Setari Cookie-uri

prietena cea mai buna

Prea vechi topicu'.. Cred ca nici nu mai sunt prietene
Diavolyta_
Postat pe 21 Mai 2009 13:12
orice ar face prietena ta cu iubitul tu nu trebuie sa te bagi sa ai desparti...sunt mari sa isi rezolve problemele......prietena mea a fost 4 ani cu un tip...a si batuto...in mare iam zis ca merita mai mult dar nici o clipa nu am incercat sa ai despart..pt ca ea se plingea si tot cu el raminea..si dupa ar fi zis ca ma bag eu....ca sfaturi este ok...insa nu e bine sa te bagi intr-o relatie....
pamela_1
Postat pe 21 Mai 2009 13:13
da..true:) eu nu mai am o prietena ft buna de ani buni:)) uneori is mai eficienti baietii, deci prietenul cel mai bun. sigur nu te insala cu iubitul tau:))) sau...mai stii
clandestine
Postat pe 29 Mai 2009 13:35
io raman la parerea ca prietena cea mai buna e cea imaginara
matracucu
Postat pe 29 Mai 2009 13:49
mda...e nasol.mie mi s-a intamplat ca cea pe care o consideram cea mai buna prieteana sa stie ca iubitul meu ma inseala cu o cunostiinta de a ei si sa nu-mi spuna.dupa ce am aflat toata povestea nu i-am spus ca stiu ca si ea e implicata tocmai sa vad ce zice si normal a inceput sa faca pe minorosita...ca ''fata am incercat sa-l opresc,i-am spus ca nu e bine ce face etc'''.Nici acum nu i-am spus ca de fapt stiu tot adevarul dar am incercat sa ma distantez de ea,in schimb am o prietena cu,care nu prea ma aveam cine stie ce dar mi-a dovedit ca pot sa am incredere in ea si acum suntem de nedespartit
Anonima_007
Postat pe 29 Mai 2009 18:14
ce e aia????
l_diana_c
Postat pe 29 Mai 2009 18:19
pot sa va anunt ca mam inpacat cu prietena mea vorbim de ceva timp
nefertiti_30
Postat pe 31 Mai 2009 01:51
Prietena ta cea mai buna e de fapt complexata de tine si personalitatea ta.E genul care se ridica pe sine coborand pe altii.
Din experienta mea as putea sa-ti impartasesc urmatorul fapt.Aveam doua prietene si eram toate 3 nedespartite.Prima,cu 2 ani mai mare camine casatorita si un copil,a doua cu 7 ani mai mica,e fosta mea cumnata.Prima a fost mai mult ca o sora...familiile noastre semanau si petreceam f mult timp impreuna.In toti acei 15 ani am ajutat-o f mult,ea erav oarecum bolnava,o iubeam si aveam incredere in ea.Sotul ei o imbolnavea veneric eu ii faceam tratamentul si tot asa.Pana intr-o zi cand a aflat de promovarea mea si a venit la servici impreuna cu sotul ei unde ea m-a acuzat ca suntem amanti.El tacea cu ochii in jos,vadit ,,montat,,de ea..
Nu am inteles niciodata scopul,si nici nu am s-o iert.
Iar despre a doua prietena,mmmme sufletelul meu de 17 ani,Nu ne-am certat niciodata si suntem de nedespartit.Cam asta e,intotdeauna primeaza respectul.
mandria_tzarii
Postat pe 31 Mai 2009 07:25
da...am avut si eu odata o prietena f f buna dar din pacate pt mine a plecat in strainatate si nu ne mai vedem asa des,dar mai vb pe mess sau cand vine in tara.Ea era cu adevarat o prietene f buna ,am trait si greul si binele alaturi de ea.Si de fapt eram trei fiindca tot ea era si prietena sorei mele
Restul fetelor cu care m-am imprietenit dupa aceea nu s-au mai ridicat la stadiul de ''cea mai buna prietena ''.
Am incercat sa-mi gasesc ,sa fiu draguta ,chiar am aproape de mine fete destul de dragute dar care din pacate clacheaza din diferite motive.Stiti e adevarata povestea ca cea mai buna prietena a unei fete e un alt baiat .Am avut destule motive sa cred asta ,lumea s-a schimbat ,e mult mai invidioasa...
kudika006062
Postat pe 31 Mai 2009 10:40
Spuneti voi cu ce sunt eu vinovata ca socrii mei sunt de treaba si desi locuim cu ei ca au apartament mare niciodata nu ne-au spus mie sau sotului meu sa plecam ,din contra ne ajuta cu tot ce pot din toate puterile ca vorba lor atata timp cat traiesc ei ne va merge bine si ne vor ajuta mereu ....iar prietena mea cu care ma vad zilnic care e si nasa mea nu are asemenea noroc -e doar cu sotul ei si se ajuta singuri-de multe ori izbucneste cum ca de ce nu plecam sa stam in chirie cum ca de ce nu ne descurcam singuri .
Astea ar fi fost in regula atata timp cat ar fi fost numai o simpla discutie dar de multe ori se baga mai adanc in viata mea si nu cu chestii frumoase...ba ma discrediteaza in fata unor persoane dar indirect si culmea e ca exact de la acele persoane am aflat ce face ea...sau se poarta ca un copil mic gasind de cuviinta sa dea raportul socrilor mei cu diferite lucruri de care noi poate ca nu am gasit momentul de a le discuta ,sau incerca sa-mi zica tot felul de probleme de care zice ea i s-ar plange socrii mei ei si culmea nu noua -de nu stiu ce sa mai cred .Dupa toate astea plus altele n-am mai rezistat si i-am povestit soacrei mele ,iar saraca se uita la mine si mi-a spus ca eu si sotul meu putem crede ce vrem dar 'prietena ''incearca sa ne dezbine .Norocul meu e ca niciodata nu m-am luat dupa vorbe .Sant maritata de 10 ani ,locuim cu socrii si in afara micilor conflicte normale nu avem probleme -am mai auzit vorbe cum ca va fi totl roz la inceput ca o sa vad eu cum se va schimba situatia dar sincer va spun ca au trecut 10 ani de atunci si e la fel ca la inceput -adika ok.eu asa zic ca mama sotului meu nu va dori raul fiului ei deci nici mie.Sincer ma gandesc ca un astfel de comportament ca al ei ne va indeparta si sotul meu se impaca bine cu sotul ei.
In plus sunt nasii nostrii de cununie...nu stiu ce sa mai fac .MULTUMESC PT RABDARE !!!
kudika006062
Postat pe 31 Mai 2009 11:21
buna tuturor........................sincera sa fiu eu cred in prietena mea cea mai buna...........................si cand spun asta o spun pentru ca intradevar am o prietena cea mai buna...........suntem doaua firi diferite.....ne imbracam diferit,,,,,machiajul ,,oja..unghiile,,,,parul.....totul.........ea este o fire mult mai feminina decat mine....etc. ...........insa uneori gandim la fel.......insa nu ne ferim sa ne confesam una alteia despre toate problemele noastere chiar si cele mai mari. :ne cunoaste de aproape 5 ani de zile....insa de vreun 'an am inceput sa simt ca e adevarata prietenie.............ne vedem aproape zilnic daca nu vorbim zilnic la telefon.....si pot spune ca tin emorm la ea........nu am definit toti termenii de prietenie dar va asigur ca daca vrei intradevar sa ai o prietena adevara se poate!! va poop
kudika020606
Postat pe 31 Mai 2009 14:25
De la: nephilim, la data 2008-10-03 21:11:15cea mai buna "prietena" a mea este un baiat...ei te inteleg ...nu sunt invidiosi..nu se culca cu prietenul tau..pot sa iti dea sfaturi...deci fetelor ..gasiti-va un prieten gay sau baiat...

de acord :D fetele sunt mult mai invidioase si rautacioase..
BiuL
Postat pe 31 Mai 2009 15:15
Draga mea ,nu mai exista prietenie in zilelele noastre ,exista doar interese ...Deci din punctul meu vedere nu trebuie sa-ti stie nimeni secreteke pt ca va veni o zi ,care a si venit ca sunt impotriva ta ...... deci nu ne punem sufletul pe tava ....cat traiesti inveti >>>
kudika017877
Postat pe 31 Mai 2009 19:19
eu am avut o experienta cu cea mai buna prietena ..pe care o cunosteam de la gradinita..am fost cele ami bune prietene..dar am observat ca in ultima vreme statea cu mine doar ca sa profite de mine..si am inghitit chestia asta ceva timp..pana la un momentdat cand..a plecat cu alti amici de ai ei la patinor..stiind ca imi doream foarte mult sa merg..nici macar nu ma anuntase..sti ca poate parea un motiv stupid..dar pt mine a fost o chestie f nasoala..inafara de faptul ca apela la mine doar cand avea nevoie de ceva..pretinzand ca as fi prietena ei cea mai buna..dar dupa toata aceasta dezamagire..ca sa i spun asa..relatia dintre noi s a racit ..rezumandu se doar la colegialitate..iar in prezent ma pot lauda cu o prietena foarte buna care ma ajuta cu orice..si pot spune ca e cea mai de incredere persoana pe care am cunoscut o..si ii multumesc pt ca exista..
eek
Postat pe 31 Mai 2009 20:00
Personal, nu cred in prietenia dintre femei. Nu am avut niciodata o "prietena cea mai buna" si nu regret. Am avut niste tentative, esuate destul de repede. Toti prietenii si confidentii mei sunt barbati. Astfel ma simt foarte bine in pielea mea si inspirata ca i-am ales, deoarece pot sa discut orice, oricand cu ei, fara ca secretele sa-mi fie tradate. In plus, discutiile cu ei sunt mai iinteresante si mai inteligente. In general femeile, nu toate, vorbesc despre familie, copil, barbat, ce-au mai gatit la cina sau cate avorturi sau nasteri au mai avut si adora sa povesteasca in detaliu, ceea ce ma face sa parasesc repede asemenea anturaj si sa caut ceva mai distractiv si mai incitant. Dar fiecare cu gusturile lui. Cred ca multe femei din Romania sunt prea supuse si se complac intr-un mariaj mediocru, care le asigura securitate materiala si o doza de respectabilitate sociala, dar nu independenta si realizare pe plan personal sau profesional. Fiecare isi alege singur drumul.

Postat pe 1 Iunie 2009 01:56
nu mai exista prietene adevarate!!!mai bine amic ,un tip care e homo!
adrienutza24
Postat pe 1 Iunie 2009 16:16
Nu exista prietenie adevarata intre 2 femei. In general fetele sunt invidioase si rautacioase. Mai bine-ti bagi un deget in fund decat sa te confesezi unei femei :)
atashimoshi
Postat pe 1 Iunie 2009 18:08
De la: adrienutza24, la data 2009-06-01 16:16:16nu mai exista prietene adevarate!!!mai bine amic ,un tip care e homo!

"prietena mea cea mai buna" e baiat...si nu e gay!!!
anca0704
Postat pe 1 Iunie 2009 18:09
De la: atashimoshi, la data 2009-06-01 18:08:53Nu exista prietenie adevarata intre 2 femei. In general fetele sunt invidioase si rautacioase. Mai bine-ti bagi un deget in fund decat sa te confesezi unei femei :)


pot sa spun ca sunt de acord c utine in ceea ce priveste faptul ca nu te poti confesa unei femei....de exemplu....acum 2-3 ani puteam sa spun ca am o "prietena cea mai buna".....insa m-a dezamagit de multe ori.....cand aveam nevoie sa ma ajute...atunci nu ma ajuta...in schimb mereu pretindea de la mine sa-i dau tot si sa o ajut mereu......insa unele lucruri pe care le-am aflat despre ea mi-au deschis ochii....si mai ales ca atunci cand ii spuneam ceva despre vreun baiat care m-ar fi placut si de care eram incantata....sau ii povesteam cu ce baieti am mai vb sau iesit....intotdeauna mi se stricau treburile si nu mai vorbeam sau ieseam cu nimeni...nu stiu ce sa cred....nu vreau sa zic ca era invidioasa sau rautacioasa si nu suporta sa stie ca eu ies cu cineva si ea nu sau ca sunt fericita mai ales ca ea este putin mai slaba ca mine.....insa asa se intampla....si sunt multe lucruri cu care nu sunt de acord cu ea si pe care le descopar de-abia acum......si am zis ca nimeni nu poate sa ma inteleaga mai bine decat mama...si de lucrul asta m-am convins.....deci..prietena mea cea mai buna....mama....
aish
Postat pe 1 Iunie 2009 21:40
Afara de mama si sora mea , am si eu o prietena buna , nici mai mult nici mai putin de 18 ani suntem cele mai bune prietene . Nu am avut multe prietene apropiate , nici acum nu pot sa spun ca am , mereu m-am inteles mai bine cu baietii ,dar ea a fost si va fi o persoana importanta in viata mea , avand un loc special in inima mea . Ne cunoastem pana sub unghia mica , am impartit de toate , de la necazuri , bucurii , tristeti , mereu am fost un sprijin una pentru cealalta . Indiferent ce ne-a adus viata , ne-am acceptat sortile si ne-am acomodat dupa linia vietii fiecareia . Chiar si cand ea a facut facultate la mare distanta , am ramasa loiale , iar acum cand eu sunt la 4000 de km de ea , plangem de cate ori vorbim pe mes , mai radem , si ne facem planuri sa vina la mine cat de curand . Nu pot sa spun ca ne-am certat vreodata , as minti . Nu a fost o secunda in acesti ani sa spun ca nu mai vorbesc cu ea sau chestii de genul acesta . Daca m-a supara, daca am suparam , in cateva minute se uita , numai cand ne priveam ne aduceam aminte de tot ce am trait impreuna . Iar ea , recunosc , e o fire mai blanda , eu sunt mai exploziva . Ea niciodata nu o sa imi spuna ca am suparat-o , trebuie sa observ sau sa imi dau seama eu . Ea stie , ma cunoaste ... In cateva minute imi trece . Si pentru familia mea ea este ca o fiica . Acum , ea ii duce flori mamei mele de ziua ei , in locul meu si ea o surprinde asa cum faceam mereu . Ea imi tine locul atunci cand mama simte nevoie sa imbratiseze pe cineva si nu doar sa atinga monitorul de calculator . Sunt mandra sa am o prietena ca si ea - o sora .
Am fost si eu in situatii sa consider pe cineva prietena si sa ma tradeze sau sa ma dezamageasca . De aceea , cand m-am casatorit , mama mi-a spus , ca singurul prieten sa imi fie sotul , afara de Lorena . Ea nu intra in discutie, fiind deceniul implinit de cand imi era aproape . Nimeni nu trebuie sa fie implicat in detaliile unei casnicii .
danylor29
Postat pe 4 Iunie 2009 10:41
dam....mai si prietenele sunt cu 2 fete......cunosc....eu una le tin mai la distanta....in sensul nu trebuie sa stie tot ce este in viata mea....greu gasesti o prietena care sa iti fie aproape...
pamela_1
Postat pe 4 Iunie 2009 13:43
De la: pamela_1, la data 2009-06-04 13:43:39dam....mai si prietenele sunt cu 2 fete......cunosc....eu una le tin mai la distanta....in sensul nu trebuie sa stie tot ce este in viata mea....greu gasesti o prietena care sa iti fie aproape...
kudika025094
Postat pe 4 Iunie 2009 13:47
Se spune ca orice prieten te va trada la un moment dat , dar trebuie sa fi pregatit sa ierti . In cazul cele mai bune prietene ale mele nu e cazul in toti cei 18 ani , nu am fost nici cu " 2 fete " niciodata . Majoritatea va plangeti de cineva atat de apropiat . Cred ca sunt totusi norocoasa . Cei 18 ani de prietenie , inseamna mult . Sunt lucruri pe care nu le poti spune mamei de exemplu ( daca ai probleme in casnicie - e de preferat pana la certitudine sa tii mamele mai ales la distanta , asta pentru ca poate sa schimbe parerea sau atitudinea fata de partenerul tau - cativa o sa imi dati dreptate ) , si atunci ce bine e sa ai pe cineva cui sa ii poti spune . Daca nu ma putea ajuta , ma asculta doar , imi oferea sprijin moral si de multe ori ma facea lucrurile sa le vad din alte perspective , chiar daca era alb , ea insista sa le vad in negru doar pentru ca albul imi dadea o stare proasta . In fine , e de nadejde . As vrea sa poata cineva intelege . Dar multi nu credeti intr-o asemenea prietenie sincera .
danylor29
Postat pe 5 Iunie 2009 17:47
irisa003
Postat pe 14 Iunie 2009 10:54
in ziua de zi nu mai exista prietene adevarate poate doar" prietene cu un motiv"
petitange
Postat pe 14 Iunie 2009 13:08
vreau un sfat ...daca nu cer prea mult..atunci cand o prietena se comb cu cineva..nu stiu daca ati observat dar isi schimba putin compotamentul...uneori putin mai mult....si intr o zi sa zicem ca toti prietenii ei ies la un film..si ea nu are cum pt ca trebuie sa se vada cu el..
ok pana aici..asta sa zicem ca e odata..dupa care devine din ce in ce mai des..si parca nu si mai gaseste timp deloc pt amicii ei..ce e de facut?? cum ar putea sa fie adusa cu picioarele pe pamant.. doamne fereste..n a zis nimeni sa se desparta de el..sau sa aleaga..doar sa impace"si capra si varza"...
eek
Postat pe 14 Iunie 2009 20:52
NU EXISTA PRIETENE / PRIETENI , DOAR CUNOSTINTE
caty21
Postat pe 14 Iunie 2009 21:00
De la: caty21, la data 2009-06-14 21:00:00NU EXISTA PRIETENE / PRIETENI , DOAR CUNOSTINTE


matracucu
Postat pe 14 Iunie 2009 21:06
De la: eek, la data 2009-06-14 20:52:20vreau un sfat ...daca nu cer prea mult..atunci cand o prietena se comb cu cineva..nu stiu daca ati observat dar isi schimba putin compotamentul...uneori putin mai mult....si intr o zi sa zicem ca toti prietenii ei ies la un film..si ea nu are cum pt ca trebuie sa se vada cu el..
ok pana aici..asta sa zicem ca e odata..dupa care devine din ce in ce mai des..si parca nu si mai gaseste timp deloc pt amicii ei..ce e de facut?? cum ar putea sa fie adusa cu picioarele pe pamant.. doamne fereste..n a zis nimeni sa se desparta de el..sau sa aleaga..doar sa impace"si capra si varza"...


dc nu il ia si pe el la film? asa ar putea sa impace si capra si varza
2r2rik
Postat pe 15 Iunie 2009 20:00
MDA.........AI LUAT IN CALCUL SI IDEEA CA POATE PRIETENA S-A MATURIZAT UMPIC MAI RPD DECAT VOI SI SI-A DAT SEAMA CAT DE DIFICILA SI INCURCATA E VIATA ASTA DE RAHAT PE CARE OTRAIM CU TOTII?!?!?!!?...STAY CHILL CA LA UN MOMENT DAT SI U VE-I FACE CAM ACELASHI LUCRU;).......EU UNUL SINCER TI-AS SPUNE SA TE PUI IN LOCUL EI SI POATE ASA AI SA-TI DAI SEAMA CA NU E CHIAR ASA DE USOR,DE CELE MAI MULTE ORI,SA IMPACI SI CAPRA SI VARZA...VA SARUT DULCE PE TOATE SI AVETI GRIJA DE VOI;)
Musca_Tze_Tze
Postat pe 15 Iunie 2009 20:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Crezi ca iubitul tau ar accepta avansurile altei femei ? 58 De la: Nolwenn 4 Iulie 2009 03:14
Va rog sa ma ajutati! 5 De la: cleoafrica 9 Iulie 2009 16:26
prietena mea flirt cu iubitul meu 77 De la: ramonaaa7 27 Martie 2014 11:33
Nu inteleg... 25 De la: strainger_s_dream 3 Octombrie 2009 19:25
E timid...oare ma place,dar nu are curaj sa imi spuna? 27 De la: Ame_ly 29 Martie 2011 22:11