Setari Cookie-uri

barbatul scorpion

De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-08-21 18:16:52
De la: Doamna_Zodiacului, la data 2010-08-21 18:14:16...:D


nety, tu esti!?


anastasia_m
Postat pe 15 Ianuarie 2011 13:40
De la: ocgiogi, la data 2009-03-02 22:00:19OK deci femeile fecioara si barbatii scorpion sunt cei mai huliti prin toate topicurile de pe aici....
Oare din cauza ca ei au personalitate ?....
Oare sunt fecioara din cauza ca am avut doi bunici scorpion ?



Ai dreptate.. si eu sunt fecioara si desi toata lumea are impresia ca suntem niste fire firave si timide.. in realitate este exact invers, avem o personalitate puternica si stim ce vrem.. cel putin eu.. si da sunt incapatinata dar stiu si cum sa iau pe fiecare dupa mintea lui, lucru care cred ca ar folosi enorm in relatia cu un scorpion..
Din moment ce semanam atat de mult cu scorpionii, ce ziceti, merge sa se combine cele mai hulite specimene ale zodiacului?!! ce ar iesi oare?!!
intreb asta pentru ca pe mine personal de fiecare data cand ma atrage un barbat cu adevarat constat ca este scorpion.. sunt singurii care au "acel ceva" de care am nevoie
exista pe aici vreo fecioara ca mine care a avut o astfel de experienta?!!
olihuryah
Postat pe 18 Ianuarie 2011 00:54
E o combinatie interesanta in care fiecare scoate ce-i mai bun (si mai rau) din celalat pt ca se "ghicesc" al naibii de bine :)
ocs
Postat pe 18 Ianuarie 2011 20:50
adevarat
olihuryah
Postat pe 26 Ianuarie 2011 22:51
De la: ania18, la data 2009-02-10 15:11:15hmm...am o relatie cu un scorpion de un an jumate..si in plus cand l-am cunoscut divortase de 8 luni de sotia lui care il inselase...asa ca inchipuiti-va ca am cunoscut un barbat de gheata care insa in pat lasa garda jos...m-ami ndragostit nebuneste de el...il ador si cu multa rabadare si iubire l-am transformat...ador misterul lui, .imi place ca ma domina, ca e calm si afectuos dar stiu singura care ii e limita...poate are toate defectele care le-ati spus dar sunt percepute total gresit...nu face niciodata complimente pt ca in el in general te considera cea mai frumoasa...femeia pe care o alege scorpionul in opinia lui e cea mai frumoasa dupa planeta...insa iti va spune cand nu-i place tocmai pt a reveni la ceea ce-i place lui...nu se exteriorizeaza pt ca gandurile lui sunt foarte profunde si nu e sigur ca tu il vei intelege, ..este ffff gelos din frik de a te pierde....de cele mai multe ori e f preocupat de propira lui viata si nu vrea sa te oboseasca povestinudu0ti depsre problemele lui de la servici insa daca vei discuta cu el va fi ok...nu pare sa te asculte si sa te spijine pt ca el nu se baga in viata ta...iti cere acelasi lucru...e independent in orice activitate si respecta asta...dk te crezi desteapta si vrei sa-i arati mai bine lasa-l
...iubeste cu intensitate maxima si e un om de nadejde dk esti ceea ce cauta el, dk il intelegi si il accepti asa cum e...nu-i reprosa nik pt ca in fond nu te obliga nimeni sa fi cu el...dk iti convine ramai daca nu nu...si ink ceva...sunt absolut convinsa ca un scorpion caruia i-ai gresit teva face sa platesti....eu il ador si sper sa ramenm o viata impreuna...oricum schimbati-va percepti dragele mele...barbatii nu sunt chiar asa de rai cum credem noi...dk nu fac cum vrei noi nu inseamna ca sunt nenorociti...


in sfarsit o femeie care a inteles intr-adevar un SCORPION.
bv ania, jos palaria! ai reusit sa-i "simti" exact mecanismele interioare. as putea sa merg pana acolo incat sa spun ca mesajul tau este: BARBATUL SCORPION DECODAT :D

am citit ce ce ati scris voi aici si mi-am facut special contul asta ca sa pot comenta acest mesaj, asa ca dragele mele luati aminte!

am sa mai aduc totusi unele completari, care consider ca sunt necesare si clarificatoare.

sunt barbat scorpion si ma mandresc cu asta! (ce urmeaza este pur subiectiv. dar sunt convis ca marea majoriate a masculilor din aceasta zodie ma aproba. poate nu fatis, ca sunt mandri, dar in sinea lor da)

- da este un barbat dur, aspru si rece cu cine MERITA. la fel este si viata.
- ca toate tajiti dupa el, ca-l doriti, il doare fix in pix. nu esti nici prima nici ultima care se da in vant dupa el, si ii sare la gat.
- trupul nu-l folosi in scopul de-al seduce, sau a cere ceva -- favor, ajutor, sfat, bani de benziba, stiti voi... -- pentru ca nu-i EMITI decat ca vrei tavaleala. punct.
- asa cum a zis si ania, daca te crezi mai desteapta, ai grija, ca ti-o iei.
- daca esti slaba, din nou, ai grija, ca ti-o iei. (daca tu gasesti 1000 de euro pe strada te duci imediat sa raportezi la politie? nu cred, la fel si el daca da peste una care se lasa manipulata, calcata in piciore... va profita -- PETRU CA MERITA, viata nu iarta, nici el)
- daca isi petrece timpul liber facand altceva decat sa fie cu tine, nu esti destul de provatoare si isi gaseste alta ocupatie, incluzand facutul ochilor dulci alteia -- care stie sa fie provocatoare -- sau doar asa din plictiseala.
- daca esti previzibila, gandeste-te la despartiere.. nu va dura mult pana iti va da papucii.
- asa cum el reuseste sa fie tot timpul imprevizibil, nu stii daca te iubeste sau nu, azi te vede, o saptamana nu, etc.. si asta te face sa stai cu zilele si sa te dai de ceasul mortii "cu ce am gresit?" EXACT asta vrea si el. fii PROVOCATOARE.
- asa cum nu te ridici din pat si vrei sa urci everestul, la fel nu vei avea un barbat scorpion, oricat te-ai zbate tu pe uscat, trebuie sa te pregatesti. fizic, psihic, emotional.. ultimul aspect fiind foarte important. (fara vaicareli, mofturi, mironoseli) dar si celelate conteaza. daca esti plinuta, fa aerobic si da jos, daca esti complexata, fa terapie. asa cum el se mentine in FORMA, cere EXACT acelasi lucru.

si inca o fata care inteles o alta latura a scorpionului este LadyDeea.

De la: LadyDeea, la data 2009-03-17 16:17:15scorpionul vede viatza foarte intunecata, si fiecare lucru care resuseste sa ii aduca lumina in ea il va pretui mai mult ca viatza insasi ... am crescut printre scorpioni, foarte multi prieteni, foarte multi iubiti, deasemenea si eu sunt si nu se compara cu nici un alt semn zodiacal :)


foarte mare dreptate ai. scorpionul este o fire realista si de cele mai multe ori inclinata spre pesimism. este un supravietuitor inascut, instinctele lucreaza la capacitate maxima, si de aceea se adpateaza foarte usor noilor situatii.

si ca sa inchei. se merita atata bataie de cap? pai am sa dau un exemplu care sigur il intelegei si l-ai si simtit pe pielea ta. s-a intamplat ca la inceput relatiei barbatul tau sa fie atragator, sexy, il admirau prietenele tare si te considerau cea mai fericita.. si dupa un timp a inceput sa iti faca toate mofturile, sa se dea peste cap sa te simti cat mai bine. si care este raspunsul tau? te plictisesti ca nu mai este "bad boy"-ul de la inceput. eii, asa pateste si un barbat scorpion. la inceput cunoaste o femeie si dupa 2 sapt devine alta, mai miloasa, mai moale, mai sensibila, mai iubitoare.. si normal ca incepe sa se traga inapoi, sau sa profite. trebuie sa fii TARE. asa cum este si el, chiar si indiferenta, distanta daca situatia o cere. asa, iti cresti valoare in ochii lui si ii arati ca nu esti oricine.

cand este vb de relatie serioasa, potential casatorie, cel mai mare lucru care trebuie sa-l castigi este RESPECTUL sau. sa te considere egala cu el. altfel n-ai NICIO sansa pe lunga durata!!

daca toate astea ti se par deplasate si meschine. atunci n-ai ce cauta intr-o relatie cu el, nu te tine nimeni langa el. pe scurt, nu este de nasul tau!

fii independetenta si ai viata ta si atunci vei avea TOT TIMPUL atentia, interesul, caldura, tandretea, puterea barbatului scorpion, altfel vei fi considerata jucarie sexula si te va ustura inima. este un barbat PUTERNIC si cauta o femeie PUTERNICA.

gata am terminat. bafta in viata cu un barbat scorpion. daca te incumeti :D
vlad1687
Postat pe 20 Martie 2011 00:45
De la: vlad1687, la data 2011-03-20 00:45:32
in sfarsit o femeie care a inteles intr-adevar un SCORPION.
bv ania, jos palaria! ai reusit sa-i "simti" exact mecanismele interioare. as putea sa merg pana acolo incat sa spun ca mesajul tau este: BARBATUL SCORPION DECODAT :D






... inca un ... handicapat ... care se crede ... decodat ...
marco918
Postat pe 20 Martie 2011 01:03
Doamne, Marco!
Adevarul e ca, de cate ori citesc comentariile astea despre zodii, am zambetul pe buze tot timpul. Incredibil cata lume se ghideaza dupa asa ceva. INCREDIBIL!!
Iar cand mai vezi si un barbat ca se lauda, cum Doamne iarta-ma, sa nu razi in hohote?! Auzi la el! SI-a facut cont special pe un site de femei ca sa se "decodifice".
Am toate trasaturile de caracter sau fizice posibile. M-am nascut in toate cele 12 zodii. Toti avem aceste trasaturi, nu doar ala nascut iarna sau ala nascut vara.

Cat de ridicoli puteti fi cand va bateti cu pumnii in piept ca sunteti mai ai dracului ca altii. Toti suntem o apa si-un pamant. Cine-i capabil sa fie om, e om. Cine nu.. isi justifica comportamentul printr-o zodie.

Vai de mama noastra! Si de lumea asta in care traim.
rashela
Postat pe 20 Martie 2011 01:51
De la: marco918, la data 2011-03-20 01:03:37
De la: vlad1687, la data 2011-03-20 00:45:32
in sfarsit o femeie care a inteles intr-adevar un SCORPION.
bv ania, jos palaria! ai reusit sa-i "simti" exact mecanismele interioare. as putea sa merg pana acolo incat sa spun ca mesajul tau este: BARBATUL SCORPION DECODAT :D






... inca un ... handicapat ... care se crede ... decodat ...


rad cu lacrimi :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
ploidevise
Postat pe 20 Martie 2011 16:39
ptr vlad1687....

mie cel mai mult mi-a placut partea cu aerobicu si terapia...adica el poate sa fie un taran care scuipa seminte in fata blocului cu altii de teapa lui si asculta manele dar tu trebuie sa te duci la terapie ca sa ai minte clara sa il intelegi...pentru ca el este scorpion...este un mister...este ceva nemaivazut...el poate sa aiba par pe spate si 120 de kile dar tu trebuie sa iti rupi oscioarele prin sali de fitness nu cumva sa ai un kil in plus ...
hai mai...mai lasa-ne ...
ploidevise
Postat pe 20 Martie 2011 16:48
De la: ploidevise, la data 2011-03-20 16:48:42ptr vlad1687....

mie cel mai mult mi-a placut partea cu aerobicu si terapia...adica el poate sa fie un taran care scuipa seminte in fata blocului cu altii de teapa lui si asculta manele dar tu trebuie sa te duci la terapie ca sa ai minte clara sa il intelegi...pentru ca el este scorpion...este un mister...este ceva nemaivazut...el poate sa aiba par pe spate si 120 de kile dar tu trebuie sa iti rupi oscioarele prin sali de fitness nu cumva sa ai un kil in plus ...
hai mai...mai lasa-ne ...
karmyna1984
Postat pe 11 August 2011 01:38
scuze am postat din greseala
http://www.kudika.ro/comunitate/forum/post_reply/20083.html#
karmyna1984
Postat pe 11 August 2011 01:38
bun aeu sunt o scorpie care traiesc cu un scorpion de 8 ani .Suntem casatoriti tot de 8 ,me-am vazut me-am tachinat ne-am luat la misto pana ne-am indragostit si ne-am luat in 6 luni am facut cununia in alte 6 am facut nunta iar in 8 ani am facut o fetita care acum are o luna .pe scutr eu cred ca scorpionul de langa mine trebuie sa stii cum sa-l atragi sa fii cate putin din toate (si de casa si gospodina si sa ii faci copii si sa fii provocatoare si nuuu in ultimul rand sa stii sa fii a dracului),iar el iti va raspunde cu acceasi moneda nu sunt ei prea loiali dar cel putin isi asuma raspunderea si sunt ffff SINCERI durerosi de sinceri eu il iubesc asa cum e, darrro conditie i-am pus NU MA UMILI si NU MA INJOSI atat tot
karmyna1984
Postat pe 11 August 2011 01:48
foarte bine spus si eu am fost casatorita cu un scorpion iar eu capricorn nu a mers nici cum relatia toata ziua ne certam si doar se folosea
megaby
Postat pe 23 Octombrie 2011 13:59
V-am citit postariile...am capturat un scorpion (24 ani) de 1 luna . Eu sunt o pestiuca (26 ani) , si conform teoriei suntem un cuplu de vis . Imi pare un tip secretos, sincer, smecher, dificil, dur, tandru, pretentios, imatur, profund, sensibil ... cu toane. Pana aici ii bun, cam asa-s si eu , doar ca eu sunt matura, poate chiar prea matura ... Avem foarte multe in comun ... desi pestele vrea sa fie sensibilosul si naivul zodiacului...dar eu sunt, al dracului cu cine simt ca merita. Comunicam mult si profund....ne duelam, ne contrazicem, suntem sarcastici, suntem tandrii, suntem suspiciosi...vedem un viitor, un potential, dar in acealasi timp ne asteptam, sa luam tzeapa unul de la altul...nu avem incredere in nimeni, dar deocamdata avem in noi, comunicam des...sa vedem cat va dura aceasta comunicare buna. Eu am fost timida, apoi directa, dificila, incapatanata, senzuala, perversa, tandra ... schimbatoare cu el. Si il tot trec prin diferite stari, dar o fac cu respect si cu devotament fata de el...ca om. Ne povestim cele mai ciudate ganduri, stam nopti intregi si povestim ...si altele ..pana la extreme, asa ne place. Da, are o treaba cu dominarea asta sexuala si vrea neaparat sa am orgasm dupa orgasm...ii obsedat de asta . Problema ii ca si eu vreau sa domin si sa fiu rea... aici sunt mici probleme . Sunt zodia peste, dar nu-s romantica...believe me, cand am chef de el....il domin, il "mananc de viu" oricand, oricum ... Suntem amandoi, foarte intensi si sentimentali....sa speram ca va iesi ceva interesant. Eu il respect, vreau si eu respect ... daca simt ca l-am pierdut emotional ii dau drumul scorpionului ...Inima mea nu va fii rupta , va fii doar dezamagita (rupta a fost o data si ajunge ! ) Vreau un om puternic langa mine si eu sunt cat de puternica pot...nu sunt o pestiuca clasica (naiva, labila, lenesa, toleranta, moale) viata m-a facut sa cred in mine si sa lupt pentru ce imi doresc. Ramane de vazut ce om am langa mine, in timp. EU stiu clar ca am limite si nu tolerez ideea de-a fii luata de fraiera de NIMENI...pun punct, usor . In rest, va fii bine pentru scorpion, eu il inteleg perfect si-i respect intimitatea, si eu am una si nu renunt la ea pentru nimic in lume. I LOVE MYSELF
kudika460082
Postat pe 24 Octombrie 2011 21:50
hei. eu sunt rac , el scorpion. stie cineva cum ar putea sa mearga lucrurile? totul depinde si de personalitatea fiecaruia, bineinteles. dar afost cineva in situatia asta?
IoanaLovesChocolate
Postat pe 17 Decembrie 2011 20:53
e foarte adevarat si fostul meu sot era asa fiind scorpion.il interesa doar persoana lui
megaby
Postat pe 23 Aprilie 2012 15:14
Da ai dreptate si femeile le au pe ale lor.. iar eu personal nu cred in ceea ce spuneti despre scorpioni sau barbati in general. Sunt si ei oameni si au nevoie de iubire doar pentru ca nu au gasit-o la voi asta nu inseamna ca nu au nevoie de ea. Barbatii scorpioni sunt unici dar sunt foarte sensibili trebuie doar sa fi perfecta in ochii lui,sa nu il minti, sa nu te schimbi, sa ii faci fata si iti va arata cine este cu adevarat, te va iubi ca nimeni altu.. si sincer chestia asta nu e asa doar la scorpioni e asa la toti barbatii...trebuie doar sa fie o femeie adevarata(intelegatoare, la locul ei, cu minte,).

kalina_b
Postat pe 4 Noiembrie 2012 14:59
bine zici, tu! si prietenul meu e scorpion, iar uneori am senzatia ca ma foloseste...:)
Iuliana_Chirila_1
Postat pe 13 Decembrie 2012 16:57
Adevarul e ca tre' sa fii nebuna sa suporti un scorpion. Eu sunt, de aceea il tot suport de 10 luni incoace....
Iuliana_Chirila_1
Postat pe 13 Decembrie 2012 17:03
Se pare ca, fara sa vrei, l-ai descris pe prietenul meu. Ai dreptate sa te-apuce toti dracii!!!
Iuliana_Chirila_1
Postat pe 13 Decembrie 2012 17:14
Si eu am aceasta dilema. Ce dracu' au scorpionii, de atrag?
Iuliana_Chirila_1
Postat pe 13 Decembrie 2012 17:20
De la: Iuliana_Chirila_1, la data 2012-12-13 17:20:12Si eu am aceasta dilema. Ce dracu' au scorpionii, de atrag?

O tablita atarnata la gat, pe care scrie" Atentie...inalta tensiune!"
rondina
Postat pe 13 Decembrie 2012 21:17
Majoritatea celor care sunt in zodia scorpion se gindesc doar la interesul lor,sa le fie lor bine.Si eu din fericire am divortat de unul dar pacat de copilul pe care il avem pt care nici macar nu-si da interesu fiind si cu probleme,isi vede de viata lui
megaby
Postat pe 14 Decembrie 2012 15:30
Vorbiti de mine???????
carabincatalinmanuel
Postat pe 15 Decembrie 2012 16:43
De la: kalina_b, la data 2012-11-04 14:59:40Da ai dreptate si femeile le au pe ale lor.. iar eu personal nu cred in ceea ce spuneti despre scorpioni sau barbati in general. Sunt si ei oameni si au nevoie de iubire doar pentru ca nu au gasit-o la voi asta nu inseamna ca nu au nevoie de ea. Barbatii scorpioni sunt unici dar sunt foarte sensibili trebuie doar sa fi perfecta in ochii lui,sa nu il minti, sa nu te schimbi, sa ii faci fata si iti va arata cine este cu adevarat, te va iubi ca nimeni altu.. si sincer chestia asta nu e asa doar la scorpioni e asa la toti barbatii...trebuie doar sa fie o femeie adevarata(intelegatoare, la locul ei, cu minte,).



Aha! La locu' ei, cu_minte.
Rebekka_
Postat pe 15 Decembrie 2012 17:46
De la: kudika422951, la data 2012-12-14 15:30:50Majoritatea celor care sunt in zodia scorpion se gindesc doar la interesul lor,sa le fie lor bine.Si eu din fericire am divortat de unul dar pacat de copilul pe care il avem pt care nici macar nu-si da interesu fiind si cu probleme,isi vede de viata lui


Cunosc...
Rebekka_
Postat pe 15 Decembrie 2012 17:47
Sper sa nu te superi ca iti spun, dar tu ai descris un monstru nu un om.Si eu sunt scorpion si stiu cine si ce sunt dar nici pe departe asa.Recunosc multe din ce s-a spus despre noi (intre patru ochi nu as recunoaste),dar asa ceva nu poate sa existe.E un caz unicat.Eu,de as intalni o fata,macar pe jumatate ca tine,i-as ramane dator pe viata pentru faptul ca-mi umple viata.Cu tot respectul meu pentru scorpioni, eu zic sa il lasi! In cel mai rau caz,nu te iubeste!
kudika_23954
Postat pe 22 Decembrie 2012 08:31
Sper sa nu te superi ca iti spun, dar tu ai descris un monstru nu un om.Si eu sunt scorpion si stiu cine si ce sunt dar nici pe departe asa.Recunosc multe din ce s-a spus despre noi (intre patru ochi nu as recunoaste),dar asa ceva nu poate sa existe.E un caz unicat.Eu,de as intalni o fata,macar pe jumatate ca tine,i-as ramane dator pe viata pentru faptul ca-mi umple viata.Cu tot respectul meu pentru scorpioni, eu zic sa il lasi! In cel mai rau caz,nu te iubeste!
kudika_23954
Postat pe 22 Decembrie 2012 08:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vreau un sfat 25 De la: callybra 27 Octombrie 2011 14:36
credeti in vraji? 18 De la: candy_sweet 7 Octombrie 2009 16:33
eu sunt peste iar el este capricorn oare este posibila relatia noastra??? 7 De la: kudika055844 30 Iulie 2009 10:35
lelene29 1 De la: lelene29 18 Octombrie 2008 10:01
eu varsator...el varsator!!!!!!!! 17 De la: just_heaven 27 Mai 2009 09:54