Setari Cookie-uri

super slim : extaz sau agonie

fetelor,nu stiu ce sa mai cred,dar cert este ca pana la urma am luat si eu ss,nu am avut nici o reactie adversa doar primele 3 nopti nu prea am dormit.le-am inceput aum 9 zile si am dat 4kg jos si vreau sa continui pana termin o cutie.voiam sa slabesc 5 kg dar nu reuseam am mers si la sala,am facut si masaj +diete fel si fel...eu cred ca orice pastila nu numai de slabit are reactii advese dar depinde de organismul fiecaruia cum reactioneaza la ele.eu sunt f bucuroasa ca am slabit,nu stiu sa va spun cum o fi dupa ce le intrerup dar vreau sa comand si sotului meu ,el ar trebui sa slabeasca macer 20 kg.va urez bafta si sanatate........decizia va apartine,fiecare isi asuma responsabilitatea.
kudika063018
Postat pe 27 August 2009 00:52
Eu va spun sincer ce efect negativ a avut la mine,am luat superslim 3 luni,inainte eram perfect sanatoasa dar in timp ce luam capsula simteam ca ma strange un nod in gat,nu mai reuseam sa respir,la un moment dat mi-a amortit toata partea dreapta,m-am invinetit,ma sufocam si atunci m-am si internat de urgenta la spital.De atunci a trecut 1 an,acum recent am vrut sa slabesc si sa iau din nou capsula insa am avut acelesi simtome de la ea ca si anul trecut,totusi atunci am slabit 10 kg in 2 luni dar pe riscul meu.De curand am aflat de la tv de ce imi era rau de la capsule,desi sunt prezentate ca naturale,contin un derivat de amfetamina numit sibutramina care este daunator si interzis sa se comercializeze(provoaca mutatii genetice,grija pt cele care isi doresc copii pe viitor) si un aditiv la fel de nociv care face sa se formeze o gelatina in stomac si taie pofta de mancare.Concluzia? exista persoane care au slabit si nu s-au simtit rau dar exista si persoane care au avut probleme,a fost un caz la tv cu o tipa tanara din Mures careia i-a iesit la autopsie insuficienta hepatobiliara si se afirma ca din cauza acestora....Eu nu am motive sa mint,cine nu crede este libera sa se informeze de pe google cu privire la continutul de sibutramina sau puteti duce pastila la laborator,apropo,ministerul sanatatii le-a retras de pe piata,poate ati vazut la tv!
kudika50ani
Postat pe 28 August 2009 13:04
@ coral: acelasi post l-ai facut si pe situl superslim http://www.superslim-original.ro/pareri-super-slim
Oare nu cumva faci reclama si convingi aiurea oamenii sa consume aceste pastile. Admin te rog sa vezi despre ce este vorba pentru ca unii oameni vor suferi pentru aceste pareri ft convingatoare. Problema este ca se induce in eroare ft mult.
adriana_ro
Postat pe 29 August 2009 13:09
De la: adriana_ro, la data 2009-08-29 13:09:20@ coral: acelasi post l-ai facut si pe situl superslim http://www.superslim-original.ro/pareri-super-slim
Oare nu cumva faci reclama si convingi aiurea oamenii sa consume aceste pastile. Admin te rog sa vezi despre ce este vorba pentru ca unii oameni vor suferi pentru aceste pareri ft convingatoare. Problema este ca se induce in eroare ft mult.


Cine,Coral????Nuuuuuuuuu...ti se pare
mitura
Postat pe 29 August 2009 13:12
eu nu am mai luat o perioada de timp, dar nu m-am mai ingrasat asa cum pretind altii. mananc echilibrat, cateodata uit de acest echilibru si mai mananc dulciuri, dar................
RSL
Postat pe 1 Septembrie 2009 13:00
banuiesc ca mesajul tau imi este adresat mie.intradevar,am postat acelasi mesaj si pe un alt forum,imediat dupa ce am terminat tratamentul cu ss...din simplul motiv de a imi exprima parerea acolo unde am gasit controverse.nu comercializez,nu import...ci doar am consumat o singura data...si mi am exprimat punctul de vedere vis a vis de discutie.nu sunt pro sau contra..doar ca la mine a functionat,unei prietene i a fost foarte rau..deci nu e o regula.spor la slabit tuturor va doresc,indiferent pe ce cale obtineti rezultate.
coral
Postat pe 1 Septembrie 2009 22:26
:) Nu stiu de ce m-am bagat de fapt in seama.
adriana_ro
Postat pe 2 Septembrie 2009 22:22
Salutare....in cautarile mele "disperate" despre produsul Super Slim, am gasit acest forum, pe care m am si inscris, in speranta ca voi primi informatii de la cele care au folosit deja acest produs. De ceva timp(mai exact de vreun an si ceva, dupa nasterea fetitei mele) ma chinui cu o greutate anormala pentru inaltimea mea(am 1,64 si 75 de kilograme).Am incercat fel si fel de diete dar cu rezultate nesatisfacatoare si nemotivante pentru a le urma in continuare. Despre acest medicament am auzit chiar in vara acestui an, dar la stiri cand anuntau ca in compozitia lui ar intra amfetamine.Aseara am auzit mai "pe larg" de la o cunostinta , de aspectul careia am ramas surprinsa; in sensul ca era supraponderala iar acum arata normal daca nu binisor.Am chestionat o despre metoda slabirii ei si raspunsul a fost: super slim. Teama mea este ca acest medicament sa nu creeze dependenta.As incepe si n am curaj....Voi ce spuneti
doris1978
Postat pe 4 Septembrie 2009 14:28
buna,sunt Laura.Am luat si eu aceste pastile(2cutii)si acum trag dupa ele.Nu mi-a mai venit ciclu de 5 luni ,m-am ingrasat foarte rau ,am fost la salon 9unde am facut toate prcedurile posibile) si nu am dat jos nici macar 1kg
Azi am fost sa-mi fac analizele(prolactina si progesteron) sa vad ce pot face ca sa revin la normal,,,,dar pe de alta parte am o vecina care a luat acelesi pastile si nu are nici o problema
Cred ca este vorba despre organism.Nu stiu ce sa zic.
kudika039595
Postat pe 4 Septembrie 2009 14:40
Vreau sa spun ca nici eu nu eram de acord cu pastilele de slabit, dar o prietena le-a aratat medicului de familie si i-a zis ca sunt OK, asa am ajuns sa i-au si eu. Nu am avut nici un sintom din cele despre care am citit, nici eu nici prietenele mele . In schimb am baut multa apa, am mancat multe fructe si am facut si sport. Vreau sa va spun ca nu m-am mai ingrasat desi nu le-am mai luat. Si tineti cont ca am glanda hipo, dar fac in continuare miscare si mananc cu atentie.Atentie totusi la contraindicatii, sunt probleme la cei ce sufera de rinichi, hipertensiune ........, deci atentie. Fiecare face cum doreste, eu am incercat multe metode de slabit | am facut aerobic 3 ani si nu s-a observat nimic, diete etc
RSL
Postat pe 5 Septembrie 2009 18:46
eu am luat super slim am dat jos 8 am luat vreo 4 dupa ce le-am lasat brusc toate prietenele mele au luat si nu le-u lasat brusc au luat cate una la 2 zile si nu au mai pus la loc eu ma simt super de la ela le-am inceput din nou acum 4 zile si am dat 1 kg jum si am energie cat 10oameni la un loc
BLONDINUL
Postat pe 6 Septembrie 2009 14:31
De la: BLONDINUL, la data 2009-09-06 14:31:19eu am luat super slim am dat jos 8 am luat vreo 4 dupa ce le-am lasat brusc toate prietenele mele au luat si nu le-u lasat brusc au luat cate una la 2 zile si nu au mai pus la loc eu ma simt super de la ela le-am inceput din nou acum 4 zile si am dat 1 kg jum si am energie cat 10oameni la un loc


mama ma-sii de matematica si de logica
mitura
Postat pe 6 Septembrie 2009 14:35
vai tu
BLONDINUL
Postat pe 6 Septembrie 2009 17:23
vai tu ce sa-ti spun te rupi in inteligenta
BLONDINUL
Postat pe 6 Septembrie 2009 17:43
buna din nou fetelor...nush de unde sa incep?!....am luat si yo ss doar vreo 6 zile si sincer nu am resimtit acele efecte negative despre care se tot spune, singurele kestii au fost insomniile dar nu doar pt cateva zile ci in continuu si setea si pofta de mere....vreau sa va spun ca in aceste 6 zile cred k am slabit destul d mult, din pacate nu am avut un cantar la dispozitie, dar deja era foarte vizibil. Chestia e ca eu nu mananc mai nimic de obicei, insa din momentul in care am luat ss parca mancam de frik a ce se tot spunea pe forumuri , insa ...... m-am oprit brusc din luat ss din pacate, ca ia fost foarte frica prietenului meu sa nu mi se intample ceva asa ca m-am ingrasat la loc ba kiar putin peste cam in 2-3 saptamani. Apoi am mai luat iar o pastila pe ascuns dar ca sa nu ma dau de gol m-am comportat normal( adik nu manacam mai deloc si faceam efort prea mult) , asa ca intro noapte m-am trezit din somn d durerile din piept ,stomac si senzatiile de voma.....sincer am crezut k mi se va intampla ce e mai rau si m-am speriat si iam spus prietenului meu de la ce este si s-a speriat atat de rau k mi-a luat pastilele si le-a varsat pe toate in toaleta. le luasem de pe un site si consider k erau cele originale, si acum imi mai pare rau dupa ele....pt k acum tre sa fac mult sport sa dau kg veki plus cele noi jos si nu-mi place deloc
si apropo de sibutramina, intradervar este un derivat al amfetaminei insa nu e interzis numai k el este dat persoanelor obeze doar cu prescriptie si acest derivat este cel care face toata treaba cu slabitu repede pt ca modifik functionarea creierului, ne autoeduca cum ar fi, si e interzis consumul lui d catre pers alergice la el , femeilor gravide sau celor care alapteaza si persoanelor varstnice.
Asadar consider ca celor care le-a fost rau de la ss, ori nu au urmat instructiunile cum trebuie ori au unele afectiuni de care habar nu au. Spor la slabit fetelor (cred k o sa-mi mai comand si yo o cutie )
criss_r
Postat pe 6 Septembrie 2009 22:23
am a 25 a zi de SS si am slabit 3 Kg. Depinde foarte mult de organism.Am inceput cura impreuna cu matusa mea colega de serviciu si cumnata colegei de servici.La matusa si colega mea nu sunt atat de insemnate rezultatele, dar totusi se vad, in schimb la mine si cealalta doamna se vede mai bn.Eu cred ca si am exagerat. Adica mananc foarte multe fructe(nectarine mere, prune, si pepene verde), am exclus painea(mai mananc cateodata paine prajita), dar mananc foarte putin,.Adica dimineata iau pastila cu doua pahare deapa inainte unul si cand iau pastila cateodata mananc o supa de galusti sau alta supa dar cateodata nu mananc nimic, iar atunci nu patesc nimic.Nu ma doare stomacul, nu imi e foame,nu mananc decat pe la 4,5 dupamasa ,o felie generoasa de pepene sau nectarine, sau o ciorbita.Cam atat am mancat eu in ultimile saptamani.Nu spun ca e corect asa dar daca nu mi-a fost foame am zis ca nu are rost sa mananc.Poate ca si imi doream prea mult sa nu mai am pofte, sau sa nu mai ametesc cand nu mananc cateva ore.Acum chiar daca nu mananc o zi intreaga nu am nimic!ieri nu am avut timp la serviciu sa mananc, cand am ajuns acasa am mancat pepene verde si apoi am facut nanita pana pe la 19. iar dupa am zis ca e porea tarziu sa mai mananc ceva.Azi m-am trezit destul de tarziu, dar nu am simtit nimic in neregula.Nu imi este foame cum imi era de obicei dimineata.Si inca nu am luat pastila.
Imi este in schimb foarte sete.Inainte sa iau SS ameteam de la anemie si Spasmofilie(lipsa defier) si aveam dureri severe de cap cel putin o data la doua zile.Acum am 25 de zile fara nici cea mai mica durere de cap.Va zic toate astea pentru ca pentru mine e un miracol.Imi doresc sa ramana asa vesnic.Numai cand ma gandesc ca niciodata nu puteam refuza clatitele, pizza sau aripioarele barbeque, iar acum pur si simplu nu trezesc in mine nici un sentiment....Imi sare inima in sus de bucurie.Nu incerc sa conving pe nimeni sa le ia, fiecare isi asuma anumite riscuri, depinde enorm de mult de organismul fiecaruia.
Va mai tin la curent cu ce se mai intampla.
clucimagda
Postat pe 7 Septembrie 2009 09:30
am citit pareri pro si contra despre aceste pastile. Tind sa cred ca intradevar cine a luat si a avut probleme , de fapt aveau probleme de care ele nu stiau si le-au descoperit odata cu luarea acestor pastile. Celor care vor sa ia ,le recomand inainte un control medical amanuntit. Problema ta cu ciclu nu cred ca vine de la aceasta pastila, poate fi din alte motive. Cum ai zis fa-ti niste analize , si dupa aceea constati de unde provine. Eu am luat, dar nu abuziv 3 luni, am luat 3 saptamani dupa aceea mai luam una la 2 zile. Am facut pauza si din cand in cand mai luam cate o pastila de 2 ori pe saptamana. Eu am probleme cu glanda si sunt sub tratament, si nu am avut nici o problema dupa administrarea ss.
RSL
Postat pe 8 Septembrie 2009 10:21
Intentionam sa incerc pastilele si am cautat cat mai multe informatii pe internet, inclusiv pe acest forum. Cel mai important lucru pe care l-am aflat pana acum mi se pare faptul ca in Statele Unite, FDA, o organizatie care reprezinta interesele consumatorilor, investigheaza Super Slim.

"An FDA analysis found that the undeclared active pharmaceutical ingredients in some of these products include sibutramine (a controlled substance), rimonabant (a drug not approved for marketing in the United States), phenytoin (an anti-seizure medication), and phenolphthalein (a solution used in chemical experiments and a suspected cancer causing agent). Some of the amounts of active pharmaceutical ingredients far exceeded the FDA-recommended levels, putting consumers’ health at risk."

Deci avem droguri controlate, droguri interzise, substante cancerigene si anti-convulsive. Acestea sunt ingredientele in intregime naturale pe care le contine Super Slim.

Nu sunt afiliata cu nimeni si cu nimic. Mi-am creat acest cont pentru ca mi s-a parut ca este datoria mea sa avertizez si eu la randul meu pe cine pot.

Mai multe informatii despre FDA si Super Slim aflati pe http://moorelabriola.injuryhelpnetwork.com/superslim. Din pacate in engleza, dar merita efortul.

Va doresc sa slabiti sanatos!

Amelie
le_chat_de_m_matisse
Postat pe 17 Septembrie 2009 14:56
Buna fetelor..am citit toate mesajele voastre de pe forum in legatura cu super slim extaz sau agonie...eu va pot spune ca am 2 luni de cand le iau poate am exagerat un pik dar eram o devoratoare de ciocolata...si tot ce era dulce iar apetitul meu era enorm..am auzit de super slim asa ca le-am luat..sunt f multumita..in 1 luna am slabit 10 kg...a durat mai mult pt ca corpul meu era extraplin de zahar..pot spune ca nu am avut ameteli sau alte probleme..in schimb dupa 2-3 saptamani s-a intamplat o chestie care nu stiu de la ce e..mi-au amortit ultimile 2 degete de la mana stanga..am crezut ca trece dar nu era asa acum ma doare toata mana..iar alea 2 degete nu le mai simt..inainte de a lua pastilele nu aveam nimik..sa fiu sincera nu stiu ce e..am fost la dokt si mi-a spus ca e posibil sa am 2 inele deplasate..dar curios de ce pana acuma inainte sa iau pastilele nu aveam nimik..de abia astept sa vin in tara sa fac niste vizite sa vad de la ce e..
giussy
Postat pe 29 Septembrie 2009 09:18
De la: giussy, la data 2009-09-29 09:18:04Buna fetelor..am citit toate mesajele voastre de pe forum in legatura cu super slim extaz sau agonie...eu va pot spune ca am 2 luni de cand le iau poate am exagerat un pik dar eram o devoratoare de ciocolata...si tot ce era dulce iar apetitul meu era enorm..am auzit de super slim asa ca le-am luat..sunt f multumita..in 1 luna am slabit 10 kg...a durat mai mult pt ca corpul meu era extraplin de zahar..pot spune ca nu am avut ameteli sau alte probleme..in schimb dupa 2-3 saptamani s-a intamplat o chestie care nu stiu de la ce e..mi-au amortit ultimile 2 degete de la mana stanga..am crezut ca trece dar nu era asa acum ma doare toata mana..iar alea 2 degete nu le mai simt..inainte de a lua pastilele nu aveam nimik..sa fiu sincera nu stiu ce e..am fost la dokt si mi-a spus ca e posibil sa am 2 inele deplasate..dar curios de ce pana acuma inainte sa iau pastilele nu aveam nimik..de abia astept sa vin in tara sa fac niste vizite sa vad de la ce e..


Vrei sa fi sigura ca slabesti? Combina'te cu'n partener bolnav de sida !!!
yneedlove
Postat pe 29 Septembrie 2009 09:38
am citi parerile voastre pro si contra..dar va pot spune un singur lucru..sotul meu a intrat pe un sit svizzero..stiti ce era?..poate nu asa ca va spun..SUPER SLIM CONTINE URMATOARELE SUBSTANTE NEDECLARATE...METALE GRELE...PLUMB..MERCUR..care depasesc limita permisa..asta am citit pe site-ul asta www.swissmedic.ch intrati si convigeti-va singure daca credeti ca poate spun prostii..fetelor sunt aproape 31 de pastile de slabit diverse care au fost analizate de DEPARTAMENTUL FEDERALE SVIZZERO la toate astea 31 a fos interzisa comercializarea..export si import..au multe substante care se pot lua doar cu reteta de la medik...sa fiu sincera eu cand am auzit ieri de la sotul meu nu imi venea sa cred..eram asa de multumita ca slabisem..dar cand am vazut cu ochii mei ce contin pot spune ca acuma la mine a inceput acele transpiratii reci.si tensiune mare..dar de frica...nu stiu ce sa fac..sotul meu mi-a interzis sa le mai iau a spus merem la un nutritionist si iti de el ceva de slabit...eu azi dimineata am luat din nou super slim fara sa stie el..
giussy
Postat pe 29 Septembrie 2009 09:38
buna fetelor...si eu ca si voi am luat ss..pot spune ca sunt super multumita..aveam 70kg iar acuma 59kg..am revenit la cum eram inainte sa iau anticonceptionale...eram o devoratoare de ciocolata si tot ce era dulce...acuma pot spune ca dulciurile fac parte din trecut..am vazut ca majoritatea au avut probleme dupa ce au luat ss..eu nu am avut nimik..in schimb am mereu senzatia ca am gatul uscat..imi e mereu sete... am avut 3 nopti care nu prea am dormit..dar acum e totul ok..am luat 2 luni ss poate am exagerat dar vroiam sa slabesc cu orice pret...ieri sotul meu a intrat pe site svizzero si ceeea ce a vazut acolo l-a socat..sunt 31 tipuri pastlie de slabit care au fost interzise in comert..pt ca contin METALE GRELE...PLUMB..MERCUR..in cantitati f mari..mult peste limitata..si am vazut ca sunt multe substante care nu pot fi luate decat cu prescriptie medicala...nu sfatuiesc pe nimeni nici sa le ia dar nici sa nu le ia..fiecare decide pt propria sanatate..oricum trebuie gandit bine..plumbul si mercuru in cantitati mari distrug sistemul osos..dar toate efectele negative aduse de ss se vad in timp...vizitati site-ul asta si cititi si voi www.swissmedic.ch...bafta la slabit fetelor..
giussy
Postat pe 29 Septembrie 2009 10:49
toate acele 31 tipuri de pastile de slabit au fost analizate de departamentul federal intern svizzero....
giussy
Postat pe 29 Septembrie 2009 10:58
ss care l-am luat eu are tableta de culoare argintie cu scris verde..iar pastilele sunt verzi&albe(jumi-juma)..nu stiu cum era cutia ca mi le-a adus cineva din tara dar fara cutie...ca ii era frica la granita si le-a ascuns...imi puteti spune care sunt ss cele mai bune? fara prea multe efecte negative grave....
giussy
Postat pe 29 Septembrie 2009 11:04
SCUZE DACA PE FORUM AU APARUT 2 MESS LA FEL..CAND M-AM INREGISTRAT NU MERGEA SA ACTIVEZ CONTUL MEU..
giussy
Postat pe 29 Septembrie 2009 11:13
Buna am vazut ca a fost cineva care a luat ss si dupa ceva timp i-a amortit mana stanga...chestia asta mi s-a intamplat si mie...dar de la ce oare?
giussy
Postat pe 29 Septembrie 2009 12:11
buna. Ai dreptate , eu am mai scris despre lucrul asta, cand cineva ia aceste pastile sa citeasca cu atentie prospectul. O prietena le-a aratat dr. de familie si nu i-a zis nu le lua. Noi am luat si chiar am slabit. Eu am si tir oida si tot nu mi s-a intamplat nimic. Doar sete si mananc fructe multe. Inainte specific nu prea beam apa si greseam, dar acum beau cam 1.5-2 l de apa. Acum mai iau cate una la 2-3 saptamani. Cura de o luna am facut-o in dec 2008
RSL
Postat pe 30 Septembrie 2009 21:37
pana la urma care ss e mai bun? am auzit si de daidaihua spun ca sunt bune si nu au efecte negative asupra sanatatii...au fost testate si certificate international..
giussy
Postat pe 1 Octombrie 2009 15:01
Buna dimineata. Am inceput si eu sa iau Super Slim de azi.Astept sa vad rezultatele.Am 67 de kg.O sa mai intru ca sa va spun cum ma simt si ce rezultate am.Chiar acum mi-am dat seama ca mi s-a uscat gura. asa ca o sa beau multa apita.
adrianablondy
Postat pe 2 Octombrie 2009 09:33
Buna tuturor!
Am luat si eu super slim asa numitele "pastile miraculoase", 3 luni de zile, am slabit intr-adevar cu ele. Probleme mari nu am avut, doar partea cu somnul, nu prea dormeam, nici nu ma simteam obosita. Insa efectul lor dureaza doar cat timp le iei, dupa ce am terminat cu ele, mi a revenit pofta de mancare pt dulciuri, paine, prajeli, etc. si binenteles kilogramele de care scapasem sunt din nou la locul lor, plus de alta am mai auzit si am citit ca sunt daunatoare, asa ca pe scurt....nu le recomand, am auzit de pastile, la un moment dat faceau reclama la radio, si le dadeau ca premiu: formoline 112, cred ca am sa incerc cu acestea.
o zi buna fetelor, pupici
anyta85
Postat pe 13 Octombrie 2009 01:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
videochatul afacere sau capcana? 15 De la: kudika_972424 19 August 2014 02:38
hi! ast raspunsul vostru :) 5 De la: baciu12 23 Septembrie 2010 23:26
Locuri de munca pe timp de vara 2 De la: kudika_972424 19 August 2014 02:41
mda.. 8 De la: eka 15 Iulie 2009 00:57
Bãrbaþi, nu uitaþi bunele maniere! 2 De la: kily17ro 29 Septembrie 2009 10:22