postat pe 9 Septembrie 2008 08:13
PT PUIUT88:NU DISPERA DACA NU AI PRIETENI,FA-TI!DE CE TE-AI IZOLAT ASA DE TARE,DE DRAGUL LUI?NU AI COLEGI DE MUNCA,FOSTI COLEGI DE SCOALA?NU TE LASA COPLESITA DE SINGURATATE PT. CA STIND MAI MULT LA TV.,IN CASA VEI PIERDE SANSA DE A-TI FACE NOI RELATII.IESI SI TU IN PARC,LA PLIMBARE ,IMPOSIBIL SA NU INTILNESTI O VECHE CUNOSTINTA .
agadana2
Postat pe 9 Septembrie 2008 11:39
sadic raspunsul tau ... dar ceva imi e si mie neclar... oamenii astia toti cauta sufletul pereche .. adica il CAUTA ... dar dece au timp sa stea pe pagina asta si sa compuna tone de text?

Sunt departe de a fi cea mai buna la a gasi solutii dar am o intrebare : cati oameni noi cunoasteti in fecare zi? acum o sa imi psuneti ca pe net cunosti O GRAMADA de oameni ... ce-i drept da ... ii cunosti , dar vrei o relatie bucuresti - cluj ???? sau o relatie adevarata ? asa ca oameni buni ... sunt intr-o pasa generoasa si am chef sa dau sfaturi , dar iesiti cu totii in loc sa stati pe mess si pe alte pagini , la un suc , la o cafea la o plimbare si o sa creasca exponential sansele sa gasiti pe cineva pe gustul vostru ... asta daca acel gust nu se refera la un cavaler / o printesa pe un cal alb .... in libertataea orasului vostru traiesc ca in fiecare alt oras fiinte bipede de sex opus cam de toate dimensiunile , marimile , IQ-urile , etc . Succes . ahh si daca dezvoltati un complex ( si eu le am pe ale mele ) mai bine mergeti in baie , cu un vraf de haine , un set de cosmetice si incercati pana va place . E mult mai constructiv . Am aplicat asta . Acum trebuie sa va alegeti si publicul tinta : vrei un intelectual - gasesti o tinuta intelectuala si iti studiezi un aer ganditor ( de care uiti dupa prima ce le-ai ochit incat sa intrii i n vorba - altfel e degeaba ) , vrei un tip/tipa cu bani - construiesti imagoinea in 5 minute si sunt asa dornici de agatat .. ca ai pereche in fiecare seara . Hai ... ai citit pana la capat ??? IESI din casa ca se anunta sfarsitul lunii ... n-ai vrea sa te prinda intre aceeasi pereti MULT prea vazuti !!! AFARA COPII:P
elenagheor
Postat pe 9 Septembrie 2008 17:42
Iubirea va aparea mereu numai ca trebuie sa fi sigur si daca merita sa i-o dai acelei persoane si sa-i dai sufletul

Postat pe 9 Septembrie 2008 18:10
cine vrea sa iasa la agatzat?? -i do :DDDD...
DIuliana
Postat pe 9 Septembrie 2008 18:36
Iubirea poate fi chiar langa tine,un vecin,un prieten,un coleg,o noua cunostinta ,oricine ; trebuie doar sa -ti lasi inima libera pentru ca ea stie sa gaseasca iubirea
marinela_diana
Postat pe 9 Septembrie 2008 20:45
cum spunea cineva mai sus: socializarea este cel mai important lucru, nu se cunosc oamenii pe net:)aseara am avut o discutie cu prietena mea care este singura de un an jumate si efectiv este disperata!orice i-as fi spus, ca va veni cand nus e asteapta, ca nu tre sa o caute...etc...este doar sa adanceasca rana...m-am gandit sa-i fac cunostinta cu alti barbati desi in fiecare zi umbla cativa in jurul ei...deci cunosc disperarea de a dori pe cineva langa....dar nu stiu ce as putea sa-i mai spun...vreo idee?
alesandu
Postat pe 10 Septembrie 2008 09:08
Mery....27

Salutare.... cred ca-ti faci prea multe griji, dragutza.... ..... persoana iubita va veni la momentul potrivit.... la mine exact asa a fost... cand ma asteptat mai putin....a sosit... si nu a vrut sa mai plece....
asa ca ..... scumpica, ce-i al tau e pus deoparte....si va veni...curand!!!

Pupici
POTCOVAR
Postat pe 10 Septembrie 2008 18:25
De la: marinela_diana, la data 2008-09-09 20:45:56Iubirea poate fi chiar langa tine,un vecin,un prieten,un coleg,o noua cunostinta ,oricine ; trebuie doar sa -ti lasi inima libera pentru ca ea stie sa gaseasca iubirea

DE FAPT NICI NU TREBUIE SA CAUTI IUBIREA - TE GASESTE EA PE TINE
carela
Postat pe 11 Septembrie 2008 17:23
Persoana potrivita apara cand nu te astepti

Postat pe 11 Septembrie 2008 17:24
si aia nepotrivita, exact cand astepti mai mult

Postat pe 11 Septembrie 2008 17:46
umor negru realist:D i like it !
elenagheor
Postat pe 12 Septembrie 2008 00:15
Ideea este sa nu disperati pt ca va faceti viata grea ! Iesiti cu prietenii,cunoastenti noi persoane...daca stati pe forum si va plangeti nu vine iubirea prin colet sau pe mail :)

Postat pe 12 Septembrie 2008 00:45
n-ar fi rau
R3dAng3l
Postat pe 12 Septembrie 2008 08:34
Ai mai multa inredere in tine ! nu lasa viata sa treak pe langa tine asa usor ;)

Postat pe 12 Septembrie 2008 10:26
haidetzi la agatzat!!!...stop
DIuliana
Postat pe 12 Septembrie 2008 22:48
trebuie sa fii foarte atent pe cine vre sa iubesti la inceput toate,totii,sunt numai lapte si miere pe urma te da la o parte casi cum tu nu mai existi.

Postat pe 12 Septembrie 2008 23:10
De la: elenagheor, la data 2008-09-09 17:42:39sadic raspunsul tau ... dar ceva imi e si mie neclar... oamenii astia toti cauta sufletul pereche .. adica il CAUTA ... dar dece au timp sa stea pe pagina asta si sa compuna tone de text?

Sunt departe de a fi cea mai buna la a gasi solutii dar am o intrebare : cati oameni noi cunoasteti in fecare zi? acum o sa imi psuneti ca pe net cunosti O GRAMADA de oameni ... ce-i drept da ... ii cunosti , dar vrei o relatie bucuresti - cluj ???? sau o relatie adevarata ? asa ca oameni buni ... sunt intr-o pasa generoasa si am chef sa dau sfaturi , dar iesiti cu totii in loc sa stati pe mess si pe alte pagini , la un suc , la o cafea la o plimbare si o sa creasca exponential sansele sa gasiti pe cineva pe gustul vostru ... asta daca acel gust nu se refera la un cavaler / o printesa pe un cal alb .... in libertataea orasului vostru traiesc ca in fiecare alt oras fiinte bipede de sex opus cam de toate dimensiunile , marimile , IQ-urile , etc . Succes . ahh si daca dezvoltati un complex ( si eu le am pe ale mele ) mai bine mergeti in baie , cu un vraf de haine , un set de cosmetice si incercati pana va place . E mult mai constructiv . Am aplicat asta . Acum trebuie sa va alegeti si publicul tinta : vrei un intelectual - gasesti o tinuta intelectuala si iti studiezi un aer ganditor ( de care uiti dupa prima ce le-ai ochit incat sa intrii i n vorba - altfel e degeaba ) , vrei un tip/tipa cu bani - construiesti imagoinea in 5 minute si sunt asa dornici de agatat .. ca ai pereche in fiecare seara . Hai ... ai citit pana la capat ??? IESI din casa ca se anunta sfarsitul lunii ... n-ai vrea sa te prinda intre aceeasi pereti MULT prea vazuti !!! AFARA COPII:P


Nu am absolut nimic de adaugat. Am dat quote doar pt ca voiam sa mai apara inca o data ce a scris dna/domnisoara elenagheor, ca mare dreptate are!
rainynight
Postat pe 13 Septembrie 2008 12:16
De la: POTCOVAR, la data 2008-09-10 18:25:24Mery....27

Salutare.... cred ca-ti faci prea multe griji, dragutza.... ..... persoana iubita va veni la momentul potrivit.... la mine exact asa a fost... cand ma asteptat mai putin....a sosit... si nu a vrut sa mai plece....
asa ca ..... scumpica, ce-i al tau e pus deoparte....si va veni...curand!!!

Pupici


Draguta ,

Brasov, super tare , turisti la greu , prin poiana daca mergi , cel putin de sarbatori .. it's raining man ALELUIA... apoi e usor neverosimil ce se intampla cu prietena ta : ori a luat un sutulet oribil , ori e antisociala - altfel daca zilnic roiesc in jurul tau macar din plistiseala si tot ti se pare unul dragut :)
Pai - un plan de dezvoltare - o scoti intai in parc la agatat - unde sunt tatici cu copii - cel mai usor de agatat , cei mai disperati dupa ceva nou ( macar la nivel admirativ - ca au zgarda stransa la cea mai mica miscare :))) si capata putina incredere .
Pas 2 - trecem la un tratament de 2 saptamani cu garderoba modificata la croitor , cautat pe site-ri coafuri noi etc - pana o transformi.
Pas 3 - trecem la infiltrare in diferite grupuri cu plata - petreceri private, curse de masini , depinde ce tip isi doreste ( exista o sumedienie de locuri in care se intalnesc oamenii ) ;
Pas 4 - accepta macar 2 tipi cu care sa se intalneasca paralel - face excelent la psihic ;
IAR misiunea ta - este sa o cari dupa tine - defapt te prefaci ca tu vrei - ea trebuie doar sa iti urmeze drumul - pentru ca e prietena ta - ce dracu .
SI mai important decat orice - nu trebuie sa banuiasca nimic - oricand spune de asa ceva te prefaci dezinteresata si o cari dupa tine la pasul 2 -

Sa ma tii la curent :)
elenagheor
Postat pe 13 Septembrie 2008 12:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu mai suport sa traiesc 9 De la: kudika_952311 22 Iunie 2014 19:47
Tot distanta 3 De la: Mike_Dex 16 August 2014 07:04
Declaratie de dragoste 17 De la: yumalai 21 Septembrie 2009 15:44
destin-oare unde gresim? 7 De la: DeeaCatalina 3 Februarie 2009 22:10
declaratiii d dragoste....:x:x:x 38 De la: Cassey_ 24 Mai 2009 21:58