Setari Cookie-uri

Spuma Bancurilor !!!

no ase hop si eu cu un banc
otylika
Postat pe 5 Noiembrie 2009 02:09
Un moldovean si un ardelean intr-un tren.
Moldoveanul vazand ardeleanul scotand peste si a inceput sa manance din el i s-a facut pofta si moldoveanul a incercat sa intre in discutie cu ardeleanul.Moldoveanul:
-Aaaaaaaaa, ma cheama Ion.
Ardeleanul nu la bagat in seama.A doua incercare:
-Aaaaaaaaa,ma cheama Ion.
Ardeleanul tot nu la bagat in seama.A 3 incercare si acum moldoveanul incearca cu un ton sever
-Ma cheama Ion!!!!
Apoi ardeleanul a spus:
-Daca te cheama atunci du-te!!
..ha ce imi plac maimutoi astia ce tzopaie
otylika
Postat pe 5 Noiembrie 2009 02:15
mie astia -mi plac
floryly
Postat pe 5 Noiembrie 2009 02:18
Un american viziteaza Bucurestiul cu un taximetrist. Trec pe langa guvern:
- Ce este cladirea asta asa mare?
- Este palatul guvernului, domnule!
- Si in cat timp a fost construita?
- Cam in 10 ani!
- Mult timp! La noi era gata in 2 ani! Stiti ca noi avem o tehnologie mai avansata!!! Taximetristul nu zice nimic. Mai merg ei ce mai merg si americanul iar intreaba:
- Cladirea asta ce e?
- Este sediul primariei, domnule!
- Si in cat timp a fost construita?
- Cam in juma' de an!
- Mult... la noi era gata in 2-3 luni! Taximetristul nu mai poate de nervi. Ajung si la Casa Poporului:
- Ooooooo, dar ce e cladirea asta? La care taximetristul:
- Nu stiu, ca azi dimineata nu era aici!
floryly
Postat pe 5 Noiembrie 2009 02:20
Ce gandesc un optimist si un pesimist despre criza economica mondiala?
Optimistul:
- Vai, vom ajunge cu totii sa cersim...
Pesimistul:
- De la cine?
floryly
Postat pe 5 Noiembrie 2009 02:21
primul e tare ..daca se zbate de paman ii dau premi ....
otylika
Postat pe 5 Noiembrie 2009 02:29
ok.si eu
floryly
Postat pe 5 Noiembrie 2009 02:33
O tipa super eleganta si frumoasa foc iese dintr-un bar cu un indice de alcool in sange foarte ridicat. Merge leganandu-se spre masina ei, un BMW, scump ca naiba si incearca sa-i deschida usa cu cheia, dar starea ei de ebrietate o impiedica si pica in fund linga usa masinii... Cu picioarele deschise si fara chiloti, isi observa "pasarica" si, cand o recunoaste, incepe sa-i vorbeasca:

- Din cauza ta am masina,

- Din cauza ta am bijuterii

- Din cauza ta am bani

- Din cauza ta pot avea barbatul care vreau

- Din cauza ta am ...

Deodata incepe sa faca pipi... si ...duios ii replica:

- Nu, nu plange, mai, ca nu te cert !!!...
vali_pc2007
Postat pe 5 Noiembrie 2009 11:02
Deodata, desi pe jumatate adormita, ea simti mangaierile lui. La inceput timide, ca si cum i-ar fi fost rusine. Apoi, mangaierile devenira mai indraznete. Mai mult, si mai mult, pe tot corpul ei, mainile lui se plimbau cu nesat asa cum se intampla… nu-si aducea aminte exact, cam cu 4-5 ani in urma. Senzatii pe care le credea uitate se intorceau.

Memoria sentimentelor era vie, si o ajuta sa raspunda la fel. Mangaierile se ingramadeau, se repetau, el o invaluia, o intorcea. Acum era ca un virtej de senzatii de nedescris.

Deodata… nimic. Absolut nimic.

- Ce s-a intimplat? intreaba ea, surprinsa. Te rog, nu te opri, mai vreau!

- Shhhh… incerca el sa o linisteasca, gata, am terminat!

- Cum adica ai terminat?

- Gata, am gasit telecomanda, dormi linistita…
vali_pc2007
Postat pe 5 Noiembrie 2009 11:11
Statul roman va elimina impozitul pe venit, in doua etape.

In prima etapa se va elimina venitul !
vali_pc2007
Postat pe 5 Noiembrie 2009 11:26
Barbatul: In sfarsit. Am asteptat asta atata timp. Femeia: Vrei sa plec? Barbatul: Ai inebunit? Nici sa nu te gindesti la asta. Femeia: Ma iubesti? Barbatul: Bineinteles! Tot timpul! Femeia: M-ai inselat vreodata? Barbatul: Doamne fereste! Bineinteles ca nu. Femeia: O sa faci sex numai cu mine? Barbatul: Sigur ca da. Cu orice ocazie. Femeia: O sa ma lovesti vreodata? Barbatul: Ai inebunit? Femeia: Pot sa am incredere in tine? Barbatul: Da! Femeia: Iubitule! Acum citeste de jos in sus!
vali_pc2007
Postat pe 5 Noiembrie 2009 11:31
floryly
Postat pe 7 Noiembrie 2009 02:48
Un roman, ajuns in Franta, isi ia 'petit dejuner'-ul (cafea, croissant, paine, unt si marmelada) cand un francez, mestecandu-si nelipsita sa guma, se aseaza langa el. Romanul il ignora in mod vadit, dar in ciuda acestui lucru, francezul il apostrofeaza: - Voi painea o mancati toata? Romanul raspunde, prost dispus: - Evident. Francezul facand un balon cu guma: - Noi nu. In Franta mancam doar miezul. Coaja o adunam intr-un tomberon, o reciclam, o transformam in croissant si o vindem in Romania , continua, cu o strambatura insolenta. Romanul pastreaza tacerea. Francezul insista: - Voi puneti marmelada pe paine?' Romanul: - Evident. Francezul, intorcand guma intre dinti si ranjind, zice: - Noi nu. In Franta, la micul dejun, noi mancam fructe proaspete, dar punem toate cojile si ramasitele intr-un tomberon, le reciclam, facem marmelada si o vindem in Romania. Atunci, romanul intreaba: - Voi francezii faceti sex? - Bine-nteles! raspunde francezul cu un zambet imens. - Si ce faceti cu prezervativele folosite?' continua sa intrebe romanul. - Le aruncam, bine-nteles. - Noi nu, conchide romanul. In Romania , le strangem intr-un tomberon, le reciclam, le transformam in guma de mestecat si le vindem in Franta
vali_pc2007
Postat pe 8 Noiembrie 2009 14:57
De la: sadface, la data 2009-11-07 02:48:24

sa inteleg ca nu ti s-a parut amuzant?
vali_pc2007
Postat pe 8 Noiembrie 2009 14:58
De ce isi iau olteni doua pietre cand se duc la culcare
una sa stinga lumina
si adoua sa se asigure ca e geamu inchis

vali_pc2007
Postat pe 8 Noiembrie 2009 15:04
Colegii de clasã tin chef într-un apartament.
Mãmica, retrasã în altã camerã pentru a nu-i deranja, aude deodatã niste sunete
ciudate ,si intrã în camera cu pricina.
- Ce faceti voi aici, copii? se rãsteste ea.
- Sex în grup...
- E-n regulã, am crezut cã fumati...
vali_pc2007
Postat pe 8 Noiembrie 2009 15:10
La un WC public britanic, se afla un automat pentru prezervative ºi pe el
inscripþia firmei Durex: "Corespunde normelor britanice".
Putin mai jos, cineva a zgîriat: "ªi vaporul Titanic corespundea...".

vali_pc2007
Postat pe 9 Noiembrie 2009 01:29
Bula si Strula buni amici. Moare Strula. Bula trebuie sa gaseasca cuvintele potrivite de scris pe tablita crucii. Zice: "Strul mort!" Cei de la pompe funebre spun: E nevoie de 4 cuvinte, domnule Bula. Sta Bula si se gandeste... "Strula mort, vand Trabant"
rashela
Postat pe 9 Noiembrie 2009 16:27
Ion si Gheorghe se intorc de la cosit. Cu caruta cu fin, direct pe sosea. Se aude 'vrrrrrr' si pe linga ei trece o motocicleta.
- Ma Gheo, l-ai vazut pe ala? N-avea cap.
- Cum sa n-aiba cap, ma? Mai lasa dracului tuica aia.
Mai merg ei putin si iar, 'vrrrrrrr', alt motociclist.
- Ma Gheo, nici asta n-avea cap.
- Ti-am zis sa lasi tuica aia. Unde s-a mai vazut motociclist fara cap?
Dupa un timp se aude din nou 'vrrrrrrr' si o alta motocicleta ii depaseste.
- Auzi Ioane, ai avut dreptate. Astia n-au cap. Intoarce si tu coasa in partea cealalta.
maribel
Postat pe 10 Noiembrie 2009 18:59
Un trib de canibali prinde un rus, un german si un roman. Seful da ordinele:
-Pe rus il facem la protap, pe german il facem ciorba de burta iar pe roman.....?.. ciorba de oase.
Dupa un timp merge in control si este multumit: rusul e rumenit, ciorba de burta reusita, dar cand ajunge la roman vede ca doi canibali tineau capul romanului afara. Revoltat tipa la ei sa-l lase in oala ca el da gustul. Acestia replica: Da, dar daca il lasam mananca toti cartofii de pe fund!
maribel
Postat pe 10 Noiembrie 2009 19:01
tulai Doamnie!
asta ii tarie rau!



SuNsEt_GirL
Postat pe 10 Noiembrie 2009 19:02
Tiganca, suparata ca i-a imbatranit barbatul, cere divort.
La infatisare, judecatorul o intreaba:
- de ce dai femeie divort?
- pai a imbatranit, dom' judecator si nu mai poate...
- mai femeie, aveti copii, nu mai sunteti tineri, daca faceti sex o data pe trimestru e bine?
- cum zici mata dom'judecator, hai ma acasa.
Pe culoar, la plecare, tiganca il intreaba pe barbata-su:
- bai Ioane, da' o noapte cate trimestre are??!
vali_pc2007
Postat pe 12 Noiembrie 2009 16:26
"Sint inca in pat, si nu-mi pot lua gindul de la tine, de la noaptea trecuta...... mi-as dori atit de mult sa te strivesc la pieptul meu! In noaptea calda, ai venit la mine pe neasteptate... si ceea ce s-a intamplat a lasat in mine senzatii de neuitat. Ai aparut de nicaieri si, fara sa-ti fie teama sau rusine, te-am surprins atingind trupul meu gol... mi-ai simtit indiferenta si m-ai muscat fara mila, innebunindu-ma... ne-am zvircolit toata noaptea intr-un joc nebunesc! In zori am adormit in sfirsit, obosit... Astazi, cind m-am trezit, te-am cautat indelung, dar nu te-am mai gasit... cearsafurile cazute de pe pat sint singurele martore ale noptii trecute. Pe corp am inca urmele muscaturilor tale, ma ard si nu ma lasa sa te uit... In noaptea asta ma voi preface ca dorm si te voi astepta sa apari din nou... þânþar nenorocit..." de Eugen Lovinescu
Mi-a placut la nebunie, cine se pricepe sa creeze suspans se pricepe.
vali_pc2007
Postat pe 12 Noiembrie 2009 17:08
Cand Dumnezeu a creat barbatul, l-a chemat la el si I-a zis:
- Barbate, am doua vesti sa-ti dau: una buna si un a proasta.
- Doamne, spune-mi intai pe cea buna.
- Cand te-am creat, ti-am dat doua organe importante: creierul si penisul.
- Pai si atunci Doamne, care e vestea proasta?
- Sangele din corpul tau este insuficient, de aceea cele doua organe nu vor functiona decat pe rand.

Cand Dumnezeu a creat femeia, a chemat-o la el si I-a zis:
- Femeie, am doua vesti sa-ti dau: una buna si un a proasta.
- Doamne, spune-mi intai pe cea buna.
- Cand te-am creat, ti-am dat doua organe importante: creierul si vaginul.
- Pai si atunci Doamne, care e vestea proasta?
- Sangele din corpul tau este din abundenta si pentru ca primul organ nu-ti foloseste la nimic, al
doilea va elimina excedentul in fiecare
luna.



Postat pe 12 Noiembrie 2009 17:14






Doi poliþiºti discutã:
- De ce îþi pui copilul sã doarmã pe dulap?
- Data trecutã a cãzut din pat ºi n-am auzit.

Postat pe 12 Noiembrie 2009 17:17
- Am un câine foarte deºtept! Dupã câteva minute: - Câinele meu este cel mai inteligent! Lumea din jur se uita deja urât la el. Paharul s-a umplut de tot când el iar afirmã: - Câinele meu vorbeºte! - Dar, bine, omule, ne crezi tâmpiþi?! Cum sã vorbeascã un animal? - Hai sã facem pariu! Voi îmi puneþi o întrebare ºi dacã nu rãspunde mã scoateþi de aici în ºuturi, dar dacã rãspunde, faceþi cinste ! - Bine, mã! Ia sã vedem! - Mã animalule, cum se cheama chestia aia din piele cu care þii calul?! Câinele se uita în ochii lor ºi spune: - Ham! - Ãsta a fost un latrat! ªi-l scot în ºuturi pe individ afarã. Câinele se duce docil dupã el ºi-l întreabã: - Trebuia sã fi spus capastru?
vali_pc2007
Postat pe 13 Noiembrie 2009 00:14
De la: vali_pc2007, la data 2009-11-13 00:14:32- Am un câine foarte deºtept! Dupã câteva minute: - Câinele meu este cel mai inteligent! Lumea din jur se uita deja urât la el. Paharul s-a umplut de tot când el iar afirmã: - Câinele meu vorbeºte! - Dar, bine, omule, ne crezi tâmpiþi?! Cum sã vorbeascã un animal? - Hai sã facem pariu! Voi îmi puneþi o întrebare ºi dacã nu rãspunde mã scoateþi de aici în ºuturi, dar dacã rãspunde, faceþi cinste ! - Bine, mã! Ia sã vedem! - Mã animalule, cum se cheama chestia aia din piele cu care þii calul?! Câinele se uita în ochii lor ºi spune: - Ham! - Ãsta a fost un latrat! ªi-l scot în ºuturi pe individ afarã. Câinele se duce docil dupã el ºi-l întreabã: - Trebuia sã fi spus capastru?


Calandrinon
Postat pe 13 Noiembrie 2009 00:18
un prima isi duce muncitorii sa repare o cladire..si fiind mai departe de casa..ii cazeaza intr-un mic hotel...
muncitorii toti murdari si mirosind urat...urmau sa se culce
insa cand ajung in camera observa ca pe paturi nu erau decat saltelele..si-l intreaba pe primar:
-Domnu..da ce ce nu avem cearceafuri?
primarul:
-Daca doriti sa va culcati in lenjerie curata, trebuie sa va spalati in prealabil pe pepicioare.
dupa o ora...zice un muncitor:
-Domnu..dar daca nu avem "prealabil"...ne putem spala si in lighean ?
Calandrinon
Postat pe 13 Noiembrie 2009 00:22
miercuri 28 octombrie 2009 la 13:38:23

magazin in New York
La New York s-a deschis un magazin unde femeile pot alege si cumpara un sot.

La intrare sunt afisate regulile de functionare ale magazinului:

- Poti vizita magazinul O SINGURA DATA!

- Sunt 6 etaje si caracteristiciule barbatilor se imbunatatesc pe masura ce urci la etajul superior.

- Poti alege orice barbat de la un etaj, sau poti urca la etajul urmator.

- Nu te poti intoarce la etajul inferior!

O femeie decide sa viziteze magazinul pentru a gasi un barbat care sa ii tina companie

La etajul unu, pe usa este urmatorul afis: Acesti barbati au un loc de munca!

Femeia decide sa mearga la etajul urmator La etajul al doilea pe usa este urmatorul afis: Aceasti barbati au un loc de munca si iubesc copiii!

Femeia hotaraste sa urce la etajul urmator. La etajul al treilea pe usa este urmatorul afis: Acesti barbati au un loc de munca, iubesc copiii si sunt extrem de frumosi! "Wow" isi spune femeia, insa hotaraste sa mearga la etajul urmator.

La etajul al patrulea pe usa este urmatorul afis: Aceasti barbati au un loc de munca, iubesc copiii, sunt frumosi de innebunesti si ajuta si la treburile din casa!

Incredibil! exclama femeia. Cu greu pot rezista! Insa decide sa mearga la etajul urmator La etajul cinci pe usa este urmatorul afis: Aceasti barbati au un loc de munca, iubesc copiii, sunt frumosi de innebunesti si ajuta si la treburile din casa si sunt extrem de romantici! Femeia este tentata sa ramana si sa aleaga un barbat, insa pana la urma decide sa urce la ultimul nivel.

La etajul sase se afla urmatorul afis:

Esti vizitatoarea cu nr. 31.456.012 a acestui etaj. Aici nu sunt barbati, acest etaj exista numai pentru a demonstra ca este imposibil sa satisfaci o femeie...


Multumim pentru ca ati ales sa vizitati magazinul nostru! Vis a vis de acest magazin, s-a deschis unul asemanator de unde barbatii isi pot cumpara o nevasta.

La primal etaj sunt femei care sunt inebunite dupa sex.

La etajul doi sunt femei care sunt inebunite dupa sex si nu te bat la cap.

Etajele de la 3 la 6 nu au fost niciodata vizitate de barbati
vali_pc2007
Postat pe 13 Noiembrie 2009 19:47
Se facea ca un ginecolog se gandeste sa se faca mecanic... Si se duce omul nostru la cursul de mecanici. Ionescu ia 8, Popescu ia 10, iar ginecologul nostru se captuseste cu un 15. Uimit se duce si el la prof si intreaba cum se poate ? - Ti-am dat 5 puncte pentru ca ai desfacut motorul, inca 5 pentru ca l-ai montat la loc cum trebuie, si inca 5 ca bonus ca ai lucrat prin teava de esapament !
vali_pc2007
Postat pe 15 Noiembrie 2009 17:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum se vindeca posesivitatea? 31 De la: Cocktail 26 Aprilie 2010 16:24
bancuri cu bula 81 De la: kudika097603 11 Martie 2010 11:10
bancuri cu blonde 279 De la: Cocktail 7 Octombrie 2011 10:51
naice 15 De la: greierash_is_back 21 Octombrie 2009 00:08
Bancuri cu politisti 22 De la: _dulcik_ 24 Martie 2009 22:12