Setari Cookie-uri

PRO sau CONTRA legalizarii prostitutiei?

De la: mrskattousa, la data 2009-02-08 03:50:30
De la: iubesc_urasc_traiesc, la data 2009-02-08 03:41:27
De la: mrskattousa, la data 2009-02-08 03:31:48m-ai convins...u're legal now iubesc traiesc...whatever!

Draga mea,eu oricum sunt in legalitate cu ce fac.
Oricum cred ca este mai bine pentru ele sa se legalizeze...gadeste-o la rece si vei vedea ca asa e....pana la urma mi-e fix 0 daca deschid bordeluri sau si-o trag prin parcari....dar hai sa nu mai judecam..fiecare face ce vrea cu viata lui iar daca ele asa au considerat ca trebuie sa faca sa ne gandim la ele...ca la oameni...pentru ca inainte de meseria ce-o fac...si de imaginea lor ..sunt oameni!!!!!!!


Pana la urma,acum de la femeie la femeie, de ce tii cu ele? incerc sa-mi explic si nu vad nici un motiv. De ce nu se duc la munca? Sapa dom'le, fa orice, dar nu te prostitua, si mai presus de atat nu distruge viata altor oameni din ignoranta! multe dintre ele n-au mai intrat intr-un spital de secole...Hai sa-ti spun cum sta treaba in abu dhabi: exista prostituate, datorita faptului ca sunt f multi pakistanezi care ar manca o femeie (la propriu), iar singura metoda de a reduce rata violurilor (la zero daca se poate) este acceptarea prostitutiei...dar nu este LEGALA! Nu inteleg de ce trebuie legalizata prostitutia??? No way!

De la femeie la femeie..nu tin cu ele neaparat ,ca nu se duc la munca...e alegerea lor si daca asta vor sa faca macar s-o faca cat de cat in siguranta...si inca ceva...in copilarie am avut o prietenea...nah timpul a trecut drumurile s-au despartit eu mi-am ales calea mea...ea a ales calea "aia" acum 2 ani...cand m-am intors din vacanta am aflat de la bunica mea ca a fost omorata...la 22 de ani....undeva prin Pitesti..si da se prostitua ...deci.....decat sa fie omorate pe strada,sa fie pline de boli,sa "munceasce" pentru pesti mai bine intr-un mediu organizat...acum nu sunt atat de naiva sa cred ca legalizarea prostitutiei va fi mana cereasca...dar...macar ar fi un rau mai putin rau....
Si pana la urma e alegerea barbatilor cat si a femeilor daca vor sa intre in acele locuri..ok...daca fiul meu va vedea un bordel...ok..ii voi explica ce-i acolo...si iar va fi decizia lui daca va intra sau nu...
O dimineata buna..si..data viitoare dau o cafea...
iubesc_urasc_traiesc
Postat pe 8 Februarie 2009 03:59
Da ! sunt pentru , nu de acum m-am gindit la asta de multi ani. Sigur ca barbatii au unele curiozitati daca le putem spune asa dar familia e sfinta(sau asa ar trebui sa fie) E bine sa se stie, sau mai bine zis : Fiecare la locul sau. Nu am nimic impotriva fiecare face ce vrea dar nu pe pielea altuia.
taurita61
Postat pe 8 Februarie 2009 04:57
draga laurathegirl ¡¡bietele panarame¡¡ cum le spui tu sint tot femei si printre ele sint si foarte frumoase dar batute de soarta,eu nu imi dau cu parerea pro sau contra despre cum sa fie sau ce sa fie pentru ca nu ma simt in masura sau cel putin pe mine nu ma afrecteaza cu nimic daca se legalizeaza sau nu, eu nu caracterizez omul dupa ce meserie are ci dupa suflet, sint unele vip-e (cum le spune prietena mea) care si-o trag pentru bani sau interes ce alea nu sint ¡¡panarame¡¡ sau altele care isi trag ele amanti platiti alea nu sint ¡¡panarame¡¡?
klaudia_32
Postat pe 8 Februarie 2009 05:35
Daca s ar legaliza prostitutia ar ajuta astfel traficul de persoane (inclusiv copiii),care totusi e o infractiune grava si des intalnita si greu de combatut, ati fi uimite sa aflati cum stau azi cifrele, dar cu prostitutia legalizata?...si ca sa nu mai zicem chiar si de omoruri si altele...chiar credeti ca vor fi curatate si spalate si facute analize?...iar daca iubitul/sotul se duce la asa femei, inseamna ca nu e in toate mintile, iar cei ce se duc sunt oameni frustrati, incapabili...
EU_I
Postat pe 8 Februarie 2009 07:15
nu este LEGALA! Nu inteleg de ce trebuie legalizata prostitutia??? No way![/quote]
De la femeie la femeie..nu tin cu ele neaparat ,ca nu se duc la munca...e alegerea lor si daca asta vor sa faca macar s-o faca cat de cat in siguranta...si inca ceva...in copilarie am avut o prietenea...nah timpul a trecut drumurile s-au despartit eu mi-am ales calea mea...ea a ales calea "aia" acum 2 ani...cand m-am intors din vacanta am aflat de la bunica mea ca a fost omorata...la 22 de ani....undeva prin Pitesti..si da se prostitua ...deci.....decat sa fie omorate pe strada,sa fie pline de boli,sa "munceasce" pentru pesti mai bine intr-un mediu organizat...acum nu sunt atat de naiva sa cred ca legalizarea prostitutiei va fi mana cereasca...dar...macar ar fi un rau mai putin rau....
Si pana la urma e alegerea barbatilor cat si a femeilor daca vor sa intre in acele locuri..ok...daca fiul meu va vedea un bordel...ok..ii voi explica ce-i acolo...si iar va fi decizia lui daca va intra sau nu...
O dimineata buna..si..data viitoare dau o cafea... [/quote]


Poate nu a fost omorata de un peste neaparat:D:D:D eu una daca s-ar atinge vreuna din aia de EL...soarta asta ar avea-o cu siguranta...si el urmatoru pe lista...a si inca ceva...decat sa vrea fii-miu sa mearga la asa ceva mai bine il castrez....nu o sa cresc un incapabil care sa aiba nevoie de asa ceva....Si oricum ce te face sa crezi ca daca va fi legal...nu vor mai exista pesti???????=))) asta e3 chiar penal sa o crezi da aia ce crezi ca o sa se evapore sau cee???
BERBEACA
Postat pe 8 Februarie 2009 11:09
De la: klaudia_32, la data 2009-02-08 05:35:11draga laurathegirl ¡¡bietele panarame¡¡ cum le spui tu sint tot femei si printre ele sint si foarte frumoase dar batute de soarta,eu nu imi dau cu parerea pro sau contra despre cum sa fie sau ce sa fie pentru ca nu ma simt in masura sau cel putin pe mine nu ma afrecteaza cu nimic daca se legalizeaza sau nu, eu nu caracterizez omul dupa ce meserie are ci dupa suflet, sint unele vip-e (cum le spune prietena mea) care si-o trag pentru bani sau interes ce alea nu sint ¡¡panarame¡¡ sau altele care isi trag ele amanti platiti alea nu sint ¡¡panarame¡¡?



Da da diferenta e ca alea o data ce gasesc...'o gazda'de unde sa suga bani se opresc...panaramele ...sug pe oricine...so shut the f..k up...Si nuuu ma lua ca vaaai ca sunt frumoaaase si ca vaaai amaratele de eleee fiinte lovite de soarta.....tu esti o fiinta lovita de soarta daca poti zice asa ceva...ele aleg calea mai usoara de a face bani...pentru ca ...deh de ce sa traga cu spatele mai bine cu pi..da nu???De ce sa vanda paine sau sa faca curat intr-un parc sau sa faca un curs de calculatoare????Nuuuu e mai usor asa si CULMEA SUNT PERSOANE CA TINE CARE LE PLANG DE MILAAAA!!!!!!????????????????? frateee da le obliga cineva sa faca asa cevaaa???????????
BERBEACA
Postat pe 8 Februarie 2009 11:13
De la: iubesc_urasc_traiesc, la data 2009-02-08 02:41:55Draga mea,daca fiul meu va vedea un bordel la coltul strazii mami va avea suficient creier sa-i raspunda ce-i acolo iar peste ani sunt sigura ca va sti ce sa aleaga....Dar tu ce vei face cand fiul tau te va intreba de ce se saruta nenea cu nenea sau tanti cu tanti...vei impusca homosexualii sau prostituatele????
Si inca ceva...decat un tanar sa ramana virgin pana la o varsta inaintata ,sa fie complexat si cine stie ce sa mai faca apoi....nu mai bine merge la tanti de la bordel ?
Si da am iesit de foarte multe ori din tara....si coincidenta face ca nu de mult timp m-am intors din Belgia si Olanda...asa ca.........te rog.....
Cred ,cu scuzele necesare ca ai ceva frustrari....

Io zic sa te ce zici ar fi o idee grozava....Fii-tu cu siguranta o sa fie o persoana de toata mila.....decat sa mearga fii-miu acolo si sa dea bani ,,,mai bine ma spanzur...asta devine viciu si daaca tu te-ai risca ....bafta ta da sa stii ca degeaba adopti atitudinea asta liberala fiindca daca tu ai putea sa il ducii linistita de mana pe fiitu la un bordel si sa ii si alegi panarama cu care o sa se...asta e inseamna ca in capsoru tau exista o problema....MAAARE
BERBEACA
Postat pe 8 Februarie 2009 11:18
De la: iubesc_urasc_traiesc, la data 2009-02-08 03:19:41
De la: mrskattousa, la data 2009-02-08 03:12:07ma uimeste ca o femeie este de acord ca femeia sa devina bun de consum...cu acte in regula chiar!


Decat sa fie batute,ucise sau bolnave pe marginea drumului mai bine sa fie acolo...cica se zice sa alegem dintre un rau si allt rau...raul "mai bun"....tare mandra as fi de tine daca ai intelege ce am vrut sa zic...
O seara buna draga mea...chiar imi pici bine...



ASA si daca sunt omorate si batute...cui naiba ii pasa??????Sau acum panaramele au devenit crema societatii si nu stiam??????????????Hai frateee sunt bolnave???asta e nu ma afecteaza pe mine cu nimic:))) sa moara toate...din partea mea le-as chiar eu...vb serios
BERBEACA
Postat pe 8 Februarie 2009 11:21
Tanti care le sustine....daca tu practici maica asa ceva....bafta ta....nu te astepta sa fii ridicata in slavi pentru asta....Daca tu nu ai fi in stare sa iti tii barbatul langa tine....si ar prefera o panarama in schimb inseamna ca esti jalnica ...pe bune acu,...NU stiu astea ca voi au rautate gratuita in ele....pentru ca voi ati patit chestiile cu care amenintati sau faceti misto...si de asta sunt sigura suta la suta...
BERBEACA
Postat pe 8 Februarie 2009 11:25
De la: BERBEACA, la data 2009-02-08 11:25:29Tanti care le sustine....daca tu practici maica asa ceva....bafta ta....nu te astepta sa fii ridicata in slavi pentru asta....Daca tu nu ai fi in stare sa iti tii barbatul langa tine....si ar prefera o panarama in schimb inseamna ca esti jalnica ...pe bune acu,...NU stiu astea ca voi au rautate gratuita in ele....pentru ca voi ati patit chestiile cu care amenintati sau faceti misto...si de asta sunt sigura suta la suta...

Tanti asta ,care esti atat de dragutza incat nu-ti pui nici poza si care ai un suflet atat de bun incat ai impusca prostituatele...ce-ti pasa pana la urma tie femeie de ce fac.?.daca asta vor sa faca este fix problema lor...dar daca iubi tau(in cazul in care ai unul) se duce la una de pe centura si-ti aduce "cadouri" acasa e mai bine?Auzi uita-te in oglinda , draga mea,prostia si rautatea te uratesc!!!!Inainte de a arunca cu noroi gandeste-te ca sunt oameni...indiferent de ce fac...
AA si inca ceva pe astea amaratele le crititcati toate slifositele dar pe alea de stau la mall-uri si si-o trag cu toti politicienii burtosi nu ziceti nimic...da stiu alea amaratele de pe centuri sunt niste proaste si alea din mall-uri sunt fete destepte ce au stiut ce sa faca cu viata lor,nu>????Ma lasati...sunt multe ce si-o trag pe-un parfum calitatea a 2-a si vin apoi sa impuste prostituatele...Ti-e frica de concurenta ,mandro???
iubesc_urasc_traiesc
Postat pe 8 Februarie 2009 12:43
De la: nickoll4y, la data 2008-09-24 13:55:39 Ce considerati ca ar fi mai bine?Ca barbatii sa mearga la bordeluri unde fetele sunt cu avize medicale la zi sau la cele care sunt pe marginea soselelor si in alte locatii care nici ele nu stiu cate boli au?
Daca partenerul dvs de viata ar apela ;a astfel de servicii care ar fi optiunea mai potrivita?
Chiar si pentru fanteziile erotice ale unui cuplu cred ca cel mai indicat lucru ar fi o dama de companie cu acte in regula.

Draga mea , orice s-ar intampla lucrurile vor decurge la fel ca si cu multi ani in urma cand a aparut aceasta meserie nobila sai zicem, pentru ca nu orisice femeie stie si sa o practice la adevarata valoare de meserie sau indeletnicire .....!!!!!
castellocostellini
Postat pe 8 Februarie 2009 15:37
sunt impotriva apelarii la astfel de servicii, dar tinand cont k este cea mai veche meserie si k se va practica mereu, consider k ar fi mai ok sa se legalizeze, sa existe acte cum k sunt sanatoase, si conditii cat de cat ok....
sweety13
Postat pe 8 Februarie 2009 17:29
prostitutia e de cand pamantu ...ce sa facem sa o starpim ????????nu putem face nic asta e.....dar e totusi buna ,,sunt barbati care nu au succes la femei ,,nu au lipici ,,nu s-au culcat niciodata cu o femeie ,,,ce tre sa faca ????se duc si eu la acest bordel,,la centura ,,unde sunt de astea si isi satisfac si ei nevoile , si eu cred ca este bine
sarutama
Postat pe 8 Februarie 2009 17:33
De la: sarutama, la data 2009-02-08 17:33:10prostitutia e de cand pamantu ...ce sa facem sa o starpim ????????nu putem face nic asta e.....dar e totusi buna ,,sunt barbati care nu au succes la femei ,,nu au lipici ,,nu s-au culcat niciodata cu o femeie ,,,ce tre sa faca ????se duc si eu la acest bordel,,la centura ,,unde sunt de astea si isi satisfac si ei nevoile , si eu cred ca este bine


Doamne au aparut pe aici si oameni normali.. deja ovulez de fericire ca am obosit sa inteleg de ce se opun atat femeile legalizarii prostitutiei...da' sa faca fiecare ce vrea macar intr-un mediu organizat daca tot o fac....nuhh deja ma simt mai bine vazand ca au venit pe aceste meleaguri si oameni care nu le-ar impusca..asta e lumea nu e facuta din zane si feti frumosi...
iubesc_urasc_traiesc
Postat pe 8 Februarie 2009 17:38
De la: iubesc_urasc_traiesc, la data 2009-02-08 17:38:33
De la: sarutama, la data 2009-02-08 17:33:10prostitutia e de cand pamantu ...ce sa facem sa o starpim ????????nu putem face nic asta e.....dar e totusi buna ,,sunt barbati care nu au succes la femei ,,nu au lipici ,,nu s-au culcat niciodata cu o femeie ,,,ce tre sa faca ????se duc si eu la acest bordel,,la centura ,,unde sunt de astea si isi satisfac si ei nevoile , si eu cred ca este bine


Doamne au aparut pe aici si oameni normali.. deja ovulez de fericire ca am obosit sa inteleg de ce se opun atat femeile legalizarii prostitutiei...da' sa faca fiecare ce vrea macar intr-un mediu organizat daca tot o fac....nuhh deja ma simt mai bine vazand ca au venit pe aceste meleaguri si oameni care nu le-ar impusca..asta e lumea nu e facuta din zane si feti frumosi...

cum sa le impusc ca ar fi o nebunie ....ma omoara toti barbati si nu prea as vrea ,,eu sunt de parere sa isi faca treaba fetele si sa fie sanatoase ca de nu chiar le impusc eu
sarutama
Postat pe 8 Februarie 2009 17:41
draga nu le pling de mila da nu imi place cum le caracterizeala unele persoane,atit pot sa faca ce vreau ca e viata lor,un proverb spunea ca: ¡¡ cum iti asterni asa dormi¡¡
klaudia_32
Postat pe 8 Februarie 2009 22:27
PRO LEGALIZARII !!! Eradicarea bolilor transmisibile prin contact.In Ro nu cred ca se doreste acasta lege pentru ca se castiga ilicit ff mult.Probabil un refendum aduce din nou legea pe masa Parlamentului.
ILA
Postat pe 9 Februarie 2009 00:44
Tot incerc sa bag un mesaj aici si nu-mi merge...
E vreo restrictie la limbaj.....sau....nush...nu inteleg dc nu-mi apare mesajul. Aveti vreo idee?
Nattya
Postat pe 9 Februarie 2009 08:08
De la: iubesc_urasc_traiesc, la data 2009-02-08 12:43:53
De la: BERBEACA, la data 2009-02-08 11:25:29Tanti care le sustine....daca tu practici maica asa ceva....bafta ta....nu te astepta sa fii ridicata in slavi pentru asta....Daca tu nu ai fi in stare sa iti tii barbatul langa tine....si ar prefera o panarama in schimb inseamna ca esti jalnica ...pe bune acu,...NU stiu astea ca voi au rautate gratuita in ele....pentru ca voi ati patit chestiile cu care amenintati sau faceti misto...si de asta sunt sigura suta la suta...

Tanti asta ,care esti atat de dragutza incat nu-ti pui nici poza si care ai un suflet atat de bun incat ai impusca prostituatele...ce-ti pasa pana la urma tie femeie de ce fac.?.daca asta vor sa faca este fix problema lor...dar daca iubi tau(in cazul in care ai unul) se duce la una de pe centura si-ti aduce "cadouri" acasa e mai bine?Auzi uita-te in oglinda , draga mea,prostia si rautatea te uratesc!!!!Inainte de a arunca cu noroi gandeste-te ca sunt oameni...indiferent de ce fac...
AA si inca ceva pe astea amaratele le crititcati toate slifositele dar pe alea de stau la mall-uri si si-o trag cu toti politicienii burtosi nu ziceti nimic...da stiu alea amaratele de pe centuri sunt niste proaste si alea din mall-uri sunt fete destepte ce au stiut ce sa faca cu viata lor,nu>????Ma lasati...sunt multe ce si-o trag pe-un parfum calitatea a 2-a si vin apoi sa impuste prostituatele...Ti-e frica de concurenta ,mandro???


1 Nu imi pun poza pentru ca nu sunt la matrimoniale...nu vad cu ce te-ar ajuta daca mi-as pune poza...pe mine nu ma ajuta cu nimic sa iti vad tie fata ...sincer...
2 Iubi meu NU se duce la una de pe centura fiindca nu are de ce crede-ma si stiu pentru ca nu are cand si stiu pentru ca il cunosc si stiu pentru ca imi dau seama ca e multumit de ceea ce are acasa. Si daca ai fi citit am zis ca macar alea din malluri se opresc la unu singur...sau ma rog cativa in orice caz ...si barem se vand scump. Stai linistita eu consider orice femeie care face bani cu corpul proasta etc. Nu mi-e frica de concurenta fiindca nu consider panaramele concurenta si asta de ce???Pentru ca eu am avut grija sa aleg cu adevarat un barbat si l-am testat mult inainte de a ramane cu el! O femeie care nu e atat de inteligenta incat sa se descurce altfel nu mi-e concurenta...o femeie in care si-au bagat-o cine stie cat nu mi-e concurenta. O femeie care nu are nici un ideal nu mi-e concurent ETC. Ai inteles??Nu stiu de ce sunteti voi ..astea de genu tau atata de convinse ca daca o tipa nu e de acord cu panaramele sau cu tipele care vaaai mama sunt fotomodele etc automat e urata grasa proasta are ca iubit un vibrator etc...deci chiar nu va inteleg pe bune aa si ca sa nu mai zic de tiparu"daca tot comentezi atata de ce nu iti pui poza ca sa vada si lumea tu cum arati" sunteti niste file trase la xerox cu toatele....dar voi nu vedeti asta pentru ca deh...sunteti prea ocupate sa balacariti alte tipe care nu corespund modelului....in fine stai calma ca nu ma ataci in nici un fel...si desi imi incalc niste chestii care mi le-am promis tot sper ca intr-o zi o sa reusesc sa fac lumea care se cearta cu mine sa inteleaga ca sa fii diferit e mai bine....
BERBEACA
Postat pe 9 Februarie 2009 09:46
De ce se vorbeste aici numai despre prostituata aia de doi bani de la coltul strazii? De ce nu se vorbeste si despre damele de lux pe care le vezi numai in hoteluri de 5 stele, imbracate de firma si cosmetizate de nota 10? De ce nu amintim aici si de gheise care fac din asta o arta?
Lucia1971
Postat pe 9 Februarie 2009 09:52
De la: Lucia1971, la data 2009-02-09 09:52:36De ce se vorbeste aici numai despre prostituata aia de doi bani de la coltul strazii? De ce nu se vorbeste si despre damele de lux pe care le vezi numai in hoteluri de 5 stele, imbracate de firma si cosmetizate de nota 10? De ce nu amintim aici si de gheise care fac din asta o arta?


Mama draga mai informeaza-te gheisele nu erau c..ve....a cam degenerat ideea despre gheise...sincer...din pacate...bine nu ca cu ele as fi fost de acord tinand cont ca faceau din barbat un fel de zeu dar c..ve nu erau...sau ma rog alea clasice ca ce s-o fi ales odata cu noile generatii de gheise...e partea a doua...Iar alea de la hoteluri..sincer nu cred ca au boli fiindca nu isi permit ca deh banu greu conteaza mult la ele...da cu alea nu am treaba ca macar nu le vad si sincer...ma dezgusta dar nu la fel de tare ca alea de centura...
BERBEACA
Postat pe 9 Februarie 2009 10:23
De la: BERBEACA, la data 2009-02-09 10:23:18
De la: Lucia1971, la data 2009-02-09 09:52:36De ce se vorbeste aici numai despre prostituata aia de doi bani de la coltul strazii? De ce nu se vorbeste si despre damele de lux pe care le vezi numai in hoteluri de 5 stele, imbracate de firma si cosmetizate de nota 10? De ce nu amintim aici si de gheise care fac din asta o arta?


Mama draga mai informeaza-te gheisele nu erau c..ve....a cam degenerat ideea despre gheise...sincer...din pacate...bine nu ca cu ele as fi fost de acord tinand cont ca faceau din barbat un fel de zeu dar c..ve nu erau...sau ma rog alea clasice ca ce s-o fi ales odata cu noile generatii de gheise...e partea a doua...Iar alea de la hoteluri..sincer nu cred ca au boli fiindca nu isi permit ca deh banu greu conteaza mult la ele...da cu alea nu am treaba ca macar nu le vad si sincer...ma dezgusta dar nu la fel de tare ca alea de centura...

Draga mea, ai citit Shogun? Ai vazut filmul "Memoriile unei gheise"? Vezi ca filmul e sambata viitoare pe Prina, parca. So, ia iubita carti, citeste, documenteaza-te si invata ce inseamna prostitutia ridicata la rang de arta.
Lucia1971
Postat pe 9 Februarie 2009 10:31
De la: Lucia1971, la data 2009-02-09 09:52:36De ce se vorbeste aici numai despre prostituata aia de doi bani de la coltul strazii? De ce nu se vorbeste si despre damele de lux pe care le vezi numai in hoteluri de 5 stele, imbracate de firma si cosmetizate de nota 10?
De ce nu amintim aici si de gheise care fac din asta o arta?

Alea de 5 stele, da, jos palaria.

Vezi ca gheisele nu sunt cu*rve deloc, din pacate. Ar fi fabulos sa le reuneasca pe toate.
(vad ca Kudica tuseste daca se scrie acel cuvant, de ce oare?!)

Postat pe 9 Februarie 2009 10:41
categoric sunt PRO
chandramuki_md
Postat pe 9 Februarie 2009 10:47
De la: Roco, la data 2009-02-09 10:41:14
De la: Lucia1971, la data 2009-02-09 09:52:36De ce se vorbeste aici numai despre prostituata aia de doi bani de la coltul strazii? De ce nu se vorbeste si despre damele de lux pe care le vezi numai in hoteluri de 5 stele, imbracate de firma si cosmetizate de nota 10?
De ce nu amintim aici si de gheise care fac din asta o arta?

Alea de 5 stele, da, jos palaria.

Vezi ca gheisele nu sunt cu*rve deloc, din pacate. Ar fi fabulos sa le reuneasca pe toate.
(vad ca Kudica tuseste daca se scrie acel cuvant, de ce oare?!)

Mai, pentru mine nicio prostituata nu se numeste c...va. Nici macar nenorocita aia care accepta sa si-o traga cu un barbat insurat!
Da' am o nelamurire. Gheisele, pentru tine, ce sunt? Nu tot prostituate de lux care au stiut sa ridice sexul la rang de arta?
Lucia1971
Postat pe 9 Februarie 2009 11:14
De la: Lucia1971, la data 2009-02-09 11:14:13
De la: Roco, la data 2009-02-09 10:41:14
De la: Lucia1971, la data 2009-02-09 09:52:36De ce se vorbeste aici numai despre prostituata aia de doi bani de la coltul strazii? De ce nu se vorbeste si despre damele de lux pe care le vezi numai in hoteluri de 5 stele, imbracate de firma si cosmetizate de nota 10?
De ce nu amintim aici si de gheise care fac din asta o arta?

Alea de 5 stele, da, jos palaria.

Vezi ca gheisele nu sunt cu*rve deloc, din pacate. Ar fi fabulos sa le reuneasca pe toate.
(vad ca Kudica tuseste daca se scrie acel cuvant, de ce oare?!)

Mai, pentru mine nicio prostituata nu se numeste c...va. Nici macar nenorocita aia care accepta sa si-o traga cu un barbat insurat!
Da' am o nelamurire. Gheisele, pentru tine, ce sunt? Nu tot prostituate de lux care au stiut sa ridice sexul la rang de arta?




Este suficient sa vezi filmul ,,Memoriile unei gheise'' sau sa citesti cartea ( mi-a placut mai mult sa citesc cartea ). Gheisele sunt un fel de dame de companie, hai sa nu le zicem prostituate ca tot aia este :)))
Ele nu sunt neaparat de lux ;) Pot fi si ca cele de la coltul strazii

Postat pe 9 Februarie 2009 11:17
De la: Lucia1971, la data 2009-02-09 11:14:13
De la: Roco, la data 2009-02-09 10:41:14
De la: Lucia1971, la data 2009-02-09 09:52:36De ce se vorbeste aici numai despre prostituata aia de doi bani de la coltul strazii? De ce nu se vorbeste si despre damele de lux pe care le vezi numai in hoteluri de 5 stele, imbracate de firma si cosmetizate de nota 10?
De ce nu amintim aici si de gheise care fac din asta o arta?

Alea de 5 stele, da, jos palaria.

Vezi ca gheisele nu sunt cu*rve deloc, din pacate. Ar fi fabulos sa le reuneasca pe toate.
(vad ca Kudica tuseste daca se scrie acel cuvant, de ce oare?!)

Mai, pentru mine nicio prostituata nu se numeste c...va. Nici macar nenorocita aia care accepta sa si-o traga cu un barbat insurat!
Da' am o nelamurire. Gheisele, pentru tine, ce sunt? Nu tot prostituate de lux care au stiut sa ridice sexul la rang de arta?


cum sa fie prostituate lucia sunt........PROSTIUTATE crescute pentru asa ceva adica fac din aceasta meserie o arta si cica se deosebesc de celelalte prin gradul lor de inteligentza iar de culcat nu se culca cu repectivul de prima sau a doua oara (cred ca asta este diferentza)dar ca si celelalte nu fac deosebiri ca ar fi casatorit sau nu

asa si ca sa fiu on topic DA sunt de acord cu legalizarea prostitutziei
donttouch
Postat pe 9 Februarie 2009 11:29
Ha! Mi-au venit ajutoare!!! Gagici, aveti de la mine fara numar fara numar....
Donty, ai dreptate. Ca sa nu fiu , am sa spun ca si eu sunt de acord cu legalizarea. Nu dau detalii, dar... prietenii stiu de ce... Moama, ce club ar mai iesi!!!!!!
Lucia1971
Postat pe 9 Februarie 2009 11:34
Gheisa este o c* va intretinuta de unul ( de preferat ) sau cel mult 2 parteneri.
Ca sa devina gheisa fetele erau ,,antrenate'' de mici ....e adevarat ca ele au ridicat prostitutia la rang de arta dar ofera aceleasi servicii pe care le ofera si o prostituata din coltul strazi ....satisfactie barbatului

Lucia ,nu am vazut memoriile unei gheise in schimb am citit toata seria James Clavell
iris_4_ever
Postat pe 9 Februarie 2009 11:57
De la: Lucia1971, la data 2009-02-09 11:14:13Da' am o nelamurire. Gheisele, pentru tine, ce sunt? Nu tot prostituate de lux care au stiut sa ridice sexul la rang de arta?

Esti in totala eroare ! N-ai inteles nici cartea, nici filmul pomenite mai sus. Iar un om intelept de obicei recunoaste cand greseste un lucru...
Gheisele sunt femei educate sa-i faca pe barbati sa se simta bine, sa-i relaxeze, sa le schimbe gandurile, sa-i stimuleze, sa-i inurajeze, etc - totul fara sex! Pentru asta au o anumita cultura, educatie muzicala, dans, oratorie, drama etc.
Asta e conceptul de gheisa.


Postat pe 9 Februarie 2009 12:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Eu scorpion el capricorn 14 De la: scorpio67 15 Ianuarie 2011 19:33
Este cineva interesat? 11 De la: Zoltana 25 Ianuarie 2010 18:50
Do not be emo !! 5 De la: XOXO_GG_ 21 Mai 2009 16:43
Eu balanta ,el balanta. 4 De la: kudika075196 16 Noiembrie 2009 19:24
eu balanta.....el taur 3 De la: kudika086825 17 Septembrie 2011 09:50