Setari Cookie-uri

dragoste neconsumata

'Nu pot accepta idea ca nu se poate face nimic pt ca doua suflete ce se iubesc sa fie alaturate. '

ma abtin de la comentari park te si vad spunand`o:)) evenuat cu niste lacrimi de croodil.cele ce vorbesc pe tema asta, ele intr`adevar sufera, nu povestesc ce au vazut la tv:)) adik la telenovele(viatza ta)fireste!
dyen0o0tsZsa
Postat pe 1 Februarie 2010 15:33
De la: dyen0o0tsZsa, la data 2010-02-01 15:31:28 nu vreaus a iti spulber visele:)) dar dragutzo, cine ar sta cu tine?
ori 'norocosul' care a dat d tine bine a facut k te`a lasat vazand cu cine are de`aface..cu ce tzatza, care numai ed telenovele stie:)) nu k ti`as vrea raul, insa... sa fim seriose cine s`ar incurca cu tine??


Copilule, du-te si-ti bea lapticul, ca habar n-ai ce e in lumea asta. Si poate ar fi bine sa mai si citesti din biblie nu doar sa te gandesti la sex
DeeaCatalina
Postat pe 1 Februarie 2010 19:06
ce laptik sa beau faaa??

da`la de p**a, de care bei u mereu??


si mai zikeai de biblie:))

mie mi`ar fi rusine! avortata mai ejti! v`am mai spus...intrati pe site`u asta sa barfiti si sa va baga j pe voi lumea`n seama:))

tare mi`e mila:))
dyen0o0tsZsa
Postat pe 4 Februarie 2010 08:37
si mesaju nu era ptr tn era ptr ailalta, queen_anne
regina pulii, da bn k te`ai simtit si tu:))
dyen0o0tsZsa
Postat pe 4 Februarie 2010 08:38
De la: dyen0o0tsZsa, la data 2010-02-04 08:37:15ce laptik sa beau faaa??

da`la de p**a, de care bei u mereu??


si mai zikeai de biblie:))

mie mi`ar fi rusine! avortata mai ejti! v`am mai spus...intrati pe site`u asta sa barfiti si sa va baga j pe voi lumea`n seama:))

tare mi`e mila:))

ce limbaj!maaaaaareeeeee caracter! pe unde ti-ai facut tu fata studiile? in ferentexas?
miss_darine
Postat pe 4 Februarie 2010 08:52
De la: miss_darine, la data 2010-02-04 08:52:17
De la: dyen0o0tsZsa, la data 2010-02-04 08:37:15ce laptik sa beau faaa??

da`la de p**a, de care bei u mereu??


si mai zikeai de biblie:))

mie mi`ar fi rusine! avortata mai ejti! v`am mai spus...intrati pe site`u asta sa barfiti si sa va baga j pe voi lumea`n seama:))

tare mi`e mila:))

ce limbaj!maaaaaareeeeee caracter! pe unde ti-ai facut tu fata studiile? in ferentexas?


band lapte de la ce spune ea mai sus ,,,,,,,,,,,,sunt din ce in ce mai socata de tineretul din ziua de azi,,,,,,,,,pun pariu ca este "vedeta" clasei
Dontyyy
Postat pe 4 Februarie 2010 09:03
dupa 25 de ani e si mai greu,eu inca i spun la multi ani de ziua lui in gand,pe fiul meu l-am botezat cu aceleasi nume ca a lui,a terminat acelasi liceu ca el,la un an ,doi plec intr-o espacada de o zi in orasul in care sta el si retraiesc acea dragoste neconsumata,iar aproape in fiecare seara ma gindesc unde naiba am gresit?
utad
Postat pe 4 Februarie 2010 12:40
De la: DeeaCatalina, la data 2008-07-27 19:32:10Ce parere aveti despre asemenea dragoste? Un inceput frumos, sentimente adevarate, dar totul a trebuit redus la tacere din cauza circumstantelor, sa zicem...o distanta foarte mare...Crezi ca timpul vindeca totul, ca ochii care nu se vad se uita, iti vezi de viata ta, trec anii, dar sentimentele tale persista. De ce timpul n-a putut alunga sentimentele?Lumea nu ma intelege, spune ca sunt nebuna sa ma gandesc la o persoana care a iesit demult din viata mea,o perioada m-am cosiderat si eu asa, ca nu gaseam o explicatie logica.Am mai avut o relatie, dar sincer de cand m-am indragostit de el n-am mai putut sa ma indragostesc d altcineva, si au trecut cativa ani de atunci. Astept pareri...aveti si voi o dragoste neconsumata?...undeva am citit ca o dragoste neconsumata poate sa arda mocnit ani de zile, dar este de ajuns o singura scanteie ca sa rabufneasca cu o forta nebanuita si atunci nimeni si nimic n-o mai poate opri! frumos...


Iubirile neconsumate dor sau raman perfecte .. daca vreti.. si vesnice, tocmai pentru ca nu au fost consumate. Acel om, mai cu seama cand este la o distanta mare, nu-l cunoastem indeajuns incat sa apara acele mici dezamagiri, sa apara obisnuinta, sa-i vedem defectele si asa mai departe.. toate acele lucruri de care ne lovim cand traim (ne consumam) iubirea cu cineva alaturi.
Este dragostea ideala.. pentru ca nu e reala. Nimeni nu-ti garanteaza ca, devenind real .. nu se va stinge ca oricare alta iubire "nepotrivita". Stim foarte bine ca ce este interzis .. e cel mai bun.
rashela
Postat pe 4 Februarie 2010 13:04
De la: rashela, la data 2010-02-04 13:04:18
De la: DeeaCatalina, la data 2008-07-27 19:32:10Ce parere aveti despre asemenea dragoste? Un inceput frumos, sentimente adevarate, dar totul a trebuit redus la tacere din cauza circumstantelor, sa zicem...o distanta foarte mare...Crezi ca timpul vindeca totul, ca ochii care nu se vad se uita, iti vezi de viata ta, trec anii, dar sentimentele tale persista. De ce timpul n-a putut alunga sentimentele?Lumea nu ma intelege, spune ca sunt nebuna sa ma gandesc la o persoana care a iesit demult din viata mea,o perioada m-am cosiderat si eu asa, ca nu gaseam o explicatie logica.Am mai avut o relatie, dar sincer de cand m-am indragostit de el n-am mai putut sa ma indragostesc d altcineva, si au trecut cativa ani de atunci. Astept pareri...aveti si voi o dragoste neconsumata?...undeva am citit ca o dragoste neconsumata poate sa arda mocnit ani de zile, dar este de ajuns o singura scanteie ca sa rabufneasca cu o forta nebanuita si atunci nimeni si nimic n-o mai poate opri! frumos...


Iubirile neconsumate dor sau raman perfecte .. daca vreti.. si vesnice, tocmai pentru ca nu au fost consumate. Acel om, mai cu seama cand este la o distanta mare, nu-l cunoastem indeajuns incat sa apara acele mici dezamagiri, sa apara obisnuinta, sa-i vedem defectele si asa mai departe.. toate acele lucruri de care ne lovim cand traim (ne consumam) iubirea cu cineva alaturi.
Este dragostea ideala.. pentru ca nu e reala. Nimeni nu-ti garanteaza ca, devenind real .. nu se va stinge ca oricare alta iubire "nepotrivita". Stim foarte bine ca ce este interzis .. e cel mai bun.

Nu e nimic rau sa iubesti chiar daca iubirea nu se poate materializa, sa iubesti fara sa astepti nimic in schimb, e singurul mod adevarat de a iubi.
Si in ceea ce priveste dragostea neconsumata, depinde de la caz la caz. Doi oameni se pot iubi vesnic si fara sa fie impreuna.
In cazul nostru, am gresit amandoi, n-am stiut sa apreciem ce avem la momentul potrivit, si cand ne-am dat seama era prea tarziu. Dar Dumnezeu face minuni in numele dragostei
DeeaCatalina
Postat pe 4 Februarie 2010 16:34
De la: Dontyyy, la data 2010-02-04 09:03:47
De la: miss_darine, la data 2010-02-04 08:52:17
De la: dyen0o0tsZsa, la data 2010-02-04 08:37:15ce laptik sa beau faaa??

da`la de p**a, de care bei u mereu??


si mai zikeai de biblie:))

mie mi`ar fi rusine! avortata mai ejti! v`am mai spus...intrati pe site`u asta sa barfiti si sa va baga j pe voi lumea`n seama:))

tare mi`e mila:))

ce limbaj!maaaaaareeeeee caracter! pe unde ti-ai facut tu fata studiile? in ferentexas?


band lapte de la ce spune ea mai sus ,,,,,,,,,,,,sunt din ce in ce mai socata de tineretul din ziua de azi,,,,,,,,,pun pariu ca este "vedeta" clasei



limbaju pe care il folosesty te caracterizeaza ....
RDiana
Postat pe 4 Februarie 2010 16:43
Cata dreptate ai ..traiesc aceleasi sentimente...E vorba de incertitudine, de curiozitatea "cum este oare?", de faptul ca n-ai vazut adevarata fata a relatiei si a omului respectiv..Si eu am tinut(sau inca tin ) la cineva, relatie cu pers respectiva care a ramas neconsumata si e taaare greuuu...dar noi sa fim sanatosi, ca in rest toate vin si se duc(ce ti-e scris...:P)
licuriciul_zapacit
Postat pe 6 Februarie 2010 06:33
uratzica
Postat pe 10 Februarie 2010 13:10
De la: miss_darine, la data 2010-02-04 08:52:17
De la: dyen0o0tsZsa, la data 2010-02-04 08:37:15ce laptik sa beau faaa??

da`la de p**a, de care bei u mereu??


si mai zikeai de biblie:))

mie mi`ar fi rusine! avortata mai ejti! v`am mai spus...intrati pe site`u asta sa barfiti si sa va baga j pe voi lumea`n seama:))

tare mi`e mila:))

ce limbaj!maaaaaareeeeee caracter! pe unde ti-ai facut tu fata studiile? in ferentexas?

si toate astea la 15 ani,nu?
one_size
Postat pe 10 Februarie 2010 13:19
Orice adevar este mai bun decat o incertitudine continua. - Arthur Conan Doyle

Solutionarea suferintei in urma unei dragoste neconsumate, este ducerea la extrema a acestei probleme. Acum va spun din experienta, pentru ca acea dragoste despre care am initiat acest topic acum cativa ani, am reusit sa o consum(si nu, nu impreuna cu el), in sensul ca am dus mult la extrema sa aflu adevarul, care bineinteles era asa cum va asteptati...ca nu m-a iubit niciodata.

Odata fiind sigura de treaba asta, ca nu a fost niciodata iubire intre mine si el, sau intre altii care s-au gasit in fata acestei experiente, nu mai exista nimic neconsumat, pentru ca nu poti consuma ceva ce nu a existat de la bun inceput. Totul e asa de simplu, nu stiu cum facem ca ne complicam vietile fara folos, mai ales, noi femeile.

Sa fiti iubite!God bless!
DeeaCatalina
Postat pe 29 Ianuarie 2011 14:41
De la: DeeaCatalina, la data 2011-01-29 14:41:14Orice adevar este mai bun decat o incertitudine continua. - Arthur Conan Doyle

Solutionarea suferintei in urma unei dragoste neconsumate, este ducerea la extrema a acestei probleme. Acum va spun din experienta, pentru ca acea dragoste despre care am initiat acest topic acum cativa ani, am reusit sa o consum(si nu, nu impreuna cu el), in sensul ca am dus mult la extrema sa aflu adevarul, care bineinteles era asa cum va asteptati...ca nu m-a iubit niciodata.

Odata fiind sigura de treaba asta, ca nu a fost niciodata iubire intre mine si el, sau intre altii care s-au gasit in fata acestei experiente, nu mai exista nimic neconsumat, pentru ca nu poti consuma ceva ce nu a existat de la bun inceput. Totul e asa de simplu, nu stiu cum facem ca ne complicam vietile fara folos, mai ales, noi femeile.

Sa fiti iubite!God bless!



Corect! bravo fata
anastasia_m
Postat pe 29 Ianuarie 2011 14:51
thanks.
DeeaCatalina
Postat pe 29 Ianuarie 2011 15:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
:( asta nu e viatzaaaa 24 De la: ella_tody 17 August 2009 08:29
Destinul ne-a unit...si parca tot destinul ne desparte... 13 De la: Kudika228 9 Octombrie 2009 16:43
Cand un tata isi iubeste copilul? 21 De la: kudika428291 30 August 2011 14:33
Eu crestina el musulman 21 De la: kudika152745 30 Iulie 2013 21:10
Il iubesc dar nu stiu ce sa fac ca sa ma iubeasca si el 11 De la: kudika_8281 24 Iulie 2012 16:33