Setari Cookie-uri

sex in grup

parerile pot fi pro si contra. d-aia se numesc pareri!

Postat pe 8 August 2008 11:49
BINE spus curcubeu12!

Sunt de acord geo ca sunt pareri pro si contra, dar de aici si pana la a pune o eticheta cuiva e cale lungaaaa... E un topic in care fiecare isi poate impartasi experienta, acceptata sau nu de ceilalti, nu unul in care sa judecam.

Postat pe 8 August 2008 12:14
curcubeu12,da tu ce faci pe forumul asta de femei casnice????Nu inteleg oamenii care se apuca de criticat forumul in sine...Am spus-o si o mai spun,suntm lieri sa ne exprimam parerile aiai.Nu v-a etichetat nimeni in nici un fel.Ba chiar unii dinre noi am fos etichetati drept "incuiati"...Nu va inteleg inversunatrea sau dezamagirea...
sweetpink
Postat pe 8 August 2008 15:00
De la: geo32, la data 2008-08-06 22:33:42draga mea, din partea mea va puteti cotarcii cu cinspe odata,6 zile pe saptamama, cu duminica pauza, zi in care va sudati cat vreti voi in cuplu! da' nu venii sa-mi spui ca io daca gandesc altfel, sunt batatut la cap si inchis noului!
poate ca acel nou, nu corespunde standardelor mele de moralitate.
faptu' ca sunt un conservator sadea intro relatie , ma face sa fiu incuiat?
uite asa ne ducem pulile de suflet!!!

esti ipocrit..din punctul meu de vedere.si nu o zic ca sa te jignesc. sincer. dar din moment ce pe alte forumuri sustii dreptul barbatilor de a insela ca doar asa e normal vii aici si zici ca nu ai face sex in grup. oare de ce? pentru ca te simti inselat? si sexul in grup e inselat dar cu acordul partenerului...deci ia zi geo..de ce nu iti place si de ce nu vrei sa faci sex in grup???? oare pt k nu ai suporta sa iti vezi persoana pe care o iubesti cu altul? hm...in schimb ti se pare normal ca tu sa faci asta atata timp cat ea nu te vede? fiti fratilor constanti in ceea ce ziceti.
eu nu as face sex in grup sau in 3 nici sa ma bata careva. de ce? simplu: nu concep ca daca ai o relatie serioasa in care se presunpune ca simti ceva pt cel de langa tine,fie si doar respect poti sa faci asa ceva. bine sunt incuiata de moda veche,proasta, pustoaica si tot ce vreti voi.
ionica_andreea
Postat pe 8 August 2008 15:17
ionicutzo , ia arata lu' nenea geo asa cu trimiteri directe, unde se strofoaca el pentru dreptu' barbatului de a-si baga ciucurelu' in alta gaura decat a partenerei?
hai ca m-ai facut....curios!
dupa aia o punem in grup.....de o distractie!

Postat pe 8 August 2008 15:26
De la: iris_4_ever, la data 2008-08-07 11:39:43Uite ca exista persoane care nu cunosc termenul de gelozie,posesivitate.
Cine a spus ca gelozia face parte din dragoste a fost un tampit iar cei care iubesc si nu accepta ideea de a-si vedea partenerul facand sex cu altcineva sunt niste incuiati care nu stiu ce e aia incredere,respect si au mari probleme de comunicare.


hai ca asta e tare
sunt pe jos... cum poti sa zici asa ceva? am si eu o intrebare oameni buni...daca nu ar exista dragoste,asa cum o intelegem noi incuiatii si daca nu ar fi gelozia aia benefica pana la urma intr-o relatie pentru ce mai exista conceptul de familie? casatorie?
si pana la urma ce inseamna iubire? i=ai gasit tu definita?(si nu cea din dex)
adica eu nu pot sa vin(si nimeni nu poate face asta) si sa zica ca domnule iubirea inseamna sa fii doar cu o singura persoana si atat.
dar nici nu poti tu sa viisa spui ca iubirea inseamna ca poti sa iti vezi partenerul cu altcineva sau sa nu te deranjeze.
si mai lasati-o moarta cu minte incuiata si conceptie invechita. se numesc valori, pe care fiecare le are dar noi,din disperare de a imita tot ce e in occident inghitim fiecare rahat pe care ni-l arunca.
si in legatura cu iubirea...ne imbatam cu apa rece. sunt foarte putin persoanele care au trait-o/simtit-o. iti trebuie o anumita experienta, o anumita varsta si multe altele. si poate ca da, ajungi sa afli ce este iubirea dar nu neaparat cu persoana cu care ai acceptat sa faci sex in grup sau care te-a inselat, sau care a plecat pt k asa a considerat ca asa e mai bine. da poti sa ajungi sa iubesti pe altcineva DUPA ce ai trecut prin astfel de experiente dar nu cred k poti afirma sus si tare k tu iti iubesti partenerul pe care l-ai impartit.
e parerea mea. dar ar tb sa fim mai atenti cu folosirea unor cuvinte mari precum iubirea,respectul,dragostea.
ionica_andreea
Postat pe 8 August 2008 15:28
LOL:)))))))))))
Cruella_de_vil
Postat pe 8 August 2008 15:30
da' dumneta di she razuiesti domnitza!?

Postat pe 8 August 2008 15:34
De la: geo32, la data 2008-08-08 15:26:10ionicutzo , ia arata lu' nenea geo asa cu trimiteri directe, unde se strofoaca el pentru dreptu' barbatului de a-si baga ciucurelu' in alta gaura decat a partenerei?
hai ca m-ai facut....curios!
dupa aia o punem in grup.....de o distractie!


http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/17391/relatii-extraconjugale-/3.html
unde afirmi ca este o utopie ca un cuplu sa se inteleaga bine fara ca unu din ei sa insele
mai jos esti ironic la acceasi tema: "cateodata iti doresti si alceva decat ce ai acasa,de ce sa divortezi ca poate celalalt sau tu doresti doar o tura sau doua sa mai schimbati decorul.Dupa atatia ani cred ca e buna o schimbare de asta ...dar cel mai bine sa nu stie nimeni

ASTA O ZICI TU LA COMMENTUL DE MAI SUS DAT DE ALTCINEVA:
ssssssst! mai incet , sa nu afle lumea! "

geo32
Avatarul lui geo32
692 mesaje
Membru din: 9/07/2008
Oras: Constanta

Postat pe: 5 August 2008, ora 18:03
Citeaza Raspunde

pai daca esti o femeie frumoasa si le starnesti dorinte cu trupusghoru' tau divin, e normal zic io!
Raporteaza abuz de limbaj
coboraii din deal in vaaaaaaleeee! (ASTA PE O ALTA PAGINA) DE LA ACELASI TOPIC

in fine asta e doar unul din topicuri.la asta ti-am gasit cateva pareri evident majoritatea exprimate in sictir si batjocura


adica in topicul respectiv admiti ca e normal sa se insele ca etc . ok.e parerea ta nu asta e problema. dar ma asteptam ca o persoana atat de deschisa in preoblema repsectiva sa fii atat de incuiat pe topicul acesta. sau am inteles eu gresit?
ionica_andreea
Postat pe 8 August 2008 15:41
mie imi place ca-ti faci temele , da' cand ti le faci, fa-le mai temeinic. adica nu pune niste cunvinte in gura mea.
uita-te mai atenta cine a scris acele citate cu care te bati in piept.
link-ul pe care-l dai cu atata dezinvoltura, jaaap, este de la pagina 3 a topicului "relatii extraconjugale" , unde nu exista decat mesaje profidelitate!
superficialitatea de care dai dovada , imi da de gandit. iti propun o sedinta doua de concentrare si eliminarea cauzelor stresului.
de inteles ai inteles nu numai gresit , dar ai si denaturat! asa ca fi buna , fa-ti temele cum trebuie si apoi vi la mine sa vad ce-ai invatat! un test micutz mi-ar fi de-ajuns!

Postat pe 8 August 2008 16:05
De la: geo32, la data 2008-08-08 16:05:18mie imi place ca-ti faci temele , da' cand ti le faci, fa-le mai temeinic. adica nu pune niste cunvinte in gura mea.
uita-te mai atenta cine a scris acele citate cu care te bati in piept.
link-ul pe care-l dai cu atata dezinvoltura, jaaap, este de la pagina 3 a topicului "relatii extraconjugale" , unde nu exista decat mesaje profidelitate!
superficialitatea de care dai dovada , imi da de gandit. iti propun o sedinta doua de concentrare si eliminarea cauzelor stresului.
de inteles ai inteles nu numai gresit , dar ai si denaturat! asa ca fi buna , fa-ti temele cum trebuie si apoi vi la mine sa vad ce-ai invatat! un test micutz mi-ar fi de-ajuns!


"cateodata iti doresti si alceva decat ce ai acasa,de ce sa divortezi ca poate celalalt sau tu doresti doar o tura sau doua sa mai schimbati decorul.Dupa atatia ani cred ca e buna o schimbare de asta ...dar cel mai bine sa nu stie nimeni" asta a zis-o altcineva
ionica_andreea
Postat pe 8 August 2008 16:09
"ssssssst! mai incet , sa nu afle lumea! "
iar asta ai spus tu draga geo. nu am puse cuvinte in gura nimanui.
ionica_andreea
Postat pe 8 August 2008 16:09
vezi tu ionicutzo , fiecare din noi dispunem de niste capacitati. de a diferentia raul de bine , uratul de frumosul , gluma de seriozitate, albu' de negru.
din pacate la tine aceasta capacitate lipseste cu deavarsire.
si daca nu realizezi cand se glumeste si cand se vorbeste serios , ai probleme mari!

Postat pe 8 August 2008 16:13
mesaje pro fidelitate spui? inseamna ca nu iti inteleg eu stilul si ironiile. mie nu mi s-au parut deloc asa. iar raspunsul tau cu "ssst sa nu afle lumea" la commentul respectiv k de ce sa divortezi din atat ca doar na ai dorinte nu mi se pare deloc pro fidelitate.
raspunsul tau cu "sa nu afle lumea" mi s-a parut mai mult ca fiind: " dah...evident ca asa e normal." in nici un caz pro fidelitate.

ionica_andreea
Postat pe 8 August 2008 16:13
De la: geo32, la data 2008-08-08 16:13:31vezi tu ionicutzo , fiecare din noi dispunem de niste capacitati. de a diferentia raul de bine , uratul de frumosul , gluma de seriozitate, albu' de negru.
din pacate la tine aceasta capacitate lipseste cu deavarsire.
si daca nu realizezi cand se glumeste si cand se vorbeste serios , ai probleme mari!


mai geo nu te contrazic pentru ca degeaba as face-o. tu oricum ai crede in continuare tot ce vrei si nu ma afecteaza cu nimic. dar la tine glumele/ironiile sunt indreptate intr0un singur sens. poate nu stii tu sa fii ironic.
ionica_andreea
Postat pe 8 August 2008 16:14
nu vrei tu sa ma inveti?
facem o sedinta in grup si ne scoatem parleala!

Postat pe 8 August 2008 16:17
De la: geo32, la data 2008-08-08 16:17:07nu vrei tu sa ma inveti?
facem o sedinta in grup si ne scoatem parleala!


nu. de ce? hm... pentru ca nu imi place sa fiu ironica. prefer sa spun ce gandesc clar, fara sa existe loc de interpretari.

geo...o intrebare: tu ai o relatie stabila in momentul de fata?
ionica_andreea
Postat pe 8 August 2008 16:19
ajungem la intimitati si nu-i frumos.
plus ca atata disutie intre noi, indeparteaza adevaratii useri care au ceva de zis in privita sexului in cor!
pentru orice intrebari suplimentare, exista mesageria privata si ti-o recomand calduros si cu mana pe cord deschis , s-o folosesti!

Postat pe 8 August 2008 16:27
Cine imi spune si mie ce inseamna sex in grup,concret.Ca ,poate vreau sa practic,da nu stiu ce e ala.
claudea69
Postat pe 8 August 2008 16:39
"sex in grup"? hmmmmmm........depinde....poate merita experimentat....dar daca ai partener.......sau o relatie stabila.....totusi,putin respect pt cel de alaturi...si mai e riscul de imbolnavire daca nu-ti cunosti partenerii:((mai bn n-o faci)....altfel,cand esti liber,iti permiti orice.........e viata fiecaruia....e intimitatea fiecaruia........e dreptul fiecaruia......cu o conditie: SA FII LIBER.......parerea mea
georgy_ana
Postat pe 8 August 2008 20:42
Da!!! Astept si eu ziua in care intr-un topic de genul asta sa posteze oameni cat de cat orientati in spatiu.

As dori sa ma adresez in special lui dana_79, care presupun doar ca are 29 de ani. In primul rand tocami simplul fapt ca tu incerci sa imi explici un termen precum IUBIRE folosind DEX-ul spune cam totul despre tine. Tocmai asta incercam eu sa fac, sa explic ca nu putem generaliza trairile personale....pt mine pasiunea, respectul si toate cele enumerate in definitie sunt trairi distincte de cele ale tale din simplul motiv k suntem unici. Un exepmlu si mai simplu: s-a facut un experiment. 3 oameni au fost pozitionati pe cele 3 laturi ale unei piramide. Fiecare latura era vopsita intr-o culoare diferita. Intrebati fiind ce culoare are piramida, fiecare a raspuns altceva, fiindca nu putea vedea (si nici imagina) ca piramida este vopsita pe fiecare latura altfel. Asa suntem si noi oamenii...dc poti sa-ti inchipui asta, atunci ai inteles, dc nu, nu o sa ma lupt toata viata sa te fac sa intelegi...tu ai citit definitia piramidei nu si a laturilor...

Deasemenea, incearca sa ma urmaresti, nu am spus k nu iti iubesti sotul sau nu il respecti dc nu faceti sex in grup, ci doar ca dc vrei sa-ti iasa ok, sau dc vrei sa poti vorbi despre asta macar, este imperios necesar sa existe respect, intelegere, etc.

Termenul de psihanalist este diferit de cel de psihanaliza. Dc ai descoperit ca psihanaliza a fost inventata de Freud, atunci trebuie sa sti k acesta a murit demult, si de atunci ea este practicata si de alti oameni, sa-i numim psihanalisti. Care nu sunt in nici un caz psihologi sau psihiatri, ci total altceva, si ii gasim deasemenea in DEX.

Pt e1l9l8a1, imi pare rau sincer k oamenii in general, si femeile in particular care gandesc ok (nicidecum anormal) sunt priviti astfel, dar romanii tind sa fie cu orice ocazie discriminatori, rasisti, misogini/misandre si alte insiruiri de trasaturi negative, care nu-i impiedica in schimb sa-si goleasca scrumiera la primul stop.

Si apropo, nu fac parte din misa, si nici nu-i simpatizez, dar cu toate astea imi plac spiralele.
hardstuffrealm
Postat pe 9 August 2008 01:39
De la: geo32, la data 2008-08-06 22:33:42

draga mea, din partea mea va puteti cotarcii cu cinspe odata,6 zile pe saptamama, cu duminica pauza, zi in care va sudati cat vreti voi in cuplu! da' nu venii sa-mi spui ca io daca gandesc altfel, sunt batatut la cap si inchis noului!
poate ca acel nou, nu corespunde standardelor mele de moralitate.
faptu' ca sunt un conservator sadea intro relatie , ma face sa fiu incuiat?
uite asa ne ducem pulile de suflet!!!


Eh, uite d'aia radeam:)))))
Bravo, dom'le!


Si acum, o parere personala:- as imparti cu draga inima, un sandwich, o caramea:P ... ceva de genul asta, dar nu cred ca as avea aceeasi inima la impartitul ..."beeeeep":) Sa fim rezonabili!:)
Cruella_de_vil
Postat pe 9 August 2008 04:33
De la: hardstuffrealm, la data 2008-08-09 01:39:12Da!!! Astept si eu ziua in care intr-un topic de genul asta sa posteze oameni cat de cat orientati in spatiu.

As dori sa ma adresez in special lui dana_79, care presupun doar ca are 29 de ani. In primul rand tocami simplul fapt ca tu incerci sa imi explici un termen precum IUBIRE folosind DEX-ul spune cam totul despre tine. Tocmai asta incercam eu sa fac, sa explic ca nu putem generaliza trairile personale....pt mine pasiunea, respectul si toate cele enumerate in definitie sunt trairi distincte de cele ale tale din simplul motiv k suntem unici. Un exepmlu si mai simplu: s-a facut un experiment. 3 oameni au fost pozitionati pe cele 3 laturi ale unei piramide. Fiecare latura era vopsita intr-o culoare diferita. Intrebati fiind ce culoare are piramida, fiecare a raspuns altceva, fiindca nu putea vedea (si nici imagina) ca piramida este vopsita pe fiecare latura altfel. Asa suntem si noi oamenii...dc poti sa-ti inchipui asta, atunci ai inteles, dc nu, nu o sa ma lupt toata viata sa te fac sa intelegi...tu ai citit definitia piramidei nu si a laturilor...

Deasemenea, incearca sa ma urmaresti, nu am spus k nu iti iubesti sotul sau nu il respecti dc nu faceti sex in grup, ci doar ca dc vrei sa-ti iasa ok, sau dc vrei sa poti vorbi despre asta macar, este imperios necesar sa existe respect, intelegere, etc.

Termenul de psihanalist este diferit de cel de psihanaliza. Dc ai descoperit ca psihanaliza a fost inventata de Freud, atunci trebuie sa sti k acesta a murit demult, si de atunci ea este practicata si de alti oameni, sa-i numim psihanalisti. Care nu sunt in nici un caz psihologi sau psihiatri, ci total altceva, si ii gasim deasemenea in DEX.

Pt e1l9l8a1, imi pare rau sincer k oamenii in general, si femeile in particular care gandesc ok (nicidecum anormal) sunt priviti astfel, dar romanii tind sa fie cu orice ocazie discriminatori, rasisti, misogini/misandre si alte insiruiri de trasaturi negative, care nu-i impiedica in schimb sa-si goleasca scrumiera la primul stop.

Si apropo, nu fac parte din misa, si nici nu-i simpatizez, dar cu toate astea imi plac spiralele.



spre cultura ta generala pot vedea mai mult decat piramida si laturile...pot vedea si intersectii de corpuri geometrice:P...
si stiu f bine ca freud a murit..tnx oricum pt informatie...si ti se pare tie ca nu stiu termenii?nu draguta ti-am dat tie din dex ca altii spre deosebire de tine mai folosesc calculatorul si la altceva..si mai pun si mana pe carte...asa ca...
oricum nu ai inteles ideea mea...o zi buna si spor la spirale..
beem
Postat pe 9 August 2008 13:48


haideti sa va intreb si eu ceva : cand faci sex cu doua gemene, tot sex in grup se numeste?

siiii.....ionica andrea....nu cred ca il intelegi pe geo in exprimare. ceea ce sustii tu acolo, este f fals.

nu-i iau apararea pt ca este barbat, dar de multe ori s-a nimerit sa postez dupa el ( si sa si citesc tot topicul, lucru pe care se pare ca nu multa lume il face , si pe urma vine si arunca cu acuze ), si stiu sigur ca niciodata nu a sustinut infidelitatea.

aaa, ok, este mai ironic, dar daca stii sa citesti printre randuri, il vei intelege f bine, si exprima mult mai bine ce vrea sa spuna decat multi din cei ce-si dau cu parerea pe aici

Parerea mea, evident
_fantoma_
Postat pe 9 August 2008 14:20
De la: ionica_andreea, la data 2008-08-08 15:28:24
De la: iris_4_ever, la data 2008-08-07 11:39:43Uite ca exista persoane care nu cunosc termenul de gelozie,posesivitate.
Cine a spus ca gelozia face parte din dragoste a fost un tampit iar cei care iubesc si nu accepta ideea de a-si vedea partenerul facand sex cu altcineva sunt niste incuiati care nu stiu ce e aia incredere,respect si au mari probleme de comunicare.


hai ca asta e tare
sunt pe jos... cum poti sa zici asa ceva? am si eu o intrebare oameni buni...daca nu ar exista dragoste,asa cum o intelegem noi incuiatii si daca nu ar fi gelozia aia benefica pana la urma intr-o relatie pentru ce mai exista conceptul de familie? casatorie?
si pana la urma ce inseamna iubire? i=ai gasit tu definita?(si nu cea din dex)
adica eu nu pot sa vin(si nimeni nu poate face asta) si sa zica ca domnule iubirea inseamna sa fii doar cu o singura persoana si atat.
dar nici nu poti tu sa viisa spui ca iubirea inseamna ca poti sa iti vezi partenerul cu altcineva sau sa nu te deranjeze.
si mai lasati-o moarta cu minte incuiata si conceptie invechita. se numesc valori, pe care fiecare le are dar noi,din disperare de a imita tot ce e in occident inghitim fiecare rahat pe care ni-l arunca.
si in legatura cu iubirea...ne imbatam cu apa rece. sunt foarte putin persoanele care au trait-o/simtit-o. iti trebuie o anumita experienta, o anumita varsta si multe altele. si poate ca da, ajungi sa afli ce este iubirea dar nu neaparat cu persoana cu care ai acceptat sa faci sex in grup sau care te-a inselat, sau care a plecat pt k asa a considerat ca asa e mai bine. da poti sa ajungi sa iubesti pe altcineva DUPA ce ai trecut prin astfel de experiente dar nu cred k poti afirma sus si tare k tu iti iubesti partenerul pe care l-ai impartit.
e parerea mea. dar ar tb sa fim mai atenti cu folosirea unor cuvinte mari precum iubirea,respectul,dragostea.


Tu esti si mai tare , citezi oamenii fara sa citesti ce au scris inainte
Daca ai fi citit toate mesajele ti-ai dat seama ca era o ironie
iris_4_ever
Postat pe 10 August 2008 11:26
De la: hardstuffrealm, la data 2008-08-05 03:50:05Am descoperit forumul pe google...printre multe altele cu acest subiect...ca de obicei aceleasi raspunsuri tampe, k altfel nu am cum sa le numesc...oameni foarte incuiati e putin spus....ma dezamagiti. IN PRIMUL RAND, DACA VEDETI TOPICUL SI NU VA INTERESEAZA SAU VA DEZGUSTA, DE CE INTRATI, DE CE PUNETI COMMENTURI? In al doilea rand, aveti o definitie exacta a termenului DRAGOSTE? Poate sa mi-o ofere cineva? Eu inteleg dragostea diferit, dar nu gresit....O sa fac sex in grup cu prietena mea, si nu fiindca nu o iubesc, ci pentru ca dimpotriva, am incredere in mine si in noi ca si cuplu, si fiindca vreau sa o fac k sa experimentez...Pe lumea asta se gasesc numai pudici, puritani si altii de genul...Un sfat: daca vreti sa desoperiti de unde atata invresunare in voi, vizitati un psihanalist...toti avem nevoie de unul...Astept reply-uri...O noapte placuta in continuare...
da tu esti sigur k ai o definitie a cuvantului dragoste sau ptr tine dragostea e doar o definitie restul e sex?
s26
Postat pe 10 August 2008 22:36
draga tu nu ai cum sa iubesti acea persoana, iubirea e alufel.
s26
Postat pe 10 August 2008 22:41
De la: claudea69, la data 2008-08-08 16:39:27 Cine imi spune si mie ce inseamna sex in grup,concret.Ca ,poate vreau sa practic,da nu stiu ce e ala.

sexul in grup e ceva...de genuul..... aaaaa.... stringeti hora nu fi-ti hoti ca sa avem in ,,mina'' ...gura'' toti.... ce intrebare e asta? nu vreau sa fiu rau... dar ti-a crescut parul pubian?.....sau... ,,e in crestere''...

Postat pe 11 August 2008 15:55
scurt si clar DEZGUSTATOR!!!!!!

Postat pe 12 August 2008 17:28
De la: cleopatra86, la data 2008-08-12 17:28:22scurt si clar DEZGUSTATOR!!!!!!



sper ca ai inteles gluma....

Postat pe 12 August 2008 17:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
To swing, or not to swing, this is the question 44 De la: DreamHunter 12 Octombrie 2010 12:14
animal sex 291 De la: kudika_1045107 27 Februarie 2023 21:48
Ne nastestem deodata si murim pe rand 19 De la: Dor_a 3 Decembrie 2008 11:31
FACI SEX ORAL UNUI BARBAT SI APOI TE DESPARTI DE EL!!!! 166 De la: yupz_ 24 Iunie 2011 16:58
O mica mare nelamurire! 97 De la: cristi_nne 28 Ianuarie 2011 11:16