Setari Cookie-uri

E posibil sa il iubesc?

si o tineti tot asa Daca iti acorda un tratament preferential si simti ca ii place de tine de ce crezi ca nu face nici un pas ?
Petek
Postat pe 15 Martie 2009 18:32
Esti indragostita rau de tipul ala!!!! Fa ceea ce te indeamna inima sa faci!!!
camelusha83
Postat pe 15 Martie 2009 23:32
Da.Rau de tot si mai rau e ca ma cheama acasadar nu vreau ca n-as mai suporta sa-l impart
dolceK
Postat pe 15 Martie 2009 23:35
Noapte buna.Multumim
dolceK
Postat pe 15 Martie 2009 23:36
Nu stiu ce sa cred.Stiu doar ca au fost impreuna din liceu se inteleg bine famiile sau ceva de ganul.Dar sincer nu am vrut sa stiu prea multe.Imi zice ca ma iubeste la nebunie ca ma vrea acasa.sa am rabdare sa prinde incredere si momentan nu poate sa-mi explice prea multe si sincer nici nu vreau.Stiu ca a avut iarasi termen la proces sapt asta dar a incercat sa-mi zica ce a fcaut dar eu nu vreau sa stiu ca nu inteleg cum 2 oameni se afla in divort dar traiesc impreuna?!
dolceK
Postat pe 15 Martie 2009 23:41
E mereu neplacut cand constati ca esti o fraiera, o toata, o naiva, o fiinta care isi imagineaza mult prea multe, care vede lucruri acolo unde nu-s. Ma felicit din suflet ca nu am facut nici un demers pentru a-i marturisi lui Nicolas sentimentele mele, nu cred ca as fi vrut sa ii vad reactia - cel mai probabil ar fi fost foarte surprins ca cineva poate transforma niste simple mailuri prietenesti intr-o fabuloasa poveste de dragoste...

In fine, finalul este - sper- foarte simplu : nu mi-a mai raspuns la mail de mai bine de o saptamana si nici nu-mi doresc sa o mai faca vreodata. Nu ma intereseaza ca a avut delivery de proiect sau ca a inceput o noua etapa in proiectul acela, ca a avut de coordonat nush ce taskuri ; nu ma intereseaza nimic, nu vreau sa ii gasesc nici un fel de scuze. O saptamana intreaga mi-a tresarit inima de fiecare data cand am primit un nou mail si nici unul de la el- bine, cu exceptia celui de vinerea trecuta, unul profesional , in care eram si eu in CC.

Saptamana asta sunt nevoita sa ii scriu- din ratiuni profesionale- insa mailul va incepe cu un rece 'Hello Nicolas' si se va incheia cu un sobru 'Best regards'; de fapt, fara nici un 'best', un simplu 'regards' ii ajunge, fara nici o nota personala, nimic; va pricepe probabil aluzia. Probabil ca in curand imi voi sterge si acest cont si o data cu el sper sa imi sterg si iluzia acestui Nicolas din inima; probabil ca imi va fi greu, insa trebuie si vreau sa reusesc.
elfuletz5
Postat pe 22 Martie 2009 02:31
... faptul ca aveti subiecte comune de discutie, poate iti da impresia ca sunteti pe aceeasi lungime de unda si ca posibil aveti mai multe lucruri in comun, dar inainte sa te implici intr-o astfel de relatie, fie ea doar prin mail-uri ,ar trebui sa faci cunoscut faptul ca ai o relatie de aproape 9 ani...Pune in balantza lucrurile pozitive si negative si de o parte si de alta si mai gandeste-te .
Practic nu-l cunosti...daca relatia actuala nu merita efortul ,ok ...nu merita sa mai continui , insa ar fi de preferat sa termini definitiv acest capitol din viata ta, dupa care sa te implici in cealalta relatie ,nu e drept fata de actualul partener si nici fata de cei 9 ani petrecuti impreuna . ..sa lasi lucrurile la voia intamplarii. Spune lucrurilor pe nume ...!!!
Poate te nemultumeste relatia prezenta,... dar te-ai intrebat daca tu faci vreun efort ca lucrurile sa se schimbe in bine, tu ai o atitudine ok fata de partener...?
Acum, daca ceva nu e ok in relatia ta ,stii ca ai cealalta varianta si sunt convinsa ca efortul tau intr-o mai buna relationare cu partenerul este infirma.
Ai grija de iti doresti ...
ynnor
Postat pe 22 Martie 2009 10:20
Fii sincera cu Nicolas,daca e sa fiti impreuna te accepta cu tot cu trecut,nu ezita sa incerci cv m ai bun daca tot spui ca relatia actuala nu functioneaza fff bn. multa bafta in continuare.
butterfly_sound_of_love
Postat pe 22 Martie 2009 19:18
Cat despre intrebarea initiala............nu,nu este iubire, eu as numi o doar ATRACTIE.Nu cred ca poti iubi un om pe care l ai vazut doar intr o fotografie de grup
butterfly_sound_of_love
Postat pe 22 Martie 2009 19:22
Hotararea e deja luata, voi incerca sa pastrez o relatie strict profesionala cu Nicolas; intr-adevar, ar fi fost destul de ciudat sa il iubesc cu adevarat, atata timp cat nu l-am vazut niciodata in realitate, si stiu atat de putine despre el... Sentimentele mele fata de el sunt foarte reale, insa e timpul sa incetez sa vanez cai verzi pe pereti!

Anyway, azi am fost la cumparaturi si mi-am luat o lenjerie draguta cu care o sa il intampin pe iubitul meu cand se va intoarce Sunt decisa sa incercam sa ne refacem relatia si sa fie cum era la inceput.
elfuletz5
Postat pe 22 Martie 2009 20:46
Ai fost super dulce la faza cu 'un simplu regards ii ajunge' Ce sa spun , imi pare rau ca nu ti-a mai scris. Practic era o poveste mai greu de a se implini dar continui sa cred ca nu imposibila, atata vreme cat ambii trag in aceeasi directie ceea ce aici nu a prea fost cazul. Eu tind sa cred ca acest Nicolas despre care vorbim se poate sa fie implicat intr-o relatie serioasa , poate chiar casatorit , cine stie , de nu s-a aratat mai disponibil si dornic.E trist , dar exista oameni comozi pentru care e mai convenabil sa ramana intr-o anumita relatie doar pentru ca s-au obinuit decat sa incerce ceva nou care le poate aduce mai multa implinire - se poate ca aici sa se incadreze el.
Petek
Postat pe 22 Martie 2009 22:23
Mda, se pare ca vineri mi-a trmis un nou mail; uf! Cand incepe cu 'bonjour ma petite', isi cere mii de scuze ca nu a reusit sa imi scrie, imi zice ca sunt singura bucurie a jobului sau, etc, mi-e imposibil sa nu il iert; insa nici nu pot uita suferinta de saptamana trecuta si nici hotararea de a incerca sa ma dezdragostesc complet de el!

Bineinteles ca i-am trimis acel mail foarte impersonal, iar la acesta ii voi raspunde la sfarsitul saptamanii, sau mai incolo, insa mai putin expansiva si alegandu-mi cu multa grija cuvintele. Poate nu ar fi o idee rea sa ii povestesc si despre iubitul meu, sa vad cum reactioneaza.

In situatia asta, Ella ar putea zice ca am ajuns de unde am plecat; ei bine, nu-i chiar asa. De data aceasta, hotararea de a nu ma mai implica emotional in schimburile de mailuri este definitiva. Vom ramane simpli amici, care vor descoperi lumea prin ochii celuilalt si nimic mai mult.
elfuletz5
Postat pe 24 Martie 2009 00:36
citind postarile tale..imi aduc aminte de mihail drumes:)
incearca sa citesti "scrisoare de dragoste"
pupici
oana_78
Postat pe 8 Iunie 2009 18:09
@oana_78 : mersi penru recomandare. Abia astept sa ma apuc iar de citit dupa ce termin cu Masterul asta care imi mananca ficatii.

Mic update la poveste - pentru usurarea sufletelului meu :

Intre timp el a aflat ca eu am un iubit (m-a intrebat mai demult foarte subtil daca am fost in vacanta cu familia :) - busted! Cand s-a intors el dintr-o alta vacanta (uf, francezii astia au o gramada de zile libere + criza asta) a primit o alta intrebare, si mai subtila, pe care n-a ocolit-o. Mi-a raspuns ca are o prietena, si apoi s-a justificat spunand ca nu sunt casatoriti si ca nici nu intentioneaza sa faca asta, din mai multe motive. De parca l-as fi intrebat asta... Bineinteles ca mi sa frant inima cand am vazut cuvantul gf in mailul ala atat de dragut dar asta e, era de asteptat ca un barbat atat de dragut, fermecator, politicos, inteligent, dulce, cu o voce asa irezistibila, sarmant (uf, nu ma pot opri) sa aiba pe cineva.

In fine, ideea e ca inca ne scriem - nu atat de des ca inainte, insa suficient cat sa imi aline dorul de el. Oricum, acum vreo doua saptamani mi-a trimis unul enorm in care ma asigura ca in ciuda intarzierii mailurilor lui (datorate supraincarcarii din cauza proiectului) el nu se va opri niciodata din a-mi scrie... Chiar aseara am primit un mail in care imi transmitea succes pentru examenul de ieri - imi place ca e alaturi de mine si ma sustine in 'lupta' mea impotriva Masterului, iar pentru mine conteaza enorm. In plus, acum ceva timp am mai primit 3 extra-pictures cu el si am vazut ca poza de grup nu era asa revelanta. Are o figura asa de dragalasa si e super dragut. In sfarsit, se pare ca in loc sa ma dezdragostesc, ma incolatacesc mai rau in jurul acestei iubiri/obsesii chinuitoare...
elfuletz5
Postat pe 10 Iunie 2009 08:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
diferenta de varsta 5 De la: tinniy 5 August 2009 10:53
va rog, am nevoie de ajutoru`l vostru 25 De la: anissya 21 Ianuarie 2010 18:07
Ce vrea de la mine ? 89 De la: xardasxp 5 August 2011 21:38
iubesc un barbat care s-a insurat intre timp din ambitie si nu fac si nici nu am facut nimic... 21 De la: denyse15 6 Septembrie 2009 20:36
Riduri - ochi si pe frunte 12 De la: Barbie30_ 10 Noiembrie 2010 21:02