Setari Cookie-uri

soacra

Dragele mele,va multumesc mult pentru sfaturi,am avut o discutie serioasa,calma si ff lunga cu sotul meu,i-am explicat ca unui copil ca acum e mare ,si ca daca s-a casatorit asta inseamna ca a inceput o alta viata si ca acum eu sunt familia lui,eu sunt cea care il spala,calca,il hraneste ,EU ,nu mama lui,si ca trebuie sa ma respecte si sa ma apere si pe mine si mai ales sa asculte ce vreau si eu.I-am spus ca nu mi se pare normal ca de fiecare data cand are nevoie de ajutor sa il sune si el sa execute pe loc.i-am explicat ca am nevoie si eu de ajutorul lui si de sprijinul lui si ca trebuie sa fim numai noi doi ca sa fie bine,si nu noi trei.Stiu ca o iubeste ca e mama lui,dar si eu il iubesc si am nevoie de el.I-am zis ca eu nu o urasc pe mama lui,nici pe sora lui,ca eu vreau sa ne intelegem bine cu totii...I-am zis sa deschida ochii sa vada ca ea mai mult il foloseste ca mai are inca un frate acasa dal ala nu face nimic pe langa casa ca doar merge sotul meu si face treaba,ca el e baiatul mamei cel bun si ascultator care nu iese niciodata din vorba mamei,si credeti-ma nu a contazis-o in viata lui,daramite sa mai ridice vocea la ea.I-am zis ca o sa ma imbolnavesc de nervi daca situatia asta mai continua mult si ca eu nu mai pot inghiti tot veninul pe care ele il aruca pe mine prin intermediul lui.....A doua zi il suna si el merge la ea,a stat vreo doua ore...a venit la usa a sunat desi avea chei,m-am dus sa-i deschid usa si am ramas socata....ce credeti ca a avut in mana....?trei trandafiri rosii m-a luat in brata si m-a sarutata cu atata pasiune incat parca am retrait primul nostru sarut.Mi-a zis ca am avut drepate si sa-l iert ca m-a suparat atata din cauza lor.Mama sa il chemase de fapt sa-i taie niste lemne iar el a avut taria de a o refuza.A trecut o saptamana de cand nu mai merge la ea si noi ne iubim si ne intelegem de minune.Il suna vorbesc la telefon iar el i-a spus"mama cand o sa am timp o sa trec sa te vad"imi place situatia asta,ca nu ne certam dar parca totusi am ramas cu un gust amar,dupa ce l-am auzit ce i-a spus mamei lui la telefon.Va pup ,aveti grija de voi si de sotii vostri!
dalilapink
Postat pe 30 August 2008 23:06
Dragele mele,va multumesc mult pentru sfaturi,am avut o discutie serioasa,calma si ff lunga cu sotul meu,i-am explicat ca unui copil ca acum e mare ,si ca daca s-a casatorit asta inseamna ca a inceput o alta viata si ca acum eu sunt familia lui,eu sunt cea care il spala,calca,il hraneste ,EU ,nu mama lui,si ca trebuie sa ma respecte si sa ma apere si pe mine si mai ales sa asculte ce vreau si eu.I-am spus ca nu mi se pare normal ca de fiecare data cand are nevoie de ajutor sa il sune si el sa execute pe loc.i-am explicat ca am nevoie si eu de ajutorul lui si de sprijinul lui si ca trebuie sa fim numai noi doi ca sa fie bine,si nu noi trei.Stiu ca o iubeste ca e mama lui,dar si eu il iubesc si am nevoie de el.I-am zis ca eu nu o urasc pe mama lui,nici pe sora lui,ca eu vreau sa ne intelegem bine cu totii...I-am zis sa deschida ochii sa vada ca ea mai mult il foloseste ca mai are inca un frate acasa dal ala nu face nimic pe langa casa ca doar merge sotul meu si face treaba,ca el e baiatul mamei cel bun si ascultator care nu iese niciodata din vorba mamei,si credeti-ma nu a contazis-o in viata lui,daramite sa mai ridice vocea la ea.I-am zis ca o sa ma imbolnavesc de nervi daca situatia asta mai continua mult si ca eu nu mai pot inghiti tot veninul pe care ele il aruca pe mine prin intermediul lui.....A doua zi il suna si el merge la ea,a stat vreo doua ore...a venit la usa a sunat desi avea chei,m-am dus sa-i deschid usa si am ramas socata....ce credeti ca a avut in mana....?trei trandafiri rosii m-a luat in brata si m-a sarutata cu atata pasiune incat parca am retrait primul nostru sarut.Mi-a zis ca am avut drepate si sa-l iert ca m-a suparat atata din cauza lor.Mama sa il chemase de fapt sa-i taie niste lemne iar el a avut taria de a o refuza.A trecut o saptamana de cand nu mai merge la ea si noi ne iubim si ne intelegem de minune.Il suna vorbesc la telefon iar el i-a spus"mama cand o sa am timp o sa trec sa te vad"imi place situatia asta,ca nu ne certam dar parca totusi am ramas cu un gust amar,dupa ce l-am auzit ce i-a spus mamei lui la telefon.Va pup ,aveti grija de voi si de sotii vostri!
dalilapink
Postat pe 30 August 2008 23:06
Habar nu ai cat pot sa ma bucur pt tine.Desi noi nu suntem casatoriti,aceasi problema o am,cu mama si cu sora lui,masa nu`l lasa sa aiba o opinie proprie si mereu tre sa iasa ca ea,iar sorsa profita cat poate de el,cu bani,cu orice.Ma duc la el si vreau si eu sa avem aceasi discutie si sper sa am si aceleasi rezultate.Eu vreau sa fac asta dinainte de a face un alt pas,ca sa inteleaga si el exact,iar ele sa`mi inteleaga pozitia intradevar.Desi ma indoiesc,dar este de ajuns el sa fie langa mine,ca pe el il iubesc,el ma iubeste,de la el am pretentii,de la mine are pretenii,pt ele doar respect as putea avea,in limita bunului simt.Ca nici eu nu i`am cerut sa`i pupe mana mamei mele!Fericire multa si iubire si mai multa.Esti o lutatoare!
For_life
Postat pe 30 August 2008 23:32
felicitari scumpa mea.ca tiai reevendicat drepturile tale...ma bucur nespus pentru tine! ai grija de tine!
dydy88
Postat pe 31 August 2008 00:04
cu siguranta este geloasa.dar nu inteleg de ce te face sa suferi.eu am un baiat de21 de ani.a fost,este si va fi sufletul meu.ma bucur cand vine cu prietena lui la noi.ii iubesc pe amandoi.numai ca ea are senzatia ca am ceva cu ea.fals!acum...un sfat:ai incercat sa vorbesti cu el?calm...sa il intrebi de ce este nervos cand vine acasa?nu uita draga mea:comunicarea rezolva multe probleme.
apice
Postat pe 31 August 2008 07:14
Aici are si ea o mica problema...ce nu as da si fiti mama iubitului meu..Dumneavoastra sunteti bucuroasa ca baiatul este fericiti(momentan sau si pe viitor)alaturi de ea,pe cand mama prietenului meu este parca geloasa si nu`mi da niciodata dreptate,mai ales ca el imi cere parerea in multe ca stie ce`mi poate capul,si ca imi permit sa`i sa`l indrum,normal spre bine.Si ca ea este si sora.Dar ma rog,poate nu se agraveaza situatia,si nu va fi chiar asa de influentat.
For_life
Postat pe 31 August 2008 11:00
Draga mea...ca sa te iubeasca soacra este bine s afii mai rea decat ea mai puternica.
Explicai ca nu poate sa faca ea sex cu baiatul ei si ca asa este hatart d ela Dumnezeu s afie ,vrea nu vrea asa e...nu are decat sa aceepte.Muta-te cu sotul cat mai departe de ea.Daca te vezi mai rar cu atat mai bine.Poarta o discutie cat mai apropiata cu sotul tau si explicai ca Tu esti femeia lui si el este al tau .si s afie ea sanatoasa si sa va vedeti cat mai rar.Asa fac toate .insa cele mai proaste fac mai urat.Nu te stresa din cauza asta tu stii ce ai daca vrea s astea sotul tau cu tine va sta ,daca nu sa s eculce cu ma-sa.Iti doresc succes,
Rodica
rrooddii
Postat pe 31 August 2008 11:13
si eu am aceeasi problema, doar ca nu sunt casatorita....tot timpu' se baga AIA (pt k nu ii pot spune altfel...) si deja am invatat sa o ignore. In 4 ani de zile de cand suntem impreuna trebuie ea sa aibe intotdeauna cate ceva de comentat la adresa mea...Dar who cares?Anul asta el va incepe sa predea in Timisoara (noi fiind din Resita), vom veni acasa din ce in ce mai rar si atunci chiar ca nu va mai avea cum sa se bage intre noi.
Incearca sa o ignori, sa fii doar pt sotul tau, pt casnicia ta si nu te mai stresa din cauza soacrei. Sunt mult prea putine exceptii cand soacrele sunt "de gashca". Daca si sotul tau i-ar da putin ignore, poate ca s-ar simtii "tantii" si ar fi altfel....decat sa il piarda pe el, cred k mai bine te-ar accepta.
Bafta!
Bambi89
Postat pe 31 August 2008 11:25
eu abia acum am citit ca s-a rezolvat treaba! felicitari . Ce pot sa zic, mi-au dat lacrimile cand am citit ca a venit acasa cu trandafiri! frumos din partea lui Casa de piatra si copii frumosi si cuminti!
Bambi89
Postat pe 31 August 2008 11:59
Intr`un fel stiti totusi ma bucura un pic situatia,si de ce...pentru ca asa voi afla intradevar cum este el,si daca in urma discutiei pe care vreau sa o dezbat cu el,si sper sa fie matura,voi vedea cat lupta,sau cat vrea sa lupte pt relatie,daca intradevar a vazut toate sacrificiile mele,daca si`a dat seama ca sunt intru totul numai pt el,si imi voi da seama daca este barbat,cu ganduri pentru viitor,capabil de o familie,pentru care sa traga cu dintii.dalilapink,ai un sot de milioane,si imi dau seama din ce ai scris ca nu regreta nimic,si si`a dat seama cat ii este de bine alaturi de cineva care sa te sustina in problemele vietii.Si mie mi`au dat lacrimile,gandidu`ma si la mine,desi eu nu sunt inca casatorita,dar as vrea sa aiba iubitul meu si calitatea asta,de a ma intelege,ca in rest chiar nu ma plang de el..Va pupic si mult succes,fericire,bani multi,copii frumosi,si multa multa armonie in familie!
For_life
Postat pe 31 August 2008 12:31

AURA13
Postat pe 31 August 2008 15:06

ma bucur pentru tine ca ai reusit sa faci ceea ce ti-ai dorit, sa continui tot asa, pentru ca acum ai vazut ca daca iti doresti ceva nu e chiar greu sa se realizeze

te pup

Postat pe 31 August 2008 15:12
draga mea for life,stii ce as face eu?pai dc as fi in locul tau nu le-as mai spune nimic la gunoaiele alea 2 de femei,ca altfel nu le pot numii,si m-as duce la el in vizita chiar fara sa-l anunt nici pe el!ca se pare ca si dc nu le zici tu lor nimica el tot vb cu ele si le spune el ce vei face sau ce faci tu!alta varianta nu ai,dc stie exact cand vei pleca te vei mai trezi si cu sorasa pe cap,o nefututa si jumatate,scuze pt limbaj!ca sunt tare nervoasa pe femei din astea egoiste,rele si veninoase!!!
anumite probleme am si eu cu soacra,sau am avut ca acuma de de un an jumate de cand suntem casatoriti nu ne mai poate controla1vreau sa va spun ca atunci cand i-am spus ca o sa ne casatorim,desi eram logoditi de 2 ani si se stia ca ne vom casatorii la un moment dat soacra mea a inceput sa planga si sa faca panarama,ca vai de mine unde o sa locuim,si vai de mine cine o sa-i gateasca la puiu ei si vai de mine cine l-a f...,extraordinar!oricum pe mine nu m-a putut induiosa,eu sunt mai luptatoare de fire si mai rece cand e nevoie!cand a trebuit sa imparta invitatiile de nunta pt neamurile ei vreau sa va spun ca a facut in asa fel incat pe ultima suta demetrii le-a dat ca sa imi strice mie nunta si totul,dar aveam eu grija sa fiu subtila si sa-l pun pe al meu sa o intrebe zilnic dc a dat invitatiile,si cand ii zicea ca nu apoi sa-l fi vazut pe a meu ce scandal facea,ca asa ca nu e in stare de nimic,ca e o lene!cu rochia de mireasa la fel mi-a batut capul ca vai de mine mi se vede spatele,asa si ce daca?!si ca sa nu ma mai ingras nici un gram...ea vorbeste care are un fund cat Romania de mare,eu pe vremea aia eram destul de subtirica!si acuma ca ne-am casatorit niciodata cand vb al meu cu ea la telefon nu intreaba de mine ca doar de ce sa fie ea curioasa de mine,cand ne intalnim tot timpul imi spune ca m-am ingrasat,si la fiul ei de cam 2 ani numai asta ii spune de parca ne vedem prea des si in loc de un cuvant bun si dulce primim asta,ca ce grasi suntem!da e drept ca m-am ingrasat din anumite motive,din cauza ca fac ceva tratamente de care ea nici nu stie,ca lucrez 10 ore pe zi,ca am si facultate de terminat si o casa de tinut,asta nu se mai pune!ea vine acasa doamna si isi pune curul la televizor si nu face nimic,casa ii fuge si te sperii ce ii in casa ei,si sa nu mai zic ca e dusa si adusa de socrul meu cu masina,mare doamna!!!
afrodhitee
Postat pe 31 August 2008 15:49
spune-i asa:"mama soacra putem avea o discutie serioasa?k niste femei mature?"fii relaxata zambeste-i eventual adu-i cva: o floare,un borcan d dulceata facut d tine etc si din vorba in vorba adu-i aminte cu tact d ziua in care s-a maritat si d casnicie in general...si poate asa(doar dak nu e un pic nebuna)isi va da seama k si ea a fost tanara si nu i-ar fi placut k cineva sa-i fi pus bete in roate sau s-o desparta d sotul ei etc...P.S:mitul soacrei rele strikes again...gosh doamne soacre reamintiti-va k sunteti oameni trecuti d o anumita varsta...treziti-va la realitate...nu mai kinuiti bietele nurori/gineri care abia incep o viata noua...sunt mari lasatii sa guste din viata p propriile raspunderi...atat...mult succes si sper sa realizezi tot c iti doresti in viata, in familie,in cariera...t pupic:)
Annamaria_23
Postat pe 31 August 2008 16:42
Ai dreptate,m`am gandit si eu la asta,si o sa fac tot posibilul sa gaesc o modalitate de a "ascunde"un pic data cand voi pleca.Desi el stie ceva,o sa incerc sa`i argumentez dc sa nu spuna momentan.Adevarul e ca daca ai parte de un barbat adevarat,si constient de ce trebuie sa insemni tu pt el,si in viata lui,s`ar kk pe ele de tampite..si o sa inteleaga el ca am asa multe motive ca sa`l fac sa inteleaga parerea mea si parerea lor reala,adica parsiva si plina de interes.Oricum,ele vor trebui sa se abtina,ca au interes din vis`a`vis de mine,mai ales material,iar daca ii vor baga si lui asta in cap,imi voi da seama,ca nu sunt asa naiva si inofensiva cum ma cred ele.Dar sti de ce inca sunt nervoasa?pt ca vad e este o problema generala cu aceste "soacre",si "cumnate",si ma intriga faptul ca trebuie sa ne stresam mai intai sa "scapam" de ele,in loc sa ne preocupe viata,viitorul,iubirea,etc.Dar nu mor caii cand vor cainii,si la oamenii buni si fara interes nu le Dumnezeu rau,decat putere sa mearga in continuare.
For_life
Postat pe 31 August 2008 16:47
Fetelor lasati-le asa cum sunt nu incercati sa le schimbati, e ca si cum ai ininta in bataia vantului.Cel mai bun sfat este IGNOR total.Fiti jmechere si castigati-va barbatii de partea voastra....stiti voi cel mai bine cum.Eu sincer ....sunt depasita de subiectul asta pentru ca nu consider Soacra un obstacol in viata mea pt. ca nu ii dau voie sa devina un obstacol.Fiti si voi femei nu va lasati.
saltea
Postat pe 31 August 2008 19:17
am ceva ani de casnicie in spate si pot sa va spun ca toate soacrele sunt niste scorpii...
si ce-i mai rau e ca si noi vom ajunge la fel...
indiferent ca e mama de fata sau de baiat ea crede ca are dreptul de a se amesteca ...
eu pe a mea am lasat-o in jalea ei si i-am interzis sotului sa-mi aduca povestile ei acasa...
dupa vreo 2 luni s-a potolit...
am 23 de ani de casatorie peste o luna...
luulya
Postat pe 31 August 2008 20:15
mai ce sa va spun eu am trait toata viata cu soacra-mea alaturi si nu e bine mai rarut ca-i mai dragut cred ca daca am fi stat mai departe poate ne si iubeam .Dar n-a fost sa fie o respect ca mi-a crescut copiii a stat cu ei cat am fost eu la munca dar atat .Cred ca la mine mai e si obisnuinta si mai stiu ca mi-ar fi greu fara ea.In tineretea mea ii mai ziceam cate ceva de batbatu-meu si nu-i convenea si acum mananc si eu aceesi paine mai imi spun prietenle baietilor mei ca a facut asa ca a facut pe dincolo ,ca e puturos chestii de-astea de a tineretuluio si mu-mi convine a eu ii cert pe baietii mei da sa mu-mi zica nimeni ceva de ei ca e jale nici chiar taica-sau.Incerc sa nu ma implic in nici-un fel in relaTIA LOR nici nu vreau sa ma iubeasca nurorile ,ca nu au cum ele sa-mi iubeasca baietii ,sa fie de casa si restul nu ma intereseaza poate sa faca curat,sa nu faca ,nici mancare treaba lor daca lor le place de ele asa asa sa stea eu tin f. mult la ele ca eu mi-am dorit fete tot timpul ai mei nu stau cu mine unu sta la bucuresti cel mic sta in oras cu mine dar la bloc ne vedem o data pe zi sunt lumina ochilor mei ,continui sa cred ca sunt tot mici o sa vedeti voi care nu aveti copii cand o sa aveti cum e,dar nu cand sunt mici cand se maresc,cand se casatoresc sa vedeti ca nu o sa va convina cand ii critica altcineva eu una iau foc .Nu stiu a trecut timpul asa de repede cat au fost mici incat continui sa-i cred si acum copii parca astept sa intre mereu pe usa niste copii mici dar de fapt intra copiii de 1,85m si asa imi pare de rau ca au trecut anii asa de repede si au probleme cu munca cu greutatile cand sunt copiii mici greutatile sunt mici cand se maresc cresc si greutatile cu scoala ,cu facultate cu bani putini si poate de-asta si iubesti copii asa de mult ca ii cresti greu si cat se poate fiti bune nu costa nimic daca stati cu soacrele mai bine duceti-va cu chirie daca va iubiti cu sotii,nu va indepartati nici voi nici pe ei de parinti ca o sa vina o zi cand o sa vreti poate sa va certati cu cineva si nu o sa mai aveti cu cine e rau cu rau dar mai rau fara rau.
lusica
Postat pe 31 August 2008 23:18
As vrea sa va raspund si eu pe rand,dar o sa incerc sa fac de fapt un rezumat,avand in vedere sfaturile voastre pline de sinceritate,si in acelasi timp m`am incarcat cu foarte multa energie si optimism.Discutia cu el o voi avea,si normal ca pe langa ce as vrea sa`i relatez,in legatura cu ele,ii voi spune ca nu`l voi indeparta niciodata de ele,ca daca ne ajuta Dumnezeu sa fie bine,ea va fi bunica copiilor mei,iar sora matusa,dar ca pana atunci sunt lucruri care ne privesc doar pe noi,planuri si vise pe care noi trebuie sa le realiza,cei din jur doar sa ne aprecieze si sa ne felicite,noi trebuie sa ne descurcam,macar la inceput,in momentul in care facem un al pas in relatie,si ca el acolo are tot timpu sa se gandeasca exact la ceea ce isi doreste de fapt.Chiar daca momentan nu au fost asa directe altercatiile,si s`a vazut clar ca nu`i convine atunci cand el imi cere mie sfatul,ajutorul,ca si eu ma descurc si stiu unele demersuri,si parca inghitea in sec asa.Eu vreau sustinerea lui,si prin felul de barbat,sa nu ezite sa`mi arate sentimente,sa incerce chiar daca pt cateva ore sau stiu eu,sa`mi stinga dorul,si chiar intr`o discutie cu ele,el mereu sa aiba macar o replica in favoarea mea.Asa este drept,atata timp cat eu ii ofer cele scrise mai sus.Cat a fost in tara,asa a fost,dar stiti cum este departarea?nici acum nu realizez complet ca este plecat de 2 luni,ca nu`l mai am in fata cand vb cu el,ca puteam sa vorbim orice,nu evitam niciodata nimic,legat de sex,de noi,de viitor,de problemele mele,de problemele lui,orice,si mi`a fost si iubit,si prieten,si frate mai mare,si parinte,(tinand cont ca mama are sediul in bucuresti de aproape 2 ani si vine la weekend,tata tot de 2 ani lucreaza pt o firma straina,deci vine pleaca),si de fapt si un frate pt fratiorul meu de numai opt ani,cu care a avut o rabdare enorma,si pt asta inca un motiv pt care il iubesc si stiu ca merita sa lupt.Dar avand in vedere situatia de acum,mai ales fiind la departare si normal ca la telefon ele pot spune orice,iar eu nu stiu,vreau sa aflu pozitia lui finala,daca intradevar nu exista obstacol intre noi.Habar nu aveti cat de ajutor mi`au fost sfaturile voastre,si ca am fost surprinsa cu multa bucurie de acele sfaturi venite chiar din partea mamelor de baieti,care au invatat din experientele din tinerete,iar pt fetele de varsta mea,sau apropiate de varsta mea,sper sa puteti sa tineti si voi cont de aceleasi sfaturi,avand in vedere ca avem dovada ca dau roade,chiar aici pe forum.Am luat initiativa azi,am vb cu sora lui ca si cand nu s`a intamplat nmk,maine daca sunt acasa voi merge la ele,si sincer,ma simt mult mai bine,iar daca ele nu,macar vor vedea dorinta de a lupta pe fata mea,si optimismu.Chiar da au fost pt mine in special sfaturile,chiar daca unele nu,subiectul e acelasi,si tot aici am vazut dorinta unor femei puternice,deschise la minte,care nu refuza acest mijloc de a da niste sfaturi,si chiar bune si care nu`ti pot da decat curaj.Daca ar fi toate asa,ca voi,jumatate din problemele tarii s`ar rezolva.Va pupic si fericire maxima in continuare!
For_life
Postat pe 1 Septembrie 2008 00:44
De la: dalilapink, la data 2008-08-30 23:06:55Dragele mele,va multumesc mult pentru sfaturi,am avut o discutie serioasa,calma si ff lunga cu sotul meu,i-am explicat ca unui copil ca acum e mare ,si ca daca s-a casatorit asta inseamna ca a inceput o alta viata si ca acum eu sunt familia lui,eu sunt cea care il spala,calca,il hraneste ,EU ,nu mama lui,si ca trebuie sa ma respecte si sa ma apere si pe mine si mai ales sa asculte ce vreau si eu.I-am spus ca nu mi se pare normal ca de fiecare data cand are nevoie de ajutor sa il sune si el sa execute pe loc.i-am explicat ca am nevoie si eu de ajutorul lui si de sprijinul lui si ca trebuie sa fim numai noi doi ca sa fie bine,si nu noi trei.Stiu ca o iubeste ca e mama lui,dar si eu il iubesc si am nevoie de el.I-am zis ca eu nu o urasc pe mama lui,nici pe sora lui,ca eu vreau sa ne intelegem bine cu totii...I-am zis sa deschida ochii sa vada ca ea mai mult il foloseste ca mai are inca un frate acasa dal ala nu face nimic pe langa casa ca doar merge sotul meu si face treaba,ca el e baiatul mamei cel bun si ascultator care nu iese niciodata din vorba mamei,si credeti-ma nu a contazis-o in viata lui,daramite sa mai ridice vocea la ea.I-am zis ca o sa ma imbolnavesc de nervi daca situatia asta mai continua mult si ca eu nu mai pot inghiti tot veninul pe care ele il aruca pe mine prin intermediul lui.....A doua zi il suna si el merge la ea,a stat vreo doua ore...a venit la usa a sunat desi avea chei,m-am dus sa-i deschid usa si am ramas socata....ce credeti ca a avut in mana....?trei trandafiri rosii m-a luat in brata si m-a sarutata cu atata pasiune incat parca am retrait primul nostru sarut.Mi-a zis ca am avut drepate si sa-l iert ca m-a suparat atata din cauza lor.Mama sa il chemase de fapt sa-i taie niste lemne iar el a avut taria de a o refuza.A trecut o saptamana de cand nu mai merge la ea si noi ne iubim si ne intelegem de minune.Il suna vorbesc la telefon iar el i-a spus"mama cand o sa am timp o sa trec sa te vad"imi place situatia asta,ca nu ne certam dar parca totusi am ramas cu un gust amar,dupa ce l-am auzit ce i-a spus mamei lui la telefon.Va pup ,aveti grija de voi si de sotii vostri!




Ma bucur foarte mult pentru tine! se vede ca nu meriti s suferi!

Postat pe 1 Septembrie 2008 15:35
Fetelor!suntem casatorite,avem daca nu vom avea si noi la randul nostru copii si din toate astea am invatat sa nu fim si noi la fel ca soacrele noastre(unele).Eu cred ca mentalitatea asta(cum ca "baiatul lui mama"a plecat de langa mine...sau...oare a mancat astazi,etc...)este numai la noi.Am fost casatorita acasa in Romania 3 ani si am trait cu soacra,nu doresc o experienta de genul asta nimanui iar de cativa ani sunt casatorita in Germania, la inceput am locuit cu socrii si mia fost putin frica mai ales ptr.ca sunt o straina ptr ei,dar am avut norocul sa ma inteleg super cu socrii la fel si dupa ce ne-am mutat singuri.Sunt o norocoasa si daca as putea mi-as imparti norocul cu voi.Va doresc bafta tuturora.Pupici
hasi
Postat pe 2 Septembrie 2008 10:04
Hasi,asta ne dorim toate cred..sa fim respectate,ca nu gresim cu nimic,doar iubim!
For_life
Postat pe 2 Septembrie 2008 11:45
buna ,sunt monica si cred ca amaceiasi problema cu viitoarea mea soacra, dar cred caamgasit solutia ideala in weekenduri gasesc tot timpul ceva misto de facut in doi si atunci nu prea mai vrea sa mearga acasa la mama lui.incearca si discutati problema asta sa vedeti ca se rezolva .sper din tot sufletul numa sa te iubeasca asa cum ma iubeste pe mine.
MONYK_ADRIANA
Postat pe 3 Septembrie 2008 09:47
buna ,sunt monica si cred ca amaceiasi problema cu viitoarea mea soacra, dar cred caamgasit solutia ideala in weekenduri gasesc tot timpul ceva misto de facut in doi si atunci nu prea mai vrea sa mearga acasa la mama lui.incearca si discutati problema asta sa vedeti ca se rezolva .sper din tot sufletul numa sa te iubeasca asa cum ma iubeste pe mine.
MONYK_ADRIANA
Postat pe 3 Septembrie 2008 09:47
scumpo,daca tie ti-au dat lacrimile ,mie mi-a venit sa lesin,ma rog nu stiu cat va dura situatia dar sper din tot sufletul sa dureze cat de mult,si le doresc tuturor femeilor un sot ca al meu,dar fara mama lui bineinteles,.Merci multa sanatate.Pa pa
dalilapink
Postat pe 3 Septembrie 2008 20:16
for life

Scumpo,crede-ma ca trebuie sa discuti sincer cu el,trebuie sa-l ajuti sa-l faci sa-si deschida total sufletul in fata ta,spune-i ce vrei,spune-i ce ti doresti,explica-i ca vrei si meriti sa primesti atat cat daruiesti,si daca intr-adevar te iubeste discutia voastra va trebui sa-l puna pe ganduri si sa ia o decizie pentru relatia voastra.Mult noroc si sper ca totul sa fie bine intre voi.Sa ne scrii dupa ce discutati.Succes,scumpoo
dalilapink
Postat pe 3 Septembrie 2008 20:20
ma bucur pentru tine Hasi,dar nu toate am avut norocul tau,sorry pentru prima ta casatorie.Bafta in continuare
dalilapink
Postat pe 3 Septembrie 2008 20:25
dalilapink,multumesc mult si ti`am zis ca ma bucur ca tactica ta a dat roade,sper si la mine,desi sunt optimista ca stiu ca iubitul meu e sufletist,il strica doar aceasta influenta,care indirect bate in mine.Normal ca am sa va scriu,si sper sa va scriu de bucurie sa impart cu voi,asa cum ai facut si tu..Oricum,cum ai procedat tu,sa incerce toate fetele sa faca asa,cred ca in cele mai multe cazuri va da roade.Sunt fericita pt tine,si iti doresc sa foarte multa fericire si iubire,si toate visele sa`ti fie implinite,si pentru celelalte fete la fel..incercati sa procedati asa,nu aveti ce pierde..va pup dulce si multa multa iubire in relatie!
For_life
Postat pe 4 Septembrie 2008 13:33
da...multe suturi am luat si eu pe bunatatea mea...
sunt casatorita de 2 ani si un an am fost tare bogata in ale soacra-mii:in fata ,la spate cind il prindea singur pe fiu-sau si se intimpla cum povestea cineva mai sus-certuri in familie,bla-bla-bla...
cei drept ca i-au trebuit inca cel putin o jumatate de an (sotului) ca sa inteleaga ,dar pina la urma i-au venit mintile la loc,asta dupa ce in tot acest timp a inteles ca-si pierde familia pt egoismul maica-sii.
acum,cind toate s-au mai limpezit si fac doar pe actrita -toate merg ca pe roate.
asa ca ,bafta!
arlechino
Postat pe 4 Septembrie 2008 17:38
cum a mai zis cineva nmai sus bine ca nu traiesti cu ele in casa.pussyk este una din cele norocoase dar de cle mai multe ori cu soacrele in casa nu se traieste bine.io zic sa incerci sa stai cu el de vba,fara cearta,dar sigura pe tine.fa tot posibilul sa reparisi daca nu merge cel putin vei sti ca ai incercat totul." altul in loc ca un boboc"daca nu ai copii cu el atunci este si mai usor ,viata este prea scurta si grea oricum.orice obstacol trebuie ocolit sau inlaturat fara scrupule.viata chiar are un sfarsit si trebuie traita cat mai frumos cu putinta.bafta multa tuturor

Postat pe 5 Septembrie 2008 01:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Care este expert in gelozie ? Ajutor ! 30 De la: Sarikiz 10 Aprilie 2013 08:23
Relatie 24 De la: 2 Septembrie 2014 15:28
iubitul meu s-a schimbat 15 De la: Elyaa 19 Iunie 2011 20:05
Despre forma labiilor 80 De la: yamuna 15 Noiembrie 2009 18:39
Ajutati-ma sa ies din depresie 33 De la: kudika_990894 19 August 2015 12:34