Setari Cookie-uri

prietena cea mai buna

De la: , la data 2008-10-03 21:11:15cea mai buna "prietena" a mea este un baiat...ei te inteleg ...nu sunt invidiosi..nu se culca cu prietenul tau..pot sa iti dea sfaturi...deci fetelor ..gasiti-va un prieten gay sau baiat...


si a "mea" la fel cu toate k unii nu cred k e normal - pe mine nu ma intereseaza
adina_black
Postat pe 5 Octombrie 2009 22:51
Pentru unii poate fi mama pt altii, NU!
Pentru unii poate fi o sora, o matusa, un membru al familiei , pentru altii, nu!
Cea mai buna prietena a ta poti fi tu dar nu mereu! cateodata ai nevoie de un sfat, de o parere, TU nu poti sa le stii pe toate, deasemenea, nu cred ca sotul sau prietenul iti poate fi cel mai bun prieten in adevaratul sens al cuvantului.
O prietena te poate trada, e adevarat, dar cred ca avem nevoie de prieteni, totusi.
Pentru mine, fiecare are particica sa: lucruri pe care le discut cu mama, lucruri pe care le pot discuta cu iubitul, lucruri pe care numai cu prietena mea le pot discuta.si acea prietena sunt 3, fiecare are defectele si calitatile lor si fiecare este potrvita in anumite situatii.
Deasemenea, sunt si lucruri pe care le pastrez doar pt mine.
Eu cred ca o dezamagire nu trebuie sa ne faca sa renuntam la prieteni, pentru ca ei fac parte din viata noastra. Fetelor, asa cum si daca ati fost dezamagite in dragoste nu renuntati, asa e si in prietenie. Nu fiti rele si invidioase, iubiti si iertati, apreciati persoana de langa voi, nu uitati ani si ani de prietenie pentru o aventura romantica samd......
angelfromheaven
Postat pe 5 Octombrie 2009 23:01
De la: , la data 2008-09-22 14:10:43Eu am patit asa ceva acum cateva luni.Prietena mea cea mai buna,sau asa o credeam eu.Inventii,minciuni la adresa mea,mi-a umblat chiar si in e-mail.Nu as fi crezut ca cineva poate sa se preteze la asemenea fapte.t.


stiu k a trecut mult timp de cand s-a postat DAR nu am inteles niciodata de ce dau unii parolele la mess / mail / hi5 etc.
eu nu le dau nici dak ma ameninta k se sinucid! sau sa imi ceara tel sa se uite in el iti arat eu dak vrei sa vezi ceva... daca stii sa te impui, nu se ajunge la asa ceva
adina_black
Postat pe 5 Octombrie 2009 23:19
De la: adela_smeq, la data 2009-09-21 13:52:13eu am o "cea mai buna prietena" j ma inteleg fffff bn k ea...ea imi umbla prin e-mail j din astea,dar mai intai ma intreaba daca poate.
ea este k o sora pt mn
o iubesc moooolt!!!!
dar am o problema...sormea adevarata este invidioasa pe prietena.tot timpul imi zice si plus ca ii zice mamei sa nu mai ma lase tot timpul la ea...


de ce iti umbla prin e-mail? nu stie k poate sa isi faca si ea o adresa? dureaza 5 min
de ce crezi k sora ta nu o vrea prin preajma? poate si-a dat seama k nu e tocmai ok k persoana
poate ar trebui sa ai mai multa incredere in sora ta, decat in "prietena adevarata"
adina_black
Postat pe 5 Octombrie 2009 23:29
mda... nici eu nu mai am o "cea mai buna prietena"... nu se merita - m-am convins de asta acum cativa ani
trebuia sa o ascult pe mama asa zisa prietena mereu avea ceva de comentat legat de hainele pe care le purtam - zicea k nu imi stau bine, cand restul lumii spune contrariul; avea mereu ceva de comentat legat de restul prietenilor mei si nu stia decat sa se foloseasca de banii mei si sa "se dea" mai desteapta de fata cu alta lume, cand nu era cazul
dar asta e -> invat din greseli
cam toate "prietenele" mele au fost invidioase dintr-un motiv sau altul, chiar si cand nu era nevoie
adina_black
Postat pe 5 Octombrie 2009 23:37
Fetelor...sincer imi pare rau sa aud atatea dezamagiri si ruperi de prietenii aici..e chiar rau...nu stiu cum sunteti voi dar pt mine prietenii sunt extrem de importanti..de fapt mai bine zic"prietena cea mai buna" ca tot era vb de asta..am o prietena de nota 10..o persoana care stie sa fie mereu acolo atunci cand trebuie, o persoana care stie sa ma asculte atunci cand mi-e greu, care poate sa planga cu mine, care ma intelege mereu, care poate da cele mai bune sfaturi..si lista ar putea continua..suntem prietene din cls 1 ..acum suntem an 3 la facultate si speram ca peste ani cand vom fi babutze sa fim tot asa apropiate...eu una n-as da-o pe nimic in lume..si nici ea pe mine :P bineinteles nu exista prietenie perfecta asa cum zicea cineva mai sus dar in orice relatie exista suisuri si coborasuri fie ca e relatie de dragoste, familie ,prietenie etc..asa e viata . Eu una stiu ca atunci cand mi-e greu si simt ca nimanui nu-i pasa..ma mai gandesc o data si de fapt...cuiva ii pasa..ii pasa mult..si chiar mi-e mai bine cand ma gandesc ca e cineva acolo care ar vrea sa vada ca ma ridic si merg mai departe, ca trec peste toate si ca pana la urma mi-e bine...Deja m-am lungit fetelor, va pup si aveti grija ce prietene/prieteni va alegeti pt ca cei cu adevarat de treaba sunt rari..daca ii gasiti nu-i mai lasati sa plece..v-am pupat
Giulia84
Postat pe 6 Octombrie 2009 00:23
Am si eu o experienta asemanatoare... ciudat sa ti se intample asta.Eram intr-adevar foarte unite, ea ma ajuta mereu atunci cand aveam nevoie si eu am incercat sa fac tot posibilul sa o ajut cand a avut ea nevoie.Eram ca niste surori, aceleasi initiale, aceleasi vise, aceleasi impliniri si frustrari.Si totusi a simtit nevoia sa "acceada" catre un grup mai stabil ori din punct de vedere financiar, ori din punct de vedere al popularitatii(la liceu asta e totusi un subiect important...cica) si pe mine si pe celelalte 2 prietene-adica grupul nostru a inceput sa ne dea la o parte.Am lasat-o in pace...iar atunci cand a avut nevoie de ceva am ajutat-o cu conditia ca ajutorul meu sa nu fie "impartit" si cu grupul cel nou al ei.Probabil ca s-a suparat.Incerc sa trec peste si sper sa reusesc.Acum nu mai vorbim.


la fel cum sper sa trec si peste faptul ca in ultimul timp mi se parea ca toate secretele mele pe care i le spuneam se intorceau impotriva mea, in sensul ca aveam anumite simpatii(masculine) si tocmai pe astea le viza si ea chiar daca parerea despre ei nu era cea mai buna.Recunosc-tot timpul am invidiat-o pentru ca poate fi duplicitara.Eu nu pot, cum nu pot nici sa trec pe langa ea si sa nu o salut, la fel cum nu pot sa vorbesc oricum cu ea.
roxi_foxi14
Postat pe 24 Noiembrie 2009 21:16
Sincer si eu am patit multe chestii de genu' da parerea mea e ca "prietena cea mai buna"nu exista...sau poate da da foarte rar si din cauza asta cel mai bine mi-am facut o "prietena"baiat...pentru ca si deoarece ei nu te barfesc,nu iti baga unghia in gat,nu se culca cu prietenul tau si altele...si astea din cauza faptului ca sunt baieti si nu-i intereseaza prea mult... si pentru lucrul asta cel mai bun prieten al meu este acum exul si actualul iubit :X deci...incearca sa ai incredere intr-un baiat decat intr-o p***a :P
kudika061377
Postat pe 25 Decembrie 2009 22:26
Prietena mea "cea mai buna"m'a lasat balta de ziua ei .La un moment dat nu ne prea intelegeam avand in vedere ca aparuse o "veche prietena".A fost ciudat ca am discutat de foarte multe ori pe tema asta,si ea imi sustinea sus si tare ca eu sunt cea mai buna prietena a ei.Dar eram oarecum geloasa pt ca am renuntat si la o activitate pe care o desfasuram aman2 si nu am mai petrecut timp.Golul incepea sa se simta deja,bineinteles.Eu cel putin am rupt orice legatura cu ea.E problema-revenind la povestire,ca de ziua ei nici nu imi mai raspundea la telefon pt simplul fapt ca ne certasem.Cum ii luasem deja cadou,am mers si i l'am lasat la poarta.Sunt o fire posesiva dar mai ales suparacioasa.Nu am mai vorbit cu ea de atunci deloc.Dar nici ea nu a mai spus nimic.Imi pare rau doar pt ca suntem prietene de aproape 8 ani si a fost acolo cand am avut nevoie de un umar.Mi'a suportat fitele si uneori supararile prostesti.Daca as fi fost vinovata eu-adica sa fi facut ce a facut ea,as fi fost in stare sa merg sa imi cer scuze.Dar ea nu arata niciun semn ca ar vrea sa vorbim.Probabil ca isi gaseste consolarea in cealalta "veche prietena".Este destul de delicata situatia pt ca sincer,chiar mi'e dor sa o iau in brate si sa simt ca exista cineva care va ramane pentru mult timp un "ascultator"fidel al problemelor dar si bucuriilor mele. ..Ce as putea face?
kudika313598
Postat pe 12 August 2010 03:01
De la: kudika313598, la data 2010-08-12 03:01:42Prietena mea "cea mai buna"m'a lasat balta de ziua ei .La un moment dat nu ne prea intelegeam avand in vedere ca aparuse o "veche prietena".A fost ciudat ca am discutat de foarte multe ori pe tema asta,si ea imi sustinea sus si tare ca eu sunt cea mai buna prietena a ei.Dar eram oarecum geloasa pt ca am renuntat si la o activitate pe care o desfasuram aman2 si nu am mai petrecut timp.Golul incepea sa se simta deja,bineinteles.Eu cel putin am rupt orice legatura cu ea.E problema-revenind la povestire,ca de ziua ei nici nu imi mai raspundea la telefon pt simplul fapt ca ne certasem.Cum ii luasem deja cadou,am mers si i l'am lasat la poarta.Sunt o fire posesiva dar mai ales suparacioasa.Nu am mai vorbit cu ea de atunci deloc.Dar nici ea nu a mai spus nimic.Imi pare rau doar pt ca suntem prietene de aproape 8 ani si a fost acolo cand am avut nevoie de un umar.Mi'a suportat fitele si uneori supararile prostesti.Daca as fi fost vinovata eu-adica sa fi facut ce a facut ea,as fi fost in stare sa merg sa imi cer scuze.Dar ea nu arata niciun semn ca ar vrea sa vorbim.Probabil ca isi gaseste consolarea in cealalta "veche prietena".Este destul de delicata situatia pt ca sincer,chiar mi'e dor sa o iau in brate si sa simt ca exista cineva care va ramane pentru mult timp un "ascultator"fidel al problemelor dar si bucuriilor mele. ..Ce as putea face?


Buna. Parerea mea (si nu te asigur ca e cea mai buna) e sa mai incerci o ultima impacare. Avand in vedere ca amandoua sunteti temperamentale ar trebui sa o lasati mai moale si sa incercati sa va intelegeti mai bine. Pentru inceput incearca sa te impaci cu ea si dupa aceea sa aveti o discutie serioasa pe tema asta. Daca nu vrea, macar ramai cu constiinta impacata ca ai facut tot ce ai putut pentru prietenia asta. Te inteleg pentru ca trec printr-o situatie asemanatoare Anunta-ma daca ti-am fost de ajutor
2r2rik
Postat pe 18 August 2010 23:50
Da,mersi foarte mult.Ne'am impacat si acum lucram aman2 in acelasi loc,devenim destul de apropiate din nou si sper sa fie bine. ..Sper sa recuperam.Mersi.
kudika313598
Postat pe 19 August 2010 19:59
De la: kudika313598, la data 2010-08-19 19:59:40Da,mersi foarte mult.Ne'am impacat si acum lucram aman2 in acelasi loc,devenim destul de apropiate din nou si sper sa fie bine. ..Sper sa recuperam.Mersi.


Ma bucur ca am putut fi de ajutor
2r2rik
Postat pe 21 August 2010 12:50
chiar sunt norocoasa vad, ca am rezistat sa pastrez vie o prietenie de 10 ani. prietena mea cea mai buna nu m-aa pus niciodata in umbra si nici nu s-a ferit cu ceva de mine..poate veni ori de cate ori simte ca are nevoie de mine, este ca un membru al familiei.nu ne-am certat niciodata pt baieti, prietenia e mai importanta decat o relatie cu un baiat, pt ca el te poate pune in situatia in care nu mai poti socializa cu nimeni in afara d el si asta e trist..pastreaza-ti prietenia cu ea..nu o indeparta..
yyy
Postat pe 3 Septembrie 2010 22:49
De la: , la data 2008-09-22 11:53:30am simtit si eu ce inseamna sa fii tradata de prietena cea mai buna..EA tot timpul incerca sa ma puna in umbra,cand incercam sa vorbesc se baga peste mine,asta se intampla doar cand eram cu iubitul meu,cand eram doar noi doua era super ok..incepuse sa-l priveasca altfel si mereu incerca sa fie cat mai aproape de el..cand a aflat ca eu cred k il priveste cu alti ochi nici macar nu a incercat sa-mi dea o explicatie ci a inceput sa tipe si sa se planga tuturor despre asta si sa ma jigneasca foarte tare...apropo:"cu mult timp in urma ea ma acuzase ca i-am furat toti iubitii desi nu am fost cu nici unul impreuna...am iertat-o pt asta,crezand ca glumeste"..incepuse sa-mi para rau ca o acuzam acum....asta pana cand la cateva zile de la cearta noastra,EA a inceput sa spuna toate secretele mele inclusiv celor apropiati iubitului meu..secrete care mi-a jurat ca vor ramane secrete...dupa cateva luni ea vrea sa vb sa-mi dea o explicatie,desi EA imi refuzase sansa de ai explica de ce o acuzam...de ce credeti ca a facut asta??ce sa fac???nu pot sa o iert pt ce a facut.dati-mi un sfat,va rog

VB AIA ``FERESTE MA DOAMNE DE PRIETENI CA DE DUSMANI MA FERESC SINGUR(a)`` ass ca eu nu am prieteni, am doar amici si cunostinte... nu mai am increde n mine dar il altii...

PARTEA PROASTA ESTE CA NU AM NICI PRIETENA -IUBITA CUM VREI SA ZICI. si totusi raman la afirmatia de sus , am amici si cunostinte, pt ca asa e bine si pt ca asa trebuie ,.viata mia oferit multe pt a afirma cele mentionate anterior.

NU ESTI NICI PRIMA NICI SI NICI ULTIMA CARUIA I SE INTAMPLA ASTA SI SPER CA SA FIE PT PRIMA SI ULTIMA OARA DACA INCERCI SA MI ASCULTI SFATURILE SISA INVETI CEVA DIN ELE.
ASA CA:FI MAI INDEPENDENTA !
SUCCES !
ionut_daniel
Postat pe 24 Septembrie 2010 20:32
e invidioasa femeile sunt invidioase prieteni sunt foarte rari ,invidia omoara si la propiu si la figurat
kudika183384
Postat pe 23 Noiembrie 2010 06:38
AICI AI CEA MAI MARE DREPTATE! CEA MAI BUNA PRIETENA A MEA A FOST SI ESTE SI ACUM (CHIAR DACA NU MAI E PRINTRE NOI.....) < MAMA>. DESI A MURIT RECENT MI-A DAT UN SEMN DE ...ACOLO...DE UNDE ESTE EA...AM VISAT-O INTR-O NOAPTE LANGA UN CEAS CE INDICA ORA 12 SI 13 MINUTE! PESTE APROAPE 3 ZILE ERA SA FAC UN ACCIDENT GROAZNIC CU MASINA....AM PIERDUT CONTROLUL VOLANULUI...DIN SENIN ...EXACT LA ORA 12 SI 13 MINUTE. MULTUMESC LUI DUMNEZEU SI MAMEI CA M-AU SALVAT CU IUBIREA LOR. NU STIU DACA VOI CREDETUI IN MIRACOLE... EU DE ATUNCI CRED CA DUMNEZEU NE IUBESTE ENORM SI PARINTII NOSTRII SUNT LANGA NOI CHIAR SI DUPA MOARTE................................SCUZE....NU MAI POT SCRIE.......................
GABYTA13
Postat pe 23 Noiembrie 2010 08:10
si eu am avut o experienta recenta cu prietena mea ce mai buna...si nu prea pot trece peste oricat mi-as dori asta:(
Eu ma inteleg cu un tip foarte bine, adica sunte prieteni si putin mai mult dar nu e nimic serios iar ei i se pare ca el e fitos si ca profita de mine si o enerveaza si din cauza asta s-a gandit sa se supere pe mine + k zice ea ca ii dau mai multa atentie lui decat ei ceea ce e complet fals. M-a deranjat foarte tare faptul ca nu poate sa se bucure ptr mine ptr k eu ma inteleg bine cu el si ma simt bine in preajma lui...:(, adica da mi se pare normal sa imi zica daca nu i se pare ceva in regula, dar sa ajunga sa se supere pe mine...si sa se uite urat la el cand vine la mine si dinastea...e groaznic...:((
nothing last forever...:(
winnie_the_pooh
Postat pe 23 Noiembrie 2010 09:43
Sa va spun povestea mea: eram 2 cuplurii (tineri casatoriti) care ne intelegeam f bine, petreceam timpul impreuna pana eu cu sotul meu am intampinat probleme grave ,ne-au ajutat dar la un moment dat s-au cam plictisit de situatia in care eram noi, defapt cred eu ca motivul adevarat e acela ca sotul meu ca sa se scoata el nevinovat dintr-o problema a dat vina pe sotul prieteni mele. In fine... relatiile dintre noi nu au mai decurs la fel.
Intr-un moment de sinceritate sotul meu mi-a marturisit ca s-a culcat cu ea intr-o noapte cand cei doi au ramas la noi dupa un joc de remi, eu si sotul prietenei mele am adormit mai repede ,ea prietena mea s-a dus la sotul meu si i-a facut ......dupa care a continuat partida(cu tot tacamul) in baie.
Eu acum sunt in pragul divortului dar nu din cauza celor intamplate intre ei, prietena mi-am pierdut-o (ea nu stie ca eu am aflat cele intamplate), dar ma-m hotarat ca o sa-i zis intr-o zi ca stiu adevarul as vrea sa ii vad doar reactia. Acum sunt singura, mama nu ma intelege colege de munca nu am, stau singura la birou si ma simt cam singura iari prin intermediul acestui forum imi doresc sa imi fac noi prieteni.
Maya
kudika001737
Postat pe 23 Noiembrie 2010 10:34
imi pare sincer rau pentru tot ce ti s-a intamplat...e pacat...dar cred ca nu a existat dragoste adevarata in viata ta....nu vreau sa-ti dau sfaturi dar incearca macar sa faci relatia cu mama ta sa mearga. eu am fost cea mai mica dintre copii, am avut o sora mai mare si mai am un frate . relatia mea cu mama(dumnezeu sa o ierte!)nu a fost tocmai buna. eram mezina familiei, mi se parea ca doar tata ma iubeste(dumnezeu sa-l ierte si pe el!). toata viata mea am simtit ca nu pot sa ma apropii de mama, mi se parea ca ea o iubea doar pe sora mea(care e decedata si ea) si pe fratele meu. chestia cu fetele cu tatii si baietii cu mamele. doar atat am vrut sa-ti spun...in ultimele trei saptamani de viata ale mamei mele ...am iubit-o si ingrijit-o cum n-am facut-o timp de 41 de ani cati am. am stat ochi in ochi , zi de zi , si pt. ca nu mai vorbea si doar asa putea sa comunic cu ea, prin privire.PRIVIRE PE CARE NU AM SA O UIT NICIODATA, pana voi pleca si eu langa ei. de aceea te rog, daca vrei, incearca sa pui iubire inainte de intelegere si , poate vei gasi cea mai buna prietena a ta in mama ta. eu sunt atat de singura acum, nu am prietene, ea era singura mea prietena cu care vorbeam zi de zi , cu care mai ,,barfeam putin, cu care ma mai certam uneori, cu care ma sfatuiam chiar daca nu faceam cum boia ea, dar doar dupa ce a plecat definitiv mi-am dat seama ce am pierdut....CEL MAI BUN PRIETEN AL MEU...cu bune si rele . ..scuze ca am fost plictisitoare ...dar asta simt eu acum....sper sa iei o decizie buna pt. tine...si pt. ea...fii sigura ca ea te iubeste...asa cum esti........daca ai nevoie de o prietena ...eu sunt aici....papapa
GABYTA13
Postat pe 24 Noiembrie 2010 09:31
Prietena mea cea mai buna: am cunoscut-o in facultate, credeam ca e persoana cu cele mai inalte valori morale pe care am cunoscut-o (m-am lasat inselata de posturile, spovedaniile... si de faptul ca nu rata in nici o duminica slujba la biserica). Am considerat-o sora mea timp de 12 ani, i-am gasit un loc de munca in strainatate cand mi-am gasit si mie si am garantat pentru ea ca sa fie acceptata si m-a facut de rusine, la intoarcere in Romania i-am gasit din nou un job, care i-a schimbat total viata in sensul ca i s-a dat ocazia sa invete contabilitate si nu a mai fost nevoita sa lucreze ca vanzatoare(asta era singurul post pe care l-a ocupat toata viata ei) si iar am garantat pt ea. .... i l-am prezentat pe verisorul meu primar care era cel mai bun prieten al meu si fiind din alta localitate o duceam la sfarsit de saptamana sa se intalneasca cu el cu masina mea pe cheltuiala mea.... cand m-am logodit a plans o saptamana si i-a dat un ultimatum verisorului meu sa o ceara. eu aveam deja stabilita data nuntii si dupa ce a cerut-o si pe ea de nevasta si-a stabilit nunta cu o luna inainte de nunta mea. fiind cea mai buna prietena i-am povestit despre toate detaliile nuntii de vis pe care mi-o doream si pe care o planuisem cu lux de amanunte.... la nunta ei 90% erau ideile mele ... a trebuit sa schimb totul in ultimul moment ca sa nu creada lumea ca eu eram Xerox-ul, deoarece nunta ei a fost prima. La nunta mea s-a imbracat intr-o rochie alba lunga cu o trena micuta ba chiar avea si trandafirasi albi in par ...... dupa ce noi am vb inainte de nunta despre cel mai mare dezastru pt o mireasa:alta femeie in alb. chiar si asa am incercat sa trec peste tot sa ramanem prietene... acum nici verisorul meu , cel mai bun prieten al meu nu mai vb cu mine...e ingrozitor ce poate face o prietena buna.
Nu stiu daca voi mai putea sa mai am vreodata o "cea mai buna prietena"
FILIP78CRISTINA
Postat pe 26 Noiembrie 2010 14:40
Te inteleg..... si eu ma simt foarte singura deoarece nu mai vorbesc cu prietena mea cea mai buna, si nici cu verisorul meu care imi era cel mai bun prieten dar care fiind casatorit cu ea trebuie sa o multumeasca... loc de munca nu am, deci nici colege cu care sa vb.... dar multumesc lui Dumnezeu il am pe sotul meu si asta e cel mai important lucru din lume.
Incearca sa vezi cine ti-a ramas aproape si agata-te de sprijinul pe care ti-l poate oferi.
Ai sa iesi din situatia asta dar mai trebuie sa astepti putin.
FILIP78CRISTINA
Postat pe 29 Noiembrie 2010 10:21
Ba da ,va spun clar ca exista prieteni adevarati!..dar foarte greu de gasit..ce`i drept nu am multi prieteni pentru ca sunt umpic mai timida si nu imi place sa ma afirm..dar cu toate astea am reusit sa imi fac un cerc al meu de prieteni..dar nu toti ca 2 persoane pe care ii iubesc si indragesc enorm si nu as putea face nimic ca sa ii raneasca..imi impart totul cu cele 2 mai bune prietene ale mele,una mult mai buna ca cealalta,pe X1 o cunosc de la gradinita si am facut atatea prostii impreuna.am ras ne`am simti.t bine,toti erau invidiosi pe noi pentru ca eram de nedespartit si se bucurau grozav cand vedeau ca ne mai certam ca orice prietene,dar spre invidia lor ne impacam din nou,am fost cu ea in generala acum picasem in acelasi liceu dar clase diferite,eram in culmea fericirii dar din cauza parintilor a trebuit sa ma mut in alt liceu din cauza ca am gresit eu la profile x_x,chiar daca nu ne mai vedem asa de des ca inainte totusi o facem,suntem foarte fericite cand ne intalnim si ne povestim tot ce s`a intamplat in respectiva saptamana,iar cealalta foarte buna prietena a mea X2 ce sa spun e grozava :X in clasa a 6`a se mutase la noi in clasa si de atunci am fost eu cu ea si cea mai buna prt a mea de nedespartit..ei bine nu chiar , nu stateam mereu doar noi 3 ,stateam in cercul nostru de prieteni .acum urmeaza sa ma mut iar la alt profl in clasa cu x2 ,,sincer dabia astep :x
pyka
Postat pe 13 Decembrie 2010 21:16
Buna! Si eu trec prin acelasi situatie, dar putin mai diferita.
Prietena mea este la fel...vrea mereu sa fie in centrul atentie, si mai ales deasupra mea.
De fiecare data cand vorbesc cu cineva (profesor, baiat, etc) se baga peste noi.
Ea are prieten si acum fiind de 1 martie ne-a daruit martisoare, si i-a spus ei inainte sa se intalneasca cu noi ca o sa ne pupe pe obraz, ca toti baietii.Pe prietena noastra a fost de acord sa o pupe, dar cand a auzit de mine mai bine deloc.
Uneori imi tot zice unele vorbe urate...si despre prietenul ei...
Si am hotarat ca poate imi va fi mai bine sa fiu putin mai indiferenta cu ea, ca sa nu ma mai deranjeze vorbele ei.

In cazul tau cred ca este mai bine sa privesti ininte pentru ca tu esti o prietena buna pentru orice fata, si multe ar dori sa te aiba prietena. Si despre prietena ta..poate ca acum ar vrea sa fi din nou langa ea.
Iar despre baieti, sunt sigura ca o sa iti gasesti un baiat care sa te accepte asa cum esti.
Giulia23
Postat pe 2 Martie 2011 10:13
De la: kudika230696, la data 2011-03-02 10:13:14... Prietena mea este la fel...vrea mereu sa fie in centrul atentie, si mai ales deasupra mea...


decat prieteni din astia
mai bine lipsa

sincer nu stiu de ce iti mai pierzi timpul cu ea,
un prieten te va pune cel putin pe acelasi nivel cu el ... nicidecum mai prejos
asta eu nu o consider prietenie
battleofwits
Postat pe 2 Martie 2011 10:53
crezi? eu nu cred ca simte asta dak nu a spus-o
kudika359176
Postat pe 12 Martie 2011 22:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
oare m-am indragostit ??? 5 De la: alyn27 17 Iunie 2010 17:17
am 14 ani si in 2 ani nu am fumat decat 5 pachete de tigari!!! 8 De la: kudika_15003 26 August 2012 21:09
Cer un sfat! femeia berbec si barbatul rac 3 De la: kudika_972424 19 August 2014 00:23
Eu balanta, iar el rac...Sunt sanse de reusita pt viitor? 5 De la: luluby 10 Iunie 2010 19:33
Totul despre prietenie si prieteni 8 De la: zinaceabunasinebuna 28 Ianuarie 2012 08:21