Setari Cookie-uri

Circumcizie! La Femei?!

De la: sandra26, la data 2008-12-12 15:45:24
De la: Dor_a, la data 2008-12-12 06:57:43Crista,
Comunitatile musulmane sunt cele care fac circumcizie la femei.
Ceea ce nu am sa inteleg NICIODATA e cum, nici macar o secunda nu se gandesc ca Alah ala al lor (ca tot sunt credinciosi de numa!) a facut fiinta umana PERFECTA! Si ca nu are nevoie de nici o... alterare.
Asa cred si eu ca fiinta umana e perfecta,nu are nevoie de mutilari fizice fara acordul ei.Se poate decurge la operatii doar daca este in pericol sanatatea sau,ajunsa la maturitate,decide ea sa-si faca operatii estetice.
Dor_a,ei cred ca nu e perfecta fiinta umana ci murdara si ca e de datoria lor sa o curete.


Bleah, Sandra...
Daca exista un motiv sa ii circumcida pe vremea cand dormeau cu camilele in desert, pe calduri insuportabile, si fara destula apa pentru spalat, acum deja nu mai are sens. S-a inventat apa curenta Stii, ca citeam la o musulmanita de pe aici cum spunea e ca asa sunt mai curati... Nu zau? Nu mult mai simplu e sa se spele, decat sa se taie?? ... Nu stiu, zic si eu...
Si preputul, in afara de faptul ca protejeaza, creaza si mai multe senzatii in timpul in care fac sex, datorita frictiunii... Cum spuneam, nu'sh cum o fi fost Alah al lor cand i-a... gresit...
(da, religia si politica sunt subiecte tabu oriunde... Ideal e sa nu intri in polemici de gen cand esti la o... reuniune... Dar noi suntem pe forum... Drept pentru care, o spunem, uite asa!)
Dor_a
Postat pe 13 Decembrie 2008 01:17
Pai si eu gandesc ca e anormal sa te mutilezi....nu sunt deloc de acord cu aceasta practica.Exista apa si sapun,dar nu ii poti convinge pe practicanti.Eu am participat la circumcizia unu baietel si nu deloc placut...am ieºit din camera unde se facea(dure-m-ar ca era medicul ,tot il durea si pe ala micu cu toata anestezia lui)
kassandry
Postat pe 13 Decembrie 2008 01:23
La faza cu mizeria m-a dus gandul cand am citit topicul prima data...cred ca femeile alea nu se spala cu saptamanile,normal ca se 'branzesc' si se contamineaza cu toate alea(viermi-poftim un exemplu).İar ei au gasit solutia:circumcizia femeilor.Bineinteles ca mi se pare barbar,nu as accepta niciodata asa practici,nu voi tolera astfel de inapoiati zicandu-mi ca astea sunt traditiile lor si trebuie sa le respectam....Asta e strigator la cer ce fac....
kassandry
Postat pe 13 Decembrie 2008 01:27
Niste habotnici penibili si cu instincte destructive, asta sunt!
Dor_a
Postat pe 13 Decembrie 2008 13:06
asta e tortura .........
everything_for_you
Postat pe 30 Martie 2009 14:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum sa ai incredere`n tine si sa nu mai fi ranita in dragoste 50 De la: leo_ 18 Noiembrie 2010 14:07
buna fetelor..am si eu nevoie de sfaturi:* va multumesc 21 De la: PICCKARD 10 Septembrie 2011 10:12
descalciti-ma si pe mine va rog 36 De la: adinuttzza 6 Noiembrie 2010 22:51
Berbecut 5 De la: louiza 17 Iulie 2010 18:18
barbatii se pot indragosti? 353 De la: irina27 23 Noiembrie 2009 22:24