Setari Cookie-uri

Ce cred femeile ca vor barbatii de la femei?

De la: Enigmaticul, la data 2009-02-25 14:29:35
De la: Aariadna, la data 2009-02-25 10:38:46Unii vor exclusiv sex, altii vor sa o vada si fericita. Daca vrea sa o faca fericita, barbatul stie cum sa procedeze si nu trebuie sa i se spuna cum se face. Un lucru cerut si explicat nu mai are nici un farmec pentru cele mai multe femei. De pilda: cum sa ii ceri sa fie atent la ce culoare iti place, ce anotimp daca tu cand ii vorbesti ii intra pe o ureche si ii iese pe alta? Ce sa mai crezi cand iti ofera de 8 Martie un buchet de flori pe care le urasti si despre care i-ai zis de atatea ori ca nu iti plac? Alti barbati cum de pot memora aceste detalii, cum de sotul prietenei tale stie totul despre sotioara lui iar despre tine pretinsul iubit nu stie nimic? De ce femeia stie totul despre alesul ei (ce mancare ii place, ce localuri, ce anotimp) iar el, la randul lui, nu stie nimic despre femeia de langa el? Simplu! Pentru ca nu il intereseaza decat sexul! Se prefac ca nu stiu ce pot face ca ea sa se simta printesa lui, mimeaza interesul, mimeaza afectiune dar nu au nici un fel de alt interes pentru femeia de langa ei, nu vor sa o vada si fericita. In consecinta ea se va simti ca un obiect ci nu ca o regina.

nu se prefac, chiar nu au retinut , si nici nu este adevarata ca nu vor , ci pur si simplu nu ii intereseaza sa isi bata capul , nu le pasa ,asta referitor la cei care vor doar sex
dar daca tu vrei sa fi tratata ca o printesa /regina ? , tu te porti la randul tau cu el tot la fel?


Ba se prefac! Sa nu ii scuzam mereu. Eu am o dovada: stiu un tip care se tinea dupa o fata (prietena mea), stia care este al doilea ei prenume si chiar i-a zis ca nu va uita niciodata acest nume. Si multe alte amanunte mai putin sau mai mult semnificative stia despre ea. Cum se face ca dupa ce au inceput sa aibe o relatie si el a devenit mai sigur de ea (erau de-a dreptul impreuna de acum si ea se indragostise de el) a uitat care era al doilea ei prenume in prejma sarbatoririi onomasticii ei? E un caz real! Omul a suferit brusc un atac de amnezie? Sau se prefacea! Era capabil sa retina amanunte cand se tinea de fusta ei iar ea nu il baga in seama iar cand s-a vazut cu sacii in caruta si fata a inceput sa il iubeasac nu mai stia nici cum o cheama!!!
Corai
Postat pe 25 Februarie 2009 16:21
Urmarea a fost ca ea l-a parasit fara sa ii dea nici o explicatie iar el sta acum si se intreaba, probabil, ce a crezut ea ca a vrut el de la ea. Probabil asta se intreaba si el acum ca e destul de nedumerit si mirat asa...
Corai
Postat pe 25 Februarie 2009 16:33
De la: Enigmaticul, la data 2009-02-25 14:29:35[quote
dar daca tu vrei sa fi tratata ca o printesa /regina ? , tu te porti la randul tau cu el tot la fel?
Eu cer ce ofer. Nu mai sunt capabila sa ofer mai departe daca nu mi se intoarce inapoi ce dau.
Corai
Postat pe 25 Februarie 2009 16:44
De la: Aariadna, la data 2009-02-25 16:21:55
De la: Enigmaticul, la data 2009-02-25 14:29:35
De la: Aariadna, la data 2009-02-25 10:38:46Unii vor exclusiv sex, altii vor sa o vada si fericita. Daca vrea sa o faca fericita, barbatul stie cum sa procedeze si nu trebuie sa i se spuna cum se face. Un lucru cerut si explicat nu mai are nici un farmec pentru cele mai multe femei. De pilda: cum sa ii ceri sa fie atent la ce culoare iti place, ce anotimp daca tu cand ii vorbesti ii intra pe o ureche si ii iese pe alta? Ce sa mai crezi cand iti ofera de 8 Martie un buchet de flori pe care le urasti si despre care i-ai zis de atatea ori ca nu iti plac? Alti barbati cum de pot memora aceste detalii, cum de sotul prietenei tale stie totul despre sotioara lui iar despre tine pretinsul iubit nu stie nimic? De ce femeia stie totul despre alesul ei (ce mancare ii place, ce localuri, ce anotimp) iar el, la randul lui, nu stie nimic despre femeia de langa el? Simplu! Pentru ca nu il intereseaza decat sexul! Se prefac ca nu stiu ce pot face ca ea sa se simta printesa lui, mimeaza interesul, mimeaza afectiune dar nu au nici un fel de alt interes pentru femeia de langa ei, nu vor sa o vada si fericita. In consecinta ea se va simti ca un obiect ci nu ca o regina.

nu se prefac, chiar nu au retinut , si nici nu este adevarata ca nu vor , ci pur si simplu nu ii intereseaza sa isi bata capul , nu le pasa ,asta referitor la cei care vor doar sex
dar daca tu vrei sa fi tratata ca o printesa /regina ? , tu te porti la randul tau cu el tot la fel?


Ba se prefac! Sa nu ii scuzam mereu. Eu am o dovada: stiu un tip care se tinea dupa o fata (prietena mea), stia care este al doilea ei prenume si chiar i-a zis ca nu va uita niciodata acest nume. Si multe alte amanunte mai putin sau mai mult semnificative stia despre ea. Cum se face ca dupa ce au inceput sa aibe o relatie si el a devenit mai sigur de ea (erau de-a dreptul impreuna de acum si ea se indragostise de el) a uitat care era al doilea ei prenume in prejma sarbatoririi onomasticii ei? E un caz real! Omul a suferit brusc un atac de amnezie? Sau se prefacea! Era capabil sa retina amanunte cand se tinea de fusta ei iar ea nu il baga in seama iar cand s-a vazut cu sacii in caruta si fata a inceput sa il iubeasac nu mai stia nici cum o cheama!!!

eu sustin ideia ca s-a intamplat sa uite , sau poate sa fi vrut el sa se departa de ea , caci mi se pare ilogic , in mintea mea de barbat , sa faci asa ceva din adins ,atunci cand ti la prietena ta ..... , dar acum, nu stiu poate or fi si nebuni din astia pe lumea asta , care sa se faca ca uita ....
SweetDadyD
Postat pe 25 Februarie 2009 17:05
De la: SweetDadyD, la data 2009-02-25 17:05:33
De la: Aariadna, la data 2009-02-25 16:21:55
De la: Enigmaticul, la data 2009-02-25 14:29:35
De la: Aariadna, la data 2009-02-25 10:38:46Unii vor exclusiv sex, altii vor sa o vada si fericita. Daca vrea sa o faca fericita, barbatul stie cum sa procedeze si nu trebuie sa i se spuna cum se face. Un lucru cerut si explicat nu mai are nici un farmec pentru cele mai multe femei. De pilda: cum sa ii ceri sa fie atent la ce culoare iti place, ce anotimp daca tu cand ii vorbesti ii intra pe o ureche si ii iese pe alta? Ce sa mai crezi cand iti ofera de 8 Martie un buchet de flori pe care le urasti si despre care i-ai zis de atatea ori ca nu iti plac? Alti barbati cum de pot memora aceste detalii, cum de sotul prietenei tale stie totul despre sotioara lui iar despre tine pretinsul iubit nu stie nimic? De ce femeia stie totul despre alesul ei (ce mancare ii place, ce localuri, ce anotimp) iar el, la randul lui, nu stie nimic despre femeia de langa el? Simplu! Pentru ca nu il intereseaza decat sexul! Se prefac ca nu stiu ce pot face ca ea sa se simta printesa lui, mimeaza interesul, mimeaza afectiune dar nu au nici un fel de alt interes pentru femeia de langa ei, nu vor sa o vada si fericita. In consecinta ea se va simti ca un obiect ci nu ca o regina.

nu se prefac, chiar nu au retinut , si nici nu este adevarata ca nu vor , ci pur si simplu nu ii intereseaza sa isi bata capul , nu le pasa ,asta referitor la cei care vor doar sex
dar daca tu vrei sa fi tratata ca o printesa /regina ? , tu te porti la randul tau cu el tot la fel?


Ba se prefac! Sa nu ii scuzam mereu. Eu am o dovada: stiu un tip care se tinea dupa o fata (prietena mea), stia care este al doilea ei prenume si chiar i-a zis ca nu va uita niciodata acest nume. Si multe alte amanunte mai putin sau mai mult semnificative stia despre ea. Cum se face ca dupa ce au inceput sa aibe o relatie si el a devenit mai sigur de ea (erau de-a dreptul impreuna de acum si ea se indragostise de el) a uitat care era al doilea ei prenume in prejma sarbatoririi onomasticii ei? E un caz real! Omul a suferit brusc un atac de amnezie? Sau se prefacea! Era capabil sa retina amanunte cand se tinea de fusta ei iar ea nu il baga in seama iar cand s-a vazut cu sacii in caruta si fata a inceput sa il iubeasac nu mai stia nici cum o cheama!!!

eu sustin ideia ca s-a intamplat sa uite , sau poate sa fi vrut el sa se departa de ea , caci mi se pare ilogic , in mintea mea de barbat , sa faci asa ceva din adins ,atunci cand ti la prietena ta ..... , dar acum, nu stiu poate or fi si nebuni din astia pe lumea asta , care sa se faca ca uita ....

si eu sun perfect de acord cu tine ....
Enigmaticul
Postat pe 25 Februarie 2009 17:08
De la: Iradiatu_, la data 2009-02-24 16:22:04
De la: datura, la data 2009-02-24 13:29:21
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-02-24 12:41:14
De la: Enigmaticul, la data 2009-02-23 14:40:42Am vzut o groaza de topicuri aiurea legate de barbati pe kudica , daca barbati ar iubi ? , si alte abureli din astea , asa ca am deschis si eu topicul asta adresat femeilor : ce credeti voi femeile ca un barbat vrea de la o femeie ?


SEX





+mancare buna, sa nu vorbeasca prea mult, sa nu cheltuie, sa-i spele hainele, sa-l scoata in oras, sa-l aprovizioneze mereu cu bere cand se uita la meci, sa nu se uite la telenovele, sa dea cu aspiratorul
any ideas?


Nu vrei sa ne cunoastem?


pe care dintre noi vrei sa o cunosti?
dandanaua_reloaded
Postat pe 25 Februarie 2009 17:11
Offff..de fiecare data..da de fiecare data tre' sa aleg intre astea doua lucruri. Nu pot da si eu peste una care sa le faca pe amandoua?!?!?
Iradiatu_
Postat pe 25 Februarie 2009 23:31
daca noi doua facem cat una, de cati ca tine am avea nevoie pt a face cat unul?

e prea profunda intrebarea? vrei s-o reformulez ca pt tine?

Postat pe 27 Februarie 2009 09:30
Eheee...ai fost un pic rautacioasa :)
Ca sa iti raspund la intrebare ..cred ca de vreo 10 ca mine.
Iradiatu_
Postat pe 27 Februarie 2009 10:49
tu esti doar unul, si doar al meu...treci acasa !!!
_oktober_
Postat pe 27 Februarie 2009 11:47
De la: Iradiatu_, la data 2009-02-27 10:49:40Eheee...ai fost un pic rautacioasa :)
Ca sa iti raspund la intrebare ..cred ca de vreo 10 ca mine.


nu m-am putut abtine

Postat pe 4 Martie 2009 09:51
ce vor femeile vor si barbatii : dragoste, afectiune, sinceritate, intelegere, sex.....etc

Postat pe 20 Mai 2009 14:42
sex, sex, sex, mancare, haine curate, menaj in casa si o femeie care sa taca si sa faca ce zice el si care nu are curajul sa il intrebe unde merge si cand vine.
adardna
Postat pe 6 Iulie 2009 15:44
Si daca femeile ar zice pe fata ce vor,voi le-ati oferi? Uite... Vreau vila,piscina,masina... Cine se ofera?Sunt directa
kudika019386
Postat pe 8 Noiembrie 2009 18:42
Hai, mai fetelor, fiti realiste!!! Nici ei nu stiu ce vor de la noi, noroc ca le sugeram noi una alta...
Lucia38
Postat pe 8 Noiembrie 2009 18:47
Sincer... pe mine m-a interesat intotdeauna sa obtin ce vreau eu de la un barbat... ce vrea el nu ma intereseaza...
darksukkubus69
Postat pe 14 Noiembrie 2009 22:59
"Ce cred femeile ca vor barbatii de la femei?"

femeile cred ca barbatii vor o mamica cu care sa poata sa faca secs; daca nu ar crede asta, nu s-ar mai comporta asa cum o fac
heretic
Postat pe 19 Noiembrie 2009 12:30
De la: heretic, la data 2009-11-19 12:30:10"Ce cred femeile ca vor barbatii de la femei?"

femeile cred ca barbatii vor o mamica cu care sa poata sa faca secs; daca nu ar crede asta, nu s-ar mai comporta asa cum o fac


Doamne fereste, nu cred ca barbatii vor sa faca sex cu femei care semene sau sa pozeze in mamele lor!Ar fi foarte deprimant.Si apoi numarul destul de mare de femei din viatza unui barbat contrazice o astfel de 'teorie".Doar nu toate seamana cu mama lui.

Postat pe 19 Noiembrie 2009 12:41
De la: scorpio67, la data 2009-11-19 12:41:06
Doamne fereste, nu cred ca barbatii vor sa faca sex cu femei care semene sau sa pozeze in mamele lor!Ar fi foarte deprimant.Si apoi numarul destul de mare de femei din viatza unui barbat contrazice o astfel de 'teorie".Doar nu toate seamana cu mama lui.


nici eu nu cred asta; dar probabil asta cred femeile
heretic
Postat pe 19 Noiembrie 2009 13:02
De la: heretic, la data 2009-11-19 13:02:12
De la: scorpio67, la data 2009-11-19 12:41:06
Doamne fereste, nu cred ca barbatii vor sa faca sex cu femei care semene sau sa pozeze in mamele lor!Ar fi foarte deprimant.Si apoi numarul destul de mare de femei din viatza unui barbat contrazice o astfel de 'teorie".Doar nu toate seamana cu mama lui.


nici eu nu cred asta; dar probabil asta cred femeile


Din fericire nu toate!

Postat pe 19 Noiembrie 2009 13:04
De la: ioana_cristina, la data 2009-02-23 16:33:18Asaaaaaaaaa. F bun topicul propus de tine, as putea scrie un roman dar o sa fiu succinta totusi.
Barbatii isi doresc ca femeia sa faca un soi de echilibristica, adica: sa fie puternica dar in acelasi timp sa aiba nevoie ca el s-o ocroteasca, sa fie independenta dar sa-l consulte in tot ce face, sa aiba viata ei fara sa atarne de el dar sa nu-l neglijeze, sa-i dea libertate, sa nu-i puna prea multe intrebari dar sa se preocupe de viata lui, sa fie inocenta si in acelasi timp versata. Lista continua cu: sa fie loiala, toleranta, calma, inteligenta, sa aiba imaginatie, farmec, magnetism, feminitate si mister. Sa nu uitam ca tb sa fie frumoasa si atragatoare, ceea ce il va face tare mandru de exemplarul feminin care-i sta la brat. E cu totul alta poveste insa daca alti barbati isi sucesc gatul dupa ea caci omul nostru devine gelos si-si simte amenintat teritorul de mascul.
De asemenea, vor sa fie iubiti, rasfatati, ocrotiti, luati cu binisorul, intelesi si sustinuti.
Daca ea ii ofera toate astea si inca ceva pe deasupra, la un moment dat el realizeaza ca de fapt nu-i tocmai pregatit pt o relatie serioasa, e prea frig sau prea cald afara, e si criza asta plus ca saracul de el incepe sa se simta si presat de responsabilitatile pe care le aduce viata in doi (aici intra sarcini cum ar fi: sa-i aduca un buchet de flori macar o data pe trimestru, sa o invite in oras sau sa faca planuri de concediu, sa faca imensul efort de a-si aduce aminte de ziua ei de nastere precum si altele la fel de cumplite).
Sa-mi fie cu iertare de catre cei 0,00001% barbati care nu se regasesc in aceasta descriere.





Cum spune si titlul topicului, asta CREZI TU ca vor barbatii de la o femeie
Leia23
Postat pe 28 Noiembrie 2009 14:08
noi barbatii suntem niste fapturi relativ simple cu vreo 2-3 stari de agregare (si care petrecem max 5 min la tel)
nu stim prea bine sa mintim sau sa mimam.
deci da..ce s-a spus pe aici este in mare parte f corect
daca topicul ar fi fost initiat pe directia inversa raspunsurile ar fi fost absolut mirifice
Fahnell
Postat pe 28 Noiembrie 2009 17:59
Cred ca am inteles... pe langa minunatele calitati , frumos enumerate mai sus, "perfectibila " femeie trebuie sa fie FOARTE DIRECTA sa spuna exact ce ii place si ceea ce NU ii place, sa stie sa ceara si....eventual sa NU se astepte sa si primeasca si bineinteles...sa nu riposteze, nu?
Krista67
Postat pe 29 Noiembrie 2009 16:44
De la: Krista67, la data 2009-11-29 16:44:50Cred ca am inteles... pe langa minunatele calitati , frumos enumerate mai sus, "perfectibila " femeie trebuie sa fie FOARTE DIRECTA sa spuna exact ce ii place si ceea ce NU ii place, sa stie sa ceara si....eventual sa NU se astepte sa si primeasca si bineinteles...sa nu riposteze, nu?


Ba, femeia trebuie sa ceara si sa primeasca in aceeasi masura cu care ofera .Nimeni nu e sclav in relatie nici de o parte nici de alta.

Postat pe 4 Decembrie 2009 07:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
se gandeste la despartire cumva? 26 De la: barda_ 18 Septembrie 2011 23:25
De ce sunt barbatii/baietii atat de insensibili?:( 40 De la: kudika132368 9 Aprilie 2010 08:48
Cadouri pentru barbati 14 De la: BORPOWER 2 Decembrie 2009 13:54
Nu stiu ce sa mai cred, cum sa ma mai comport...am nevoie de sfatul vostru. 44 De la: 24 Iunie 2013 22:57
dupa ce iti dai seama ca iubesti pe cineva . . . ? 7 De la: _dulcik_ 6 Iulie 2009 13:40