Setari Cookie-uri

Barbatul capricorn

cum se coporta un capricorn la prima intalnire?
am inteles ca e tacut, vorbeste putin
babytza20
Postat pe 20 Februarie 2009 15:03
capricornul meu este foarte vorbaret sociabil si prietenos nu am vazut sa fie tacut si ii placea sa povestim ore in sir nu se mai satura sa povestim cel putin eu asa l-am cunoscut pe al meu dupa lungi conversatii si mult timp petrecut impreuna dar nu regret a meritat suntem al treilea an tot impreuna inseamna ca s-a legat ceva intre noi
ilyescorina
Postat pe 20 Februarie 2009 16:51
De la: ilyescorina, la data 2009-02-20 16:51:46capricornul meu este foarte vorbaret sociabil si prietenos nu am vazut sa fie tacut si ii placea sa povestim ore in sir nu se mai satura sa povestim cel putin eu asa l-am cunoscut pe al meu dupa lungi conversatii si mult timp petrecut impreuna dar nu regret a meritat suntem al treilea an tot impreuna inseamna ca s-a legat ceva intre noi
puiu66
Postat pe 21 Februarie 2009 21:26
capricornul meu chiar mi-a dovedit cat de mult tine la mine era innebunit ca sa ma intorc la el si pot sa spun ca a reusit iar sa ma cucereasca are un farmec irezistibil si stie sa se faca placut
ilyescorina
Postat pe 1 Martie 2009 18:10
eu sunt zodia berbec si sunt prietena cu capricornul meu al treilea an suntem compatibili chiar daca zodiile se impotrivesc ne intelegem perfect si tinem mult unul la altul asa ca nu va mai luati dupa zodii daca ai gasit omul iubit nu mai conteaza zodia ci buna intelegere comunicarea si increderea reciproca
ilyescorina
Postat pe 7 Martie 2009 22:12
capricornul....super zodia asta!cat de curand o sa pierd un coleg capricorn....pleaca la alta firma(foarte capabil din punct de vedere profesional) sunt niste luptatori!
ROBERTA_BRUNI2
Postat pe 7 Martie 2009 22:22
1). Despre barbatul Capricorn:

Daca îl întâlnesti pe barbatul Capricorn când înca nu a trecut de 30 de ani, vei cunoaste de fapt un Capricorn în formare, plin de complexe, care acumuleaza experienta, uneori prin încercari dureroase. Întâlneste-l mai târziu si abia atunci vei avea de-a face cu un Capricorn veritabil.

Pentru barbatul Capricorn, care este în fond un pragmatic, ambitia si cariera conteaza în primul rând. Si fiindca este muncitor, rezistent si deosebit de tenace, va cuceri cu siguranta o pozitie sociala buna, iar meritele sale vor fi recunoscute, chiar daca îi va trebui o viata pentru asta.

Barbatul Capricorn acorda o valoare deosebita datoriei, puterii, respectului si loialitatii. Daca treci dincolo de armura sa, vei constata ca barbatul Capricorn este un romantic. El nu va permite însa nicodata romantismului sau sa-i influenteze deciziile. Din cauza complexitatii sale emotionale si a inhibitiilor, si fiindca siguranta înseamna foarte mult pentru el, mai devreme sau mai târziu va cauta o relatie stabila, îsi va intemeia o familie.

Barbatul Capricorn are certe calitati paterne. Îsi va sprijini si îsi va proteja aleasa, va fi pentru ea un adevarat izvor de întelepciune si de ajutor. Important este ca aceasta sa vrea cu adevarat sa fie protejata si sa nu fie o femeie prea independenta, pentru ca în acest caz îl va simti mai degraba ca pe un gardian, ca pe cineva care îi bareaza accesul la libertate.

În fond, barbatul Capricorn nici nu agreeaza prea tare femeile independente, fiind mai degraba un traditionalist, care considera ca lumea ar trebui sa fie condusa doar de barbati, iar femeia trebuie sa fie, înainte de toate, sotie si mama.

În general este fidel, fiindca nu întelege de ce trebuie sa alergi dupa alte femei daca ti-ai ales-o deja pe cea potrivita.

Este un amant de cursa lunga, atent si rezistent
_dulcik_
Postat pe 9 Martie 2009 20:21
2). Cum seduci barbatul Capricorn:

Barbatul Capricorn este genul de barbat care trebuie lasat sa aiba el initiativa. Este important, însa, sa-i dai subtil de înteles ca si tu îl vrei.

Îi plac femeile mândre si cu tinuta. Îmbraca-te cu lucruri de calitate, poarta bijuterii putine, dar de valoare - barbatul Capricorn apreciaza valoarea.

Învata sa te porti ireprosabil în societate, fiindca barbatul Capricorn vizeaza în mod sigur un loc bun pe scara sociala, iar femeia care-i va sta alaturi trebuie sa faca fata. Arata-i ca esti gata sa-l sprijini în atingerea telurilor sale, macar moral, daca nu chiar cu relatii sau cu bani.

Tine cont de faptul ca barbatul Capricorn are nevoie de atentie, de tandrete, de afectiune si ca nu suporta sa fie respins sau abandonat. Fa-l sa se simta admirat, apreciat, respectat si dorit. Nu fi zgârcita cu complimentele. Lasa-l sa înteleaga ca ai nevoie de el si ca îi acorzi o încredere nelimitata.

Daca l-ai cucerit, sa nu-ti închipui vreun moment ca-l poti schimba. Nu-l contrazice, nu-l sfida si nu-l jigni, pentru ca barbatul Capricorn, chiar daca pare a trece cu vederea, are tendinta de a acumula nemultumirile si ranchiuna. Daca vrei ca barbatul Capricorn sa tina cont de parerile si dorintele tale, trebuie sa înveti sa fii foarte diplomata - diplomatia este o calitate pe care el o respecta. La început, poate sa mearga si santajul sentimental, dar, dupa un scurt timp, va învata cum sa-l evite sau sa-l contracareze.

Pentru o femeie blânda si diplomata, este unul dintre sotii ideali ai zodiacului.
_dulcik_
Postat pe 9 Martie 2009 20:21
Principiul de baza al capricornilor este RESPECTUL, daca il respecti pentru ceea ce este vei primi de2 ori mai mult inapoi , pentru ca ,capricornilor nu le place sa ramana datori...
mihaidragomir75
Postat pe 9 Martie 2009 22:48
mda..RESPECT
ei, nu prea respecta, si mai ironizeaza tot si pe toti(
babytza20
Postat pe 10 Martie 2009 15:06
De la: claudia_stefanut, la data 2009-01-29 10:01:34Hmmm....intradevar barbatul capricorn este tot ce-si poate dori o femeie, daca femeia isi doreste siguranta financiara si plictis sentimental.
El nu acepta niciodata ca femeia de langa el sa fie umana. Uraste defectele femeii care vin deobicei la pachet cu greselile cotidiane (minuscule de ex. spartul unui pahar
Sa ai o relatie cu un capricorn inseamna sa nu mai ai o relatie cu tine insati. Urla cat poate de tare ca o relatie este longeviva cu ajutorul compromisurilor, dar pentru el compromisul = barbatul vorbeste, da ordine, femeia asculta si executa.
Din experienta vorbesc...si in 3 ani am reusit sa pierd mai bine de jumatate din personalitatea mea. Recunosc e si vina mea ca l-am lasat.


inainte de toate cred ca nu conteaza zodia ci cracterul ce si-la format in timp
smigal
Postat pe 10 Martie 2009 15:30
De la: smigal, la data 2009-03-10 15:30:22
De la: claudia_stefanut, la data 2009-01-29 10:01:34Hmmm....intradevar barbatul capricorn este tot ce-si poate dori o femeie, daca femeia isi doreste siguranta financiara si plictis sentimental.
El nu acepta niciodata ca femeia de langa el sa fie umana. Uraste defectele femeii care vin deobicei la pachet cu greselile cotidiane (minuscule de ex. spartul unui pahar
Sa ai o relatie cu un capricorn inseamna sa nu mai ai o relatie cu tine insati. Urla cat poate de tare ca o relatie este longeviva cu ajutorul compromisurilor, dar pentru el compromisul = barbatul vorbeste, da ordine, femeia asculta si executa.
Din experienta vorbesc...si in 3 ani am reusit sa pierd mai bine de jumatate din personalitatea mea. Recunosc e si vina mea ca l-am lasat.


inainte de toate cred ca nu conteaza zodia ci cracterul ce si-la format in timp


Adevarat asta zic si eu... nu are nici o importanta zodia
_dulcik_
Postat pe 10 Martie 2009 18:09
cum scapi de un capricorn?)
babytza20
Postat pe 19 Martie 2009 20:04
De la: babytza20, la data 2009-03-19 20:04:05cum scapi de un capricorn?)


Ii spui direct jet ... acum depinde... nu cred ca e asa greu sa e desparti de o persoana... eu zic direct..
_dulcik_
Postat pe 20 Martie 2009 22:54
eu nu m-as desparti de capricornul meu e asa de tandru afectuos si senzual incat ma innebuneste cand sunt cu el ma atrage mai tare decat un magnet e irezistibil iar in pat ce sa zic e un amant
desavarsit
ilyescorina
Postat pe 21 Martie 2009 13:11
De la: ilyescorina, la data 2009-03-21 13:11:11eu nu m-as desparti de capricornul meu e asa de tandru afectuos si senzual incat ma innebuneste cand sunt cu el ma atrage mai tare decat un magnet e irezistibil iar in pat ce sa zic e un amant
desavarsit


Bravo tie ai gasit barbatul ideal
_dulcik_
Postat pe 21 Martie 2009 21:29
pastreaza-l cu atentie, si ai grija sa-i oferi tot in pat...

Postat pe 22 Martie 2009 16:17
voi avea grija sa il pastrez cat mai mult langa mine si sa ii ofer totul in pat
ilyescorina
Postat pe 22 Martie 2009 16:56
De la: ilyescorina, la data 2009-03-22 16:56:52voi avea grija sa il pastrez cat mai mult langa mine si sa ii ofer totul in pat



Chiar si oral ?

Postat pe 22 Martie 2009 17:06
Valeuuuu...Dar in ce lume traiti Doamnelor??? Normal ca si oral si anal si ce alte fantezii mai poate avea el....Ce, vrei sa se duca la alta??? Dar bineinteles ca iti trebuie multa dragoste, iubire si deschidere la minte ca sa poti fi asa...Oricum, daca dragoste e....e totul. Asta e principiul meu.

Postat pe 23 Martie 2009 17:13
sa nu spuneti ca un barbat se tine numai cu sex oral si anal si poate nici cu astea cateodata nu il poti tine si tot se duce la alta cand se satura de oral si anal................!
ilyescorina
Postat pe 23 Martie 2009 18:17
Helooo...N-a zis nimeni ca un barbat se tine NUMAI cu asa ceva...!!!

Postat pe 24 Martie 2009 17:30
ar fi culmea sa tii barbatul numai cu sex ... mai are el nevoie si de altceva... nu toatul duce la sex
_dulcik_
Postat pe 24 Martie 2009 21:39
parerea mea este k exista doua tipuri mari d capricorni:unii kre sunt curvari(am stat dj cu 2 d tipul asta) si unii kre stiu s fc o fata/femeie fericita:)a doua categorie este ceamai placuta parte a vietii mele imi e fidel d ani d zile si eu l-am km ignorat,si el tot a sperat si a reusit s m castige e cel mai super om p kre l-am vazut in viata mea...nota 10 pt capricorni
alexutza_yoyo
Postat pe 25 Martie 2009 10:40
aceasi parere am si eu exista si capricorni fustangii inraitii dar daca stii sa ii pastrezi langa tine ii poti face sa nu mai fie fustangii si sa il tii numai langa tine cel putin in cazul meu asa a fost si al meu era mereu cu gandul la fosta nevasta dar am reusit cu greu sa io scot din cap si acum sunt bine mersi tot cu capricornul meu
ilyescorina
Postat pe 25 Martie 2009 20:19
De la: InnerSilence, la data 2009-03-24 17:30:41Helooo...N-a zis nimeni ca un barbat se tine NUMAI cu asa ceva...!!!


Un barbat nu se tine numai cu sex..tre' sa-i faci si ceva de mancare.
Iradiatu_
Postat pe 26 Martie 2009 09:07
Iradiatule, o intrebare adresata tie, mai mult sau mai putin personala...
ce tear tine langa o femeie?
sau ce te-ar atrage...?)
(nimic personal...just the topic)
babytza20
Postat pe 26 Martie 2009 14:53
De la: babytza20, la data 2009-03-26 14:53:19Iradiatule, o intrebare adresata tie, mai mult sau mai putin personala...
ce tear tine langa o femeie?
sau ce te-ar atrage...?)
(nimic personal...just the topic)

Ce m-ar tine langa o femeie? Hmmm, lasand la o parte aspectul fizic (important dar nu decisiv) capacitatea ei de a imi crea senzatia ca este alaturi de mine, ca ma sprijina si nu rade de visele mele.
Hotararea ei de a ma avea, manifestata nu printr-o atitudine dominatoare ci prin o afectiune si deschidere fata de mine intr-un fel neconditionata.
:)) Cam greu de explicat..cumva o traducere a sintagmei "loiala ca un caine si fanatica ca fundamentalistii islamici"...(ce ma distreaza expresia asta)
Iradiatu_
Postat pe 27 Martie 2009 08:29
barbatul capricorn tot om e si el...il seduci ca pe oricare alt barbat desi cu mai multa usurinta
_dulcik_
Postat pe 28 Martie 2009 10:05
barbatul capricorn nu se poate seduce cu multa usurinta cel putin asa a fost in cazul meu la altii nu stiu.............
ilyescorina
Postat pe 28 Martie 2009 21:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Compatibilitate 38 De la: bestiutza_relouded 15 August 2009 01:20
berbec 6 De la: Seniora_Alba 28 Martie 2009 18:07
hey 5 De la: dulcyka 19 August 2009 00:22
Oare e va intoarce la mine ? 43 De la: kudika338293 10 Decembrie 2010 09:45
Cine vrea sa se lase de fumat? 12 De la: dragdana 9 Aprilie 2010 19:25