Setari Cookie-uri

il iubesc ma iubeste ...nu putem fi impreuna

De la: Lucia38, la data 2009-08-14 20:34:31
De la: kudika013726, la data 2009-08-08 03:57:53cam acelasi titlu am si io il iubesc si ma iubeste da relatia noastra e imposibila numai k io sunt mai mik asa am doar 15 ani si chiardaca vi se pare incredibil chiar am ajuns sa tin k adevarat la baiatu asta da fratemiu e de parere k sunt pra mik si nu ma lasa sa stau k el nu l-am ascultat si pana la urma ne-a prins pe amandoi si l-a batut pe yuby meu:((:(( si de atunci nu mai stau k el mai vb la tel mai imi zice k ma iubeste si ink mult dar nush daca sa se impace k mn sau nu io chiras vrea asta i tr sms-uri zilnic sa ne impacam dar nu rasp la ele dar ma suna in fiecare seara si imi spune k ma iubeste nush ce sa mai cred............km sa fac sa se impaca iar k mn si sa uite de bataia aia chiar daca el are18 ani si io 15 chiar ne iubim doar varsta nu conteaza:(( il vreau inapoi nu pot traifara el plang in fiecare zi si nu ma pot abtine sa nu-i tr sms in fiecare zi.......:( ce sa fac?

Acu' nu mai pricep nimic... Parintii te lasa sa umbli cu el dar fratele tau nu?

Mda....se pare ca fratele ei e putin mai deschis la minte! Si stie cam cum gandesc baietii de 18 ani in ziua de azi....
anca0704
Postat pe 14 August 2009 21:37
Nu va mai luati de fata de 15 ani..nu vreau sa-i tin apararea(ea a gresit ca se baga in asemenea discutii)dar pana la urma nu conteaza cat de devreme ai un iubit sau o relatie stabila!!! toate se dau virgine pana la 20 de ani si cand scapa..scapa ca vaca-n fan si-i iau pe toti la rand..asa ca nu rezolvati nimic sa stati virgine pana la 20 de ani ca dupa aceea sa luati cartierul la rand..fiecare o face cand este pregatit si cand considera..poti sa ai o relatie care va dura sa termini chiar casatorindu-te cu acea persona poti sa ai o relatie care se va termina despartindu-va ca oricare femeie la orice varsta..
in ziua de azi cu cat incepi mai repede in general cu orice cu atat ajungi mai realizat in viata sau mai prost..depinde de fiecare caracter si persoana in parte sau de telul propus!
Ruxy_nr_1
Postat pe 14 August 2009 22:16
nu am de ce sa imi masor cuvintele se vede ca esti moldoveanca sau taranca dupa cum vb cik ''am pascut oile impreuna'' eu cu oile? niciodata:))................................ tu ai inceput prima asa ca tu sa termini
kudika013726
Postat pe 14 August 2009 22:19
mersi mult domnisoara roxy dar numai ca eu sunt de parere ca inca sunt prea mica pt ceea ce zici tu prefer sa mai astept momentan doar vb k el si ne sarutam cam atat da ms pana akma esti singura ca nu ma judeca
kudika013726
Postat pe 14 August 2009 22:21
De la: kudika013726, la data 2009-08-14 22:21:46mersi mult domnisoara roxy dar numai ca eu sunt de parere ca inca sunt prea mica pt ceea ce zici tu prefer sa mai astept momentan doar vb k el si ne sarutam cam atat da ms pana akma esti singura ca nu ma judeca


Aici ai o bila alba,papusa!

Postat pe 14 August 2009 22:23
nu e vb de asta..sfatul meu ar fi sa-ti traiesti copilaria ptr ca o vei pierde si cu bune si cu rele langa un baiat cu care nu stii daca vei ramane sau nu(ptr ca vb aia ai tot timpul)dar atunci ti se apre ca nu mai poate exista altul..dar asa este intotdeauna pana nu te dai cu capul singura nu crezi:Peu am avut norocul sau ghinionul sa am o relatie de 5 ani din care am invatzat f multe si crede-ma invart barbatii cum vreau eu..ptr ca am invatzat sa fiu mai temperata,mai rece sa nu pun eu suflet inaintea celuilalt;)si pare ca da rezultate...barbatii vor un sg lucru..nu il da,pune-i rabdarea la incercare la greu si da-ti seama cat te iubeste sau nu!astea st lucruri pe care le vei invata cu trecerea anilor...in final sfatul meu...nu pune suflet tu..lasa-i pe altii..stai in banca ta si aasteapta momentul potrivit!ok?succes
Ruxy_nr_1
Postat pe 14 August 2009 22:28
De la: kudika013726, la data 2009-08-14 20:38:51km asa ceva io mereu tr sa ma ascund de el k nu ma lasa ia explicat si mama si tata sa ma lase da nu vrea ultima oara knd l-a vazut l-a batut akma nu ma stie nici el nici io daca mai suntem impreuna:( nu stiu ce sa mai fac:((


poate stie ceva de rau de baiatul ala,de ce nu-l intrebi?

Postat pe 14 August 2009 22:31
nu ma refeream sa incepi mai repede viata sexuala...asta e clar ca nu te va duce prea departe...poate m-am exprimat gresit..ma refeream in general...spre ex sa te gandesti sa muncesti..sa descoperi ce-ti place sa faci si ce nu...sa incepi de jos mai devreme ca mai apoi sa urci si sa nu incepi sa urci de la 25 de ani ca deja te apuca 40 pana vei realiza ce-ti doresti;)
Ruxy_nr_1
Postat pe 14 August 2009 22:32
da nu pot sa fac asta de multe ori am zis ca nu pun suflet da pana la urma tot pun nu pot si nu vreau sa renunt la baiatu asta stiuca e gresit k ma rog de el sa ne impacam dar il iubesc....
kudika013726
Postat pe 14 August 2009 22:46
Am sarit toate pe capul fetei si am cam sarit calul (eu cel putin).Poate ne-am pripit.Daca ea vrea sa inceapa sa-si traiasca viata cine suntem noi s-o impiedicam.O sa iubeasca,o sa sufere,o sa planga,o sa fie inselata sau o sa insele,o sa fie mintita,o sa fie umilita si parasita.dar daca ea asta vrea cred ca eu nu mai spun decat atat: Faca ce-o vrea inimioara ei.

Postat pe 14 August 2009 23:00
De la: scorpio67, la data 2009-08-14 23:00:38Am sarit toate pe capul fetei si am cam sarit calul (eu cel putin).Poate ne-am pripit.Daca ea vrea sa inceapa sa-si traiasca viata cine suntem noi s-o impiedicam.O sa iubeasca,o sa sufere,o sa planga,o sa fie inselata sau o sa insele,o sa fie mintita,o sa fie umilita si parasita.dar daca ea asta vrea cred ca eu nu mai spun decat atat: Faca ce-o vrea inimioara ei.

Ruxy_nr_1
Postat pe 15 August 2009 15:01
De la: scorpio67, la data 2009-08-14 23:00:38Am sarit toate pe capul fetei si am cam sarit calul (eu cel putin).Poate ne-am pripit.Daca ea vrea sa inceapa sa-si traiasca viata cine suntem noi s-o impiedicam.O sa iubeasca,o sa sufere,o sa planga,o sa fie inselata sau o sa insele,o sa fie mintita,o sa fie umilita si parasita.dar daca ea asta vrea cred ca eu nu mai spun decat atat: Faca ce-o vrea inimioara ei.



Pentru mine ar fi un MAAAAAAAAAARE semn de intrebare daca din 5 pagini de forum umplute ptr acest subiect, de catre diverse persoane, numai O SINGURA PERSOANA mi-ar sustine punctul de vedere.
Ar trebui sa fie un semnal de alarma .... !!!!
Poate macar un pic ii va da de gandit .... (desi .. ... sincer, ma indoiesc).



bitzikaa
Postat pe 17 August 2009 19:33
Scorpio,daca tu consideri ca e vorba de prostie,e problema ta:). Bravo tie ca ai un sot. Nu imi cladesc fericirea pe nefericirea alteia. Ea pluteste intr`o iluzie a ei,aceea ca el chiar o iubeste. Da, e atasat de ea,are grija de ea,ceea ce mi se pare normal,pentru ca este cea care sta zi de zi,noapte de noapte si are grija de fetita. Dar,ce ai zice daca eu as deveni sotia lui? daca ti s`ar intampla tie poate ai intelege. E vorba de doi oameni care se iubesc dar momentan nu pot fi impreuna oficial. Da.e grav din punct de vedere moral,ortodox etc, dar nu`mi pot impune sa nu`l mai iubesc. Poate nu am destula ambitie...dar pur si simplu nu spun "NU!" fericirii...
NotForLovers
Postat pe 24 August 2009 13:34
De la: sebyutza_forever, la data 2009-08-24 13:34:55 Scorpio,daca tu consideri ca e vorba de prostie,e problema ta:). Bravo tie ca ai un sot. Nu imi cladesc fericirea pe nefericirea alteia. Ea pluteste intr`o iluzie a ei,aceea ca el chiar o iubeste. Da, e atasat de ea,are grija de ea,ceea ce mi se pare normal,pentru ca este cea care sta zi de zi,noapte de noapte si are grija de fetita. Dar,ce ai zice daca eu as deveni sotia lui? daca ti s`ar intampla tie poate ai intelege. E vorba de doi oameni care se iubesc dar momentan nu pot fi impreuna oficial. Da.e grav din punct de vedere moral,ortodox etc, dar nu`mi pot impune sa nu`l mai iubesc. Poate nu am destula ambitie...dar pur si simplu nu spun "NU!" fericirii...


Ti-ai adus aminte de mine? Ce dragut! Esti irecuperabil de saraca la minte si la suflet.Fericirea ta este cruda si egoista si candva o sa se intoarca roata si ai sa spui " de ce mi se intampla mie oare?Vorbesti de valori morale pe care nu le ai din pacate.Toti gresim in viata, dar ne mai si trezim din prostie ,iar altii mai si incercam sa ne reparam pe cat se poate greselile.Daca tu asta visezi sa ajungi sa fii sotia lui,ce ai sa faci daca la randul tau vei fi parasita pentru una ca tine?Ai mari sanse sa-ti vina randul .

Postat pe 25 August 2009 07:52
De la: scorpio67, la data 2009-08-25 07:52:00
De la: sebyutza_forever, la data 2009-08-24 13:34:55 Scorpio,daca tu consideri ca e vorba de prostie,e problema ta:). Bravo tie ca ai un sot. Nu imi cladesc fericirea pe nefericirea alteia. Ea pluteste intr`o iluzie a ei,aceea ca el chiar o iubeste. Da, e atasat de ea,are grija de ea,ceea ce mi se pare normal,pentru ca este cea care sta zi de zi,noapte de noapte si are grija de fetita. Dar,ce ai zice daca eu as deveni sotia lui? daca ti s`ar intampla tie poate ai intelege. E vorba de doi oameni care se iubesc dar momentan nu pot fi impreuna oficial. Da.e grav din punct de vedere moral,ortodox etc, dar nu`mi pot impune sa nu`l mai iubesc. Poate nu am destula ambitie...dar pur si simplu nu spun "NU!" fericirii...


Ti-ai adus aminte de mine? Ce dragut! Esti irecuperabil de saraca la minte si la suflet.Fericirea ta este cruda si egoista si candva o sa se intoarca roata si ai sa spui " de ce mi se intampla mie oare?Vorbesti de valori morale pe care nu le ai din pacate.Toti gresim in viata, dar ne mai si trezim din prostie ,iar altii mai si incercam sa ne reparam pe cat se poate greselile.Daca tu asta visezi sa ajungi sa fii sotia lui,ce ai sa faci daca la randul tau vei fi parasita pentru una ca tine?Ai mari sanse sa-ti vina randul .[/quote


aceeasi atitudine, aceeasi ingustime, rigiditate mai scorpio, da ce ai tu cu oamenii? te-ai beludat in Judecatorul suprem??!!!! of of......ce pacat ca nu ai alta ocupatie!!]
breakingreality
Postat pe 25 August 2009 07:57
De la: breakingreality, la data 2009-08-25 07:57:56
De la: scorpio67, la data 2009-08-25 07:52:00
De la: sebyutza_forever, la data 2009-08-24 13:34:55 Scorpio,daca tu consideri ca e vorba de prostie,e problema ta:). Bravo tie ca ai un sot. Nu imi cladesc fericirea pe nefericirea alteia. Ea pluteste intr`o iluzie a ei,aceea ca el chiar o iubeste. Da, e atasat de ea,are grija de ea,ceea ce mi se pare normal,pentru ca este cea care sta zi de zi,noapte de noapte si are grija de fetita. Dar,ce ai zice daca eu as deveni sotia lui? daca ti s`ar intampla tie poate ai intelege. E vorba de doi oameni care se iubesc dar momentan nu pot fi impreuna oficial. Da.e grav din punct de vedere moral,ortodox etc, dar nu`mi pot impune sa nu`l mai iubesc. Poate nu am destula ambitie...dar pur si simplu nu spun "NU!" fericirii...


Ti-ai adus aminte de mine? Ce dragut! Esti irecuperabil de saraca la minte si la suflet.Fericirea ta este cruda si egoista si candva o sa se intoarca roata si ai sa spui " de ce mi se intampla mie oare?Vorbesti de valori morale pe care nu le ai din pacate.Toti gresim in viata, dar ne mai si trezim din prostie ,iar altii mai si incercam sa ne reparam pe cat se poate greselile.Daca tu asta visezi sa ajungi sa fii sotia lui,ce ai sa faci daca la randul tau vei fi parasita pentru una ca tine?Ai mari sanse sa-ti vina randul .[/quote


aceeasi atitudine, aceeasi ingustime, rigiditate mai scorpio, da ce ai tu cu oamenii? te-ai beludat in Judecatorul suprem??!!!! of of......ce pacat ca nu ai alta ocupatie!!]



ELUDÁ, eludez, vb. I. Tranz. A ocoli, a evita, a ignora intenþionat. – Din fr. éluder, lat. eludere.
Se spune "eludat" si e folosit gresit in context.Ai vrut sa spui: erijat filozoafo.

Postat pe 25 August 2009 09:18
Stai linistita scorpio,ca nu o sa`i dau motiv sa aiba amanta. Stiu sa fiu si sotie si amanta..nu sunt sentimente egoiste...sunt doar sincere si profunde. Atat...E greu sa intelegi,pentru ca din moment ce stai toata ziulica si postezi aici,probabil te plictisesti. Spune-i sotului tau sa se mai ocupe putin de tine:). Dupa parerea mea esti o frustrata care se ia de oameni aiurea, eliberindu`te astfel:)..Sau poate ai avut vreo experienta nefericita.
NotForLovers
Postat pe 25 August 2009 10:55
De la: sebyutza_forever, la data 2009-08-25 10:55:58 Stai linistita scorpio,ca nu o sa`i dau motiv sa aiba amanta. Stiu sa fiu si sotie si amanta..nu sunt sentimente egoiste...sunt doar sincere si profunde. Atat...E greu sa intelegi,pentru ca din moment ce stai toata ziulica si postezi aici,probabil te plictisesti. Spune-i sotului tau sa se mai ocupe putin de tine:). Dupa parerea mea esti o frustrata care se ia de oameni aiurea, eliberindu`te astfel:)..Sau poate ai avut vreo experienta nefericita.


Cand o sa-i devii sotie ( daca), sa nu uiti ca oricat de buna esti tu in pat, intr-o zi va vrea prospatura , caci se plictiseste omul, asa-i este felul.

Pazea.
valita76
Postat pe 25 August 2009 13:40
De la: sebyutza_forever, la data 2009-08-25 10:55:58 Stai linistita scorpio,ca nu o sa`i dau motiv sa aiba amanta. Stiu sa fiu si sotie si amanta..nu sunt sentimente egoiste...sunt doar sincere si profunde. Atat...E greu sa intelegi,pentru ca din moment ce stai toata ziulica si postezi aici,probabil te plictisesti. Spune-i sotului tau sa se mai ocupe putin de tine:). Dupa parerea mea esti o frustrata care se ia de oameni aiurea, eliberindu`te astfel:)..Sau poate ai avut vreo experienta nefericita.


si eu tot aia ii spun de ceva vreme, dar tot degeaba.......... nu are rost sa te obosesti.


breakingreality
Postat pe 25 August 2009 17:04
De la: valita76, la data 2009-08-25 13:40:18
De la: sebyutza_forever, la data 2009-08-25 10:55:58 Stai linistita scorpio,ca nu o sa`i dau motiv sa aiba amanta. Stiu sa fiu si sotie si amanta..nu sunt sentimente egoiste...sunt doar sincere si profunde. Atat...E greu sa intelegi,pentru ca din moment ce stai toata ziulica si postezi aici,probabil te plictisesti. Spune-i sotului tau sa se mai ocupe putin de tine:). Dupa parerea mea esti o frustrata care se ia de oameni aiurea, eliberindu`te astfel:)..Sau poate ai avut vreo experienta nefericita.


Cand o sa-i devii sotie ( daca), sa nu uiti ca oricat de buna esti tu in pat, intr-o zi va vrea prospatura , caci se plictiseste omul, asa-i este felul.

Pazea.



poate va vrea prospatura..... asta de ce nu ar putea fi valabil?...
breakingreality
Postat pe 25 August 2009 17:05
De la: sebyutza_forever, la data 2009-08-25 10:55:58 Stai linistita scorpio,ca nu o sa`i dau motiv sa aiba amanta. Stiu sa fiu si sotie si amanta..nu sunt sentimente egoiste...sunt doar sincere si profunde. Atat...E greu sa intelegi,pentru ca din moment ce stai toata ziulica si postezi aici,probabil te plictisesti. Spune-i sotului tau sa se mai ocupe putin de tine:). Dupa parerea mea esti o frustrata care se ia de oameni aiurea, eliberindu`te astfel:)..Sau poate ai avut vreo experienta nefericita.


Te-as ruga sa nu incerci sa ma jignesti.E vina mea ca dau atentie unora ca tine si nu numai,pentru ca sunteti de foarte proasta calitate.Cele ca voi fac o " meserie " veche de cand lumea :Prostitutie dar in cazul vostru nici macar pe bani.Nu mai da sfaturi pentru familia mea ,tu care nu esti in stare sa ai una.

Postat pe 26 August 2009 07:38
O singura frustrare ma necajeste: ca ma impiedic de individe ca tine care incearca sa arunce cu noroiul in care traiesc si care miroase a putreziciune ,sebyutzo.Asa zisele sentimente" curate" nu te curata si pe tine de promiscuitate.

Postat pe 26 August 2009 07:42
Stiti cum se spune ? cand o ............... o face pe bani e desteapta , dar cand cealalta o face din placere e proasta si se intreaba de ce treaba nu se leaga

pt cele care traiesc in putreziciune folositi raid si domestos

scorpio
blue07scorpion
Postat pe 26 August 2009 11:10
De la: blue07scorpion, la data 2009-08-26 11:10:49Stiti cum se spune ? cand o ............... o face pe bani e desteapta , dar cand cealalta o face din placere e proasta si se intreaba de ce treaba nu se leaga

pt cele care traiesc in putreziciune folositi raid si domestos

scorpio


Pupici si tie fratioare.

Postat pe 26 August 2009 11:13
scorpio ia zi cum e pe la tine ? esti pregatita pt venirea caniculei ?
blue07scorpion
Postat pe 26 August 2009 11:18
De la: blue07scorpion, la data 2009-08-26 11:18:19scorpio ia zi cum e pe la tine ? esti pregatita pt venirea caniculei ?


Da o sa ma bag in nisip ca orice scorpion sadea.Urasc caldura .Vreau gheata la mal.

Postat pe 26 August 2009 11:22
uaaaa lasa ma ca si eu vreau zapada
blue07scorpion
Postat pe 26 August 2009 11:27
De la: blue07scorpion, la data 2009-08-26 11:27:09uaaaa lasa ma ca si eu vreau zapada


N-am decat un ceai cu gheata sa-ti ofer ca sa astepti mai racorit zapada.

Postat pe 26 August 2009 11:35
e bun si ala , da la noi in tara oha zapada
ms frumossss
blue07scorpion
Postat pe 26 August 2009 11:41
ia stai putin papusa,ca vad ca, cam sari calul. cum adica se vede ca esti moldoveanca?ce-ar trebui sa insemne asta?si daca ar fi fost moldoveanca ce ar fi fost?nu vad legatura intre faptul ca si-a dat cu paprea si afirmatia k ar fi moldoveanca.

intamplator, SUNT MOLDOVEANCA, si spre deosebire de tine, care nu esti decat o mucoasa si o 'chisata' (pe moldoveneste) inainte de a posta subiecte idioate pe un site, invat sa si scriu romaneste. bine ca ai probleme existentiale despre relatii, nu si legate de bunul simt.

deschide ochii, oligofreno,(deschide dex-ul, si cauta definitia); (A, dexul nu e cartea cu pozitii sexuale, aia e Kamasutra)si uita-te in jurul tau cate moldovence ti-au luat-o si ti-o vor lua inainte in tara asta...asta pentru ca suntem mai pregatite decat tine si mereu vom fi.

offf...capitalistelor...
pufulyna
Postat pe 26 August 2009 11:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
diferenta de varsta 33 De la: kudika_35255 18 Octombrie 2013 13:41
Leacuri pentru inimioara 10 De la: inna_1688 7 Iunie 2009 13:13
EL-CASATORIT,dar in divort;EA-divortata de 13 ani 17 De la: USER70 10 Februarie 2009 22:09
O relatiie pe net? 21 De la: Valy90 30 Mai 2011 03:14
Cum sa fim din nou impreuna? 4 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 14:34