Setari Cookie-uri

barbatul scorpion

eu am un scorpion de 9 luni si nu este deloc asa cum s-a zis!e un baiat minunat.pot baga mana in foc pt asta deoarece l-am pus la nenumarate incercari sa vad daca merita sa-i dau increderea si dragostea mea si le-a trebut pe toate chiar mult mai bine decat speram!cat despre copii,(ai mei au divortat,tata s-a recasatorit si are o minunatie de fetita de 1 an si 9 luni)el este pur si simplu innebunit dupa surioara mea.se vede ca o iubeste la nebunie.
S-a spus ca un scorpion sta din interes.E adevarat ca eu provin dintr-o familie mai avuta decat a lui,dar niciodata nu mi-a dat banuieli.Imi arata mereu ca ma iubeste,se poarta extraordinar,ma rasfata si face tot ce poate ca sa-mi faca pe plac.ma pune mereu pe primul loc in viata lui,si ma apreciaza pt tot ceea ce fac.si cel mai important-ma sustine indierent de deciziile care le iau.Am fost un magnet de ratati pana la el Dar dupa un afemeiat,un tip cu inclinatii mari spre alcool si un pasionat de a pierde cat mai multi bani la jocurile de noroc,cred ca era cazul sa gases si un baiat bun.Fiecare regula are si exceptiile ei.Nu toti scorpionii sunt rai,asa cum nici toti pestii sunt "moi".Da,eu sunt pesti si nu sunt nici moale ,nici nu ma las manipulata.din contra,sunt tare si a dracului .Despre balante se spune ca sunt muncitoare si fidele-cunosc 4 balante de o lene si de o nesimtire incredibila.Iar prietena mea cea mai buna este o fecioara de nota 10!Cunosc 3 gemeni foooooooarte increzuti si cu un dar de a exagera lucrurile extraordinar ,dar cunosc si alti gemeni care sunt ok.
Fiecare padure cu uscaturile ei!
deea_20
Postat pe 17 Martie 2009 00:12
Da ,Cristina ai mare dreptate.Cam amplu comentariul, dar cuprinzator.Eu am un fiu scorpion ,nu-ti pot descrie relatia dintre noi decat astfel: ,,furtuna in desert "Spre comparatie,eu sunt pestisor,cuminte,tacut,principii,valori sociale.....,dar ce sa fac,il accept asa cum este pt ca este fiul meu
mery_aida
Postat pe 17 Martie 2009 12:57
sotul meu e pesti cu ascendent in scorpion,sincera sa fiu nu prea se comporta ca cei din zodia pestilor...am citit despre scorpion si l-am regasit in acele descrieri...e foarte pasional si in pat dar si in viata de zi cu zi,pune suflet in tot ceea ce face,dar e si foarte razbunator daca este nevoie...e genul de barbat care daca iarta...oricum nu uita niciodata...Nu e asa de romantic dar stie sa te faca cea mai iubita si mai dorita fiinta de pe pamant daca isi propune asa ceva...
camelusha83
Postat pe 17 Martie 2009 15:23
De la: dana_dumitrescu2006, la data 2008-12-19 20:26:14
De la: manzulina, la data 2008-12-03 10:00:30eu am auzit de la alte persoane care au avut relatii cu barbati scorpioni ca ar fii genul care in momentul in care iubesc cu adevarat o femeie, fac orice pt ea, renunta la orice, sunt capabili de orice oricat de dureros ar fi, doar pt a fii cu ea, si nu sunt genul care sa se resemneze intr-o situatie in care nu sunt fericiti, mai ales cand au optiunea de a fi fericiti langa altcineva. este adevarat??
UNDE SUNT PERSOANELE ALEA?NU ESTE DELOC ADEVARAT.SUNT INTR-ADEVAR LUCRURI LA CARE POTI SA RENUNTI DAR SUNT SI ALTELE LA CARE NU.....DEPINDE DE MATURITATEA FIECARUI BARBAT SCORPION,,,,,,,CREDETI-MA



scorpionul vede viatza foarte intunecata, si fiecare lucru care resuseste sa ii aduca lumina in ea il va pretui mai mult ca viatza insasi ... am crescut printre scorpioni, foarte multi prieteni, foarte multi iubiti, deasemenea si eu sunt si nu se compara cu nici un alt semn zodiacal :)
LadyDeea
Postat pe 17 Martie 2009 16:17
sincer depre fiecare zodie sunt argumente pro si contra ... ba ca una e mai buna ba ca cealalta nu stiu ce are si tot asa
_dulcik_
Postat pe 17 Martie 2009 20:43


Dar de calitati de ce nu vorbiti?

De parca toti am fi perfecti numai scorpionii plini de defecte.

Scorpionului ii place banul ca orisicui, dar el se zbate sa-l aibe, nu-l cerseste. Iar daca femeia ii este alaturi, il sustine, il inspira, el face lucrurile perfecte iar pe femeia de langa el o apreciaza mult fiindca-l intelege si sustine.

Deci el poate fi insiprat nu schimbat!

Hmmmm, pai asta este valabil la orice om indiferent de varsta, sex sau zodie.

Toti avem in noi putin din toate zodiile!!!
90701
Postat pe 18 Martie 2009 15:38
Iubitul meu e scorpion, de asemenea am avut multi amici scorpioni, de ambele sexe. Sunt oameni foarte puternici, ambitiosi, perseverenti, aproape invincibili. Nu se tem de nimeni si de nimic, asta pentru ca au foarte mare incredere in ei. Secretul: NU II MINTITI! Sunt razbunatori si radicali. De asemenea foarte orgoliosi si nu fac rabat de la principii! Daca le-ai castigat respectul te poti intr-adevar baza pe ei, sunt oameni extraordinari!
Cineva zicea mai sus de balante :DA, SUNT LENSE (lenea lor cronica si binecunoscuta)! Eu sunt balanta si stiu ce zic! Dar sunt cei mai buni esteti din zodiac. Rar vezi balante fara talent artistic (de orice natura ar fi el) si de asemenea balantele stiu cel mai bine sa aprecieze frumosul. Deh, patroana noastra e zeita Venus!

O zi buna !
anaise
Postat pe 20 Martie 2009 02:24
eu iubesc un scorpion si ma inteleg bine cu el.. are el anumite defecte.. dar e ceva normal nu ne-am nascut perfectii..
_dulcik_
Postat pe 20 Martie 2009 22:28
si eu iubesc un scorpion dar este extrem de orgolios, de egoist si o tine numai pe a lui. nu e loc de contrazicere in discutiile cu el, intotdeauna el e cel care are dreptate si MAI ALES, el este intotdeauna victima, in orice situatie....dar ce sa ii faci....asta este....e greu cand iubesti
helenam
Postat pe 21 Martie 2009 17:47
Mdaaa....si eu snt cu un scorpion de 3 ani jumate si ce sa zic unele se potrivesc altele nu...ma iubeste nam ce sa zic mia demonstato mereu dar nu recunoaste niciodata k a gresit...face mereu in asa fel incat eu sa ies cea vinovata el spalanduse pe maini de orice greseala facuta de el!nui place sasi ceara iertare, sa recunioasca k a gresit insa eu am avut grija sa faca si chestia asta... eu fiind tot scorpion!ne certam des dar ce sa zic...a avut momente cand am crezut k intru in pamant de nervi din cauza lui mai ales cand am probleme are prostul obicei sa se retraga mereu Scorpionului ii e bn cand si tie tie bn...cand ai probleme,te simti rau te lasa de izbeliste si reapare in peisaj cand rasare soarele!!!eu nu snt asa din contra...acest lucru nul pot intelege la el chiar dc am discutat de nenumarate ori cu el pe aceasta tema!in rest e un barbat pasional,atent si darnic... chiar daca uneori exagereaza cu figurile!!!

Postat pe 2 Aprilie 2009 10:03
salut,frumoaso,nam intrat de mult pe acest forum si am vazut ceai comentat la parerea mea despre scorpion,iti faci parerea despre carei eai cunoscut si cu care ai avut o relatie,dar asta nu te face sa spui ca toti sun egali,eu nu ma laud sau laud pe altcineva doar mam aparat pe pmine caci eu sun scorpion,si chear vreau sati zic ca prietena mea zi de zi imi zice ca ma iubeste mai mult pe zi ce trece,asa ca susu in deal e o casa ear acolo e mindra mea,sinca una in pat is foc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
nikhifor78
Postat pe 2 Aprilie 2009 17:08
acum am ajuns la concluza ca scorpionii sunt cele mai afyrisite persoane stiam asta dar nu vroiam sa cred... pur si simplu atunci cand se supara numai vb deloc cu tine... cred ca sunt cele mai rele persoane...au ei si calitatii dar cred ca prostia predomina
_dulcik_
Postat pe 3 Aprilie 2009 11:46
Eu am iubit un scorpion 12 ani de zile incontinuu (din clasa 1 ;) ) si acum sunt pe punctul de a imi parasi prietenul (de 2 ani) pentru altul, asta desigur daca el imi va da de inteles ca isi doreste acest lucru intr-un viitor apropiat.

Ii simt, dupa primele tachinari imi dau seama ca e scorpion, si sincer, pentru mine e chiar maladiva chestia asta!Nu ma mai pot gandi decat la persoana respectiva (si ma abtin cu greu sa nu fiu prea insistenta), ma comport ca un copil de clasa a 6a, nu mai nimeresc cuvintele...

Problema este ca a fi cu un scorpion presupune un foarte mare risc.Eu il vreau, el sa presupunem ca ma vrea, asta nu inseamna ca voi reusi sa scot prea mult de la el. Sexul e absolut genial (adica sincer, incomparabil cu orice altceva) cu un scorpion, ai tot timpul ce sa vorbesti (asta inseamna ca nu ai cum sa te plictisesti), e ca si cum ati avea voi un limbaj al vostru...

DAR desi toate aceste calitati te fac sa te indragostesti de nu mai poti, el se teme sa intreprinda ceva. Nu e bun nici de amant, pentru ca te gandesti tot timpul la el si ai face orice sa nu-l pierzi...De partener e ideal dar nu stiu exact cand poti sa fii sigura ca e cu adevarat al tau ...whatever, pentru scorpioance (ca mine), incercati neaparat scorpionii.
silvia_
Postat pe 5 Mai 2009 13:01
Eu tot balanta sunt iar prietenul meu este scorpion.Este genul de baiat care te iubeste si te face sa te simti iubita dar care te inteapa daca are senzatia ca are dreptate.Nu iti mai zic ca atunci cand greseste, recunoaste "destul" de greu, ast aca sa nu zic ca nu prea recunoaste si te face sa te simti vinovata, desi nu esti, dar cu toate astea il iubesc pe scorpionul meu. Este cel mai bun sot, amant, prieten, amic, dar si cel mai aprig dusman, atunci cand ii gresesti sau cand are el impresia ca i-ai gresit cu ceva.Bafta fetelor.
alice_cornelia
Postat pe 5 Mai 2009 17:39
Scuze pentru lipsa spatiilor dintre cuvinte gata, le-am corectat.
alice_cornelia
Postat pe 5 Mai 2009 17:45
http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/24247/Despre-barbati-Cum-seduci-un-barbat-dupa-zodie-/1.html
Diavolyta_
Postat pe 5 Mai 2009 17:47
sunt si eu cu un scorpion de 6 luni si am invatat destul de multe de la el! e o persoana extraordinara iar singurul defect pe care l-am observat e ca se enerveaza ft repede si e impulsiv dar daca incerc sa-l linistesc, sa-l conving ii trece repede :) ! e o persoana pe care daca stii cum sa o iei, iti poti petrece restul vietii alaturi de ea!
89mada
Postat pe 5 Mai 2009 17:50
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-05 17:47:44http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/24247/Despre-barbati-Cum-seduci-un-barbat-dupa-zodie-/1.html


daca am sta sa ii seducem in functie de zodie si sa ne cuplam cu unu dupa zodiac cred ca nici la ora asta nu as fii avut barbat
_dulcik_
Postat pe 5 Mai 2009 23:07
De la: _dulcik_, la data 2009-05-05 23:07:56
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-05 17:47:44http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/24247/Despre-barbati-Cum-seduci-un-barbat-dupa-zodie-/1.html


daca am sta sa ii seducem in functie de zodie si sa ne cuplam cu unu dupa zodiac cred ca nici la ora asta nu as fii avut barbat


daca atat te'ar duce capu' sa te iei dupa un horoscop... atunci chiar ca mi'ar parea rau pentru tine....
Diavolyta_
Postat pe 5 Mai 2009 23:10
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-05 23:10:03
De la: _dulcik_, la data 2009-05-05 23:07:56
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-05 17:47:44http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/24247/Despre-barbati-Cum-seduci-un-barbat-dupa-zodie-/1.html


daca am sta sa ii seducem in functie de zodie si sa ne cuplam cu unu dupa zodiac cred ca nici la ora asta nu as fii avut barbat


daca atat te'ar duce capu' sa te iei dupa un horoscop... atunci chiar ca mi'ar parea rau pentru tine....


pai tocmai ca eu nu cred in aberatii din astea .. horoscopu e o mare prostie.. nimic adevarat ... dar de multi cred in horoscop si daca zice acolo ca vai nu e o relatie potrivita ca nu se inteleg etc ei chiar cred in astea... mie chiar imi pare rau de ei
_dulcik_
Postat pe 6 Mai 2009 23:22
nu'mi vine sa cred cata dreptate aveti!!!si eu ies dintr'o relatie de 3 ani cu un scorpion si vreau sa iti spun mai ales tie Elena ca am trecut prin acelasi cosmar!!nu credeam in zodii pana acum dar cu un barbat scorpion nu vreau sa mai am de'a face niciodata!!! o rana greu de vindecat!!!
Micaela24
Postat pe 4 Iunie 2009 22:58
De la: Micaela24, la data 2009-06-04 22:58:42nu'mi vine sa cred cata dreptate aveti!!!si eu ies dintr'o relatie de 3 ani cu un scorpion si vreau sa iti spun mai ales tie Elena ca am trecut prin acelasi cosmar!!nu credeam in zodii pana acum dar cu un barbat scorpion nu vreau sa mai am de'a face niciodata!!! o rana greu de vindecat!!!


si toti scorpioni sunt la fel???
scorpyoW
Postat pe 4 Iunie 2009 23:01
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-05 23:10:03
De la: _dulcik_, la data 2009-05-05 23:07:56
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-05 17:47:44http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/24247/Despre-barbati-Cum-seduci-un-barbat-dupa-zodie-/1.html


daca am sta sa ii seducem in functie de zodie si sa ne cuplam cu unu dupa zodiac cred ca nici la ora asta nu as fii avut barbat


daca atat te'ar duce capu' sa te iei dupa un horoscop... atunci chiar ca mi'ar parea rau pentru tine....




BUNA IUBITA MEA
scorpyoW
Postat pe 4 Iunie 2009 23:35
luati in considerare si ce zodie sunteti voi langa un scorpion ?De aceea parerile sunt diferte ?
Ba e iubaret , ba e un afemeiat .
Eu sunt scorpion , prima mea relatie serioasa a durat 3 ani cu un alt scorpion , acelasi an , doua zile diferenta . A fost ciudat , dar pasional . A fost cea mai frumoasa relatie ,cea mai lunga , cea mai pura si inocenta , inainte de cea actuala ( sotul ) . Pai , cand eu l-am cunoscut , placeam un alt baiat si ma tineam dupa ala , stiti voi , prima iubire . Asa m-a cunoscut el , si cum nu primeam atentia dorita , m-am multumit cu scorpionul . Pusese ochii pe mine , desi toate fetele il voiau pe el , era foarte popular si arata foarte bine . Dupa 3 ani frumosi , ne-am despartit. Toata relatia noastra a fost distrusa de gelozia lui excesiva , bolnavicioasa . Stia sa iubeasca , dar si sa raneasca , pentru ca gelozia lui crestea in intensitate zi cu zi si pana la urma ma sufoca deja . Dar nu am renuntat asa usor . Am stat intr-o seara si am povestit . Mi-a zis ca sa merg pe drumul meu ca nu va merge , ca el e prea gelos , ca nu suporta sa ma salute macar un barbat pe strada . A fost si cea mai frumoasa despartire . Deja stiam ca nu voi accepta sa ma marit cu el , pentru ca era deja bolnav de gelozie . Suferea el singur . Si eu am sunat la un horoscop online la bucuresti , am dat datele de nastere , atat - mi-au spus ca nu ramanem impreuna din cauza geloziei lui .E sngurul de care imi voi aminti totusi cu drag , si e singura relatie din care am iesit fara sa sufar . La o luna dupa , l-am cunoscut pe sotul meu . Pe el nu l-am mai vazut niciodata si nu am auzit de el .
danylor29
Postat pe 6 Iunie 2009 23:44
Super tare AliaG...dak nu am retinut gresit...k o tauroiaca veritabila...sunt Pestisor si am doua prietene beton Taur ...asa k tine...super tare...felicitari pentru cele scrise.
kudika019015
Postat pe 21 Iunie 2009 15:31
By the way...stiti melodia de la VH2 se potriveste despartirii de un Scorpion...FIECARE ZI FARA TINE MA FACE SA MA SIMT DIN CE IN CE MAI BINE.
kudika019015
Postat pe 21 Iunie 2009 15:33
De la: kudika019015, la data 2009-06-21 15:33:02By the way...stiti melodia de la VH2 se potriveste despartirii de un Scorpion...FIECARE ZI FARA TINE MA FACE SA MA SIMT DIN CE IN CE MAI BINE.

bgd74
Postat pe 21 Iunie 2009 18:50
chiar mi s`a parut interesant ce am citit p aici.... abia am inceput o rel c`un scorpion si eram curioasa sa vad parerile despre ei intr`o rel. nu k as tine cont neaparat.sau k nu i`as cunoaste,deoarece si yo tot un scorpion sunt,asa k`n mare stiu la c sa ma astept din partea lui. dar park imi este putina frik sa nu fie el mai smecher k mine....dar ramane d vazut,k nu cred k o sa se lase nici unu mai prejos
FaKe_AnGeL
Postat pe 28 Iunie 2009 13:14
De la: alice_cornelia, la data 2008-10-27 13:27:41Sincer, eu una sunt intr-o relatie cu un baiat scorpion de un an si ceva si este cam asa cum l-ai descris tu mai sus, dar trebuie spus ca dupa toate scenele de gelozie pe care le poate face (cu sau fara motiv) este un baiat de nota 10.Stie sa te iubeasca si sa iti arate asta.Desi poate parea un baiat sigur pe el, rece chiar, va pot spune ca este un suflet care are mare nevoie de dragoste si de sinceritate.Este genul de barbat care vrea sinceritate, iubire , loialitate si mai ales vrea sa nu fie mintit.Nu ii place sa te joci cu el si cu sentimentele lui, vrea sa se stie iubit si sa simpta iubirea. Desi ete un baiat care nu recunoaste usor ca este indragostit, eu una am acasa un "plutonian" care stie ce si cum vreau atunci cand vreau. Stie sa iubeasca si sa se faca iubit, iar daca se intampla sa avem unele discutii in contradictoriu, lasa de la el.Cred ca baiatul scorpion este persoana ideala pentru o fata care vrea sa fie iubita cu pasiune si care nu vrea o simpla aventura. Acum, depinde si de voi fetelor.........Cert este ca stie sa iubeasca si are multa nevoie de iubire.


eu sunt exact genul de scorpion descris de tine si ma bucur ca exista femei ca tine.un sfat pt tine:cand e cu capsa pusa,nu i zi nimic(tot ce spui poate fi folosit impotriva ta).pur si simplu asculta l ca si cum ar spune o poveste,adica nu l sfida dar nici nu fi cu capul plecat.o sa i treaca imdediat iar impacarea va fi dulce tare
GreenScorpio
Postat pe 28 Iunie 2009 17:52
De la: manzulina, la data 2008-12-03 10:00:30eu am auzit de la alte persoane care au avut relatii cu barbati scorpioni ca ar fii genul care in momentul in care iubesc cu adevarat o femeie, fac orice pt ea, renunta la orice, sunt capabili de orice oricat de dureros ar fi, doar pt a fii cu ea, si nu sunt genul care sa se resemneze intr-o situatie in care nu sunt fericiti, mai ales cand au optiunea de a fi fericiti langa altcineva. este adevarat??


din partea mea da.faci orice pt cine merita.n are rost sa pierzi vremea cu cine nu trebuie,mai ales daca ceva mai bun apare la orizont.pana cand "ceva mai bun" o sa fie "cel mai bun" si atunci om la casa ta te numesti.
GreenScorpio
Postat pe 28 Iunie 2009 18:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eu,femeie-scorpion,el-rac? 4 De la: stmaria 1 Iulie 2009 09:29
... 1 De la: kudika004489 10 Aprilie 2009 16:57
Dar fata, domnisoara, femeia scorpion?? 52 De la: kudika358018 14 Iunie 2011 12:59
eu balanta,,,,el fecioara,,,,,, 31 De la: kudika_1034339 19 Octombrie 2018 11:59
Scorpion si Leu..... 3 De la: piscolino 26 Noiembrie 2011 12:12