Setari Cookie-uri

barbatul scorpion

Buna,hai sa-mi zic si eu parerea despre barbatul scorpion.Sunt cu un asemenea ,,specimen'' de 4 ani.In momentul de fata imi este sot si cred ca o alegere mai buna nu puteam face.
Chiar si dupa 2 ani de la nunta,am ramas cea mai frumoasa pt el,imi este tot timpul alaturi si ne sprijinim in tot ceea ce facem.Stie sa ma asculte,sa ma alinte, sa ma rasfete.Nu a fost nici macar o singura noapte in care sa adormim suparati.Cand greseste,stie sa-si ceara scuze,ba chiar mai mult,incearca sa indrepte lucrurile,iar eu sunt de fiecare data cea care zambeste.intr-adevar,la inceputul relatiei era gelos,dar asta pana a capatat incredere in mine.,,Iubeste'' banul,dar sa fie muncit de el,este un familist adevarat si iubeste copiii.
Imi pare rau daca ati dat peste altfel de scorpioni.
Va doresc sa toate sa gasiti unul ca al meu;veti vedea ce barbati tandri sunt si cum stiu sa respecte o femeie.
pleskla_fr
Postat pe 6 Septembrie 2009 17:52
De la: alice_cornelia, la data 2008-10-27 13:27:41Sincer, eu una sunt intr-o relatie cu un baiat scorpion de un an si ceva si este cam asa cum l-ai descris tu mai sus, dar trebuie spus ca dupa toate scenele de gelozie pe care le poate face (cu sau fara motiv) este un baiat de nota 10.Stie sa te iubeasca si sa iti arate asta.Desi poate parea un baiat sigur pe el, rece chiar, va pot spune ca este un suflet care are mare nevoie de dragoste si de sinceritate.Este genul de barbat care vrea sinceritate, iubire , loialitate si mai ales vrea sa nu fie mintit.Nu ii place sa te joci cu el si cu sentimentele lui, vrea sa se stie iubit si sa simpta iubirea. Desi ete un baiat care nu recunoaste usor ca este indragostit, eu una am acasa un "plutonian" care stie ce si cum vreau atunci cand vreau. Stie sa iubeasca si sa se faca iubit, iar daca se intampla sa avem unele discutii in contradictoriu, lasa de la el.Cred ca baiatul scorpion este persoana ideala pentru o fata care vrea sa fie iubita cu pasiune si care nu vrea o simpla aventura. Acum, depinde si de voi fetelor.........Cert este ca stie sa iubeasca si are multa nevoie de iubire.

Ai perfecta dreptate!!! Sunt scorpion si stiu f bine asta! Mai mult, ma bucur ca sunt scorpion. Iubeste-ti sincer scorpionul de langa tine ca nu vei avea nimic de pierdut!
b23d26
Postat pe 6 Septembrie 2009 21:33
De la: b23d26, la data 2009-09-06 21:33:57
De la: alice_cornelia, la data 2008-10-27 13:27:41Sincer, eu una sunt intr-o relatie cu un baiat scorpion de un an si ceva si este cam asa cum l-ai descris tu mai sus, dar trebuie spus ca dupa toate scenele de gelozie pe care le poate face (cu sau fara motiv) este un baiat de nota 10.Stie sa te iubeasca si sa iti arate asta.Desi poate parea un baiat sigur pe el, rece chiar, va pot spune ca este un suflet care are mare nevoie de dragoste si de sinceritate.Este genul de barbat care vrea sinceritate, iubire , loialitate si mai ales vrea sa nu fie mintit.Nu ii place sa te joci cu el si cu sentimentele lui, vrea sa se stie iubit si sa simpta iubirea. Desi ete un baiat care nu recunoaste usor ca este indragostit, eu una am acasa un "plutonian" care stie ce si cum vreau atunci cand vreau. Stie sa iubeasca si sa se faca iubit, iar daca se intampla sa avem unele discutii in contradictoriu, lasa de la el.Cred ca baiatul scorpion este persoana ideala pentru o fata care vrea sa fie iubita cu pasiune si care nu vrea o simpla aventura. Acum, depinde si de voi fetelor.........Cert este ca stie sa iubeasca si are multa nevoie de iubire.

Ai perfecta dreptate!!! Sunt scorpion si stiu f bine asta! Mai mult, ma bucur ca sunt scorpion. Iubeste-ti sincer scorpionul de langa tine ca nu vei avea nimic de pierdut!
si al meu sot e scorpion,nu stiu ce au trait fetele de mai sus,dar eu pot zice ca ma inteleg f.bine cu el,e exact cum zici tu, alice cornelia...p.s:sunt de 3 ani casatorita cu l si de 4 ne cunoastem...
ella_tody
Postat pe 7 Septembrie 2009 08:55
hm... sunt casatorita cu un scorpion de 4 ani si impreuna de 11 ani. suntem cei mai buni prieteni in toate, nu exista cineva care sa ma poata intelege asa cum o face el, sa ma iubeasca asa cum o face el... si am totusi 30 ani. am cunoscut ceva barbati in viata mea. avem o relatie deosebita, ne intelegem perfect unul altuia nevoia de independenta care se poate manifesta la un moment dat... este exact barbatul pe care mi l-am dorit. poate pt ca sunt rac, mai stii... totul este extraordinar. chiar si dupa 11 ani. asa ca...
dede25
Postat pe 7 Septembrie 2009 20:40
"1. Gelozia - imi citea ( am schimbat toate paroleele) mailurile, Mess-ul, telefonul
2. Nu a spus NICIODATA iarta-ma, chiar cand era evident ca a gresit; nu stie sa fie diplomat, sa transforme o greseala intr-o gluma, sa spuna ca-i pare rau ( ca nu s-a gandit in sensul asta, bla bla, ce stim cu totii sa facem sa aplanam un conflict).
3. Desi stiu ca ma iubeste nu mi-a zis NICIODATA ca sunt frumoasa, ca-i place ceva anume la mine, ca-i place cum imi sta parul sau o rochie
4. Nu mi-a spus niciodata ca sunt desteapta, sau ca ma apreciaza, sau ca admira ceva ce am facut pt cariera mea - oricum jobul meu este vax gargara pe langa al lui, ce daca eu castig dublu (!!)
5. Fotbalul primeaza
6. Daca vrea sa doarma, 4 ore nu ai cu cine vorbi; apoi iti reproseaza ca a dormit pt ca tu nu-l bagai in seama facand altceva
7. PRIETENII SUNT PE PRIMUL LOC! Oricat te-ar iubi, o seara in oras cu baietii conteaza mai mult decat faptul ca vei sta certat cu prietena o saptamana dupa; i se pare ca incerci sa il faci 'prea de casa', ca e 'sub papuc' daca nu are libertatea sa se vada cu ei de 3 ori pe saptamana si sa vb zilnic la telefon.
8. Daca tu faci investitii in casa, e normal; daca face el, ii ramai datoare. Cadourile spontane sunt intotdeauna mai reusite decat cele pt ocazii speciale: atunci isi face socoteli daca 'meriti' intr-atat, ca pana la urma iti ia o pijama
9. Cand nu mai are cuvinte si argumente intr-o cearta, LOVESTE! Si aici ma refer la palme, pumni, scuipat, in functie de cat de tare l-ai provocat
10. Sex cand vrea el; adica IN SECUNDA aia. Daca tu ai chef, se lasa rugat sau se fofileaza de parca il violezi nu alta. Uita brusc pasiunea pe care o avea pentru tine dimineata la prima ora.
11. Habar n-are ce sa discute cu tine, daca v-ati rutinat, salut discutii, tu esti femeie, ce stii? Cu baietii poti sta 10 ore la suete, cu prietena o ora la restaurant fara sa schimbi mai mult de 3 vorbe despre meniu.
12. Daca ti-e rau si ii spui, el sigur va fi tocmai atunci cu un picior in groapa; de fapt, 90% din timp este bolnav, il doare ceva, din cauza ficatului (stres, nervi si...nimeni nu il intelege si apreciaza) doarme 4 ore ziua si 9 noaptea.
13. Daca ti s-a intamplat ceva interesant la servici, te va asculta cu juma de ureche in cel mai bun caz, apoi va perora pe ce-a facut el ( ceva fffooarte interesant)
14. Daca ti-ai cumparat ceva personal, iti scoate ochii de parca o faci din banii lui - adica, daca el nu-si ia ( ca nu-si permite), tu de ce o faci?
15. Normal ca nu are bani - va zice -, pt ca a luat mancare in casa ( numai el mananca seara, noi muritorii de rand mancam in timpul zilei)
16. Daca joci un joc la calculator, il neglijezi. Daca joaca el...o face in asteptarea downloadarii filmului pe care vreti sa-l vedeti impreuna; daca dupa 2 ore de asteptat mai ai chef, poate ai noroc sa vezi si filmul; daca l-a vazut, sa fi sigura ca ti-l va povesti inainte in detaliu...
17. Uita cu viteza fulgerului lucrurile pe care le-ai facut pentru el ( cele importante ma refer), dar niciodata nu uita sa-ti reproseze maruntisurile pe care le-a facut el ( sacrificiile lui..).
18. Daca ai prieteni barbati, chiar din copilarie sa fie ei, ia-ti adio. De fapt, sa ai prieteni inseamna sa iesi si fara el - ceea ce nu se poate. Cu el, fi dificil. Va face tot posibilul sa fie magar, sa vorbeasca peste tine, sa te minimalizeze in fata prietenilor tai
19. Cum vorbeste de tine, ce ai mai facut, dres, cumparat, gatit cu restul lumii? UAUU..esti exemplu, investesti bine, stii ce sa cumperi, etc, esti o comoara pe care el a gasit-o si o poseda. Daca vei auzi astea, este poate pentru ca nu stie ca esti in cealalta camera si poti auzi...
20. In mod CLAR trebuie sa aiba un interes ca sa stea cu tine. Unul sau mai multe. Ele se pot schimba intre ele, dar daca 'se subtiaza', il vei vedea cum incet-incet nu mai esti cea mai importanta persoana sin viata lui..."


tot ce ai spus despre scorpioni se potriveste foarte bine fostului meu prieten...6 ani am stat langa un astfel de specimen..
AnneTB
Postat pe 16 Octombrie 2009 12:09
eu sunt in zodia scorpion si-mi place zodia mea....pe o parte aveti dreptate in privinta unora dintre baietii scorpion...si pe-o parte.....NU.Fetele sunt devina k nu stiu sa aprecieze baiatul din zodia scorpion ptr k el este un baiat kre iubeste cu mult foc si o arata numai iubitei sale,iar dak fata este sincera cu el si iubitoare de persoana lui si numai de a lui el nu o v-a lasa,dar dak fata e redusa la minte va spun eu k ar sta cu ea numai ptr forme cn stie dar nu ptr k o iubeste.....mai cititi si voi prin carti p net(ma refer la fete) despre baietii scorpion sa vedeti ce scrie nu mai vorbiti aiurea k sa va aflati in treaba. ma enerveaza tipele kre vorbesc aiurea si sunt reduse
Simona_Scorpioana_Sexy
Postat pe 21 Noiembrie 2009 20:57
nu cred ca tipele sunt reduse ,doar ptr faptul ca au pareri sau ptr faptul ca au curajul sa si le exprime
In ceea ce priveste BARBATUL SCORPION ,AnneBB are foarte mare dreptate .
Confirm fetelor feriti-va de scorpion.........sau cel putin fiti in garda!
gabriela67
Postat pe 22 Noiembrie 2009 17:20
De la: , la data 2009-01-08 10:18:40
De la: nora_ele, la data 2008-12-19 10:23:53neata ,ceea ce a scris karas cristina despre scorpion este perfect adevarat,am trait 6 ani cu un scorpion i-am tinut piept tot timpul ,nu ma doborat niciodata trbuie doar sa fii un caracter puternic sa-i tii piept unui astfel de barbat este extrem de impuliv dar si forte iubitor.La noi au fost 5 ani superbi ne intelegeam perfect pana cand totul sa terminat au aparut jignirile si de aici sa teriminat am avut un an oribil nici unul din noi nu ceda eu taur el scorpion 2 pietre tari in final neam despartit si fiecare a luat-o pe drumul lui ....sa aveti o viata linistita



Eu sunt pe cale sa ma despart, sper sa am puterea sa merg pana la capat, desi intr-adevar voi pierde o dragoste profunda. Sunt si eu taur, si suntem impreuna de un an si 8 luni. Am fost atrasi unul de celalalt din prima clipa ( nici acum nu stiu de ce),si desi eu eram cu cineva, in curand am renuntat la acea relatie. Ne-am mutat impreuna si am inceput o viata de cuplu cum altii o fac dupa luni, poate ani. Dar...
1. Gelozia - imi citea ( am schimbat toate paroleele) mailurile, Mess-ul, telefonul
2. Nu a spus NICIODATA iarta-ma, chiar cand era evident ca a gresit; nu stie sa fie diplomat, sa transforme o greseala intr-o gluma, sa spuna ca-i pare rau ( ca nu s-a gandit in sensul asta, bla bla, ce stim cu totii sa facem sa aplanam un conflict).
3. Desi stiu ca ma iubeste nu mi-a zis NICIODATA ca sunt frumoasa, ca-i place ceva anume la mine, ca-i place cum imi sta parul sau o rochie
4. Nu mi-a spus niciodata ca sunt desteapta, sau ca ma apreciaza, sau ca admira ceva ce am facut pt cariera mea - oricum jobul meu este vax gargara pe langa al lui, ce daca eu castig dublu (!!)
5. Fotbalul primeaza
6. Daca vrea sa doarma, 4 ore nu ai cu cine vorbi; apoi iti reproseaza ca a dormit pt ca tu nu-l bagai in seama facand altceva
7. PRIETENII SUNT PE PRIMUL LOC! Oricat te-ar iubi, o seara in oras cu baietii conteaza mai mult decat faptul ca vei sta certat cu prietena o saptamana dupa; i se pare ca incerci sa il faci 'prea de casa', ca e 'sub papuc' daca nu are libertatea sa se vada cu ei de 3 ori pe saptamana si sa vb zilnic la telefon.
8. Daca tu faci investitii in casa, e normal; daca face el, ii ramai datoare. Cadourile spontane sunt intotdeauna mai reusite decat cele pt ocazii speciale: atunci isi face socoteli daca 'meriti' intr-atat, ca pana la urma iti ia o pijama
9. Cand nu mai are cuvinte si argumente intr-o cearta, LOVESTE! Si aici ma refer la palme, pumni, scuipat, in functie de cat de tare l-ai provocat
10. Sex cand vrea el; adica IN SECUNDA aia. Daca tu ai chef, se lasa rugat sau se fofileaza de parca il violezi nu alta. Uita brusc pasiunea pe care o avea pentru tine dimineata la prima ora.
11. Habar n-are ce sa discute cu tine, daca v-ati rutinat, salut discutii, tu esti femeie, ce stii? Cu baietii poti sta 10 ore la suete, cu prietena o ora la restaurant fara sa schimbi mai mult de 3 vorbe despre meniu.
12. Daca ti-e rau si ii spui, el sigur va fi tocmai atunci cu un picior in groapa; de fapt, 90% din timp este bolnav, il doare ceva, din cauza ficatului (stres, nervi si...nimeni nu il intelege si apreciaza) doarme 4 ore ziua si 9 noaptea.
13. Daca ti s-a intamplat ceva interesant la servici, te va asculta cu juma de ureche in cel mai bun caz, apoi va perora pe ce-a facut el ( ceva fffooarte interesant)
14. Daca ti-ai cumparat ceva personal, iti scoate ochii de parca o faci din banii lui - adica, daca el nu-si ia ( ca nu-si permite), tu de ce o faci?
15. Normal ca nu are bani - va zice -, pt ca a luat mancare in casa ( numai el mananca seara, noi muritorii de rand mancam in timpul zilei)
16. Daca joci un joc la calculator, il neglijezi. Daca joaca el...o face in asteptarea downloadarii filmului pe care vreti sa-l vedeti impreuna; daca dupa 2 ore de asteptat mai ai chef, poate ai noroc sa vezi si filmul; daca l-a vazut, sa fi sigura ca ti-l va povesti inainte in detaliu...
17. Uita cu viteza fulgerului lucrurile pe care le-ai facut pentru el ( cele importante ma refer), dar niciodata nu uita sa-ti reproseze maruntisurile pe care le-a facut el ( sacrificiile lui..).
18. Daca ai prieteni barbati, chiar din copilarie sa fie ei, ia-ti adio. De fapt, sa ai prieteni inseamna sa iesi si fara el - ceea ce nu se poate. Cu el, fi dificil. Va face tot posibilul sa fie magar, sa vorbeasca peste tine, sa te minimalizeze in fata prietenilor tai
19. Cum vorbeste de tine, ce ai mai facut, dres, cumparat, gatit cu restul lumii? UAUU..esti exemplu, investesti bine, stii ce sa cumperi, etc, esti o comoara pe care el a gasit-o si o poseda. Daca vei auzi astea, este poate pentru ca nu stie ca esti in cealalta camera si poti auzi...
20. In mod CLAR trebuie sa aiba un interes ca sa stea cu tine. Unul sau mai multe. Ele se pot schimba intre ele, dar daca 'se subtiaza', il vei vedea cum incet-incet nu mai esti cea mai importanta persoana sin viata lui...

Gata am obosit, ca ma apuca mai rau dracii. Nu uitati scorpionilor, un taur se lasa pus la jug daca primeste inapoi ce ofera. Este cel mai tandru, iubitor, intelegator si loial semn din zodiac, daca ii raspunzi cu aceeasi moneda. Daca vrei sclav, cauta in alta parte. Cat de mare ar fi pasiunea intre voi, cat de mare ar fi loialitatea si comoditatea taurului in privinta relatiilor, nu spera sa mearga la infinit. Ori te schimbi ( si nu e vb de schimbari radicale) ori cauti in alta parte. Am auzit ca zodiile 'dragalase' cum sunt pestii, balantele, te accepta asa cum esti.Cauta acolo!
Sa fii fericit Domnule Scorpion! Eu sigur voi fi..fara tine.


o tauroaica furioasa...imi pare rau ca s-a ajuns aici,eu am inteles ca e buna compatibilitatea taur-scorpion eu sunt tot taur...si iubitul meu scorpions...
sakura_7777777
Postat pe 2 Aprilie 2010 20:33
De la: anaise, la data 2009-03-20 02:24:59Iubitul meu e scorpion, de asemenea am avut multi amici scorpioni, de ambele sexe. Sunt oameni foarte puternici, ambitiosi, perseverenti, aproape invincibili. Nu se tem de nimeni si de nimic, asta pentru ca au foarte mare incredere in ei. Secretul: NU II MINTITI! Sunt razbunatori si radicali. De asemenea foarte orgoliosi si nu fac rabat de la principii! Daca le-ai castigat respectul te poti intr-adevar baza pe ei, sunt oameni extraordinari!
Cineva zicea mai sus de balante :DA, SUNT LENSE (lenea lor cronica si binecunoscuta)! Eu sunt balanta si stiu ce zic! Dar sunt cei mai buni esteti din zodiac. Rar vezi balante fara talent artistic (de orice natura ar fi el) si de asemenea balantele stiu cel mai bine sa aprecieze frumosul. Deh, patroana noastra e zeita Venus!

O zi buna !


hey hey...daca zici de venus si de talente baga o vorba si despre zodia taur..ca e si planeta lor..si de asemena rar gasesti un taur fara cel putin un talent artistic
sakura_7777777
Postat pe 2 Aprilie 2010 20:53
De la: The_Flame, la data 2009-01-08 19:29:38Sunt indragostita de peste jumatate de an de un scorpion...Acest barbat este o curiozitate si o provocare permanenta pentru mine...Introvertit si sensibil,calm la exterior dar extem de vulcanic pe interior,un barbat puternic si motivat...este cred unul din cele mai interesante semne cu care am relationat.Nu stiu cat va dura(mi-ar placea sa cred ca toata viata dar...) dar ma bucur de fiecare clipa petrecuta alaturi de elEu sunt sagetator si cred ca-mi plac misterele si faptul ca...el este atat misterios si-mi pune mereu mintea in functiune...imi da un sentiment de ceva nou permanent.Rutina este exclusa si asta-mi da o motivati in plus sa continui sa mi-l doresc aproape.Am citit diverse articole despre compatibilitate.Unele sunt pro..altele sunt contra dar tind sa cred ca indiferent de ce ar scrie,relatia o construim noi,zi de zi si sta in puterea noastra sa o facem sa fuctioneze.


exact asa este si relatia mea cu scorpionul.eu fiind fecioara.pot sa spun k este tot ce mi-am dorit vreodata...
kudika074284
Postat pe 18 Iulie 2010 18:59
nu vreau sa gresesc...poate la tine a fost asa cu scorpionul,dar nu e intotdeauna e cum zici..trebuie doar sa urlii la el vreo 5 minute sa-i inchizi tV si te va urmari...eu asa fac cateodata(eu sunt berbec)...bine la mine are bani si ii place sa-mi faca surprize(ceea ce URASC)..e un barbat ciudat ,dar daca stai sa-i aculti probleme care nu au nicio importanta l-ai castigat!!! intr-adevar e foarte dominator si vrea totul numai cand zice el,dar tu nu trebuie sa-l asculti si sa-i explici ca unui copil de 1 an de ce nu vrei sa faci ce zice el...va face o fata de om suparat si va pune botic,dar ii trece repede daca il saruti:D scuze..la mine asa merge de 2 ani si ceva...sau cam asa...:D
Doamna_Zodiacului
Postat pe 21 August 2010 18:14
De la: Doamna_Zodiacului, la data 2010-08-21 18:14:16...:D


nety, tu esti!?
geo_reincarcat_iara
Postat pe 21 August 2010 18:16
hmm..:D pot sa va spun ca baietii scorpion sunt cei care stiu sa iubeasca cu adevarat si sa isi arate sentimentele doar fata de partenera lui dak simte in acelasi timp ca este iubit cu adevarat:X:X...prietenul meu este in zodia scorpionului si eu de asemenea..:D...Ne intelegem perfect:XX:X desi ne asemanam in multe lucruri, poate chiar in toate:) stim sa ne si mai completm intre noi::Xx; si astfel nu am putea sa ne plictisim niciodata unul de celalalt::)...?EL este un baiat sensibil,un bun ascultator si intelegator:X:X,uneori gelos chiar si fara motiv,dar o face pt ca iubeste sincer si se teme de o dezamagire in dragoste:)ajuta mereu pe cei din jur....este o fire orgolioasa si incapatanata uneori,dar stie sa isi ceara iertare dak stie ca a gresit si de asemenea stie sa si convinga persoana pe care a suparat`o sa il ierte...este o fire emotiva si foarte sincera:XX: Baietii scorpion urasc minciuna. Este o persoana foarte pasionala care are foarte multa dragoste de dat:X:X Sunt de parere ca barbatul scorpion se adapteaza la cererile si placerile fetelor:X:X:X: eu il iubesc si il ador pe baiatul care imi este alaturi:X:X:X
kudika322602
Postat pe 21 Septembrie 2010 23:32
Bravo Alice ai dreptate .In sfarsit cineva care stie ce vrem noi scorpionii.Cerem chiar asa mult ????????????
fidelitate,dragoste,atentie.Numai exagerati cu zodiacele astea plsssssssssssss .Daca ar fi dupa voi scorpionii sunt cei mai ai dracului.
carabincatalinmanuel
Postat pe 2 Octombrie 2010 18:45
Da HELENAM ASA ESTE SI EU SUNT SCORPION SI IMI IUBESC PRIETENA MAI MULT CA ORICE PE LUMEA ASTA
carabincatalinmanuel
Postat pe 2 Octombrie 2010 18:51
De la: carabincatalinmanuel, la data 2010-10-02 18:45:48Bravo Alice ai dreptate .In sfarsit cineva care stie ce vrem noi scorpionii.Cerem chiar asa mult ????????????
fidelitate,dragoste,atentie.Numai exagerati cu zodiacele astea plsssssssssssss .Daca ar fi dupa voi scorpionii sunt cei mai ai dracului.


sunt nebuni si ai dracu! daca vor pot fi rai in adevaratul sens al cuvantului si fara sa se chinuie si se pare ca nu sunt singura care crede asta...:(
ploidevise
Postat pe 8 Octombrie 2010 16:07
bun, nu am urmarit tot topicul, dar as avea si eu nevoie de niste raspunsuri. De vreo luna am cunoscut un tip din zodia asta, cred ca ii cam place de mine, am si vb,si mie imi place de el foarte mult, dar problema ca eu sunt cam timida, si m-am aratat cam indiferenta, nu stiu...a facut ceva aluzii dar m-a bagat si mai rau in ceata; stiu ca e interesat de mine dar totusi nu se arata. Nu stiu cum sa fac sa ii arat ca si mie imi place de el ffff mult si sa vb cu el departe de anturajul in care ne invartim noi zilnic...unde treb sa rec ca are muuulte admiratoare. Cum treb sa fiu indrazneata sau sa astept sa faca el urmatorul pas...de multe ori noi comunicam prin priviri...si nu stiu efectiv c sa fac.Trebuie sa mai zic ca aceste fete, au vzt ca el se uita dupa mine, si tot ma ataca verbal, replici ironice de care o persoana care nu stie despre c e vb nu ar intelege, dar eu imi dau seama imediat.
multumesc, cristina
c_r_i
Postat pe 11 Octombrie 2010 16:25
De la: addictive, la data 2010-10-11 16:25:04bun, nu am urmarit tot topicul, dar as avea si eu nevoie de niste raspunsuri. De vreo luna am cunoscut un tip din zodia asta, cred ca ii cam place de mine, am si vb,si mie imi place de el foarte mult, dar problema ca eu sunt cam timida, si m-am aratat cam indiferenta, nu stiu...a facut ceva aluzii dar m-a bagat si mai rau in ceata; stiu ca e interesat de mine dar totusi nu se arata. Nu stiu cum sa fac sa ii arat ca si mie imi place de el ffff mult si sa vb cu el departe de anturajul in care ne invartim noi zilnic...unde treb sa rec ca are muuulte admiratoare. Cum treb sa fiu indrazneata sau sa astept sa faca el urmatorul pas...de multe ori noi comunicam prin priviri...si nu stiu efectiv c sa fac.Trebuie sa mai zic ca aceste fete, au vzt ca el se uita dupa mine, si tot ma ataca verbal, replici ironice de care o persoana care nu stie despre c e vb nu ar intelege, dar eu imi dau seama imediat.
multumesc, cristina


e posibil sa te placa dar nu te agita prea tare. exista sanse ca pt el sa fie un simplu flirt. Eu nu am o parere prea buna despre zodia asta, fostul meu fiind scorpion...pot spune insa ca am invatat cate ceva de la el...si unul dintre acele lucruri e ca un flirt este un flirt si nu face rau nimanui.
Deci pentru inceput afla daca el are sau nu pe cineva...afla sigur...ca barbatii astia sunt f ascunsi...nu ai de unde sa stii pe unde ascunde vreo iubita. Apoi fa-ti curaj si abordeaza-l. Invita-l undeva unde sa fiti numai voi 2 si vezi cum se comporta cu tine.
Eu asa am facut cu fostul meu...Dupa ce iesisem de vreo 3 ori...chiar nu imi dadeam seama daca ma place sau nu si intr-o discutie pe mess l-am intrebat direct. Mi-a spus ca DA si asa a inceput..:).
ploidevise
Postat pe 13 Octombrie 2010 14:27
De la: carabincatalinmanuel, la data 2010-10-02 18:45:48Bravo Alice ai dreptate .In sfarsit cineva care stie ce vrem noi scorpionii.Cerem chiar asa mult ????????????
fidelitate,dragoste,atentie.Numai exagerati cu zodiacele astea plsssssssssssss .Daca ar fi dupa voi scorpionii sunt cei mai ai dracului.


eu sunt cu un scorpion, eu sunt taur , si scorpionii sunt persoane deosebite, luptatori, ambitiosi, perseverenti, iar sub masca lor dura stau suflete sensibile, persoane extrem de dedicate celuilalt si iubitoare, asta bineinteles daca celalalt merita. Noi in toti anii nu ne-am certat niciodata serios, doar asa discutii mici si aiurea , pt ca amandoi avem personalitati puternice.
visan_georgiana
Postat pe 13 Octombrie 2010 15:03
De la: ianna05, la data 2010-10-08 16:07:31
De la: carabincatalinmanuel, la data 2010-10-02 18:45:48Bravo Alice ai dreptate .In sfarsit cineva care stie ce vrem noi scorpionii.Cerem chiar asa mult ????????????
fidelitate,dragoste,atentie.Numai exagerati cu zodiacele astea plsssssssssssss .Daca ar fi dupa voi scorpionii sunt cei mai ai dracului.


sunt nebuni si ai dracu! daca vor pot fi rai in adevaratul sens al cuvantului si fara sa se chinuie si se pare ca nu sunt singura care crede asta...:(


nu cred ca tine de zodie rautatea, eu sunt taur, nu sunt o fire razbunatoare si nu tin dusmanie celor ce ma supara, dar depinde in ce fel ma deranjeaza , daca ma "calca pe coada" rau atunci vad rosu in fata ochilor, si nu ma las pana nu ii platesc persoanei respective tot raul inzecit, si apropos sunt cu un scorpion si este un om minunat
visan_georgiana
Postat pe 13 Octombrie 2010 15:06
De la: Simona_Scorpioana_Sexy, la data 2009-11-21 20:57:55eu sunt in zodia scorpion si-mi place zodia mea....pe o parte aveti dreptate in privinta unora dintre baietii scorpion...si pe-o parte.....NU.Fetele sunt devina k nu stiu sa aprecieze baiatul din zodia scorpion ptr k el este un baiat kre iubeste cu mult foc si o arata numai iubitei sale,iar dak fata este sincera cu el si iubitoare de persoana lui si numai de a lui el nu o v-a lasa,dar dak fata e redusa la minte va spun eu k ar sta cu ea numai ptr forme cn stie dar nu ptr k o iubeste.....mai cititi si voi prin carti p net(ma refer la fete) despre baietii scorpion sa vedeti ce scrie nu mai vorbiti aiurea k sa va aflati in treaba. ma enerveaza tipele kre vorbesc aiurea si sunt reduse



pai tu esti cea mai redusa pina acum! dintre toti cei care au postat in acest topic! si stii de ce??? ptr. ca "esprimarile" folosite de tine arata ca tu ar trebui mai intai sa invetzi sa ai coerentza in ceea ce vrei sa afirmi!!
Utilizatorii care au facut referiri la aceasta zodie,au vorbit din propriile experientze(unele bune,altele rele) !
Nu a fost nevoie sa citeasca in carti despre aspectele zodiei!
TU esti un Scorpion femeie,si diferi ca baza a caracteristilor de un scorpion barbat!
Asa ca ai grija ,ca tu esti cea care vorbeste aiurea!"numai ca sa te afli in treaba"(ghilimele sint pt. ca te-am citat.asta ca sa nu faci vre-o confuzie )

pe mine ma enervezi tu, ptr.ca esti intr-adevar redusa!! apropo....cati ani ai??? si ce experientza ai avut cu un barbat Scorpion??? sau doar ai citit despre "baietzii Scorpion"???

Horoscopul,este matematica pura!! cine poate citi numerologia stelelor si sa calculeze pozitia planetelor in viitor aia au fost oameni cu care tu....nu ai nici o treaba! asa ca ....taci si inghite daca vorbeste gura fara tine!! cine crede in ce spune astrologia zodiacelor bine, cine nu iarasi bine!
Asa si cu tine...nu mai apostrofa pe altii,spune-ti parerea privind doar subiectul acestui topic,nu face comentarii referitoare la postarile utilizatorilor!
kudika132368
Postat pe 13 Octombrie 2010 15:59
De la: kudika132368, la data 2010-10-13 15:59:42
De la: Simona_Scorpioana_Sexy, la data 2009-11-21 20:57:55eu sunt in zodia scorpion si-mi place zodia mea....pe o parte aveti dreptate in privinta unora dintre baietii scorpion...si pe-o parte.....NU.Fetele sunt devina k nu stiu sa aprecieze baiatul din zodia scorpion ptr k el este un baiat kre iubeste cu mult foc si o arata numai iubitei sale,iar dak fata este sincera cu el si iubitoare de persoana lui si numai de a lui el nu o v-a lasa,dar dak fata e redusa la minte va spun eu k ar sta cu ea numai ptr forme cn stie dar nu ptr k o iubeste.....mai cititi si voi prin carti p net(ma refer la fete) despre baietii scorpion sa vedeti ce scrie nu mai vorbiti aiurea k sa va aflati in treaba. ma enerveaza tipele kre vorbesc aiurea si sunt reduse



pai tu esti cea mai redusa pina acum! dintre toti cei care au postat in acest topic! si stii de ce??? ptr. ca "esprimarile" folosite de tine arata ca tu ar trebui mai intai sa invetzi sa ai coerentza in ceea ce vrei sa afirmi!!
Utilizatorii care au facut referiri la aceasta zodie,au vorbit din propriile experientze(unele bune,altele rele) !
Nu a fost nevoie sa citeasca in carti despre aspectele zodiei!
TU esti un Scorpion femeie,si diferi ca baza a caracteristilor de un scorpion barbat!
Asa ca ai grija ,ca tu esti cea care vorbeste aiurea!"numai ca sa te afli in treaba"(ghilimele sint pt. ca te-am citat.asta ca sa nu faci vre-o confuzie )

pe mine ma enervezi tu, ptr.ca esti intr-adevar redusa!! apropo....cati ani ai??? si ce experientza ai avut cu un barbat Scorpion??? sau doar ai citit despre "baietzii Scorpion"???

Horoscopul,este matematica pura!! cine poate citi numerologia stelelor si sa calculeze pozitia planetelor in viitor aia au fost oameni cu care tu....nu ai nici o treaba! asa ca ....taci si inghite daca vorbeste gura fara tine!! cine crede in ce spune astrologia zodiacelor bine, cine nu iarasi bine!
Asa si cu tine...nu mai apostrofa pe altii,spune-ti parerea privind doar subiectul acestui topic,nu face comentarii referitoare la postarile utilizatorilor!



; chiar sa invete sa vb
visan_georgiana
Postat pe 13 Octombrie 2010 16:12
De la: TIGRA, la data 2010-10-13 15:06:29
De la: ianna05, la data 2010-10-08 16:07:31
De la: carabincatalinmanuel, la data 2010-10-02 18:45:48Bravo Alice ai dreptate .In sfarsit cineva care stie ce vrem noi scorpionii.Cerem chiar asa mult ????????????
fidelitate,dragoste,atentie.Numai exagerati cu zodiacele astea plsssssssssssss .Daca ar fi dupa voi scorpionii sunt cei mai ai dracului.


sunt nebuni si ai dracu! daca vor pot fi rai in adevaratul sens al cuvantului si fara sa se chinuie si se pare ca nu sunt singura care crede asta...:(


nu cred ca tine de zodie rautatea, eu sunt taur, nu sunt o fire razbunatoare si nu tin dusmanie celor ce ma supara, dar depinde in ce fel ma deranjeaza , daca ma "calca pe coada" rau atunci vad rosu in fata ochilor, si nu ma las pana nu ii platesc persoanei respective tot raul inzecit, si apropos sunt cu un scorpion si este un om minunat


hahahah..si eu sunt tot taur si am avut o experienta neplacuta cu un scorpion. Daca esti cu un scorpion probabil stii si ai vazut ca tu esti partea luminoasa a relatiei, el e cea obscura...pt ca si in horoscop se spune ca zodia scorpionului inseamna moarte iar a taurului nastere. Intre noi si scorpioni nu va fi niciodata indiferenta. Ura sau iubire...pana la moarte.
Totusi oamenii astia..sunt opusul nostru...si orice ai spune tu...in toata splendoarea lor sunt razbunatori, transanti, reci...unoeri reutaciosi. Dar daca iubesc ...sunt asa cum stii tu acum.
Eu si fostul meu, de care m-am despartit deja de 3 luni aproape nu am mai vrb decat odata decat s-a terminat. Eu faceam pe indiferenta, el pe enervatul...nici unul nu era sincer...ori ne iubim ori de uram.
ploidevise
Postat pe 21 Octombrie 2010 21:00
De la: ianna05, la data 2010-10-13 14:27:14
De la: addictive, la data 2010-10-11 16:25:04bun, nu am urmarit tot topicul, dar as avea si eu nevoie de niste raspunsuri. De vreo luna am cunoscut un tip din zodia asta, cred ca ii cam place de mine, am si vb,si mie imi place de el foarte mult, dar problema ca eu sunt cam timida, si m-am aratat cam indiferenta, nu stiu...a facut ceva aluzii dar m-a bagat si mai rau in ceata; stiu ca e interesat de mine dar totusi nu se arata. Nu stiu cum sa fac sa ii arat ca si mie imi place de el ffff mult si sa vb cu el departe de anturajul in care ne invartim noi zilnic...unde treb sa rec ca are muuulte admiratoare. Cum treb sa fiu indrazneata sau sa astept sa faca el urmatorul pas...de multe ori noi comunicam prin priviri...si nu stiu efectiv c sa fac.Trebuie sa mai zic ca aceste fete, au vzt ca el se uita dupa mine, si tot ma ataca verbal, replici ironice de care o persoana care nu stie despre c e vb nu ar intelege, dar eu imi dau seama imediat.
multumesc, cristina


e posibil sa te placa dar nu te agita prea tare. exista sanse ca pt el sa fie un simplu flirt. Eu nu am o parere prea buna despre zodia asta, fostul meu fiind scorpion...pot spune insa ca am invatat cate ceva de la el...si unul dintre acele lucruri e ca un flirt este un flirt si nu face rau nimanui.
Deci pentru inceput afla daca el are sau nu pe cineva...afla sigur...ca barbatii astia sunt f ascunsi...nu ai de unde sa stii pe unde ascunde vreo iubita. Apoi fa-ti curaj si abordeaza-l. Invita-l undeva unde sa fiti numai voi 2 si vezi cum se comporta cu tine.
Eu asa am facut cu fostul meu...Dupa ce iesisem de vreo 3 ori...chiar nu imi dadeam seama daca ma place sau nu si intr-o discutie pe mess l-am intrebat direct. Mi-a spus ca DA si asa a inceput..:).






ai avut dreptate, are o prietena...si se poarta ciudat, fetele ii sar de gat, eu nu ... cand sunt ff veseala si incerc sa vb cu el e ffff rece.. m-am enervat knd am aflat ca are o prietena , si l-am ignorat complet si atunci a inceput sa se agite, nu-l mai inteleg de ce se poarta asa...ma innebuneste ..dk as avea prieten nu m-as juca asa cu sentimentele oamenilor!!mie imi place sincer de el, dar nici moarta nu o sa alerg dupa el ! dk aveti un sfat ptr mine...vreau sa termin cu jocul asta de-a soarecele si pisica..





c_r_i
Postat pe 25 Octombrie 2010 16:28
lasa-l ca o sa ii treaca. Nu stiu ce sa iti zic sigur. Oricum de genul asta de barbati e bine sa te feresti. Sa stii ca dincolo de toate sunt si barbati in zodia asta cu o personalitate deosebita doar ca "al tau" pare unul tipic. ce sa iti zic..probabil te vrea...si nu poate sa te aiba. De aia s-a atacat. Scorpionii au si un stil asa...ei se lupta intre principiile lor de oameni fideli si dorintele carnale iesite din comun...
In fine...ignora-l sau cedeaza-i
alta solutie nu ai
tu stii mai bn!
ploidevise
Postat pe 27 Octombrie 2010 10:51
De la: ianna05, la data 2010-10-21 21:00:54
De la: TIGRA, la data 2010-10-13 15:06:29
De la: ianna05, la data 2010-10-08 16:07:31
De la: carabincatalinmanuel, la data 2010-10-02 18:45:48Bravo Alice ai dreptate .In sfarsit cineva care stie ce vrem noi scorpionii.Cerem chiar asa mult ????????????
fidelitate,dragoste,atentie.Numai exagerati cu zodiacele astea plsssssssssssss .Daca ar fi dupa voi scorpionii sunt cei mai ai dracului.


sunt nebuni si ai dracu! daca vor pot fi rai in adevaratul sens al cuvantului si fara sa se chinuie si se pare ca nu sunt singura care crede asta...:(


nu cred ca tine de zodie rautatea, eu sunt taur, nu sunt o fire razbunatoare si nu tin dusmanie celor ce ma supara, dar depinde in ce fel ma deranjeaza , daca ma "calca pe coada" rau atunci vad rosu in fata ochilor, si nu ma las pana nu ii platesc persoanei respective tot raul inzecit, si apropos sunt cu un scorpion si este un om minunat


hahahah..si eu sunt tot taur si am avut o experienta neplacuta cu un scorpion. Daca esti cu un scorpion probabil stii si ai vazut ca tu esti partea luminoasa a relatiei, el e cea obscura...pt ca si in horoscop se spune ca zodia scorpionului inseamna moarte iar a taurului nastere. Intre noi si scorpioni nu va fi niciodata indiferenta. Ura sau iubire...pana la moarte.
Totusi oamenii astia..sunt opusul nostru...si orice ai spune tu...in toata splendoarea lor sunt razbunatori, transanti, reci...unoeri reutaciosi. Dar daca iubesc ...sunt asa cum stii tu acum.
Eu si fostul meu, de care m-am despartit deja de 3 luni aproape nu am mai vrb decat odata decat s-a terminat. Eu faceam pe indiferenta, el pe enervatul...nici unul nu era sincer...ori ne iubim ori de uram.


ai dreptate, numai ca si sunt o fire destul de apriga, am o zicala pe care o iubesc "pierd o lupta dar niciodata razboiul", in schimb fata de el mai las de la mine, cu toate ca sunt taur incerc sa fiu mai maleabila, fata de el care cunoaste adevarul absolut si universal valabil, si nu suporta contrazicere.
visan_georgiana
Postat pe 27 Octombrie 2010 11:01
iar vorbiti de mine
carabincatalinmanuel
Postat pe 27 Octombrie 2010 18:27
De la: TIGRA, la data 2010-10-27 11:01:06
De la: ianna05, la data 2010-10-21 21:00:54
De la: TIGRA, la data 2010-10-13 15:06:29
De la: ianna05, la data 2010-10-08 16:07:31
De la: carabincatalinmanuel, la data 2010-10-02 18:45:48Bravo Alice ai dreptate .In sfarsit cineva care stie ce vrem noi scorpionii.Cerem chiar asa mult ????????????
fidelitate,dragoste,atentie.Numai exagerati cu zodiacele astea plsssssssssssss .Daca ar fi dupa voi scorpionii sunt cei mai ai dracului.


sunt nebuni si ai dracu! daca vor pot fi rai in adevaratul sens al cuvantului si fara sa se chinuie si se pare ca nu sunt singura care crede asta...:(


nu cred ca tine de zodie rautatea, eu sunt taur, nu sunt o fire razbunatoare si nu tin dusmanie celor ce ma supara, dar depinde in ce fel ma deranjeaza , daca ma "calca pe coada" rau atunci vad rosu in fata ochilor, si nu ma las pana nu ii platesc persoanei respective tot raul inzecit, si apropos sunt cu un scorpion si este un om minunat


hahahah..si eu sunt tot taur si am avut o experienta neplacuta cu un scorpion. Daca esti cu un scorpion probabil stii si ai vazut ca tu esti partea luminoasa a relatiei, el e cea obscura...pt ca si in horoscop se spune ca zodia scorpionului inseamna moarte iar a taurului nastere. Intre noi si scorpioni nu va fi niciodata indiferenta. Ura sau iubire...pana la moarte.
Totusi oamenii astia..sunt opusul nostru...si orice ai spune tu...in toata splendoarea lor sunt razbunatori, transanti, reci...unoeri reutaciosi. Dar daca iubesc ...sunt asa cum stii tu acum.
Eu si fostul meu, de care m-am despartit deja de 3 luni aproape nu am mai vrb decat odata decat s-a terminat. Eu faceam pe indiferenta, el pe enervatul...nici unul nu era sincer...ori ne iubim ori de uram.


ai dreptate, numai ca si sunt o fire destul de apriga, am o zicala pe care o iubesc "pierd o lupta dar niciodata razboiul", in schimb fata de el mai las de la mine, cu toate ca sunt taur incerc sa fiu mai maleabila, fata de el care cunoaste adevarul absolut si universal valabil, si nu suporta contrazicere.


apriga sunt si eu...mai degraba impulsiva. asta e un defect care ma caracterizeaza si nu stiu daca tine neaparat de zodia mea. Fata de el mai lasam si eu de la mine. La un moment dat lasam de tot. Era ciudat. Faceam aproape mereu ca el. Acceptam situatia ...si apoi ma apucau dracii si ii reprosam ca am ales sa fac ca el. Era aiurea ca el mereu vroia sa aiba ultimul cuvant, ca nu ma lasa sa fiu in centrul atentiei, ca vroia sa fie mereu in fata. De aici s-a terminat relatia dintre noi. In rest totul era ok.
Ca sa iti zic sincer nici nu imi mai amintesc. Stiu insa sigur ca nu l-am uitat si ca nu imi e indiferent. Il urasc sau iubesc...nu il pot ierta...si mi-e dor. Am aflat de curand...in a doua conversatie de cand ne-am separat ca si pt el e la fel, desi este cu altcineva.
ploidevise
Postat pe 31 Octombrie 2010 17:11
De la: carabincatalinmanuel, la data 2010-10-27 18:27:42iar vorbiti de mine



las ca stim ca-ti place
ploidevise
Postat pe 31 Octombrie 2010 17:13
suntem cei mai iubitori dintre toti,daca nu ne mintiti e ok
carabincatalinmanuel
Postat pe 15 Ianuarie 2011 13:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ma dispera pestele asta, eu sunt leu! 72 De la: hoppe 5 Martie 2011 14:26
femeia scorpion - barbatul leu 11 De la: CERALYNA 12 Martie 2010 09:12
merita?!!! 14 De la: valy90 20 Ianuarie 2011 17:43
*** TAROT *** 0 De la: 24 Mai 2009 13:38
ea varsator, el rac...compatibilitate 17 De la: mia200000 28 Noiembrie 2015 08:54