Setari Cookie-uri

barbatii taur

Fecioara cu taurul e cea mai tare combinatie. Eu tocmai i-am venit de hac taurului. L-am luat de coarne si l am trantit jos si acum ne-am impacat.
laura31c
Postat pe 15 Martie 2009 21:17
De la: laura31c, la data 2009-03-15 21:17:56Fecioara cu taurul e cea mai tare combinatie. Eu tocmai i-am venit de hac taurului. L-am luat de coarne si l am trantit jos si acum ne-am impacat.


Intradevar relatia dintre femeia fecioara si barbatul taur este o combinatie super tare. Eu va rog insa sa nu va luati numai dupa zodii mai conteaza si educatia(ba chiar foarte mult). Pot sa va dau un exemplu(eu sunt fecioara):
am stat cu un taur 2 ani jumatate si el nu era independent etc asa cum se spune k ar fi taurii, era chiar baiatul mamei, pacat k mi-am dat seama de abia atunci cand mi-a dat papuci. Aaaa si app nu era asa de bun amant.
Dar acum sunt tot cu un taur si sper k asta sa fie intradevar combinatia potrivita.
Dar in general depre rel fecioara taur e superba, ba chiar de vis.
alexa_sweet_me
Postat pe 21 Aprilie 2009 08:42
De la: laura31c, la data 2009-03-15 21:17:56Fecioara cu taurul e cea mai tare combinatie. Eu tocmai i-am venit de hac taurului. L-am luat de coarne si l am trantit jos si acum ne-am impacat.
asa este,intradevar cea mai tare combinatie posibila este taur+fecioara!
bebe_Cristina
Postat pe 21 Aprilie 2009 10:03
De la: alexa_sweet_me, la data 2009-04-21 08:42:50
De la: laura31c, la data 2009-03-15 21:17:56Fecioara cu taurul e cea mai tare combinatie. Eu tocmai i-am venit de hac taurului. L-am luat de coarne si l am trantit jos si acum ne-am impacat.


Intradevar relatia dintre femeia fecioara si barbatul taur este o combinatie super tare. Eu va rog insa sa nu va luati numai dupa zodii mai conteaza si educatia(ba chiar foarte mult). Pot sa va dau un exemplu(eu sunt fecioara):
am stat cu un taur 2 ani jumatate si el nu era independent etc asa cum se spune k ar fi taurii, era chiar baiatul mamei, pacat k mi-am dat seama de abia atunci cand mi-a dat papuci. Aaaa si app nu era asa de bun amant.
Dar acum sunt tot cu un taur si sper k asta sa fie intradevar combinatia potrivita.
Dar in general depre rel fecioara taur e superba, ba chiar de vis.


Buna.Taurul nu este un bun amant pentru ca tine ff mult la o relatie at cand iubeste si nu-i place sa insele!Iti sp din proprie experienta!
bebe_Cristina
Postat pe 21 Aprilie 2009 10:05
as fii curioasa care e prenumele taurului cu care ai fost tu?
kudika013217
Postat pe 22 Aprilie 2009 22:25
pt creata33 era intrebarea...
kudika013217
Postat pe 22 Aprilie 2009 22:30
am cunoscut mai nou un taur cu care sunt in relatie de amicite...si pot spune ca desi e insurat si are copil...e o panarama...nici pe departe fidel....nu face 2 bani...deci fiekre zodie,inclusiv taurul....se impart in doua categorii...pers bune si rele....de fapt depinde si de caracterul omului....
camy_doll
Postat pe 23 Aprilie 2009 10:08
...ABSOLUT! O relatie de 7 stele...amandoua sunt zodii de pamant, deci se completeaza, se simt , se cunosc...eu sunt o capricoarna get-beget, nascuta pe 13.01. iar el e taur, nascut in aprilie...si suntem impreuna de 12 ani....si casatoriti de 6 luni....Relatia merge f bine....daca : atunci cand sunt situatii delicate , taurul sa fie mai diplomat..., iar cand sunt antrenatii intr-o disputa capricornul sa lasa putin de la el...si totul merge ca pe roate! Va pup!
litllebride
Postat pe 24 Aprilie 2009 09:33
Ptr cea care a fost cu un taur insurat si cu un copil..........cu ce litera incepe prenumele lui??? sau daca poti sa-mi zici numele? Si eu sunt tot cu un taur insurat si zice ca ma place ca se simte bine ca se gandeste la mine dar tot cu nevasta sta mai mult timp si il vad doar cand vrea el ........deci cum sunt tauriii??? De ce mai vine dupa mine de ce nu ma lasa in pace??? Daca nu renunta la nevasta???....

Postat pe 29 Aprilie 2009 12:09
De la: kudika018382, la data 2009-04-29 12:09:10 Ptr cea care a fost cu un taur insurat si cu un copil..........cu ce litera incepe prenumele lui??? sau daca poti sa-mi zici numele? Si eu sunt tot cu un taur insurat si zice ca ma place ca se simte bine ca se gandeste la mine dar tot cu nevasta sta mai mult timp si il vad doar cand vrea el ........deci cum sunt tauriii??? De ce mai vine dupa mine de ce nu ma lasa in pace??? Daca nu renunta la nevasta???....


buna ... si eu sunt cam in aceeasi situatie, numai ca al meu tauras nu este casatorit si nici copii nu are :D ... dar la fel ca la tine tot timpu imi spune ca se gandeste la mine, ca ii place sa petreaca timp cu mine, imi spune chiar si ca ma iubeste (si o spune destul de des!! ). Cat despre relatia cu prietena lui ... petrece mai mult timp cu mine decat cu ea si datile cand ea ramane sa doarma la el, el asteapta pana adoarme ea si intra pe net sa vorbeasca cu mine; asta dupa ce ca oricum am vorbit si cand era era treaza si in aceeasi camera cu el, doar ca ea nu vede ce face el

intr-una din zile i-am spus ca sper ca stie ca va trebui sa aleaga, in cele din urma, si spunea ca da stie... acuma eu sunt in asteptare deoarece i-am dat termen pana la mijlocul/ sfarsitul lunii iulie .... desi de felul meu nu sunt o persoana foarte rabdatoare si intelegatoare cand vine vorba de situatzii de genul acesta, m-am gandit rational si asta a fost concluzia la care am ajuns.. mi s-a parut cea mai buna solutie avand in vedere ca este cu ea de 2 ani, si p mine m-a cunoscut recent.

in ultima vreme m-am tot gandit sa pun piciorul in prag si sa-i spun sa alega acuma.. daca nu PA! mai ales ca a spus in repetate randuri ca ii este frica sa ma piarda... dar nu stiu daca pot face asta; m-as simti foarte prost stiind ca il presez sa ia o decizie si intr-un final ca il santajez emotional

de demonstrat chiar a demonstrat ca tine la mine si ca sunt importanta pentru el avand in vedere situatia... DAR eu sagetatoare 100% nu prea sunt fana minciuni si situatii confuze ... plus ca eu vreau totul sau nimic ... ce dau sa si primesc!!! (chiar ma gandeam la un moment dat sa-mi fac si eu un prieten oficial sa vedem atunci cum i s-ar parea lucrurile... poate atunci m-ar intelege mai bine si ar vedea altfel)

oricum nu si-a gasit fraiera care sa suporte pentru mult timp o astfel de situatie (si ma mai macina cateodata gandul ca lui ii convine situatia... adica are 2 fete care tin foarte mult la el. )
dead_doll
Postat pe 25 Mai 2009 09:43
De la: pearl_seeker, la data 2009-01-28 03:02:38Razi cat vrei, nu te retine nimeni, dar razi la alta masa pentru ca laturile si partile dominante ale taurilor sunt de toata isprava si de toata increderea. Ce ti-a spus tie un taur ratacit e fix praf in ochi pe langa ceea ce-i caracterizeaza pe taurii adevarati. Taurii adevarati sunt curati in inima si nu se lasa umiliti si tradati de nimeni, asa cum e firesc. Taurii sunt calculati, cerebrali, orientati primordial in viata lor spre puritate umana, adevar, dreptate si alte virtuti care-i atrag enorm, le calauzesc si le incalzesc sufletele. Taurilor nu le place ipocrizia, minciuna, inselatoria, trufia, nesiguranta, instabilitatea.... Taurii nu se imbata cu apa chioara, ei urmaresc o tinta pentru o viata si de multe ori sunt nevoiti sa caute mult si sa oboseasca de atata cautare. Taurii sunt familisti si stabili, dar nu cu lichele, ci cu suflete sincere si curate, nu cu vipere bune doar de facut curele............

So, hit the road, u r off road.........


si eu sunt Taur si sunt asa cum ai zis

Postat pe 25 Mai 2009 10:50
dar fata rac si baiatul taur au vreo sansa de reusita?
Kristinyk
Postat pe 25 Mai 2009 23:48
De la: Shadow_Dan, la data 2009-05-25 10:50:36
De la: pearl_seeker, la data 2009-01-28 03:02:38Razi cat vrei, nu te retine nimeni, dar razi la alta masa pentru ca laturile si partile dominante ale taurilor sunt de toata isprava si de toata increderea. Ce ti-a spus tie un taur ratacit e fix praf in ochi pe langa ceea ce-i caracterizeaza pe taurii adevarati. Taurii adevarati sunt curati in inima si nu se lasa umiliti si tradati de nimeni, asa cum e firesc. Taurii sunt calculati, cerebrali, orientati primordial in viata lor spre puritate umana, adevar, dreptate si alte virtuti care-i atrag enorm, le calauzesc si le incalzesc sufletele. Taurilor nu le place ipocrizia, minciuna, inselatoria, trufia, nesiguranta, instabilitatea.... Taurii nu se imbata cu apa chioara, ei urmaresc o tinta pentru o viata si de multe ori sunt nevoiti sa caute mult si sa oboseasca de atata cautare. Taurii sunt familisti si stabili, dar nu cu lichele, ci cu suflete sincere si curate, nu cu vipere bune doar de facut curele............

So, hit the road, u r off road.........


si eu sunt Taur si sunt asa cum ai zis


Super tare,cata dreptate aveti,asa este si logodnicul meu TAUR,PARCA L-AI DESCRIS
bebe_Cristina
Postat pe 26 Mai 2009 08:55
buna.intru si eu in aceasta conversatie.ami pare bine pt cele care se inteleg cu barbati taur.si eu am iubit si mai iubesc un barbat taur cu toate ca m-a facut sa sufar enorm si m-a lasat dupa o relatie de 10 ani si o casnicie de 4 cu buzele umflate si cu un copil de doua luni pe simplu motiv ca si-o dat seama ca lui nu-i trebuie familie,ca este tanat si ca vrea sa se distreze si are timp la 40 de ani sa-si faca familie.deci atentie fetelor nu va incredeti in ei
alina_30
Postat pe 30 Mai 2009 22:40
de regula un taur nu divorteaza niciodata.spun de regula,exista si exceptii dar putine
camy_doll
Postat pe 31 Mai 2009 17:04
super bine eu sint capricorn si el taur ne intelegem perfect
camelia75
Postat pe 1 Iunie 2009 04:07
Hello ..am si eu o mica problemutza.sunt si eu cu un taur de ceva timp .. si mi se pare ca e cam rece..retras..desi isi impartaseste sentimentele ..asa sunt mai toti la inceput?
Roxanne13
Postat pe 9 Iunie 2009 22:22
[mary='kudika1229' date=2009-06-10 11:55']ce parere aveti de barbatii din zodia taur? ar putea merge o rel intre o "leoaica si un taur?[/quote]
asaftei_mariana
Postat pe 10 Iunie 2009 11:38
stiu ca merge foarte bine . Dar de o relatie berbec rac ce zicetzi?
Florya78
Postat pe 10 Iunie 2009 14:03
taurii sunt foarte fideli si iubareti dar exagereaza cu posesivitatea si gelozia , eu am tolerat pana la un punct , ajungi sa te umpli de nervi la cum fac din tantar armasar. eu sunt si o fire mai libertina si tin la intimitatea mea si la spatiul meu , nu suport sa fiu controlata permanent. cine le poate suporta chestiile astea face pereche buna cu un taur, alte defecte nu pot sa le reprosez.
Lifetime
Postat pe 12 Iunie 2009 10:33
Fetelor, nu stiu ce fel de tauri ati intalnit voi, dar al meu a fost un mincinos si un infidel pana in panzele albe. Cu minciuni si infidelitate s-a inceput relatia si tot asa s-a terminat.
Nici la ora actuala nu pot scapa de el, umbla dupa mine, desi mai umbla si dupa alte fete in acelasi timp... si eu nu ii mai pot suporta ipocrizia. Imi spune ca numai pe mine ma iubeste, ca numai cu mine vrea o familie, dar cine il poate crede? Banuiesc ca asa face si cu celalate.
Pe de alta parte era f gelos si posesiv, eu nu puteam sa am nici macar amici sau prieteni cu care sa mai ies din cand in cand. Nu stiu ce sa mai zic de tauri, eu cred doar ca nu zodia e de vina, e si mediul din care provine omul, educatia, principiile de viata si caracterul.
Eu stiu doar ca taurul meu provenea dintr-o familie la care minciuna era pusa la rang de cinste si folosita in scopuri de "a evita conflicte". Pe moment, ca dupa ce minciuna iesea la iveala, era mai rau...

Eu nua ma gasit leac si solutie pt relatia asta, am incercat toate variantele si nu merge. Eu cred ca toata viata lui va fi un infidel si un mincinos, si femeia care va fi cu el (indiferent de zodie) va avea numai de suferit toata viata langa el.

PS. Mentionez ca imi exprim aici pararea despre tauri referitor la ce am avut eu, deci nu generalizez
pisicuta_trista
Postat pe 12 Iunie 2009 12:09
Parerea despre baietii taur? Niste scumpi... Nu gasesc nici unul tocmai din acest motiv. Frate-miu e taur... si e un baiat etraordinat. Mereu mi-am dorit un prieten ca el... Cumnatul fostului prieten e taur, un baiat la fel de extraordinar... In general toti pe care ii stiu sunt painea lui Dumnezeu. Or mai fi si exceptii... dar... raman la parerea ca merita
puiutza05
Postat pe 12 Iunie 2009 12:30
De la: Florya78, la data 2009-06-10 14:03:18stiu ca merge foarte bine . Dar de o relatie berbec rac ce zicetzi?


Foarte grea. Tata e berbec mama rac... sunt de 25 ani impreuna, dar au fost multe momente extrem de grele. Fetele rac vor sa iasa in evidenta, sa evolueze, sa inainteze in timp ce berbecii nu accepta ideea ca si femeile au dreptul la propria viata... vor ca ele sa le fie subordonate.
Fostul meu prieten e berbec si eu rac. S-a terminat totul dintr-o prostie, orgoliu... Fetele rac au nevoie de continue dovezi de afectiune in timp ce ei ar vrea sa nu faca nimic... desi la inceput sunt cei mai draguti barbati. Totusi, exista doua tipuri de berbeci: aceia care au prea multa incredere in tine si te inseala si ceilalti care nu inseala, sunt fideli, dar excesiv de gelosi. Acesta este motivul pt care ne0am despartit noi... nu aveam voie sa vbesc cu nimeni altcineva si fereasca sfantul sa vorbesc cu colegii sau cunoscutii. Si oricat te-ar iubi, isi asculta orgoliul. Si sunt foarte orgoliosi...

In principiu relatia este un esec desi sincer spun ca il iubesc inca pe acest barbat berbec si sentimentul e reciproc. Orgoliul este prea mare... desi mai aveam putin si faceam un an.
puiutza05
Postat pe 12 Iunie 2009 12:36
mersi mult pt sfaturi asa este sa stii eu sunt tot rac si el berbec si avem deja un an jumatate de cand suntem impreuna si acum este prima cearta eram foarte curioasa si chiar vroiam sa vad ceva sfaturi de la voi.
Florya78
Postat pe 12 Iunie 2009 16:24
Geeezzz..barbatul taur mi se pare cel mai dificil..se plange f mult, e prea comod si nu i place deloc sa riste. Si nu i place sa te aranjezi sa nu se uite altii dupa tine..hello..am depasit epoca asta. Eu sunt rac si clar nu merge relatia cu un taur.Desi e multa atractie fizica..nu poate sa tina o relatie la nesfarsit numai cu asta !
alessandra8488
Postat pe 13 Iunie 2009 02:33
alessandra , ai mare dreptate , intradevar nu prea le place cand te aranjezi. Eu nu ma fardez pentru ca nu sunt genul dar ma mai vopsesc la par si hm imi spunea ca imi sta mai bine asa natural si cu timpul mi ar fi pus presul in cap. Probabil ca trebuia sa stau cu pamant pe fata si nearanjata ca poate asa ar fi fost sigur ca nimeni inafara de el nu s ar mai fi uitat la mine , cu timpul nici macar el dect doar pentru dragoste ca deh pe iei doar asa ii poti tine. Iei nu pun pret pe loialitate , corectitudine etc dar pe sex ................e 100% . Si acum ma mai cauta si inca ma mai vrea pentru ca iei vor ramane cu cea care se intelege cel mai bine la pat dar e prea tarziu pentru ca nu-l mai iubesc din cauza felului lui de a fi. Am ramas doar amici si nu are puterea sa ma mai faca sa l iubesc vreodata , e prea comod si limitat.
laura31c
Postat pe 14 Iunie 2009 20:40
Nu stiu daca e zodia de vina..pentru ca multe lucruri se educa..tot ce pot sa spun e ca scoatem ce i mai rau din nou.Oricum stiu sigur ca nu voi mai incerca relatie cu un taur..am sa fug cat pot de mult..
alessandra8488
Postat pe 16 Iunie 2009 00:54
merge foarte bn deoarece aman2 sunte ti zodie de pamant.Eu sunt berbec iar prietenul meu este taur,deci suntem aman2 incapatzanaty:D:))...sunt cu el de 1 an jumate:X...adik cea mai lunga relatie a mea de pana acum:):))
madalina3491
Postat pe 8 Iulie 2009 11:47
Daca nu usnteti convinse veniti pe garbo.ro la subiectu taur si va ingroziti acolo ce se scrie despre acest personaj. Va pup.
laura31c
Postat pe 8 Iulie 2009 21:20
eu am cunoscut unul, eu sunt capricorn si el taur, dar de moment ne vedem 1 data pe saptamina, in secret... el are o iubita de un an, care nu e nici frumoasa nici interesanta, dar o are inainte sa ma cunoasca pe mine...
nu stiu ce stie ea, sau ce accepta din partea lui, dar il vad foarte independent si liber, nu lipseste noptile, dar zilele, si le petrece cu mine din cind in cind
acum, nu stiu, daca o va lasa pe ea pentru mine sau eu sunt doar o aventura
nu stiu cum imi pot da seama de asta, ne cunoastem de 1 luna si nu am deloc incredere sa ii fortez mina...
mai mult, nu stiu ce il tine linga cealalta, daca sunt banii, familia sau are alte interese cu familia ei....

nu stiu ce sa fac , daca sa ma multumesc cu aventura asta sau sa termin aici cu el
nu stiu daca merita sa lupt pentru el.... pentru ca dupa ce ne vedem dispare si doar vb pe mess noaptea tirziu, cind doarme ea

nu stiu ce sa fac, poate ma sfatuiti voi.... astept parerile voastre

va pup
anka77
Postat pe 19 Iulie 2009 18:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
relatii 3 De la: oana84onutza 24 Februarie 2010 17:41
DEVA LAPUGIU DE SUS NR DE FIX PLZZZ???? 3 De la: irina27 16 Iunie 2009 08:18
eu geaman ,el scorpion 11 De la: stardancer 22 Noiembrie 2009 23:02
Femeia pesti - Barbatul rac 14 De la: julyane19 12 Septembrie 2012 12:47
Eu Leoaica, el Taur 5 De la: UnYang 18 Iunie 2009 18:54