Setari Cookie-uri

doar atit .... il iubesc.

Nu vreau sa scriu mult dar vreau sa-mi datiun sfat cum sa uit un barbat pe care il iubesc foarte mult , vreau sa-l uit , e cea mai mare a mea dorinta , nu va fi al meu niciodta , nu din cauza ca are pe alta sau alte chestiii , e departe , calatoreste mult si relatia s-a racit de tot dar eu continui sa-l iubesc. Avem o poveste ca in filme , poate de asta? Va rog , cineva , ajutati-ma!!!!!!
Amaretta
Postat pe 17 Ianuarie 2009 17:37
poti sa vrei ai vointa,dar nu e atat de usor cum crezi.Dak il iubesti asa mult vor trece ani,la mine au fost doar 13,si ink as alerga la el,dar nu pot k al meu e insurat
kittykat_2905
Postat pe 17 Ianuarie 2009 17:42
Imi plac filmele, dar povestile ca-n filme sunt si mai interesante. Viata bate filmul? Cum poti primi un sfat daca nu stiu despre ce este vorba? Asa ca, povesteste, daca chiar vrei un sfat !
Cer_instelat
Postat pe 17 Ianuarie 2009 17:42
trebuie sa ai tarie si rabdare!! timpul le aranjeaza pe toate........si poate si le sterge!!!! insa o iubire adevarata nu moare niciodata........ba din contra te va insoti mereu...si-a gasit un loc in inimioara si acolo va sta mereu!!
stellutza
Postat pe 17 Ianuarie 2009 20:01
iubirea adevarata nu moare niciodata . doar va aparea care ori te va face sa simti cu adevarat deosebit ori vei purta o afectiune pt el . de uitat? mai bine accepti asta . cand vei iubi neconditionat de abia atunci vei avansa
Calypso23
Postat pe 17 Ianuarie 2009 20:04
sa avanseze spre ce!?

Postat pe 17 Ianuarie 2009 20:07
va avansa spre noi orizonturi . cauza esecurilor e neacceptarea . dupa ce treci de ele poti sa o iei de la capat stabilindu ti noi standarde
Calypso23
Postat pe 17 Ianuarie 2009 20:08
oau!
si io care credeam ca iubirea-i ceva simplu!

Postat pe 17 Ianuarie 2009 20:11
De la: geo_tz, la data 2009-01-17 20:11:24oau!
si io care credeam ca iubirea-i ceva simplu!


fiecare cu parerea lui
Calypso23
Postat pe 17 Ianuarie 2009 20:13
De la: Rhini, la data 2009-01-17 20:08:35va avansa spre noi orizonturi . cauza esecurilor e neacceptarea . dupa ce treci de ele poti sa o iei de la capat stabilindu ti noi standarde



daca adaugai si " inaintarea romaniei spre noi culmi ale dezvoltarii si economiei"
jur ca era un discurs electoral!

Postat pe 17 Ianuarie 2009 20:14
De la: geo_tz, la data 2009-01-17 20:14:38
De la: Rhini, la data 2009-01-17 20:08:35va avansa spre noi orizonturi . cauza esecurilor e neacceptarea . dupa ce treci de ele poti sa o iei de la capat stabilindu ti noi standarde



daca adaugai si " inaintarea romaniei spre noi culmi ale dezvoltarii si economiei"
jur ca era un discurs electoral!


daca nu iti place exprimarea mea sau daca o asociezi cu alte lucruri am eu ce sa iti fac? :) cine vrea intelege ce zic , cine nu nu:p e prima seara pe forum :P repede ma intampini tu
Calypso23
Postat pe 17 Ianuarie 2009 20:16
SI EU AS VREA SA STIU CE SE POATE FACE...CHIAR AS VREA SA STIU CUM SE POATE STERGE DIN SUFLET O DRAGOSTE MARE.POATE E ADEV CA NU SE STERGE NICIODATA...DAR, DOAR PENTRU UNII.ALTII NU POT SA IUBEASCA PREA MULT. NU SUNT CAPABILI DE SENTIMENTE PUTERNICE PT CA CRED CA NU SUNT PERS PUTERNICE SENTIMENTAL. IMI PARE RAU NU VREAU SA FIU REA DAR ASTA E PAREREA MEA. NU POTI RENUNTA FARA MOTIVE BINE INTEMEIATE SAU POATE E ADEV SI VARIANTA ''DE PREA MULT BINE''.CINE STIE? E TOTUL STRANIU...NU MAI SUNT VALORI MORALE , NU STIU CARE SUNT LUCRURILE DUPA CARE NE GHIDAM IN MOM ACESTA. CRED CA NUMAI TIMPUL POATE ADUCE UITAREA DAR E NEVOIE DE ...TIMP. SI DE TARIA TA, DOAR T POTI SA TE AJUTI CA SA UITI, SAU MAI BINE ZIS SA TRECI PESTE PT CA DE UITAT NU CRED CA POATE FI VB.
luluana1681
Postat pe 17 Ianuarie 2009 20:35
hm da este frumos inaltator sa simti lucrurui minunate . si te face uman . insa nu trebuie sa ne doara ca nu e totul rasplatit ... totul se intoarce in timp intr un fel sau altul
Calypso23
Postat pe 17 Ianuarie 2009 20:38
De la: Rhini, la data 2009-01-17 20:08:35va avansa spre noi orizonturi . cauza esecurilor e neacceptarea . dupa ce treci de ele poti sa o iei de la capat stabilindu ti noi standarde


cum sa o iei de la capat? daca ajungi sa iubesti neconditionat, crezi ca iti stabilesti alte standarde si cu ce sa o iei de la capat?nu vei mai fi niciodata acelasi cand ajungi sa iubesti asa, plus ca daca nu ajungi sa fii cu persoana pe care o iubesti neconditionat si accepti asta, sansa ta la iubire piere de tot. Deci nu o mai iei niciodata de la capat, iubesti acelasi om si intr-adevar cresti spiritual, dar moare speranta ca odata vei si trai iubirea, nu numai sa o simti. asta e.
DeeaCatalina
Postat pe 17 Ianuarie 2009 21:05
Fetelor va multumesc mult ca ati citit ceea ce am scris si sunt de acord cu voi in mare parte dar sa stiti ca dragostea pe care o port eu , eu una din cele mai curat si mai sensibi sentiment care poate fi in lumea asta , am renuntat la el din cauza ca e departe , poate daca soartea nu ne despartea , poate era sa fim impreuna , e greu de zis tot si imi este greu sa-mi aduc aminte de tot ce s-a intimplat , a fost o poveste..... , nu stiu de multe oro m-am gindit sa ma incui in casa , sau poate sa ies in lume sa cunosc alti oameni ., am ales varianta doi , insa de fiecare data cind ieseam cu un barbat , parcae totul ok parca merge bine , ma face fericite , 2 sau 4 luni , dar la un moment dat daca cumva un gind la sufletelul meu se ruineaza totul , am aruncat lucrurile lui , pozele , am sters telefonul , am facut tot ca sa-l uit , nu mai am nimic ce ar putea sa-mi aminteasca , dar credeti-ma ca scriu aceste rinduri si nu pot sa ma opresc din plins , e atit de departe si eu tot atit de mult vreau aproape . Daca nu puteti sa-mi dati un sfat atunci vi-l dau eu .
Daca in viata voastra o sa apara dragostea sau daca ea este , tineti-o din toate puterile , rupeti totul in jurul vostru , calcati peste tot dar nu-l lasati sa plece deoarece o sa ramineti distruse pentru toata viata voastra . Eu deacum 2 ani nu pot sa-mi revin , prietenii si-au pierdut increderea in mine , am fost exmatriculata de la universitate , parintii nu mai vor sa-mi vorbeasca , e totul ruinat . Dacqa cineva mi-ar zice , ce alegi? - O viata traita fara el alaturi sau o zi petrecuta cu el si sa mori? cum credeti ce am sa aleg?
Amaretta
Postat pe 18 Ianuarie 2009 17:43
nu te mai chinui atat.poate ca nu are rost.uneori oamenii sunt asa neintelesi.eu cel putin trec mereu prin asta.incep sa cred ca am eu o problema de nu pot sa-i inteleg.dar asta e .trebuie sa mergem mai departe.ai grija de tine si incearca sa nu mai suferi.e cumplit sa traiesti in suferinta.
dana_mv
Postat pe 18 Ianuarie 2009 17:49
in cazul asta, in care soarta, ca sa zic asa, v-a despartit, nu stiu daca vei putea trece peste. Poate ar trebui sa-ti zic nu te mai gandi, fa lucruri care iti plac, etc. dar ma gandesc ca ai incercat sa faci ceva ca sa-l uiti, numai ca nu poti.iti spun sigur cu mintea poti uita, dar cu sufletul, daca e dragoste adevarata, niciodata nu vei uita. iubeste neconditionat, si daca Dumnezeu are ceva pregatit pentru voi, se va intampla minunea, si veti fi din nou impreuna.
Iti doresc multa dragoste si capul sus! sa iubesti neconditionat e cel mai bine si cel mai frumos!
DeeaCatalina
Postat pe 18 Ianuarie 2009 20:45
iti multumesc mult
Amaretta
Postat pe 18 Ianuarie 2009 21:29
VA MULTUMESC MULT PENTRU SUSTINERE , O SA VA TIN LA CURENT CU TOATE...
Amaretta
Postat pe 18 Ianuarie 2009 21:32
DRAGA AMARETTA NU AM CE SFATURI SA-TI DAU.LE STII PREA BINE SI TU.LE-AI PRIMIT DE PESTE TOT ASA CUM AI SPUS SI TU....POT DOAR SA TE INTELEG.SI NU SUNT CUVINTE DE PRISOS, FARA NOIMA.AM SUFERIT SI EU DAR POATE LA MINE A FOST ALTCEVA.LA MINE A APARUT TRADAREA, SI TIN SA-TI SPUN CA AM AVUT SI EU MOM CAND MA RUGAM SA-L URASC PT CEEA CE A FACUT DAR, NU AM PUTUT.DE MULTE ORI MA URAM PE MINE PT CA PRIVEAM INAPOI DUPA TOT RAUL CARE MI-L FACUSE. EU AM SCRIS SI EU POVESTEA MEA PE FORUM .O GASESSTI SUB TOPICUL ''DUREREA DIN SUFLET!!!!!!'' POATE DACA AI SA CITESTI SI AI SA VEZI CA AM TRECUT SI EU PRINT-O SUFERINTA ENORMA, POATE TE ALINA INTR-UN FEL...
luluana1681
Postat pe 18 Ianuarie 2009 22:59
De la: luluana1681, la data 2009-01-18 22:59:16DRAGA AMARETTA NU AM CE SFATURI SA-TI DAU.LE STII PREA BINE SI TU.LE-AI PRIMIT DE PESTE TOT ASA CUM AI SPUS SI TU....POT DOAR SA TE INTELEG.SI NU SUNT CUVINTE DE PRISOS, FARA NOIMA.AM SUFERIT SI EU DAR POATE LA MINE A FOST ALTCEVA.LA MINE A APARUT TRADAREA, SI TIN SA-TI SPUN CA AM AVUT SI EU MOM CAND MA RUGAM SA-L URASC PT CEEA CE A FACUT DAR, NU AM PUTUT.DE MULTE ORI MA URAM PE MINE PT CA PRIVEAM INAPOI DUPA TOT RAUL CARE MI-L FACUSE. EU AM SCRIS SI EU POVESTEA MEA PE FORUM .O GASESSTI SUB TOPICUL ''DUREREA DIN SUFLET!!!!!!'' POATE DACA AI SA CITESTI SI AI SA VEZI CA AM TRECUT SI EU PRINT-O SUFERINTA ENORMA, POATE TE ALINA INTR-UN FEL...

Chiar nu demult o persoana mi-a spus , De ce traiesti cutrcutul? Traieste in orezent , nu te mai gindi la trecut doarece el ne tine,,,,
Amaretta
Postat pe 19 Ianuarie 2009 11:47
imda....sunt pe acest site de anii de zile...si ma minunez mereu cand mai citesc ocazional cum isi dau unele pers cu parerea despre iubire si cum le stiu ele pe toate..si chiar se cred in puterea si cunostiintza de a da sfaturi...
e banal ca desi nu recunoasteti da-ti sfaturi unor persoane necunoscute si voi nu le puneti in aplicare nici macar pe cele pe care le da-ti...
daca stam sa o luam ca atare..iubirea e un lucru sacru..si dc nu am fi suferit din iubire nu am fi stuit ce estea aceasta...dar asa suntem noi oamenii..nemultumiti niciodata
cand avem parte de iubire wowow nu avem nimic de comentat...si culmea nici macar nu stim sa o apreciem la adevarata ei valoare..incercam intotdeauna sa gasim un vinovat atunci cand nu mai este si sa stagnam...nu.. iubire e zi de zi...numai ca noi ne rezuma in a gasi iubire intr-o singura persoana..
si fiecare persoana in adancul ei stie ce trebuie sa faca..oricat ai incerca sa exprimi iubirea in cuvinte inca nu s-au inventat acele cuvinte...eu sunt o persoana care incerc sa iubesc tot...asa imi fac si viatza mai frumoasa.....compensez o iubire pierduta prin bucuria de a traii zi de zi..si prin bucuria de a ma simti iubita de prieteni,fiintze,......e simplu...dar noua ne place sa complicam lucrurile din lipsa de preocupari si neuroni.
richeaiulia
Postat pe 26 Martie 2009 13:32
De la: Amaretta, la data 2009-01-17 17:37:17Nu vreau sa scriu mult dar vreau sa-mi datiun sfat cum sa uit un barbat pe care il iubesc foarte mult , vreau sa-l uit , e cea mai mare a mea dorinta , nu va fi al meu niciodta , nu din cauza ca are pe alta sau alte chestiii , e departe , calatoreste mult si relatia s-a racit de tot dar eu continui sa-l iubesc. Avem o poveste ca in filme , poate de asta? Va rog , cineva , ajutati-ma!!!!!!
SIDONIA69
Postat pe 7 Mai 2009 13:00
IUBESTE-L "IN TACERE!!"
SIDONIA69
Postat pe 7 Mai 2009 13:00
SIDONIA69
Postat pe 7 Mai 2009 13:02
De la: geo_tz, la data 2009-01-17 20:11:24oau!
si io care credeam ca iubirea-i ceva simplu!
SIDONIA69
Postat pe 7 Mai 2009 13:03
De la: geo_tz, la data 2009-01-17 20:14:38
De la: Rhini, la data 2009-01-17 20:08:35va avansa spre noi orizonturi . cauza esecurilor e neacceptarea . dupa ce treci de ele poti sa o iei de la capat stabilindu ti noi standarde



daca adaugai si " inaintarea romaniei spre noi culmi ale dezvoltarii si economiei"
jur ca era un discurs electoral!
SIDONIA69
Postat pe 7 Mai 2009 13:03
De la: DeeaCatalina, la data 2009-01-17 21:05:32
De la: Rhini, la data 2009-01-17 20:08:35va avansa spre noi orizonturi . cauza esecurilor e neacceptarea . dupa ce treci de ele poti sa o iei de la capat stabilindu ti noi standarde


cum sa o iei de la capat? daca ajungi sa iubesti neconditionat, crezi ca iti stabilesti alte standarde si cu ce sa o iei de la capat?nu vei mai fi niciodata acelasi cand ajungi sa iubesti asa, plus ca daca nu ajungi sa fii cu persoana pe care o iubesti neconditionat si accepti asta, sansa ta la iubire piere de tot. Deci nu o mai iei niciodata de la capat, iubesti acelasi om si intr-adevar cresti spiritual, dar moare speranta ca odata vei si trai iubirea, nu numai sa o simti. asta e.
SIDONIA69
Postat pe 7 Mai 2009 13:06
De la: SIDONIA69, la data 2009-05-07 13:03:50
De la: geo_tz, la data 2009-01-17 20:14:38
De la: Rhini, la data 2009-01-17 20:08:35va avansa spre noi orizonturi . cauza esecurilor e neacceptarea . dupa ce treci de ele poti sa o iei de la capat stabilindu ti noi standarde



daca adaugai si " inaintarea romaniei spre noi culmi ale dezvoltarii si economiei"
jur ca era un discurs electoral!


ai patzit ceva???
cristi_nne
Postat pe 7 Mai 2009 13:08
ochi care nu se vad se uita o sa vezi ca cu timpul il vei uita vei gasi pe atcineva te vei indragosti de el. cautati o ocupatie care sa iti ocupe timpul sa nu te mai gandesti la el iesi cu prietenele in oras distreaza-te si o sa vezi ca nici nu o sa mai ai chef sa te gandesti la el
ingerash_cu_cornitze
Postat pe 15 Mai 2009 09:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum pot sa ma las de fumat 29 De la: lucic_fifa 20 Mai 2009 23:38
iubiri imposibile 9 De la: battleofwits 17 Noiembrie 2010 19:19
imi vreau iubirea inapoi!!!! 7 De la: anda_a 10 Noiembrie 2009 23:42
Va fi a mea.... 36 De la: Eva32 7 Mai 2011 01:54
d c nu arat si eu ca cele care sunt pe gustul lui?:( 19 De la: sad_miky9423 22 Februarie 2009 11:35