Setari Cookie-uri

super slim : extaz sau agonie

Salut...vroiam sa iti spun de cutiile diferite...eu am luat prima data cu 90 de lei cutia si era cu tipa cu abdomen pe cutie...am luat 2 sapt si am slabit destul de mult...si de curiozitate am luat la bucata cateva din alea la 40 de lei cutia ,sunt total diferite si mult mai slabe...nu am simtit ca le iau spere diferenta cu celelalte!Doamna de la farmacia spunea ca sunt la fel,sa le iau linistita ...apai nu prea stiu ce sa mai spun care sunt false sau nu,dar parerea mea e ca alea cu 90 de lei sunt mult mai bune....
Din cate am auzit zilele astea cica le scot din farmaci ca sunt f nocive:)...ziceau ca nu ai cum sa slabesti pe cale naturala atat de mult...nu stiu ce sa spun mai mult...am sa merg la farmacie sa aflu daca mai exista super slim!
ariana_candy
Postat pe 9 Iunie 2009 12:51
buna

azi am luat si eu prima pastila ( Super Slim importat din China; dar ambalat din Romania); am vazut ca multa lume chiar dupa prima ora a avut ameteli si alte stari de rau; eu insa sincer inca nu am resimtit nimic; concluzia depinde foarte mult si de organism, sa-mi tineti pumnii ce sa zic; 10 kg e targetul meu
Jud
Postat pe 10 Iunie 2009 09:48
Buna la toata lumea!
Am tot citit in ult zile tot felul de articole pe net in leg cu superslim.Am inteles ca ar contine ceva substante interzise....
Sa va zic povestea mea. Mereu am fost slaba,dar nu datorita vreunui dar special de la mama natura ci datorita curelor de slabire drastice la care ma supuneam,datorita vointei de fier si a dintilor ce-mi muscau buzele de fiecare data cand vedeam dulciuri la orizont...Dar a venit si mom cand am ramas insarcinata si atunci n-am mai putut tine drasticele diete,n-am mai putut sa ma abtin de la bunatati si asa m-am trezit dupa 9luni cu 22 kg mai mult. Dupa nastere am venit acasa cu 19kg...Lunile treceau si kilele nu mai plecau. Ajunsesem in pragul unei depresii si ma feream de oglinzi.Asa am aflat de niste pastile care provocasera o adevarata psihoza printre bucuresteni dornici de siluete-super slim.Am luat si eu si surpriza-dupa o saptama vedeam cum ma topesc in haine.Am slabit 8kg intr-o luna si in 4 luni aproape eram ca inainte de a ramane insarcinata.Am continuat sa le iau desi imi spuneam ca trebuie sa ma opresc,ca desi slabeam vazand cu ochii,imi dadeau tot felul de stari proaste.am fost aproape de a divorta,ma certam mereu cu sotul meu,mereu nervoasa chiar si pe copilasul meu,ametita si lipsita de puteri,gura uscata indiferent cat lichid beam,mereu simteam ca am un nod in gat din cauza unei secretii prezenta in gat.Ma temeam sa nu devin anorexica pt ca-mi facea greata tot ce ar fi trebuit sa mananc.Am luat ceva luni pastile,vreo 8..Se crease o dependenta.am slabit de ajunsesem la greutatea mea de la 18 ani, si-mi placea sa fiu slaba,desi...Am luat o pauza de cateva luni si si am inceput din nou sa iau.Pe ascuns,nu spuneam la nimeni.Si n-as fi renuntat niciodata la ele daca nu s-ar fi terminat stocul persoanei de la care le procuram...Dupa cateva luni am ramas din nou insarcinata.Iar kile multe peste lunile de sarcina.Dupa ce am nascut abia asteptam sa incep din nou sa iau pilulele mele minunate.Si am inceput sa le iau.Si a reinceput calvarul...iar nervi multi si grei descarcati pe toata lumea din jur,inclusiv pe copii,iar ameteli si greata,de data asta si insomnii,ganduri negre,cosmaruri,depresie atat de accentuata incat am fost la un pas de suicid...M-am oprit la timp, din fericire,n-am mai luat pastile de 2 luni si psihic sunt ok .Nu mai vreau sa iau super slim desi recunosc ca tare imi arde buza...Ma bucur ca sunt persoane carora le prieste super slim,e intr-adevar o cale usoara de a slabi.Dar celor care simt ca le fac rau,ii sfatuiesc sa se opreasca!Pana nu e prea tarziu.Spor la slabit!

Postat pe 12 Iunie 2009 14:37
....nu cred ca aceste pastile iti da depresia ,si eu ia dar nu am nici un simtom decit ca am fffffff multa energie si nu pot sa dorm (cind am inceput )eu iau una la 2 zile si ma simt super mai fac o pauza de 6 zile si tot asa ......pastila trebuie sa o iei de dimineata ca sa poti sa iti consumi energia pina seara
ametelile sigur ca le ai daca nu mananci mai nimic ar trebui sa ai o dieta ca sa aibe si organismul din ce sa se hraneasca
cu siguranta nu trebuie sa abuzezi de lel in felul in care ai facuto tu ....totus 8 luni e cam mult nu crezi
geo_geo822000
Postat pe 12 Iunie 2009 14:47
De la: Jud, la data 2009-06-10 09:48:15buna

azi am luat si eu prima pastila ( Super Slim importat din China; dar ambalat din Romania); am vazut ca multa lume chiar dupa prima ora a avut ameteli si alte stari de rau; eu insa sincer inca nu am resimtit nimic; concluzia depinde foarte mult si de organism, sa-mi tineti pumnii ce sa zic; 10 kg e targetul meu

ai grija ca din disperarea sa slabesti nu faci si tu abuz pastila tre sa o iei dupa ce mananci dimineata ca altfel o sa vina si la tine AMETEALA cum am mai zis aceste pastile tre iti reduce pofta de mincare si tre sa bei multe likide APA in special
bafta
geo_geo822000
Postat pe 12 Iunie 2009 14:50
iti recomand 2 luni de antrenament TAE-BO cu seriozitate maxima si ai sa scapi de cele 10 kg si garantat o sa ai alta tinuta a corpului si alota mentalitate dar ma rog super slim se pare ca e calea cea mai usoara dar nu si cea mai buna grija mare
helgiugeorgeta
Postat pe 13 Iunie 2009 19:54
Pastile de slãbit periculoase retrase de pe piaþã



Autoritãþile europene au transmis o notã, prin sistemul de alertã rapidã, în care atenþioneazã responsabilii cu sãnãtatea din statele UE asupra unui supliment alimentar pentru slãbit care are un derivat de amfetaminã într-o concentraþie care ar interzice comercializarea la liber. Este vorba de Super Slim, produs importat din China.

Controale la "magazinele de vise"

Autoritãþile sanitare ºi inspectorii de la Protecþia Consumatorului controleazã în aceastã perioadã aºa-numitele "magazine de vise", care vând produse din plante cu efecte halucinogene ºi care ar putea fi închise în câteva luni, a declarat, ieri, ministrul Sãnãtãþii, Ion Bazac. "De mai bine de douã sãptãmâni sunt în curs niºte controale pe care le desfãºurãm împreunã cu Agenþia Naþionalã pentru Protecþia Consumatorilor ºi cu Agenþia Naþionalã Sanitarã-Veterinarã ºi nu e numai legat de acest medicament ("Super Slim", n.r.). Cel puþin în Bucureºti au apãrut o serie de magazine în care se vând anumite produse biologice care, în momentul de faþã, nu au statut foarte bine determinat nici în România, nici în UE. Am comunicat cu colegii noºtri de la Londra - provenienþa companiei este britanicã - ºi am aflat cã nici acolo statutul, cel puþin din punct de vedere medical, al vânzãrii acestor produse nu este reglementat", a afirmat Ion Bazac. "Agenþia Naþionalã a Medicamentului vrea sã elaboreze o reglementare pe care sã o promoveze Ministerul Sãnãtãþii ºi obligatoriu vânzarea acestor produse sã se facã cu acordul Agenþiei", a punctat ministrul Sãnãtãþii.

Plantele halucinogene vor fi interzise

Între timp, însã, ministerul de resort va încerca sã blocheze vânzarea produselor din aceastã categorie în România, Ion Bazac apreciind cã este o chestiune de "câteva luni" pânã la interzicerea lor. "În România, în mod sigur, în câteva luni distribuþia lor va fi interzisã, dupã care vom vedea care e reglementarea europeanã", a declarat oficialul.
mussika
Postat pe 14 Iunie 2009 21:17
Pastilele Superslim, interzise
9 Iunie 2009 09:57
Produsul de slabit Superslim, adus din China, a fost retras de pe piata. Decizia a fost luata de Directia de Sanatate Publica, dupa ce s-a descoperit ca medicamentul contine amfetamina, anunta AGERPRES.

Laboratorul din Belgia a trimis o alerta dupa ce a stabilit ca medicamentul contine un derivat de amfetamina intr-o concentratie prea mare. Pe termen lung, consumul de amfetamina afecteaza vasele de sange si inima, iar persoanele
care sufera de boli cardiace nu ar trebui sa utilizeze acest produs, a declarat dr. Adrian Calugaru, director coordonator adjunct al Directiei de Sanatate Publica a Municipiului Bucuresti (DSPMB).

Cum orice alerta care se transmite in tarile din UE se aplica si in tara noastra, DSPMB a inceput un amplu control privind produsele din gama Superslim.

Au fost deja identificati distribuitorii. In Bucuresti sunt patru distribuitori, unul dintre ei avand in stoc 500 de cutii a precizat dr. Calugaru.

De altfel, la Vaslui au fost retrase de pe piata 120 de capsule de slabit, dupa cum informeaza Realitatea TV.

Ministerul Sanatatii vrea sa interzica vanzarea pastilelor de slabit daca acestea nu au avizul Agentiei Nationale a Medicamentului. Deja, in farmacii si magazinele de tip Plafar, se efectueaza controale.
mussika
Postat pe 14 Iunie 2009 21:34
buna JUD....ce sa zic,eu am luet super slim tot varianta romaneasca la 3 zile dupa tine,pe 13 iunie si am slabit deja 1 kg...nici eu nu am efecte adverse,doar o usoara senzatie de ametela.Tot 10 kg as vrea sa slabesc si eu.bafta si iti urez succes!

Postat pe 14 Iunie 2009 21:36
eu am luat pana acum 23 si sunt ok, mi-a taiat pofta de mancare, mananc numai ca trebuie si cate putin. cateodata am senzatia de greata usoara dar in rest sunt ok. chiar dorm si nu sunt deloc agitata.
no_more
Postat pe 14 Iunie 2009 21:40
buna fetelor!in legatura cu acest subiect as vrea sa le intreb si eu pe cele care au luat deja ce scrie la ele p cutie la producator ca am inteles ca sunt doua tipuri de cutii, unele pastile sunt verde cu alb, altele verde inkis cu verde deskis, unele cu macese pe ele, altele si cu o tipa......va rog mult, astept raspunsul vostru!!!pooopik
criss_r
Postat pe 15 Iunie 2009 02:18
nu de alta dar as vrea si eu sa le cumpar si nu stiu exact pe care, pt ca am citit si pe alte forumuri ca cele originale nu duc la reactii adverse asa grave cum sunt descrise aici , ci decat la uscaciunea aceea din gat si eventual insomnii in primele zile....poooopik
criss_r
Postat pe 15 Iunie 2009 02:20
ciao fetele, am citit si eu mai multe despre super slim si vreau sa va spun ca am reusit sa slabesc cu ajutorul lor, desi ma simteam putin in priza de la ele, dar am slabit 7 kg in 2 luni, care nu le am mai pus inapoi nu ami tin minte de unde le am luat cred ca de pe www.superslim.com.ro, din cate am inteles cele originale sunt cu alb si verde, bafta si voua

Postat pe 15 Iunie 2009 12:19
De la: kudika036122, la data 2009-06-15 02:20:34nu de alta dar as vrea si eu sa le cumpar si nu stiu exact pe care, pt ca am citit si pe alte forumuri ca cele originale nu duc la reactii adverse asa grave cum sunt descrise aici , ci decat la uscaciunea aceea din gat si eventual insomnii in primele zile....poooopik

buna , cele cu macese au verde cu alb (asa am eu ) uscaciune si nu eventual primele zile ci saptamani de insomnii, ameteli si daca ai probleme cu inima nu lua pt ca o sa ai stari de palpitatii, multe au zis ca simteau ca le sare inima din pipt. sa nu bei alcool ,cafea , si in niciuncaz energizant. eu am luat 0 luna si am facut pauza cam 2 saptamani si am inceput sa ma ingras. Astazi am fazut la plafar si pe cea cu fata pe ea si era mai scump acel medicament. parerea mea daca vrei neaparat sa iei ar fi indicat sa iei doar 1 sa vezi cum te simti. astazi am luat prima pastila dupa 2 sapt de pauza si cam am stari de greata si vreau sa vad daca mai dau ceva jos daca nu nu mai iau
Ai mare grija
ramonaaaa
Postat pe 15 Iunie 2009 18:31
buna din nou fetelor....sunt fff trista k am fost azi in toate farmaciile posibile din oras(rm.valcea) si s-au retras toate pastilele super slim va rog mult daca ma puteti ajuta cu un site ceva de unde sa le cumpar pe cele originale cu verde si alb....astept raspunsul vostru mc mult...va pooopik pe toate
criss_r
Postat pe 17 Iunie 2009 00:28
azi mi-am comandat si eu pastilele...sa vedem cum o sa fie... am 1.62 si vreo 70 kg si vreau sa ajung la 50...am incercat fel de fel de metode dar isi faceau efectul pentru maxim o luna dupa care reveneam inapoi si chiar puneam ceva in plus...sper sa fie bine
vampiras
Postat pe 17 Iunie 2009 01:15
Buna fetelor,sunt noua pe aici si am inceput si eu de azi cu super slim sivreau sa va intreb ceva.Sunt un pic cam racita si mai iau si tratament,si nu stiu daca e ok ca iau si super slim?Voi ce stiti?Am cateva kg in plus si as vrea sa le dau jos,am incercat si cu sport,si cu diete,dar de geaba,sper sa ma ajute la ceva super slim
alissea
Postat pe 17 Iunie 2009 08:52
A mai avut cineva stari de voma?Eu abia am luat prima capsila ,si dupa 2 ore deja am simtit efectul,mi-e cam rau si imi vine sa vomit.A mai trecut cineva prin asa ceva?
alissea
Postat pe 17 Iunie 2009 10:11
A da si de mancat nici nu se pune problema,chiar nu pot,am incercat sa iau o gura de mar,iar pe a doua nu am mai putut,chiar isi face efectul
alissea
Postat pe 17 Iunie 2009 10:16
toate aceste produse gen "super slim" au actiune asupra sistem,ului nervos,de aceea numai aveti senzatia de foame...numai ca obligati prin asta organismul sa depuna un efort imens pentru a rezista la rutina zilnica
silviu_m74
Postat pe 17 Iunie 2009 10:28
DA si eu tot 1 kg am slabit dar trebuie sa recunosc ca la dulce nu am putut renunta, sunt cea mai mare pofticioasa
Jud
Postat pe 17 Iunie 2009 18:04
De la: Jud, la data 2009-06-17 18:04:13DA si eu tot 1 kg am slabit dar trebuie sa recunosc ca la dulce nu am putut renunta, sunt cea mai mare pofticioasa

hop si eu azi mi-a fost foame rau si am mancat , tot ce am dat ieri am pus azi , dar ce nu fac eu pt niste ciocolata
ramonaaaa
Postat pe 17 Iunie 2009 20:10
Buna ,ma puteti ajuta si pe mine cu niste raspunsuri in legatura cu ce am scris mai sus,e foarte important.Va multumesc!
alissea
Postat pe 18 Iunie 2009 09:33
De la: alissea, la data 2009-06-17 10:11:02A mai avut cineva stari de voma?Eu abia am luat prima capsila ,si dupa 2 ore deja am simtit efectul,mi-e cam rau si imi vine sa vomit.A mai trecut cineva prin asa ceva?

eu la a 2 luna 1 zi si eu am avut greata mai puternica
daca persista greata parerea mea fa pauza sa nu iti chinui ficatu
ai grija la ce consumi fara alcool,cafea,energizant si apa multa, a obs daca bei apa multa parca nu iti mai este asa greata,vezi ce faci
ramonaaaa
Postat pe 18 Iunie 2009 22:07
inainte sa cumparati toate prostiile de pe net ar trebui sa va ganditi de 2 ori!!!!
toata lumea are reactiile adverse pt k superslim este un drog!!!! are aceleasi efecte asupra organismului ca si amfetamina. poti face chiar si infarct! vreti sa va riscati viata pt 5-6 kg in minus?!
si daca nu v-ati convins va recomand un film : reqviem for a dream. trateaza exact problema acetor pastile
ioana_raluca__86
Postat pe 18 Iunie 2009 23:54
Mersi pentru raspuns,eu nu ma mai simt chiar de loc rau,in prima zi m-am simtit mai rau,mai bine zis in primele ore,dupa care mi-am revenit ,chiar si pofta de mancare mi-a reaparut,azi e deja a treia zi,ma simt chiar bine,somnul nu mi l-a stricat,ma simt ok deocamdata,sper sa raman asa sa nu mai imi fie rau
alissea
Postat pe 19 Iunie 2009 09:32
dap, si eu am luat azi prima pastila si dupa o ora imi venea sa vomit dar mi-a trecut. in rest m-am simtit bine, poate un pic agitata cateva ore, fara prea mare senzatie de sete, foamea a disparut complet, am mancat doar ca trebuie dar nu am reusit decat jumatate decat de obicei si am dormit 4 ore la pranz chiar daca alte persoane zic ca nu pot dormi din cauza pastilelor.. sper sa fie bine
vampiras
Postat pe 19 Iunie 2009 15:58
De la: mussika, la data 2009-06-14 21:34:56Pastilele Superslim, interzise
9 Iunie 2009 09:57
Produsul de slabit Superslim, adus din China, a fost retras de pe piata. Decizia a fost luata de Directia de Sanatate Publica, dupa ce s-a descoperit ca medicamentul contine amfetamina, anunta AGERPRES.

Laboratorul din Belgia a trimis o alerta dupa ce a stabilit ca medicamentul contine un derivat de amfetamina intr-o concentratie prea mare. Pe termen lung, consumul de amfetamina afecteaza vasele de sange si inima, iar persoanele
care sufera de boli cardiace nu ar trebui sa utilizeze acest produs, a declarat dr. Adrian Calugaru, director coordonator adjunct al Directiei de Sanatate Publica a Municipiului Bucuresti (DSPMB).

Cum orice alerta care se transmite in tarile din UE se aplica si in tara noastra, DSPMB a inceput un amplu control privind produsele din gama Superslim.

Au fost deja identificati distribuitorii. In Bucuresti sunt patru distribuitori, unul dintre ei avand in stoc 500 de cutii a precizat dr. Calugaru.

De altfel, la Vaslui au fost retrase de pe piata 120 de capsule de slabit, dupa cum informeaza Realitatea TV.

Ministerul Sanatatii vrea sa interzica vanzarea pastilelor de slabit daca acestea nu au avizul Agentiei Nationale a Medicamentului. Deja, in farmacii si magazinele de tip Plafar, se efectueaza controale.
deci pt voi nu conteaza ca au fost interzise in mai multe tari europene... in romania deasemenea!
dati un search p google sa vedeti ce puteti pati de la amfetamine!
si nu pot exista pareri impartite privitor la aceste pastile pentru ca daca ai luat si tu 2 pastile nu devii dintr-o data o parere avizata ! exista doar o singura parere avizata si aceea e a celor de la Ministerul Sanatatii care au decis retragerea ei de pe piata datorita pericolului pe care o reprezinta!
ioana_raluca__86
Postat pe 19 Iunie 2009 20:38
Buna tuturor.
Vreau sa intreb daca pastilele Super Slim afecteaza anticonceptionalele. Am cumparat astazi prima cutiea de SS , varianta la 90 lei. Iau Yasmin de un an si as vrea sa stiu daca e ok sa folosesc ambele produse.
Am folosit si Regenon, am slabit, dar m au bagat in spital. Mi a cazut parul de la ele si nici acum, dupa un an nu mi s a refacut complet, in ciuda tratamentelor.

any idea?

o zi frumoasa :)
chyo
Postat pe 19 Iunie 2009 21:19
nu influienteaza efectul anticonceptionalelor. bafta!
no_more
Postat pe 19 Iunie 2009 21:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am nevoie de sfaturi! 13 De la: Gemmaboutique_ro 2 Februarie 2010 12:46
Bãrbaþi, nu uitaþi bunele maniere! 2 De la: kily17ro 29 Septembrie 2009 10:22
deci pur si simplu mama saturat 0 De la: 1 Octombrie 2009 18:10
vreau si eu o parere dak unteti amabili 9 De la: dulcyka 10 Decembrie 2009 16:04
probleme in dragoste:((:((:(( 5 De la: blaa 3 Februarie 2010 19:57