Setari Cookie-uri

ce parere aveti despre "inaltime"?

De la: yvonne_yvonne, la data 2009-04-08 21:31:37''De gustibus non disputandum''. Dar puteti vedea si cealalta fata a monedei...un barbat micut, delicat, bland care stie sa se impuna prin mintea sa si sa te impresioneze prin maniere poate fi mai deosebit decat un macho de 2 metri...

bine spus...bineinteles ca o carte nu trebuie judecata dupa coperte...dar cum in ziua de azi putini mai sunt cei care mai au rabdare,se uita doar la "coperta si la titlu"
razz
Postat pe 10 Aprilie 2009 00:21
De la: yvonne_yvonne, la data 2009-04-08 21:31:37''De gustibus non disputandum''. Dar puteti vedea si cealalta fata a monedei...un barbat micut, delicat, bland care stie sa se impuna prin mintea sa si sa te impresioneze prin maniere poate fi mai deosebit decat un macho de 2 metri...


dar daca e mai inalt ca mine ( eu vb de cazul meu )si are si maniere si e si select si inteligent si delicat si rafinat si bland si carismatic ...ce are, o fi rau ???
Nu vreau macho de 2 metri...il vreau sa-mi placa !

__LL__
Postat pe 10 Aprilie 2009 00:33
daca tu il gasesti eu promit ca invatz sa clonez si fac vreo 200 de specimene pt toate fetele inalte...:)) si legat de ce a zis yvonne cam asta e... doar nu e exagerat de mic de inaltime..sa are un sarm asa al lui...si e o atractie pe care n-am mai simtit-o fata de nici un barbat...e ceva diferit!
kudika000482
Postat pe 10 Aprilie 2009 03:34
moama da ce probleme ai si tu...of mai fata nu ai auzit de toc de 3 sau 5?? ai atunci nu e chiar asa mare diferenta!!! unele manca bataie se cearta zilnik si tot raman acolo iar tu pt 2 cm vrei sa renunti la un tip cu care te intelegi bine??? parerea mea este k dak iti merge bine sa stai pe curuletzu tau....
bruneagra25
Postat pe 10 Aprilie 2009 11:16
De la: bruneagra25, la data 2009-04-10 11:16:33moama da ce probleme ai si tu...of mai fata nu ai auzit de toc de 3 sau 5?? ai atunci nu e chiar asa mare diferenta!!! unele manca bataie se cearta zilnik si tot raman acolo iar tu pt 2 cm vrei sa renunti la un tip cu care te intelegi bine??? parerea mea este k dak iti merge bine sa stai pe curuletzu tau....

eh multe fete vor ce nu au , era un banc odata despre dorinta barbatilor si a femeilor ca cica o femeie vrea un barbat care sa ii satisfaca toate dorintele , iar barbatul vrea ca toate femiele sa ii satisfaca o singura dorinta
SweetDadyD
Postat pe 10 Aprilie 2009 11:41
De la: kudika000482, la data 2009-04-10 03:34:52daca tu il gasesti eu promit ca invatz sa clonez si fac vreo 200 de specimene pt toate fetele inalte...:)) si legat de ce a zis yvonne cam asta e... doar nu e exagerat de mic de inaltime..sa are un sarm asa al lui...si e o atractie pe care n-am mai simtit-o fata de nici un barbat...e ceva diferit!



Repet ca vad ca nu m-ai inteles..eu ma refeream la mine, am comentat mai sus despre topic....si nu e nevoie sa fii ironica cu mine, oi fi vreo ruda cu Ian Wilmut si nu stiu eu ...
Banuiesc ca esti mai scunda ...adica pana in 1.70 ....daca ai avea mai mult...ti-ai schimba probabil parerea ...nu e foarte placut sa te simti ''tzantzaru' cu armasaru'' ...
Daca tu te simti bine cu un barbat mai scund cu mult sau mai putin asta nu inseamna ca trebuie sa fie toata lumea asa ca tine ...e viatza ta, poti face ce vrei...
Si daca iti zic ca l-am gasit ?
Asa ca pune burta pe carte...si mai vb in 20 de ani ..pana reusesti sa faci ce ai zis ...evident nu de una singura ...
__LL__
Postat pe 10 Aprilie 2009 11:52
De la: SweetDadyD, la data 2009-04-10 11:41:51
De la: bruneagra25, la data 2009-04-10 11:16:33moama da ce probleme ai si tu...of mai fata nu ai auzit de toc de 3 sau 5?? ai atunci nu e chiar asa mare diferenta!!! unele manca bataie se cearta zilnik si tot raman acolo iar tu pt 2 cm vrei sa renunti la un tip cu care te intelegi bine??? parerea mea este k dak iti merge bine sa stai pe curuletzu tau....

eh multe fete vor ce nu au , era un banc odata despre dorinta barbatilor si a femeilor ca cica o femeie vrea un barbat care sa ii satisfaca toate dorintele , iar barbatul vrea ca toate femiele sa ii satisfaca o singura dorinta



Ce sa fie, ce sa fie ???
Pup Dady , neatza'
__LL__
Postat pe 10 Aprilie 2009 11:53
De la: Ralukiss, la data 2009-04-05 15:05:15
De la: __LL__, la data 2009-04-05 13:54:20de cate ori se readuce la viatza topicul asta ma ia cu frisoane ...imi aduc aminte ca ''m-a blestemat'' cineva ''ca de-asa ceva o sa am parte '' si ca degeaba o tzin pe-a mea ca tot de ce mi-e frica de-aia nu scap ...e un blocaj pe undeva in toata chestia asta ..stiu, sunt constienta de asta dar unele lucruri pur si simplu iti raman fixate in tartacutza ...cum ar fi la 1.80 ai mei ...sa fiu cu cineva de 1.70 ...groaznic... ,imi pare rau pentru ce simt, e superficial ... ,sunt o discriminatoare :((((


Eu am 1,75 si pr meu 1,65
SI daaa... si eu sunt cam superficiala.. la inceput nu se punea probl sa fim impreuna...dar acum..
Oricum, e o relatie la distanta, si ne vedem cam ffoorte rar, si merge... oarecum. Cred ca si pe mine m-a 'blestemat' cineva, cum spuneai si tu



,,,,,,,,,,,,,,cum e cu relatia la distanta???merge??..aaaa si referitor la inaltime....eu am 1.65 si el .1.90 si ma simt aiurea ar trebui???
truelife
Postat pe 10 Aprilie 2009 12:03
De la: __LL__, la data 2009-04-10 11:53:38
De la: SweetDadyD, la data 2009-04-10 11:41:51
De la: bruneagra25, la data 2009-04-10 11:16:33moama da ce probleme ai si tu...of mai fata nu ai auzit de toc de 3 sau 5?? ai atunci nu e chiar asa mare diferenta!!! unele manca bataie se cearta zilnik si tot raman acolo iar tu pt 2 cm vrei sa renunti la un tip cu care te intelegi bine??? parerea mea este k dak iti merge bine sa stai pe curuletzu tau....

eh multe fete vor ce nu au , era un banc odata despre dorinta barbatilor si a femeilor ca cica o femeie vrea un barbat care sa ii satisfaca toate dorintele , iar barbatul vrea ca toate femiele sa ii satisfaca o singura dorinta



Ce sa fie, ce sa fie ???
Pup Dady , neatza'

olla
SweetDadyD
Postat pe 10 Aprilie 2009 12:42
De la: truelife, la data 2009-04-10 12:03:03
De la: Ralukiss, la data 2009-04-05 15:05:15
De la: __LL__, la data 2009-04-05 13:54:20de cate ori se readuce la viatza topicul asta ma ia cu frisoane ...imi aduc aminte ca ''m-a blestemat'' cineva ''ca de-asa ceva o sa am parte '' si ca degeaba o tzin pe-a mea ca tot de ce mi-e frica de-aia nu scap ...e un blocaj pe undeva in toata chestia asta ..stiu, sunt constienta de asta dar unele lucruri pur si simplu iti raman fixate in tartacutza ...cum ar fi la 1.80 ai mei ...sa fiu cu cineva de 1.70 ...groaznic... ,imi pare rau pentru ce simt, e superficial ... ,sunt o discriminatoare :((((


Eu am 1,75 si pr meu 1,65
SI daaa... si eu sunt cam superficiala.. la inceput nu se punea probl sa fim impreuna...dar acum..
Oricum, e o relatie la distanta, si ne vedem cam ffoorte rar, si merge... oarecum. Cred ca si pe mine m-a 'blestemat' cineva, cum spuneai si tu



,,,,,,,,,,,,,,cum e cu relatia la distanta???merge??..aaaa si referitor la inaltime....eu am 1.65 si el .1.90 si ma simt aiurea ar trebui???


Tu ca fata ...nu prea ai de ce ...plus ca multor barbatzi inalti le plac fetele mignone..le dau lor sentimentul ca le protejeaza, ca's mai micutze, mai fragile, lipsite de aparare ...nu ai de ce ...plus ca daca iti pui ceva toc ...este ok ...dar chiar si fara ...eu vorbeam de sitiatia fata mai inalta baiat mai scund ...(diferentza ceva mai mare, sesizabila)
__LL__
Postat pe 10 Aprilie 2009 12:52
De la: __LL__, la data 2009-04-10 12:52:24
De la: truelife, la data 2009-04-10 12:03:03
De la: Ralukiss, la data 2009-04-05 15:05:15
De la: __LL__, la data 2009-04-05 13:54:20de cate ori se readuce la viatza topicul asta ma ia cu frisoane ...imi aduc aminte ca ''m-a blestemat'' cineva ''ca de-asa ceva o sa am parte '' si ca degeaba o tzin pe-a mea ca tot de ce mi-e frica de-aia nu scap ...e un blocaj pe undeva in toata chestia asta ..stiu, sunt constienta de asta dar unele lucruri pur si simplu iti raman fixate in tartacutza ...cum ar fi la 1.80 ai mei ...sa fiu cu cineva de 1.70 ...groaznic... ,imi pare rau pentru ce simt, e superficial ... ,sunt o discriminatoare :((((


Eu am 1,75 si pr meu 1,65
SI daaa... si eu sunt cam superficiala.. la inceput nu se punea probl sa fim impreuna...dar acum..
Oricum, e o relatie la distanta, si ne vedem cam ffoorte rar, si merge... oarecum. Cred ca si pe mine m-a 'blestemat' cineva, cum spuneai si tu



,,,,,,,,,,,,,,cum e cu relatia la distanta???merge??..aaaa si referitor la inaltime....eu am 1.65 si el .1.90 si ma simt aiurea ar trebui???


Tu ca fata ...nu prea ai de ce ...plus ca multor barbatzi inalti le plac fetele mignone..le dau lor sentimentul ca le protejeaza, ca's mai micutze, mai fragile, lipsite de aparare ...nu ai de ce ...plus ca daca iti pui ceva toc ...este ok ...dar chiar si fara ...eu vorbeam de sitiatia fata mai inalta baiat mai scund ...(diferentza ceva mai mare, sesizabila)

ai foarte mare dreptate , si mie imi plac fetele mai mici de inaltime ca mine tot cam din aceleasi motive pe care le-ai zis ,plus inca unul
SweetDadyD
Postat pe 10 Aprilie 2009 13:45
De la: SweetDadyD, la data 2009-04-10 13:45:57
De la: __LL__, la data 2009-04-10 12:52:24
De la: truelife, la data 2009-04-10 12:03:03
De la: Ralukiss, la data 2009-04-05 15:05:15
De la: __LL__, la data 2009-04-05 13:54:20de cate ori se readuce la viatza topicul asta ma ia cu frisoane ...imi aduc aminte ca ''m-a blestemat'' cineva ''ca de-asa ceva o sa am parte '' si ca degeaba o tzin pe-a mea ca tot de ce mi-e frica de-aia nu scap ...e un blocaj pe undeva in toata chestia asta ..stiu, sunt constienta de asta dar unele lucruri pur si simplu iti raman fixate in tartacutza ...cum ar fi la 1.80 ai mei ...sa fiu cu cineva de 1.70 ...groaznic... ,imi pare rau pentru ce simt, e superficial ... ,sunt o discriminatoare :((((


Eu am 1,75 si pr meu 1,65
SI daaa... si eu sunt cam superficiala.. la inceput nu se punea probl sa fim impreuna...dar acum..
Oricum, e o relatie la distanta, si ne vedem cam ffoorte rar, si merge... oarecum. Cred ca si pe mine m-a 'blestemat' cineva, cum spuneai si tu



,,,,,,,,,,,,,,cum e cu relatia la distanta???merge??..aaaa si referitor la inaltime....eu am 1.65 si el .1.90 si ma simt aiurea ar trebui???


Tu ca fata ...nu prea ai de ce ...plus ca multor barbatzi inalti le plac fetele mignone..le dau lor sentimentul ca le protejeaza, ca's mai micutze, mai fragile, lipsite de aparare ...nu ai de ce ...plus ca daca iti pui ceva toc ...este ok ...dar chiar si fara ...eu vorbeam de sitiatia fata mai inalta baiat mai scund ...(diferentza ceva mai mare, sesizabila)

ai foarte mare dreptate , si mie imi plac fetele mai mici de inaltime ca mine tot cam din aceleasi motive pe care le-ai zis ,plus inca unul



Cat de previzibil esti Daddy ...te citesc ca pe o carte deschisa
__LL__
Postat pe 10 Aprilie 2009 14:21
Ce parere aveti despre "inaltime"?

Eu sunt de parere ca, intr-o relatie ideala, barbatul trebuie sa fie mai inalt decat femeia cam cu vreo 15-18 cm (dar nu mai mult), mai in varsta cu 7-10 ani, sa castige mai bine ca ea si asta ca sa nu ii fie ranit orgoliul (in nici un caz sa nu aibe o pozitie sociala mai joasa decat ea) - asa mi se pare mie ideal, eu numai dupa acest tipar ma orientez in viata, asa sunt eu, nu mi-e rusine ca gandesc asa, asta sunt eu!
Corai
Postat pe 11 Aprilie 2009 20:24
Te deranjeaza inaltimea??
Daca il iubesti nu ar trebui sa te intereseze.....sunt multe cupluri in care ea e mai mare de inaltime ca el,si???
Bucura-te ca te iubeste si nu iti mai fa atat griji pt ceva care nu merita

Postat pe 12 Aprilie 2009 02:33
ce bine ca am doar 157 cm...
l_diana_c
Postat pe 12 Aprilie 2009 02:37
cu ultimul meu prieten am avut exact aceeasi problema si ma macinau tot gandurile astea...In cele din urma ne`am despartit,nu doar din cauza asta ...dat si motivul asta ptr mine a fost destul de important.nu stiu de ce ...dar nu ma puteam impaca cu ideea k pe tocuri voi fi mai inalta ca el :( ...greseala mea...tipul chiar ma iubea.... Sper ca totusi tu sa fii mai hotarata si daca chiar crezi ca ceea ce e intre voi e special asta nu e un motiv de despartire...in situatia mea au intervenit mai multi factori. Succes
iulices
Postat pe 12 Aprilie 2009 02:53
fiecare cu piticii si cu rationamentele sale ...important e sa fie bine, oricum ar fi ...nimic nu poate fi asa ''ca la carte'...cateodata mai trebuie sa ''citim si printre randuri '' apropos de copertzile de care vorbea Razz mai sus ...
__LL__
Postat pe 12 Aprilie 2009 03:36
Pt toate fetele inalte ! sml-happy0180:

Nu va mai faceti atatea griji !!! e foarte frumos sa ai o inaltime de 1.70 chiar 1.80 avem o gramada de avantaje unul dintre ele ar fi ca dak ne ingrasam 2-3 kg p noi nu se vede chiar dak ne gasim mai greu un partener p masura, inaltimea nu este totul.
Eu am 1.77 si recunosc k intr-un timp am fost si eu complexata de inaltimea mea, atunci knd eram in scoala generala si observam k depasesc multi baieti in inaltime insa cu timpul inaltimea s-a dovedit a fi un mare avantaj pt mine si am inceput sa ma simt din ce in ce mai bine si sa ma bucur de faptul k sunt inalta :D
Tot ce conteaza este sa te simti bine in pielea ta asa ca..fiti fericite ca sunteti inalte !!! :
SuciuGeorgiana
Postat pe 12 Aprilie 2009 06:03
" MEDITATI" ESENTELE TARI IN FLACOANE MICI SETIN!
kudika002015
Postat pe 12 Aprilie 2009 07:40
:))
Pe tine nu, dar pe ea ai intrebat-o?
:))
Si eu sunt miniona si am avut 2 relatii serioase cu tipi de 1,85. Inafara de faptul ca e cam aiurea sa iti tot intanzi gatul (ceea ce la o egalitate dfe inaltime este un MEGA AVANTAJ, ba chiar ai un control fff mare asupra "surprizelor" -de genul un pupic furat), a fost dragoste si asta a contat cel mai mult.
Problema mea acum (momentan; poate ma schimb...) e ca nu pot sa fiu cu un tip de inaltimea mea, nici macar cu unul cu 10 cm mai mare. Din cauza ca am trait 1,85 amestecat cu dragoste, imi da un sentiment de siguranta sa am un "zid" protector si generator de iubire... :)
Dar iubirea depaseste ORICE bariere, asa ca fa-te frumoasa, pune tocurile in actiune (eu NU le suport...ghinion...) si iubeste la maxim!
nasucbolud
Postat pe 12 Aprilie 2009 08:47
Sorry, am uitat sa bag citatul, era un raspuns pt RAZZ (legat de faptul ca a avut o prietena de 1,56 si pe el nu l-a deranjat).
Paste Fericit pt cine sarbatoreste in aceasta zi!!!
nasucbolud
Postat pe 12 Aprilie 2009 08:51
marimea conteaza
yumy
Postat pe 12 Aprilie 2009 08:53
Cred ca iti faci probleme in zadar...Daca pe el nu-l deranjeaza diferenta de inaltime ...atunci care e problema ?
E normal sa-ti placa sa fii eleganta dar trebui sa te gandesti ca multe tinute pot fi elegante si fara tocuri , iar in viata sunt mai dese perioadele cand nu porti tocuri. Petreceri si ocazii sunt mult mai rare .Crezi ca merita sa pierzi o persoana OK din cauza a 2 cm?
Iar de trecut pragul....te poti urca in carca ...
Nu te-ai suparat Geo ,nu?! sau da
ionia
Postat pe 12 Aprilie 2009 09:56
Mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm
ionia
Postat pe 12 Aprilie 2009 10:00
nu ti mai face atatea griji. eu am 178 si prietenul meu e mai mic, are cam 175 cred..si noi avem 2 nunti la vara si sigur o sa port tocuri..el mi a spus deja ca nu l deranjeaza iar pe mine cu atat mai putin..
baby_frances
Postat pe 12 Aprilie 2009 10:06
al meu este cu 2cm mai mic ca mine,dar nu mi-am batut capul niciodata cu treaba asta.nu trebuie sa fiti complexate sau complexati din pricina asta.
ETE_EU
Postat pe 12 Aprilie 2009 10:07
nu ,nu maifi asa disperata. Trebui sa stii ce vrei inprimul rand. Cum te poti gandi la casatorie daca ai un asa complex ? Poata nu de el esti indragostita ,ci de eventualele avantaje . Tu esti sigura ca si el doreste sa va casatoriti ? Ati discutat ac aspect ? Oricum ,daca esti asa comlexata ,nu o face ,toata viata vei nemultumita.Eu cred ca el ar trbui sa fie complexat ,nu tu. Rezolvati problema cu maturitate si obiectivitate.
mery_aida
Postat pe 12 Aprilie 2009 10:18
dar,totusi te deranja .......
mery_aida
Postat pe 12 Aprilie 2009 10:24
Eu am 1.80 cm......si`am avut prieteni mai scunzi decat mine....dar nu si complexele de rigoare:))...Daca trebuia sa fie cneva complexat n`aveau decat sa fie ei....La nunti am purtat tocuri...si chiar daca atingeam 1.90 ...n`am starnit decat invidii=))...
La nunta ,chiar daca mi`as fi permis sa port tocuri(sotul meu are 1.92 cm)...am ales sa port sandale fara toc...m`am simtit mult mai comod...si oricum nici nu prea se vedeau sub rochie....Daca cauti cu atentie gasesti sandale pt nunta fara tocuri...Dar asta doar in cazul in care vrei tu sa porti....nu doar pt a nu fi mai inalta decat el:)
Adevarata mea problema este ca imi gasesc tare greu pantaloni destul de lungi....parca ar fi un tipar in care cea mai inalta femeie n`ar trebui sa depaseasca 1.72 m inaltime...
Mony_ampera
Postat pe 12 Aprilie 2009 10:25
ce dragutz ai scris,doar esti barbat,nu ?Da ,cam as stau lucrurile
mery_aida
Postat pe 12 Aprilie 2009 10:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce sa fac cu viata mea? 4 De la: rroxyana 19 Mai 2009 17:19
femeia fecioara si barbatul rac.... 3 De la: laviniamariad 25 Octombrie 2009 16:39
Taur si Capricorn ?? :sml-jumping0044: 10 De la: one_size 19 Octombrie 2009 13:29
femeile au devenit bunuri de consum??? 50 De la: _dulcik_ 15 Martie 2009 10:58
help!!!!!!:(( 49 De la: oana84onutza 19 Februarie 2010 18:26