Setari Cookie-uri

super slim : extaz sau agonie

Buna!...am slabit cu ss 13 kg,e adevarat ca fara sport si o dieta sanatoasa nu slabesti frumos(piele lasata,vergeturi.etc)....e adevarat ca am avut si starii foarte rele:insomnii,dureri de cap,stare de agitatie,maini amortite),dar toate astea au disparut cu timpul....Acum numai imia dministrez ss,nu am mai pus kg cum vad ca se spune pe aici,nu mi-a revenit pofta de mancare chiar mi-am facut un mod de viata foarte sanatos.mi-am facut analizele si totul este ok!.......
fff35
Postat pe 13 Octombrie 2009 09:32
buna seara.este a 2 zi cand iau ss si nu am nici o reactie adica nu am ameteli nu am insomnii nu ma doare capul.or fi cele bune ss .le-am comandat prin net .sper saslabesc .am de dat 20 kg.va rog tineti-mi pumnii
marica27
Postat pe 14 Octombrie 2009 21:25
eu am deja a doua luna.Am slabit aproape 10 Kg, si merg in jos.Intre timp mi s-au mai alaturat inca trei fete(74,98,78kg) au cate 20 zile si le merge la fel de bine ca si mie
Ce imi doresc cel mai mult acum e sa raman asa: fara pofte, fara sa mai fiu gurmanda.Se cunoaste foarte bine la imbracaminte.Nu am purtat niciodata curea, insa acum am imprumutat una din curelele sotului meu pentru ca nu are rost sa imi cumpar pantaloni acum:). am de gand sa mai slabesc mult si bine.V-am pupat.
clucimagda
Postat pe 15 Octombrie 2009 21:03
azi a fost a 4 zi mi m-am cantarit cand am inceput aveam 90 si azi am 87 ,600 deci e bn .am de dat 20 de kg cel putin
marica27
Postat pe 16 Octombrie 2009 22:15
buna marica27....si eu am lluat de 2 zile pastilele si chiar nu am gura uscata ameteala...nici o siintoma...tu ai avut?...eu am comandat de pe un site....cutia e lucioasa...scrie doar in chineza....si are poza cu niste fructe rosii sau ce o fi,,,,pastilele sunt albe cu verde iar prafu vernil....maro....ciudat ca nu am nici un sintomp...eu din cate am citit asta ar fi originalele...mai e cineva in cazul meu sa fi luat pastilele si sa nu aiba nici o sintoma=...
baby_yellow90
Postat pe 19 Octombrie 2009 23:14
nici eu nu am nici eu nu am nimic. cert e ca mananc pt ca nu vreau sa ma imbolnavesc de altceva dar mai putin in prim sap am sl 2 kg acum vad ca am aceeasi greutate .poate nu isi mai fac efectul nu stiu ce o sa zic.vreau sa slabesc............. doar atat. succes
marica27
Postat pe 21 Octombrie 2009 23:01
alaltaieri seara am varut la stiri despre ss cu ca ar contine amfetamina si ca sunt periculoase .sicer imi e frica .................
marica27
Postat pe 21 Octombrie 2009 23:05
fetele am si eu o intrebare ..iua ss de cateva zile ce mi se poate intampla daca le combin cu alcool? in weekend isi in club si sa stiu ce beau :)....astept rasp ..multumesc
kudika076303
Postat pe 22 Octombrie 2009 15:34
Pentru
"kudika076303 "Evita tot ce este cu acid! iindiferent daca e bere sau suc sau orice altceva.
Pentru marica si pentru restul lumii care baga in seama tot ce vad la televizor:
Toata lumea se preocupa sa ma anunte (sau sa verifice daca am vazut stirile)ca s-a zis sau s-a discutat despre cat de rele sunt ss. Treaba lor ce cred. Eu imi asum toate riscurile in perfecta cunostinta de cauza pentru ca sunt sigura ca cei care comenteaza nu au 20 Kg in plus sau mai mult!!!!! Sa isi vada fiecare de treaba lui,eu atata timp cat ma simt bine, atata timp cat slabesc si atata timp cat analizele nu scot nimic in neregula in evidenta, eu prefer sa ii ignor! Sa imi zica si mie o fata care are100 Kg , care a mai incercat pastile de slabit(nu conteaza ce fel) si nenumarate cure de infometare, si care e f dezamagita de felul in care este privita de cei din jur,care oboseste cand urca scarile, care isi simte fiecare organ intesat de grasime, etc etc: sa vina sa imi zica mie sa nu mai iau pastilele pentru ca a crezut ce a vazut la televizor.
In cazul in care nu a-ti obsevat televiziunea, minte ,dezminte, si in loc sa ne informeze cu ceva concret se preocupa sa faca anti reclama la niste pastile , doar pentru ca nu merg asa multi bani la stat, si nu se mai vinde "reductilul" sau "alli" sau "clarinol" etc etc.Credeti-ma ca le-am incercat pe toate! Si inca altele , nu stau acum sa imi amintesc, incat ma gandesc ca, daca adun tot ce am cheltuit pe produse de slabit, imi faceam liposuctie, dar nu am vrut si nici nu vreau asta.Vreau sa ma obisnuiesc sa mananc mai putin, sa mananc mai sanatos( apropo: a-ti observat cele care luati ss, ca iti fac pofta de fructe si legume?) si sa nu mai fiu asa obosita fizic si psihic.Pentru ca asta simt! ma simt bine! si daca dupa 10 kg ma simt asa de bine cum credeti voi ca ma voi simti cand voi fi slabit 20 kg? Imaginati-va putin, apoi sa mai vina lumea sa imi zica ce periculoase sunt!
De "herbalife" a-ti auzit? Aia sunt magari si sarlatani pentru ca te costa 5 milioane pe luna sa slabesti 2 kg!pe care sa le pui inapoi in prima luna in care nu ai mai avut banii sa iti iei inca o cura!
In concluzie: EU NU MA OPRESC!!!!
clucimagda
Postat pe 22 Octombrie 2009 18:20
bunaa.... si eu am inceput sa iau super slim de marti... adica am luat deja 3 zile... ce pot sa spun... ca senzatii... gura uscata. sete.. senzatii de voma...transpiratie rece... si mi au aparut si niste cosuri,.... o prietena de a mea a luat de mai demult si a slabit super mult..mi a zis ca senzatiile astea sunt trecatoare... acum o sa vedem... nu imi mai este foame asa de tare.... in ultima perioada exagerasem destul cu mancarea... mancam chiar daca nu imi era foame...exces de dulciuri... oricum fetelor sper sa nu dauneze chiar foarte rau... asta e..daca nu avem ambitie destula pentru un regim sanatos... va pup
kudika076399
Postat pe 22 Octombrie 2009 22:53
poate pt tine nu conteaza sanatatea dar pt mine conteaza pt ca am un copil de crescut si el e tot ce e mai important in viata mea ...........in rest ce mai conteaza decat sa te aiba langa el. si eu o sa le mai iau dar daca vad ca imi este rau renunt imediat nu imi dau viata pt frumusete. principiile mele nu sunt astea.vreau sa fiu slaba dar si sanatoasa. viata e f f scurta si nu merita sa iti imbolnavesti organismul pt ce zic cei din jur.ca jic ca esti grasa...................
bafta
marica27
Postat pe 25 Octombrie 2009 17:24
Buna, si eu am incercat super slim, dupa o luna am dat jos 6,4kg, nu am avut ameteli, doar gura uscata, (trebuie baut lichide) .......nici insomnii,.......... in afara de energie, care-mi cam lipsea de cand m-am ingrasat. Dupa ce am nascut, (2008 iunie) am incercat toate dietele posibile, sport, iar rezultat 2kg lipsa dupa 2luni. o colega de serviciu la fel, a reusit sa scape de kg dupa sarcina, doar cu ss
Nu stiu cat sunt de bune sau de rele dar este cert ca am slabit, am fost avertizata la farmacie ca s-ar putea sa nu le suport dar nu am avut probleme.
andadriana
Postat pe 26 Octombrie 2009 20:32
Dar fiind supraponderala, sau obeza crezi ca esti sanatoasa?Mie mi-a zis medicul ca daca nu slabesc imi distrug ficatul si coloana.Deocamdata e bn.Am attia oameni in jur care au slabit cu ss si care mai slabesc cu ss incat nu vad care ar fi problema.
Hai sa auzim de bine si sa fim sanatoase!
clucimagda
Postat pe 27 Octombrie 2009 21:45
asa e daca esti gras nu inseamna ca esti sanatos. p mine ma doare coloana in dreptul plamanilor si doct de fac mi-a zis ca de la greutate si o sa ma doara si in varful capului.acum nu ma doare dar...... oricum si eu vreau sa slabesc ar trebui 20 kg dar macar 10 daca as da ar fi super acum sa vedem.am luat 4 folii si am slabit 4 kg. e bn dar vreau mai mult........................ . o sa le mai iau si a 2 luna sper sa slabesc multtttttttttttttttt
marica27
Postat pe 31 Octombrie 2009 11:25
sunt la a 22 pastila si am slabit 5 kg. superrrrrrrrrrrr dar mai am de dat 15....... e dar e bn


marica27
Postat pe 3 Noiembrie 2009 11:02
Buna fetelor !Eu iau ss de 5zile ,la inceput am avut ameteli si somnul foarte agitat,dar acum pot spune ca pot sa dorm,ametelile au incetat dar tot imi este tare teama de reactiile pe care le voi avea dupa incetarea lor.Succes tuturor!
mada32
Postat pe 15 Noiembrie 2009 09:15
buna vreau si eu super slim...stiu super multe pers care au luat.de unde le-ai comandat?
laura_dolce
Postat pe 7 Decembrie 2009 15:41
de pe ce site?
laura_dolce
Postat pe 7 Decembrie 2009 15:42
fetelor mai bn nu mai luati.Va zic dupa ce doua luni am slabit 10 kg so in urmatoarele 2 am pus 5.Prietena mea a dat 4 kg si s-a ingrasat 10(saraca a sarit pragul psihologic de 100kg).si matusile mele cu care am luat s-au ingrasat dupa terminarea pastilelor.si cele doua colege la fel.Daca nu ma credeti itrebati-o si pe marica, ca si ea a luat dar in ultima luna nu a mai slabit deloc.
Imi pare rau ca sunt singura care scrie ceea ce era evident de la inceput: TE INGRASI INAPOI CHIAR SI MAI MULT DECAT INAINTE!!!!
Sunt foarte dezamagita!!!!
clucimagda
Postat pe 8 Decembrie 2009 20:03
buna fetelor eu mai am cam vreo 10 zile si termin a doua cutie am slabit cam vreo 12kg .bucuria mea pt am nascut de zece luni si va dati seama cat mam ingrasat in sarcina.in schimb toata viata mea am facut sport de performanta iar cand mam casatorit mam lasat de tot si am inceput sa ma ingras mai ales sa apara aspectul de coaja de portocala celulita si chiar daca mancam mai nimic parca ma ingrasam si cu aer.muream de ciuda apoi am nascut si miam propus sa slabesc dar cam greu ca am slabit in 8 luni vreo 3 kg in schimb cu pastileele astea 12 kg va dati seama cum ma simt acum vreau sa o tin tot asa mie nu mia fost rau deloc doar putin ma ars stomacul ata de mancat mai nimic mananc f multe fructe apa mai putina si cam atat eu nu le recomand la nimeni pt ca nu toate organismele sunt la fel dar eu nu am nimic ma simt super si as stii imediat daca miar face rau pt ca am incercat toate prostiile si stiu cum e sati vina rau sa ametesti etc.in fine sunt mandra de ele si le multumesc ca ma fac fericita MULTUMESC PASTILUTELOR pup la toata lumea si cu vointa toate se pot indeplini
kudika092629
Postat pe 12 Decembrie 2009 12:10
buna vreu sa zic ca eu am avut 96 de kg cand am inceput sa le iau si numi venea mai nimic muream de ciuda cand trebuia sami cumpar ceva nu intra nimic pe mine in schimb acum ca am slabit 12 kg am ajun la marimea 40-42 ma simt super va pup si eu sunt multumita
kudika092629
Postat pe 12 Decembrie 2009 12:20
Salut!

Eu iau SS de 2 luni. Mai am pastile exact pt o luna. POt sa spun k sunt fffffff incantata de ele. Am citit si ras-citit de efecte adverse, de amfetamina din ele....eu una sincer nu am avut nici un efect advers , nici macar setea de care mi s-a spus k o sa o am in prima saptamana....eu sunt studenta la medicina si in sept am avut de sustinut un examen...m-am pregatit pt el 2 sapt, 2 sapt in care nu am dormit decat max 3 h pe noapte....dupa ce s-a terminat cu ex, mi-am dat peste cap total prog, mancam aiurea, nu dormeam mai deloc, cu toate ca eram rupta de somn si oboseala, aveam pirozis(usturime/ arsura la niv esofagului si stomacului)...de cand iau SS nu numai k de la 80 de kg sau poate mai mult, in 2 luni am ajuns la 64, dorm noaptea si nu sa zic k mi se face somn tot timpul..la ora 11-11:30 p.m. mi se face somn si ma trezesc dim fara probleme, nu ma mai ustura stomacul, nu am nici un fel de ameteli, insomnii, agitatie, nervi, ba din contra privesc lucrurile cu mult mai mult calm....stari depresive mai am si asta din cauza pers de c***t din jurul meu, dar care nu dureaza, nu persista. dak ma intalnesc cu oamenii potriviti sunt mai mult decat fericita. mananc normal, mai mananc si dulciuri, mai mananc si paine...nush ce sa zic...eu ma simt super, mai ales knd imi place ce vad in oglinda...mai stau asa si ma uit si mai-mai k m-as f**e singura, ma scuzati pt expresie dar exact asa simt...ma simt sexy, frumoasa, am o stare de spirit extraordinara, uitasem cum e sa nu te simti complexata, cum e sa fii in largul tau, cum e sa ai incredere in tine..cred ca singurul efect advers la mine al SS este narcisismul, ca altceva nu mi se pare. eu vreau sa iau pana la capat pastilele. nu am hipertensiune, nu am aritmii...ma deranjeaza inima doar cand sunt ff suparata sau nervoasa, dupa aia imi trece...nush ce sa zic. oricum, va pup dulce!!
Leyah
Postat pe 16 Decembrie 2009 16:11
buna din nou fetelor.....am si eu o intrebare stie cineva daca efectul ss este anulat d antibiotice????pt k trebuie sa iau timp de o luna niste antibiotice prescrise de doctor. inainte sa incep tratamentul cu antibiotice luasem ss de vreo 2 sapt si slabisem 5-6 kg insa dupa cateva zile de antibiotice am simtit k nu mai slabesc deloc, ba chiar am luat inapoi cele 5-6 kg in 2 sapt si ceva. va rog ajutati-ma cu un raspuns!!!! pooop si spor la slabit

criss_r
Postat pe 17 Decembrie 2009 19:15
iau pastilele de3 zile si pot spune k e o schimbare...nu am nici un fel d repercusiune...doar pofta d mankare are d suferit...ceea ce este f bine
aly_s29
Postat pe 3 Ianuarie 2010 12:21
iau pastilele de3 zile si pot spune k e o schimbare...nu am nici un fel d repercusiune...doar pofta d mankare are d suferit...ceea ce este f bine
aly_s29
Postat pe 3 Ianuarie 2010 12:21
De acord 100% cu tine! Le-am luat o luna, dupa care m-am tepuit si am luat unele contrafacute. Nestiind daca voi mai nimeri vreodata pastilele reale, nu am mai luat deloc. Salbsem vreo 5-6 kg, erma fericita. Apoi insa pofta de mancare a revenit, de 3 ori mai mare si am pus inapoi vreo 15 kg si nu am fost niciodata mai grasa. Acum ma lupt cu kg pt ca in iunie ma casatoresc...cea mai buna dieta e un regim alimentar sanatos, maxim 1000 calorii pe zi si miscare, chiar si daca e vb doar de mers pe jos. Asa am slabit acum 3 ani 10 kg in 8 luni. Pana la nenorocitele astea de pastile cand s-a dus totul naibii :(
edinootza
Postat pe 4 Ianuarie 2010 16:17
De la: clucimagda, la data 2009-12-08 20:03:33fetelor mai bn nu mai luati.Va zic dupa ce doua luni am slabit 10 kg so in urmatoarele 2 am pus 5.Prietena mea a dat 4 kg si s-a ingrasat 10(saraca a sarit pragul psihologic de 100kg).si matusile mele cu care am luat s-au ingrasat dupa terminarea pastilelor.si cele doua colege la fel.Daca nu ma credeti itrebati-o si pe marica, ca si ea a luat dar in ultima luna nu a mai slabit deloc.
Imi pare rau ca sunt singura care scrie ceea ce era evident de la inceput: TE INGRASI INAPOI CHIAR SI MAI MULT DECAT INAINTE!!!!
Sunt foarte dezamagita!!!!


De acord 100% cu tine! Le-am luat o luna, dupa care m-am tepuit si am luat unele contrafacute. Nestiind daca voi mai nimeri vreodata pastilele reale, nu am mai luat deloc. Salbsem vreo 5-6 kg, erma fericita. Apoi insa pofta de mancare a revenit, de 3 ori mai mare si am pus inapoi vreo 15 kg si nu am fost niciodata mai grasa. Acum ma lupt cu kg pt ca in iunie ma casatoresc...cea mai buna dieta e un regim alimentar sanatos, maxim 1000 calorii pe zi si miscare, chiar si daca e vb doar de mers pe jos. Asa am slabit acum 3 ani 10 kg in 8 luni. Pana la nenorocitele astea de pastile cand s-a dus totul naibii :(
edinootza
Postat pe 4 Ianuarie 2010 16:17
De la: fff35, la data 2009-10-13 09:32:32Buna!...am slabit cu ss 13 kg,e adevarat ca fara sport si o dieta sanatoasa nu slabesti frumos(piele lasata,vergeturi.etc)....e adevarat ca am avut si starii foarte rele:insomnii,dureri de cap,stare de agitatie,maini amortite),dar toate astea au disparut cu timpul....Acum numai imia dministrez ss,nu am mai pus kg cum vad ca se spune pe aici,nu mi-a revenit pofta de mancare chiar mi-am facut un mod de viata foarte sanatos.mi-am facut analizele si totul este ok!.......


Buna! Parerea mea despre super slim:incerta
Am folosit o luna de zile, am slabit vizibil,efecte secundare:lipsa somnului, dureri de inima, multa energie.Lipsa somnului duce la dezechilibrarea organismului si la depresie, durerile de inima la un posibil stop cardiac care era sa il fac si multa energie la stari maniacale.
Efecte dorite:scaderea brusca a poftei de mancare, energie si prin urmare scadere in greutate.
Stim ca frumusetea cere sacrificii dar oare atat de mari incat sa se ajunga la un stop cardiac?
Ma intreb si eu...
Doamne ajuta!
Mentality_fem
Postat pe 8 Ianuarie 2010 00:11
am luat si eu anul trecut superslim pt prima data.vreau sa va spun ce concluzie am tras eu:pastila se ia dupa ce maninci ceva, cit de putin,si cit mai devreme, nu pe stomacul gol;nu mai beti cafea in perioada in care luati pastilele;daca vi se face rau, mincati ceva dulce.din cauza ca va inhiba pofta de mincare si nu mincati nimic, scade glicemia.eu asa am facut si mi-am revenit imediat.eu am slabit fff bine, dar le-am luat doar o luna si ceva.2 saptamini am luat zilnic cite o pastila si dupa aia cite una la 2-3 zile, dar cred ca n-am facut bine.acu am inceput iar sa iau.sa stiti ca am fost f multumita, de aceea apelez iar la ele.ideea e ca daca le iei o perioada mai indelungata{1-3luni} se schimba si metabolismul..eu asa am patit.nu stiu daca fac rau, dar nici obezitatea nu face bine, iar dietele sunt f greu de tinut.cel mai greu e sa poti rabda de foame si de pofta...ca asa...marea mea problema era ca nu mai putem abtine de la mincare.ss iti inhiba pofta de mincare si de dulce si bei multa apa.eu va sfatuiesc sa luati!dupa ce le terminati de luat asa cum se recomanda..3 luni...o sa fiti uimite !mult succes si sanatate!
kudika100057
Postat pe 10 Ianuarie 2010 08:38
pai ai loat numai o cutie sau cu cate pastile ai slabit? ai intrerupt cand ti`o venit menstruatia???
kudika104458
Postat pe 15 Ianuarie 2010 14:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
timiditatea 4 De la: Achillesluv 11 Mai 2011 19:07
P.F.A. vs. S.R.L. 4 De la: kudika_972424 19 August 2014 02:38
Cum sa invat mai repede???????? 30 De la: LisaMe 25 Iunie 2015 10:19
sunt studenta la master.. si cu toate aste.. foarte greu imi gasesc un loc de munca adecvat 25 De la: cristinxxx 6 Februarie 2010 13:36
Agentii dubioase de modelling 2 De la: pink_angel_Aura 4 Iunie 2011 03:25