Setari Cookie-uri

ce parere aveti despre "inaltime"?

De la: mery_aida, la data 2009-04-12 10:26:33ce dragutz ai scris,doar esti barbat,nu ?Da ,cam as stau lucrurile


sper ca nu de mine ziceai ca as fi barbat
Mony_ampera
Postat pe 12 Aprilie 2009 10:31
De la: truelife, la data 2009-04-10 12:03:03
De la: Ralukiss, la data 2009-04-05 15:05:15
De la: __LL__, la data 2009-04-05 13:54:20de cate ori se readuce la viatza topicul asta ma ia cu frisoane ...imi aduc aminte ca ''m-a blestemat'' cineva ''ca de-asa ceva o sa am parte '' si ca degeaba o tzin pe-a mea ca tot de ce mi-e frica de-aia nu scap ...e un blocaj pe undeva in toata chestia asta ..stiu, sunt constienta de asta dar unele lucruri pur si simplu iti raman fixate in tartacutza ...cum ar fi la 1.80 ai mei ...sa fiu cu cineva de 1.70 ...groaznic... ,imi pare rau pentru ce simt, e superficial ... ,sunt o discriminatoare :((((


Eu am 1,75 si pr meu 1,65
SI daaa... si eu sunt cam superficiala.. la inceput nu se punea probl sa fim impreuna...dar acum..
Oricum, e o relatie la distanta, si ne vedem cam ffoorte rar, si merge... oarecum. Cred ca si pe mine m-a 'blestemat' cineva, cum spuneai si tu



,,,,,,,,,,,,,,cum e cu relatia la distanta???merge??..aaaa si referitor la inaltime....eu am 1.65 si el .1.90 si ma simt aiurea ar trebui???


E AIUREA de tot cu relatia la distanta. Merge. trasa de par, cu muulta rabdare, uneori un pic de indiferenta...si muulta vointa. Nu cred ca ar trebui sa te simti aiurea ca esti mai scunda...
ralukiss
Postat pe 12 Aprilie 2009 10:39
buna ..sunt noua aici..
vad k fetele de aici se plang k sunt mai inalte dekt prietenii lor ..eu nu am probleme de `astea da ce n`as da sa am si eu 1,80 sau 1,75.. eu am 1,55
xtina56
Postat pe 12 Aprilie 2009 11:23
De la: xtina56, la data 2009-04-12 11:23:31buna ..sunt noua aici..
vad k fetele de aici se plang k sunt mai inalte dekt prietenii lor ..eu nu am probleme de `astea da ce n`as da sa am si eu 1,80 sau 1,75.. eu am 1,55



stai linistita lucrurile de valoare vin in cutii mici nu???

mie unu nu prea mi-ar conveni sa fie mai inalta ca mine partenera dar daca e pers la care tii ce mai conteaza cativa centimetri.......ps ma refer la inaltime
Adi_Zu_
Postat pe 12 Aprilie 2009 11:33
De la: __LL__, la data 2009-03-14 04:26:15Tocmai cand imi programasem calculiciul sa si dea shut down ...ei , m-ai lovit pe corazon cu treaba asta ...pe mine ma seaca aspectul asta..nu as putea avea o legatura amoroasa cu un barbat mai scund decat mine ...e un fix, o obsesie, nu stiu ce e si sper sa ma fereasca Bunul Dumnezeu sa fiu in situatia sa trebuiasca sa decid pentru ca sunt convinsa ca voi alege sa fiu superficiala, pt ca suntem niste carcase pana la urma , asta suntem noi oamenii, niste ambalaje, mai mici mai mari, mai slabe mai grase, mai urate, mai frumoase, intelegi tu ideea...e urat sa discriminzi pe cineva doar pentru aspectul asta pentru ca tu spui ca sunteti compatibili in plan afectiv, sincer nu cred ca o sa mearga relatia asta a ta cu el ...ma stiu pe mine ...si din ce spui tu asta reiese ....Eu am 1.80 m ...si crede-ma ca am trecut prin ce treci tu ...doar ca la tine diferenta nu este mare ...si la o ocazie speciala poti purta toc ...mai nasol e cand te descalti si constati ca esti ca si cum ai fi pe tocuri ...akolo e buba . ..ca pe strada e vorba de ce zice lumea si asta nu conteaza e ca si cu diferenta de varsta ..daca tu te simti bine cu persoana de langa tine e suficient, ca doar tu traiesti cu el/ea nu vecinu , rudele, cunoscutii.. pe tine te deranjeaza cand sunteti numai voi doi ....



hei dak te ajuta cu ceva si te face sa te simti mai bine...eu am 1.75 si iubitul meu 1.70 si nu avem mai mult de 4 luni de cand ne'am cunoscut,iar de 2 luni ne'am casatorit,ne'am mutat impreuna si am facut toate demersurile alea cu cereri si discutiii cu parintii mei s.a.m.d. si e totul ok..in fine..nu asta te interesa..la inceput ma gandeam k o sa fie o problema pentru k si eu port tocuri,dar nu mi se pare o problema asta.ma gandeam k poate el o sa se simta complexat de treaba asta.mie chiar imi place,mereu mi'au placut barbatii mai scunzi..si mereu am fost de parere k inaltimea e un atuu doar pt femei.o femeie inalta e o femeie frumoasa.o femeie TREBUIE sa fie inalta in opinia mea.un barbat are alte calitati nu inaltimea e punctul lor forte.asa k nu te mai panica esti perfecta.pune'ti tocurile alea nenorocite care te fac o diva si iti pun in evidenta picioarele si lasa'l pe el sa se bucure de minunatia de femeie pe care o are langa el
anka_eda
Postat pe 12 Aprilie 2009 13:02
hei dak te ajuta cu ceva si te face sa te simti mai bine...eu am 1.75 si iubitul meu 1.70 si nu avem mai mult de 4 luni de cand ne'am cunoscut,iar de 2 luni ne'am casatorit,ne'am mutat impreuna si am facut toate demersurile alea cu cereri si discutiii cu parintii mei s.a.m.d. si e totul ok..in fine..nu asta te interesa..la inceput ma gandeam k o sa fie o problema pentru k si eu port tocuri,dar nu mi se pare o problema asta.ma gandeam k poate el o sa se simta complexat de treaba asta.mie chiar imi place,mereu mi'au placut barbatii mai scunzi..si mereu am fost de parere k inaltimea e un atuu doar pt femei.o femeie inalta e o femeie frumoasa.o femeie TREBUIE sa fie inalta in opinia mea.un barbat are alte calitati nu inaltimea e punctul lor forte.asa k nu te mai panica esti perfecta.pune'ti tocurile alea nenorocite care te fac o diva si iti pun in evidenta picioarele si lasa'l pe el sa se bucure de minunatia de femeie pe care o are langa el [/quote]


Felicitari! Sa fiti fericiti si sa va iubiti muult
ralukiss
Postat pe 12 Aprilie 2009 13:13
de ce oare cand raspunde o fata inalta k are prieten/sot mai scund e tratata k si cand ar fi un barbat deghizat???! si eu am 184 inaltimea, iar sotul meu 180, daca nu mai putin. si nu-mi fac probleme de diferenta, am purtat si tocuri, nu foarte mari ce-i drept, da' mie nici nu prea imi plac tocurile k imi obosesc picioarele prea mult. daca p el nu-l deranjeaza, nu te mai chinui cu atatea ganduri. unora le plac fetele mai inalte pt k atrag atentia, sunt dorite iar ei se mandresc cu faptul k EA e doar a lui
kity_m
Postat pe 12 Aprilie 2009 19:03
bergher_andra
Postat pe 12 Aprilie 2009 20:03
Nu iti pot da un sfat, dar iti pot impartasi experienta mea. Am avut o rel de cativa ani cu un baiat de aceeasi inaltime, am avut mereu complexul asta si ptr asta faceam comparatie pe strada cu alte cupluri. La inceput am gandit ca asta e , nu toate fetele pot avea barbati mai inalti, dar ma simteam prost cand ieseam cu alte cupluri sa zicem "normale". Pe el bineinteles ca nu-l deranja, asa zicea el, eu in schimb m-am obisnuit sa port numai papuci cu talpa joasa, purtam pantofi cu toc doar la anumite evenimente si incercam sa dansez cat mai putin cu el sau deloc. Concluzia este ca din cauza asta ne-am despartit si am suferit amandoi. Deci la mine nu a mers, nu iti spun acum sa te desparti de el daca relatia merge bine dar te sfatuiesc sa te gandesti bine, sa nu lasi sa treaca niste ani, daca tu crezi ca te deranjeaza inaltimea lui. Iti doresc mult noroc, fericire si sa faci alegerea cea ma buna ptr amandoi.
kudika004378
Postat pe 12 Aprilie 2009 20:35
nu conteaza ce inaltime ai sau ce fel arati daca persoana de langa tine te iubeste asa cum esti. eu am avut un iubit timp de 2 ani de zile mai scund ca mine cu 3 cm si purtam si tocuri,nu ne era rusine sa iesim in lume
ioneladivina
Postat pe 12 Aprilie 2009 22:42
De la: Ralukiss, la data 2009-04-12 13:13:26hei dak te ajuta cu ceva si te face sa te simti mai bine...eu am 1.75 si iubitul meu 1.70 si nu avem mai mult de 4 luni de cand ne'am cunoscut,iar de 2 luni ne'am casatorit,ne'am mutat impreuna si am facut toate demersurile alea cu cereri si discutiii cu parintii mei s.a.m.d. si e totul ok..in fine..nu asta te interesa..la inceput ma gandeam k o sa fie o problema pentru k si eu port tocuri,dar nu mi se pare o problema asta.ma gandeam k poate el o sa se simta complexat de treaba asta.mie chiar imi place,mereu mi'au placut barbatii mai scunzi..si mereu am fost de parere k inaltimea e un atuu doar pt femei.o femeie inalta e o femeie frumoasa.o femeie TREBUIE sa fie inalta in opinia mea.un barbat are alte calitati nu inaltimea e punctul lor forte.asa k nu te mai panica esti perfecta.pune'ti tocurile alea nenorocite care te fac o diva si iti pun in evidenta picioarele si lasa'l pe el sa se bucure de minunatia de femeie pe care o are langa el



Felicitari! Sa fiti fericiti si sa va iubiti muult [/quote]


merci
anka_eda
Postat pe 12 Aprilie 2009 23:19
pai ce sati zic.Incaltate si tu cu tocuri dar ai grija k tocu sa nu fie foarte mare ci sa fie cat mai potrivit.daca ii convine prietenului tau o sa suporte nare ce sa fac.asta e dat de la dumnezeu cu inaltimea.eu zic sati iei un pantof elegant cu toc mai mik.parerea mea.astept raspuns;)
_uR_B_By
Postat pe 13 Aprilie 2009 14:39
De la: kity_m, la data 2009-04-12 19:03:33de ce oare cand raspunde o fata inalta k are prieten/sot mai scund e tratata k si cand ar fi un barbat deghizat???! si eu am 184 inaltimea, iar sotul meu 180, daca nu mai putin. si nu-mi fac probleme de diferenta, am purtat si tocuri, nu foarte mari ce-i drept, da' mie nici nu prea imi plac tocurile k imi obosesc picioarele prea mult. daca p el nu-l deranjeaza, nu te mai chinui cu atatea ganduri. unora le plac fetele mai inalte pt k atrag atentia, sunt dorite iar ei se mandresc cu faptul k EA e doar a lui



exact "unora le plac fetele mai inalte pt k atrag atentia, sunt dorite iar ei se mandresc cu faptul k EA e doar a lui" asta e unul din argumente...are dreptate...si poti sa mai gasesti o gramada...vb cu el si vezi si parerea lui,dak tu te simti bine langa el si sunteti fericiti asta ar trebui sa fie ultimul lucru care sa te ingrijoreze,cu toate k nu trebuie;)...bafta in continuare...si lasa iubirea sa isi spuna cuvantul:X:X
anka_eda
Postat pe 13 Aprilie 2009 16:26
Daca te preocupa mai mult cum vei arata la nunta decat fericirea voastra,atunci imi pare rau pt el...Eu am avut sot inalt si frumos,puteam purta max.inaltime la tocuri dar asta nu m-a facut fericita...Acum sunt cu o persoana mai scunda ca mine si nu foarte aratoasa,port tocuri f mici,max 3 cm dar asta nu ma face nefericita si nici gura lumii nu ma intereseaza.Am auzit persoane pe strada facand comentarii ori razand la adresa noastra ca aratam ridicol...atata timp cat suntem fericiti unul cu celalalt iar el ma trateaza ca pe o printesa,nu ma intereseaza altceva...linistea sufleteasca si pacea interioara valoreaza mult mai mult decat fatada pe care o vad altii la noi!
miaooo
Postat pe 14 Aprilie 2009 14:27
eu am fost cu cineva care avea cu 1 cm sau 2 mai putin ca mine. nu a fost asta niciodata o mare problema, dar erau momente in care ma gandeam ca nu pot sa imi iau tocuri, ca mi-ar fi placut sa fie mai inalt ca mine, ca ar arata mai bine, etc. voiam sa ne casatorim si ma gandeam ca toata viata o sa fiu afectata de asta. m-am despartit de el ca era foarte posesiv, dar pot sa spun ca am fost usurata intr-un fel. scapasem si de o problema si de alta. actualul meu iubit are 2 m. in conditile in care eu am 1.70, nu mi se pare prea mare diferenta. chiar ma atrage enorm, mai ales tinand cont de frustrarile mele din trecut, legate de chestia asta.
ce vreau eu sa spun e ca nu inaltimea e totul, dar la mine a fost importanta. ma facea sa am dubii, dubii care nu ar fi trebuit sa existe.
chibritzel
Postat pe 14 Aprilie 2009 17:35
eu si iubitul meu avem aceiasi inaltime iar atunci cand imi pun tocuri sunt mai inalta ca el si asta nu ne deranjeaza ...
_dulcik_
Postat pe 15 Aprilie 2009 22:48
Buna!observ ca nu s-a mai postat nimic de ceva vreme dar e un subiect interesant.eu am 1,77 si am avut si eu unele complexe,dar cineva zis o chestie.."numai un barbat puternic ar putea accepta o femeie mai inalta langa el fara sa se simta complexat" si sincer cred ca e adevarat!eu una port mereu tocuri chiar si de 12 cm,si mi s-a intamplat sa am parteneri cat mine sau putin mai inalti iar cand ma cocotam pe tocuri era cu o palma mai inalta decat el..dar nah asta e....mai este o vorba...acolo unde trebuie nu se vede..dc intelegi ce zic..
diamondrianya
Postat pe 29 Mai 2009 17:31
io 1.57 el 1.85.
l_diana_c
Postat pe 29 Mai 2009 17:34
lasa fata ca se poarta! nu esti in tendinte ...dar tre sa aiba si porto felul plin...
roz5blue6lila7
Postat pe 29 Mai 2009 17:37
hehe fetele hai sa va zic ultima bomba...am fost sambata asta la o nunta...si spre mirarea mea jumatate din cuplurile de acolo ele erau mai inalte decat ei si mai aveau si tocuri....asa k eu cred k e la moda....si a fost o nunta de vreo 200 de persoane.....deci se poarta
bruneagra25
Postat pe 1 Iunie 2009 10:38
si barbatii sunt din ce in ce mai uratei daca ati observat asta, foarte rar un exemplar de luat acasa si eventual laudat la fete cu el....
chibritzel
Postat pe 2 Iunie 2009 00:43
De la: chibritzel, la data 2009-06-02 00:43:27si barbatii sunt din ce in ce mai uratei daca ati observat asta, foarte rar un exemplar de luat acasa si eventual laudat la fete cu el....


CORECT!
monaq
Postat pe 2 Iunie 2009 00:45
dar de ce sa fie o asa mare problema ca el e mai mic? in aceeasi situatie sunt si eu .. si mie imi place sa port tocuri (si din alea de cel putin 10 cm, cu toate ca am 1.70)...el are tot1.70 si nu mi se pare deloc ca e ceva in neregula cu faptul ca sunt un pic mai inalta decat el, nu se vede deloc urat si pe deasupra e si mai usor sa dansezi cu unul mai scund decat cu unul foarte inalt si in situatia ta (va iubiti si va intelegeti) inaltimea nici nu ar trebui sa mai conteze
xsAna
Postat pe 8 Iunie 2009 08:49
De la: xtina56, la data 2009-04-12 11:23:31buna ..sunt noua aici..
vad k fetele de aici se plang k sunt mai inalte dekt prietenii lor ..eu nu am probleme de `astea da ce n`as da sa am si eu 1,80 sau 1,75.. eu am 1,55

eh, lasa, poate mai cresti :D desi ma cam indoiesc...parinti tai ce inaltime au?
Ronnie_Coleman
Postat pe 26 Iulie 2009 22:31
nu trebuie sa iti faci probleme deloc. si eu am fost in situatia ta....cand eram prietena cu sotul meu ma deranja enorm inaltimea....avem amandoi 170 cm, dar eu purtam tocuri si eram mai inalta. nici nu concepeam in vremea aceea ca el o sa fie sotul meu.....imi doream un barbat mai inalt, dar in timp discutand cu el si spunandu-i ca ma deranjeaza, i s-a parut deplasat, pentru ca el nu-si pusese niciodata problema aceasta.asa ca cel mai bine ar fi sa discutati aspectul acesta.........sigur pentru el nu are importanta, din moment ce relatia merge foarte bine. inca ceva.........in pat se cunoaste inaltimea?
fely_0210
Postat pe 4 Septembrie 2009 11:20
si eu sunt cu 2 3 cm mai inalta si ma gand si eu cateodata dar incerc sa evit lucrul acesta si sa ma gandesc ce bn ma simt cand sunt langa el asta e cel mai important lucru cred..........
lory_love
Postat pe 4 Septembrie 2009 11:20
De la: yvonne_yvonne, la data 2009-04-08 21:31:37''De gustibus non disputandum''. Dar puteti vedea si cealalta fata a monedei...un barbat micut, delicat, bland care stie sa se impuna prin mintea sa si sa te impresioneze prin maniere poate fi mai deosebit decat un macho de 2 metri...


subscriu...am avut o relatie cu un tip mai mic decat mine cu 5 cm...si eu nu sunt inalta 1,63....am fost si la nunti impreuna: eu cu tocuri, si va dati seama ca eram mult mai inalta ca el, dar m-am distrat mult mai bine decat cu orice "macho de 2 m"...sunt lucruri mai importante decat inaltimea...
geanigi
Postat pe 4 Septembrie 2009 11:38
Poate ar fi bn sa incerci niste pantofi cu tocuri de 3-4 cm nu e chiar asa sesizabil.Eu am 1.50m si prietenul 1.88m diferenta e uriasa dar eu ma port si tocuri oricum pe noi nu ne mai derajeaza de mult aspectul asta.Am mai cunoscut astfel de cupluri chiar s-au casatorit.Nu trebuie sa faci din inaltime un hanidicap,mereu va fi cine kre se va uita stramb la voi dar dak pe tn nu te deranjeaza nu-i nici o problema.
capriciosa
Postat pe 4 Septembrie 2009 12:43
Ehh, uite ca in sfarsit s-a deschis un topic si pe subiectul asta...si eu fac parte din fetele care sunt mai inalte decat prietenii lor, eu am 1.83 iar prietenul meu are 1.80 si nu am fost complexata de chestie asta pana cand intr-o zi, cand ne plimbam prin parc o domnisoara draguta uitandu-se catre noi a facut o afirmatie de genu "what the f**k is that?"Atunci mi-am pus si eu intrebarea: chiar ar trebui sa imi fac probleme din pricina asta?Am trecut peste faza asta si am realizat ca cei care o sa comenteze la adresa noastra au si eu complexele lor pe care inconstient si le revarsa asupra noastra.
Daca doi oameni se iubesc, se inteleg, se simt bine impreuna,de ce ar trebui sa isi faca probleme pentru cativa cm in plus sau in minus? Aceeasi faza se aplica si la persoanelea cu greutate diferita, de ex o fata mai slabuta nu poate fi cu un barbat mai grasut?
Gata cu prejudecatile si cu ideile preconcepute. Nu avem nevoie de standarde si tipare care ne impiedice sa iubim.
catharsis
Postat pe 4 Septembrie 2009 13:14
Pana la urma ai mers la nunti cu el, ma minunezi ce probleme isi fac unii oameni ...ce lucruri nesemnificative ....
sunt tare curioasa ...mai esti persoana 2 cm mai scunda
bonux
Postat pe 4 Septembrie 2009 23:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
"baieti buni" si fete de care? 36 De la: SweetDadyD 18 Martie 2009 14:21
crizatele 11 De la: rashela 26 Mai 2010 12:48
relatii;viata.tampenii 11 De la: iulia069834 14 Aprilie 2010 20:01
ce parere aveti despre "iubitul" meu? 16 De la: lucic07 30 Mai 2009 23:42
petting 4 De la: _oktober_ 2 August 2009 12:23