Setari Cookie-uri

Spuma Bancurilor !!!

De la: scorpio67, la data 2009-11-21 19:19:29In noaptea nuntii, Ion si Maria se retrag in dormitor si ea ii spune proaspatului sot:
-Dragul meu, e timpul sa-ti spun ceva. Eu nu stiu sa fac nimic, nu am nici cea mai mica idee.
-Nu-ti face griji, iubita mea, dezbraca-te, culca-te pe spate, stai relaxata, deschide picioarele si restul fac eu…
-Oh, nu, prostut mic, sa fac sex stiu, m-am referit la gatit, spalat, calcat.

asa suntem noi, prostuti cu mic nu sunt de acord
vali_pc2007
Postat pe 22 Noiembrie 2009 00:24
De la: Calandrinon, la data 2009-11-20 18:55:32Culmea Nesimtiri:
Sa scrii pe o coliva "La multi ani"


pup draga mea.
ciudat dar stiu o povestioara ce se intamplase cu ceva ani in urma, cu o coliva pe post de tort, pe care scria La Multi Ani.!, ciudat dar o facuse cu buna stiiinta, fiindca tipul era innebunit dupa coliva .....si probabil avea un simt al unorului destul de dezvoltat

si un banc:


Dupa o ploaie zdravana, un ardelean sta pe un trotuar din Bucuresti, in asteptarea unui autobuz. La un moment dat, o masina trece in tromba printr-o balta de la marginea trotuarului, stropindu-l din cap pina-n picioare, in mod evident, fara a opri... Fara a se enerva, ardeleanul comenteaza cu voce tare :
- No, asa ceva la noi - la Cluj - nu se poate intampla!...
La care, unul de langa el il intreaba:
- Da ce, ba, ardelene, la voi, la Cluj nu sunt balti ?!?
- Ba sunt!... Da' daca te stropeste cu masina, soferul opreste, se da jos si-si cere iertare, te urca in masina, te duce acasa la el, iti da un rind de haine uscate, te pune sa faci un dus, iti da o masa pe cinste si-un sfert de palinca, te tine sa te culci acolo si dimineata, la plecare, iti da si o suta de euro.
- Ha, ha!... Te-ai tampit, omule, zau asa!... Ti s-a intamplat tie una ca asta ?!?...
- Mie, nu!..... Da' lu' nevasta-mea, da!...

_iluzie_
Postat pe 27 Noiembrie 2009 10:39
Vasile si Maria mergeau in fiecare an sa vada "Ziua Aviatiei" si in fiecare an Vasile era tentat sa se plimbe cu elicopterul, dar de fiecare data primea acelasi raspuns la rugamintea lui:
- Vasile ai inebunit, 5000 lei sunt totusi 5000 lei.
S-a intamplat mai multi ani la rand si anul acesta Vasile a decis:
- Marie, fac 70, nu stiu cat mai traiesc si poate este ultima sansa.
- Ioane, tot tembel ai ramas, 5000 lei sunt totusi 5000.
Pilotul elicopterului a auzit discutia si a venit cu o propunere:
- Pentru ca este "Ziua Aviatiei" astazi va fac o reducere semnificativa, amandoi la pret de unu si daca pe parcursul zborului nu scoateti nici un cuvant, pur si simplu, nu imi dati nici un ban.
- De indata ce a decolat de pe pista , pilotul a inceput tot felul de manevre riscante, coborari aproape de sol..nici un sunet, intoarceri,..nici un sunet, rasuciri..nici un sunet. Dupa aterizare pilotul se intoarce catre Vasile si ii spune:
- Sunteti tari domn'le, nici un sunet, raman impresionat.
Vasile livid la fata, gaseste puterea sa ingine :
- Eu.. vroiam sa..zic ceva..cand..a cazut Maria, dar totusi 5000 lei raman 5000.
rashela
Postat pe 28 Noiembrie 2009 07:56
Doctore, ma simt rau, am ameteli si in plus ma arde la inima!
Doamna, in primul rand nu sunt doctor, sunt ospatar; In al doilea rand nu sunteti bolnava, sunteti beata; Iar in al treilea rand aveti un san in scrumiera!

miss_darine
Postat pe 30 Noiembrie 2009 19:46
Dupa 60 de ani de casnicie, el moare.
La scurt timp moare si ea si ajunge in rai... unde-l vede pe el.
Dragule, ce bine-mi pare sa te regasesc!
Lasa-ma-n pace , cucoana ! Contractul a fost foarte clar: "Pana ce moartea ne va desparti!"
miss_darine
Postat pe 30 Noiembrie 2009 19:48
O femeie merge la un chirurg plastician:
-Domnule doctor, puteti sa-mi faceti un nas mai mic si mai frumos?
La care chirurgul raspunde:
-Doamna, din ce aveti dumneavoastra, va fac si 3!
miss_darine
Postat pe 30 Noiembrie 2009 19:49
Ion ºi Maria, familie de gospodari ai satului. Cum viaþa era tot mai grea, se gîndesc sã mai facã economii:
- Auzi, Mãrie, dacã tu ai avea patru þîþe, n-ar mai trebui sã þinem vaca!
- Dacã tu, Ioane, ai avea douã p**i, n-ar mai trebui sã þinem sluga!

GYPSI
Postat pe 30 Noiembrie 2009 20:03
Maria cãtre Ion:
- Unde mergi, Ioane?
- La cîrciumã.
- Atunci, ia bate-mã acu, cã pe cînd vii, io oi dormi.
GYPSI
Postat pe 30 Noiembrie 2009 20:04
Ion ºi Maria, seara tîrziu, stau la poartã singuri. Enervatã cã întîrzie fie-sa, mama Mariei iese în prispa casei ºi strigã:
- Mãrie, mai lasã-l pe Ion odatã ºi intrã în casã!
Maria rãspunde:
- Bine, mamã, stai cã-l mai las o datã ºi vin.
GYPSI
Postat pe 30 Noiembrie 2009 20:06
O femeie se trezeste in miezul noptii plina de sudori.
Dimineata sudorii au plecat la munca.

Ospatar,aveti picioare de broasca?
Nu, asa merg eu, mai saltat!

O femeie si un barbat stau pe marginea prapastiei.
Femeii ii e cald.
Barbatul ii face vant.

Romanii la olimpiada.
In prima zi au luat o medalie.
A doua zi au mai luat una.
A treia zi i-au prins.

In tramvai:
- E cineva fara bilet acolo, in fund ?
- Eu, da mi-l bag imediat!!
miss_darine
Postat pe 3 Decembrie 2009 21:42
De la: miss_darine, la data 2009-12-03 21:42:38O femeie se trezeste in miezul noptii plina de sudori.
Dimineata sudorii au plecat la munca.

Ospatar,aveti picioare de broasca?
Nu, asa merg eu, mai saltat!

O femeie si un barbat stau pe marginea prapastiei.
Femeii ii e cald.
Barbatul ii face vant.

Romanii la olimpiada.
In prima zi au luat o medalie.
A doua zi au mai luat una.
A treia zi i-au prins.

In tramvai:
- E cineva fara bilet acolo, in fund ?
- Eu, da mi-l bag imediat!!

super
vali_pc2007
Postat pe 7 Decembrie 2009 20:03
Culmea somnului: Sa te culci presedinte si sa te trezesti prostanac.


Geoana va tine azi o conferinta de presa, pentru a demonstra ca filmuletul in care se bucura si topaie pe scena este trucat.


Daca as fi pentru o zi presedinte, m-ar chema Mircea Geoana


PSD: Presedinte in Seara de Duminica.

PDL: Presedinte in Dimineata de Luni

Dilema electorala a sahistului: Sa iau nebunul sau pionul?

Basescu a recunoscut ca a batut un copil... pe Geoana!



Cel mai scurt banc: Geoana, presedinte!


Adobe a hotarat sa schimbe extensia psd in pdl.


Videanu catre Basescu:
- Sefu, am o veste buna si una rea. Pe care o vreti prima?
- Pe aia rea.
- Geoana a luat 60% din voturi.
- Cum??? Atat de mult? Si care e vestea buna?
- Dumneavoastra aveti 70%!



Stiti de ce Geoana s-a ascuns dupa Nastase? Voia sa-i numere ouale dupa metoda ISOMAR.



Geoana a primit doua daruri de la Mos Nicolae: seara un vaporas si dimineata un marinar.



- Ce-au facut romanii in timpul mandatului lui Mircea Geoana?
- Au dormit!


Ce i-a pus in ghete Mos Nicolae lui Geoana? Programul Geoana presedinte – varianta trial.



Basescu: Vara nu-i ca iarna
Geoana: Seara nu-i ca dimineata


Intrebare : Cum se pune la loc dopul la o sampanie?
Raspuns : Intrebati-l pe Geoana!



Postat pe 11 Decembrie 2009 09:48

Bãsescu ºi Geoanã în elicopter, fac turul României înainte de alegeri. Geoanã scoate 100 de lei ºi îi aruncã pe geam: “Vreau sã fac un român fericit.” Bãsescu scoate 200 de lei ºi îi aruncã: “Vreau sã fac doi români fericiþi!” În momentul acela, pilotul se întoarce ºi zice: “Nu sãriþi mai bine amândoi ºi faceþi o þarã întreagã fericitã?”

Postat pe 11 Decembrie 2009 09:50

Bãsescu îl cheamã urgent la Cotroceni pe Pogea pentru indicaþii preþioase:
- Sã-mi scoþi de unde ºtii douã miliarde de euro pentru modernizarea penitenciarelor ºi asigurarea celor mai bune condiþii de trai pentru puºcãriaºi.
- De unde, ºefu'? Dacã aveam banii ãºtia i-am da la învãþãmânt!
- Mãi, tu crezi cã dupã alegeri eu ma duc la ºcoalã?

Geoanã ºi Iliescu la partid…
- Ce faci, mãi, Mircea? Iar stai peste program?
- Of, da, mai am de lustruit câteva perechi de pantofi.
- Ce pantofi, mãi?
- Ruseºti.

Un copil îl zãreºte pe Geoanã pe stradã ºi se apropie strigând:
- Prostãnacule!!!...
- Da, dar eu sunt mai mare ca tine…

Bãsescu se trezeºte dimineaþa la vila de la Scroviºtea. Afarã ninsese, totul era feeric. Iese în prag, se întinde, când, deodatã încremeneºte: pe zapada imaculatã era scris cu urinã "Mâine vei muri!". Agitaþie, politie, SRI, SIE, DIE, etc. Cercetãri, probe, amprente. A doua zi vine ºeful SRI:
- Au venit douã probe de la laborator ºi am o veste proastã ºi una foarte proastã.
- Zi-o pe aia proastã.
- Au ieºit probele de urinã ºi urina e a lui Boc.
- Oamenii mei! Oamenii mei au trãdat! Ce veste poate fi mai proastã decât asta?
- A ieºit ºi proba grafologicã: scrisul e a lui Tãriceanu...

De ce a acceptat Bush sã aparã în fotografii alãturi de Geoanã? Pentru a pãrea mai deºtept.

Ce face Geoanã când nu este prostãnac?
Se prosteºte!

Doamna Popescu de la Teatrul de pãpuºi, sunã la sediul PSD ºi cere sã discute cu Mircea Geoanã.
- Da, la telefon!
- Voiam sã vã informez cã avem posturi libere.
- Despre ce este vorba?
- Vedeþi dvs., am rãmas fãrã marionete.
- Pãi ºi cum vã pot ajuta eu?
- Nu sunteþi domnul Geoanã, Mircea Geoanã???

De ce susþine PSD candidatura lui Geoanã la preºedinþie? Pentru cã la vot se merge pe regula: cine se aseamãnã se adunã!

De ce s-a dus Geoanã la Moscova în secret?
Pentru cã nici el nu a ºtiut…

Geoanã, la înmormântarea lui Iliescu:
Of, tãtucã, îmi pare aºa de rãu cã te-ai dus… Tu eºti cel mai mare om! Tu m-ai fãcut ceea ce sunt acum!...

Bãsescu cãtre mulþimea adunatã în Piaþa Victoriei:
- Am hotãrât cã, de acum înainte, vom munci numai miercurea!
Toatã suflarea impresionatã, aplaudã în delir…
- Întrebãri?
Se ridicã unul, îºi scoate degetul din nas ºi zice:
- În FIECARE miercuri?!

Un individ se vede nevoit sã opreascã maºina din cauza traficului blocat. Deodatã, cineva îi bate în geam:
- Ce s-a întâmplat?
- Teroriºtii i-au rãpit pe cei 322 de parlamentari ºi cer 10 milioane de dolari rãscumpãrare. Altfel, ameninþã cã îi vor stropi cu benzinã ºi le vor da foc. Acum mergem din maºina în maºinã ºi facem o chetã.
- Bine. Cam cât dã fiecare?
- Cam 5 litri.

Profesoara: Vreau un exemplu privind deosebirea dintre dramã ºi tragedie.
Bulã: Suspendarea lui Bãsescu ar putea fi o dramã, dar dacã nu va fi trântit la referendum e curatã tragedie!



Postat pe 11 Decembrie 2009 09:52
Asa arata “TOP10 Hits” de luna asta:

1)Parazitii :”Daca-as fi pentr-o zi presedinte” ,fredonata de Mircea Geoana duminica seara.
2) No comment: “La noapte o sa te fur” cantata de Traian Basescu lui Mircea Geoana duminica in ziua alegerilor
3)Racla:”Nu ma uita” , fredonata de Crin Antonescu la adresa lui Mircea Geoana duminica seara ,cand Geoana era presedinte.
4)Verdikt “Vine politia” ,cantata in soapta de oamenii lui Basescu duminica noaptea in timp ce numarau cu ocaua voturi prin sectii.
5)BUG Mafia “Poveste fara sfarsit” cantata de Traian Basescu, dupa ce a fost ales (din nou) presedinte.
6)Morandi “Love me” cantata de Crin Antonescu lui Mircea Geoana la fuziunea facuta dupa esecul PNL din primul tur.
7)Liviu Mititelu “De ce ma minti” melodie cantata pana la epuizare de catre Mircea Geoana catre Biroul Electoral Central dupa afisarea rezultatelor finale.
8)Stefan de la Barbulesti :”As da zile de la mine sa mai fiu o zi cu tine” cantata de Traian Basescu intregii Romanii inainte de inceperea alegerilor.
9)Gica Petrescu “Casuta noastra” melodie cantata de Sorin Ovidiu Vantu lui Geoana , care a avut ca rezultat o vizita fulger a PSD-istului in barlogul mogulului in zilele premergatoare turului 2.
10)Madalina Manole:”Unde esti voi fi si eu” melodie cantata de cativa ani , din suflet, de catre Emil Boc la adresa lui Traian Basescu.

PSD- Presedinte in Seara de Duminica
PDL -Presedinte in Dimineata de Luni
Calandrinon
Postat pe 18 Decembrie 2009 22:47
In timpul inundatiilor un pocait stetea pe casa uitandu-se la apa care crestea tot mai repede. Dintr-o barca care trecea prin fata lui un om ii zice "Urca in barca daca nu vrei sa mori.". Pocaitul raspunde "Nu, pe mine ma v-a salva Dumnezeu.". Trece a doua barca, si la fel pocaitul refuza sa se urce. Cand apa este pe cale sa il inghita pe pocait trece un elicopter. Pocaitu' refuza sa urce si in elicopter."Pe mine ma v-a salva Dumnezeu". Logic, pocaitul moare inecat. Dupa ce ajunge in Rai il intreaba pe Dumnezeu
-Doamne, de ce nu m-ai salvat?
-Ti-am trimis 2 barci si un elicopter, ce vrei mai mult?
Calandrinon
Postat pe 18 Decembrie 2009 22:59
Un copil se duce la tasu sa il intrebe ce sa ii zica prietenei, tasu ii zice: zii shi tu k e atat de frumoasa incat atunci cand o priveshti parca se opreshte timpu in loc. Zis shi facut. Se intalneshte copilu cu prietena lui se uita la ea shi ii zice:
-Ai o fatza de mi se opreshte ceasu'!!
Calandrinon
Postat pe 18 Decembrie 2009 23:01
Prima regula a economiei în tranzitie:
- Pentru fiecare economist se gãseste un altul la fel de bun cu idei exact inverse.
A doua regulã:
- Ambii au dreptate.
Calandrinon
Postat pe 18 Decembrie 2009 23:35
De la: vali_pc2007, la data 2009-11-04 15:17:15Un purice in calduri zareste o elefantica pe marginea unui rau. Repede el sare pe ea dar, in acelasi moment, aceasta este muscata de un crocodil. -Aaaaaaaaaaaa, aaaaaaauuuuu!!!!! La care puricele extaziat : Te doare micut-o, te doare?


=))=))=)))
blondiewishes
Postat pe 26 Decembrie 2009 00:33
Doi prieteni destul de chercheliti ies din bar plini de bere si voie buna.

- Bai,.....zice unul din ei,............io am uitat sa ma pis !

- Lasa bha zice celalalt...................te invat io pana acasa !!!!!!!
vali_pc2007
Postat pe 3 Ianuarie 2010 11:08
O doamna foarte grasa intra intr-un magazin:
-as dori sa vad un costum de baie care sa imi vina
vanzatorul-....si eu...
maria33
Postat pe 3 Ianuarie 2010 16:31

1. Vine soþul acasã ºi-ºi întreabã nevasta:
- Ce ai face dacã aº câºtiga la Loto?
- Aº lua jumãtate ºi te-aº pãrãsi, rãspunde soþia.
- Perfect, spune soþul. Am câºtigat 12 dolari. Ia 6 ºi dispari!

Postat pe 4 Ianuarie 2010 19:01
Pe vremea lui Ceausescu, burlacii trebuiau sa plateasca tribut pana la 25 de ani. Un tip era foarte sucarit deoarece era impotent si s-a hotarat sa ii trimita scrisoare lui Ceausescu: "Ma numesc Ion Caciula,om al muncii fara P**A.De ce trebuie sa platesc tribut daca eu nu pot sa F*T??" Dupa cateva zile primeste raspuns la scrisoare: "Domnule Ion Caciula,om al muncii fara p**a,cat ai DEGETE si LIMBA...LEGEA tarii nu se schimba!!!"
ionelaela
Postat pe 4 Ianuarie 2010 19:02
O planetã trece pe lîngã planeta Pãmînt ºi o întreabã:
- Ce mai faci, soro? Nu te-am vãzut de milioane de ani!
- Nu prea bine... ªtii... mi-au ieºit Homo Sapiens...
- Nu te îngrijora, o sã treacã! Am avut ºi eu!

Postat pe 4 Ianuarie 2010 19:02

12. Într-o zi, o soþie se plînge soþului:
- Dragã, sînt nemulþumitã cã am sînii mici.
Soþul îi rãspunde:
- Ia o bucatã de hîrtie igienicã, freac-o între sîni ºi în cîþiva ani ai sã vezi cã o sã-þi creascã.
- De unde ºtii? întreabã miratã soþia.
- Cu fundul a funcþionat, nu-i aºa?

Postat pe 4 Ianuarie 2010 19:03
John!
- Da, Sir.
- Cînd intru în baie se aprinde lumina?
- Nu, Sir, dar de ce?
- Înseamnã cã din nou m-am piºat in frigider…

Postat pe 4 Ianuarie 2010 19:06
Se uita Ion peste gard si il vede pe Vasile jucand tenis cu Agassi.

Spre surprinderea lui, Vasile iese castigator fara efort. Il intreaba pe Vasile de cand joaca el tenis de este asa de bun.

Acesta ii raspunde ca la lacul din spatele casei lui este o broscuta care iti indeplineste orice dorinta dar sa aiba grija ca este cam surda, sa vorbeasca tare.

Se duce Ion la broscuta si ii spune ca vrea mult aur.

Cand ajunge acasa constata ca in batatura avea un taur.

Se plange la Vasile: - Surda tare broscuta ta, am vrut mult aur si mi-a dat un taur.

- Si tu crezi ca eu am vrut sa fiu tare-n tenis?
vali_pc2007
Postat pe 5 Ianuarie 2010 08:58
De la: scorpio67, la data 2010-01-04 19:02:46 O planetã trece pe lîngã planeta Pãmînt ºi o întreabã:
- Ce mai faci, soro? Nu te-am vãzut de milioane de ani!
- Nu prea bine... ªtii... mi-au ieºit Homo Sapiens...
- Nu te îngrijora, o sã treacã! Am avut ºi eu!

vali_pc2007
Postat pe 5 Ianuarie 2010 09:04
Un tip racoleaza o tipa. O plateste si o duce acasa unde, in timp ce tipul facea dusul de rigoare, tipa constata cu stupoare ca e in aceea perioada a lunii...

- Ce ma fac? Am primit banii... tipul e chiar dragut... as vrea si eu... o sa sting lumina... n-o sa-si dea seama si cand se va trezi eu voi fi de mult plecata.

Zis si facut. Dupa o noapte furtunoasa, plina de sex, tipul se trezeste si linga el o balta mare de sange si tipa nicaieri...

- Am omorat-o! si se duce sa-si verifice pistolul, acesta avea toate gloantele...

- Am taiat-o cu cutitul! verifica in bucatarie cutitul, acesta fara urme de sange...

- Am taiat-o cu lama! merge in baie, verifica aparatul de barbiarit... intact.

Cand ridica capul si se vede in oglinda, striga:

- AM MANCAT-O !
vali_pc2007
Postat pe 5 Ianuarie 2010 09:10
Un tip afla ca are SIDA si se duce la doctor pentru un tratament, macar pentru a-si prelungi viatza cu cateva luni.Doctorul il consulta, dupa care spune:

-domnule, am ajuns la o concluzie: trebuie neaparat sa va ducetzi la bai cu namol!

-domnule doctor, bine, asta am inteles, dar eu am SIDA si dvs ma trimitetzi la bai cu namol?de ce?

-pai ca sa va obisnuiti cu pamantul!
vali_pc2007
Postat pe 5 Ianuarie 2010 09:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Daca duminica viitoare ar avea loc alegeri pentru Parlamentul Romaniei...? 10 De la: Baiat_virgin 3 Decembrie 2012 11:01
femeia ca element chimic 50 De la: ocgiogi 27 Noiembrie 2009 23:23
Maricica " :)) 3 De la: Somo 16 Octombrie 2010 20:17
Spuma Bancurilor !!! 369 De la: Pierdut_in_lume 14 Martie 2013 13:31
bancuri 24 De la: 19 Mai 2014 23:08