Setari Cookie-uri

Este posibil sa iubesti doi barbati in acelasi timp?

Tu nu iubesti doi barbati in acelasi timp, CI IUBESTI STARILE SI CEEA CE-TI OFEREAU BARBATII AIA. Imi pare rau sa-ti spun, dar cred ca esti genul ala de dama egoista, care atunci cand "iubeste", de fapt n-o face neconditionat, ci o face in functie de AVANTAJELE SI SENZATIILE pe care barbatul i le ofera. Nu "iubesti" in prezent, ci "iubesti" in viitor, iubesti proiectia ta in viitor langa barbatul respectiv. Pai, cum adica: "ala imi oferea cutare si cutare iar asta imi ofera cutare, dar nu-mi mai ofera cutare". Dar tu ce oferi? E cerere si oferta iubirea asta, ah? Nu stii sa iubesti. Si propbabil nu vei afla niciodata.
UnYang
Postat pe 22 Februarie 2009 12:57
De la: UnYang, la data 2009-02-22 12:57:45Tu nu iubesti doi barbati in acelasi timp, CI IUBESTI STARILE SI CEEA CE-TI OFEREAU BARBATII AIA. Imi pare rau sa-ti spun, dar cred ca esti genul ala de dama egoista, care atunci cand "iubeste", de fapt n-o face neconditionat, ci o face in functie de AVANTAJELE SI SENZATIILE pe care barbatul i le ofera. Nu "iubesti" in prezent, ci "iubesti" in viitor, iubesti proiectia ta in viitor langa barbatul respectiv. Pai, cum adica: "ala imi oferea cutare si cutare iar asta imi ofera cutare, dar nu-mi mai ofera cutare". Dar tu ce oferi? E cerere si oferta iubirea asta, ah? Nu stii sa iubesti. Si propbabil nu vei afla niciodata.


ella_c
Postat pe 22 Februarie 2009 12:59
cand iubesti atunci tre sa te hotaras ti eu de am unul in inima greu mi/e sa ma despart de el cine sta cu doi barbati inseamna k nu iubeste nci unul epentru interese si gata sau poate nu/i ajunge unul
andreeamndrsc
Postat pe 22 Februarie 2009 13:02
De la: UnYang, la data 2009-02-22 12:57:45Tu nu iubesti doi barbati in acelasi timp, CI IUBESTI STARILE SI CEEA CE-TI OFEREAU BARBATII AIA. Imi pare rau sa-ti spun, dar cred ca esti genul ala de dama egoista, care atunci cand "iubeste", de fapt n-o face neconditionat, ci o face in functie de AVANTAJELE SI SENZATIILE pe care barbatul i le ofera. Nu "iubesti" in prezent, ci "iubesti" in viitor, iubesti proiectia ta in viitor langa barbatul respectiv. Pai, cum adica: "ala imi oferea cutare si cutare iar asta imi ofera cutare, dar nu-mi mai ofera cutare". Dar tu ce oferi? E cerere si oferta iubirea asta, ah? Nu stii sa iubesti. Si propbabil nu vei afla niciodata.


Uite un tip on topic si care stie ce sa zica fara mistouri penibile !

Postat pe 22 Februarie 2009 13:03
De la: andreeamndrsc, la data 2009-02-22 13:02:04cand iubesti atunci tre sa te hotaras ti eu de am unul in inima greu mi/e sa ma despart de el cine sta cu doi barbati inseamna k nu iubeste nci unul epentru interese si gata sau poate nu/i ajunge unul



. PUNCT
, VIRGULA
Unde esti Geo??Tu explicai asa frumos....









ella_c
Postat pe 22 Februarie 2009 13:04
te-ai aruncat in bratele celui de-a doilea gandidu-te la viitor...acum te gandesti la primul ...
eu zic sa te hotarasti tu ce simti,sa stabilesti cu tine intai care-ti sunt prioritatile intr-o relatie si apoi hotaraste pe cine vrei langa tine,altfel...eu zic ca nici unul nu se incadreaza in standardele tale,ce-ti doresti tu cu adevarat e doar o combinatie intre cei doi,poate gasesti asta pe viitor
pana atunci,incearca sa te cunosti mai bine pe tine,asta in primul rand.
elisa_23
Postat pe 22 Februarie 2009 13:09
cate incurcaturi sentimentale !
cred ca am mai spus pe undeva, ma repet, nu poti iubi decat un barbat intr-un moment dat, si uneori toata viata.
desigur, poti face sex si cu 10 in acelasi timp, daca ai talent :D, poti invarti pe degete 2-5, daca ai de asemeni talent si ceva neuroni, dar de iubit....
fetelor , voi stiti ce inseamna sa iubesti?????????
googoodoll
Postat pe 22 Februarie 2009 13:12
Din pacate... ganditi prea mult si prea complicat. Lucrurile sunt simple: iubesti sau nu iubesti. Tu (care ai deschis subiectul) te gandesti care te face sau te poate face mai fericita, tu nu gandesti ce simti pentru cei 2. Pui in balanta ce face fiecare pentru tine dar nu pui in balanta sentimentele tale pentru cei 2. Sfatul meu (desi nu-s in masura sa dau sfaturi) este sa te gandesti fara care din ei nu ai putea trai. Daca poti trai fara amandoi... continua sa cauti pana vei iubi cu adevarat. Gandeste-te daca esti in stare sa faci compromisuri si ce compromisuri poti face. Daca vrei sa fii fericita pe plan sentimental atunci nu trebuie sa te gandesti care-ti ofera mai multa stabilitate financiara, care-ti poate aduce mai multi bani in casa. Ti-as recomanda o "vacanta" de cateva saptamani singura pe o insula pustie, cu siguranta dupa ce te-ai intoarce ai stii pe cine sa alegi, ai aprecia lucrurile marunte, ti-ai da seama ce si pe cine iubesti cu adevarat. Daca o sa-l alegi pe actualul mai devreme sau mai tarziu o sa-l inseli :) in cautarea acelei "fericiri".

Parerea mea de cetatean modest
tearofsun
Postat pe 22 Februarie 2009 13:13
Raspunsul la intrebarea "de ce-l iubesti pe X" trebuie sa fie "nu stiu" sau "pur si simplu". Daca apar raspunsuri de genul "pentru ca IMI ofera aia, aialalta, pentru ca este tandru cu MINE, pentru ca stie sa MA faca sa MA simt bine, pentru ca blabla", atunci avem de-a face cu egoistele aprige. Sau cum se mai zice mai nou: pitipoancele (nu e peiorativ, ci e doar o metoda de-a face taxonomie).
Spui ca primul n-are nu stiu ce ambitii profesionale (aka nu vrea sa se ridice financiar si profesional, astfel incat TU sa poti beneficia de si mai multe avantaje si sa nu-TI fie jena cu el in raport cu alte pitipoance, care umbla numa' cu "realizati"), dar ca in acelasi timp el te vrea doar pe tine si atat. Eh, din pacate pentru el si din fericire pentru tine, omul ala chiar te-a iubit. Te vroia doar pe tine SI ATAT, fara alte briz-brizuri, condimente, banuti, confetti si alte balonase.
Tiparul femeii secolului XXI...
UnYang
Postat pe 22 Februarie 2009 13:14
si mie mi s-a intamplat acelas lucru nu te gandi ce va fi in viitor viitorul ti-l faci cu mana ta lasate purtata de valuri si fa cea ce te indeamna sufletul nu gandul te vei simti mult mai bn io cred k relatia ta cu actualul e una oarecare e firesc sa-ti faca voile doar e pr tau io am fost un an de zile despartita de persoana iubita pana cand mi-am dat seama k nu pot sa iubesc alt baiat decat pe el ori cat de mult as incerca sper sa iei o otarare numai buna pt tn succes poop
danuskgurytza
Postat pe 22 Februarie 2009 13:23
da, este posibil sa iubesti... dragostea se repeta atat timp cat esti dispus/a sa lasi sentimentele sa te conduca... cat despre situatia in care te afli tu... trebuie sa decizi ce e mai important pentru tine... o relatie cu un barbat responsabil, sau cu unul iresponsabil... e foarte delicata situatia... in momentul in care ai ales sa nu mai fii cu primul, ai renuntat la el din anumite motive... aminteste'ti acele motive de fiecare data cand iti mai zboara gandul la el...
ana_sante
Postat pe 22 Februarie 2009 13:27
Este posibil sa iubesti doi barbati in acelasi in timp dar mai trebuie sa stim ca in viata mai trebuie sa muncim pt. a supravietui nu vorbe goale asta e greu.Cine este dispus la asta trebuie sa ne gandim caci aici este vorba de alegere in viata ce implica multe aspecte ca sa ne supravietuim si implica ingrijorarea.Sa nu ne amagim degeaba caci in viata trebuie sa fie ordine si ordine vine de la Dumnezeu ca sa nu consideram mai importanti decat uni ca sa facem o astfel de declaratie dupa pofta inimii caci nu merge asa.
leon_71_mess
Postat pe 22 Februarie 2009 13:28
Te inteleg perfect , dar daca stai si analizezi mai bine in sufletul tau iti vei da seama ca de fapt nu e iubire ci doar frica sa nu ramai singura ..... Iti place ca esti rasfatata si iubita ,dar ei nu-ti ofera ceea ce-ti doresti tu de fapt siguranta zilei de maine mai pe inteles.. iti mai pot spune ca Iubirea nu se imparte niciodata la trei .....
daya_ady
Postat pe 22 Februarie 2009 13:37
in mintea Celui ce stie despre relatia ta, adica a primului este o concurenta, cu el insusi,,, este o lupta cine castiga teritorii dca vrei intreaba pe un site numai de barbati sa vezi acolo Pareri pe tine te intereseaza Conportamnetul, Evident, ca se poara bine ptr ca stie ca are un rival Pune-te in aceasi situatie LASA TRECUTUL IN URMA, SI NU FA SA SUFERE Caci ciorba preincalzita Numai are acelasi gust dUPA UN TIMP ai sa iti dai seama, ca Ai facut o mare greseala,,,,, Din punctul meu de vedere, Si plus de asta Depinde de influenta oricarui b arbat de ti[ul de conportament, dca iti ei unu cu ochelari un tocilar ssi un baiat de cartier, mai unblat Depinde pe tocilar il b agi cu botul in savarina il mai jignesti dar, Pe baiatul de cartier , Posibilitatea este de 10 % Sa faci ce vrei tu cu el Caci el te bate ca in cartier la el si Dca il enervezi isi arata Conportamentul fata de tine,,,,,,
ASA punei la un test pe amandoi Fa ceva sa ii sara NERVIIIIIII DAR rau de tot,,,, SI dintr-o chestie banala, Nu cu ospataru unde te duci sau Ceva de genul Cu apa la baie, sau ceva banal ca a intrat INCALTAT MAI MULT DE CAT TREBUIE:)) Si atunci incepe reprosurile si vezi ce si cum, care din ei,Au de castigat si atunci ai sa vezi ce si cum ,,,, CARE te poate ierta care te poate inbratisa Care din ei te intelege, ca esti obosita suparata si nervoasa, asa ca astept sa ne mai scrii sa stim, si n oi ce si cum sa mai intamplat Mult noroc
alindanielx
Postat pe 22 Februarie 2009 13:42
De la: UnYang, la data 2009-02-22 12:57:45Tu nu iubesti doi barbati in acelasi timp, CI IUBESTI STARILE SI CEEA CE-TI OFEREAU BARBATII AIA. Imi pare rau sa-ti spun, dar cred ca esti genul ala de dama egoista, care atunci cand "iubeste", de fapt n-o face neconditionat, ci o face in functie de AVANTAJELE SI SENZATIILE pe care barbatul i le ofera. Nu "iubesti" in prezent, ci "iubesti" in viitor, iubesti proiectia ta in viitor langa barbatul respectiv. Pai, cum adica: "ala imi oferea cutare si cutare iar asta imi ofera cutare, dar nu-mi mai ofera cutare". Dar tu ce oferi? E cerere si oferta iubirea asta, ah? Nu stii sa iubesti. Si propbabil nu vei afla niciodata.
burry
Postat pe 22 Februarie 2009 13:46
m-ai trezit si pe mine la realitate
multumesc!
e foarte adevarat ce spui
burry
Postat pe 22 Februarie 2009 13:47
Dar cine imi poate spune si mie ce poti face atunci cand barbatul cu care esti iubeste 2 femei ????Eu tocmai am descoperit ca barbatul cu care traies de 8 ani m-a inselat cu o alta femeie ,el spune ca s-a desparti de ea dar eu nu-l cred pt. ca la auzit vb. cu ea la telefon si spundui ca o iubeste .El imi spune ca ma iubeste dar imi e greu sa mai cred asta dupa conversatia pe care am auzit-o .Voi credeti ca el a incetat sa ma iubeasca dupa o relatie de 8 ani ?????Poti sa spui orcui te iubesc fara sa simti acest lucru???? Va rog sa-mi spuneti parerile voastre???Va pup .
yna_cris22
Postat pe 22 Februarie 2009 14:05
"Nu este nici o deosebire intre perla veritabila si perla falsa. Greu este sa pari dezolat cand o spargi sau o pierzi pe cea falsa." Jules Renard
mariannecosette
Postat pe 22 Februarie 2009 14:15
buna, nu e posibil sa iubesti doi barbati in acelasi timp, unul singur . doar atit , cu celalalt te joci , sau te amagesti, sau poate incerci sa cauti ce ai pierdut. ascultati inima , si daruiesteo celui care o merita
gabi_mami_2008
Postat pe 22 Februarie 2009 14:29
asculta-ti inima!!!!!!!!!!!!!alegerea ta cu pretul la pachet
....fa ce e bine pentru tine....dar integritatea n-o poti cumpara, e un fel de a fi...si dragostea de asemenea... tu esti cea care alege...acum iti pun o intrebare care chiar conteaza..
ce oferi tu?
dragostea sau integritatea...si asta nu tine de nici unul dintre ei...raspunsul este in inima ta...
danaherbalife
Postat pe 22 Februarie 2009 14:31
buna cristina, nu ai pus deloc o intrebare stupida, si eu sunt oarecum in aceeasi situatie si ma gandesc de foarte mult timp cand imi fac curaj sa povestesc experienta mea, si daca tot am ajun aici imi dai curaj si o sa povestesc deoadece sunt intr-o situatie asemanatoare: Am un iubit de 4 ani cu care ma inteleg bine, este intotdeauna omul potrivit la locul potrivit, e sotul ideal, fidel, realist care vrea copii, care ma respecta care e mai mic decat mine cu 1 an si care ma tot cere in casatorie iar eu ii zic sa mai astepam, In urma cu un an am intalnit un barbat mai mare decat mine cu 13 ani, care m-a atras nebuneste si cu care am incercat "ceva" mai bine de o luna dupa care s-a terminat, 6 luni nu ne-am vazut dar dupa aceea ne-am intalnit din nou, si de 6 luni ne vedem in fiecare saptamana si ne simtim minunat impreuna, e acel barbat care te face sa te simti dorita, amandoi avem viata dubla, el are pe cineva, eu am pe cineva si totusi niciunul din noi nu renunta... iar eu nu pot sa renunt la niciunul din, e foarte greu, simt ca traiesc im minciuna si nu sunt deloc implinita, nici eu nu stiu ce sa fac asa ca va cer voua un sfat! DA, POTI SA IUBESTI 2 PERSOANE IN ACELASI TIMP
Mersi!
danutzaph2007
Postat pe 22 Februarie 2009 14:41
De la: cristinamy, la data 2009-02-15 23:07:52
Buna seara!Sper ca nu am pus o intrebare prea stupida dar nu mai stiu ce e in sufletul meu si pentru prima oara apelez la voi.De un an de zile sunt intr-o relatie cu un barbat care ma rasfata, ma respecta si ma iubeste.Totul bine si frumos pana acum...ne intelegem bine, ne mai certam din cand in cand din cauza geloziei mele( ii cam fug ochii dupa alte femei dar discret).Eu insa am avut o relatie de 5 ani cu un barbat care imi oferea ceea ce imi ofera si cel de acum...in plus se purta cu mine ca si cum eu eram cea mai importanta din aceasta lume! Asta ma face sa il doresc din nou...desi este un om iresponsabil si aici ma refer din punct de vedere profesional, nu are anumite ambitii si planuri in acest sens.El ma vrea pe mine si atat.Gandindu-ma la viitor am renuntat la el, dar acum inca ma cauta si nu stiu ce sa fac, barbatul din prezent nu ma poate face sa simt ce am simtit cu fostul, desi este un om integru.Astept cu nerabdare raspunsurile voastre.
tilinka
Postat pe 22 Februarie 2009 14:44
De la: cristinamy, la data 2009-02-15 23:07:52
Buna seara!Sper ca nu am pus o intrebare prea stupida dar nu mai stiu ce e in sufletul meu si pentru prima oara apelez la voi.De un an de zile sunt intr-o relatie cu un barbat care ma rasfata, ma respecta si ma iubeste.Totul bine si frumos pana acum...ne intelegem bine, ne mai certam din cand in cand din cauza geloziei mele( ii cam fug ochii dupa alte femei dar discret).Eu insa am avut o relatie de 5 ani cu un barbat care imi oferea ceea ce imi ofera si cel de acum...in plus se purta cu mine ca si cum eu eram cea mai importanta din aceasta lume! Asta ma face sa il doresc din nou...desi este un om iresponsabil si aici ma refer din punct de vedere profesional, nu are anumite ambitii si planuri in acest sens.El ma vrea pe mine si atat.Gandindu-ma la viitor am renuntat la el, dar acum inca ma cauta si nu stiu ce sa fac, barbatul din prezent nu ma poate face sa simt ce am simtit cu fostul, desi este un om integru.Astept cu nerabdare raspunsurile voastre.
nela_clarisa
Postat pe 22 Februarie 2009 14:45
Cred ca ar trebui sa asculti si parerea unui barbat! Da. poti iubi doi barbati in acelasi timp cum si ca barbat poti iubi doua femei in acelasi timp....Categoric nu poti iubi la fel dar poti. Pe unul il poti iubi ca te poate satisface sexual, cu pasiune, daruire si tot ce implica el, iar pe celalalt il poti iubi fiindca pur si simplu iti ofera tot ce vrei, financiar vorbind, sau este un parinte bun, protector, de familie!
Uffff, ideal ar fi sa gasim intr-o singura persoana cate putin din fiecare....( de fel, tot nu am fi multumiti). Si, ul ultim sfat.....pentru asta exista relatii swing! Eu practic cu sotia mea si ne intelegem minunat! Exista incredere, comnunicare,compatibilitate,etc. Dar ca in orice relatie te saturi de aceeasi friptura in fiecare zi, mai vrei si o fasole, nu? succes
sorinel40
Postat pe 22 Februarie 2009 14:52
De la: UnYang, la data 2009-02-22 13:14:38Raspunsul la intrebarea "de ce-l iubesti pe X" trebuie sa fie "nu stiu" sau "pur si simplu". Daca apar raspunsuri de genul "pentru ca IMI ofera aia, aialalta, pentru ca este tandru cu MINE, pentru ca stie sa MA faca sa MA simt bine, pentru ca blabla", atunci avem de-a face cu egoistele aprige. Sau cum se mai zice mai nou: pitipoancele (nu e peiorativ, ci e doar o metoda de-a face taxonomie).
Spui ca primul n-are nu stiu ce ambitii profesionale (aka nu vrea sa se ridice financiar si profesional, astfel incat TU sa poti beneficia de si mai multe avantaje si sa nu-TI fie jena cu el in raport cu alte pitipoance, care umbla numa' cu "realizati"), dar ca in acelasi timp el te vrea doar pe tine si atat. Eh, din pacate pentru el si din fericire pentru tine, omul ala chiar te-a iubit. Te vroia doar pe tine SI ATAT, fara alte briz-brizuri, condimente, banuti, confetti si alte balonase.
Tiparul femeii secolului XXI...

Yang are mare dreptate! Ce are dragostea cu ambitiile profesionale? Sau ce intelegi tu prin ambitii profesionale? Sincer,daca l-ai lasat pentru ambitiile tale profesinale nu-l meriti deloc!
tilinka
Postat pe 22 Februarie 2009 14:52
draga mea dupa mine cred cai mai bine sa tii in continuare relatia cu al doile si sa lasi gelozia la oparte credema ca nui buna la nimic.si eu sunt aproape ca si tine sa zic.dar viata este frumoasa merita traita din plin uita trecutul si vezi prezentul.doua iubiri nu se poate tu crezi ca il mai iubest?eu as zice ca nu.ca daca il iubeai mult .mult de tot ramaneati impreuna dar dragostea ta nu a fost atat de puternica.si eu iubesc un barbat mai mic cu ca mine cu mult dar nu pot avea nici un viitor impreuna dar il iubesc incontinuare din tot sufletul si mil doresc enorm.dar ramane o iubire din amintiri si il iubesc din amintiri si poate si el.ne vedem ne privim si ne dorim dar nu mai este posibil nici o data sa fim impreuna macar pentru cinci minute te pup si tot binele din lume
nela_clarisa
Postat pe 22 Februarie 2009 14:54
De la: googoodoll, la data 2009-02-22 13:12:17cate incurcaturi sentimentale !
cred ca am mai spus pe undeva, ma repet, nu poti iubi decat un barbat intr-un moment dat, si uneori toata viata.
desigur, poti face sex si cu 10 in acelasi timp, daca ai talent :D, poti invarti pe degete 2-5, daca ai de asemeni talent si ceva neuroni, dar de iubit....
fetelor , voi stiti ce inseamna sa iubesti?????????
leliairimie
Postat pe 22 Februarie 2009 14:57
buna.si eu am patit cam acelasi lucru. chiar era sa-l pierd pe iubitul meu ptr ca consideram ca imi mai place si u alt baiat.imi placea de amandoi,parca se completau insa am fost nevoita sa decid. ma bucur ca nu am renuntat la dragostea mea pentru o aventura pentru ca as fi regretat. sincer eu sunt de parere ca o relati terminata nu o sa mai mearga si a doua oara.noi ne dam cu parea pe forum dar in fond tot tu trebuie sa iei o decizie. cantareste bine si sunt sigura ca vei lua o decizie pe care nu o vei regreta.bafta!!! sa ne spui si noua ce ai hotarat
ana_nsts15
Postat pe 22 Februarie 2009 15:23
A iubi cu adevarat o persoana inseamna sa nu poti concepe viata fara ea, sa-ti lipseasca at cd nu e langa tine si sa fii in al 9-lea cer cd sunteti impreuna.Dragostea adevararta apare cd nici nu te astepti, intra in suflet si nu poti s-o scoti de acolo decat prin autosugestie si uitare,cu trecerea timpului. At cd iubesti cu toata fiinta ta, mintea si subconstientul tau stiu asta, si chiar dc tu negi dragostea, ea va iesi la suprafata ca un ghiocel care strabate pamantul inghetat pt a rasari la lumina.Dragostea e oarba, nu tine cont de nimic.Tu pt care din cei 2 barbati simti asta?
Nu confunda dragostea cu nevoia de protectie si de ati asigura necesitatile zilnice.
Ambitiile personale de a progresa in plan profesional si material nu au nici o legatura cu dragostea. E ideal at cd iubitul tau poate fi capabil sa-ti ofere o viata decenta, ba mai mult chiar, sa poata produce mai mult decat poti tu cheltui.Dar asta nu tine de dragoste, ci de cum va tr sa arate sotul tau pt a fi tu fericita in casnicie.
In concluzie:
1. dc iti cauti un sot din cei doi, alege-l pe cel care crezi ca va fi capabil sa te iubeasca si sa-l iubesti,sa te respecte, ajute, sa fie langa tine la greu, sa nu te paraseasca pt nici un motiv si sa-ti satisfaca pretentiile materiale. Cu timpul pasiunea va trece si relatia voastra se va baza pe celelalte lucruri amintite.
2.dc vrei doar sa iubesti si sa-ti traiesti tineretea,dar nu vrei sa te mariti, atunci alege-l pe cel pt care simti sentimente profunde, care te poate rupe din realitate si cu care atat in pat cat si in inima poti trai ceva inedit.
Poate nici unul din cei 2 nu reprezinta dragostea vietii tale, poate nu l-ai intalnit inca pe cel care-ti va fura inima si somnul pentru totdeauna. Raspusul il vei afla singura, stabilindu-ti prioritatile.
elenazahiu2007
Postat pe 22 Februarie 2009 15:24
nu poti iubi doua persoane in acelasi timp, le iubesti pe rand, cand pe una cand pe cealalta asta a spus mir
cea eliade
anapodaru
Postat pe 22 Februarie 2009 15:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
si totusi se poate 3 De la: adryyy 17 Septembrie 2012 00:44
E posibil sa il iubesc? 74 De la: elfuletz5 10 Iunie 2009 08:20
Astept pareri de la voi.. 3 De la: kitty_krieger 30 Aprilie 2010 01:11
Ajutor!!! 5 De la: anybody 10 August 2009 15:56
Sa-i spun ca-l iubesc sau mai bine termin? 61 De la: leo_ 21 Octombrie 2010 10:47