Setari Cookie-uri

Poate fi doar o prietenie intre un baiat si o fata?

Salutare:P , pot afirma raspunsul la aceasta intrebare prin exemplu propriu : am cunoscut un baiat acum un an si jumatate si am devenit cei mai buni prieteni dar nimic mai mult. Vorbesc orice cu el si el cu mine, suntem acolo unul pentru altul la bine si la greu in orice situatie si ne intelegem mai bine ca fratii. Multi mi-au spus si mie ca acest lukru e imposibil fara sa fie ceva intre noi, dar m-am convins si daca din ambele parti se doreste doar prietenie acest acest lucru e posibil. So nu va temeti sa fiti prietene cu barbatii, prieteniile lor sunt mai interesante si mai sincere;)
kudika032187
Postat pe 14 Iunie 2009 21:40
NU EXISTA PRIETENIE INTRE UN BAIAT SI O FATA DECAT DACA BAIATUL ESTE GAY SAU AMBII SUNT GAY!!!!
Sotzul meu este fostul meu cel mai bun prieten...yeah righ...era cel mai bun prieten al meu si avea fantezii sexuale cu mine...si invers ;D
Atractia dintre sexe este un lucru inevitbil, nu tzine de cerebel. Eu femeie am un best friend baiat si ma pregatesc pt o petrecere si ii arat cu ce vreau sa ma imbrac...am 3 tinute care mai de care mai sexy...ma probez cu ele, ii arat ...si el, ca un bun prieten ce este vede doar ca arat bine, ca imi sta bine :)))))) hahahaha
Eiutza
Postat pe 14 Iunie 2009 21:52
NU prea sti sa faci comparatie antre un prieten s-au un frate.
kudika033469
Postat pe 14 Iunie 2009 23:09
Prietenie putin spus ura ,pana este iubire este totul ok , dupa aceia dusmanie.
kudika033469
Postat pe 14 Iunie 2009 23:13
De la: Eiutza, la data 2009-06-14 21:52:45NU EXISTA PRIETENIE INTRE UN BAIAT SI O FATA DECAT DACA BAIATUL ESTE GAY SAU AMBII SUNT GAY!!!!
Sotzul meu este fostul meu cel mai bun prieten...yeah righ...era cel mai bun prieten al meu si avea fantezii sexuale cu mine...si invers ;D
Atractia dintre sexe este un lucru inevitbil, nu tzine de cerebel. Eu femeie am un best friend baiat si ma pregatesc pt o petrecere si ii arat cu ce vreau sa ma imbrac...am 3 tinute care mai de care mai sexy...ma probez cu ele, ii arat ...si el, ca un bun prieten ce este vede doar ca arat bine, ca imi sta bine :)))))) hahahaha


inseamna ca best friendul tau este gay!
geo_x
Postat pe 14 Iunie 2009 23:18
De la: geo_x, la data 2009-06-14 23:18:05
De la: Eiutza, la data 2009-06-14 21:52:45NU EXISTA PRIETENIE INTRE UN BAIAT SI O FATA DECAT DACA BAIATUL ESTE GAY SAU AMBII SUNT GAY!!!!
Sotzul meu este fostul meu cel mai bun prieten...yeah righ...era cel mai bun prieten al meu si avea fantezii sexuale cu mine...si invers ;D
Atractia dintre sexe este un lucru inevitbil, nu tzine de cerebel. Eu femeie am un best friend baiat si ma pregatesc pt o petrecere si ii arat cu ce vreau sa ma imbrac...am 3 tinute care mai de care mai sexy...ma probez cu ele, ii arat ...si el, ca un bun prieten ce este vede doar ca arat bine, ca imi sta bine :)))))) hahahaha


inseamna ca best friendul tau este gay!


kudikaroxi
Postat pe 15 Iunie 2009 16:21
De la: Eiutza, la data 2009-06-14 21:52:45NU EXISTA PRIETENIE INTRE UN BAIAT SI O FATA DECAT DACA BAIATUL ESTE GAY SAU AMBII SUNT GAY!!!!
Sotzul meu este fostul meu cel mai bun prieten...yeah righ...era cel mai bun prieten al meu si avea fantezii sexuale cu mine...si invers ;D
Atractia dintre sexe este un lucru inevitbil, nu tzine de cerebel. Eu femeie am un best friend baiat si ma pregatesc pt o petrecere si ii arat cu ce vreau sa ma imbrac...am 3 tinute care mai de care mai sexy...ma probez cu ele, ii arat ...si el, ca un bun prieten ce este vede doar ca arat bine, ca imi sta bine :)))))) hahahaha



Pana sa se dezvolte atractia ati fost prieteni sau v-ati facut prieteni pt ca vroiati altceva si nu facea niciunul primul pas?
Daca tu ai gandit la prietenul tau cu hormonii nu inseamna ca toata lumea face la fel !
kudikaroxi
Postat pe 15 Iunie 2009 16:23
fetelor!hai sa fim serioase...prietenie intre o fata si un baiat!niciodata!amicitie,da!dar prietenie?!nu exista!
ciceralu
Postat pe 15 Iunie 2009 18:51
Dear Geo...asta inseamna ca IQ tau este ZERO nu ca prietenu meu e gay....idea era ca.....NU EXISTA PRIETENIE INTRE UN BAIAT SI O FATA SI AM DAT EXEMPLU...DACA ERA GAY RAMANEAM PRIETENI....NEFIIND NU A FOST POSIBILA O ADEVARATA PRIETENIE...scuze pt ce am zis cu IQ, no offense, era just o contra replica...nu ca nu ar fi funny ce ai zis dar ideea era morala...asha ca:D
SI PT kudikaroxi sau cum te cheama...exprimarea "daca tu ai gandit la prietenul tau cu hormonii" este dovada de incultura sau poate ai scris in garaba deci ai gandit in graba caci altfel......scuza-ma dar contrazici mai marii psihanalishti prin ceea ce incerci sa spui cu cuvinele tale. Read macar Freud si va dati singuri raspunsul la acest topic idiotic :D Au raspuns altii inaintea noastra, oameni cultzi nu o generatie de "internetisti" ce suntem si care daca auzim de Eminescu ne facem cruce zicand ca a fost saracu un sfant si s-a dus :P
Hai ciao
Eiutza
Postat pe 15 Iunie 2009 22:39
poate exista j o astfel d prietenie zic eu ptr k majoritatea prietenlor mei sunt baieti..... nhu a avea un motiv sa te tradeze ptr un alt baiat chestii din astea.... deci este foarte posibil mai rat este atunci cand persoanele se si indragostesc oleak dar nha intro astfel de situatie se ajunge a o concluzie....pastreaza prietenia sau se combina:| este fff posibil
blackcherry
Postat pe 16 Iunie 2009 13:07
Cred ca se poate...eu am mai multi prieteni decat prietene :D
Dar am si un prieten mai special... nu de mult am cunoscut un tip...vorbeam deschis cu el despre orice...ne dadeam sfaturi, ne prosteam glumeam unul cu celalalt.....dar el a vrut mai mult eu ma uitam la el doar ca la un prieten foarte bun....el a depasit momentul si a inteles asta, a mai incercat de cateva ori, in gluma mai in serioas sa abordeze subiectul "ce ar fi daca am fi impreuna"
...Dar acum de ceva vreme... mi`am dat seama ca si eu vreau mai mult....si ca el poate fi ceva serios si stiu ca ne`am intelege chiar foarte bine.i`am si spus acest lucru..dar deja era prea tarziu...el s`a satruat sa tot astepte, si a depasit momentul din nou...dar de data asta definitiv....:(
I`a fost greu sa ma refuze...dar sa intamplat deoarece acum are o prietena nu e ceva serios dar el ar vrea sa mearga si il inteleg...Dar pentru ca el m`a dorit atat de mult si eu la fel ...am facut poate un pas gresit...si m`am culcat cu el...poate o sa se strice relatia de prieteni intre noi sau poate nu...asta inca nu stiu, doarece de atunci nu am prea vorbit...de aprox.2 zile
Voi ce ziceti? un sfat...dupa parerea voastra mai am sanse la el?
KrIs_TINA28
Postat pe 20 Iunie 2009 01:45
poate fi o relatie de prietenie intre un baiat si o fata numai daca fata e mai baietoasa genul Xena asa... altfel de cele mai multe ori cel mai bun prieten al fetei respective tot asteapta ocazia sa treaca la o relatie cu ea.
Merlin_The_Wizzard
Postat pe 20 Iunie 2009 20:16
PRETENIILE SUNT DIN MULTE PUNCTE DE VEDERE,DACA AU UN ATU E BINE DAR E UN SEMNU?PRIETENIA ESTE TOTUL ANTRO RELATIE ,CAND SA TERMINAT S-A RUPT TOTUL,PA
kudika033469
Postat pe 20 Iunie 2009 21:59
PRETENIILE SUNT DIN MULTE PUNCTE DE VEDERE,DACA AU UN ATU E BINE DAR E UN SEMNU?PRIETENIA ESTE TOTUL ANTRO RELATIE ,CAND SA TERMINAT S-A RUPT TOTUL,PA
kudika033469
Postat pe 20 Iunie 2009 21:59
pe langa prietenie care e esentiala intr-o relatie mai intervine si atractia
Merlin_The_Wizzard
Postat pe 21 Iunie 2009 10:17
DA LOGICA PANA E IUBIRE E STE SI PRIETENIE
kudika033469
Postat pe 21 Iunie 2009 20:35
Maturi si casatoriti si cu prietenie pe ascuns cu alte persoane de sex opus . Se poate dar nu cred ca este bine. Se consuma energie in exces . Este ceea ce se numeste cu trupul acasa si cu mintea la prieten , prietena . Cand se ajunge la o astfel de situatie inseamna ca nu iti mai convine ceea ce ai acasa si vrei altceva . Dar nu ai motiv intemeiat sa renunti la casnicie si te amagesti cu prietenia pentru alta persoana din afara cuplului O situatie ambigua ce denota nehotarare . Logic ar fi sa te rezumi la casnicie si atat , iar cand apar motive serioase de a renunta .. Asta este alt subiect . Chestia asta cu prietenia cred ca apare ca urmare a faptului ca nemarturisit vrei sex in afara cuplului , prietenia fiind masca sub care inconstient se ascunde aceasta dorinta .
kudikul07
Postat pe 25 Iunie 2009 14:44
greierash_is_back
Postat pe 25 Iunie 2009 14:55
Uite ca eu sunt un tip al carui cel mai bun prieten este o fata...ne stim de 5 ani si nu avem nici un alt fel de intentie unul fata de celalalt. Intre timp am devenit prieten si cu logodnicul ei...ideea este ca ne intelegem super tare si daca si logodnicul ei are incredere sa o lase sa vina in vizita la mine cate 2-3 zile...va dati seama...din punctul meu de vedere : se poate
cretu_eu
Postat pe 25 Iunie 2009 17:05
cu siguranta poate fii.. insa sunt sanse mari ca la un moment dat sa o dea si in altele
ralucuzina
Postat pe 26 Iunie 2009 19:07
DA e prietenie pana unul din cei doi da de cel cu bani prieteni sunt nu mai pt interes.Ce sa vorbim de amicie ca e tot o smecherie.Unele sunt nu mai pe interes.
kudika033469
Postat pe 26 Iunie 2009 21:10
De la: gabriell82, la data 2008-07-28 01:14:06sincer.... nu!:D unu dintre ei are nevoie sa vb cu cineva de sex opus si celalalt indragostit sau amandoi indragostiti... parerea mea
eu am un prieten foarte bun care ma cupla cu baieti si eu pe el cu fete cand eram singuri....suntem ca fratii,am dormit impreuna...logoidnicul meu este de acord u relatia asta de prietenie deoarece stie ca suntem ca fratii ca doar e ne-a facut cunostinta,,,, si sincer am avut o prietena care vroia ceva mai mult de la mine decat sa fim surori.....atunci am incheiat orice relatie de prietenie cu ea!
AndradaD
Postat pe 27 Iunie 2009 10:54
Exista acest gen de prietenie si eu sunt fericita sa am un asemenea prieten. Mereu ne sprijinim, ne ascultam ne tragem de mana cand unul din noi greseste. Parintii ne-au adoptat si ei in formula asta iar partenerii nostri chiar nu au nimic impotriva.
Depinde foarte mult cat de mult il respecti pe cel care il numesti prieten!
incertsoul
Postat pe 29 Iunie 2009 16:20
Si eu cred ca exista....asa ceva...

de mica am fost mai baietoasa..si si acum ma inteleg mult mai bine cu baietii/brabatii decat femeile....la un moment dat aveam si o mica problema cu faptul ca toti ma vad ca pe una de-a lor.....si nu ca pe o femeie....
Am 3 prieteni foarte buni baieti....nu exista urma de atractie intre noi...!
kudika040232
Postat pe 30 Iunie 2009 14:30
da .exista prieteni de sexe diferite. asa se intampa si in cazul meu.cel mai bun prieten al meu este de sex masculin. dar daca unul dintre ei a inteles gresit se poate ajunge s la altceva,dar nu in cazul meu.
dolcik1
Postat pe 4 Iulie 2009 09:11
nu exista el sigur o place pe fata si se face placut numai numai ea va ceda vreo data si va putea fi mai mult decat o prietenie intre iei.ar trebui sa fie prea naiva fata sa creada ca el e un prieten adevarat si lipsit de interese.
askimrebe
Postat pe 4 Iulie 2009 09:22
prietenie va exista an totdeauna dar numai bazata pe afectiune si interes prea putin pe iubire adavarata prietenie a fost ,acum 2000 ani an urma
kudika033469
Postat pe 6 Iulie 2009 20:47
ei da prietenie,e 2 copii mici.la batranii pt ca sunt fara putere,dar dragoste ,sex,prietenie e la cei tineri care le trece nu mai lucruri trasnite prin cap,acasta e adevarata prietenie din tro fata-baiat basta,
kudika033469
Postat pe 6 Iulie 2009 20:57
Nu cred ca exista , eu am incercat sa am o relatie de prietenie , cu o persoana de sex opus ....e drept ca intre noi existase mai mult decat atat ...6 luni am fost iubiti , apoi din anumite motive am hotarat ca e mai bine sa ne oprim si sa ramanem prieteni ..........ce gluma buna ....nici o sansa ...asa ca suntem si in continuare cei mai buni prieteni ,...dar si amanti , caci amandoi suntem casatoriti ........ciudata e viata asta , dar clipa merita traita....cine stie unde vonm ajunge pana la urma .
kudika003930
Postat pe 8 Iulie 2009 22:43
De la: KrIs_TINA28, la data 2009-06-20 01:45:48Cred ca se poate...eu am mai multi prieteni decat prietene :D
Dar am si un prieten mai special... nu de mult am cunoscut un tip...vorbeam deschis cu el despre orice...ne dadeam sfaturi, ne prosteam glumeam unul cu celalalt.....dar el a vrut mai mult eu ma uitam la el doar ca la un prieten foarte bun....el a depasit momentul si a inteles asta, a mai incercat de cateva ori, in gluma mai in serioas sa abordeze subiectul "ce ar fi daca am fi impreuna"
...Dar acum de ceva vreme... mi`am dat seama ca si eu vreau mai mult....si ca el poate fi ceva serios si stiu ca ne`am intelege chiar foarte bine.i`am si spus acest lucru..dar deja era prea tarziu...el s`a satruat sa tot astepte, si a depasit momentul din nou...dar de data asta definitiv....:(
I`a fost greu sa ma refuze...dar sa intamplat deoarece acum are o prietena nu e ceva serios dar el ar vrea sa mearga si il inteleg...Dar pentru ca el m`a dorit atat de mult si eu la fel ...am facut poate un pas gresit...si m`am culcat cu el...poate o sa se strice relatia de prieteni intre noi sau poate nu...asta inca nu stiu, doarece de atunci nu am prea vorbit...de aprox.2 zile
Voi ce ziceti? un sfat...dupa parerea voastra mai am sanse la el?


ti-as raspunde da' mi-e ca scriu degeaba!
geo_x
Postat pe 8 Iulie 2009 23:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Predictii pe - eUniversum 1 De la: gabriel32 23 Ianuarie 2012 14:13
Ma vrea in viata lui, dar in acelasi timp ma tine la distanta 12 De la: irina_irinia 25 Noiembrie 2015 00:01
Prietenia 18 De la: lory_love 4 Septembrie 2009 12:25
Concubinaj: da/nu? 37 De la: Marcel35 5 Aprilie 2012 18:19
sunt atrasa de prietenul fostului meu iubit 10 De la: merika 1 Septembrie 2011 08:59