Setari Cookie-uri

Barbatul capricorn

Iradiatu:hm, pai sa-nteleg ca-ti place mai mult sa fii cucerit, decit sa cuceresti
+ la asta esti timid, oare?)

babytza20
Postat pe 29 Martie 2009 21:53
De la: babytza20, la data 2009-03-29 21:53:14Iradiatu:hm, pai sa-nteleg ca-ti place mai mult sa fii cucerit, decit sa cuceresti
+ la asta esti timid, oare?)


Sunt intr-adevar timid:) Intr-o masura mai mica sau mai mare, uneori sunt intimidat de cea pe care as vrea in secret sa o cuceresc. Problema e ca atunci cand imi fac curaj descopar ca nu e zeitatea pe care o credeam eu, e doar o femeie obisnuita si sunt poate un pic dezamagit:) sau sunt refuzat si imi dispare interesul. Pe de alta parte, cand nici nu ma asteptam, mi s-a intamplat sa fiu eu cel cucerit si sa traiesc clipe frumoase alaturi de femei care intr-un fel m-au modelat si care vor ramane in amintirile mele. De aici provine si atitudinea mea orecum neutra fata de cine are trebui sa cucereasca pe cine.
Iradiatu_
Postat pe 30 Martie 2009 00:30
De la: claudia_stefanut, la data 2009-01-29 10:01:34Hmmm....intradevar barbatul capricorn este tot ce-si poate dori o femeie, daca femeia isi doreste siguranta financiara si plictis sentimental.
El nu acepta niciodata ca femeia de langa el sa fie umana. Uraste defectele femeii care vin deobicei la pachet cu greselile cotidiane (minuscule de ex. spartul unui pahar
Sa ai o relatie cu un capricorn inseamna sa nu mai ai o relatie cu tine insati. Urla cat poate de tare ca o relatie este longeviva cu ajutorul compromisurilor, dar pentru el compromisul = barbatul vorbeste, da ordine, femeia asculta si executa.
Din experienta vorbesc...si in 3 ani am reusit sa pierd mai bine de jumatate din personalitatea mea. Recunosc e si vina mea ca l-am lasat.




alexia_9
Postat pe 31 Martie 2009 09:19
dolce_on nu toti barbatii capricorn sunt la fel! eu am avut o relatie cu un capricorn si de altfel si eu st tot capricorn si pot sa-ti spun ca nu ne-am inteles absolut deloc! sa ti-l descriu un pic...era prea posesiv,gelos,trebuia sa fie numai ca el,daca vroia ceva trebuia sa fie ca el,nu il interesa altceva,nu ii placea sa munceasca,numai sa stea in casa in fata calculatorului,nu il faceai sa iasa din casa sub nicio forma!deci...nu stiu de ce va luati voi dupa zodii pt ca nu toti sunt la fel,depinde de caracterul si educatia fiecaruia nu numai de zodie,cunosc persoane de aceeasi zodie care sunt total opuse din toate punctele de vedere,nu e o regula sa fie intr-un anumit fel...
angel_05
Postat pe 31 Martie 2009 09:30
asa este ,ai perfecta dreptate si eu sunt capricorn si cunosc un tip tot capricorn care este opus celor afirmate de andra 05,doar la capitolul ,,urlete'',daca faci ceva te cearta,sau la un moment dat urla,si trebuie sa-i ceri iertare in cazul in care ai gresit,si cand vrei ceva uneori te rogi de el cam 2-3 zile apoi cedeaza,dar depinde ce vrei. ex. si-n cazul meu am prietene capricorn si au caracter diferit ,..si cum fiecare individ e unic pe acest pamant .........
danike
Postat pe 31 Martie 2009 10:05
Gelos ? daaa foarte!! numai ca i-a trecut rapid dupa ce s-a lamurit ca poate avea incredere in mine! continuarea?! egoist, tot ceea ce conteaza este sa-si atinga scopul bine stabilit si pentru asta va calca tot in picioare!! pentru el femeia reprezinta de cele mai multe ori un obiect pe care il poate folosi in diverse treburi: casnice, in pat, sa faca si sa creasca un copil si...foarte important sa nu-i fie rusine sa iasa cu "ea" - cu toate ca un obiect este un "el"- in lume
Daca esti inteligenta, cuminte, ascultatoare, casnica, fara personalitate, gospodina, buna la pat, atunci reprezinti candidata perfecta pentru un barbat capricorn.
amore_lost
Postat pe 31 Martie 2009 12:02
eun sunt al treilea an prietena cu capricornul meu si tot pe mine ma prefera cred ca s- legat ceva intre noi altfel nu mai era si acum cu mine
ilyescorina
Postat pe 31 Martie 2009 18:53
De la: ilyescorina, la data 2009-03-31 18:53:44eun sunt al treilea an prietena cu capricornul meu si tot pe mine ma prefera cred ca s- legat ceva intre noi altfel nu mai era si acum cu mine


multi ani inainte
_dulcik_
Postat pe 31 Martie 2009 21:02
Companie americana cauta urgent
prin reprezentantii ei in Romania,
personae motivate si ambitioase,
interesate sa-si dezvolte
o afacere online in care sa castige
la nivel occidental.
Cunostinte de limba engleza prezinta un avantaj !!!
www.solutiidecriza.com
silviu_m74
Postat pe 31 Martie 2009 21:05
acelasi lucru pot spune si eu , doar ca inca ma lupt sa-l fac sa inteleaga ca nu e el "buricul pamantului" ...nu stiu de ce, dar ceva imi spune ca n-am sa reusesc
Cu toate astea.......ne iubim !
amore_lost
Postat pe 1 Aprilie 2009 16:48
interesant ar fi de stiut ce face capricornul cand trebuie sa se imparta intre amanta (pe care sustine ca o iubeste) si sotie (pe care declara ca o respecta)?...hmmm...aveti vreun raspuns? un weekend placut!
formersalomeea
Postat pe 3 Aprilie 2009 21:05
eu cred k acest capricorn va prefera amanta...pentru k stie k de la es obtin mai multe dkt de la o sotie...oricum capricornii...unii dintre ei pot fi atat de scarbosi uneori inkt nc nu merita atentie
alexutza_yoyo
Postat pe 4 Aprilie 2009 21:21
si eu am avut 3 capricorni in viata mea...culmea k 2 dintre ei nascuti in aceeasi data si amandoi faceau parte din acea parte a capricornilor care nu emriota nici makr o privire....acum sunt cu alt capricorn de 9 luni si ma simt atata d bn.....:D...
alexutza_yoyo
Postat pe 4 Aprilie 2009 21:23
vrei sa spui ca si-ar parasi familia?...ma indoiesc!...capricornii sunt familisti convinsi, nu renunta la familie niciodata.
formersalomeea
Postat pe 4 Aprilie 2009 21:57
http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/24247/Despre-barbati-Cum-seduci-un-barbat-dupa-zodie-/1.html
Diavolyta_
Postat pe 4 Aprilie 2009 22:00
dar ea sagetator si el balanta?cum e?
ingerasul_noptii
Postat pe 4 Aprilie 2009 22:18
De la: ingerasul_noptii, la data 2009-04-04 22:18:19dar ea sagetator si el balanta?cum e?


http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/24226/Horoscop-Compatibilitati-prietenii-stiu-de-ce-/1.html
Diavolyta_
Postat pe 4 Aprilie 2009 22:19
crede-ma k am intalnit 2 capricprni kre nu semanau cu tiparul tipic al zopdiei,nu erau familisti convinsi avand in vedere k am stat un an cu unul si venea l mn ,dar totusi isi prefera aventurile lui in schimbul meu...noroc k acum am gasit c imi doream si cnv mi-a aratat k mai exista si lumea kre stie s iubeasck
alexutza_yoyo
Postat pe 5 Aprilie 2009 11:04
eu am un capricorn foarte loial si fidel suntem impreuna al treilea an si nimeni nu ne poate desparti ne intelegem foarte bine inclusiv in pat asa ca sunt tare fericita cu el si nu l-as da pentru nimic in lume
ilyescorina
Postat pe 5 Aprilie 2009 20:26
asta zc si eu:D...e faorte loial,dar m intrb pana unde duce loialitatea asta...k oamenii mai au si defecte...in general baietii,unii dintre ei,majoritatea in general...vor si alte fete....prospaturi...si m intrb cum d e atat d loial...pt k si eu k fata imi mai zboara ochii dupa vreun baiat dragutz...dar doar m uit,insa el nc asta nu fc...e mult prea cuminte k s fie adevarat...
alexutza_yoyo
Postat pe 6 Aprilie 2009 16:29
Si eu ma uit si poftesc dar nu trec de cest stadiu.Pentru mine familia si relatia de acasa inseamna prea mult ca sa ma gandesc macar o clipa sa pun in pericol ceea ce avem impreuna.Totodata astept,si din fericire am ,acelasi lucru din partea partenerei.
piratu_volvo
Postat pe 10 Aprilie 2009 12:18
sa nu uitam de kta rabdare tb sa ai pentru a sta cu un capricorn.....
alexutza_yoyo
Postat pe 12 Aprilie 2009 17:06
ale49lessutza: extrem de multa rabdare...
pentru ca indecis...si timid((
dar daka dragostea e mare, treci si peste aceste aspecte
babytza20
Postat pe 12 Aprilie 2009 18:57
asa...trecem peste toate dar uneori rabdarea asta nu prea e de ajuns si se transforma in nervi
alexutza_yoyo
Postat pe 13 Aprilie 2009 17:39
eu sagetator el capricorn
kudika012484
Postat pe 16 Aprilie 2009 12:46
De la: kudika012484, la data 2009-04-16 12:46:28eu sagetator el capricorn


http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/24226/Horoscop-Compatibilitati-prietenii-stiu-de-ce-/1.html

sau baga mare aici:

http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/24247/Despre-barbati-Cum-seduci-un-barbat-dupa-zodie-/1.html
Diavolyta_
Postat pe 16 Aprilie 2009 12:47
nu imi vine sa cred ce mult ni se aseamana viata sentimentala.... exact acelasi lucru am patit si eu cu el...dupa 3 ani si jumatate parca m-am pierdut de tot... nu lasati capricornii sa va omoare incet incet increderea in voi... va pup
lina2087
Postat pe 17 Aprilie 2009 20:27
Se intoarce un capricorn la o relatie anterioara?`
opinii pls...si cazuri reale de dorit
ms...
babytza20
Postat pe 23 Aprilie 2009 13:25
in cazul meu capricornul meu s-a intors la mine desi era cu altcineva atunci ....depinde cu care se simte mai bine...
alexutza_yoyo
Postat pe 26 Aprilie 2009 19:45
eu sagetatoare el capricorn, totul a fost frumos si acum este dupa 10 ani daca stii sa taci, sai dai mereu dreptata lui , ca el ara in totdeauna dreptate, sa iei hamurile in mana , adica sa iei initiativa tu,ca daca stai in grija lui, nu stiu cum o sa o scoti la capat, sa lasi vocea cat mai jos pt ca el tipa destul de tare si de multe ori fara motiv, deci in concluzie cam asa este capricornul meu si din cate am citit nu este singurul
kudika012484
Postat pe 27 Aprilie 2009 16:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
URGENT! Caut colega de camera,IASI - centru, pt vara! 1 De la: lovely_Dulcineea 23 Iunie 2009 20:42
buna 7 De la: kudika016488 21 Mai 2009 12:34
Eu fecioara, el balanta 27 De la: kudika410083 26 Iunie 2011 00:50
femeia-pesti si barbatul-sagetator 4 De la: kudika071053 26 Septembrie 2009 19:35
eu pestoaica,el nu stiu(19 februarie)varsator sau tot peste? 19 De la: kudika011204 4 Aprilie 2012 10:07