Setari Cookie-uri

Prima iubire...

De la: alexandra13, la data 2008-07-30 16:53:52De ce nu uitam prima iubire? Pentru ca ea ne face sa ne simtim impliniti, desavarsiti, sa simtim ca alaturi de acea persoana, intr-adevar avem totul...Chiar daca se termina, chiar daca nu se implineste ramane in suflet, devenind idealul fiecaruia...



Ce inseamna iubirea?Eu cred ca e un sentiment care te inalta si acelacare e langa tine iti da un fior orice ar gandi sau daca nu ar fi la fel de simtitor la iubirea care i-o daruiesti.Eu cred ca merita indiferent de obtsacole,sa vrei sa o treci intr-un plan dincolo de lumea cotidiana....adica sa o tii pentru tine sa nu renunti la ea.
kudika031636
Postat pe 4 Iunie 2009 13:13
intr'adevar prima iubire nu se uita dar apar si altele...cel putin eu acum sunt mult mai fericita cu iubitul meu decat am fost in 3 ani cu primul :D si simt ca in sfarsit traiesc si iubesc mult mai intens si frumos ca la prima iubire
inna_1688
Postat pe 6 Iunie 2009 11:40
oooh!
ce amintiri , ce vremuri!
eram tinerel , slabut ca un firicel de papadie in bataia vantului si fata plina de cosuri!
mucii se lungeau de la nas in jos si maneca se ingreunase de greutatea lor.
cand am vazut-o, primul impuls fu sa-mi sterg mucii, apoi sa-mi linistesc bataile inimii.
avea paru' balaior, ochisorii precum doua peruzele slefuite de un amator si un zambet ce mi-a inghetat sangele-n vine, da' era frumoasa si ne-am iubit ca doi porumbei voiajori-jucausi.
ne sarutam pe ascuns, o mangaiam pe sanii in formare, d-abia incapeau in causul palmei mele si noptile le petreceam la coltu' strazii rontaind seminte si facand schimb de poze cu actori!
geo_x
Postat pe 10 Iunie 2009 22:42
oooh!
ce amintiri , ce vremuri!
eram tinerel , slabut ca un firicel de papadie in bataia vantului si fata plina de cosuri!
mucii se lungeau de la nas in jos si maneca se ingreunase de greutatea lor.
cand am vazut-o, primul impul fu sa-mi sterg mucii, apoi sa-mi linistesc bataile inimii.
avea paru' balaior, ochisorii precum doua peruzele slefuite de un amator si un zambet ce mi-a inghetat sangele-n vine, da' era frumoasa si ne-am iubit ca doi porumbei voiajori-jucausi.
ne sarutam pe ascuns, o mangaiam pe sanii in formare, d-abia incapeau in causul palmei mele si noptile le petreceam la coltu' strazii rontaind seminte si facand schimb de poze cu actori!
geo_x
Postat pe 10 Iunie 2009 22:42
o prostie asta cu nu se uita niciodata nu se uita in sensul ca doar nu i-ai uita numele baiatului da cam atata , sentimentele se pierd , intalnesti alti oameni , inveti sa iubesti mai mult si mai intens consider ca ultima iubire joaca cel mai important rol , daca se nimereste sa fie si prima si ultima atunci si mai bine
Peony
Postat pe 11 Iunie 2009 01:57
Prima iubire:-))...Tin minte ca a fost o adevarata provocare!!!
jowanna2006
Postat pe 11 Iunie 2009 02:13
e ff adv c sp u... prima iubire nu se va uita niciodata, de ezemplu eu si akum sunt cu prima mea iubire...
gecutza
Postat pe 7 Octombrie 2009 07:18
De la: gecutza, la data 2009-10-07 07:18:08e ff adv c sp u... prima iubire nu se va uita niciodata, de ezemplu eu si akum sunt cu prima mea iubire...


Ai fost asa de simpatica cu raspunsul asta.. !


rashela
Postat pe 7 Octombrie 2009 08:13
De la: rashela, la data 2009-10-07 08:13:11
De la: gecutza, la data 2009-10-07 07:18:08e ff adv c sp u... prima iubire nu se va uita niciodata, de ezemplu eu si akum sunt cu prima mea iubire...


Ai fost asa de simpatica cu raspunsul asta.. !




de fapt, nu doar tu esti amuzanta.. ci toate care afirmati ca nu v-ati uitat prima iubire.. desi, oricum nu ati cunoscut o alta.
rashela
Postat pe 7 Octombrie 2009 08:15
Nu am sa il uit niciodata, asa cum nu am sa uit cand m-a cerut...sau cand am plecat din viata lui...il mai iubesc si acuma dupa 2 ani aproape insa stiu ca a fost o experienta prin care trebuia sa trecem amandoi,cert e ca nu am sa il uit niciodata, incerc sa o privesc ca pe o amintire frumoasa...incerc si sper sa ma pot indragosti din nou..O zi frumoasa
LOREDANATERPAC
Postat pe 7 Octombrie 2009 09:19
Prima iubire care intra in suflet este si ultima care iese din memorie!
andrushca20
Postat pe 7 Octombrie 2009 09:36
prima iubire e prima greseala amoroasa. ea se petrece in adolescenta d cele mai multe ori. odata ce ne maturizam ne dam seama de ceea ce ne dorim cu adevarat de la iubitul/iubita noastra. la mine prima experienta de genu a durat cam 2 ani, pana ce am ajuns la facultate. era un tip super gelos si chiar nu'i dadeam motive pt asta. intr-o zi i'am zis sec ca nu mai vreau sa fiu cu el. s-a pus pe plans, a dramatizat scena cat a putut de tare.. eu m'am saturat de chestia asta si gata. o perioada a mai insistat sa ne impacam, dar nu a mers. aveam alte idealuri in viata acum. asa e cand vi dintr-un oras mic intr-o capitala de judet. acum sunt cu cineva pe care il iubesc foarte mult, ne intelegem de minune si ne gandim foarte serios sa ne casatorim si sa avem copii.
pmbada_15
Postat pe 7 Octombrie 2009 10:09
nici eu nu am uitat prima iubire , si citind aici ma panichez... simt din ce in ce mai tare ca intr-o zi am sa o revad , cu totii simtim asta , este ceva normal ? daca da inseamna ca sunt doar sperante desarte , nu am putut avea o relatie normala de cand a plecat , i-am dorit toata fericirea din lume , este fericita din ce stiu eu , nu stiu prea multe ca nu-mi mai vorbeste... daca e intradevar fericita asta ma bucura , dar eu nu mi-am mai revenit deloc , asta nu prea ma bucura , pentru noi toti , barbati sau femei exista acel cineva care daca ar aparea si peste 10 ani tot am fi vulnerabili
Denver
Postat pe 7 Octombrie 2009 11:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
platfus si pitiriazis tratament 1 De la: kudika004836 8 Iulie 2009 16:14
spuneti-mi voi cum sa fac ca eu nu mai stiu 5 De la: piscolino 19 Septembrie 2011 16:45
De ce o femeie cu un copil nu va fi de-ajuns pentru un barbat singur?... 31 De la: mara78 23 Decembrie 2016 16:19
Despartire, impacare.. 10 De la: Anna_Maria_26 3 Aprilie 2015 21:31
pls am nevoie de niste sfaturi 14 De la: MaraDonna 13 Octombrie 2009 19:14