Setari Cookie-uri

Sexul pana la casatorie..

De la: inocica, la data 2008-09-12 17:09:48comane draga se pare ca totusi ti-a venit mintea la locul ei...nu-i asa ca e frumos sa faci dragoste?



Ce s-a intamplat,a renuntat la virginitate?
annk48
Postat pe 12 Septembrie 2008 17:57
pai nu stiu da' daca nu a mai intrat de doua zile...ma gandesc si eu ca omul....

Postat pe 12 Septembrie 2008 19:10
De la: inocica, la data 2008-09-12 17:09:48comane draga se pare ca totusi ti-a venit mintea la locul ei...nu-i asa ca e frumos sa faci dragoste?


probabil ca e frumos.. asa cred! dar inca nu am facut asa ceva..
deci inca nu mi-a venit mintea la cap :D

te oferi sa ma initiezi ? :))

Postat pe 12 Septembrie 2008 21:13
[/quote]
Ce s-a intamplat,a renuntat la virginitate? [/quote]





nu draga... inca nu s-a gasit cea care sa (mã) merite atentia si respectul meu ! :P

un baiat atat de simpatik, ca mine, nu se coboara la nivelul tuturor!
sunt constient de valoarea mea (care, in niciun caz, nu se reduce -dar e cireasa de pe tort ! - la ceea ce discutãm)


Postat pe 12 Septembrie 2008 21:22
ComanDss
Avatarul lui ComanDss
29 mesaje
Membru din: 8/09/2008
Oras: Cluj

Postat pe: 9 Septembrie 2008, ora 00:06
Citeaza Raspunde


Buna,

am sa fiu direct: Sunt baiat. am 22 de ani. unul din principiile mele este urmatorul: intentionez sa nu imi incep viata sexuala (deci, sunt virgin) pana la casatorie !

iata cateva dintre argumentele mele:
1. e modul meu de a fi diferit de ceilalti. unul din ele.
2. astfel, vreau sa cred ca o sa-i dovedesc partenerei (viitoarei sotii), in modul cel mai natural, respectul fata de ea. consider ca -totusi- este un lucru rar care nu stiu cati il mai pot tine si oferii pana la momentul casatoriei.
3. astfel, ea nu o sa aiba motive de gelozie rezultate din faptul ca nu a avut ocazia sa fie prima d.p.d.v. sexual, in viata mea.
4. tot astfel, evit astfel discordiile care ar putea reiesii, pe parcursul casniciei, din faptul existentei unor pateneri sexuali anteriori.. problema care distruge, de multe ori, casnicii care initial pareau de nedespartit (cunosc personal astfel de cazuri, si poate si voi, la fel).





Pana acum nu am mai intalnit nici un baiat care sa aiba conceptia asta despre virginitate,deci vad ca tu esti diferit...ok,nu e nici o problema... iti spun care este parerea mea sincera in legatura cu asta:
1-in primul rand nu stiu daca exista o fata care vrea un partener virgin,poate doar una virgina desi cred ca si aia si-ar dori unul cu ceva experienta...
2-eu sigur nu as vrea un astfel de sot...
3-in cazul in care viitoarea ta iubita ar mai fi avut 5 parteneri sa zicem,tu ai putea accepta asta sau i-ai scoate ochii zilnic?
4-daca nu o sa va potrivizi la pat ce o sa faci? poate e ea masochista sa zicem sau ii plac unele perversiuni pentru ca ea nu e virgina si a incercat tot felul de lucruri pe care tu nu le-ai face...ce faci atunci?divortezi?
5-daca tu crezi ca daca erai virgin poate tine o casatorie sau intretine iubirea te inseli amarnic!
6 -tu ai impresia ca daca o sa te casatoresti virgin nu o sa mai fi curios in viata ta cum ar fi si cu alta?
ar mai fi multe de zis dar sper ca ai inteles ideea mea...daca te razgandesti spune-ne si noua!


Postat pe 12 Septembrie 2008 21:44
pt Larisa ..

1+2 --> e parerea ta, care incepe sa fie minoritara.

3. Nu i-as scoate ochii, orice ar fi. Nu mi se pare normal. Insa, poate stii ca exista posibilitatea de a alege !

4. stii, cred din ce in ce mai mult ca faza asta cu compatibilitatea la pat este O MARE PROSTIE ! atata timp cat va iubiti, va respectati reciproc, va daruiti reciproc, discutati orice unul cu celalalt, restul va venii de la sine. (si sa nu imi zici ca exagerez in ce spun acuma, ca nu te cred).
nu ma deranjeaza chestia cu fanteziile...sunt deschis la orice.ader principiului ca in pat nimic nu este imoral !

5. nu am zis asta..dar oricum este o componenta, cel putin, importanta, pt anumite persoane, cu principii si valori, care traiesc o viata diferita de imensitatea turmei: organizata si independenta, nu la intamplare si in functie de ceilalti!

6. Nu am impresia,ci CONVINGEREA ca nu o sa ma intereseze nicio alta femeie. Nu vreau sa fiu decat al unei singure femei (intim vorbind). asa mi se pare mie NORMAL !!! n-aveti voi grija, nu se va ajumge la ceea ce va e voua friva: divort si neintelegeri. Astfel de lucruri se pot prevenii. iarasi, cu toata modestia, trebuie sa o spun: stiu cum functioneaza psihologia [generic vorbind] feminina si cea masculina. Exceptand sexul propriu zis, nimic nou sub soare!

Postat pe 12 Septembrie 2008 22:26
pai tu ai cerut un sfat...dupa cum observi pe aici sunt in majoritate fete...

Crezi k aici pe forum se afla toate versatele din lume, si in afara lui vei descoperi virginele??

Incearca sa iti faci si tu o parere...avand in vedere ca nici o fata de pe aici nu apreciaza maruntisurile astea...care sincer nu au importantza intr`o relatie asa de mult !

Sabrina_Nede
Postat pe 12 Septembrie 2008 22:31
Faza cu compatibilitatea NU e o mare prostie, sper doar sa nu ai parte de asta, ca probabilitatea e fff mare.
googoodoll
Postat pe 12 Septembrie 2008 23:14






Postat pe: 12 Septembrie 2008, ora 22:26

pt Larisa ..

1+2 --> e parerea ta, care incepe sa fie minoritara.

3. Nu i-as scoate ochii, orice ar fi. Nu mi se pare normal. Insa, poate stii ca exista posibilitatea de a alege !

4. stii, cred din ce in ce mai mult ca faza asta cu compatibilitatea la pat este O MARE PROSTIE ! atata timp cat va iubiti, va respectati reciproc, va daruiti reciproc, discutati orice unul cu celalalt, restul va venii de la sine. (si sa nu imi zici ca exagerez in ce spun acuma, ca nu te cred).
nu ma deranjeaza chestia cu fanteziile...sunt deschis la orice.ader principiului ca in pat nimic nu este imoral !


Poate ai vrut sa zici ca 1+2 e majoritara,nu minoritara draga!
Am vazut ca tu ai scris ca prin faptul ca te pastrezi virgin vrei sa fi diferit de ceilalti,mi se pare ca dai dovada de lipsa de originalitate sau de idei din moment ce doar asa poti fi diferit
Si faptul ca ti se pare o prostie compatibilitatea la pat ma face sa-mi pun semne mari de intrebare in privinta ta...Daca o sa te casatoresti cu una care nu e virgina si o sa auzi din gura ei ca esti jalnic la pat si ca nu va potriviti ce o sa zici?poate o sa-ti amintesti ca niste fete ti-au scris pe un forum odata ca de fapt conteaza sa te potrivesti la pat,desigur nu conteaza doar asta ,dar conteaza!precizez din nou-niste fete care au mai multa experienta dpvd sexual decat tine.Asa ca degeaba incerci sa o tii tu pe a ta ca orbul de bata ca nu rezolvi nimic....eu zic sa incerci de pe acum sa iti gasesti una virgina poate de la ea nu o sa ai plangeri si reclamatii,dar am uitat nici fetele nu vor sa se marite virgine,vor sa experimenteze ca sa aiba si ele termen de comparatie cand sunt hotarate sa se casatoreasca...deci,in concluzie...

Postat pe 12 Septembrie 2008 23:30
Sabrina,

de unde ai dedus tu ca eu as cauta partenera pe forumul asta, si in general pe internet ? No Way !!! efectiv ma faci sa râd..

Da, inafara forumului asta exista mii de femei de nota 9+..nu zic ca nu exista si pe aici.

Postat pe 13 Septembrie 2008 00:34
De la: Sabrina_Nede, la data 2008-09-12 22:31:18PAI TU AI CERUT UN SFAT...dupa cum observi pe aici sunt in majoritate fete...

Crezi k aici pe forum se afla toate versatele din lume, si in afara lui vei descoperi virginele??

Incearca sa iti faci si tu o parere...avand in vedere ca nici o fata de pe aici nu apreciaza maruntisurile astea...care sincer nu au importantza intr`o relatie asa de mult !




tE ROG citeste incet si pe litere !
Sabrina_Nede
Postat pe 13 Septembrie 2008 00:36
ti-ai mai schimbat parerea intre timp? eu nu iti spun sa nu te casatoresti virgin,fiecare face ce vrea dar mi se pare ca tu esti prea inversunat,si crezi prea mult ce zici,dar din pacate nu e asa cum crezi tu,si poate o sa suferi cand o sa vezi cum sta treaba de fapt cu fetele din ziua de azi

Postat pe 13 Septembrie 2008 00:52
Poate ai vrut sa zici ca 1+2 e majoritara,nu minoritara draga!
Am vazut ca tu ai scris ca prin faptul ca te pastrezi virgin vrei sa fi diferit de ceilalti,mi se pare ca dai dovada de lipsa de originalitate sau de idei din moment ce doar asa poti fi diferit
Si faptul ca ti se pare o prostie compatibilitatea la pat ma face sa-mi pun semne mari de intrebare in privinta ta...Daca o sa te casatoresti cu una care nu e virgina si o sa auzi din gura ei ca esti jalnic la pat si ca nu va potriviti ce o sa zici?poate o sa-ti amintesti ca niste fete ti-au scris pe un forum odata ca de fapt conteaza sa te potrivesti la pat,desigur nu conteaza doar asta ,dar conteaza!precizez din nou-niste fete care au mai multa experienta dpvd sexual decat tine.Asa ca degeaba incerci sa o tii tu pe a ta ca orbul de bata ca nu rezolvi nimic....eu zic sa incerci de pe acum sa iti gasesti una virgina poate de la ea nu o sa ai plangeri si reclamatii,dar am uitat nici fetele nu vor sa se marite virgine,vor sa experimenteze ca sa aiba si ele termen de comparatie cand sunt hotarate sa se casatoreasca...deci,in concluzie...[/quote]


-------------------------------------------------------------
1. nu draga, bine am zis, MINoritara . asa se preconizeaza, cat de curand..ma org, nu am de gand sa continui polemica in sensul asta. am facut doar o constatare. o sa intelegeti voi, cand veti fi mari :)

2. ma faci sa ma indoiesc ca sti sa citesti. eu am zis ca principiul asta, e UNUL din nmodurile mele de a fi diferit. nu singurul!

3. nu iti pune semne de intrebare in privinta mea..incerca sa iti fingura idei despre o anumita chestiune, iar nu venind cu argumente gen "majoritatea de pe forum", sau ca statisticile spun ca, etc. EXCEPTII au existat si vor exista intotdeauna. dar acesta putere nu o au decat unii.

4. concluzia ta e COPIATA de la cei care sustin "majoritatea"! destul de rau..
Punctual:
- ma cunosc bine si nu cred ca se pune problema de a fi jalnic la pat, in cazul meu. bag mana in foc pt asta! prima data, poate vor fi ceva emotii, dar apoi voi avea grija sa devin, si mai mult, o dependentza pt ea ! evident, pastrandu-mi independenta si, pastrand proportiile notiunii de .
- faza cu comparatia am auzit-o de prea multe ori, insa si aici exista exceptii. eu nu am nevoie de comparatii. ea nu o sa aiba nevoie, pt ca eu nu pot fi comparat cu NIMENI. Cu toata modestia, sunt o specie prea rara (si nu ma refer la virginitate, ãsta fiind doar un aspect), sa nu zic pe cale de disparitie, ca sa fiu comparat cu cineva. Lasa orgoliu la o parte si, roaga-te sa ai tu norocul de asa ceva!

fiind atatea fete experimentate (nu contest) pe forumul asta, as dorii niste lamuri intr-o privinta: de ce -majoritatea, vorba Larisei- detestati baietii virgini, mai ales in cazul unei casatorii ? adica, nu vi se pare a fi ceva onorabil sa fi prima femeie din viata unui baiat, mai ales ca este o experienta unica si care cred ca o tii minte, poate toata viata... ? am inteles ca, ma rog, e vorba ca nu ar avea experienta, dar atunci ma intreb totusi unde isi mai are loc frica asta, din moment ce si acest lucru se invata, chiar foarte repede (eu, cel putin)..?
fara argumente gen "majoritatea", "statistica". sa spuna ficare, dintrecei care raspund, ce crede personal si, de preferat, sincer.

V-am pupat. :)

Postat pe 13 Septembrie 2008 01:06
Sa stii ca te costa mult virginitatea in ziua de azi :)))
Sabrina_Nede
Postat pe 13 Septembrie 2008 01:09
eu iti spun sincer,fara orgoliu -Nu as fi vrut un barbat virgin!!!! pentru nimic in lume! tu parca ai fi femeie atata caz faci pe virginitatea ta,daca tu o apreciezi de ce ai impresia ca si alta ar aprecia-o?

Postat pe 13 Septembrie 2008 01:10
fa un studiu de piatza :)) prin topicuri p`aici !
Sabrina_Nede
Postat pe 13 Septembrie 2008 01:12
si pe ce te bazezi tu cand zici ca o sa fi foarte bun la pat???sunt curioasa...

Postat pe 13 Septembrie 2008 01:13
LArisa semnul divin nu`ti da pace???

Sa fie oare el marea iubire????

Lasa baiatu`n pace ...daca vrea sa fie exceptie..exceptie sa ramana..

Stii despre ele k se folosesc foarte rar...si in cantitatzi modeste !
Sabrina_Nede
Postat pe 13 Septembrie 2008 01:15
puiul asta are 14 ani cel mult, deci sa-i dam timp, ca e necesar :D
googoodoll
Postat pe 13 Septembrie 2008 01:15
bine zici sabrina,eu chiar am obosit cu baiatul asta....

Postat pe 13 Septembrie 2008 01:18
unde ce cum cand??? stai sa cetesc

Postat pe 13 Septembrie 2008 01:19
citeste prima lui postare...poate reusesti sa faci ceva cu el ca eu si cu sabrina ne-am dat batute

Postat pe 13 Septembrie 2008 01:20
aaa...stai sa iti zic yo...m-am combinat acum 3 ani cu un baiat virgin...waa...ne-am iubit, raiul pe pamant. Frumos...2 m,brunetzel si cu gropitza in obraji, ditamai...ditamai tot ce vrei... Avea tot ce ii trebe! Problema care a fost? K Rock_to_love nu avea orgasm...si nu a avut in 3 ani de relatie...de ce??? K baiatul avea tot ce ii trebuie dar nu stia sa foloseasca! Si stii ce a facut Rock_to_Love care se jura cu ceru si pamantu k nu ar inshela in veci si in pururi? S-a culcat cu altul...si s-a simtit mai fericita si l-a parasit pe logodnic. Barbatu tre' sa stie sa...f**a!!!!

Postat pe 13 Septembrie 2008 01:23
Hai k ma apuc de citit...am scris din ce am intuit pe aici.

Postat pe 13 Septembrie 2008 01:24
Woohohou, man! Tu chiar crezi k vei fi apreciat? In prima faza l-am apreciat si eu pe fostul logodnic...dar dupa aia crede-ma ca imi venea sa ii zic eu: "du-te la femei si dupa aia mai cauta-ma!!!" deci un barbat nu invata asa usor sa faca sex...femeia e o FIINTZA COMPLEXA SI DELICATA care are nevoie de grija are nevoie da fie cunoscuta in PROFUNZIME... deci...faci o greseala...mare greseala...nu stiu ce fel de fata te-ar aprecia...eu am fost si virgina incurabila la viatza mea(primul sarut 16 ani...prima iubire, primul barbat)...si acum sunt si nemernica infidela...deci...am gandit si ca o fata cuminte, pot gandi si ca o femeie "emancipata". Gresesti!!!

Postat pe 13 Septembrie 2008 01:29
bravooooo rock eu nu puteam vorbi din experienta mea pt ca nu am avut unul virgin ,pfiu thank's god si nu puteam sa-i zic exact baiatului,dar interventia ta e la fix

Postat pe 13 Septembrie 2008 01:32
atentie,fetelor, baiatul frumos care a deschis topicul, a postat poze!
allien
Postat pe 13 Septembrie 2008 01:35
sar'na...dar...stii ce ma mira la el...ca se prezinta astfel: "Sunt baiat, am 22 de ani" Frate la 22 de ani..esti barbat...zic eu...



Dragul meu, nu gandesti corect, nu e o gandire matura...tu din start spui ca esti baiat, ori tu deja ar trebui sa fii barbat breee!!!

Postat pe 13 Septembrie 2008 01:35
De la: Larisa82, la data 2008-09-13 01:10:34eu iti spun sincer,fara orgoliu -Nu as fi vrut un barbat virgin!!!! pentru nimic in lume! tu parca ai fi femeie atata caz faci pe virginitatea ta,daca tu o apreciezi de ce ai impresia ca si alta ar aprecia-o?


tu crezi ca sunt singurul care mai are astfel de conceptii 'demodate ? :)

Postat pe 13 Septembrie 2008 01:35
De la: Larisa82, la data 2008-09-13 01:13:33si pe ce te bazezi tu cand zici ca o sa fi foarte bun la pat???sunt curioasa...


ma cunosc..imi stiu limitele (daca am limite !?).. intelegi ?!

Postat pe 13 Septembrie 2008 01:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Daca cauti gasesti? 64 De la: I_m_nuts2011 10 Decembrie 2010 15:11
Ce faci cand ¨fostele¨ sunt ......in prezent ...¨prietene¨? 17 De la: nocturnalia 10 Iunie 2009 16:26
ce credeti despre...? 4 De la: ninushk 3 Februarie 2009 16:11
iubire 10 De la: adina_black 20 Octombrie 2009 18:31
Nu stiu ce decizie sa iau 85 De la: kudika_nikole 11 Ianuarie 2012 00:42