Setari Cookie-uri

Deci cum sa va zic ...

era pt zuzulica 35
Oanna1986
Postat pe 10 Octombrie 2008 20:13


Myspace Comments @ 123glitter.com

p>http://www.GlitterMaker.com/ - Glitter Graphics - MySpace Layouts - Find Sports Online
Full_Metal_Jacket
Postat pe 10 Octombrie 2008 20:18
Daca totusi ai ajuns la 25 de ani virgina de ce nu incerci sa te mariti cu un tip care te iubeste si il iubesti?
Arabul ala sincera sa fi unu e de tine..meriti ceva mai bun...alege un roman totusi

Iti doresc aromnie sufleteasca indiferent de alegerea ta.Alegerea iti apartine.
Succes!
Mihaella
Postat pe 12 Octombrie 2008 02:57
Haha, arabului aluia i-am dat deja papucii, iar daca as avea labga mine un tip pe care sa-l iubesc as fi facut sex demult. Si nu vreau sa ma marit, ce naiba, am alte chestii de facut mult mai importante!
Kathara
Postat pe 12 Octombrie 2008 10:39
De la: Kathara, la data 2008-10-12 10:39:39Haha, arabului aluia i-am dat deja papucii, iar daca as avea labga mine un tip pe care sa-l iubesc as fi facut sex demult. Si nu vreau sa ma marit, ce naiba, am alte chestii de facut mult mai importante!


ma tot tin de ceva timp sa iti raspund.
subscriu la ceea ce ai scris mai sus.
daca iti amintesti tu de coman virginele care "prezenta " pe langa pielicica ce ii sfintea virginitatea si un ego pe masura...atunci am sa iti spun o chestie. parerea mea personala , o sa vina de la sine. nu trebuie sa te pregatesti inainte, esti fata citita si documentata si cel care te condamna ca esti inca virgina e cam tampitel.
momentul il alegi tu singura.poate sa fie si la 40 de ani. atata tot sa nu faci din asta o piedica in a-ti darui sufletul.
sau o cale sa il subjugi pe cel la care tii cu adevarat.

bafta..
dandanaua_reloaded
Postat pe 12 Octombrie 2008 11:33
vad ca tibisor's bitch iti face dedicatii si pe aici...
cred ca e obsedat de tine...
glumesc, dar vad ca aseara nu ne-a onorat cu prezenta si sper sa raman asa.
dandanaua_reloaded
Postat pe 12 Octombrie 2008 11:34
Iti doresc sa o faci atunci cand crezi tu ca este momentul potrivit si tu vei decide cu cine. Ca va fi marea iubire sau nu, asta tot tu vei decide.
Ce natie sa fie?
Un barbat care respacta dreptul egalitatii si femeia, care este democratic si liber in gandire si comportament. El sa aiba volori morale, nu sa se defineasca prin credinta, nationalism sau traditie.
Care sa fie mental cel putin la nivelul tau de gandire, cu care sa poti vorbi calitativ. Ei - daca stie cum se foloseste si aspiratorul, si pentru ce sunt butoanele de diferite culori la masina de spalat, face cumparaturi si alte munci casnice, atunci mai gandestete cum este cu maritisul;-)
**********************************
De la: TIBISOR, la data 2008-10-10 19:20:33
De la: enta_el_ghaly, la data 2008-10-10 09:39:11Pe cine dracu sa vanezi tu?toata ziua stai si rontai carti ca un soarece .. deci tot virgina ai ramas,nu ma mir ca petreci timpul judecand oamenii cand nu ai ce sa faci..mai bine mai rontaie o carte .vezi cu hormonii nu-i de joaca deja esti pe prostie ,ai grija sa nu o dai la sanatoasa ca sa ma exprim mai decent






Uita ca a mai aparut un c* cu ochi:) Se inmultesc astia ca sobolanii in evul mediu...







Full_Metal_Jacket
Postat pe 12 Octombrie 2008 11:49
Multumesc amandurora, evident ca n-am de gand sa ma alatur vreunui misogin prostut!
Kathara
Postat pe 12 Octombrie 2008 11:50
De la: claudio, la data 2008-09-29 22:07:28... si sa stii ca bunica ta este o femeie foarte inteleapta ... ar trebui s-o asculti , stie ce vorbeste .

mare e gradina Domnului............ce sfaturi dai tu, mai, mai. iti compatimesc copilasii.

Postat pe 17 Octombrie 2008 01:12
De la: EvaB, la data 2008-10-17 01:12:56
De la: claudio, la data 2008-09-29 22:07:28... si sa stii ca bunica ta este o femeie foarte inteleapta ... ar trebui s-o asculti , stie ce vorbeste .

mare e gradina Domnului............ce sfaturi dai tu, mai, mai. iti compatimesc copilasii.


Claudio ii spune unei femei de 26 de ani ca e intelept sa-si piarda virginitatea. Intr-adevar, vai de copiii lui!
beyonce_indragostita
Postat pe 17 Octombrie 2008 17:29
De la: EvaB, la data 2008-10-17 01:12:56
De la: claudio, la data 2008-09-29 22:07:28... si sa stii ca bunica ta este o femeie foarte inteleapta ... ar trebui s-o asculti , stie ce vorbeste .

mare e gradina Domnului............ce sfaturi dai tu, mai, mai. iti compatimesc copilasii.


Sfaturi normale, auzi la ea!
Kathara
Postat pe 17 Octombrie 2008 17:37
Mai, mai, ce fete malitioase. De ce mai cereti opinii daca va incomodeaza perspectivele diferite? Nu e anormal sa iti incepi viata intima la 26 de ani si voi stiti bine ca nu la asta m-am referit. Nu mi-a placut raportarea ca la un "sport" si ideea conform careia nu trebuie sa il iubesti pe primul. Parca sexul fara iubire are o denumire urata, nu?

Postat pe 17 Octombrie 2008 19:16
De la: EvaB, la data 2008-10-17 19:16:27Mai, mai, ce fete malitioase. De ce mai cereti opinii daca va incomodeaza perspectivele diferite? Nu e anormal sa iti incepi viata intima la 26 de ani si voi stiti bine ca nu la asta m-am referit. Nu mi-a placut raportarea ca la un "sport" si ideea conform careia nu trebuie sa il iubesti pe primul. Parca sexul fara iubire are o denumire urata, nu?


Sexul fara iubire se numeste sex. Si acum ce ar trebui sa fac, sa astept pana la 50 de ani cand imi gasesc marea dragoste?
Kathara
Postat pe 17 Octombrie 2008 19:18
Daca ai deja raspunsurile de ce mai intrebi? Suntem diferiti. E normal sa difere conceptiile. Face fiecare ce vrea. Aveam dreptul la a-mi expune opinia, nu?

Postat pe 17 Octombrie 2008 19:26
De la: _EvaB_, la data 2008-10-17 19:26:33Daca ai deja raspunsurile de ce mai intrebi? Suntem diferiti. E normal sa difere conceptiile. Face fiecare ce vrea. Aveam dreptul la a-mi expune opinia, nu?


Nu am raspunsurile, tocmai de-aia intreb. Din cate vad eu exista trei posibilitati: ori esti gasculita si superficiala si te amorezezi de toti tipii dupa 3 intalniri, caz in care e foarte usor sa te culci cu persoana iubita, fie esti selectiva si dureaza pana intalnesti cineva care sa marite implicarea sentimentala, fie ai un noroc chior. Si cum integram sexul in ecuatia asta?
Kathara
Postat pe 17 Octombrie 2008 21:26
prea multe probleme iti faci. Se integreaza singur in ecuatie cand vine timpul
amme22
Postat pe 17 Octombrie 2008 21:42
De la: amme22, la data 2008-10-17 21:42:49prea multe probleme iti faci. Se integreaza singur in ecuatie cand vine timpul


De asta sunt sigura, eu comentam faza aia cu sexul fara iubire e ceva urat, sau ceva pe-acolo.
Kathara
Postat pe 17 Octombrie 2008 21:46
apai, deh... ala e doar sex. Daca e urat sau frumos, depinde de multe.
amme22
Postat pe 17 Octombrie 2008 21:50
Din cele trei variante ...selectiva si un pic norocoasa. Sunt inca cu my first love daca intelegi ce vreau sa zic...asta ca raspuns la amorezatul dupa 3 intalniri.

Postat pe 17 Octombrie 2008 22:26
De la: _EvaB_, la data 2008-10-17 19:16:27ideea conform careia nu trebuie sa il iubesti pe primul. Parca sexul fara iubire are o denumire urata, nu?


Si daca nu te indragostesti pana la 45 de ani, ce faci? Ramai virgina?Oare voi, cele care l-ati iubit pe primul, ce ati fi facut daca nu v-ati fi aflat in situatia asta fericita?Sexul e sex si dragostea e dragoste. Sunt doua nevoi diferite.
beyonce_indragostita
Postat pe 17 Octombrie 2008 23:18
De la: _EvaB_, la data 2008-10-17 22:26:41Din cele trei variante ...selectiva si un pic norocoasa. Sunt inca cu my first love daca intelegi ce vreau sa zic...asta ca raspuns la amorezatul dupa 3 intalniri.


Ok, unele femei sunt norocoase. Asta nu inseamna ca cele mai putin favorizate de Fortuna trebuie sa uite ca au trup.
beyonce_indragostita
Postat pe 17 Octombrie 2008 23:21
tipa cumva himenul ala de foame,doare,face zgomot,te incomodeaza la mers? nu inteleg ce atatea probleme? lasa ca vine si vremea sexului ,a dragostei!o sa vina cineva caruia nu o sa-i mai rezisti si nu o sa-ti mai pui atatea intrebari.e bine, nu e bine? deja daca te interbi atat sigur ceva nu e bine!nu-i nicoi graba!ce rost are,daca tot nu ai facut-o pana acum, sa te grabasti acum?
zozima2002
Postat pe 21 Octombrie 2008 09:33
Ba eu zic sa te grabesti. Ai pierdut deja o gramada de ani de placere. Si oricum nu te vad genul sa ramai cu primul pt restul vietii. Vei vrea sa experimentezi. Toate astea se trec cu vederea la varsta tineretii. Sa te apuci de experimente la 30 - 35 de ani e putin problema. Risti sa te alegi cu o minunata eticheta care n-o sa-ti convina de la "binevoitorii" din jur.

Oricum virginitatea e o povara pentru o fata ca tine. Probabil esti constienta ca barbatii care apreciaza si tin la calitatea asta au niste conceptii destul de neanderthaliene si in restul domeniilor. Deci nici nu se pune problema unui viitor cu un asemenea exemplar. Cel putin asa mi-ai lasat mie impresia...

Prostiile alea cu "prima experienta nu se uita niciodata, te marcheaza bla bla bla" sunt apa de ploaie. E adevarat ca n-am uitat-o dar asta pt ca a fost cea mai nasoala, iar daca m-ar fi marcat probabil n-as mai fi facut sex niciodata. Poate iti vor confirma mai multe fete pe aici dar nu e nici pe departe ca in filme unde aia are orgasme multiple si se trezeste dimineata fericita, implinita si gata de al doilea numar. Indiferent cat de elaborat, romantic si excitant e preludiul doare ca dracu si senzatia e ca ti-a facut alta gaura. A doua, a treia oara se schimba treaba si incepe sa-ti placa. Asa ca prima experienta memorabila pe care o asteapta in general virginele e mai degraba dezamagitoare. Daca o faci cu un tip pe care il iubesti cred ca e si mai rau. Apar 1000 de frustrari de ambele parti.

Eu zic s-o faci cu primul tip care te atrage, pe care il gasesti interesant si care pare destul de finut incat sa trateze problema cu delicatete. Pana la urma e o amarata de pielita. La varsta ta oricum e mai sanatos sa n-o ai. Nu e vreun capat de lume. In plus, cu varsta se intareste si risti sa te doara mai rau. Daca stai sa astepti iubirea iti va fi din ce in ce mai greu sa faci alegerea. Conceptiile celor care au ramas cu imaginea miresei virgine sunt stupide. Nu se gandesc nici o secunda ca pe vremea cand era un "must" alea se casatoreau la 16 ani. Ca sa stii ca cel de langa tine e "The One" trebuie sa te potrivesti pe toate planurile iar sexul e unul din cele mai importante.
Iti urez succesuri:)






irinaandreia
Postat pe 22 Octombrie 2008 14:03

khatara, parerea mea este sa citesti cu atentie ce a scris irinaandreia
are foarte mare dreptate, si stiu ce spun chiar daca sunt barbat
am destule prietene deschise la minte, si printre alte subiecte de barfa l-am discutat si pe asta, si toate au zis acelasi lucru

se ia una bucat barbat atragator, se foloseste o noapte, dupa care se vede ce se intampla mai departe, dar chiar nu mai conteaza

plus ca virginitatea dusa la o varsta mai inaintata chiar afecteaza judecata ( vazut de prea multe ori ca sa mai cred ca nu este adevarata chestia asta, cum probabil ti-au spus sau iti vor spune multi )

asa caaaaa..... GO FOR IT !!!

_fantoma_
Postat pe 22 Octombrie 2008 14:28
Parerea mea, Kathara, e ca nu e neaparat sa fii indragostita fleashca de primul. Ar fi frumos, dar nu indispensabil.
Dar! trebuie sa te atraga. Trebuie sa iti imaginezi mainile lui pe pielea ta si asta sa te infioare. Daca nu, mai asteapta. Stii ce se zice? Ca cel mai erogen organ e creierul? Pai asa e!
Cat despre arabi (o spun ca informatie) o au ca toti ceilalti. Si mai mare si mai mica. Cu siguranta nimic iesit din comun. Nu stiu de unde a iesit mitul asta
Dor_a
Postat pe 28 Noiembrie 2008 09:27
Da,chestia cu arabii(si nu numai) care se considera super dotati doar ca au circumcizie e falsa.Si-au creat ei aceasta aureola.Sunt si ei barbati ca oricare altii.Mare scofala ca li s-a taiat si lor ceva....pielita.Totusi,mereu femeile virgine au o frica....de durere poate.Sa nu fie parasite....
Eû mi-am parasit prima iubire si nu mi-a parut rau....am vrut si altceva.Si intradevar,nu am fost pregatita pentru prima data dar eram complexata ca ajunsesem la 19 ani si eram inca virgina(asta prin comparatie cu fetele din jurul meu care isi incepusera viata sexuala mai devreme).Prima dragoste?A fost frumos dar nu e cum se zice,cum ca nu se uita si ca e cea mai frumoasa...nici pe departe.İmi aduc aminte vag si vitaa mea continua mult mai bine acum.Asta pentru ca am capatat incredere in mine.Si mai sunt si casatorita de cativa anisori...nu cu prima iubire
Kathara nu am ce sfaturi sa-ti dau.....probabil ca ai depasit faza cu virginitatea.
kassandry
Postat pe 28 Noiembrie 2008 21:23
draga mea,
Mai intai asteapta sa vina, sa vedeti cum sta treaba intre voi doi si apoi vei sti, vei simti singurica daca este cazul sau nu sa iti incepi viata sexuala cu el sau cu urmatorul.
E simplu.
fluturel
Postat pe 4 Decembrie 2008 01:40
kathara,te admir foarte mult pentru ca nu esti superficiala.puteai pana acum sa te culci de 100 de ori dar ai ales sa nu o faci.tot respectul pentru tine.daca as putea da timpul inapoi as taia cateva relatii care nu aveau rost si pe care le am avut doar pentru frica de singuratate pe care o simteam.ce pot sa ti spun?!cred ca nimic nou fata de ce deja stii...mai cauta si fa sex cu cineva de care te si indragostesti...nu e musai sa te mariti...nici eu nu m as marita prea curand..vorba ta,am multe alte lucruri de facut.sa nu ti fie niciodata rusine ca ai 25 de ani si nu ai facut sex.iti doresc numai bine si sper sa gasesti pe cineva bun.si pastreaza ti principiile si preferintele in ceea ce priveste barbatii.sa nu uiti niciodata ca sunt foarte putini oameni cu principii in viata pe care sa le si respecte.
elisa_me
Postat pe 4 Decembrie 2008 02:07
De la: Dor_a, la data 2008-11-28 09:27:56Parerea mea, Kathara, e ca nu e neaparat sa fii indragostita fleashca de primul. Ar fi frumos, dar nu indispensabil.
Dar! trebuie sa te atraga. Trebuie sa iti imaginezi mainile lui pe pielea ta si asta sa te infioare. Daca nu, mai asteapta. Stii ce se zice? Ca cel mai erogen organ e creierul? Pai asa e!
Cat despre arabi (o spun ca informatie) o au ca toti ceilalti. Si mai mare si mai mica. Cu siguranta nimic iesit din comun. Nu stiu de unde a iesit mitul asta


O, nu, se pare ca am un succes nebun la astia mai sudici (de ce nu suedezi? de ce nu englezi?) deci nu ii caut eu (mai ales ca multi arabi sunt ca vai de mama lor).

Exact, dar stii cat de greu e sa ma atraga cineva? Mental in primul rand? Sa fie destul de inteligent cat sa ma puna pe jar si sa-mi faca fata? Asta caut, nu iubire.

Am prieten acum, el e indragostit de mine, dar eu nu de el. cred ca oarecum mi-e frica sa nu ma culc cu el din obligatie, avand in vedere situatia: respectiv i-am spus ca nu mai vreau o relatie la distanta si el s-a executat si se muta in Romania. Uff,
Kathara
Postat pe 4 Decembrie 2008 09:50
Kathara, ai facut pana la urma dragoste/sex? Eu am am facut-o la 24 de ani (acum am 25) cu persoana pe care o iubesc, nu regret ca am asteptat pana acum, am facut-o exact cu cine mi-am dorit si cu cel pe care l-am asteptat atatia ani. Nu mi-au crescut nici coarne, nici par pe spate(daca am facut dragoste asa tarziu), organismul meu e la fel ca pana acum (imi lipseste doar himenul:D). Asteapta cat trebuie, te vei simti mult mai bine, mai ales ca ai stat atat fara. Multa bafta in gasirea persoanei potrivite!
anaise
Postat pe 13 Decembrie 2008 01:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
O dilema si poate un raspuns 20 De la: AliceP 24 Octombrie 2009 00:05
Sunt foarte derutata 26 De la: r_girl 20 Mai 2009 14:36
o opinie va rog . 23 De la: iacinta 26 Noiembrie 2009 16:05
Am o Problema in Dragoste 4 De la: SpiK_Alex 26 Ianuarie 2015 20:24
prietenul meu este ciudat... 9 De la: iuliarv 15 Aprilie 2009 12:10