Setari Cookie-uri

cum gasesti iubirea?

stai la colt la panda si cand vezi ca iubirea trece... glumesc...nu conteaza cum o gasesti,nu sunt mama omida ca sa stiu cand anume ai sa o gasesti..e doar locul potrivit,momentul potrivit si persoana potrivita...
Iubirea apare atunci cand incetezi sa o mai cauti..
dydy88
Postat pe 5 Septembrie 2008 19:56
Vorba lui MH21TTN , nu trebuie niciodata sa te gandeshti : "mama , trebe neaparat !!!" sau "aaaa , nu ma grabesc , va veni ea oricum" ... ci trebuie sa stai linishtita , shi sa-tzi traieshti viatza , ca iubirea nu trece pe langa tine decat dak tu nu vrei s`o vezi . In plus , nu uita k viatza ia intorsaturi PREA CIUDATE , asha ca niciodata nu e prea tarziu , shi vei fi exact cu cine nu te ashteptzi. Oricum , din putzin se face mult
Dangereux
Postat pe 5 Septembrie 2008 20:09
eu nu am iubit pana acum sau cel putin nu am intalnit persoana imi ziceam dar acum am realizat ca nu e asa ci ca nu vroiam sa iubesc, ma blocam mereu si fugeam cand imi dadeam seama ca ma avant prea mult deci nu e vorba de programarea iubiri dar e important sa fi pregatit sa te lasi dus de val si sa nu iti fie frica sa fi ranit (mie una imi este chiar si acum si nu prea imi place sa risc in acest lucru! eu ma intreb dc chiar exista acest lucru iubire si dc exista cineva care sa fi iubit persoana de langa el o vesnicie! da exista atragere exista acel ceva care te face sa renunti la tine si sa ii oferi lui sa iti calci orgoliu dar dc asta e iubirea atunci hmm nu cred ca dureaza o vesnicie ci mai degraba va deveni o obisnuinta!
yo_anca
Postat pe 7 Septembrie 2008 00:29
yo_anca, gandeste-te dpdv logic.dragostea adevarata dureaza toata viata,pt ca te indragostesti de persoana respectiva pt caracterul ei,felul sau de a fi,modul de gandire.persoana ca intreg.asta nu se schimba.succes in iubire!
DeeaCatalina
Postat pe 7 Septembrie 2008 01:40
Cum gasesti iubirea ?...park si vad un articol cu niste pasi siguri sa o gasesti iubirea te gaseste pe tine, pur si simplu, nu este ceva controlat, pur si simplu vine, isi face de cap, trece...etc

Postat pe 7 Septembrie 2008 01:50
hmm.... mai intai asi vrea sa stiu ce este "iubirea" si dupaia comentariile
di_cristina
Postat pe 7 Septembrie 2008 04:17
Iubirea e un sentiment frumos sau poate o iluzie care dispare in timp...

Postat pe 7 Septembrie 2008 09:34
asa este! iubirea vine pe neasteptate... am asteptat-o si eu si am primit-o. si ce crezi? iubitul meu s-a dovedit a fi colegul meu de clasa... nici prin cap nu putea sa-mi treak k e posibil asa ceva.asa k nu dispera. o sa fie bine
Pinna
Postat pe 7 Septembrie 2008 10:47
pai de obicei asa vine de unde nu te astepti, sau de unde te astepti mai putin.de asta e asa frumoasa, ca e surprinzatoare.
DeeaCatalina
Postat pe 7 Septembrie 2008 13:39
mai rau e ca eu deja iubesc pe cineva ... da e clar ca pt acel cineva nu prea exist ca asa se intampla mereu... e ceva sa iti placa absolut totul la o persoana eu cred ca asta inseamna sa iubesti sa te trezesti intr o zi ca te gandesti la un tip/a slaba cu urechiusele clapauge si mai stiu eu cum,oricum sa nu fie exact ce uu ai visat si totusi acea persoana sa iti ramana zi si noapte in gand orice ai face sau pe oriunde ai fi si sa te gandesti ca poate poate intr o zi va veni soarele si pe strada ta.... da da stiu o iluzie da asa e omu spera spera si iar spera poate ca nu este jumatatea mea cum eu mi as fi dorit chiar dak asta am simtit la un moment dat poate ca inca nici nu imi dau seama ca iubirea mea inca e pe drum....
biankkk
Postat pe 7 Septembrie 2008 15:14
spernta moare ultima,hai sa nu disperam
eu zic sa incerci sa profiti de orice sansa pe care ti-o da viata si...poate intr-o zi vom gasi si noi marea iubire
bafta

emmanuro
Postat pe 7 Septembrie 2008 18:13
"Dragostea consta in dorinta de a da ceea ce este al tau altuia si de a simti fericirea acestuia ca si cum ar fi a ta"..si poti gasi multe definitii ale dragostei..dar nu exita definitie care sa cuprinda tot adevarul..Nu poti exprima prin cuvinte acest sentiment,il simti,si sunt sigura ca ve`ti simti cand va fi real!Nu putem vorbi despre o relatie care nu exista..doar cand esti implicat stii ce sa faci,cum sa procedezi,cum este cel de langa tine,defecte,calitati,le acceptam,le schimbam,facem compromisuri,etc!Doar sa nu ne prabusim la fiecare cearta..De trei ani sunt intr`o relatie..si sunt super fericita ca la inceput.Va doresc la fel,chiar mai mult..Nu o cautati..ca o ve`ti simti..
For_life
Postat pe 7 Septembrie 2008 19:04
Chiar ma dispera intrebarile astea :|

Postat pe 7 Septembrie 2008 19:15
dc Georgia99?mai socializam si noi,mai afla lucruri noi..bineinteles..unde ne intereseaza...
For_life
Postat pe 7 Septembrie 2008 20:28
Da...socializam si atat. Unele persoane stau atat de bine la teorie, la definitii, iar cand trebuie sa puna in practica o dau in bara. intrebarea celui care a deschis topicul a fost : ,, cum gasesti o persoana care s ate iubeasca si sa o iubesti ? ''. din cate am vazut tipul nu si-a gasit persoana aceea. in niciun caz nu o va gasi pe un forum. trebuie sa iasa, sa cunoasca oameni noi, sa socializeze, pt k iubirea nu vine pe geam si se aseaza langa tine pe canapea si gata end of the storry happily never after :)

Postat pe 7 Septembrie 2008 20:40
iubire is a sh*t. sa-mi scuzati formularea dar nu prea o mai gasesti, decat prin cluburi imbracata in fustitza smexy :(.
DIuliana
Postat pe 7 Septembrie 2008 20:47
nu pe bune, nu fiti pesimiste ;) iubirea nu vine knd vreti voi, va luati bagheta magica si faceti minuni cu ea , vine la vremea ei. eu sunt destul d emik la 20 de ani, totusi, knd eram mai mica, gen 15 ani, era o moda sa aiba toata lumea prieteni/e..eu nu am acceptat astfel deprietenii pt k nu ma simteam suficient de matura pt asa ceva si plus k sunt destul de pretentioasa din pacate. primul meu prieten si actualul l-am avut la 18 ani si a fost si este minunat . am invatat o gramada de chestii noi, am trecut prin multe impreuna si bune si rele si chiar nu acontat k am stat atata timp singura ;)

Postat pe 7 Septembrie 2008 20:59
bravo esti o norocoasa... prietenul tau are un frate mai mare cumva
DIuliana
Postat pe 7 Septembrie 2008 21:08
din pacate are o sora mica si a dracu

Postat pe 7 Septembrie 2008 21:19
ce varsta are? am si eu un frate
DIuliana
Postat pe 7 Septembrie 2008 21:22
Frate eu am 24 de ani si n am gasit nimik, nici macar n am trecut de faza primul prieten pe care multe au depasit o la 14 ani. Mama imi zice sa stau linistita pana la 40 de ani ca s o gasi sa vina unu si la mine
maryana1ro
Postat pe 7 Septembrie 2008 22:12
Frate eu am 24 de ani si n am gasit nimik, nici macar n am trecut de faza primul prieten pe care multe au depasit o la 14 ani. Mama imi zice sa stau linistita pana la 40 de ani ca s o gasi sa vina unu si la mine
maryana1ro
Postat pe 7 Septembrie 2008 22:12
Frate eu am 24 de ani si n am gasit nimik, nici macar n am trecut de faza primul prieten pe care multe au depasit o la 14 ani. Mama imi zice sa stau linistita pana la 40 de ani ca s o gasi sa vina unu si la mine
maryana1ro
Postat pe 7 Septembrie 2008 22:12
super tare raspunsu te pup
di_cristina
Postat pe 8 Septembrie 2008 02:35
eu zic sa faci inconjuru lumii e imposibil sa nu gasesti ceva....sau poate tre sa cauti mai bine prin tomberoane pe la colturi de strada sau vezi tu ce faci sa o gasesti....doamne.....ma oameni buni eu cred ca iubirea vine pe parcurs nu ai cum sa ti-o tragi cu cineva si sa zici: oooo! gata iubesc...sau ma iubeste...sau sa iti placa de cineva si sa zici:ooo!!! gata am gasit iubirea...
di_cristina
Postat pe 8 Septembrie 2008 03:13
Bu si cum ramane cu faptul ca eu am crezut si cred ca este pers potrivita pt mine dar totusi m-a lasat pt alta? Nu e indiferent fata de mine pt ca ultima data mi-a zis asta si am si observat. Atractie exista desi am avut in urma 4 ani de relatie. Totusi sta cu capra aia... Io nu mai stiu ce sa fac. Sa-mi vad de viata? Incerc dar nu e prea usor... Ii ciudat ma simt ciudat. . M asimt ciudat si nu stiu ce simt. Cateodata ma copleseste o dorinat sa ma duc sa ma strecor langa el sa ma tina strans in brate ( doar sta la cateva case de langa mine). Dupa aia am cert singura si imi zic ce drac sa ma milogesc la el pdupa ce mi-a facut???????? Cateodata ma urasc ca nu-s mai slabanoaga poate ca atunci nu m-ar fi parasit pt ca eu am o constitutie mai plina, pt o capra... Ah cat il detest (si totusi inca il iubesc)
R3dAng3l
Postat pe 8 Septembrie 2008 09:18
da sigur o sa ziceti ca nu-i capat de lume ca-s tanara si am toata viata inainte dar ii o viata gaoala deocamdata
R3dAng3l
Postat pe 8 Septembrie 2008 09:19
De la: puiut88, la data 2008-09-08 09:19:59da sigur o sa ziceti ca nu-i capat de lume ca-s tanara si am toata viata inainte dar ii o viata gaoala deocamdata



mda.... cam asha e... la inceput simti un gol imens pe care inconstient nu vrei sa-l acoperi cu nimik shi cu nimeni... dar in tp.... who knows?! speranta moare ultima!!!!
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 8 Septembrie 2008 09:37
Iubirea vine singura .Conteaza sa-i lasi portile deschise. ,,E mai bine sa iubesti si sa pierzi decat sa nu fi iubit deloc,,Alfred Tennyson
marinela_diana
Postat pe 8 Septembrie 2008 10:27
dar dupa ce pierzi nu mai esti iubit deloc...
R3dAng3l
Postat pe 8 Septembrie 2008 10:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
De ce e atat de greu sa suport singuratatea? 77 De la: battleofwits 30 Decembrie 2010 18:03
Cum sa imi revin dupa divort? 11 De la: geo_xx 26 Decembrie 2009 22:25
Topul celor mai frumoase melodii de dragoste 72 De la: alina02 14 Septembrie 2009 22:18
ce as putea face? 92 De la: cami_goanga10 6 Aprilie 2010 17:13
TOT EU 5 De la: ella_c 27 Septembrie 2009 07:42