Setari Cookie-uri

Barbatul capricorn

merita sa lupti pentru un capricorn. parerea mea;

fostul meu e in zodia capricorn. eu tin enorm la el....
ne desparte distanta de 500 km - de aceea e foarte reticent(a mai avut o relatie la distanta care a esuat); in plus, am fost impreuna in trecut - acum 11 ani, cand am renuntat fara un motiv serios la relatie(el m-a iubit enorm atunci) - si ma gandesc ca ii e frica sa nu se intample acelasi lucru;

asta vara am hotarat sa incercam sa reluam relatia; apoi a urmat nehotararea lui; in prezent avem o relatie de prietenie frumoasa(mi-a si multumit ca exist in viata lui, ca sunt cea mai de incredere persoana); in cateva luni s-a deschis destul de mult fata de mine;
eu insa imi doresc mai mult din partea lui....
uneori imi da impresia ca ma vrea(mi-a marturisit ca i-ar fi f. greu dc mi-as gasi pe altcineva), alteori....

as vrea cateodata sa renunt....dar imi da sperante faptul ca mentinem legatura, suntem amandoi singuri si faptul ca simt ca are nevoie de mine, desi nu o recunoaste .....

o parere.... ce sa inteleg din comportamentul lui?

adria_carm
Postat pe 2 Februarie 2009 19:39
parerea mea este ca inca esti prea tanara ca sa cunosti adevarata fata a unui capricorn eu am simtit asta pe propria mea piele a fost in stare de batjocuri josnice sa puna pe una din curvele cu care ma insela sa imi dea tel.si sa ma injure ca ea ar fi cumparat tel.lui de la piata ati mai auzit asemenea minciuni inventate de un curvar capricorn pe mine ma cauta numai ca sa imi ceara bani mereu facea cumparaturi si manca la restaurante pe banii mei sau ma invita in esxcursii si ma face sa il sponsorizez eu spun sa sca[pi cat de repede de acest capricorn blestemat e in stare de mari batjocuri atunci cand este prins ca insala sau ca i se cer sa dea inapoi banii pe care el ii fura dela o femeie asa ca mai bine fugi de acest capricorn blestemat pana nu e prea tarziu
ilyescorina
Postat pe 2 Februarie 2009 20:43
Ai rabdare cu el,odata in trecut l-ai ranit."in plus, am fost impreuna in trecut - acum 11 ani, cand am renuntat fara un motiv serios la relatie(el m-a iubit enorm atunci) - si ma gandesc ca ii e frica sa nu se intample acelasi lucru"...deci tocmai ti-ai raspuns singura.Daca crezi ca merita...fa tot efortul din lume.Se pare ca acum e randul tau...Iti doresc bafta
magda_65
Postat pe 2 Februarie 2009 20:48
De la: ilyescorina, la data 2009-02-02 20:43:46parerea mea este ca inca esti prea tanara ca sa cunosti adevarata fata a unui capricorn eu am simtit asta pe propria mea piele a fost in stare de batjocuri josnice sa puna pe una din curvele cu care ma insela sa imi dea tel.si sa ma injure ca ea ar fi cumparat tel.lui de la piata ati mai auzit asemenea minciuni inventate de un curvar capricorn pe mine ma cauta numai ca sa imi ceara bani mereu facea cumparaturi si manca la restaurante pe banii mei sau ma invita in esxcursii si ma face sa il sponsorizez eu spun sa sca[pi cat de repede de acest capricorn blestemat e in stare de mari batjocuri atunci cand este prins ca insala sau ca i se cer sa dea inapoi banii pe care el ii fura dela o femeie asa ca mai bine fugi de acest capricorn blestemat pana nu e prea tar ziu
Ala nu era capricorn ,era magar!!!
puiu66
Postat pe 2 Februarie 2009 20:48
da de ce esti asa suparata pe capricorni? nu toti sunt la fel ... si eu dunt capricorn, dar feminin :)... dar eu nu cred ca sunt asa :)
Pupici
judithka
Postat pe 2 Februarie 2009 20:48
sunt foarte suparata pe capricorn pentru ca am fost foarte batjocorita de acest barbat capricorn este o tragedie sa ai de a face cu el este foarte materialist il intereseaza numai cum sa jegmaneasca banii de la o femeie este un curvar pervrs pentru ca mi-a pretins sa fac scarbosul de sex oral iar eu l-am refuzat de atunci el umbla numai la prostituate care i-au furat toti banii a fost in stare sa faca praf 8000 euro intr-un an de zile nu vrea sa muncesa nu stie sa ingrijeasca banii numai sa ii riipeasca sa ca eu recomand sa va feriti de barbati capricorn ca sunt rai de tot siisi inseala meru partenerele nu se simt bine dac nu isi bat joc de o femeie
ilyescorina
Postat pe 2 Februarie 2009 20:55
aveti o problema cu aceste zodii.fiecare are personalitatea lui,conturata intr'un anumit mod,se comporta cum simte si nu se gandeste " bai frate oare ce spune in zodia mea sa'mi bat joc de tipa asta sau nu?"heii nu mai credeti in atatea prostii
draguta_anamaria
Postat pe 2 Februarie 2009 20:59
Vad ca toata lumea se scandalizeaza cand se posteaza ceva pe la zodii.:)
Sa va zic de ce postez eu:..Stau prin casa, mancarea nu este inca gata, la televizor sunt numai niste porcarii, nu pot sa ma vad cu fata seara asta, de femei inselate, cu iubiri neimpartasite sau cu alte dileme existentiale nu am rabdare in acest moment..asa ca intru la horoscop si contrez pe toata lumea care ar spune ca ....cei din capricorn ar fi niste curvari, nu ca nu ar fi adevarat dar...doar asa ca principiu
Iradiatu_
Postat pe 2 Februarie 2009 21:05
iradiatu: ce parere ai tu de capricornul meu?

ilyes corina; ceea ce ai scris tu tine mai mult de caracterul barbatului decat de zodia din care face parte; marea majoritate a capricornilor pe care ii cunosc sunt fideli(si cunosc destul de multi)
adria_carm
Postat pe 2 Februarie 2009 21:09
Eu nu stiu ce ar face el, dar iti spun ce asi face eu.
Daca sentimentele mele fata de tine ar fi destul de puternice, intr-adevar ca asi cauta compania ta si sa mentin legatura cu tine cat mai mult (daca aceste sentimente nu exista, ma distantez imediat). Probabil o vreme nu asi face nimic, sperand ca o minune ar face ca problema legata de distanta dintre noi sa dispara, ceea ce m-ar face sa par nehotarat. La un momet dat, insa, am sa ma trezesc intr-o dimineata si hotarat sa pun capat situatiei, imi fac un calcul pragmatic in legatura cu ceea ce reprezinti tu pentru mine si ori ma mut langa tine, ori imi vad de drumul meu.
Iradiatu_
Postat pe 2 Februarie 2009 21:16
HM.... DA.. FOARTE INTERESANT...
stii la ce ma gandeam eu? amantul meu e capricorn... n-o fi prietenul tau?
ca...dupa cum vad ca pui problema.... la cum generalizezi faza asta cu zodiile, e posiil, asa-i?

TU ESTI TOATA LA CAP??? NU MAI DESCHIODE NAIBII TOPICURI ATAT DE.......
Anissia27
Postat pe 2 Februarie 2009 21:17
De la: Anissia27, la data 2009-02-02 21:17:42HM.... DA.. FOARTE INTERESANT...
stii la ce ma gandeam eu? amantul meu e capricorn... n-o fi prietenul tau?
ca...dupa cum vad ca pui problema.... la cum generalizezi faza asta cu zodiile, e posiil, asa-i?

TU ESTI TOATA LA CAP??? NU MAI DESCHIODE NAIBII TOPICURI ATAT DE.......


Daca vrei iti spun cum e si din perspectiva unui amant capricorn...pfiu ..nu se mai face odata mancarea aia
Iradiatu_
Postat pe 2 Februarie 2009 21:24
merci pt raspuns Iradiatu.

cam asta cred ca face si el acum...
adria_carm
Postat pe 2 Februarie 2009 22:11
De la: Iradiatu_, la data 2009-02-02 21:24:33
De la: Anissia27, la data 2009-02-02 21:17:42HM.... DA.. FOARTE INTERESANT...
stii la ce ma gandeam eu? amantul meu e capricorn... n-o fi prietenul tau?
ca...dupa cum vad ca pui problema.... la cum generalizezi faza asta cu zodiile, e posiil, asa-i?

TU ESTI TOATA LA CAP??? NU MAI DESCHIODE NAIBII TOPICURI ATAT DE.......


Daca vrei iti spun cum e si din perspectiva unui amant capricorn...pfiu ..nu se mai face odata mancarea aia


ia zi tu .. cum e cu amantii astia capricorn...? astept parerea ta obiectiva
karos
Postat pe 3 Februarie 2009 11:04
Eu sa fiu femeie nu mi-as face un amant capricorn.
Ipotetic vorbind, binenteles,:)...un amant capricorn la inceput e foarte bun, in sensul ca tu vrei sex, el vrea sex, ii spui ca nu exista o implicare sentimentala si totul merge bine, sunandu-va unul pe altul oridecateori apare o nevoie ce se doreste imediat satisfacuta. Lui ii convine situatia la inceput si i se pare ca avand parte de o independenta pe care nu o regaseste intr-o relatie, totul este perfect.
Problemele apar, in special, cand ea incepe sa dea semne ca tine la el (el nu va recunoaste niciodata primul asa ceva, din cauza temerii lui ca va fi respins si datorita faptului ca in sinea lui isi da seama ca ipostaza in care se gaseste nu e chiar cea mai indicata). Odata ce pentru el devine clar ca ea are sentimente fata de dansul dincolo de activitatile recreative prestate impreuna, firea posesiva si dorinta de delimitare a proprietatii devin prea puternice. In mod inevitabil, desi nu recunoaste initial, se indragosteste de ea si ii cere sa fie impreuna cu el. Certurile devin tot mai dese si in cele din urma pleaca.
Partea buna este ca daca hotarasti sa fii cu el, el e decis sa fie cu tine indiferent de parerea celorlalti, iar partea, mai putin buna sa zicem, este ca va rupe orice relatie cu tine in momentul in care eziti sa fii cu el.
Pe scurt, iti va face viata un iad cand va incepe sa fie chinuit de ideea ca te imparte cu altul.
Repet...toate cele de mai sus...ipotetic vorbind..binenteles, orice asemanare cu fapte sau persoane reale, fiind pur intamplatoare....aaa..si nici un animal nu a fost supus la rele tratamente.:)
Iradiatu_
Postat pe 3 Februarie 2009 11:27
De la: Iradiatu_, la data 2009-02-03 11:27:42Eu sa fiu femeie nu mi-as face un amant capricorn.
Ipotetic vorbind, binenteles,:)...un amant capricorn la inceput e foarte bun, in sensul ca tu vrei sex, el vrea sex, ii spui ca nu exista o implicare sentimentala si totul merge bine, sunandu-va unul pe altul oridecateori apare o nevoie ce se doreste imediat satisfacuta. Lui ii convine situatia la inceput si i se pare ca avand parte de o independenta pe care nu o regaseste intr-o relatie, totul este perfect.
Problemele apar, in special, cand ea incepe sa dea semne ca tine la el (el nu va recunoaste niciodata primul asa ceva, din cauza temerii lui ca va fi respins si datorita faptului ca in sinea lui isi da seama ca ipostaza in care se gaseste nu e chiar cea mai indicata). Odata ce pentru el devine clar ca ea are sentimente fata de dansul dincolo de activitatile recreative prestate impreuna, firea posesiva si dorinta de delimitare a proprietatii devin prea puternice. In mod inevitabil, desi nu recunoaste initial, se indragosteste de ea si ii cere sa fie impreuna cu el. Certurile devin tot mai dese si in cele din urma pleaca.
Partea buna este ca daca hotarasti sa fii cu el, el e decis sa fie cu tine indiferent de parerea celorlalti, iar partea, mai putin buna sa zicem, este ca va rupe orice relatie cu tine in momentul in care eziti sa fii cu el.
Pe scurt, iti va face viata un iad cand va incepe sa fie chinuit de ideea ca te imparte cu altul.
Repet...toate cele de mai sus...ipotetic vorbind..binenteles, orice asemanare cu fapte sau persoane reale, fiind pur intamplatoare....aaa..si nici un animal nu a fost supus la rele tratamente.:)


am ras de n-am mai putut... mare adevar ai grait tu iradiatule! vezi tu... eu am avut de-a face cu doi capricorni (barbati) in viata mea: unul e frate-miu (si nu-l pot judeca fiinca imi e frate!), iar al doi-lea e un fost iubit (pt scurt timp), cu care mi-am pierdut timpul cateva luni incercand sa inteleg ce-i in capul lui! si crede-ma ca sunt o persoana destul de rationala si inteligenta, dar pe el nu am reusit sa-l descifrez cu toate abilitatile mele de a citi caracterul oamenilor (apropo, eu sunt scorpion). asa ca m-am lasat pagubasa si am renuntat sa-mi mai bat capusorul cu el! problema e ca el nu prea are de gand sa ma lase inpace, desi tot el, a zis ca nu ne potrivim deloc! sincer, mie nu-mi plac complicatiile. pt mine ori e alba, ori e neagra! concluzia e ca sunt niste oameni nehotarati (cel putin individul asta) si eu nu am atata rabdare, desi ma fascineaza, sa-l inteleg si sa-l accept asa cum e! aveti grija de voi si iubuti-va mult!
missalexandra
Postat pe 3 Februarie 2009 12:24

BARBATII CAPRICORN ... E CAM ADEVARAT CE A ZIS IRADIATU, DUPA PAREREA MEA CEL MAI GREU E SA-I CASTIGI INCREDEREA UNUI CAPRICORN...RESTUL MAI VINE SI DE LA SINE DACA ESTE IUBIRE...(sotul meu este capricorn iar eu sunt rac)

Postat pe 3 Februarie 2009 13:00
iradiatu- e utila opinia ta...cel putin pentru toate fetele care sunt atrasi de un barbat capricorn;

de curiozitate: ce motive v - ar determina sa incheiati o relatie cu o persoana la care tineti?

in cazul vostru indiferenta - ca si strategie a fetei - are vreun efect in a va starni interesul?


o parere.....





adria_carm
Postat pe 3 Februarie 2009 13:45
Daca tot m-am distrat cu zodiile in ultimele zile....
Indiferenta, in opinia mea, nu are rezultate pozitive in nici o situatie. Trecand peste situatia delicata in care te afli, marturisindu-ti, mai mult sau mai putin evident, atractia pentru o persoana, doar pentru a te izbi de lipsa oricarei reactii, indiferenta departeaza oamenii si nicidecum nu ii apropie.
Eu am fost tratat cu indiferenta si nu am simtit nevoia sa merg mai departe (dragoste cu sila se poate ..da nu se face), iar daca uneori am simtit nevoia sa perseverez a fost doar ....din ambitie, sa zicem.
Lasand la o parte zodiile, indiferenta ca strategie poate functioneaza la adolescenti, dar eu sunt batran si vreau mult si cat mai repede ca...tic..tac..nu mai am timp de relatii prostesti, de jocuri alambicate si orgasme mimate :))).
Iradiatu_
Postat pe 3 Februarie 2009 14:46
te-am intrebat doar din curiozitate; oricum nici daca mi-as dori nu as putea sa il tratez cu indiferenta; imi este mult prea drag ...
sa stii ca te inteleg perfect; nici eu nu am chef de jocuri prostesti, alambicate

in plus nu sunt nici genul de fata care sa apeleze la strategii; sincer...nici nu a fost nevoie pana acum;


merci pentru raspuns; esti un tip de treaba!
adria_carm
Postat pe 3 Februarie 2009 15:40
De la: Iradiatu_, la data 2009-02-03 11:27:42Eu sa fiu femeie nu mi-as face un amant capricorn.
Ipotetic vorbind, binenteles,:)...un amant capricorn la inceput e foarte bun, in sensul ca tu vrei sex, el vrea sex, ii spui ca nu exista o implicare sentimentala si totul merge bine, sunandu-va unul pe altul oridecateori apare o nevoie ce se doreste imediat satisfacuta. Lui ii convine situatia la inceput si i se pare ca avand parte de o independenta pe care nu o regaseste intr-o relatie, totul este perfect.
Problemele apar, in special, cand ea incepe sa dea semne ca tine la el (el nu va recunoaste niciodata primul asa ceva, din cauza temerii lui ca va fi respins si datorita faptului ca in sinea lui isi da seama ca ipostaza in care se gaseste nu e chiar cea mai indicata). Odata ce pentru el devine clar ca ea are sentimente fata de dansul dincolo de activitatile recreative prestate impreuna, firea posesiva si dorinta de delimitare a proprietatii devin prea puternice. In mod inevitabil, desi nu recunoaste initial, se indragosteste de ea si ii cere sa fie impreuna cu el. Certurile devin tot mai dese si in cele din urma pleaca.
Partea buna este ca daca hotarasti sa fii cu el, el e decis sa fie cu tine indiferent de parerea celorlalti, iar partea, mai putin buna sa zicem, este ca va rupe orice relatie cu tine in momentul in care eziti sa fii cu el.
Pe scurt, iti va face viata un iad cand va incepe sa fie chinuit de ideea ca te imparte cu altul.
Repet...toate cele de mai sus...ipotetic vorbind..binenteles, orice asemanare cu fapte sau persoane reale, fiind pur intamplatoare....aaa..si nici un animal nu a fost supus la rele tratamente.:)


hai sa-ti spun eu: la inceput n- a vrut se (eu am vrut )
desi nu eram prea pregatita pt asta (cu el), ca atare, eram inhibata, tremuram de parca era primul, basca un puls de 100. Cand am ajuns la momentul ), am inceput sa rad (fix ca toanta) .. moment in care el a considerat ca e bine sa avem o discutie cu tema data .. si a fost atat de atent si dulce ... ca ce e urmat a fost mai mult decat speram eu atunci. Partea cu sexul (de care spui tu) a venit abia acum in forta .. efectiv nu ne mai saturam. SI da ... e posesiv! vrea sa fie el, numai el ... dar nu fac niciun efort pt asta, chiar e :D. Si stiu ca e numai cu mine ( a refuzat super bogatance, unele chiar tipe de tipe) ..
karos
Postat pe 3 Februarie 2009 16:26
Am intrat si eu injocul vostru pentru ca am fost placut impresionata ca sunteti onesti. Cat se poate in zilele de astazi. Este interesant dar multi spun ca zodiile sunt o prostie. Numai din ce ati povestit si ce cunosc si eu asemanarile sunt izbitoare. Tot ce sper ca indiferent de zodie, oamenii vor dori sa fie mai buni. Se vor stradui si sper sa le si iasa.

Postat pe 3 Februarie 2009 19:20
nu stiu de ce nu se posteaza si mesajele mele am dat deja doua mesaje la topicul barbatul capricorn si vad ca nu au aparut
ilyescorina
Postat pe 3 Februarie 2009 21:28
ilyescorina: e o problema tehnica probabil...
toate commenturile sunt postate, pe forum fara exceptzii

luand in consideratie ca am descirs partra, mai putin buna a capricornilor
ce-ar fi daca le-am da si citeva calitati...ai acestora
cum ar fi : inteligenta, simtul umorului spumos...si altele...
babytza20
Postat pe 4 Februarie 2009 15:56
eu nu am o parere deloc buna despre barbatul capricorn am fost foarte dezamagita de el si nu cred ca as mai putea avea vreo relatie cu un capricorn m-a ranit prea mult nu m-a respectat nicioodata mereu ii placea sa ma ironizeze nu se simtea bine daca nu facea batjocuri la adresa mea acest barbat capricorn pe care eu l-am cunoscut era foarte ,aterialist cauta numai femei cu bani sau avere pe care voia sa le atraga ca sil intretina cu bani sau mai rau sa puna mana pe averea unei femei eu zic ca acest barbat capricorn nu avea prea multe calitati care sa ma atraga din contra era un tip pervers care ii placeau perversiunile iar pe mine ma scarbeau si din cauza asta nu ne-am potrivit deloc
ilyescorina
Postat pe 4 Februarie 2009 19:37
Eu cred ca mai bine nu te lasa sa postezi nici de data asta
Iradiatu_
Postat pe 4 Februarie 2009 19:48
ce ai dumneata cu mine daca nu iti convine ceeea ce scriu nu te oblig sa citesti asa ca nu mai ameninta ca nu poate nimeni sa imi interzica sa imi spun parerea despre un capricorn daca esti de alata parere treaba ta
ilyescorina
Postat pe 4 Februarie 2009 20:43
Aoleu..la asta nu ma asteptam:)..nu credeam ca unii iau chiar asa de tare in serios treaba asta cu zodiile.
Pentru a clarifica situatia, mentionez ca nu te amenint, desi imi pastrez parerea ca mai bine nu aveai voie sa postezi si am sa fac un memoriu la Autoritatea Nationala pentru Telecomunicatii pentru a fi aflat ip-ul tau si pentru a fi banata pe toate forumurile pe care activezi.

Off ...unde naiba mi-am pus telecomanda?!?!?
Iradiatu_
Postat pe 4 Februarie 2009 20:56
dumneta sa iti vezi de lungul nasului si nu mai ameninta ca eu am voie sa postez ce vreau si nu imi comanzi dumneta ce sa scriu despre un barbat capricorn asta e parerea mea si trebuie sa o respecti nu sa ameninti pentru ca nu iti convine ce am scris
ilyescorina
Postat pe 4 Februarie 2009 21:02
aaaaaaaaaa...capricorn...ce sa zic de ei??am avut unul 3 ani si sincer acum daca mai intalnesc unu si mi zice k e capricorn nici nu vreau sa mai aud de el si nu cred k zodi si etc dar am mai avut unul tot capricorn dupa si park erau aceeasi persoana..foarte reci,nu se exteriorizeaza niciodata,decat atunci knd gresesc fac pe mieluseii..foarte zgarciti si egoistise gandesc numai si numai la ei....lista ar putea continua..
SweetHappyButterfly
Postat pe 4 Februarie 2009 21:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eu sunt rac iar el e taur 53 De la: p37ru7za 31 Octombrie 2015 15:22
CEL MAI TARE ZODIAC-PESTI 12 De la: iris_4_ever 15 Aprilie 2009 20:27
eu taur el varsator 14 De la: kudikaparisiana 12 Aprilie 2012 10:41
eu pesti....el capricorn...compatibilitate???? 10 De la: iulianaoana18 8 Ianuarie 2009 10:49
hey 1 De la: anduu 30 Iulie 2010 15:59