Setari Cookie-uri

sex in grup

De la: hardstuffrealm, la data 2008-08-05 03:50:05Am descoperit forumul pe google...printre multe altele cu acest subiect...ca de obicei aceleasi raspunsuri tampe, k altfel nu am cum sa le numesc...oameni foarte incuiati e putin spus....ma dezamagiti. IN PRIMUL RAND, DACA VEDETI TOPICUL SI NU VA INTERESEAZA SAU VA DEZGUSTA, DE CE INTRATI, DE CE PUNETI COMMENTURI? In al doilea rand, aveti o definitie exacta a termenului DRAGOSTE? Poate sa mi-o ofere cineva? Eu inteleg dragostea diferit, dar nu gresit....O sa fac sex in grup cu prietena mea, si nu fiindca nu o iubesc, ci pentru ca dimpotriva, am incredere in mine si in noi ca si cuplu, si fiindca vreau sa o fac k sa experimentez...Pe lumea asta se gasesc numai pudici, puritani si altii de genul...Un sfat: daca vreti sa desoperiti de unde atata invresunarehttp://www.kudika.ro/comunitate/forum/post_reply/19188/quote/149201.html#
http://www.kudika.ro/comunitate/forum/post_reply/19188/quote/149201.html# in voi, vizitati un psihanalist...toti avem nevoie de unul...Astept reply-uri...O noapte placuta in continuare...




Postat pe 5 August 2008 09:09
d
gabita87
Postat pe 6 August 2008 02:37
hardstuffrealm,ne bucuram sau hai sa vb doar in numele meu ca ai asa o relatie super!Ma bucur sa aud ca ai atata incredere in partenera ta-da Doamne cat de multa in lumea asta,dar pe forum-uri nu se dau doar pareri sau argumente pro ci si contra si asta poti sa vezi la toate topicurile...Nu are nimeni nimic cu tine si nici nu ai fost atacat,nici tu si nici ella,doar ca nu toata lumea e la fel de deschisa ca voi,atata tot.
Cat despre parerea mea la subiect...am mai zis eu si pe alte topicuri ca sunt incuiata,aici as adauga si egoista-nu impart nimic cu nimeni,nici macar cu mine-copil alintat ce sunt eu Si nici nu sunt suficient de open-minded.

Ce inseamna a face dragoste?Cind faci dragoste,te contopesti intr-o singura fiinta,nu-ti mai apartii,esti parte din celalalt.Sex fac si animalele in schimb dragoste face doar omul.Nicolae Steinhardt in "Jurnalul fericirii" se interba daca "dragostea trupeascã nu-i oare ºi ea o biata contrafacere a dragostei divine?",iar Maitreyi in "Dragostea nu moare" ca "Ii simt prezenta cu intregul meu trup. In mintea mea ii simt chiar si atingerea. Ciudat. Golul nu este gol, este plin de eter. Eu nu stiu ce este acela eterul, dar cred ca trebuie sa fie acela ce ne apropie cu o mana nevazuta.” ...
P.S.Iubiti-va mult!
sweetpink
Postat pe 6 August 2008 04:08
sunt de acord cu sweetpink si cu multi altii...sexul inseamna intimitate, a ta si a partenerului, ca sa nu mai zic de dragoste, practic sexul o completeaza!atunci care mai e diferenta dintre o orgie si ceva maret????
alina_marian2
Postat pe 6 August 2008 12:34
De la: hardstuffrealm, la data 2008-08-05 03:50:05Am descoperit forumul pe google...printre multe altele cu acest subiect...ca de obicei aceleasi raspunsuri tampe, k altfel nu am cum sa le numesc...oameni foarte incuiati e putin spus....ma dezamagiti. IN PRIMUL RAND, DACA VEDETI TOPICUL SI NU VA INTERESEAZA SAU VA DEZGUSTA, DE CE INTRATI, DE CE PUNETI COMMENTURI? In al doilea rand, aveti o definitie exacta a termenului DRAGOSTE? Poate sa mi-o ofere cineva? Eu inteleg dragostea diferit, dar nu gresit....O sa fac sex in grup cu prietena mea, si nu fiindca nu o iubesc, ci pentru ca dimpotriva, am incredere in mine si in noi ca si cuplu, si fiindca vreau sa o fac k sa experimentez...Pe lumea asta se gasesc numai pudici, puritani si altii de genul...Un sfat: daca vreti sa desoperiti de unde atata invresunare in voi, vizitati un psihanalist...toti avem nevoie de unul...Astept reply-uri...O noapte placuta in continuare...



eu nu inteleg de ce atata inversunare?!..daca noua nu ne place si nu suntem adeptii sexului in grup suntem "incuiati" ..si chiar trebuie sa acceptam asta...pe cand daca voi sunteti obsedati sexual va sare repede tandara...sa fim seriosi...sex faci cu cei/cele pt care nu nutresti nici un fel de sentiment pur si simplu este o traire carnala...pe cand dragoste nu poti face daca nu ai sentimente..si atunci ai sentimentul acela de proprietate si ai vrea sa nu imparti cu nimeni iubit(ul)/a.
comentam pt ca daca nu ai realizat este un forum..si parerile sunt pro si contra..iar la psihanalist ne-am duce daca am avea probleme la cap...
asa ca iubiti-va mult,des, adanc si unde vreti voi..
beem
Postat pe 6 August 2008 14:06
io zic sa-l denumim, sex in cor!
e mai delicat si are o nuanta suava!! plus ca celor carora le place ar gasii aceasta schimbare, benefica!

Postat pe 6 August 2008 16:31
buna idee geo
sweetpink
Postat pe 6 August 2008 16:32
Draga hardstuffrealm tu spui ca iti iubesti prietena si vreti sa experimentati,nu oare acesta e o perdea ca sa iti satisfaci u niste fantezii?
claudea69
Postat pe 6 August 2008 17:05
De la: e1l9l8a1, la data 2008-08-01 13:59:17Am citit parerile de la acest subiect... mai toate sunt contra. Nu judec pe nimeni si nici nu as vrea sa fiu judecata (mai ales gresit). Nu spun sa incercati si nu fac reclama swing-ului. E un subiect si mi-am spus parerea.

Am o casnicie fericita si intre mine si sotul meu nu s-a schimbat nimic. Noi asa gandim, asta facem. E alegerea fiecaruia (dupa cum am mai spus).


se pare ca am adus in discutie un subiect pentru care lumea de pe aici nu este pregatita...aproape ca regret asta. E clar - la noi inca mentalitatea a ramas la fel si anume cine nu face ca noi are o problema,,,,ori persoana in cauza ori in cuplu.
Da, am facut sex in grup si nu regret absolut nimik......precizez ca am un iubit de mult timp si ne iubim ca la inceput. Doar ca am dorit si noi niste accesorii sexuale, inclusiv de curiozitate. Atat. Dupa ce s-a intamplat chiar ne-am dat seama ca ce facem in cuplu nu are nicio legatura cu restul....pur si simplu de ex in loc sa ai un vibrator ai exemplarul in carne si oase. Nu mai vreau sa explic ce si cum eu doar am pus o intrebare si am primit confirmarea ca in Romania lumea nici macar nu concepe acest lucru. Fiecare face ce vrea, isi traieste viata asa cum vrea. Atat am avut de spus mai multe nu vad ce sens are.

Postat pe 6 August 2008 21:12
De la: hardstuffrealm, la data 2008-08-05 03:50:05Am descoperit forumul pe google...printre multe altele cu acest subiect...ca de obicei aceleasi raspunsuri tampe, k altfel nu am cum sa le numesc...oameni foarte incuiati e putin spus....ma dezamagiti. IN PRIMUL RAND, DACA VEDETI TOPICUL SI NU VA INTERESEAZA SAU VA DEZGUSTA, DE CE INTRATI, DE CE PUNETI COMMENTURI? In al doilea rand, aveti o definitie exacta a termenului DRAGOSTE? Poate sa mi-o ofere cineva? Eu inteleg dragostea diferit, dar nu gresit....O sa fac sex in grup cu prietena mea, si nu fiindca nu o iubesc, ci pentru ca dimpotriva, am incredere in mine si in noi ca si cuplu, si fiindca vreau sa o fac k sa experimentez...Pe lumea asta se gasesc numai pudici, puritani si altii de genul...Un sfat: daca vreti sa desoperiti de unde atata invresunare in voi, vizitati un psihanalist...toti avem nevoie de unul...Astept reply-uri...O noapte placuta in continuare...

sunt de acord. cine stie, poate multi sunt frustrati sau pur si simplu mintea nu poate sa conceapa asa ceva. nu ma intereseaza. oricum, cred cu tarie ca un cuplu se poate suda dupa o partida de sex in grup. asa ai o perspectiva si din exteriorul lui. ma rog, nu ma astept ca multi sa inteleaga.....

Postat pe 6 August 2008 21:19
draga mea, din partea mea va puteti cotarcii cu cinspe odata,6 zile pe saptamama, cu duminica pauza, zi in care va sudati cat vreti voi in cuplu! da' nu venii sa-mi spui ca io daca gandesc altfel, sunt batatut la cap si inchis noului!
poate ca acel nou, nu corespunde standardelor mele de moralitate.
faptu' ca sunt un conservator sadea intro relatie , ma face sa fiu incuiat?
uite asa ne ducem pulile de suflet!!!

Postat pe 6 August 2008 22:33
Geo,ce radical esti... Poate ca in Romania conceptul se swing nu e asa intalnit ca in occident si poate ca avem noi cativa o mentalitate mai conservatoare sau daca vreti voi invechita,insa de aici si pana la o catalogare de "incuiati" zic eu ca e drum lung...Eu cred in continuare ca traim intr-o lume libera in care suntemlber sa facem ce si cum vrem noi.Nu are sens sa devina subiectul asta o disputa.Chiar mi se pare interesant sa aud ca altii gandesc diferit fata de mine si mi-ar face mare placere sa imi spuna ce simt in momentul acela,ce e diferit,care sunt sentimentele...sa descrie cineva o experienta de genul asta ca eu sigur nu o voi trai niciodata...
sweetpink
Postat pe 7 August 2008 00:10
He he he ,ce-mi place cand apar unii si dau vina pe mentalitatea romanilor , de fiecare data vinovata este mentalitatea invechita asa ca hai sa ne laudam ca noi suntem deschisi la nou iar majoritatea a ramas in urma

Chiar crezi ca in alte parti sexul in grup se practica la ordinea zilei ? de unde va vin asemenea idei fetelor ?
iris_4_ever
Postat pe 7 August 2008 10:03
De la: iris_4_ever, la data 2008-08-07 10:03:59He he he ,ce-mi place cand apar unii si dau vina pe mentalitatea romanilor , de fiecare data vinovata este mentalitatea invechita asa ca hai sa ne laudam ca noi suntem deschisi la nou iar majoritatea a ramas in urma

Chiar crezi ca in alte parti sexul in grup se practica la ordinea zilei ? de unde va vin asemenea idei fetelor ?

pai cred ca sunt cam singurele idei care le vin...si ca sa fiu rea si dura si incuiata...cred ca doar in domeniul asta sunt deschise si au ideii...

beem
Postat pe 7 August 2008 10:10
De la: dana_79, la data 2008-08-07 10:10:49
De la: iris_4_ever, la data 2008-08-07 10:03:59He he he ,ce-mi place cand apar unii si dau vina pe mentalitatea romanilor , de fiecare data vinovata este mentalitatea invechita asa ca hai sa ne laudam ca noi suntem deschisi la nou iar majoritatea a ramas in urma

Chiar crezi ca in alte parti sexul in grup se practica la ordinea zilei ? de unde va vin asemenea idei fetelor ?

pai cred ca sunt cam singurele idei care le vin...si ca sa fiu rea si dura si incuiata...cred ca doar in domeniul asta sunt deschise si au ideii...



Chiar ca esti rea
iris_4_ever
Postat pe 7 August 2008 10:21
In primul rand multumesc pentru aplauze si pentru ironii .


Ca sa lamuresc cateva probleme. Sunt o persoana foarte toleranta, insa lucrul care m-a deranjat cel mai tare, si de aici si tonul sunt remarcile de genul:"nu exista dragoste in cuplu daca fac sex in trei/grup"...De aici si termneul atat de popular acum de "incuiat"....Cand dai click pe un topic de genul asta te astepti sa existe pareri pro si contra, insa trebuie sa le si argumentezi, nu doar sa te arunci in remarci nefondate cu un termen atat de MARE cum este IUBIREA. De retinut deasemenea ca psihanalistul nu este psiholog sau psihiatru, ci este o persoana pregatita care te ajuta sa fi mai constient de propria persoana si de ce se intampla in jurul tau. Revenind la subiect...nu inseamna k nu suntem satisfacuti din punct de vedere sexual, sau k nu ne iubim dc incercam asta. Dimpotriva asa cum am mai spus...Chestia asta nu poti sa o incerci sau macar sa o discuti decat atunci cand exista respect, incredere si...dragoste...
hardstuffrealm
Postat pe 7 August 2008 10:48
De la: hardstuffrealm, la data 2008-08-07 10:48:00In primul rand multumesc pentru aplauze si pentru ironii .


Ca sa lamuresc cateva probleme. Sunt o persoana foarte toleranta, insa lucrul care m-a deranjat cel mai tare, si de aici si tonul sunt remarcile de genul:"nu exista dragoste in cuplu daca fac sex in trei/grup"...De aici si termneul atat de popular acum de "incuiat"....Cand dai click pe un topic de genul asta te astepti sa existe pareri pro si contra, insa trebuie sa le si argumentezi, nu doar sa te arunci in remarci nefondate cu un termen atat de MARE cum este IUBIREA. De retinut deasemenea ca psihanalistul nu este psiholog sau psihiatru, ci este o persoana pregatita care te ajuta sa fi mai constient de propria persoana si de ce se intampla in jurul tau. Revenind la subiect...nu inseamna k nu suntem satisfacuti din punct de vedere sexual, sau k nu ne iubim dc incercam asta. Dimpotriva asa cum am mai spus...Chestia asta nu poti sa o incerci sau macar sa o discuti decat atunci cand exista respect, incredere si...dragoste...


deja se cam incurca itele

Revenind la subiect...nu inseamna k nu suntem satisfacuti din punct de vedere sexual, sau k nu ne iubim dc incercam asta. Dimpotriva asa cum am mai spus...Chestia asta nu poti sa o incerci sau macar sa o discuti decat atunci cand exista respect, incredere si...dragoste...

deci pana la urma....daca nu facem sex in grup conform teoriei tale nu exista nici respect,nici incredere si nici dragoste...

PSIHANALÍZà s.f. 1. Ansamblul concepþiilor lui Freud privind viaþa psihicã conºtientã ºi inconºtientã, dupã care tendinþele sau dorinþele profunde ale individului vin în conflict cu convingerile sale morale ºi sunt alungate în subconºtient, de unde tind sã reaparã sub o formã travestitã. 2. Metodã de analizã psihologicã ºi de tratament al bolilor neuropsihice, care îºi propune, prin diverse probe (asociaþii de cuvinte, relatãri de vise, interpretãri de figuri confuze etc.), sã descopere cauzele nevrozelor ºi psihozelor ºi sã vindece aceste boli

si ca tot sunt rea si ironica, da macar nu folosesc cuvinte ale caror explicatie nu o stiu

DRÁGOSTE 1) Sentiment de afecþiune ºi devotament faþã de cineva sau de ceva; iubire: amor; drag. Cu multã ~ (sau cu toatã ~ea) cu multã plãcere; foarte bucuros. 2) Sentiment de afecþiune faþã de o persoanã de sex opus; amor; iubire. A prinde ~ faþã de cineva a se îndrãgosti. 3) Fiinþã iubitã. 4) Sentiment de afecþiune foarte puternicã (ºi durabilã) (pentru cineva sau ceva); pasiune; patimã.

RESPECT, 1. A simþi ºi a manifesta respect faþã de cineva sau de ceva; a cinsti, a stima. Refl. recipr. Se respectã unul pe altul. ♦ A acorda atenþia cuvenitã, a þine seamã de..., a nu neglija. ♦ Refl. A-ºi pãstra demnitatea. ♦ A nu pãgubi, a cruþa. 2. A nu se abate de la un contract, de la o lege, de la un angajament etc

si nu aveti decat sa faceti o noua misa...nu ma intereseaza dar nu vorbi de respect,dragoste si incredere...ce incredere sa am eu cand tu ai facut sex cu n+1 persoane? wake up!




beem
Postat pe 7 August 2008 11:02
De la: dana_79, la data 2008-08-07 11:02:52
De la: hardstuffrealm, la data 2008-08-07 10:48:00In primul rand multumesc pentru aplauze si pentru ironii .


Ca sa lamuresc cateva probleme. Sunt o persoana foarte toleranta, insa lucrul care m-a deranjat cel mai tare, si de aici si tonul sunt remarcile de genul:"nu exista dragoste in cuplu daca fac sex in trei/grup"...De aici si termneul atat de popular acum de "incuiat"....Cand dai click pe un topic de genul asta te astepti sa existe pareri pro si contra, insa trebuie sa le si argumentezi, nu doar sa te arunci in remarci nefondate cu un termen atat de MARE cum este IUBIREA. De retinut deasemenea ca psihanalistul nu este psiholog sau psihiatru, ci este o persoana pregatita care te ajuta sa fi mai constient de propria persoana si de ce se intampla in jurul tau. Revenind la subiect...nu inseamna k nu suntem satisfacuti din punct de vedere sexual, sau k nu ne iubim dc incercam asta. Dimpotriva asa cum am mai spus...Chestia asta nu poti sa o incerci sau macar sa o discuti decat atunci cand exista respect, incredere si...dragoste...


deja se cam incurca itele

Revenind la subiect...nu inseamna k nu suntem satisfacuti din punct de vedere sexual, sau k nu ne iubim dc incercam asta. Dimpotriva asa cum am mai spus...Chestia asta nu poti sa o incerci sau macar sa o discuti decat atunci cand exista respect, incredere si...dragoste...

deci pana la urma....daca nu facem sex in grup conform teoriei tale nu exista nici respect,nici incredere si nici dragoste...

PSIHANALÍZà s.f. 1. Ansamblul concepþiilor lui Freud privind viaþa psihicã conºtientã ºi inconºtientã, dupã care tendinþele sau dorinþele profunde ale individului vin în conflict cu convingerile sale morale ºi sunt alungate în subconºtient, de unde tind sã reaparã sub o formã travestitã. 2. Metodã de analizã psihologicã ºi de tratament al bolilor neuropsihice, care îºi propune, prin diverse probe (asociaþii de cuvinte, relatãri de vise, interpretãri de figuri confuze etc.), sã descopere cauzele nevrozelor ºi psihozelor ºi sã vindece aceste boli

si ca tot sunt rea si ironica, da macar nu folosesc cuvinte ale caror explicatie nu o stiu

DRÁGOSTE 1) Sentiment de afecþiune ºi devotament faþã de cineva sau de ceva; iubire: amor; drag. Cu multã ~ (sau cu toatã ~ea) cu multã plãcere; foarte bucuros. 2) Sentiment de afecþiune faþã de o persoanã de sex opus; amor; iubire. A prinde ~ faþã de cineva a se îndrãgosti. 3) Fiinþã iubitã. 4) Sentiment de afecþiune foarte puternicã (ºi durabilã) (pentru cineva sau ceva); pasiune; patimã.

RESPECT, 1. A simþi ºi a manifesta respect faþã de cineva sau de ceva; a cinsti, a stima. Refl. recipr. Se respectã unul pe altul. ♦ A acorda atenþia cuvenitã, a þine seamã de..., a nu neglija. ♦ Refl. A-ºi pãstra demnitatea. ♦ A nu pãgubi, a cruþa. 2. A nu se abate de la un contract, de la o lege, de la un angajament etc

si nu aveti decat sa faceti o noua misa...nu ma intereseaza dar nu vorbi de respect,dragoste si incredere...ce incredere sa am eu cand tu ai facut sex cu n+1 persoane? wake up!







hardstuffrealm, oricat s-ar incerca o explicatie de ce sunt persoane care fac sex in grup, intotdeauna se vor gasi "filozofi" care sa rastalmaceasca vorbele si sa le interpreteze dupa bunul sau plac. Iti sustin parerea.
Pentru cei care au parerea ca daca "nu facem sex in grup conform teoriei tale nu exista nici respect,nici incredere si nici dragoste" sa nu mai fie atat de inversunati. Nu le-a spus nimeni sa faca asa ceva... daca ei nu vor, nu vor si pace. Dar trebuie sa stie ca pentru a ajunge la sex in grup e nevoie de foarte multa incredere si o foarte buna comunicare intre parteneri. Cred ca asta face parte tot din ceea ce numesc ei "iubire".

Postat pe 7 August 2008 11:28
pt e1l9l8a1

nu am cerut nicio explicatie de ce va place sau de ce faceti sex in grup...chiar am mai spus nu aveti decat sa faceti ce va taie capul..
nu rastalmacesc si nici nu interpretez ..dar daca tu sihardstuffrealm credeti ca in asta consta iubirea,dragostea si increderea ... ar trebui sa mai consultati putin dexul...eventual impreuna sau cu un grup mai mare...

beem
Postat pe 7 August 2008 11:37
Uite ca exista persoane care nu cunosc termenul de gelozie,posesivitate.
Cine a spus ca gelozia face parte din dragoste a fost un tampit iar cei care iubesc si nu accepta ideea de a-si vedea partenerul facand sex cu altcineva sunt niste incuiati care nu stiu ce e aia incredere,respect si au mari probleme de comunicare.

iris_4_ever
Postat pe 7 August 2008 11:39
eu nu am facut pe nimeni incuiat.....nush de ce toata lumea sare ca arsa cand spun ca mentalitatea de ½numai noi 2 tot restul vietii½ nu s-a schimbat. oricum, exista o tendinta clara de a fi judecat. eu nu ii judec pe cei care fac sex numai in acelasi cuplu. este alegerea lor. iar comentariile de genul ca poate alte idei nu avem deja conduc catre alte discutii iterminabile si nu denota decat un nivel redus al capacitatii de toleranta si accepare a parerilor altora.
eu doar am pus o simpla intrebare la care se raspunde cu da, nu sau poate am sa incerc. atat.

Postat pe 7 August 2008 14:08
Astept si eu un rasp,ca ma apuc in curand de un studiu pe sexologie si vad ca nimini dintabara celor care practica sexul in grup nu imi raspunde clar la intrebari
sweetpink
Postat pe 7 August 2008 14:23
nu poti sa descrii in cuvinte ce simti. asta ori o faci, ori nu o faci. este simplu. daca o faci in cuplu si este ok, inseamna ca exista un grad ff ridicat de incredere si aceleasi asteptari. daca vrei sa stii mai multe, pune intrebari punctuale eventual deschide alt topic.

Postat pe 7 August 2008 14:31
Ce-aveti mai cu aia care practica sexul in grup..? Atata timp cat nu va forteaza pe voi( sau pe altii) sa faceti parte din ,,grup,, ar trebui sa-i lasati in pace, sa le respectati alegerea si sa le urati,, distractie placuta,,.. De asta ni s-a dat liberul arbitru.. sa facem fiecare ce avem chef cu viata noastra.

Postat pe 7 August 2008 14:32
De la: lumi12, la data 2008-08-07 14:31:48nu poti sa descrii in cuvinte ce simti. asta ori o faci, ori nu o faci. este simplu. daca o faci in cuplu si este ok, inseamna ca exista un grad ff ridicat de incredere si aceleasi asteptari. daca vrei sa stii mai multe, pune intrebari punctuale eventual deschide alt topic.


eu vreau sa stiu cate cutii de prezervative folositi..na punctual
beem
Postat pe 7 August 2008 14:34
[eu vreau sa stiu cate cutii de prezervative folositi..na punctual [/quote]
daca faci un studiu dupa cum spui si pui asemenea intrebari.....nu am ce sa raspund la asa ceva no comment.

Postat pe 7 August 2008 14:38
De la: lumi12, la data 2008-08-07 14:38:41[eu vreau sa stiu cate cutii de prezervative folositi..na punctual

daca faci un studiu dupa cum spui si pui asemenea intrebari.....nu am ce sa raspund la asa ceva no comment.[/quote]
nu fac studiu da daca ma hotarasc sa fac sex sa stiu cum ma aprovizionez sau nu se folosesc?
pai si no comment este un raspuns...
beem
Postat pe 7 August 2008 14:45
De la: dana_79, la data 2008-08-07 14:45:46
De la: lumi12, la data 2008-08-07 14:38:41[eu vreau sa stiu cate cutii de prezervative folositi..na punctual

daca faci un studiu dupa cum spui si pui asemenea intrebari.....nu am ce sa raspund la asa ceva no comment.

nu fac studiu da daca ma hotarasc sa fac sex sa stiu cum ma aprovizionez sau nu se folosesc?
pai si no comment este un raspuns...
[/quote]

daca te hotarasti sa faci sex cum spui si intrebi daca se folosesc prezervative....... tine-o tot asa ca e bine.

Postat pe 7 August 2008 14:50
De la: lumi12, la data 2008-08-07 14:50:57
De la: dana_79, la data 2008-08-07 14:45:46
De la: lumi12, la data 2008-08-07 14:38:41[eu vreau sa stiu cate cutii de prezervative folositi..na punctual

daca faci un studiu dupa cum spui si pui asemenea intrebari.....nu am ce sa raspund la asa ceva no comment.

nu fac studiu da daca ma hotarasc sa fac sex sa stiu cum ma aprovizionez sau nu se folosesc?
pai si no comment este un raspuns...


daca te hotarasti sa faci sex cum spui si intrebi daca se folosesc prezervative....... tine-o tot asa ca e bine.[/quote]

pai intreb si eu na ...dar era ironic daca nu ai observat ..poate data viitoare
beem
Postat pe 7 August 2008 14:53
De la: lumi12, la data 2008-07-31 15:57:34ce parere aveti? eu zic ca este ok.


Aoleu!! Te-ai gasit si tu ce subiect sa ataci pe forumu asta de "moraliste". Ai grija ca le oripilezi si o sa aiba cosmaruri noaptea! O sa le ai pe constiinta!

Acu lasand gluma la o parte, pt toate astea care sunt inversunate si oripilate de idee, ce pana mea mai intrati pe topicul asta imoral? Mai bine vedeti-va de bucatarie, sa nu dea mancarea in foc cat sunteti voi ocupate sa va exprimati revolta si uimirea p-aici!
curcubeu12
Postat pe 8 August 2008 11:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
salutetr 38 De la: G_Bogdan 3 Februarie 2009 12:50
relatii 5 De la: laurathegirl 12 Martie 2009 13:33
Am o mare problema 11 De la: Giuliano_Petre_1 6 Iunie 2015 19:47
intrebare 69 De la: kudika045035 5 Septembrie 2009 22:05
ea are o problema! 25 De la: greierash 27 Iunie 2009 18:07