O carte care va poate schimba viziunea asupra vietii

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:
Rating curent O carte care va poate schimba viziunea asupra vietii: (4.2 din 11 voturi)

Pagini: 1 2 >> Sari la pagina:
necunoscut Avatarul lui necunoscut

1 mesaj

Va recomand calduros sa cititi cartea lui JOSEF KIRSCHNER intitulata "Arta unei vieti fericite" .(sper ca e tradusa in limba romana eu citind-o in alt dialect )
Raporteaza abuz de limbaj
priscilla Avatarul lui priscilla

9 mesaje
Oras: sf gheorghe

Ratacirile fetei nesabuite,de Mario Vargas LLosa,o carte fascinanta despre perspectiva unei dragoste ce dureaza cateva decenii...
priscilla
dreamgirlG Avatarul lui dreamgirlG

23 mesaje

"Conversatii cu Dumnezeu" de Neale Donald Walsch. Mie mi-au schimbat intreaga perspectiva asupra vietii.
Fosta membra Kudika.ro
dreamgirl ... imi poti spune dsp ce e vb pls?

23 mesaje

joana rise. cartile (sunt 3 la numar) sunt scrise prin autodictare, nu sunt singurele de acest gen si au forma de dialog intre dumnezeu si autor. desi la prima vedere pare ceva imposibil, te asigur ca citind nu vei mai avea nici o indoiala si vei primi raspunsuri la multe intrebari. cartile nu se gasesc in librarii, se comanda de pe www.editura-foryou.ro . da cautare dupa autor Neale Donald Walsch si citeste acolo comentariile altor cititori. eu am fost euforica multa vreme dupa ce le-am citit, m-am simtit usurata, eliberata de orice teama si mai puternica, m-au ajutat enorm mai ales ca abia trecusem printr-o despartire dureroasa. toate cele 3 volume costa 20lei in total, o suma infima pentru cat de mult te invata. le recomand tuturor, sunt cele mai bune carti pe care le-am citit pana acum.
dydy88 Avatarul lui dydy88

273 mesaje
Oras: bucuresti

De la: dreamgirlG, la data 2008-08-19 19:12:44joana rise. cartile (sunt 3 la numar) sunt scrise prin autodictare, nu sunt singurele de acest gen si au forma de dialog intre dumnezeu si autor. desi la prima vedere pare ceva imposibil, te asigur ca citind nu vei mai avea nici o indoiala si vei primi raspunsuri la multe intrebari. cartile nu se gasesc in librarii, se comanda de pe www.editura-foryou.ro . da cautare dupa autor Neale Donald Walsch si citeste acolo comentariile altor cititori. eu am fost euforica multa vreme dupa ce le-am citit, m-am simtit usurata, eliberata de orice teama si mai puternica, m-au ajutat enorm mai ales ca abia trecusem printr-o despartire dureroasa. toate cele 3 volume costa 20lei in total, o suma infima pentru cat de mult te invata. le recomand tuturor, sunt cele mai bune carti pe care le-am citit pana acum.

Interesant,multumim dreamgirl
eu,pe tema aceasta am citit "Patericul mireniilor" nu mai stiu de cine este scrisa ca sunt la birou..dar e la fel cu intrebari si raspunsuri..Va pooop!lectura placuta!
~am invatat sa am rabdare, ca totul iti iese, atunci cand nimeni nu te crede in stare...~

23 mesaje

@ dyanaa_88 : o s-o caut si eu. asa sunt scrise si cartile de care vb eu. ganditi-va cum e sa vorbiti cu Dumnezeu si sa-l puteti intreba absolut orice, iar El sa raspunda. chiar am de gand sa le recitesc, pentru ca in timp mai uit din informatii.
mari_zana Avatarul lui mari_zana

7 mesaje
Oras: deva

eu am citit o carte care pot sa spun ca mi-a adus multe schimbari ,intr-o perioada cand chiar era nevoie de ele...cartea se numeste Secretele succesului si face parte din colectia carti cheie, este scrisa de Dale Carnegie.Poate ca multe dintre voi ati mai auzit de ea in timp ce altele va ganditi sa o cititi.Lectura placuta va doresc si ma bucur ca in zilele de azi mai sunt si persoane care citesc...
bestiuitza Avatarul lui bestiuitza

1599 mesaje

De la: mari_zana, la data 2008-10-12 23:03:05eu am citit o carte care pot sa spun ca mi-a adus multe schimbari ,intr-o perioada cand chiar era nevoie de ele...cartea se numeste Secretele succesului si face parte din colectia carti cheie, este scrisa de Dale Carnegie.Poate ca multe dintre voi ati mai auzit de ea in timp ce altele va ganditi sa o cititi.Lectura placuta va doresc si ma bucur ca in zilele de azi mai sunt si persoane care citesc...

si eu am citit secretele succesului
mari_zana Avatarul lui mari_zana

7 mesaje
Oras: deva

alta carte interesanta dupa parerea mea si din care eu am invatat multe lucruri este" Barbatii sunt de pe Marte femeile sunt de pe Venus " scrisa de JOHN GRAY,face parte tot din cartile autoeducative si cele scrise in carte sunt probate.

1 mesaj

Profetiile de la Celestine -James Redfield

1 mesaj

Violette Leduc Thrèse et Isabelle

1 mesaj

"Calea Zen" de A. Watts

1 mesaj

Debbie Ford-Partea intunecata a cautatorilor de lumina
Neale Walsch-Conversatii cu Dumnezeu

1 mesaj

recomand "Legaturi primejdioase" a lui Choderlos de Laclos. s-au facut mai bine de 5 ecranizari de-a lungul timpului. e un roman sub forma de scrisori din sec. XVIII. si spuneti-mi cujm s afac sa nu mai apara reclama asta enervanta cu fructis din partea dreapta a ecranului, care acopera scrisul.
Catharina Avatarul lui Catharina

4 mesaje

Legea atractiei. esther si jerry hicks

1 mesaj

Toate cartile de care vorbiti sunt bune, in parte le cunosc, si interesante dar ...cred ca nici o carte nu este la fel de interesanta ca BIBLIA ORTODOXA (Noul si Vechiul Testament), este insasi existenta vietii noastre, CARTEA CARTILOR!

1 mesaj

"Jurnalul fericirii" Steinhardt
Fosta membra Kudika.ro
Cititi "CARTEA FARSELOR" DE Stuart Gordon.
Este un "demolator de mituri", din cele mai indepartate timpuri si pana acum.
alina02 Avatarul lui alina02

397 mesaje

Eu va recomand " Practica gandirii pozitive" de Joseph Murphy
Love is all around
kudika009949 Avatarul lui kudika009949

19 mesaje
Oras: targoviste

De la: Catharina, la data 2008-11-18 09:34:50Legea atractiei. esther si jerry hicks

Alta varianta a cartii despre Legea Atractiei este Secretul, Rhonda Byrne, dupa care s-a facut si un film documentar. Merita

Mai puteti incerca si Șocul viitorului de Alvin Toffler
_dulcik_ Avatarul lui _dulcik_

4147 mesaje
Oras: constanta

Minciuni pe canapea - Irvin D. Yalom
wella Avatarul lui wella

30 mesaje

- Conversatii cu Dumnezeu - Neale Donald Walsch
- Partea intunecata a cautatorilor de lumina - Dabbie Ford
- Profetiile de la Celestine (avand continuare cu "A zecea porunca" si "Secretul Shambalei" de acelasi autor)
s-au spus mai sus si sunt absolut superbe!!
as mai recomanda:
- Intrebari potrivite - Dabbie Ford
- Cartea despre femei - Osho
- Cartea despre barbati - Osho
- Camino - Shirley MacLaine
- Initierea - Elisabeth Haich
- Brick Lane - Monica Ali
- Deranj la Casa Alba - Christopher Buckley
- Iubito, eu ma micsorez - Pascal Bruckner
- El e cu minciuna, ea vorbeste-ntruna - Allan&Barbara Pease

am senzatia ca fiecare dintre aceste carti mi-a schimbat viziunea a cate unei "bucati" de viata...
wella Avatarul lui wella

30 mesaje

scuze, rectific: "A zecea viziune" (nu porunca!)
yumy Avatarul lui yumy

26620 mesaje

Insemnari din subterana de F. M. Dostoievski
"Orice lucru pe care l faci n via va fi nesemnificativ, dar este foarte important s l faci. Deoarece nimeni nu l va mai face", Mahatma Gandhi.

4147 mesaje

De la: yumalai, la data 2009-04-29 07:25:39Insemnari din subterana de F. M. Dostoievski

tocmai ce am primit cartea asta cadou
despre ce e vb in ea?
beyonce_indragostita Avatarul lui beyonce_indragostita

2411 mesaje

Balzac si in special Victor Hugo(cu "Mizerabilii") mi-au schimbat viata.

4147 mesaje

mie mi-a placut ion si Panza de paianjen
Fosta membra Kudika.ro
Buna!
Ofer consultanta in carti si TAROT. Nu vreau sa stiu detalii despre dvs. ca apoi sa spuneti ca m-am inspirat! Daca sunteti interesate, lasati un mail pe *** cassey.cassey20@yahoo.com *** si va voi contacta cat se poate de repede. REFERINTE despre mine, gasiti pe cafeneaua de pe link: http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/20618/Cafeneaua-lui-Cassey/Cafeneaua-lui-Cassey-pagina-6.html O saptamana frumoasa, tuturor!
lezis Avatarul lui lezis

1 mesaj

da "secretele succesului" sau "arta de a-ti face prieteni" (e aceeasi) este cartea care m-a schimbat si pe mine. de cate ori o recitesc mi se pare alta, si mereu gasesc un raspuns la o alta intrebare. lucrez in vanzari pot spune ca e cartea mea de capatai in ceea ce priveste job-ul si un dintre cartile "de suflet" . o recomand cu incredere si caldura. merita citita chiar si de cei ce nu sunt fani ai literaturii motivationale. se citeste repede si e si micuta.
Pagini: 1 2 >> Sari la pagina: