Setari Cookie-uri

il iubesc ma iubeste ...nu putem fi impreuna

nu pot sa cred...ai preluat poza mea...cat tupeu....
fishuca
Postat pe 31 Iulie 2009 20:00
De la: marianachihaia, la data 2009-07-31 20:00:36 nu pot sa cred...ai preluat poza mea...cat tupeu....




cine , ce, cum............ ???????????
BBFluturas
Postat pe 31 Iulie 2009 20:03
poza de la avatarul just-laurei este poza mea sper sa isi modifice avatarul daca are putin bun simt in ea...
fishuca
Postat pe 31 Iulie 2009 20:12
De la: eu_Twist, la data 2009-06-15 15:29:14pt ca simt ca am gasit persoana potrivita pt mine...cu toate ca e al alteia....ma simt atat de bine in preajma lui incat mi-am lasat mandria si toate principiile mele deoparte doar pt a fi cu el...ma simt minunat cu el...ma face sa ma simt frumoasa,sa simt ca pot visa la orice,ma simt iubita si fericita uneori...simt ca ma iubeste "azi" si "maine" iar poimaine se inchide in el si il simt atat de departe....mi-as dori sa putem petrece mai mult timp impreuna,poate asa nu i-as mai duce dorul atat...nu vreau sa fac rau nimanui...are o fetita superba si nici nu vreau sa ma gandesc ca v-a suferii vreodata din cauza mea...nu indraznesc sa ma gandesc ca am putea fi vreodata impreuna fara sa ne ferim de lume...cred ca nici nu vreau sa despart o familie...

Dar ar trebui sa te gandesti si la fetita aceea...crede-ma stiu ce spun...nu stiu cati ani are fetita aceea...dar daca ai spus fetita,inseamna ca nu are prea multi anisori...poate acum nu-si va da seama de ceea ce se petrece in jurul ei,dar cand va mai creste?In primul rand distrugi fetita aceea...La sotia lui te-ai gandit?Esti tu sigura ca ea nu stie nimic?Eu sunt sigura ca cel putin banuieste ceva...dar nu vrea sa-si strice casnicia...iar tu...
didi_s
Postat pe 3 August 2009 14:01
ai scris gresit Ma iubeste il iubesc dar nu putem fi impreuna!nu ca nu puteti nu vrea el pt ca nu exista nu putem!parerea mea din propie experienta iti spun nu vrea sa te lase in pace nu ca te iubeste ci pt ca se iubeste prea mult pe el asta i treaba!Cum sa te lase sa l uiti?nuuuuuuuu!am fost cu cineva ne am iubit mult de tot si bn cred ca inka ne mai iubim dar eu am renuntat ca sa fiu cu altcineva din alte motive pt copil confort material... in fine cert este ca nu l pot lasa in pace sa ma uite ....nu vreau si gata...asta cred ca e rautate nu iubire sincer...
getyyy
Postat pe 4 August 2009 11:56
Si eu am o poveste cam ca fel. O numesc "poveste" pentru ca pare ireal ceea ce mi se intampla. Am cunoscut un barbat acum 2 luni intr`un cerc de prieteni comuni. Amandoi am simtit chiar cand ne`am prezentat ca ceva nu e in regula si ca avem acel "ceva". A fost dragoste la prima vedere. Din pacate este casatorit,si are o fetita de 5 luni. Ne iubim ca doi nebuni..am fost in vacanta impreuna,am facut multe in perioada asta scurta. Mi`am incalcat toate principiile la care tineam pentru el. Nu as fi crezut ca voi ajunge vreodata in postura asta,dar il iubesc enorm.
NotForLovers
Postat pe 5 August 2009 13:50
cam acelasi titlu am si io il iubesc si ma iubeste da relatia noastra e imposibila numai k io sunt mai mik asa am doar 15 ani si chiardaca vi se pare incredibil chiar am ajuns sa tin k adevarat la baiatu asta da fratemiu e de parere k sunt pra mik si nu ma lasa sa stau k el nu l-am ascultat si pana la urma ne-a prins pe amandoi si l-a batut pe yuby meu:((:(( si de atunci nu mai stau k el mai vb la tel mai imi zice k ma iubeste si ink mult dar nush daca sa se impace k mn sau nu io chiras vrea asta i tr sms-uri zilnic sa ne impacam dar nu rasp la ele dar ma suna in fiecare seara si imi spune k ma iubeste nush ce sa mai cred............km sa fac sa se impaca iar k mn si sa uite de bataia aia chiar daca el are18 ani si io 15 chiar ne iubim doar varsta nu conteaza:(( il vreau inapoi nu pot traifara el plang in fiecare zi si nu ma pot abtine sa nu-i tr sms in fiecare zi.......:( ce sa fac?
kudika013726
Postat pe 8 August 2009 03:57
am cam gresit cuvintele pe akolo scz m-am cam grabit si imi cam curg lacrimile si nu prea vad butoanele sper sa intelegeti ce am scris io akolo si sa ma sfatuiti si pe mn k nu mai pot trai asa:((
kudika013726
Postat pe 8 August 2009 04:00
De la: irinuk_irinuk, la data 2009-01-10 11:21:08A fost dragoste la prima vedere, nu stiam prea multe despre el nici el despre mine...am continuat sa ne intalnim si a devenit o poveste de dragoste foarte frumoasa. Dar nu a durat mult pt ca dupa 3 luni am aflat ca mai avea pe cineva...si dupa alte 2-3 saptamani am aflat ca s-a insurat. A continuat sa ma caute cu toate ca eu il evitam pentru ca il iubeam foarte mult si sufeream mult. La putin timp eu am plecat din acel oras si am inceput o noua relatie, dar ma gandesc tot timpu la fostu si cand vb la telefon ma considera pe mine vinovata ca am plecat. Continui sa il iubesc si el spune la fel dar nu stiu ce sa fac si cum sa fac...sa il uit nu pot, as vrea...sa fiu cu el imi doresc dar nu amanta..a stricat ce era frumos intre noi, si cu toate astea numai de lucrurile frumoase imi aduc aminte...nu pot sa il urasc..pe zi ce trece il iubesc tot mai mult si a trecut aproape jumatate de an de cand nu l-am mai vazut. Sfatuiti-ma si pe mine, va rog



" a fost dragoste la prima vedere, nu stiam prea multe despre el" ... draga irinuk ... scuza-mi indiscretia ... dar cum poti iubi cu atat patos pe cineva... si nu il intrebi daca mai are pe altcineva afara de tine ???? si daca l-ai intrebat ..si a negat .. ESTE UN MARE MINCINOS... care te respecta cat negru sub unchie ...
+ daca sentimentul era reciproc .. cred ca facea un pic mai mult ca sa fie cu tine...


"dupa alte 2-3 saptamani am aflat ca s-a insurat." ok .. deci prima data cand v-ati cunoscut era necasatorit. in decursul acelor 3 luni, a avut loc nunta. nu cumva era casatorit inainte sa te cunoasca???

"si a trecut aproape jumatate de an de cand nu l-am mai vazut." dar "pe zi ce trece il iubesc tot mai mult"... OK ... scuza-ma dar nu se ajungea la aceasta iubire platonica daca erai fericita cu acea persoana cu care sustii ca ai inceput o relatie, asta daca nu cumva acea relatie nu exista ...

"Sfatuiti-ma si pe mine, va rog" ... OK .. si acum de ce fel de sfat ai nevoie ????
dn cate inteleg din mesajul tau, esti perfect constienta ca nu este buna pentru tine aceasta relatie, dar in schimb o intretii si nu iei nici o atitudine sa te ajute sa treci peste acest capitol ...

acum mai am o intrebare ptr tine: in ce masura te ajuta sfaturile primite pe forum?? din pct meu de vedere sub 1%, daca nu iti doresti cu adevarat sa pui pct acestei relatii ...

SFATUL MEU: (ptr k mi l-ai cerut) AR TREBUI SA LUCREZI MAI MULT LA RESPECTUL DE SINE

MULTA BAFTA
bitzikaa
Postat pe 9 August 2009 19:45
De la: kudika013726, la data 2009-08-08 03:57:53cam acelasi titlu am si io il iubesc si ma iubeste da relatia noastra e imposibila numai k io sunt mai mik asa am doar 15 ani si chiardaca vi se pare incredibil chiar am ajuns sa tin k adevarat la baiatu asta da fratemiu e de parere k sunt pra mik si nu ma lasa sa stau k el nu l-am ascultat si pana la urma ne-a prins pe amandoi si l-a batut pe yuby meu:((:(( si de atunci nu mai stau k el mai vb la tel mai imi zice k ma iubeste si ink mult dar nush daca sa se impace k mn sau nu io chiras vrea asta i tr sms-uri zilnic sa ne impacam dar nu rasp la ele dar ma suna in fiecare seara si imi spune k ma iubeste nush ce sa mai cred............km sa fac sa se impaca iar k mn si sa uite de bataia aia chiar daca el are18 ani si io 15 chiar ne iubim doar varsta nu conteaza:(( il vreau inapoi nu pot traifara el plang in fiecare zi si nu ma pot abtine sa nu-i tr sms in fiecare zi.......:( ce sa fac?




am avut si eu 15 ani .. dar nu eram asa ... peste 5 ani urmeaza sa ne scrii un topic despre cum ai fugit dupa marea iubire in tarile calde... si de fapt s-a dovedit a fi o mare dezamagire ....



reveniti-va fetelor.... sunt o groaza de multe alte lucruri interesante si frumoase de facut la 15 ani !!!!!
bitzikaa
Postat pe 9 August 2009 19:52
In primul rand trebe sa mai citesti si printre randuri mica povestioara facuta, pentru k una e sa scrii si alta sa vb despre problema pe care o ai. Unele te inteleg altele te condamna, poate k fiecare avem cate o astfel de poveste mai devreme sau ma tarziu. Daca stim sa ne sfatuim una pe cealalta bine daca nu , mai bine nu mai scrieti pe forum doar sa jigniti.
irinuk_irinuk
Postat pe 10 August 2009 16:20
daca te iubea nu se insura cu alta ,punct.
gugulina74
Postat pe 10 August 2009 18:32
De la: sebyutza_forever, la data 2009-08-05 13:50:26 Si eu am o poveste cam ca fel. O numesc "poveste" pentru ca pare ireal ceea ce mi se intampla. Am cunoscut un barbat acum 2 luni intr`un cerc de prieteni comuni. Amandoi am simtit chiar cand ne`am prezentat ca ceva nu e in regula si ca avem acel "ceva". A fost dragoste la prima vedere. Din pacate este casatorit,si are o fetita de 5 luni. Ne iubim ca doi nebuni..am fost in vacanta impreuna,am facut multe in perioada asta scurta. Mi`am incalcat toate principiile la care tineam pentru el. Nu as fi crezut ca voi ajunge vreodata in postura asta,dar il iubesc enorm.


Impusca-te

Postat pe 11 August 2009 09:06
De la: kudika013726, la data 2009-08-08 04:00:28am cam gresit cuvintele pe akolo scz m-am cam grabit si imi cam curg lacrimile si nu prea vad butoanele sper sa intelegeti ce am scris io akolo si sa ma sfatuiti si pe mn k nu mai pot trai asa:((


Fratele tau are dreptate(nu ma refer la bataia administrata iubitului tau).La 15 ani ma jucam cu papusi inca ,citeam si invatam foarte mult.Fratele tau ar fi trebuit sa ti dea si tie o paruiala buna ca sa te potolesti si sa faci ce se face la varsta aia.Va arde pasarica dupa maciuca .Sunteti incredibil de PROASTE.N-ai parinti? Ei stiu ce-ti urla tie prin capul ala sec.

Postat pe 11 August 2009 09:11
...si uite-asa va creste rata sinucideriolr din dragoste... Si iar are pro tv-ul cu ce sa-si umple stirile de la ora 17...
Lucia38
Postat pe 11 August 2009 09:18
ba da am parinti si ei sunt de acord k io sa am un prieten mie mi se pare normal asta la 15 ani poate pe timpurile trecuute nu era asa dar akma ai voie sa ai prieten k doar vb k el ma sarut k el merg k el peste tot doar nu facem altceva
kudika013726
Postat pe 12 August 2009 02:22
De la: kudika013726, la data 2009-08-12 02:22:21ba da am parinti si ei sunt de acord k io sa am un prieten mie mi se pare normal asta la 15 ani poate pe timpurile trecuute nu era asa dar akma ai voie sa ai prieten k doar vb k el ma sarut k el merg k el peste tot doar nu facem altceva


Mai fetita si pe "timpurile trecute " avea lumea prieteni dar nu erau centrul activitatii unei persoane.Primeam doar alta educatie si pupatul cu amicul nu era pe primul plan,ci dupa cum am spus invatatul,cititul si alte lucruri sanatoase.de pupat si de altele ai atat de mult timp de acum incolo ca o sa te saturi,dar daca nu inveti cand trebuie s-ar putea sa-ti para rau mai tarziu.

Postat pe 12 August 2009 07:15
da bine asta am inteles...daca ma iubea nu se insura cu alta...Acum dupa ce atrecut atata timp imi pare rau k am impartasit problema mea cu niste persoane insensibile...fiecare cu parerea lui la urma urmei.
irinuk_irinuk
Postat pe 12 August 2009 12:01
De la: irinuk_irinuk, la data 2009-08-12 12:01:01da bine asta am inteles...daca ma iubea nu se insura cu alta...Acum dupa ce atrecut atata timp imi pare rau k am impartasit problema mea cu niste persoane insensibile...fiecare cu parerea lui la urma urmei.


Doar nu vrei sa ne luam batistele sa plangem cu tine.Fiecare are propriile povesti nereusite de dragoste.Din dragoste nimeni n-a murit.suferi ,te arzi ,mergi mai departe pana iti gasesti omul potrivit.Nu trebuie sa faci o tragedie din asta ,life is good dar sa inveti s-o traiesti.Nu-i nimeni insensibil dar nu ne putem pune in locul sa simtim ce ai simtit tu.

Postat pe 12 August 2009 14:28
Nu ti-a zis nimeni sa iei batista si sa plangi alaturi de mine...oricum e poveste veche
irinuk_irinuk
Postat pe 12 August 2009 16:19
De la: irinuk_irinuk, la data 2009-08-12 16:19:46Nu ti-a zis nimeni sa iei batista si sa plangi alaturi de mine...oricum e poveste veche


Ok ,mergi mai departe!

Postat pe 12 August 2009 16:21
SCORPIO67 , MARE DREPTATE AI!! AI PUNCTAT EXACT TADACINA PROBLEMEI !!! Cat despre tine IRINUK_IRINUK te superi aiurea ...in momentul in care ai postat pe net ceva trebuie sa te astepti la orice comentariu , fie el cu batista sau cu doua palme virtuale. Nimeni nu iti doreste raul, iar noi cei care ti-am raspuns nu am facut alcev adecat sa ne spunem parerea exact asa cum gandim ...Primul meu prieten l-am avut la 19 ani ...Atunci am simtit primul sarut si cu omul ala ma casatoream daca nu murea in tr-un accident de masina(totul era pregatit) . Totusi la 15 ani un sarut poate sa complice f mult treburile , iar parintii ar trebui sa stie f bine treaba asta... Eu la 15 ani invatam pe rupte,pana chiar si in cateva minute libere de la locul de munca (ptr ca munceam,familia mea neavand o situatie stralucita deloc). Stiu ,nu te intereseaza insa timp sa suferi din iubire ai destul ...
si inca o data IMI CER IERTARE DACA CINEVA S-A SIMTIT INTR-UN FEL SAU ALTUL OFENSAT DE CUVINTELE MELE !!! Este strict parerea mea cu care esti si tu deacord in adancul sufletului tau desi nu vrei sa recunosti inca...ptr ca este totusi imposibil ca pana acum sa nu iti fi dat seama de greseala ta !
Si ma bucur ca ne-ai impartasit experienta ta...incearca sa gandesti fiecare comentariu aflat aici , apoi stai tu singura cu ochii in tavan si gandeste-te bine !
Bafta multa !!1 Iar daca subiectul e asa vechi , poate totusi ne spui si noua la ce concluzie ai ajuns
Alexandra
BABY_INIMIOARA83
Postat pe 12 August 2009 19:52
si invat dar am si alte proritati nu numai invatat invatat toata ziua si akma sunt in vacanta nu neaparat k e prioritate prietenu meu dar tin la el dar nu imi ocup tot timpu numai k el.........si mie zse pare corect sa si invat dar sa am si un prieten si nu ma pup toata ziua k el stai linistita
kudika013726
Postat pe 12 August 2009 22:55
De la: kudika013726, la data 2009-08-12 22:55:09si invat dar am si alte proritati nu numai invatat invatat toata ziua si akma sunt in vacanta nu neaparat k e prioritate prietenu meu dar tin la el dar nu imi ocup tot timpu numai k el.........si mie zse pare corect sa si invat dar sa am si un prieten si nu ma pup toata ziua k el stai linistita


Stii ceva devii plictisitoare.Pupa-te cu ala pe ascuns si lasa-ne .Si asa subiectul este banal.Cel mai bun lucru ar fi sa ai o discutie deschisa cu mama ta .

Postat pe 13 August 2009 10:27
scorpio67, cred ca tu esti cea care trebuie sa te impusti,nu eu:). E doar o poveste , in care eu spun DA fericirii. Asa ca scorpio,inceteaza sa te "agati" de persoanele care posteaza aici, probabil pentru ca te plictisesti,sau e plecat sotul:)
NotForLovers
Postat pe 13 August 2009 10:35
kudika0135 tralalalal , esti cu capul fetita , grav de tot , tu vrei instrument la 15 ani ? sa stia cu el ?
Doamne tre control psihologic ca pesemne te uitasi la prea multe filme xx si telenovele iti spala grav de tot inteligenta(asta in cazul in care o ai )
tare as vrea sa te vad la stirile protv ca te arunci dupa bloc ca nu te lasa ai tai cu iubi tau ce as rade , ahahahahahahhhahahhhahahahaahahahahaha , esti o copila fara creier
blue07scorpion
Postat pe 13 August 2009 10:43
De la: kudika013726, la data 2009-08-12 22:55:09si invat dar am si alte proritati nu numai invatat invatat toata ziua si akma sunt in vacanta nu neaparat k e prioritate prietenu meu dar tin la el dar nu imi ocup tot timpu numai k el.........si mie zse pare corect sa si invat dar sa am si un prieten si nu ma pup toata ziua k el stai linistita

daaa cum ar fi uitatul la filme cu multi de X .... pupatul..ganditul la X si Y ca doar va iubiti!
daca toate am fi facut asa la 15 ani unde dracu am fi ajuns?!
intelegere nu exista...iar daca ma-ta si tac-tu iti permit sa ai prieten la 15 ani ma scuzi..dar nu ma mira reactiile tale!
subdezvoltati mintal!
redline
Postat pe 13 August 2009 10:47
De la: sebyutza_forever, la data 2009-08-13 10:35:22scorpio67, cred ca tu esti cea care trebuie sa te impusti,nu eu:). E doar o poveste , in care eu spun DA fericirii. Asa ca scorpio,inceteaza sa te "agati" de persoanele care posteaza aici, probabil pentru ca te plictisesti,sau e plecat sotul:)

asa-i ca din adancul sufletului ti-ai dori sa iti spunem ca faci bine?!
ai dracu feromoni...ti-au zapacit mintea...trupul...si nasul!
nu sunteti in stare sa va gasiti un barbat simplu si singur..de ce? pt ala nu o sa fiti destul de bune ca sa deveniti sotii...asa va convine rolul de amanta..si chiar vi-l meritati...sa fii folosita este o placere mai nou,nu?
spui da fericirii tale..pe ce o cladesti? pe nefericirea alteia... macar nu fiti idioate..ca ce a patit sotia..o sa patiti si voi...dar na..este greu greu greu
redline
Postat pe 13 August 2009 10:51
De la: redline, la data 2009-08-13 10:47:51
De la: kudika013726, la data 2009-08-12 22:55:09si invat dar am si alte proritati nu numai invatat invatat toata ziua si akma sunt in vacanta nu neaparat k e prioritate prietenu meu dar tin la el dar nu imi ocup tot timpu numai k el.........si mie zse pare corect sa si invat dar sa am si un prieten si nu ma pup toata ziua k el stai linistita

daaa cum ar fi uitatul la filme cu multi de X .... pupatul..ganditul la X si Y ca doar va iubiti!
daca toate am fi facut asa la 15 ani unde dracu am fi ajuns?!
intelegere nu exista...iar daca ma-ta si tac-tu iti permit sa ai prieten la 15 ani ma scuzi..dar nu ma mira reactiile tale!
subdezvoltati mintal!


Facuti din l..ba si adusi de musca in ma-sa!!!
bl_de
Postat pe 13 August 2009 10:51
De la: sebyutza_forever, la data 2009-08-13 10:35:22scorpio67, cred ca tu esti cea care trebuie sa te impusti,nu eu:). E doar o poveste , in care eu spun DA fericirii. Asa ca scorpio,inceteaza sa te "agati" de persoanele care posteaza aici, probabil pentru ca te plictisesti,sau e plecat sotul:)


Esti mai mult decat penibila ,daca nu chiar PROASTA rau ,mai du-te in puii mei cu fericirea ta de rahat.Cu prostul nu-ti pui mintea ca o are odihnita,asta o sa fac si eu.Toate ti-au spus ca esti dusa rau dar n-am cu cine.Inafara sa ragi pete tot despre "fericirea " ta nu stii sa spui nici 2 vorbe.Imi irosesc inteligenta facand prostii sa priceapa ceva ,asa ca lasa-ma .

Postat pe 13 August 2009 13:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Hepl 8 De la: kudikale 13 Mai 2012 11:42
compatibilitate intre vaca si un bou!!!! 126 De la: irina_teodora 26 Mai 2009 18:47
Sa zic Da sau sa ma întorc si sa fug 73 De la: Titanika 25 Septembrie 2013 19:00
un sfat....va rog.... 10 De la: pickard 30 Iulie 2011 20:56
nu stiu ce sa fac... 12 De la: _oktober_ 31 Iulie 2009 15:56