Setari Cookie-uri

barbatul scorpion

nu am putut iesi din relatie radical decand cand am putut face in asa fel sai spun ca sunt cu altcineva,,,si sa ma comport ca si cum as fi gresit mult fata de el....stiam ca asta e singura mea sansa. Nu stiu daca poate intelege cineva dar il iubesc pe acest scorpion dar mia facut viata amara...si trebuia sa fac ceva cat mai am timp...ca timpul trece
mi-am luat inima in dinti si iam raspuns cu cel doare mai tare..ca sa pot termina
kudl
Postat pe 8 Ianuarie 2009 16:40
De la: m_m_m, la data 2008-10-18 09:34:14parerea mea,vis a vis de-un scorpion,pe care l-am cunoscut f bine..vreo n ani,e,asa cum spunea cineva mai sus,ca se implica intr-o relatie avind un interes ,nu face nimic neplanificat si nejustificat,in ceea ce-l priveste..e razbunator,si te freaca psihic,cind considera ca nu mai are nevoie de tine,si-i stai in cale,adica.face tot ce-i sta in puterea sa se debaraseze,dar iti creeza impresia ca relatia s-a rupt din vina ta,stie sa profite de pct slabe ale unui om,e ascuns...etc

si eu m-am despartit ieri de un scorpion, da cruzi is! nu credeam k e posibil sa ranesti in asa hal o persoana cu care ai stat...
Pinna
Postat pe 8 Ianuarie 2009 16:54
Sunt indragostita de peste jumatate de an de un scorpion...Acest barbat este o curiozitate si o provocare permanenta pentru mine...Introvertit si sensibil,calm la exterior dar extem de vulcanic pe interior,un barbat puternic si motivat...este cred unul din cele mai interesante semne cu care am relationat.Nu stiu cat va dura(mi-ar placea sa cred ca toata viata dar...) dar ma bucur de fiecare clipa petrecuta alaturi de elEu sunt sagetator si cred ca-mi plac misterele si faptul ca...el este atat misterios si-mi pune mereu mintea in functiune...imi da un sentiment de ceva nou permanent.Rutina este exclusa si asta-mi da o motivati in plus sa continui sa mi-l doresc aproape.Am citit diverse articole despre compatibilitate.Unele sunt pro..altele sunt contra dar tind sa cred ca indiferent de ce ar scrie,relatia o construim noi,zi de zi si sta in puterea noastra sa o facem sa fuctioneze.
The_Flame
Postat pe 8 Ianuarie 2009 19:29
auzi frumoaso,da teai uitat la tine,judecal pe acel cu care teai incolotocit,dar nu ne strica si noua imajinea adica la alti scorpioni,voi ii iubiti prea tare si nu vreti ca sai perdeti in cazul tau,apoi dupa ce vezi ca a luato razna spui ce iti trece prin cap rau,dar nimic bun,scorpionii daca vrei sa stii sunt cei mai buni parinti,in cazul barbatilor sunt foarte romantici si stiu sa faca o femee atit de fericita incit nimeni nui in stare sa o faca,si inca una is cu nasul mare si tare
nikhifor78
Postat pe 9 Ianuarie 2009 17:30
De la: nikhifor78, la data 2009-01-09 17:30:56auzi frumoaso,da teai uitat la tine,judecal pe acel cu care teai incolotocit,dar nu ne strica si noua imajinea adica la alti scorpioni,voi ii iubiti prea tare si nu vreti ca sai perdeti in cazul tau,apoi dupa ce vezi ca a luato razna spui ce iti trece prin cap rau,dar nimic bun,scorpionii daca vrei sa stii sunt cei mai buni parinti,in cazul barbatilor sunt foarte romantici si stiu sa faca o femee atit de fericita incit nimeni nui in stare sa o faca,si inca una is cu nasul mare si tare

graitor de la sine !
IATA SCORPIONUL!
PROMISScuU
Postat pe 9 Ianuarie 2009 17:57
AliaG, nu-mi vine sa cred cat de mult se potriveste tot ce ai scris,cu scorpionul meu.e incredibil
helenam
Postat pe 9 Ianuarie 2009 19:50
De la: nikhifor78, la data 2009-01-09 17:30:56auzi frumoaso,da teai uitat la tine,judecal pe acel cu care teai incolotocit,dar nu ne strica si noua imajinea adica la alti scorpioni,voi ii iubiti prea tare si nu vreti ca sai perdeti in cazul tau,apoi dupa ce vezi ca a luato razna spui ce iti trece prin cap rau,dar nimic bun,scorpionii daca vrei sa stii sunt cei mai buni parinti,in cazul barbatilor sunt foarte romantici si stiu sa faca o femee atit de fericita incit nimeni nui in stare sa o faca,si inca una is cu nasul mare si tare

Scorpionii cei mai buni parinti ?de unde?al meu fost logodnik care bineinteles e scorpion a vrut un bebe ..a aparut bebe apoi pt ca mamica lui ia zis ca nu e momentul sa facem un copil a ascultat-o si mi-a cerut sa fac avort.Eu nu amfacut avort ..pt ca nu aveam nici un drept sa omor un copil si nici nu vroiam, este singurul lucru care cu sigurantza nuam sa il fac niciodata iar scorpionul meu in care aveam incredere si pe care il iubeam m-a parasit spunandu-mi ca nu vrea sa mai auda de mine sau de copil ...deci in concluzie acest scorpion nu e bun parinte..acum nu generalizez , spunand ca toti scorpionii sunt la fel ..or fi si unii buni parinti ...si poate acei scorpioni sunt de gen feminin ....Bebe meu are 2 ani jumatate e o dulceatza de baiat ...e totul pt mine , e tot ce mi-am dorit ,dAR "TATI" lui scorpion nu s-a deranjat sa iiizica la multi ani de ziua lui sau alte chestii ...in fine ceea ce vreau sa zic e ca nu sunt deacord cu afirmatia ta "scorpionii sunt cei mai buni parinti "Cum am mai zis nu vreau sa generalizez poate or fi si scorpioni buni ...dar nu toti si nu cei mai buni!Popik,toate bune!
ElenaAlex
Postat pe 9 Ianuarie 2009 23:11
da, elena, e trista povestea ta... bine k n-am facut si eu un bebe k si scorpionul meu vroia copii... poate nu toti is asa, pina la urma depinde de inima fiecarui barbat ...
Pinna
Postat pe 10 Ianuarie 2009 17:00
heloooo
andradababe
Postat pe 10 Ianuarie 2009 17:03
Hmm, am reusit sa ma despart de 3 zile, si e ff greu...
Si ca sa fie clar, BINEINTELES ca avea ( are) si calitati, ca altfel nu stateam de nebuna atata. Dar ca sa spun ca este o zodie buna...departe de mine. Hai sa o luam asa: e buna, da numai pentru ei. Noi restul suferim si trebuie sa ii suportam.

Postat pe 13 Ianuarie 2009 12:44
da, ori suntem ca ei, ori avem o rabdare de fier, sau...suntem insensibile
helenam
Postat pe 13 Ianuarie 2009 20:32
aliaGe perfect ceea ce ai scris .....si da asa suntem noi taurii nu ca mai prosti ci mai iubareti dam totul intr-o relatie si in final pierdem totul asta e va veni si timpul nostru va pup
nora_ele
Postat pe 14 Ianuarie 2009 16:47
Taurii cand se arunca, apoi se arunca sinucigas in relatii :) Iata, in loc sa ma bucur ca am scapat, sunt in plina depresie si sufar. Si asta nu ca am uitat, am iertat sau ca trec peste, ci pentru ca proverbul : Rau cu rau dar mai rau fara rau - ne da idee de dependenta pe care ne-o induc scorpionii ..

Postat pe 15 Ianuarie 2009 10:11
De la: AliaG, la data 2009-01-15 10:11:48Taurii cand se arunca, apoi se arunca sinucigas in relatii :) Iata, in loc sa ma bucur ca am scapat, sunt in plina depresie si sufar. Si asta nu ca am uitat, am iertat sau ca trec peste, ci pentru ca proverbul : Rau cu rau dar mai rau fara rau - ne da idee de dependenta pe care ne-o induc scorpionii ..

Asa e ,sunt taur si ai dreptate,mereu "m-am aruncat" cu totul intr-o relatie...am fost cu un scorpion , dupa cum am mai zis , timp de vreo 5 ani, avem si un bebi impreuna de care nu ii pasa ...Am suferit enorm de mult, m-a marcat enorm de mult toate relatia asta ... acum .am intalnit pe alcineva, si ca o ironie a vietii daca pot spune asa , tot scorpion e.Am zis ca o sa fie ok ....dar dupa 2 sapt si-a aratat fatza de "scorpion"....in fine ...nu generalizez, nu acuz, nu jignesc, dar scorpionii pe care eu i-am intalnit sunt la fel exact cum au fost descrisi pe acest forum ....Niste nenorociti, afemeiati and etc.Poate au si ei partiile lor bune ..dar daca sunt, sunt putine.O seara buna tuturor!
ElenaAlex
Postat pe 15 Ianuarie 2009 21:35
eu in schimb nu imi pot da seama prin ce anume reusesc sa ne induca acea dependeta de ei. ce fac???
helenam
Postat pe 16 Ianuarie 2009 16:04
Eu nu il vad asa cum il vedeti voi pe barbatul scorpion. Sunt de aproape un an cu el si Nu prea are nimic din "calitatile " insirate de voi..intradevar cand vrea sa fie rau..E RAU!! ca persoana...dar asta numai in cazul in care fac eu pe mironosita (adica ma comport ca o femeie ) Dar in rest ma iubeste si ma apreciaza cum nu am mai intalnit pana acum, si ma sustine in tot ceea ce fac legat de viata mea profesionala, imi impartaseste ideeile , locuim impreuna de cand ne-am cunoscut. Nu am simtit niciodata ca ar sta cu mine pentru vreun interes anume decat acela de a se simti in siguranta si a i se oferi liniste sufleteasca deplina ( pe care de altfel mi-a si spus ca i-o ofer) o singura data ne-am certat rau de tot din cauza stressului si a unor nervi facuti in urma pierderii unui avion si a unor cuvinte foarte urate spuse din partea lui ( nu injuraturi)...la care m-am enervat atat de tare incat am dat un picior la valiza si am iesit afara,dupa care a venit dupa mine si a stiut sa ma linisteasca, asa cum si eu il linistesc si il calmez cand e el nervos.In orice caz micile ciondaneli care mai exista se transforma rapid in glume care ne fac sa radem de uitam absolut tot ce s-a intamplat vreodata. E cel cu care ma visam sa ajung cand eram mica, si cel in voia caruia m-am lasat. Am avut mari indoieli la inceput, neincredere,paranoia,etc, pe care mi le-a anulat usor usor,si pur si simplu m-am lasat dusa de val gen "Ce se poate intampla??

Acum...eu ii inteleg partea rea pentru ca stiu ca vrea sa se simta om,fiinta....nu numai el pentru toti...si chiar nu ii pasa absolut deloc daca il raneste pe celalalt, nu stiu daca o face constient sau inconstient...Dar imi place si parte lui evil...nu ar mai avea farmec...nu imi place excesiv nu ma intelegeti gresit,adica nu sa abuze de intelegearea si rabdarea mea (care e foooooaarte mareee),dar are dreptul sa se simta in viata. :)eu sunt pesti..... Pesti + Scorpion = For me ?!? it's the best combination EVER!!


MACHE LAV!!! NOT VAARR!!
Rorry
Postat pe 18 Ianuarie 2009 12:35
auzi bai fat frumos tu si faci multe comentarii,,sus in deal eo casa ear acolo e mindra mea,,,
nikhifor78
Postat pe 18 Ianuarie 2009 12:41
paoate ai si dreptate dar in general noi toti nu suntem sfinti,inainte,parintii nostrii bunicii nu se mai uitau la zodii si taraeau impreuna pina la moarte si aveau cite 12 copii,azi lumea prea mult atrage atentie la toate chestiile astea,eu nu judec pe nimeni si nu vreau astai parerea mea,,,,sus in deal e o casa ear acolo e mindra mea,,,
nikhifor78
Postat pe 18 Ianuarie 2009 12:46
mda...
helenam
Postat pe 19 Ianuarie 2009 18:03
sunt maritata cu un scorpion de 11 ani este cel mai romantic si cel mai pasional barbat mereu misterios trebiue sa tii flacara aprinsa tot timpul sa nu lasi garda jos cel mai bun tatic dar ca sa faca toate astea trebuie sa te iubeasca din tot sufletul si sa nu fii moale ca isi pierde interesul
iaxinia
Postat pe 26 Ianuarie 2009 09:44
ma gandesc,,daca eram la inceputul relatiei mele ..si citeam acest topic ..fugeam de rupeam pamantul.acum?prea tarziu sunt topita dupa scorpionul meu..care are parti rele dar si eu am,care oricum le compensam..asa e in viata nu?..sunt destule chestii adevarate in descriere..si sper sa nu ajung la terapia din pricina coditei lui si mai stiu ca daca ash indrazi sa l ranesc ash incurca rau..dar pana atunci ...dragoste mare

peste+scorpion
tonikana
Postat pe 26 Ianuarie 2009 11:25
scorpionii..............doar niste barbati atat, nimic mai mult ! conteaza zodia lui ? important e ce si cum suntem noi ....fetele!
th
Postat pe 5 Februarie 2009 01:29
asa e ai dreptate..si eu sunt tot gemeni si iubitul meu este scorpion..la incepit eram geloasa pentru ca vedeam cate fete roiau in jurul lui insa acum mam linistit...stiu ca ma iubeste..cum ai spus si tu relatia noastra era destinata esecului dar din fericire nu este asa ma bucur ca sunt singua persoana care il poate calma si il poate face sa vada limpede cum stau lucrurile..tin sa spun ca atunci cand se enerveaza este rau....nu este imposibil barbatul scorpion insa trebuie sa inveti cum sal citesti si apoi sa inveti sa te porti cu el...bafta fetelor eu am reusit
cristina_laly
Postat pe 5 Februarie 2009 13:48
u
marianoana83
Postat pe 5 Februarie 2009 22:00
Mai fetelor voi spuneti numai lucrurile rele ( sau asa vi se par voua ) , sunt si eu scorpion si va spun ca sunt tot atate lucruri bune cat cele rele pe care le-ati tot spus , voi nu ati descoperit nici unul ?

Cele care nu ati cunoscut inca un ,, scorpion " cred ca ar trebui incercat , nu cred ca veti ramane chiar atat de marcate cu spun ele ....




Bafta ....

Postat pe 7 Februarie 2009 08:42
hmm...am o relatie cu un scorpion de un an jumate..si in plus cand l-am cunoscut divortase de 8 luni de sotia lui care il inselase...asa ca inchipuiti-va ca am cunoscut un barbat de gheata care insa in pat lasa garda jos...m-ami ndragostit nebuneste de el...il ador si cu multa rabadare si iubire l-am transformat...ador misterul lui, .imi place ca ma domina, ca e calm si afectuos dar stiu singura care ii e limita...poate are toate defectele care le-ati spus dar sunt percepute total gresit...nu face niciodata complimente pt ca in el in general te considera cea mai frumoasa...femeia pe care o alege scorpionul in opinia lui e cea mai frumoasa dupa planeta...insa iti va spune cand nu-i place tocmai pt a reveni la ceea ce-i place lui...nu se exteriorizeaza pt ca gandurile lui sunt foarte profunde si nu e sigur ca tu il vei intelege, ..este ffff gelos din frik de a te pierde....de cele mai multe ori e f preocupat de propira lui viata si nu vrea sa te oboseasca povestinudu0ti depsre problemele lui de la servici insa daca vei discuta cu el va fi ok...nu pare sa te asculte si sa te spijine pt ca el nu se baga in viata ta...iti cere acelasi lucru...e independent in orice activitate si respecta asta...dk te crezi desteapta si vrei sa-i arati mai bine lasa-l
...iubeste cu intensitate maxima si e un om de nadejde dk esti ceea ce cauta el, dk il intelegi si il accepti asa cum e...nu-i reprosa nik pt ca in fond nu te obliga nimeni sa fi cu el...dk iti convine ramai daca nu nu...si ink ceva...sunt absolut convinsa ca un scorpion caruia i-ai gresit teva face sa platesti....eu il ador si sper sa ramenm o viata impreuna...oricum schimbati-va percepti dragele mele...barbatii nu sunt chiar asa de rai cum credem noi...dk nu fac cum vrei noi nu inseamna ca sunt nenorociti...
ania18
Postat pe 10 Februarie 2009 15:11
iubitul meu e scorpion si chiar ne intelegem foarte bine... suntem impreuna de 2 ani si azi face 2 ani si o luna .... desi au fost si bune si rele inca suntem impreuna fericitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
_dulcik_
Postat pe 24 Februarie 2009 21:11
Auzi tu draga nikhifor78, da m-am uitat la mine ..si ma uit zi de zi ...credema.Dar intrebarea e , tu te-ai uitat la tine?In primul rand se vede din ce categorie a renumitilor scorpioni faci parte.Nu vreau sa jignesc pe nimeni si nici nu am jignit in nici un mess pe acest forum.Nu m-am legat de funduletzul nimanui si nu vad de ce o faci tu?Te simti cumva cu musca pe caciula, cum s-ar zice?Nu inteleg ..Stii cineva a deschis si a propus subiectul "barbatul scorpion" pe acest forum si fiecare are dreptul la replica.Eu nu am generalizat in messu-rile mele ci am vb fara sa ma aflu in treaba despre experientza mea despre barbatul scorpion ..nimik mai mult.Nu vad prob ta de vii acum cu replica ta :" tu te-a(tu ai scris "teai",corect e te-ai)i uitat la tine"?M-am uitat si ma uit ...si credema fara lipsa de modestie , sunt de mii de orim mai buna,(aici ma refer la caracter si suflet), decat fostul meu scorpion.Toate bune iti doresc draga si ...te rog pe viitor fara jigniri ..asta doar daca nu vreai sa arati ..cine sunt " scorpionii" cu adevarat ..sa iti faci o caracterizare ...te pop!
P.S.:mesaj pt nikhifor78!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ElenaAlex
Postat pe 1 Martie 2009 19:35
OK deci femeile fecioara si barbatii scorpion sunt cei mai huliti prin toate topicurile de pe aici....
Oare din cauza ca ei au personalitate ?....
Oare sunt fecioara din cauza ca am avut doi bunici scorpion ?
ocs
Postat pe 2 Martie 2009 22:00
asta depinde numai de caracterul fiecaruia.. nu poti sa judeci un om dupa zodie
_dulcik_
Postat pe 3 Martie 2009 21:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce gandesti, urmeaza sa ti se intample?! 52 De la: geanygeany70 23 Iulie 2010 17:40
eu gemeni si el sagetator 5 De la: Raky 12 August 2009 14:24
ce parere aveti despre femeile Sagetator ? 26 De la: ubita_mea2003 15 Martie 2012 23:02
Relatia: femeia taur-barbatul leu 6 De la: kudika002180 1 Noiembrie 2009 08:58
Barbati nascuti pe 3 septembrie 1977... 6 De la: Amora 16 Mai 2009 18:57