Setari Cookie-uri

Barbatul capricorn

barbatii capricorni...si nu numai... isi fac din timp rezerve din astea "dragi" asa ca li-se falfaie la fiecare despartire...
GODZILA
Postat pe 4 Decembrie 2011 02:12
Exact raspunsul pe care il asteptam :P data viitoare, te rog, abtine-te de la comentarii de genul :)
kudika480958
Postat pe 4 Decembrie 2011 02:16
te oftici? cred ca stiai raspunsul,doar faci parte din el la categoria "altele" mai mult sau mai putin dragi...
GODZILA
Postat pe 4 Decembrie 2011 02:19
De la: GODZILA, la data 2011-12-04 02:12:11barbatii capricorni...si nu numai... isi fac din timp rezerve din astea "dragi" asa ca li-se falfaie la fiecare despartire...






... ''barbatii'' ... din orice zodie ... vor sa para ca li se filfie ... de fapt sint incapabili sa stapineasca o femeie ... si se multumesc cu datul putin din fund si fuga la mamica ... adica sint doar niste putzoi care nu sint in stare sa se sustina pe ei insisi daraminte o femeie sau o familie ... asa ca nu ma mira de ce s-au inmultit curvistinele ... ''barbatii'' de care vorbim cum dau de salariu sau de o spaga fug la ele ... ii costa dar nu le cer ... sa fie barbati ...
marco918
Postat pe 4 Decembrie 2011 02:35
Godzila. daaa.. probabil isi face rezerve, deja cel mai probabil are una :P Eram cumva mai mult curioasa de acest aspect poate pentru a ma simti mai bine in preajma lui, de a-l face sa simta si el neplacerea situatiei. Avand in vedere ca si eu sunt capricorn, decizia luata mi-o asum si, desi mi-e greu, o voi mentine
Si cautam raspunsuri obiective, poate de la Capricorni, nu glume pe care le cam percep a fi de prost gust la aceasta ora :)
kudika480958
Postat pe 4 Decembrie 2011 02:47
... daca crezi in zodii atunci nu poti primi decit ironii ... sau ceva ''sfaturi'' de la altii la fel de rasuflati ca si tine ...
marco918
Postat pe 4 Decembrie 2011 02:53
frumoasa descriere
kudika466288
Postat pe 4 Decembrie 2011 11:56
De la: marco918, la data 2011-12-04 02:53:47... daca crezi in zodii atunci nu poti primi decit ironii ... sau ceva ''sfaturi'' de la altii la fel de rasuflati ca si tine ...
aici se referea la el,dar stiam cu totii demult asta,nu trebuia sa sublinieze ca e rasuflat bosorogul asta libidinos si plin de sfaturi ratate ca si el...
GODZILA
Postat pe 4 Decembrie 2011 16:59
Draga kudika480958,
E foarte posibil sa ii fii draga dar sa stii ca odata plecat, plecat va ramane, Capricornii au un mare talent sa bage minciuni lacrimogene, sa se victimizeze, sa faca pe ranitii, sunt foarte falsi, crede-ma nu vreau sa te ranesc, am avut si eu parte de o experienta cu cel mai cel capricorn, si in final, cand am incetat a mai fi "noutatea" s-a dezis de toate vorbele de iubire si a intins-o miseleste. Si mai e ceva, daca tu ai pus punct, o sa te caute eventual pana la prima ocazie cand va pune el punct, caci nu suporta in orgoliul lor nemasurat sa li se puna lor PUNCTE.
DIANISIMA
Postat pe 4 Decembrie 2011 21:17
Offf, si mai e ceva, sub nici o forma nu il cauta, am facut si eu aceasta greseala si am regretat amarnic. Cu cat il cauti mai mult cu atat va profita de iubirea ta si la final vei ramane pustiita de suferinta, ptr ca lui oricum nu-i va pasa, ai grija ca ei au foarte multa rabdare, si nu te va cauta, tocmai ca stie ca tu il vei cauta. Daca te iubeste cu adevarat, rabdarea lui va avea o limita si te va cauta el mai hotarat sa lupte pentru relatia voastra. Te rog nu-i da satisfactia"plansului dupa el" oricat de mult l-ai iubi lasa-l, fii demna si lasa-l pe el sa alerge cu 2 maini dupa tine si tu cu una ca e mai bine asa.
Iti spun ca una care a suferit enorm tocmai din cauza ca l-am cautat si asta a dezlantuit in el o pofta de a ma umili cu orice pret.Nu a mai tinut cont de decenta, de respect, de nivelul social, de educatie,nici nu mai zic de iubirea declarata s-a coborat la un nivel mizerabil, doar de dragul de a-mi arata mie ca el e cel mai cel si crede-ma ca nu e un adolescent e un barbat ajuns pe la 40 de ani.
DIANISIMA
Postat pe 4 Decembrie 2011 21:25
Plaudare, mersi, e genul de raspuns pe care il asteptam, fara sa vrea sa mi se dea dreptate sau maguli orgoliul... Nu pot pricepe cum un om normal la cap doreste sa isi creeze suferinta..
Ideea e ca sfatul tau e binevenit, in sensul ca mi-a intarit opinia, nu am de gand sa il caut ci, mai mult, chiar sa il evit, stiu ca la momentul de fata e singura metoda de a=l face si pe el sa sufere, ii lipseste sigur prezenta mea, chiar si ca amica... oricum, am sa va tin la curent cu mersul lucrurilor... :)
kudika480958
Postat pe 4 Decembrie 2011 22:10
buna ,

. Ca si o caracterizare a capricornului:
- mincinosi
- falsi
- gelosi
- nu recunosc ca au gresit
- le place sa se victimizeze
- zgarciti
Sfatul meu este sa-l eviti , sa- i arati ca nu-ti pasa. SA nu te vada ca suferi ca nu te intreseaza ce ti-a facut fii indiferenta ASTA Il DOARE cel mai mult. si eu am o relatie cu un coleg capricorn si stiu ce inseamna.............
Lasa-l sa te caute pt ca nu va suporta sa te vada ca nu-l bagi in seama ca nu-i mai acorzi atentie.

te pup si ai grija
kudika481393
Postat pe 4 Decembrie 2011 23:35
Adica o fraiera
kudika481393
Postat pe 4 Decembrie 2011 23:40
De la: kudika481393, la data 2011-12-04 23:40:11Adica o fraiera


Nu stiu la ce se refera acest post "adica o fraiera", in fine, decizia ta este una corecta, inteleg ca si tu esti capricorn, dar sa stii ca femeile in toate zodiile sunt diferite de barbati tocmai ca au o doza de sensibilitate mai mare si sunt mai delicate si ce sa mai sunt diferite, barbatii mint cu mai multa usurinta in general.
MA intorc la Capricorni, DA categoric il va durea rau absenta si tacerea ta si in general in viataIGNORANTA doare cel mai tare. chiar daca nu se va intoarce niciodata, vei ramane superioara si memorabila tocmai prin faptul ca ti-ai pastrat demnitatea.
Si da, ca le place sau nu, capricornii in general ( mai sunt si exceptii) indiferent de statutul social, de nivelul de educatie, de varsta etc. sunt specimene aparte, iubesc la nebunie aparentele si fac totul sa para sarmanti, dulci, joviali,pana se implica serios intr-o relatie, apoi tragi de ei pana la nebunie, te supun la mii de teste, mint cu o usurinta impresionanta si chiar daca ii descoperi, iti intorc vorbele si tot tu esti de vina ca l-ai adus in situatia de a te minti.
Altfel spus, fuga de capricorni este sanatoasa altfel risti sa ramai fara personalitate si subjugata, de dragul de a face relatia cu ei sa mearga.
Suntem in stare sa inghitim foarte multa UMILINTA in numele iubirii si in final constatam ca ne ramane doar atat, caci ei sunt oameni care ascund bine sentimentele, chiar daca exista incapatanarea si orgoliul lor sunt cu mult mai mari decat IUBIREA.
BAfta si asteptam continuarea
DIANISIMA
Postat pe 5 Decembrie 2011 08:47
Scz com " Adica o fraiera" vroia sa-l trec la un alt comentariu dar mi-a iesit altecva. Inca o data scz.

Eu sunt semn de foc. Am avut o relatie de amicitie/ iubire ( daca ii pot spune asa ) cu un capricorn. La inceput stie sa te cucereasca cu cuvinte frumoase, cu mesaje de dragste cu emailuri,telefoane etc..
In momentul in care a observat ca m-am indragostit de el , s-a schimbat erau zile cand nu mai trimitea niciun mesaj sau email. II placesa sa vada cum eu il " caut " sa vb cu el. Si excat ca in cazul tau acest individ are 41 de ani si se comporta ca unul de 17. problema e ca sotia lui a a aflat dar el in continuare a vrut sa vb cu mine a 2 zi dupa ce a aflat sotia lui a avenit la mne sa ma sarute ca si cum nimic nu s-a intamplat ( Josnic ). Dupa ce aflat sotia lui s-a victimizat vai prine ce trece el sa am intelegere fata de el, ca are o perioada mai proasta. Acum eu fac pe indiferenta cu el, e greu ca imi este coleg si + ca tin f mult la el, dar din pacate NU mai pot nici eu. Si nu uita sa fii intotdeuana frumoasa, aranjata si cu zambetul pe buze va suferi cumplit. Incearca sa -l eviti asa fac si eu :(.
kudika481393
Postat pe 5 Decembrie 2011 09:31
De la: kudika481393, la data 2011-12-05 09:31:07Scz com " Adica o fraiera" vroia sa-l trec la un alt comentariu dar mi-a iesit altecva. Inca o data scz.

Eu sunt semn de foc. Am avut o relatie de amicitie/ iubire ( daca ii pot spune asa ) cu un capricorn. La inceput stie sa te cucereasca cu cuvinte frumoase, cu mesaje de dragste cu emailuri,telefoane etc..
In momentul in care a observat ca m-am indragostit de el , s-a schimbat erau zile cand nu mai trimitea niciun mesaj sau email. II placesa sa vada cum eu il " caut " sa vb cu el. Si excat ca in cazul tau acest individ are 41 de ani si se comporta ca unul de 17. problema e ca sotia lui a a aflat dar el in continuare a vrut sa vb cu mine a 2 zi dupa ce a aflat sotia lui a avenit la mne sa ma sarute ca si cum nimic nu s-a intamplat ( Josnic ). Dupa ce aflat sotia lui s-a victimizat vai prine ce trece el sa am intelegere fata de el, ca are o perioada mai proasta. Acum eu fac pe indiferenta cu el, e greu ca imi este coleg si + ca tin f mult la el, dar din pacate NU mai pot nici eu. Si nu uita sa fii intotdeuana frumoasa, aranjata si cu zambetul pe buze va suferi cumplit. Incearca sa -l eviti asa fac si eu :(.







Super, incep sa fiu mandra de voi, macar sa invatam din greselile altora, caci ptr. mine a fost prima experienta cu un capricorn si nu am stiut cu ce se "mananca", daca stiam hmmm, ce bine imi prindea. Oricum parca descrierea e facuta de mine fix acelasi lucru, o fi acelasi( glumesc).
Oricum trasa la indigo, "am nevoie de singuratate, sufar in casnicie, nu am avut parte de iubire" si alte mizerii de genul, nu stiu ce o fi cu barbatii astia, am crezut ca numai cand sunt foarte tineri fac deastea, ca numai cei needucati, ca numai cei care sunt la inceput de viata etc, dar se pare ca nu e deloc asa, caci cel cu care am avut eu nefericita experienta, vine dintr-o familie buna de oameni super intelectuali cu fite de societate, el la fel cu scoala vietii, cu educatie de TOP, cu un statut high-class, dar se pare ca la capricorni nu exista limita, de si in nimic. ghinionul este ca noi ii credem si nici nu stim ce serpi incalzim la san.
Repet mai sunt si exceptii.

DIANISIMA
Postat pe 5 Decembrie 2011 14:40
Sa va spun eu ce am constatat despre Capricorni.. sunt foarte sociabili, au un simt al umorului foarte dezvoltat, sunt ingrijiti, pedanti, inteligenti, atenti la detalii... au foarte mare rabdare, nu se grabesc nici macar in relatii, actioneaza doar cand sunt siguri ca nu se lovesc de un refuz. Odata castigata atentia si iubirea lor, ofera totul in relatie, sunt atenti, dragastosi, copilarosi, rasfatati, rabdatori, dornici sa isi impace iubita si sa o asculte cu privire la orice, vrea sa i se impartaseasca tot.
Pe de alta parte, sunt orgoliosi, incapatanati pana la cer si odata ce si-a pus ceva in cap, nu il intorci din drum. E foarte ciudat ca, desi ce isi pune in cap, reuseste, tinde sa isi impuna lucruri ce-l vor face nefericit si nu vrea sa schimbe asta...Nu tine sa fie placut de cei din jur, nu ii intereseaza daca dezamageste sau daca este urat de anumite persoane. Pentru ei, ce vor ei e mai important si judeca la rece chiar si cand e vorba de sentimente. De multe ori, arunca cu vorbe care ranesc, fara sa ii intereseze, pentru simpla lor distractie. Tind sa fie pesimisti, tot ce e frumos se termina, dar nu depun niciun efort in sensul sa nu fie asa, asta pentru ca pur si simplu accepta ca asta e mersul. E ciudat cum poate la ei ratiunea sa primeze asupra sentimentelor.
Cam atat am constatat, sigur mai am si alte critici, sunt prea putine cele enumerate, dar imi aduc aminte si mi le exprim :)
kudika480958
Postat pe 5 Decembrie 2011 19:26
Foarte corect ce ai spus despre ei, eu am uitat si de calitati, caci e normal si firesc sa aiba si ei calitati, altfel nu ar avea ce cauta printre oameni. Da, cu acestea reusesc sa cucereasca si ajung uneori sa creeze dependenta, ajungem sa ii iubim mai mult decat pe altii tocmai ca felul de a da cu m.... in fasole la un moment dat este greu de digerat pentru orice pamantean.Si paradoxal, dupa ce ii cunoastem ii iubim si in final ajungem sa nu ne mai dorin ever vre unul, asa cum nu imi mai doresc eu vre un capricorn. Cum doamne iarta-ma "CAPRICORNII cand iubesc, iubesc, cu tot sufletul" nu, nu cred ca au suflet din moment ce la ei totul e setat, adica nu inteleg, iubesc, ti-o spun, fac mare tam-tam patimasi de chiar ii crezi si a doua zi te trezesti ca incep cu "am nevoie de singuratate, am nevoie de o pauza, am nevoie de liniste,nu conteaza ce las in urma mea eu vreau pauza si punct." pai si cum Dumnezeului cu iubirea aia mare ce s-a intamplat peste noapte. ADica sentimentele astea ce tin de suflet de inima, au nevoie de un timp, nu poti rupe asa in 2 secunde totul caci ce este zidit in inima greu se darama. Din ce sunt facute aceste specimene??? de fapt nici nu vreau sa aflu, caci nu vreau sa mai aud de ei.
DIANISIMA
Postat pe 5 Decembrie 2011 20:16
exact asta ma intriga si pe mine.. cum poti sa iubesti si clipa urmatoare sa fi stana de piatra?:) Parerea mea, din ce am constatat, sunt mult prea lucizi, efectiv ratiunea primeaza, si oricat de tare ar suferi, odata ceva pus in minte, nu si-l mai scoate... F ciudat! La mine au trecut 3 zile de cand nu am mai vb cu el si nu l-am vazut, o sapt de la despartire si pot spune ca acum ma simt f bine, dar tare ma tem de revedere, care e inevitabila.Am ajuns sa am sentimente de liniste, de pace, sa realizez ca e solutia cea mai buna, dar parca imi e frica sa ma simt asa linistita.. :)
kudika480958
Postat pe 5 Decembrie 2011 21:58
asta-i topicul...feriti-va de capricorni?
miss_darine
Postat pe 5 Decembrie 2011 22:01
Asa incepe sa sune :)) Eu, probabil, daca nu ar fi fost "situatia obiectiva" nu m-as fi ferit, sincer, as fi riscat si poate as fi pierdut... Cert e ca sunt barbati ciudati... sau poate pur si simplu noi, cele care ne plangem de ei, nu am reusit sa ii facem sa stea langa noi, atata tot :)
kudika480958
Postat pe 5 Decembrie 2011 22:14
Cand o sa apara fa-te ca nu intresaza de aparitia lui. As mai putea adauga asa ca si carat din ce am observat :
- inteligenti, culti
- detin functii inalte
- le plac foarte mult femeile cochete
- le place sa jigneasca ca apoi sa ti spuna " n-o lua si tu asa " sau " Nu vreau sa e simti prost "
- pana nu isi ating scopul nu se lasa indiferent ce ar trebui sa faca
-curvari
- extrem de gelosi
kudika481393
Postat pe 5 Decembrie 2011 22:15
Tipul acesta este insurat ? de a vrut el asa sa puneti punt
kudika481393
Postat pe 5 Decembrie 2011 22:34
De la: kudika481393, la data 2011-12-04 23:35:25buna ,

. Ca si o caracterizare a capricornului:
- mincinosi
- falsi
- gelosi
- nu recunosc ca au gresit
- le place sa se victimizeze
- zgarciti
Sfatul meu este sa-l eviti , sa- i arati ca nu-ti pasa. SA nu te vada ca suferi ca nu te intreseaza ce ti-a facut fii indiferenta ASTA Il DOARE cel mai mult. si eu am o relatie cu un coleg capricorn si stiu ce inseamna.............
Lasa-l sa te caute pt ca nu va suporta sa te vada ca nu-l bagi in seama ca nu-i mai acorzi atentie.

te pup si ai grija


Tu descri o intreaga natie, nu?...refuz sa cred ca e vorba de barbati.... dar cum dracu se face ca de fiecare data cand se deschide un topic cu zodii hop descrierea de mai sus...hai ma ce numai mitocani gasiti...mai cautati fetelor, contrar a ceea ce credeti voi exista si barbati adevarati...dar este greu sa-i gasesti
faith742011
Postat pe 5 Decembrie 2011 22:39
La naiba cu ei, ce am realizat eu din experientele pe care viata mi le-a dat este ca, in final indiferent de zodie, ei trebuie sa alerge cu 2 maini si noi cu una, nu trebuie sa le aratam prea multa afectiune, prea multa dulceata, prea mult rasfat, caci noi ar trebui sa primim toate acestea de la ei, asa a fost de cand lumea, dar ptr. ca rasa lor s-a imputinat si cand vezi atat de multe disperate de la o varsta foarte frageda, ca li se ofera cu atata usurinta, au inteles ca sunt prea "valorosi" si nu trebuie sa mai munceasca si pentru iubire, cand le este oferita la poarta liceelor, fara a face prea mult efort.
Am mizat pe faptul ca e matur, ca e mai conservator, ca isi doreste cu adevarat ceva frumos, ca e cult, rafinat, educat, foarte manierat, si cu fite de inalta societate. Nici eu nu sunt mai jos decat el, suntem la acelasi nivel pe toate planurile, nu mi-am dorit niciodata de la el sa ma tina numai cu carduri doldora de bani sau cu viata luxoasa,nu s-a pus niciodata problema de asa ceva, caci slava Domnului am muncit mult sa am tot ce-mi doresc. Mi-au trebui 2 ani de tatonari de rabdare, de teste interminabile( caci la un moment mi-am dat seama ca sunt sub LUPA lui), dar am fost asa cum sunt eu, naturala, obsedata de pedanta, mai tanara decat el, foarte vesela, foarte optimista ce sa mai FECIOARA (in zodie), conservatoare atat incat am inteles ca iubirea se poate construi nu incepand cu PATUL ci mai degraba cu darurile sufletului. IN final s-a folosit de toate. Un lucru e clar, am oferit mai mult decat el( nu stiu daca am gresit) dar numai asa am reusit sa il scot din carapacea lui tampita. In viata am lucrat si m-am intersectat cu multi barbati dar nici unul CAPRICORN, deci nu am stiut ce fel de specimen este. A fost sa zicem un"derapaj" al vietii.
Cu certitudine sunt si barbati adevarati, dar intr-o lume atat de murdara moral si nu numai, aceste valori incep sa ii corupa si pe ei, altfel spus tentatiile sunt imense si cei mai "ADEVARATI" tot vor avea un derapaj. Concluzia... VIGILENTA MAXIMA.
DIANISIMA
Postat pe 6 Decembrie 2011 08:50
Un sfaf, PLSS! legat de capricornul " meu". Dupa ce a aflat nevasta sa a vnit a doua zi la mine si m-a sarutat ca si cum nimic nu s-a intamplat, insaacum cateva zile mi-a zis ca ar vrea sa ramanem prieteni ( nu este hotarat daca 100 % daca asta vrea ) dar sa-l inteleg ca trece printr-o perioada urata, iar el nu mi poate oferi momentan nimic si ca nu vrea sa ma tina legata daca nu mi poate oferi nimicacum, dar el si ar dori sa fie cu mine ca ma iubeste de aceea s-a gandit asa penru ca nu vrea sa-si bata joc de mine.
I-am zis ca da accept sa ramanem prieteni ca-i respect decizia si ca asa voi face ( n-am plans nu m-amfacutca ma afecteaza decizia lui )am zambit si am zis ok asa voi face.
Excat asta nu inteleg nici eu ? Cum poate un om are iti spune ca te iubeste, ca vrea sa fie doar cu tine si acum vine si iti spune asta, dar ..totusi..... nu e decizia finala. Ce fel de oameni sunt ?
Crezi ca am procedat corect ca i-am respectat decizia ? eu nu-l caut el intra in vorba cu mine. il vad ca-l cam doare ca nu-l caut cu toate ca imi este ffffffffffffffffff greu.
Sunt atat de perversi si lasi............
Oare fac bine...........?
kudika481393
Postat pe 10 Decembrie 2011 17:02
Draga mea, NU, categoric nu ai ce cauta intr-o astfel de "prietenie", desigur tu faci cum vrei dar, Capricornilor le place muuuuuuuuuuuuult sa se victimizeze si daca gasesc undeva sensibilitate, profita la maximum, sunt foarte incapatanati si nu va tine cont de sfaturile nimanui si nici de ale tale,orice solutie ii vei da, va gasi cumva sa iti intoarca vorbele, caci EI SUNT CEI MAI CEI. Te va seca cu "cersitul de mila" si compasiune ca in final sa vezi ca el isi revolva problemele in ritmul lui,sunt prea nu vei sti niciodata cu adevarat ce se intampla in sufletul lui caci sunt foarte selectivi si arata doar ce vor, iar tu ramai cu sufletul tandari. Capricornii sunt foarte legati de relatie mai ales ca EA ii este sotie si inca nu e decis daca sa ramana cu ea sau nu si apoi isi revin foarte greu, sau poate niciodata si nu ai garantia ca va ramane langa tine si te va epuiza.Vei ramane in cel mai nefericit caz doar cu regretul ca ai ai putut sa iei o asemenea TEAPA. Crede-ma ca am trecut pe aici, intre timp am cunoscut si alti capricorni si i-am studiat foarte atent, si toti au in mare cam aceleasi inclinatii si defecte; mincinosi, nu vor recunoaste niciodata ca au gesit, gelosi, incapatatanati pana la nebunie, ascunsi(nicodata nu stii ce gandesc), suciti si lista e lunga. S-ar putea sa ai surpriza( asa cum am patit eu) ca tu sa fii umarul pe care el sa se planga, sa il ajuti sa treaca peste si la final sa ramana cu ea si tie sa iti tranteasca usa in nas si mai au si prostul obicei sa nu dea nici un fel de explicatii, te lasa debusolata si dezorientata,nici nu stii ce s-a intamplat, caci ei au doar o atitudine a MUTULUI si nu vei scoate de la ei o explicatie normala si civilizata. Sunt foaaaaaarte lasi dar si cruzi nu ii intereseaza ce lasa in urma lor, oricat de mult te-ar "iubi" ei nu sunt in stare sa iubeasca curat, sincer si adevarat, daca au tinichele dupa ei cum sunt casniciile, ratate sau in curs, nu conteaza. Iti mai spun ceva, unii, de dragul de a incerca ceva nou, caci in casnicia lor s-a instalat rutina, testeaza si daca le "pica" ceva, profita la maximum si apoi pleaca.Deci un sfat daca vrei, stai departe si lasa-l sa isi rezolve mai intai problemele si daca te vrea, va face totu asa cun trebuie si te va si respecta.
Bafta si sa ne tii la curent.
DIANISIMA
Postat pe 12 Decembrie 2011 15:00
Multumesc mult!!!! Se pare ca ai trait aceeasi poveste. Imi poti da un ID de mess sa vorbim mai mult ?
M-ai ajuta enorm pt ca sunt multe de spus

te pup
kudika481393
Postat pe 12 Decembrie 2011 22:27
ooofff.... in aceeasi situatie delicata ma aflu si eu.. Sunt cu un capricorn de 3 luni, el e italian, student in orasul meu.. a insistat cam 4 luni sa ies cu el, am iesit dupa 4 luni de insistente.. m-am indragostit de el nebuneste, il iubesc pot spune.. dar el nu recunoaste ca e indragostit, insa imi demonstreaza prin ceea ce face ca este.. sta mai putin in vacanta in italia si se intoarce mai repede doar pt ca sunt eu aici.. in iunie, dupa sesiunea de vara vrea sa plece mai tarziu cu vreo 2 saptamani acasa..doar ca sa stea mai mult cu mine aici in romania.. se va intoarce in septembrie (nu in noiembrie) cum a facut inainte sa ma cunhoaca pe mine.. e atat de dulce si afectuos cand suntem impreuna.. doar ca atunci cand ii spun ca sunt indragostita de el, el spune ca nu este.. dar din comportamentul lui nu as spune ca nu este.. nu mai stiu ce sa fac, simt ca ma oboseste capricornul meu.. eu sunt pesti, sunt f sensibila.. el e f pragmatic.. si ne completam reciproc. dar sufar mult, pt ca vreau sa aud acele cuvinte "magice".. iar el nu recunoaste nici in ruptul capului.. nush ce sa mai cred.. :(
actress89
Postat pe 30 Aprilie 2012 04:00
ai perfecta dreptate
roxyile
Postat pe 4 Iunie 2012 11:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eu capricorn el gemeni...oare ne potrivim? 13 De la: violetapetrescu46 30 August 2010 17:32
buna 1 De la: bbeladona 1 August 2009 21:33
Buna 18 De la: kudika032109 20 Septembrie 2009 21:55
sarcina -40 ani 96 De la: kudika1993 26 Ianuarie 2012 22:21
Eu in pesti,prietena mea in pesti,fata pe care o plac in scorpion!!! 11 De la: _vio_ 22 August 2011 18:46