super slim : extaz sau agonie

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:
Rating curent super slim : extaz sau agonie: (3.3 din 15 voturi)

Pagini: << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >> Sari la pagina:
chyo Avatarul lui chyo

2 mesaje
Oras: cluj

De la: no_more, la data 2009-06-19 21:23:22nu influienteaza efectul anticonceptionalelor. bafta!

multumesc pentru raspuns

o seara frumoasa
Fosta membra Kudika.ro
pai e cam acelasi lucru cu regenonul... adica cam aceleasi efecte adverse!
si asta mai e si interzis in europa! citeste mai sus
Raporteaza abuz de limbaj
kudika042227 Avatarul lui kudika042227

9 mesaje

Buna.

Astazi este a 6 a zi de super slim la mine, pot spune ca am slabit un kg. in conditiile in care am mancat doar in primele 2 zile de cand iau pastilele, apoi am tinut si dieta.......nu pot spune ca nu sunt multumita chiar si de acest kg pierdut insa ajung sa cred ca acele persoane care spun ca au slabit 15 kg intr o luna sau 4kg intro sapt pur si simplu fabuleaza, si nu ma refer la fetele de pe acest forum neaparat ci si despre alte forumuri. Probabil depinde si de numarul kilogramelor in plus.

Succes la slabit fetelor si astept sa mai citesc si pareri sincere despre aceste pastile.
cozo2000 Avatarul lui cozo2000

1 mesaj
Oras: timisoara

Salutari la toate,
Am citit post-urile de la acest topic pentru ca vreau sa reincep o cura cu SS. Am auzit si eu povestile din ultima vreme de la Tv si vroiam sa vad ce spun si cele care au luat. Eu am luat prima data anul trecut in februarie. Imi doream sa pierd cam 6 kg si cum nu sunt o mare sportiva sau fan cure am zis sa incerc varianta asta, la recomandarea unei prietene care a avut efecte spectaculoase cu ele. La acel moment nu am avut nici o problema sau reactie adversa. Mai mult a luat si mama mea care este hipertensiva (a vb si cu medicul ei curant) si nu a avut nici o problema (exceptand gura uscata si nevoia de lichide).
Nu am luat nici una dintre noi in greutate dupa incetarea pastilelor, pe care le-am scos conform recomandarilor. Acum am luat din nou in greutate si nu e vorba de cat de mult mananc, mai mult chiar nu e vorba nici de ceea ce mananc. De anul trecut de cand am luat pilulele mi-am schimbat foarte mult regimul alimentar. Am scos ca de atunci carnea rosie din alimentatie, ramanand la pui si peste. De 4 luni am scos si puiul. Manac doar peste. Nu mananc gras, prajit sau condimentat. Cartofi, paste, paine aproape deloc. Mananc multe fructe, legume, crude sau fierte, lactate. Oarecum am un regim hipocaloric. Mai "scap" la dulce, ciocolata sau prajituri, cu toate ca si astea rar. Cu inghetata sunt prietena mai mare in aceasta perioada, dar chiar si asa nu se prea explica kg in plus acumulate. Singura explicatie plauzibila ar fi fondul nervos. Eu sunt ca tipologie anorexica la stres, adica daca am probleme, sunt stresata, suparata nu mananc prea mult. Asta de obicei mai face sa slabesc in astfel de situatii. La inceputul anului am avut o perioada nu tocmai placuta si am constatat cu surpriza ca reactia mea a fost total inversa de obisnuinta, adica am trecut spre o tipologie bulimica. M-am trezit ca tot mai des simteam nevoia sa mananc, chiar daca nu imi era foame, ca asta ma linistea. Am asteptat sa se linisteasca lucrurile si oarecum situatia a revenit la normal, chiar am pierdut cele 2-3 kg acumulate.
Si totusi ceva se intampla din nou. Dar nu am explicatii logice. Nu sunt stresata, nu am mancat mai mult decat de obicei, nici diferit si totusi am realizat zilele trecute ca am acumulat din nou kg. Si nu am nici o idee de ce sau cum sau de la ce.
Citeam sugestii de a gasi cauza care provoaca luarea in greutate. Eu nu prea o gasesc. Poate ma ajutati cu ceva idei pentru ca eu am cam ramas fara.
O sa iau 1-2 saptamani SS zilnic ca sa dau jos cateva kg apoi o sa incep sa le reduc. Totusi m-ar ajuta idei despre posibila cauza.
Mentionez ca am fost intodeauna relativ slaba, prima "etapa" de ingrasare am avut-o la 20-21 ani (am luat cateva kg, le-am dat jos si nu am mai pus). Acum merg spre 30 (in cateva luni) si ma intreb daca e cumva o noua "etapa" ca cea de la 20. Stiti cumva legaturi de genul asta intre varsta si shimbari de metabolism, greutate etc...
Multumesc mult de acum...
greierash_is_back Avatarul lui greierash_is_back

5092 mesaje
Oras: focsani

De la: anutza2005, la data 2009-01-18 04:42:09as vrea sa aflu ce pareer aveti despre acest miraculos tratament pt slabit

= PROSTIE CRASA
We'd be so less fragile/ If we're made from metal/ And our hearts from iron/ And our minds from steel/ And if we built an army/ Full of tender bodies/ Could we love each other/ Would we stop to feel/// And you want three wishes:/ One to fly the heavens/ One to swim like fishes/ And then one you're saving for a rainy day/ If your lover ever takes her love away/// You say you want to know her like a lover/ And undo her damage, she'll be new again/ Soon you'll find that if you try to save her/ It will lose her anger/ You will never win/// And you want three wishes:/ You want never bitter/ And all delicious/ And then one you're saving for a rainy day/ If your lover ever takes her love away/// You want three wishes:/ One to fly the heavens/ One to swim like fishes/ You want never bitter/ And all delicious/ And a clean conscience/ And all it's blisses/ You want one true lover with a thousand kisses/ You want soft and gentle and never vicious/ And then one you're saving for a rainy day/ If your lover ever takes her love away/// Three wishes- The pierces
biby24 Avatarul lui biby24

2 mesaje

Servus..sunt noua pe aici..Azi am luat prima pastila "super slim".Deja ma simt destul de rau...sunt un pic ametita,si transpir...pe deasupra simt si niste arsuri in stomac ce persista,si mi se intampla sa mi se faca pielea "de gaina" in cap :)) (probabil k ma gandesc la reactiile adverse de care se tot vorbesc).Ieri am cumparat cutia "super slim"cu 45 de lei,apoi m-am dus la alt plafar si am vazut k acolo era cu 93 lei dar avea alta imagine...era un corp.am intrebat farmacista care e diferenta si mi-a spus ca cele cu 45 de lei nu sunt aprobate de SANEPID(sau asa cv)..asa k m-am dus sa returnez cutia de 45 de lei...si am cumparat-o pe cea cu 93 de lei,avand imprimat un corp pe ea.nu stiu ce sa mai cred...care sunt originale si care sunt contrafacute?
necunoscut Avatarul lui necunoscut

5640 mesaje

RENUNTA LA ELE .AM VORBIT CU CATEVA FARMACISTE SI MI-AU SPUS CA SE RETRAG PENTRU CA POT PROVOCA PROBLEME MARI CARDIACE SI NU NUMAI.
Numai dupa invidia altora iti dai seama de propria ta valoare. Cu cat cauti sa placi la toata lumea, cu atat esti in primejdie sa nu fii respectat de nimeni. - Delacroix Fereste-te deopotriva de prietenia dusmanului si de dusmania prietenului. - Nicolae Iorga Sunt succese care te injosesc si infrangeri care te inalta. - N. Iorga
criss_r Avatarul lui criss_r

6 mesaje

buna din nou fetelor ....aseara mi-a venit si mie ss si azi dim am luat-o p prima si vreau sa va spun k mi-era putin teama la inceput de ce citisem pe forumuri, insa spre surprinderea mea nu am avut nici macar una dintre reactiile relatate de unele dintre voi, care spuneau ca s-au simtit rau chiar dupa 2 ore de la administrarea primei pastile, insa mie personal cine mi le-a recomandat mi-a spus sa le iau in combinatie cu spirulina(1 de 3 ori p zi) si tinctura de papadie (30 picaturi in 100ml apa/3 zi), asa ca ma gandesc ca e si de la asta si mai iau pe deasupra si calciu magneziu zinc(1 pastila de 3 ori pe zi).....sper sa mearga si sa slabesc cateva kg .....o sa va tin la curent cu decurgerea acestei "cure".pooop u all si bafta tuturor!!!!
kitu_athena Avatarul lui kitu_athena

37 mesaje

De la: cathysailor, la data 2009-06-06 21:32:46SUPER SLIM DA DEPENDENTA DIN CAUZA CA CONTINE DROGUL NUMIT AMFETAMIN..... a fost la stiri

www.antena3.ro/stiri/romania/produsele-de-slabit-superslim-retra...

www.videonews.ro/action/viewvideo/15915/Pericolul-Superslim-inca...

draga mea ai aflat ca televizorul minte poporul?? eu am intrat pe forum exact dupa ce am vazut ce au spus aia de la antena 3.. ma mir cum de nu au preluat toti stirea .. cica un laborator din Belgia a analizat pastilele .. ma tot intreb cum se face ca oamenii din China sunt cu mult mai sanatosi decat "desteptii" de europeni, ca sa nu mai pomenesc de faimosii americani? in China se folosesc plante care pt noi astia de pe aici sunt ciudate , dar au efecte... unde gasesti cel mai bun ceai verde?? in China sau in sucurile din Europa?
Fosta membra Kudika.ro
da intradevar chinezii sunt foarte sanatosi! sunt primii din lume la cancerul de stomac si pancreas! ce sa spun! or fi foarte sanatosi! toata lumea se gaseste sa-si dea cu parerea!
normal k nu sunt bune daca au AMFETAMINA!!!!!
SI APROPO DE CHINEZI... TOT DE LA EI A AJUNS IN EUROPA SI OPIUL... : ... TOT UN DROG... deci sa lasam pledoariile acestea gen ceai verde si alte plante pe care noi nu le intelegem.... DACA E DROG, E DROG SI PUNCT.

37 mesaje

De la: ioana_raluca__86, la data 2009-06-29 23:06:04da intradevar chinezii sunt foarte sanatosi! sunt primii din lume la cancerul de stomac si pancreas! ce sa spun! or fi foarte sanatosi! toata lumea se gaseste sa-si dea cu parerea!
normal k nu sunt bune daca au AMFETAMINA!!!!!
SI APROPO DE CHINEZI... TOT DE LA EI A AJUNS IN EUROPA SI OPIUL... : ... TOT UN DROG... deci sa lasam pledoariile acestea gen ceai verde si alte plante pe care noi nu le intelegem.... DACA E DROG, E DROG SI PUNCT.

Eu am facut 8 ani de chimie si m-am obisnuit sa nu cred ceva decat atunci cand fac eu analiza. Daca aceste pastile contin intr-adevar substante care sunt considerate droguri de ce nu sunt interzise de Ministerul Sanatatii? Din cate imi amintesc cei de la antena 3 nu au specificat cantitatea de amfetamina gasita la analize . Nu poti pace astfel de afirmati fara sa prezinti un raport de analize mai detaliat. Eu am luat 3 luni regulat, apoi le-am rarit inca o luna , in tot acest timp am dormit fara probleme, nu am fost deloc euforica, nici mai plina de energie decat de obicei, tensiunea arteriala mi-a scazut ( inainte o aveam putin cam mare pt varsta mea, iar in prezent nu imi depaseste 12 cu 7 ) , nu am avut palpitatii singurele efecte pe care le-am resimtit au fost o pofta teribila de mere si inainte nu mancam asa ceva ( se mananca fara coaja pt a se evita balonarea) . Pt mine mancarea putina nu este o noutate pt ca in fiecare an am de tinut 2 posturi , iar cel de paste care in acest an s-a suprapus cu luatul pastilelor, fiind mai lung ma determina ca in ultimele 2-3 saptamani sa traiesc in principal cu apa (destul de multa ).
Asa cum a spus cineva mai sus, pe cutie scrie ce efecte pot avea , asa ca fiecare persoana at cand consuma ceva este bine sa citeasca prospectul.
Din pacate un om obisnuit nu stie exact ce inseamna anumite substante trecute pe eticheta unui produs , sunt sigura ca multi nu stiu nici macar de la ce vine E (E-urile despre care se tot vorbeste) .
Cert este ca daca vrei sa mananci intr-adevar sanatos trebuie sa renunti la aproape orice se gaseste pe piata . Ce imi place la chinezi , este ca mancarea lor nu este grasa.
Iar am deviat de la ce spuneam initial , ideea e ca nu trebuie sa crezi tot ce vezi la televizor, presa face un reportaj "bomba" bazandu-se pe un singur cuvant, cum se zice " din tantar se face armasar".
_dulcik_ Avatarul lui _dulcik_

4147 mesaje
Oras: constanta

of super slim...o prostie d.p.m.d.v
khalis Avatarul lui khalis

1 mesaj
Oras: ploiesti

Heya!

Umm vad ca lumea pe aici are probleme cu dorgurile. Dragele mele, drogurile, ca orice altceva de altfel, fac rau luate in exces. Spre exemplu, ciocolata nu e interzisa, dar daca bagi in tine vreo juma de kil s-ar putea sa-ti fie rau grav de tot. La droguri e nevoie de cantitati mai mici, that's all. Iar pastilele astea, e normal sa aiba ceva derivate de amfetamina, altfel n-ai da jps. Orice pastila doar cu plante in ea se bazeaza pe efectul placebo al pacientului - adica: tu iei pastila si automat vei tine o oarecare dieta (e de bun simt sa faci asa) si vei da jos din dieta, nu din pastila. Aici dai jos atat de mult pentru ca pastila chiar te face sa dai jos. Asta e: iti asumi un risc daca vrei musai sa scapi de niste kilograme in plus.
App de medicamentele alopate: am incercat mai in gluma mai in serios niste Xenical - intervine in mecanismul de lipoliza al organismului si te face sa nu mai procesezi grasimile si deci sa nu le mai asimilezi. Urmarea: le dai afara in stare de ulei, ceea ce e extrem de neplacut si asigur pe oricine de aici ca sub tratament cu Xenical nu o sa mai dea un vantulet macar nici daca depinde viata ei/lui de asta (motivul banuiesc ca e clar). In timp vei manca mai putine grasimi, poate chiar le eviti cu totul pentru a nu mai avea efectele neplacute mentionate mai sus => vei da jos => dai jos tot dintr-o dieta, nu din pastila. Pastila doar iti "impune" un sistem de a manca.
Si ca sa mai dau exemple de medicamente care functioneaza si sunt interzise: Dexatrim si Hydroxycut - amandoua au efedrina la greu si dai jos in nestire. Desigur efectele adverse - tensiune crescuta, insomnie, etc.
Totul tine de cat de tare vrei sa dai jos si cat esti dispus sa sacrifici pentru a da jos.
kudika042227 Avatarul lui kudika042227

9 mesaje

Corect......eu am incetat sa mai iau..am luat 6 zile si m am linistit :) pentru 4 kg in minus care le doresc, nu vreau sa ma imbolnavesc, am ajuns la 52 , mai am de luptat doar cu 2 kg.

Succes fetelor
Fosta membra Kudika.ro
pe bune?! si eu am facut MEDICINA si am vazut fete care se simteua foarte rau dupa pastilele astea...
ca sa vezi ca nu vorbesc asa dupa TELEVIZOR cum probabil crezi...
Fosta membra Kudika.ro
dar n-o sa ma mai obosesc sa va spun sa nu le luati! luati-le fetelor! ca numai in romania poate fi atata ignoranta incat nimani sa nu ia in seama averitzarile minesterului sanatatii, numai in romania un simplu cetatean poate sa contrazica cu mare usurinta un medic si sa-i ignore recomandarile... de aceea nici nu intentionez sa practic medicina aici vreodata!

37 mesaje

De la: ioana_raluca__86, la data 2009-07-02 18:20:45dar n-o sa ma mai obosesc sa va spun sa nu le luati! luati-le fetelor! ca numai in romania poate fi atata ignoranta incat nimani sa nu ia in seama averitzarile minesterului sanatatii, numai in romania un simplu cetatean poate sa contrazica cu mare usurinta un medic si sa-i ignore recomandarile... de aceea nici nu intentionez sa practic medicina aici vreodata!

numai de medici te rog sa nu pomenesti ati fost vreodata in Institutul de endocrinologie Parhon din Bucuresti? eu am probleme cu greutatea din cauza unor dereglari hormonale .. si m-am dus acolo sa vad ce si cum ... dupa ce d-na doctor (nu vreau sa ii dau numele , dar lumea sta la coada la usa ei) m-a suspectat de diverse tumori (fara sa astepte rezultatele analizelor) a descoperit ca am ovarele polichistice si imediat vroia sa ma aranjeze cu Diane 35.. insa am avut o experienta cu astea si am avut o reactie alergica .. mi-a prescris Androcur (au dat rezultate :P ), iar pt slabit mi-a prescris un pumn de pastile zilnic (13 bucati /zi) si un regim in care trebuia sa mananc foarte multa branza de vaca (chestia aceia innecacioasa pe care nu am putut sa o inghit niciodata ). Regimul respectiv era standard si il dadea tuturor. Am luat pastilele alea pana m-am scarbit si nu am mai putut inghiti.. dupa aproximativ o luna am luat super slim , iar pe mine m-au ajutat sa slabesc fara sa-mi produca vreo stare de rau, dar intr-adevar sunt destul de puternice (ca efect) si nu cred ca sunt necesare pt a slabi 2-3 kg.
Asa cum am spus si prima data cand am scris aici , creierul este cel care dirijeaza organismul. Eu am invatat sa imi controlez poftele legate de mancare tinand post , insa at cand kg apar din cauze interne, intr-adevar ai nevoie de ceve care sa te ajute sa slabesti, insa , in momentul in care mananci fara sa te controlezi si vrei pastile care sa iti permita sa bagi intr-una mancare grea in tine fara sa te ingrasi ... at ... meriti sa nu incapi pe usa .. fara suparare ... in cazul celor care mananca prea mult si nu se pot controla am vazut ca exista niste baloane gastrice .. care te ajuta prin micsorarea spatiului pt mancare si nu e nevoie de medicamente ..de nici un fel ...
Cat despre Ministerul Sanatatii.. astia nu stiu de capul lor .. ati auzit ca gratarul este cancerigen? parca de cand s-a descoperit focul, carnea se consuma fripta la foc .. si nu exista cancer pe atunci ... Datorita europenilor am ajuns sa mancam legume si fructe modificate genetic, iar americanii ne-au adus bauturi acide , chiftele facute din praf , nu din carne , cereale cu mult prea mult zahar in ele , etc etc .....
Si ca sa nu ma mai intind la scris .. orice medicament este un drog .. doar ca uneori avem nevoie de ele.. important este sa sti cand sa te opresti .. si mai ales in cazul slabitului .. am vazut un caz la tv in care o adolescenta a ajuns la spital complect uscata , pt ca desi slabise prea mult.. ea se vedea
grasa ..

1 mesaj

m-ar interesa sa stiu daca aceste pastile sunt numai pentru femei. asta deoarece am luat doua zile si din prima zi au inceput sa ma doara testiculele iar a doua zi m-au durut si mai tare. am inctetat sa mai iau pastilele si nu am mai avut nici o durere. dupa doua zile de pauza am luat din nou pastila si au reinceput si durerile, cu diferenta ca in a doua zi dupa reinceperea tratamentului aveam dureri de ma lua cu transpiratie, se intinsesera si in zona inghinala de nici nu mai puteam sa ma aplec sau sa stau pe scaun. am renuntat sa mai iau pastile si ma simt bine. nu mi se pare deloc normal sa aiba asa efecte secundare. sa auzim de bine!
kudika052366 Avatarul lui kudika052366

1 mesaj

EU AM INCERCAT SI SUNT FOARTE BUNE CE SPUN ASTIA LA TELEVIZOR SI PRIN ZIARE AIUREA DAK STAI SA TE GANDESTI SI MEDICAMENTELE SUNT DROGURI EU NU AM AVUT NIMIK SI UITE CA TRAIESC
kudika054375 Avatarul lui kudika054375

1 mesaj

chiar ai slabit?....j dupa nu s a pus la loc?..la mn este a doua zi cand iau super slim..nici io nu am avut vreun efect negativ..dar totusi imi este teama:(
Fosta membra Kudika.ro
Buna! Sunt noua in forum. Am luat si eu pastilele de slabit super slim din farmacia Enigma si sunt diferite fata de cele de pe net, si ca prospect si ca ambalaj. Nu am avut nici o problema de sanatate de cand am inceput sa le iau.In doua saptamani am dat 5 kg. jos si am inceput sa le raresc, o data la doua apoi la trei zile si acum mai iau cate una pe luna. Inca nu am terminat tratamentul pentru o luna si am slabit cat am avut nevoie. Sicer , nu stiu ce sa cred, care-or fi cele originale? Ca eu le-am luat de la farmacie si au alt prospect .......
kudika055100 Avatarul lui kudika055100

3 mesaje

Hello tuturor...ei bine si eu fac parte din categoria celor ,,norocoase,, care au consumat super slim...sau mai bine sa i spun ,,super death,,....inca din a 2 zi organismul meu m-a avertizat si am inceput sa am probleme cu inima,stari de ameteala plus ca imi era extrem de foame si dormeam mult ziua iar noaptea nu inchideam un ochi...psihicul meu era la pamant...cu toate ca nu aveam motive...
cu toate ca am stiut de efectele sale negative m-am gandit sa l incerc...timp de 1 saptamana..am indurat durerile de inima,starea de agonie...si de foame in primele 4 zile..urmatoarele 3 avand senzatii de greata...NU fac pe victima,caci mi am asumat raspunderea faptelor mele.doar ca incerc sa va fac sa intelegeti ca NU este ok!!!probabil va intrebati daca am slabit....aiurea...cu toate ca am tinut regim...nu a contat...
de maine 26.07.2009 ma apuc de un regim bazat pe rosii si legume...cu siguranta sportul si alimentatia corecta sunt cele mai eficiente pe termen lung.
Aveti grija de sanatatea voastra,pentru ca eu inca de la 16 ani mi am afectat sanatatea...am slabit miraculos...si apoi au venit repercursiunile...si anume kilograme in plus...acum iara ma lupt sa le dau jos...asa ca din suflet va spun nu va mai bazati pe asa zisele cure miraculoase in care inghiti pastila si gata intr o luna esti fotomodel...acum ramane la latitudinea voastra ce decizie ve-ti urma...fiecare cu mentalitatea sa...
Valorizati-va,pentru ca cel mai important este sa traiti echilibrat si sanatos...
Numai bine tuturor!
micky77 Avatarul lui micky77

8 mesaje

Buna,
Vreau sa va spun ca am luat si eu pastilele Super Slim si nici vorba de pastilele miraculoase care te fac sa slabesti.
Intradevar, senzatia de uscaciune a gurii te fac sa bei foarte multa apa, aproape 3 l de apa in cazul meu pe zi, inainte de a lua pastilele nu beam decat un pahar, nu mai imi era foame deloc, nici nu mai simteam foamea, luam cateva fructe, supe, painea am eliminat-o de tot.In schimb, ameteam tot timpul, mergeam pe strada si deodata nu mai vedeam nimic in fata ochilor, cadeam jos intr-o secunda.
Noptile nu inchideam un ochi, nici nu va inchipuiti ce senzatii aveam, inchideam ochii, dar eram treaza, si aveam impresia ca visez, dureri insuportabile de cap, dintr-o data in timpul zilei, inima imi batea cu petere de simteam ca imi ajungea in gat, transpiram si deodata ma treceau fiori reci, iar ca sa imi puna capac , cu cat treceau zilele cu atata nu slabeam deloc, nici macar un gram.Cand am inceput sa le iau acum o luna, aveam 80 kg, iar acum, dupa o luna am 82 de kg. De 4 zile nu mai iau si constat ca in loc sa slabesc, m-am ingrasat, cu toate recomandarile lor .
N u am vrut sa le iau de la inceput, dar credeti-ma eram la capatul puterilor, incercasem orice, stiam de amfetaminain compozitia lor, dar am incercat calcandu-mi pe inima.
ROG PE ACEASTA CALE SA NU VA MAI PUNETI VIATA IN PERICOL, SUB NICI O FORMA, NU MERITA.sANATATEA INAINTE DE TOATE.
NIMIC DIN CE SE SPUNE CUM CA AR FI MIRACULOASE NU ESTE ADEVARAT.
NU VA MAI LASATI MINTITE.
NIMIC NU ARE EFECT FARA DIETA SI SPORT.
Va urez succes si multa sanatate!

304 mesaje

De la: kitu_athena, la data 2009-07-02 20:04:59
De la: ioana_raluca__86, la data 2009-07-02 18:20:45dar n-o sa ma mai obosesc sa va spun sa nu le luati! luati-le fetelor! ca numai in romania poate fi atata ignoranta incat nimani sa nu ia in seama averitzarile minesterului sanatatii, numai in romania un simplu cetatean poate sa contrazica cu mare usurinta un medic si sa-i ignore recomandarile... de aceea nici nu intentionez sa practic medicina aici vreodata!

numai de medici te rog sa nu pomenesti ati fost vreodata in Institutul de endocrinologie Parhon din Bucuresti? eu am probleme cu greutatea din cauza unor dereglari hormonale .. si m-am dus acolo sa vad ce si cum ... dupa ce d-na doctor (nu vreau sa ii dau numele , dar lumea sta la coada la usa ei) m-a suspectat de diverse tumori (fara sa astepte rezultatele analizelor) a descoperit ca am ovarele polichistice si imediat vroia sa ma aranjeze cu Diane 35.. insa am avut o experienta cu astea si am avut o reactie alergica .. mi-a prescris Androcur (au dat rezultate :P ), iar pt slabit mi-a prescris un pumn de pastile zilnic (13 bucati /zi) si un regim in care trebuia sa mananc foarte multa branza de vaca (chestia aceia innecacioasa pe care nu am putut sa o inghit niciodata ). Regimul respectiv era standard si il dadea tuturor. Am luat pastilele alea pana m-am scarbit si nu am mai putut inghiti.. dupa aproximativ o luna am luat super slim , iar pe mine m-au ajutat sa slabesc fara sa-mi produca vreo stare de rau, dar intr-adevar sunt destul de puternice (ca efect) si nu cred ca sunt necesare pt a slabi 2-3 kg.
Asa cum am spus si prima data cand am scris aici , creierul este cel care dirijeaza organismul. Eu am invatat sa imi controlez poftele legate de mancare tinand post , insa at cand kg apar din cauze interne, intr-adevar ai nevoie de ceve care sa te ajute sa slabesti, insa , in momentul in care mananci fara sa te controlezi si vrei pastile care sa iti permita sa bagi intr-una mancare grea in tine fara sa te ingrasi ... at ... meriti sa nu incapi pe usa .. fara suparare ... in cazul celor care mananca prea mult si nu se pot controla am vazut ca exista niste baloane gastrice .. care te ajuta prin micsorarea spatiului pt mancare si nu e nevoie de medicamente ..de nici un fel ...
Cat despre Ministerul Sanatatii.. astia nu stiu de capul lor .. ati auzit ca gratarul este cancerigen? parca de cand s-a descoperit focul, carnea se consuma fripta la foc .. si nu exista cancer pe atunci ... Datorita europenilor am ajuns sa mancam legume si fructe modificate genetic, iar americanii ne-au adus bauturi acide , chiftele facute din praf , nu din carne , cereale cu mult prea mult zahar in ele , etc etc .....
Si ca sa nu ma mai intind la scris .. orice medicament este un drog .. doar ca uneori avem nevoie de ele.. important este sa sti cand sa te opresti .. si mai ales in cazul slabitului .. am vazut un caz la tv in care o adolescenta a ajuns la spital complect uscata , pt ca desi slabise prea mult.. ea se vedea
grasa ..

Nici nu m-am obosit sa iti citesc toate aberatiile. Daca la tine nu au aparut reactii adverse nu inseamna nu apar deloc aceste reactii ! Inteleg ca kg in plus sunt o problema, insa slabiti sanatos, daca voi nu va abtineti, bagati toate prostiiile in voi, mancati in draci, nu faceti sport, evident ca nu slabiti ! Preferati sa va intoxicati organismul cu toate porcariile ! Te mai si lauzi ca ai studiat chimia...eu am studiat chimia si o studiez superficial, insa tot imi vine rau uneori cand invat despre tot felul de aditivi alimentari sau alte substante pe care le contin multe din produsele pe car ele consumam...
Oh, I don't care about propriety, let's break the rules, ignore society !
clucimagda Avatarul lui clucimagda

10 mesaje

Totusi ..... Cum sa fac sa nu iau teapa? Ca la farmacie nu se mai gasesc?un site cv?si care sunt cele originale ca nu mai inteleg nimic:(
Dar totusi vreau sa le comand
Astept raspuns
Multumesc anticipat
stoica_andra Avatarul lui stoica_andra

3 mesaje

Buna
Numele este Andra. Am 22 de ani si sunt o consumatoare de Super Slim de aproape o luna si jumatate. Cand am inceput sa le iau aveam vreo 115 kg la o inaltime de 1,67 m si timp de 4 ani am incercat tot felul de regimuri, ceaiuri si inclusiv am fost internata la Parhon, in Bucuresti, unde mancam 1000 calori/zi, dar nu puteam sa tin un regim mai mult de 2-3 saptamani, pt ca lesinam din cauza glicemiei. Ma obisnuisem cu gandul ca voi fi toata viata grasa (precizez ca toata familia mea sufera de aceasta "boala"), pana intr-o zi, cand am batut tot Bucurestiul la picior pt o pereche de pantaloni. Stiu de SS de aproape un an de zile, dar mi-a fost frica sa le iau, mai mult pt ca aveam o presimtire ca au amfetamina sau cel putin derivate, pt ca era imposibil sa slabesti foarte mult si totusi sa mananci tot ce-ti pofteste inima. Dar mi-am luat inima in dinti si mi-am zis fie ce-o fi, inca o dependenta nu strica ( precizez ca fumez, beau cafea, cola si alcool cat cuprinde).
In prima zi m-am simtit putin ametita, iar seara a fost ok, mai ales ca am iesit cu prietenii si am dansat pana dimineata, lucru pe care nu am reusit niciodata sa-l fac. Acum sunt toate ok, corpul meu s-a obisnuit cu pastilele si nu mai am nici-o reactie. Mananc in continuare tot ce vreau, dar in catitati mai mici, am renuntat la cafea, cola si alcool, beau intre 3-4 litri de apa pe zi. Acum am 87 kg, mi-am schimbat aproape de tot garderoba( imi iau pantaloni dupa ochi, fara sa-i mai probez), nu mai obosesc cand depun efort(daca alergam 50 de metri, imi sarea inima din piept, acum urc pe scari pana la etj 8 fara sa am nimic). Desi am citit de simptomele fetelor de pe forumuri, nu m-am speriat deloc, pt ca eu ma simt chiar bine si am mai multa incredere in mine acum si chiar nu mi-e mai rusine cu mine.
Scuze pt un pst asa lung, dar simteam nevoia sa-mi exprim parerea si pt cei care o sa ma faca nebuna sau in alte feluri, le spun ca am inceput sa iau superslim din disperare. La un pas de o depresie serioasa, SS reprezentau unica solutie
Fosta membra Kudika.ro
Asa sunt si eu,la fel ca tine,sunt disperata sa scap de kilogramele in plus,ma simt mult mai bine de cand iau ss,m-a ajutat mult.Si mie la inceput mi-a fost frica ca voi pati ceva,dar nu am patit nimic,inafara de faptul ca am scapat de kilograme
david062358 Avatarul lui david062358

2 mesaje

ciao,
is ciudate rau pastilele astea, la unii dau reactii adverse, la altii nu.
am luat si eu 5 zile SS in speranta ca scap de cele 7-8 kg puse in ultima perioada ( am 34 de ani, 184 h, 82 kg). in astea cinci zile am dat jos c'am 1 kg 1/2 dar dupa a 2'a pastila au inceput reactiile adverse: transpirati reci si abundente, gura uscata, ameteala, tulburari de vedere, tensiune mica, somnolenta ( de precizat ca toate aceste reactii an venit gradat) iar in a 5-a zi bratul stang amortit cu intepaturi in inima si senzatia ca nu mi se oxigeneaza bine creierul. evident m'am oprit. 100% nu sunt naturale, au anfetamile cu duiumul. cine este disperat si alta solutie nu mai are pt a da jos sa aibe MARE grija, cine poate slabi altfel sa stea calm cu SS, is nocive. am simtit pe pielea mea.
stoica_andra Avatarul lui stoica_andra

3 mesaje

exista un prospect, care , ca la orice pastile, trebuie urmat...plus ca nu sunt recomandate persoanelor cardiace, persoanelor hipertensive, diabetici sau persoanelor cu boli renale cronice. asa cum am spus, le-am luat aproape 1 luna si jumatate si nu am simtit nimic, inca de la prima pastila si slabesc, chiar daca regimul meu alimentar nu s-a modificat. mananc tot ceea ce vreau, indiferent de calorii si de ora la care mananc. si totusi pt putinele kg peste greutatea ideala in raport cu inaltimea, exista si alte solutii,nu neaparat super slim.

pt david: stii ca la inaltimea ta esti considerat ca ai o greutate normala? trebuie sa ai intre 67,7 si 84,6 kg.
david062358 Avatarul lui david062358

2 mesaje

buna, nu am stiut ca la inaltimea mea aceasta este greutatea normala. stiam ca la 184 ideal ar fi sa am 74 de kg, greutate pe care am avuto ani buni. am apelat la SS din lene, era mai usor sa dau jos fara sa mai fac efort la sala sau la bazin
Pagini: << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >> Sari la pagina: