Setari Cookie-uri

Deci cum sa va zic ...

De la: manescu28, la data 2008-09-07 20:01:16Ai ajuns la varsta de 25 de ani si nu ai facut dragoste sau sex niciodata. cred ca mai bine te ai intreba de ce nu ? iar daca te hotarasti si o faci cu cel care nu iti aduce fluturasi in somac,treci pe langa un pahar cu vin. vinul + doar imi lace de el = fluturasi.


Stiu de ce nu - pentru ca am niste standarde f. inalte. Si am vrut sa fac prima data dragoste cu cineva pe care l-am iubit f. mult si care mi-a rupt inima intr-un final. Stiu ca va mai dura mult pana sa ma indragostesc din nou, si oricum am ramas in urma la faza cu sexul, asa ca ... o sa-i dau tipului o sansa.
Kathara
Postat pe 8 Septembrie 2008 00:36
Adevarul este ca atunci cand iubesti esti cam oarba si numai judeci de obicei asa sunt baietii de dezamagesc!sexul fara dragoste nu este la fel ca sexul cand iubesti...nu exista comparatie...daca ii acorzi o sansa tipului poate te vei indragosti de el si vei trai o minunata poveste de dragoste...bafta

Postat pe 8 Septembrie 2008 11:45
De la: dulcik_ubita, la data 2008-09-08 11:45:07Adevarul este ca atunci cand iubesti esti cam oarba si numai judeci de obicei asa sunt baietii de dezamagesc!sexul fara dragoste nu este la fel ca sexul cand iubesti...nu exista comparatie...daca ii acorzi o sansa tipului poate te vei indragosti de el si vei trai o minunata poveste de dragoste...bafta


Da, multa lume mi-a zic asta, ca sexul difera daca esti indragostita. Ii dau o sansa, acum sa vedem ce-o fi. Multumesc tuturora pentru sfaturi!
Kathara
Postat pe 8 Septembrie 2008 22:05
De la: ionica_andreea, la data 2008-08-13 09:51:24poate e copilaresc ce o sa zic dar...ar fi mai bine sa astepti sa simti si tu niste fluturasi ceva prin stomacel pentru ca prima data sa fie altfel, sa iti aduci aminte cu placere de ea...nu ca ai facut asta doar ca sa scapi de o povara.de ce consideram noi oare asta o povara? barbatii adevarati apreciaza asta. iar cand o sa te indragostesti cu adevarat o sa iti doresti sa fi fost el primul...eu nu am facut asa din pacate. nu regret dar...as fi putut sa astept pana acum...cand am intalnit un barbat extraordinar si pe care nu il merit la cate fite ii fac...e doar alegerea ta normal....



Asta e si parerea mea... Asa am facut si eu, numai ca eu regret... Regret cu varf si indesat... ce n-as vrea sa dau timpul inapoi... Fa ce crezi ca e mai bine numai sa fi de acord cu ce ai facut, toata viata... Asta e cel mai important.... Sa iei decizia corecta si sa fi de acord cu ea toata viata... Sa nu regreti...
ale_f_sasha
Postat pe 9 Septembrie 2008 14:46
Kathara, important este sa fii tu impacata cu tine insati si sa nu ajungi sa regreti "prima data"...
Prima data pentru mie a fost cu un tip pe care il cunosteam de 2 zile... dar nu regret pentru ca a fost frumos si aproape cum mi`am imaginat ca va fi ... bine ca nu toate cazurile sunt fericite deci, cu riscul ca ma repet, important e sa fii tu impacata cu tine insati, restul nu mai conteaza...
Oanna1986
Postat pe 9 Septembrie 2008 17:00
Prima data e ceva special mai ales cand iubesti...se simt acei fiori care trec prin stomacel...e ceva ce nu vei mai trai...de aia prima data trebuie sa fie cu persoana pe care o iubesti si cu care iti doresti sa o faci..

Postat pe 9 Septembrie 2008 17:36
:) Stie dulcik ce stie... Si in plus de asta daca tot ai ajuns la o varsta la care poti sa alegi barbatul care va fi primu in viata ta eu una zic sa te gadesti bine inainte. Prin asta nu vreau sa se inteleaga ca la o varsta mai mica le-ar obliga cineva pe fete sa faca ceva, numai ca, stiu eu, la 18-19 ani nu gandesti prea mult inainte, sau nu dai importanta, pur si simplu vrei sa scapi de ceva si atat.
Oanna1986
Postat pe 9 Septembrie 2008 20:55
La multe persoane de varste inainte(19-27 ani)li se pare ca a fi virgina este o povara si o rusine!!Pt ca daca zici vai sunt virgina si esti intr-un colectiv de 10 fete care toate si-au inceput viata sexuala preferi sa zici ca si tu doar de teama ca acele fete vor rade de tine ca nu ai facut inca primul pas!!iar acest lucru mi se pare o prostie!!
Prima data nu o sa se compare niciodata cu primul sarut!!

Postat pe 10 Septembrie 2008 17:24
Da... Si cel mai tragic este ca majoritatea raman cu traume cauzate de "prima data" si se gandesc cu groaza la partea sexuala a unei relatii...
Oanna1986
Postat pe 10 Septembrie 2008 21:54
Da ramn cu traume din cauza faptului ca nu s-au simtit bine nu au fost deloc degajate ele tot ce si-au dorit a fost doar faptul ca au scapat de ''povara''!
dar acum depinde de la caz la caz daca vrei sa o faci din iubire si sa te simti implinita sau doar de dragul de a te culca cu cineva si a nu simti nimic decat durere :))

Postat pe 11 Septembrie 2008 17:29
Nu o resimt ca pe o povara sociala, adica, vezi Domane, toate amicele mele au facut-o numai eu nu (nici nu-i cazul). O resimt ca pe o povara fizica, dupa cum mi-a zis bunica-mea (de respectabila varsta de 89 de ani), pune mana si fa sex, ca ai si tu o varsta si corpul cere!
Kathara
Postat pe 29 Septembrie 2008 13:21

sa inteleg ca nu ai facut?
Patricianul
Postat pe 29 Septembrie 2008 21:07
in orice lucru trebuie sa fie si un inceput , nu ? asa ca da-i inainte . singurul lucru care conteaza este sa stii sigur ce vrei ... asa ca nu-ti face prea multe socoteli , ca pleaca trenul din gara , da-i bataie ! ca si in sport , "practice makes perfect" deci antrenamentul este baza . mai bine ca nu-l iubesti , asta ar complica lucrurile pentru "prima oara" . la inceput vanatorul trebuie sa-si faca mana pe vanatul mic si cu pene . apoi cand a ajuns sigur pe el si nu-i tremura mana pe arma , se poate gandi si la vanatul mare . atunci cand il vei intalni pe "el" n-ar fi pacat sa fii ... ezitanta si nestiutoare ? ca sa rezolvi problema tebuie sa incepi cu inceputul . daca ai indoieli si nu stii ce vrei atunci stai acasa in fata televizorului sau citeste o carte ... succes !
claudio
Postat pe 29 Septembrie 2008 22:05
... si sa stii ca bunica ta este o femeie foarte inteleapta ... ar trebui s-o asculti , stie ce vorbeste .
claudio
Postat pe 29 Septembrie 2008 22:07
Well parerea mea e ca deja ai pierdut mult prea mult timp. Pana la 25 de ani descopereai multe culmi ale orgasmului, dar in fine timpul nu e pierdut. Si acum e timp :)

Asa ca ideea e ca daca everything feels right, de ce sa intrebi pe altcineva daca ar trebui sa faci pasul sau nu? Pai daca tu nu stii, cine sa stie???
andreea_new
Postat pe 30 Septembrie 2008 09:52
Si stii bancul ala? Care este trist dar adevarat:

Care este diferenta dintre femei avand varste de: 8 , 18, 28, 38, 48, 58, 68, 78 ani? - Pe cea de 8 ani, o bagi in pat si-i spui o poveste. - Femeii de 18 ani ii spui o poveste si o bagi in pat. - Femeia de 28 ani o bagi in pat, fara sa-i spui vreo poveste. - Femeia de 38 ani iti spune ea o poveste, ca sa te bage in pat. - Femeia de 48 ani iti spune o poveste, ca sa nu se bage in pat cu tine. - Cu femeia de 58 de ani te bagi tu repede in pat si dormi, ca sa eviti povestea. - Daca te-ai baga in pat cu femeia de 68 de ani, asta ar fi o poveste. - Femeia de 78 ani: Ce poveste? Ce pat?......

Asa ca huney bunny eu zic pune mana si fa-o!
Acum inteleg de ce esti tu asa acida in comentarii...eheeeee...sa mai vorbim dupa :))
andreea_new
Postat pe 30 Septembrie 2008 09:54
F bine ca ai luat-o cu inceputul. Ai o relatie si vezi cum evolueaza! E f bine ca ai capul pe umeri. Cel mai important e cum gandesti u si intotdeauna sa ai incredere in tine.
dafffne
Postat pe 1 Octombrie 2008 00:44
Eu sunt de parere ca prima data nu se pune . Mai pe intelesul tuturor, chiar daca il iubesti pe respectivul tot dracu ala e, tot doare ca naiba si de placere nici nu se pune problema. Dupa ce vei fi trecut de pragul asta o sa-mi dai dreptate si o sa dai uitarii acea prima data. E ca si cand iti iei o pereche de pantofi care-ti plac la nebunie dar la primele purtari te strang si te jeneaza de nu mai stii de tine, insa dupa un timp devin cei mai comozi pantofi ai tai. Cam asa si cu sexul.. primele dati e nasol dar pe urma e super mega misto. Nu degeaba se spune ca toate la timpul lor... daca mai stai oleaca himenul tau va fi precum talpa de la pantof adica la fel de rigid si s-ar putea ca dotarea domnului sa nu fie suficienta pentru a-l strapunge si atunci o sa ai nevoie de un ginecolog ca sa te dezvirgineze. Da sa speram ca nu va fi cazu. Bafta maxima draguta.
zuzulica35
Postat pe 1 Octombrie 2008 15:26
De la: Kathara, la data 2008-09-29 13:21:52Nu o resimt ca pe o povara sociala, adica, vezi Domane, toate amicele mele au facut-o numai eu nu (nici nu-i cazul). O resimt ca pe o povara fizica, dupa cum mi-a zis bunica-mea (de respectabila varsta de 89 de ani), pune mana si fa sex, ca ai si tu o varsta si corpul cere!

acuma difera de la bunica la bunica.
mie imi zicea sa fiu cuminte
depinde de tine daca poti sa o faci cu cnv fara sa simti ceva pt el.
morticia_adams
Postat pe 2 Octombrie 2008 10:13
Da, ma rog, i-am dat papuceii domnului cu pricina pentru ca nu ma simteam deloc bine in relatia aia, ceea ce nu e deloc normal.

Mai cautam!

Si sper sa raman la fel de acida si apres!
Kathara
Postat pe 5 Octombrie 2008 12:00
Am evitat sa raspund la intrebarea katharei desi stiam de multa vreme de existenta topicului. De ce? M-au enervat raspunsurile domnisoarelor care se tot intreaba cum se poate ca o femeie sa faca sex fara sa iubeasca. Ei, uite asa! Nu ati auzit de hormoni, de nevoia sexuala care le preseaza pe tinerele femei, nevoie care nu are legatura cu dragostea? Desigur, este foarte frumos ca cele doua( iubirea si sexul) sa fie unite, dar de cele mai multe ori nu se intampla asa, si asta nu inseamna ca o femeie e mai putin femeie sau ca e de o moralitatea indoielnica fiindca se poate gandi la ceva atat de rusinos precum sexul in sine, cu sau fara zborul fluturasilor in stomac. Cat despre prima data, cred ca pentru putine persoane(fete sau baieti) este o experienta fericita. E o incercare peste care trebuie sa trecem toti. In niciun caz nu trebuie ca o femeie sa astepte sa fie indragostita pentru a-si pierde virginitatea. Si daca se indragosteste la 40 de ani? Sau daca nu se indragosteste niciodata?
Oricum, pentru voi cele care v-ati pierdut virginitatea mai devreme de 25 de ani(sub scutul dragostei evident)este foarte usor sa spuneti alteia sa astepte iubirea. Ma intreb ce ati fi facut voi daca ea nu venea.
beyonce_indragostita
Postat pe 5 Octombrie 2008 13:40
Multumesc Wolfy. Gandesc exact ca tine. Singura problema e ca m-am indragostit la un moment dat, dar nu am reusit sa consum relatia respectiva, de aceea mi-e putin cam greu sa trec din nou la ideea de sex pur si simplu. Ei, daca gasesc un frumusel inteligent ... uhu ... se schimba povestea!
Kathara
Postat pe 5 Octombrie 2008 13:47
Intre cele doua extreme - dragoste si sex pur - exista si alte variante: de exemplu sa ai o relatie cu un tip care sa-ti placa si in care sa ai incredere.
beyonce_indragostita
Postat pe 5 Octombrie 2008 13:54
De la: wolfy, la data 2008-10-05 13:54:59Intre cele doua extreme - dragoste si sex pur - exista si alte variante: de exemplu sa ai o relatie cu un tip care sa-ti placa si in care sa ai incredere.


Da, ai dreptate din nou, dar cred ca am oarece probleme in a avea incredere in cineva. Deocamdata o sa stau singurica pentru ceva vreme pana ma pun din nou pe picioare si ma re-echilbrez, pe urma ... ies la vanatoare!
Kathara
Postat pe 5 Octombrie 2008 13:57
De la: Kathara, la data 2008-10-05 13:57:15
De la: wolfy, la data 2008-10-05 13:54:59Intre cele doua extreme - dragoste si sex pur - exista si alte variante: de exemplu sa ai o relatie cu un tip care sa-ti placa si in care sa ai incredere.


Da, ai dreptate din nou, dar cred ca am oarece probleme in a avea incredere in cineva. Deocamdata o sa stau singurica pentru ceva vreme pana ma pun din nou pe picioare si ma re-echilbrez, pe urma ... ies la vanatoare!


Cred ca ii dai prea multa atentie respectivului. Si apoi gandeste-te ca atunci cand esti indragostita nu prea mai rationezi, asa ca sansele ca el sa-ti faca rau fara ca tu sa poti face ceva in legatura cu asta sunt mai mari decat in cazul unei relatii cu un tip pe care nu il iubesti.
beyonce_indragostita
Postat pe 5 Octombrie 2008 14:02
Pe cine dracu sa vanezi tu?toata ziua stai si rontai carti ca un soarece .. deci tot virgina ai ramas,nu ma mir ca petreci timpul judecand oamenii cand nu ai ce sa faci..mai bine mai rontaie o carte .vezi cu hormonii nu-i de joaca deja esti pe prostie ,ai grija sa nu o dai la sanatoasa ca sa ma exprim mai decent

Postat pe 10 Octombrie 2008 09:39
De la: enta_el_ghaly, la data 2008-10-10 09:39:11Pe cine dracu sa vanezi tu?toata ziua stai si rontai carti ca un soarece .. deci tot virgina ai ramas,nu ma mir ca petreci timpul judecand oamenii cand nu ai ce sa faci..mai bine mai rontaie o carte .vezi cu hormonii nu-i de joaca deja esti pe prostie ,ai grija sa nu o dai la sanatoasa ca sa ma exprim mai decent


Cu limbajul asta poti sa te duci acasa! Ca sa nu mai vorbim de faptul ca o acuzi pe kathara ca ii judeca pe altii, dar in acelsi timp si tu o judeci pe ea. Ma rog, deja stim ca logica nu e punctul tau forte, spre deosebire de vulgaritate!
In alta ordine de idei, cartile si dragostea nu se exclud. Si din cate stiu eu a rontai carti(ca sa te citez), n-a facut pe nimeni prost pana acum.
beyonce_indragostita
Postat pe 10 Octombrie 2008 17:18
De la: enta_el_ghaly, la data 2008-10-10 09:39:11Pe cine dracu sa vanezi tu?toata ziua stai si rontai carti ca un soarece .. deci tot virgina ai ramas,nu ma mir ca petreci timpul judecand oamenii cand nu ai ce sa faci..mai bine mai rontaie o carte .vezi cu hormonii nu-i de joaca deja esti pe prostie ,ai grija sa nu o dai la sanatoasa ca sa ma exprim mai decent


Te intorsesi?
Da, te cred ca nu-i de glumit cu hormonii, ai invatat lectia bine de la nevasta-ta. Asa ca, inselat si parasit, nu prea ai avea de ce sa iti dai cu parerea despre niste lucruri care e clar ca te depasesc - cum ar fi femeile, sexul sau civilizatia.
Oi fi eu virgina, dar virginitatea, spre deosebire de prostie, se trateaza. Tragand linia stau, deci, mult mai bine ca tine.
E interesant de vazut cum a citi o carte este pentru tine ceva rusinos, spune multe despre netezimea scoartei tale cerebrale.
Kathara
Postat pe 10 Octombrie 2008 17:37
De la: enta_el_ghaly, la data 2008-10-10 09:39:11Pe cine dracu sa vanezi tu?toata ziua stai si rontai carti ca un soarece .. deci tot virgina ai ramas,nu ma mir ca petreci timpul judecand oamenii cand nu ai ce sa faci..mai bine mai rontaie o carte .vezi cu hormonii nu-i de joaca deja esti pe prostie ,ai grija sa nu o dai la sanatoasa ca sa ma exprim mai decent





Postat pe 10 Octombrie 2008 19:20
Asta e parerea ta despre prima data sau primele dati cum ai spus tu, dar nu trebuie sa generalizezi. Pentru unele fete prima data nu a fost atat de groaznica...
Oanna1986
Postat pe 10 Octombrie 2008 20:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Buna!! 3 De la: thadoogback 20 Martie 2011 16:40
Melodii..de facut dragoste:) 44 De la: dragon_fly88 13 Iunie 2010 10:53
Carduri de sanatate in sistemul privat 156 De la: calutul 28 Ianuarie 2011 20:41
e el de vina sau eu? 29 De la: kudika071516 4 Noiembrie 2009 00:15
sa-l parasesc ...sau sa lupt pentru el? 46 De la: moni_k10_06_86 19 Septembrie 2009 17:05