Setari Cookie-uri

PRO sau CONTRA legalizarii prostitutiei?

Medicamentele de sida care se dau si la noi sunt din Statele Unite ale Americii....Si cu toate astea mor oamenii de sida pe capete....
Baiat_Rezervat
Postat pe 8 Februarie 2009 02:38
De la: Baiat_Rezervat, la data 2009-02-08 02:34:53eu sunt contra legalizarii prostitutiei. De ce? Am vaut cu ochii mei bolnavi de sida.95 la suta din ei sunt tigani.Parintii mei lucreaza la un spital cu boli infectioase care are si o sectie de sida.prostituatele isi iau tratamentul de sida si ies pe strada la prostitutie.... .Acolo unde nu este carte si cultura este si multa prostie si boala pandeste la orice pas.solutia care este? sa educam tiganii si sa le facem o meserie sau sa le dam frau liber prostitutiei?Cred ca mai bine ii bagam in scoli si ii educam.....


Iti multumesc din suflet. poate si fetitza care "lucreaza in domeniu" va citi aceste randuri...oare ea a iesit reodata din tara? oare stie ce inseamna asta? Cume posibil sa insinueze ca e ok ca tinerii sa-si inceapa viata sexuala apeland la ... infectele alea..?
mrskattousa
Postat pe 8 Februarie 2009 02:38
Sunt constienta de bolile care ne inconjoara...imi fac teste regulat, cu toate ca am un iubit stabil, si cu toate astea...unii sunt ignoranti si daca da bine, de ce nu? Good luck tie, aia mica care iubeste uraste traieste...in necunostinta de cauza...
mrskattousa
Postat pe 8 Februarie 2009 02:41
Draga mea,daca fiul meu va vedea un bordel la coltul strazii mami va avea suficient creier sa-i raspunda ce-i acolo iar peste ani sunt sigura ca va sti ce sa aleaga....Dar tu ce vei face cand fiul tau te va intreba de ce se saruta nenea cu nenea sau tanti cu tanti...vei impusca homosexualii sau prostituatele????
Si inca ceva...decat un tanar sa ramana virgin pana la o varsta inaintata ,sa fie complexat si cine stie ce sa mai faca apoi....nu mai bine merge la tanti de la bordel ?
Si da am iesit de foarte multe ori din tara....si coincidenta face ca nu de mult timp m-am intors din Belgia si Olanda...asa ca.........te rog.....
Cred ,cu scuzele necesare ca ai ceva frustrari....
iubesc_urasc_traiesc
Postat pe 8 Februarie 2009 02:41
Ai avut vreodata prieteni gay? Ti se pare un stigmat sa fii gay? Este o boala in perceptia ta? Iti spun din experienta ca sunt oameni ca noi toti, poate mai sensibili si mai buni...
mrskattousa
Postat pe 8 Februarie 2009 02:46
De la: mrskattousa, la data 2009-02-08 02:38:04
De la: Baiat_Rezervat, la data 2009-02-08 02:34:53eu sunt contra legalizarii prostitutiei. De ce? Am vaut cu ochii mei bolnavi de sida.95 la suta din ei sunt tigani.Parintii mei lucreaza la un spital cu boli infectioase care are si o sectie de sida.prostituatele isi iau tratamentul de sida si ies pe strada la prostitutie.... .Acolo unde nu este carte si cultura este si multa prostie si boala pandeste la orice pas.solutia care este? sa educam tiganii si sa le facem o meserie sau sa le dam frau liber prostitutiei?Cred ca mai bine ii bagam in scoli si ii educam.....


Iti multumesc din suflet. poate si fetitza care "lucreaza in domeniu" va citi aceste randuri...oare ea a iesit reodata din tara? oare stie ce inseamna asta? Cume posibil sa insinueze ca e ok ca tinerii sa-si inceapa viata sexuala apeland la ... infectele alea..?
Cu placere.. cred ca esti o tipa mai dezgetata si inteligenta in acelasi timp... Din cate stiu eu amsterdam-ul este capitala sexului.... cu alte cuvinte este orasul in care lucrurile scapa de sub control foarte usor...... Produsul final al prostitutiei este moartea... Unde nu este cultura omul se degradeaza si ajunge sa practice ocultismul adica sa se inchine la satana si infinal ajung la razboi.In tarile slab dezvoltate sunt cele mai numeroase razboaie si viata este foarte scurta......
Baiat_Rezervat
Postat pe 8 Februarie 2009 02:48
De la: mrskattousa, la data 2009-02-08 02:46:00Ai avut vreodata prieteni gay? Ti se pare un stigmat sa fii gay? Este o boala in perceptia ta? Iti spun din experienta ca sunt oameni ca noi toti, poate mai sensibili si mai buni...



Cred ca pentru tine este deja o ora tarzie...deja nu mai intelegi ce trebuie...
de la "aia mica" care iubeste_uraste(prostia)_traieste..
Si da ,am prieteni gay...
Ca sunt fata buna la ceas de seara iti explic ce am vrut sa zic...asa cum va vedea fiul meu un bordel ,asa va vedea si homosexuali...acum intelegi?
iubesc_urasc_traiesc
Postat pe 8 Februarie 2009 02:50
De la: Baiat_Rezervat, la data 2009-02-08 02:48:31
De la: mrskattousa, la data 2009-02-08 02:38:04
De la: Baiat_Rezervat, la data 2009-02-08 02:34:53eu sunt contra legalizarii prostitutiei. De ce? Am vaut cu ochii mei bolnavi de sida.95 la suta din ei sunt tigani.Parintii mei lucreaza la un spital cu boli infectioase care are si o sectie de sida.prostituatele isi iau tratamentul de sida si ies pe strada la prostitutie.... .Acolo unde nu este carte si cultura este si multa prostie si boala pandeste la orice pas.solutia care este? sa educam tiganii si sa le facem o meserie sau sa le dam frau liber prostitutiei?Cred ca mai bine ii bagam in scoli si ii educam.....


Iti multumesc din suflet. poate si fetitza care "lucreaza in domeniu" va citi aceste randuri...oare ea a iesit reodata din tara? oare stie ce inseamna asta? Cume posibil sa insinueze ca e ok ca tinerii sa-si inceapa viata sexuala apeland la ... infectele alea..?
Cu placere.. cred ca esti o tipa mai dezgetata si inteligenta in acelasi timp... Din cate stiu eu amsterdam-ul este capitala sexului.... cu alte cuvinte este orasul in care lucrurile scapa de sub control foarte usor...... Produsul final al prostitutiei este moartea... Unde nu este cultura omul se degradeaza si ajunge sa practice ocultismul adica sa se inchine la satana si infinal ajung la razboi.In tarile slab dezvoltate sunt cele mai numeroase razboaie si viata este foarte scurta......


mrskattousa
Postat pe 8 Februarie 2009 02:51
First of all...nu era vb aici despre gay...si second of all ti-am spus parerea mea...as impusca prostituatele, nici decum homosexualii (cu doi i,din nou)
mrskattousa
Postat pe 8 Februarie 2009 02:53
De la: mrskattousa, la data 2009-02-08 02:51:04
De la: Baiat_Rezervat, la data 2009-02-08 02:48:31
De la: mrskattousa, la data 2009-02-08 02:38:04
De la: Baiat_Rezervat, la data 2009-02-08 02:34:53eu sunt contra legalizarii prostitutiei. De ce? Am vaut cu ochii mei bolnavi de sida.95 la suta din ei sunt tigani.Parintii mei lucreaza la un spital cu boli infectioase care are si o sectie de sida.prostituatele isi iau tratamentul de sida si ies pe strada la prostitutie.... .Acolo unde nu este carte si cultura este si multa prostie si boala pandeste la orice pas.solutia care este? sa educam tiganii si sa le facem o meserie sau sa le dam frau liber prostitutiei?Cred ca mai bine ii bagam in scoli si ii educam.....


Iti multumesc din suflet. poate si fetitza care "lucreaza in domeniu" va citi aceste randuri...oare ea a iesit reodata din tara? oare stie ce inseamna asta? Cume posibil sa insinueze ca e ok ca tinerii sa-si inceapa viata sexuala apeland la ... infectele alea..?
Cu placere.. cred ca esti o tipa mai dezgetata si inteligenta in acelasi timp... Din cate stiu eu amsterdam-ul este capitala sexului.... cu alte cuvinte este orasul in care lucrurile scapa de sub control foarte usor...... Produsul final al prostitutiei este moartea... Unde nu este cultura omul se degradeaza si ajunge sa practice ocultismul adica sa se inchine la satana si infinal ajung la razboi.In tarile slab dezvoltate sunt cele mai numeroase razboaie si viata este foarte scurta......


Stau intr-o zona frecventata de prostituate si de fiecare data cand trec pe acolo(statie de autobuz) vad o alta persoana.... si de nenumarate ori politia trece pe acolo.. nici macar nu au curajul sa mearga de mana cu clientul pana la locul cu pricina ca le prinde politia... stau in statii de autobuz ca sa se piarda in multime...
Baiat_Rezervat
Postat pe 8 Februarie 2009 02:56
Reciteste...deja imi pierd rabdarea...nu am zis homosexualii ci "va vedea si homosexuali!
Iar daca ai impusca prostituatele..aici ai tu o problema...pana la urma...fiecare isi face viata asa cum vrea....ca unii aleg calea asta e doar problema lor...
iubesc_urasc_traiesc
Postat pe 8 Februarie 2009 02:59
ce m-as fi facut fara tine...
mrskattousa
Postat pe 8 Februarie 2009 03:05
De la: mrskattousa, la data 2009-02-08 03:05:01 ce m-as fi facut fara tine...[/quote



Doamne,incepi sa-mi placi....ai reusit sa intelegi??? Faci progrese...chiar ma uimesti...sa ne cinstim pentru asta
iubesc_urasc_traiesc
Postat pe 8 Februarie 2009 03:08
legat de homosexuali prostitutie si lesbiene..... In majoritatea tarilor din uniunea europeana datorita homosexualitatii si lesbianismului oamenii au uitat cum se fac copiii si au venit la noi in tara ca sa ii adopte...... De ce au venit? pentru ca copii nu se pot face intre persoane de acelasi sex.... tare mie frica sa nu ajungem si noi ca tarile din uniunea europeana....
Baiat_Rezervat
Postat pe 8 Februarie 2009 03:10
ma uimeste ca o femeie este de acord ca femeia sa devina bun de consum...cu acte in regula chiar!
mrskattousa
Postat pe 8 Februarie 2009 03:12
Dragule,"Te pup cu limba in gura" pana la urma este alegerea lor ,daca adopta sau nu....Nu esti tu asa darnic si salvezi miile de pusti din orfelinate??Sti cat da statul roman pe zi la un copil dintr-un centru de plasament???7 RON!!!! un copil se poate hrani cu banii astia pe zi in Romania?????
iubesc_urasc_traiesc
Postat pe 8 Februarie 2009 03:16
De la: mrskattousa, la data 2009-02-08 03:12:07ma uimeste ca o femeie este de acord ca femeia sa devina bun de consum...cu acte in regula chiar!
Cred ca atunci cand o femeie devine bun de larg consum o face doar pentru bani.De ce? Pentru ca se castiga bani frumosi si fara transpiratie.. asta-i singurul motiv.... vreau sa vad si eu omul ala care nu vrea sa fac bani fara sa transpire..... sau sa transpire cat mai putin si sa faca bani multi.....
Baiat_Rezervat
Postat pe 8 Februarie 2009 03:19
STII
mrskattousa
Postat pe 8 Februarie 2009 03:19
De la: mrskattousa, la data 2009-02-08 03:12:07ma uimeste ca o femeie este de acord ca femeia sa devina bun de consum...cu acte in regula chiar!


Decat sa fie batute,ucise sau bolnave pe marginea drumului mai bine sa fie acolo...cica se zice sa alegem dintre un rau si allt rau...raul "mai bun"....tare mandra as fi de tine daca ai intelege ce am vrut sa zic...
O seara buna draga mea...chiar imi pici bine...
iubesc_urasc_traiesc
Postat pe 8 Februarie 2009 03:19
o seara buna si tie, la mine e dimineata..aici intr-o tara unde nu se pune problema legalizarii prostitutiei si unde fiecare intra cu analizele la zi...
mrskattousa
Postat pe 8 Februarie 2009 03:23
De la: iubesc_urasc_traiesc, la data 2009-02-08 03:16:06Dragule,"Te pup cu limba in gura" pana la urma este alegerea lor ,daca adopta sau nu....Nu esti tu asa darnic si salvezi miile de pusti din orfelinate??Sti cat da statul roman pe zi la un copil dintr-un centru de plasament???7 RON!!!! un copil se poate hrani cu banii astia pe zi in Romania?????
Eu ma gandesc ce s-ar intampla daca fiecare tanar barbat s-ar duce sa dea cate 500 de euro sau 100 de ron pe luna sau de cate ori merge la o protituata la un orfelinat ca si donatie.. cum am facut eu(nu vreau sa ma laud).. au fost luni cand am dat si 60 de ron si am dat o combina muzicala si lucruri personale ....dar de cele mai multe ori am dat bani. cum iti alegi asa traiesti... daca societatea incurajeaza prostitutia vor creste prostituate de mici... daca incurajeaza cultura si meseria vor creste mesteri de mici....
Baiat_Rezervat
Postat pe 8 Februarie 2009 03:26
Multa bafta la urmatoarele analize periodice...sa nu-ti fi fugit iubitelul la una de pe margine drumului sa-ti faca un "cadou" ca dehh nu este buna legalizarea prostitutiei!!!
Asta n-o lua chiar personal si nu plange tare ,faci riduri ...
O dimineata excelenta
iubesc_urasc_traiesc
Postat pe 8 Februarie 2009 03:27
Mai mult ca sigur ca statul noi il reprezentam..oamenii de rand....
Baiat_Rezervat
Postat pe 8 Februarie 2009 03:28
ai scos-o si de data asta
mrskattousa
Postat pe 8 Februarie 2009 03:30
m-ai convins...u're legal now iubesc traiesc...whatever!
mrskattousa
Postat pe 8 Februarie 2009 03:31
multumesc mult.... aveam nevoie de incurajari...
Baiat_Rezervat
Postat pe 8 Februarie 2009 03:31
Dragule "te pup cu limba in gura" foarte frumos gestul tau,toti poate facem lucruri de genul dar,..atat in Spania,Italia,Belgia,Olanta etc prostitutia este legala asta nu inseamana ca nu mai au oameni de cultura sau buni meseriasi.Pana la urma este vorba de ce isi alege fiecare om...daca va alege sa invete si sa faca ceva cu viata lui de bine daca va alege sa si-o traga la coltul strazii iar este decizia fiecaruia...sa nu ai tu senzatia ca daca o pustoaica de 16 ani va vedea un bordel va vrea sa lucreze acolo.Depinde doar de educatie..
iubesc_urasc_traiesc
Postat pe 8 Februarie 2009 03:34
De la: mrskattousa, la data 2009-02-08 03:31:48m-ai convins...u're legal now iubesc traiesc...whatever!

Draga mea,eu oricum sunt in legalitate cu ce fac.
Oricum cred ca este mai bine pentru ele sa se legalizeze...gadeste-o la rece si vei vedea ca asa e....pana la urma mi-e fix 0 daca deschid bordeluri sau si-o trag prin parcari....dar hai sa nu mai judecam..fiecare face ce vrea cu viata lui iar daca ele asa au considerat ca trebuie sa faca sa ne gandim la ele...ca la oameni...pentru ca inainte de meseria ce-o fac...si de imaginea lor ..sunt oameni!!!!!!!
iubesc_urasc_traiesc
Postat pe 8 Februarie 2009 03:41
De la: iubesc_urasc_traiesc, la data 2009-02-08 03:34:34Dragule "te pup cu limba in gura" foarte frumos gestul tau,toti poate facem lucruri de genul dar,..atat in Spania,Italia,Belgia,Olanta etc prostitutia este legala asta nu inseamana ca nu mai au oameni de cultura sau buni meseriasi.Pana la urma este vorba de ce isi alege fiecare om...daca va alege sa invete si sa faca ceva cu viata lui de bine daca va alege sa si-o traga la coltul strazii iar este decizia fiecaruia...sa nu ai tu senzatia ca daca o pustoaica de 16 ani va vedea un bordel va vrea sa lucreze acolo.Depinde doar de educatie..
multumesc.Cei din tarile europene practicand prostitutia lesbianismul si homosexualitatea in scara larga orfelinatele sunt pe cale de disparitie si nu mai au cui sa dea banii decat la prostituate.ei daca nu infiaza copii de la noi mesterii lor si oamenii de cultura se sting.Intrebarea care se pune este:
Care vor fi urmatorii mesteri si oameni de cultura daca ei nu mai fac copii? Si uite asa ei devin o rasa pe cale de disparitie din cauza ca nu mai fac copii.. si daca ai de toate nu este bine.... Este foarte usor sa treci dintr-o extrema in alta si sa oscilezi intre cele doua.. cel mai greu insa este sa pastrezi cale de mijloc... In concluzie.... nici sa ai prea mult si sa nu stii ce sa faci cu ce ai dar nici sa fii sarac lipit pamantului...
Baiat_Rezervat
Postat pe 8 Februarie 2009 03:49
De la: iubesc_urasc_traiesc, la data 2009-02-08 03:41:27
De la: mrskattousa, la data 2009-02-08 03:31:48m-ai convins...u're legal now iubesc traiesc...whatever!

Draga mea,eu oricum sunt in legalitate cu ce fac.
Oricum cred ca este mai bine pentru ele sa se legalizeze...gadeste-o la rece si vei vedea ca asa e....pana la urma mi-e fix 0 daca deschid bordeluri sau si-o trag prin parcari....dar hai sa nu mai judecam..fiecare face ce vrea cu viata lui iar daca ele asa au considerat ca trebuie sa faca sa ne gandim la ele...ca la oameni...pentru ca inainte de meseria ce-o fac...si de imaginea lor ..sunt oameni!!!!!!!


Pana la urma,acum de la femeie la femeie, de ce tii cu ele? incerc sa-mi explic si nu vad nici un motiv. De ce nu se duc la munca? Sapa dom'le, fa orice, dar nu te prostitua, si mai presus de atat nu distruge viata altor oameni din ignoranta! multe dintre ele n-au mai intrat intr-un spital de secole...Hai sa-ti spun cum sta treaba in abu dhabi: exista prostituate, datorita faptului ca sunt f multi pakistanezi care ar manca o femeie (la propriu), iar singura metoda de a reduce rata violurilor (la zero daca se poate) este acceptarea prostitutiei...dar nu este LEGALA! Nu inteleg de ce trebuie legalizata prostitutia??? No way! mai ales in Romania...
mrskattousa
Postat pe 8 Februarie 2009 03:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Eu peste- el leu 7 De la: kudika069834 5 Octombrie 2009 19:14
Eu Rac si el Gemeni 5 De la: didi64 29 Iulie 2010 17:20
compatibilitate zodii 28 De la: melka 6 Decembrie 2009 16:22
Credeti in vrajitorii,farmece,ghicitoate,shicit in carti si chestii de genul? 41 De la: eliane 29 Aprilie 2011 01:15
eu 5 De la: tmihaelita 2 August 2010 15:52