Setari Cookie-uri

Minciuna si Nesiguranya pot ucide o relatie???

miciuna,poate distruge o rel,dar in acelasi timp o minciuna nevinovata nu face rau.
pt ca ce nu stii nu te afecteaza,asa ca uneori o miqta minciuna nu strik pt binele rel.mai e faza ca minciuna are picioare sqrte si deci se afla,dak MINTI,BARBATE ,MINTE Q KP
sil_mary
Postat pe 24 August 2009 16:24
da pot sa o distruga pentru ca poate o mica minciuna 'nevinovata' nu face nimic atat cat o ascunzi dar cand se aduna tre sa`ti iei adio de la relatia ta dar daca ai avut noroc si ai gasit un barbat care iarta orice invata din faptul ca te`a iertat si nu mai gresi n mai minti si nesiguranta poate ucide relatia daca nu sunteti siguri ca va iubiti
nebuna94
Postat pe 24 August 2009 16:41
In general atunci cand se instaleaza minciuna e clar ca ceva nu mai functioneaza ,si probabil si si respectul a disparut pe geam. Un om care te minte non-stop e clar ca nu te iubeste suficient si ca in general are mult mai multe de ascuns decat lasa el sa se vada .Poate ca pentru el aceasta relatie a devenit agasanta plictisitoare demult .Eu zic sa nu-ti irosesti viata pentru nimeni ca nu se merita .Daca te-ar fi iubit asa cum spune nu ar fi renuntat la tine asa de usor si in mod sigur ar fi facut ceva pentru ca relatia voastra sa mearga.Chiar daca lucrurile par foarte grele la inceput timpul le rezolva pe toate !Si asta nu e doar un cliseu.
CKRISS
Postat pe 24 August 2009 18:36
cu siguranta ,o relatie bazata pe minciuna nu rezista .
kudika041151
Postat pe 25 August 2009 16:08
draga mea....depinde de minciuna ...se spune ca uneori cu o minciuna poti salva lumea!...se mai spune : intreaba daca vrei sa fii mintit!...daca are aceasta atitudine probabil nu are incredere in tine..poate se teme de reactiile tale...uneori cand il iei pe Nu in brate..asa ramane daca clar este DA...este o micuta boala aceasta cu exagerarile si omisiunile...poate fi vindecata cu multa incredere..dar pentru asta ai nevoie de timp si intelegere...tarele acestea apar in copilarie...datorita educatiei....incearca sa nu mai ai reactii violente ...fa-l sa se descopere singur...daca nu vrea sa-ti spuna ceva nu insista..eventual pune-i " K.."cand doresti iti stau la dispozitie cu un ascultat"...cu cat fortezi lucrurile cu atat se va apara...
pacifista
Postat pe 25 August 2009 21:12
eu cred k viata asta e prea scurta k sa duci relatii cu minciuni si cu nesigurante,trebuie traita din plin si..cum vezi ca scartzaie ..cum iti faci alta...k slava domnului ..avem cu cine de barbati nu ducem lipsa..si in jurul nostru sunt barbati unii mai buni k altii..noi trebuie doar sai descoperim
_delia_
Postat pe 25 August 2009 21:24
De la: _delia_, la data 2009-08-25 21:24:35eu cred k viata asta e prea scurta k sa duci relatii cu minciuni si cu nesigurante,trebuie traita din plin si..cum vezi ca scartzaie ..cum iti faci alta...k slava domnului ..avem cu cine de barbati nu ducem lipsa..si in jurul nostru sunt barbati unii mai buni k altii..noi trebuie doar sai descoperim

normal asa ar fi...dar gandeste-te ca sunt situatii in care el sau ea este implicat emotional...ar vrea sa renunte si nu poate...atunci sa incerce sa inteleaga....
pacifista
Postat pe 27 August 2009 21:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
M-a parasit pentru fostul prieten! 8 De la: rodicapisica 23 Februarie 2010 10:30
Divortul la barbati... 10 De la: viogen26 7 Iunie 2010 13:20
sa-l iert??? 49 De la: BogdanPaul 27 Februarie 2009 11:33
Iubesc doar EU... 9 De la: Elyaa 8 Iulie 2011 10:51
Simt ca mor, va rog ajutati-ma!!! 28 De la: kudika363904 8 Februarie 2011 22:22