Setari Cookie-uri

de ce nici cu femeie f frumoasa nu vor barbatii o relatie normala?

De la: Kathara, la data 2009-05-20 23:56:54Femeile frumoase si/sau foarte destepte intimideaza.



si de asta fug ca speriatii?
morticia_adams
Postat pe 21 Mai 2009 00:01
Umm, da.
Kathara
Postat pe 21 Mai 2009 00:07
De la: ionia, la data 2009-05-20 23:59:35
De la: Kathara, la data 2009-05-20 23:56:54Femeile frumoase si/sau foarte destepte intimideaza.


Daca imi permiti sunt de acord cu tine!

eu sa inteleg de aici ca daca nu ma intimdeaza o persoana ...... e urata si/sau proasta ?
lucic07
Postat pe 21 Mai 2009 00:10
intimideaza ....scuze
lucic07
Postat pe 21 Mai 2009 00:14
Inseamna, in general, ca ai incredere in tine, chestie care lipseste multora.
Kathara
Postat pe 21 Mai 2009 00:15
De la: Kathara, la data 2009-05-21 00:15:02Inseamna, in general, ca ai incredere in tine, chestie care lipseste multora.


mda ...poate fi si asta. ....da sa stii ca multi barbati au teama de a fi refuzati urat de o tipa de asta ...si atunci tintesc mai jos ..... se complac..... pana la urma .....care e cel mai rau lucru care ti se poate intampla daca incerci sa porti o discutie cu o tipa asa? .....nici unul .... daca nu vorbesti = a fi refuzat = 0 .... ca si cum nu s-a intamplat nimic. .... fetele frumoase sunt tot fete ....
lucic07
Postat pe 21 Mai 2009 00:18
De la: lucic_fifa, la data 2009-05-21 00:18:28
De la: Kathara, la data 2009-05-21 00:15:02Inseamna, in general, ca ai incredere in tine, chestie care lipseste multora.


mda ...poate fi si asta. ....da sa stii ca multi barbati au teama de a fi refuzati urat de o tipa de asta ...si atunci tintesc mai jos ..... se complac..... pana la urma .....care e cel mai rau lucru care ti se poate intampla daca incerci sa porti o discutie cu o tipa asa? .....nici unul .... daca nu vorbesti = a fi refuzat = 0 .... ca si cum nu s-a intamplat nimic. .... fetele frumoase sunt tot fete ....


asta pentru tine... dar nu si pt alti.
cathysailor
Postat pe 21 Mai 2009 00:31
probabil a intalnit doar barbati imaturi.........

Postat pe 21 Mai 2009 00:33
De la: cathysailor, la data 2009-05-21 00:31:38
De la: lucic_fifa, la data 2009-05-21 00:18:28
De la: Kathara, la data 2009-05-21 00:15:02Inseamna, in general, ca ai incredere in tine, chestie care lipseste multora.


mda ...poate fi si asta. ....da sa stii ca multi barbati au teama de a fi refuzati urat de o tipa de asta ...si atunci tintesc mai jos ..... se complac..... pana la urma .....care e cel mai rau lucru care ti se poate intampla daca incerci sa porti o discutie cu o tipa asa? .....nici unul .... daca nu vorbesti = a fi refuzat = 0 .... ca si cum nu s-a intamplat nimic. .... fetele frumoase sunt tot fete ....


asta pentru tine... dar nu si pt alti.


mda....numai ca ,paradoxal .....mai dai peste "niste unele " care arata si ca draq ,si nici nu dau pe dinafara de inteligenta ....da mai sunt si pretentioase ....si cu figuri .....ei ....apoi atunci viata de barbat se complica peste masura ....:)) ...asa ca uneori ti-e mai usor sa abordezi fetele mai frumoase :))
lucic07
Postat pe 21 Mai 2009 00:38
dar ne face-ti viata mai grea în felul asta.. și asa toti țigani se iau de noi.. va mai luati si voi si striti ce ne trece prin cap?
"și ãștia?!"
adica si voi numai la agatat stati.. cand sunteti mai subtili este altfel dar cand aud eu una "ce faci gagica" sau "mama ce buna esti" sau "nu vi cu noi" sau "hai la o cafea" ce poate mie sa-mi treaca altceva prin cap decat... sa ma lase in pace ca m-am saturat. pt ca stiu ca primul lucru care va trece prin cap e.. sex.
mai ales ca eu nu beau cafea.
cathysailor
Postat pe 21 Mai 2009 01:00
De la: cathysailor, la data 2009-05-21 01:00:02dar ne face-ti viata mai grea în felul asta.. și asa toti țigani se iau de noi.. va mai luati si voi si striti ce ne trece prin cap?
"și ãștia?!"
adica si voi numai la agatat stati.. cand sunteti mai subtili este altfel dar cand aud eu una "ce faci gagica" sau "mama ce buna esti" sau "nu vi cu noi" sau "hai la o cafea" ce poate mie sa-mi treaca altceva prin cap decat... sa ma lase in pace ca m-am saturat. pt ca stiu ca primul lucru care va trece prin cap e.. sex.
mai ales ca eu nu beau cafea.

hey ..dar cine a zis ca eu daca am spus ca abordam o fata ...o abordam cu replici de astea de toata jena . o femeie ...(relativ frumoasa) .....primeste..cate cel putin 15 astfel de replici pe zi .....plus "pisi" sau fluieraturi .....imagineaza-ti cate pe luna....si asa mai departe..... tocmai asta e frumusetea agatatului .... :D ...de exemplu ....daca as incerca sa vb cu o fata pentru prima data ...... as deschide un subiect non-sexual ..... fara sa aiba vreo conotatie sentimentala ...sau alte chestii de genu ..... pentru ca o astfel de discutie nu sperie pe nimeni ...e o discutie generala.......eventual subiectul de discutie ar trebui sa fie cat mai interesant .....si apoi ......dupa ce te imprietenesti .....sa incerci sa intri pe sub pielea "personajului" ;))... si tra la la....nu ma mai intind .....ce voiam sa zic....e ca nu toti cand abordam ...o facem asa cum ne-ai descris tu :P
lucic07
Postat pe 21 Mai 2009 01:11
De la: lucic_fifa, la data 2009-05-21 01:11:32
De la: cathysailor, la data 2009-05-21 01:00:02dar ne face-ti viata mai grea în felul asta.. și asa toti țigani se iau de noi.. va mai luati si voi si striti ce ne trece prin cap?
"și ãștia?!"
adica si voi numai la agatat stati.. cand sunteti mai subtili este altfel dar cand aud eu una "ce faci gagica" sau "mama ce buna esti" sau "nu vi cu noi" sau "hai la o cafea" ce poate mie sa-mi treaca altceva prin cap decat... sa ma lase in pace ca m-am saturat. pt ca stiu ca primul lucru care va trece prin cap e.. sex.
mai ales ca eu nu beau cafea.

hey ..dar cine a zis ca eu daca am spus ca abordam o fata ...o abordam cu replici de astea de toata jena . o femeie ...(relativ frumoasa) .....primeste..cate cel putin 15 astfel de replici pe zi .....plus "pisi" sau fluieraturi .....imagineaza-ti cate pe luna....si asa mai departe..... tocmai asta e frumusetea agatatului .... :D ...de exemplu ....daca as incerca sa vb cu o fata pentru prima data ...... as deschide un subiect non-sexual ..... fara sa aiba vreo conotatie sentimentala ...sau alte chestii de genu ..... pentru ca o astfel de discutie nu sperie pe nimeni ...e o discutie generala.......eventual subiectul de discutie ar trebui sa fie cat mai interesant .....si apoi ......dupa ce te imprietenesti .....sa incerci sa intri pe sub pielea "personajului" ;))... si tra la la....nu ma mai intind .....ce voiam sa zic....e ca nu toti cand abordam ...o facem asa cum ne-ai descris tu :P




ia hai poarta o discutie cu mine incearca sa ma agati...
SweetHappyButterfly
Postat pe 21 Mai 2009 01:13
:)) ...si tu daca stii ca vreau sa te agat ...o sa mai raspunzi asa cum ai raspunde in cazul in care te-as aborda undeva ...pe strada?
lucic07
Postat pe 21 Mai 2009 01:15
De la: lucic_fifa, la data 2009-05-21 01:15:23:)) ...si tu daca stii ca vreau sa te agat ...o sa mai raspunzi asa cum ai raspunde in cazul in care te-as aborda undeva ...pe strada?



pai daca ma abordezi pe strada s ar putea sa te injur...asa ca aici iti permit...promit ca ma fac ca nu stiu ca vrei sa ma agati...
SweetHappyButterfly
Postat pe 21 Mai 2009 01:19
De la: SweetHappyButterfly, la data 2009-05-21 01:19:22
De la: lucic_fifa, la data 2009-05-21 01:15:23:)) ...si tu daca stii ca vreau sa te agat ...o sa mai raspunzi asa cum ai raspunde in cazul in care te-as aborda undeva ...pe strada?



pai daca ma abordezi pe strada s ar putea sa te injur...asa ca aici iti permit...promit ca ma fac ca nu stiu ca vrei sa ma agati...

:))
da tu asa faci cu oricine vrea sa vorbeasca cu tine ? daca cineva vrea sa te intrebe ceva frumos .... tu injuri ....e cem nepoliticos , nu ?
lucic07
Postat pe 21 Mai 2009 01:21
De la: lucic_fifa, la data 2009-05-21 01:21:08
De la: SweetHappyButterfly, la data 2009-05-21 01:19:22
De la: lucic_fifa, la data 2009-05-21 01:15:23:)) ...si tu daca stii ca vreau sa te agat ...o sa mai raspunzi asa cum ai raspunde in cazul in care te-as aborda undeva ...pe strada?



pai daca ma abordezi pe strada s ar putea sa te injur...asa ca aici iti permit...promit ca ma fac ca nu stiu ca vrei sa ma agati...

:))
da tu asa faci cu oricine vrea sa vorbeasca cu tine ? daca cineva vrea sa te intrebe ceva frumos .... tu injuri ....e cem nepoliticos , nu ?



daca e dragutz nu il injur ii zic sa mi dea nr lui de telefon,ca l am pierdut pe al meu
SweetHappyButterfly
Postat pe 21 Mai 2009 01:23
dar hai sa incercam .....

..hey am nevoie de o parere feminina ...am o sora de 17 ani si ea are un prieten de 11 luni ....si pt cand implinesc un an .....vrea sa ii faca o surpriza : sa isi tatueze numele lui pe bratz ....eu is fratele ei si nu ma asculta .... tu ce ai sfatui-o intr-un caz ca acesta ?
lucic07
Postat pe 21 Mai 2009 01:24
"daca e dragutz nu il injur ii zic sa mi dea nr lui de telefon,ca l am pierdut pe al meu "
precizez ca sunt dragutz :P
lucic07
Postat pe 21 Mai 2009 01:25
De la: lucic_fifa, la data 2009-05-21 01:24:37dar hai sa incercam .....

..hey am nevoie de o parere feminina ...am o sora de 17 ani si ea are un prieten de 11 luni ....si pt cand implinesc un an .....vrea sa ii faca o surpriza : sa isi tatueze numele lui pe bratz ....eu is fratele ei si nu ma asculta .... tu ce ai sfatui-o intr-un caz ca acesta ?



LOL cand o sa se desparta de el,o sa vrea sa si tai bratul... mie una mi se par aiurea chestiile astea...in primul rand ca nu mi plac tatuajele,si in al 2 lea rand mi se pare o chestie mult prea dureroasa si un comportament putin disperat din partea ei... trebue sa se gandeasca ca probabi nu va ramane cu el 4ever,are doar 17 ani,iar tatuajul ala va ramane acolo,iar viitorilor iubiti nu cred ca le ar placea sa vada
SweetHappyButterfly
Postat pe 21 Mai 2009 01:28
De la: lucic_fifa, la data 2009-05-21 01:25:44"daca e dragutz nu il injur ii zic sa mi dea nr lui de telefon,ca l am pierdut pe al meu "
precizez ca sunt dragutz :P



vrei sa ma agati,sau nu vad eu bine??
SweetHappyButterfly
Postat pe 21 Mai 2009 01:29
De la: SweetHappyButterfly, la data 2009-05-21 01:28:17
De la: lucic_fifa, la data 2009-05-21 01:24:37dar hai sa incercam .....

..hey am nevoie de o parere feminina ...am o sora de 17 ani si ea are un prieten de 11 luni ....si pt cand implinesc un an .....vrea sa ii faca o surpriza : sa isi tatueze numele lui pe bratz ....eu is fratele ei si nu ma asculta .... tu ce ai sfatui-o intr-un caz ca acesta ?



LOL cand o sa se desparta de el,o sa vrea sa si tai bratul... mie una mi se par aiurea chestiile astea...in primul rand ca nu mi plac tatuajele,si in al 2 lea rand mi se pare o chestie mult prea dureroasa si un comportament putin disperat din partea ei... trebue sa se gandeasca ca probabi nu va ramane cu el 4ever,are doar 17 ani,iar tatuajul ala va ramane acolo,iar viitorilor iubiti nu cred ca le ar placea sa vada

hey ...gandim la fel ......exact asta i-am zis si eu /..ca inca e tanara si mai trebuie sa astepte .....ca e o decizie pripita ....si relatiile nu dureaza o viata .... ce n-as da sa gandeasca si ea la fel ....cum crezi ca i-as putea explica asta ..ca un frate mai mare? si totusi sa nu creada ca sunt impotriva ei ? .
lucic07
Postat pe 21 Mai 2009 01:31
De la: lucic_fifa, la data 2009-05-21 01:31:47
De la: SweetHappyButterfly, la data 2009-05-21 01:28:17
De la: lucic_fifa, la data 2009-05-21 01:24:37dar hai sa incercam .....

..hey am nevoie de o parere feminina ...am o sora de 17 ani si ea are un prieten de 11 luni ....si pt cand implinesc un an .....vrea sa ii faca o surpriza : sa isi tatueze numele lui pe bratz ....eu is fratele ei si nu ma asculta .... tu ce ai sfatui-o intr-un caz ca acesta ?



LOL cand o sa se desparta de el,o sa vrea sa si tai bratul... mie una mi se par aiurea chestiile astea...in primul rand ca nu mi plac tatuajele,si in al 2 lea rand mi se pare o chestie mult prea dureroasa si un comportament putin disperat din partea ei... trebue sa se gandeasca ca probabi nu va ramane cu el 4ever,are doar 17 ani,iar tatuajul ala va ramane acolo,iar viitorilor iubiti nu cred ca le ar placea sa vada

hey ...gandim la fel ......exact asta i-am zis si eu /..ca inca e tanara si mai trebuie sa astepte .....ca e o decizie pripita ....si relatiile nu dureaza o viata .... ce n-as da sa gandeasca si ea la fel ....cum crezi ca i-as putea explica asta ..ca un frate mai mare? si totusi sa nu creada ca sunt impotriva ei ? .




vorbeste cu parintii tai...daca ii interzic sa si faca tatuaje,orice fel de tatuaje,o sa renunte la idee(sper)
SweetHappyButterfly
Postat pe 21 Mai 2009 01:33
De la: SweetHappyButterfly, la data 2009-05-21 01:29:29
De la: lucic_fifa, la data 2009-05-21 01:25:44"daca e dragutz nu il injur ii zic sa mi dea nr lui de telefon,ca l am pierdut pe al meu "
precizez ca sunt dragutz :P



vrei sa ma agati,sau nu vad eu bine??

nu /....da ma gandeam sa nu ma injuri :P ca asa mi-ai zis ca faci ....saracii urati ...dupa ce ca is urati ...mai sunt si injurati de tine ...rusine sa iti fie ;))
lucic07
Postat pe 21 Mai 2009 01:33
De la: lucic_fifa, la data 2009-05-21 01:33:28
De la: SweetHappyButterfly, la data 2009-05-21 01:29:29
De la: lucic_fifa, la data 2009-05-21 01:25:44"daca e dragutz nu il injur ii zic sa mi dea nr lui de telefon,ca l am pierdut pe al meu "
precizez ca sunt dragutz :P



vrei sa ma agati,sau nu vad eu bine??

nu /....da ma gandeam sa nu ma injuri :P ca asa mi-ai zis ca faci ....saracii urati ...dupa ce ca is urati ...mai sunt si injurati de tine ...rusine sa iti fie ;))



ah ce rusine imi e pai daca se baga in seama cu mine,ce sa le fac?
la tine daca s ar da una d aia de100 de kile,cu un dinte gaura,pauza,lipsa,buboasa si urat mirositoare,ce ai face???
SweetHappyButterfly
Postat pe 21 Mai 2009 01:36
tocmai ....ca mie mi-a cerut sfatul ...dar mi-a zis sa nu zic parintilor ....vreau sa ii fiu un frate bun ..... dar totusi nu vreau sa o divulg in fata lor .. ... pentru ca nu m-ar ierta niciodata....parintii mei sunt destul de severi cu ea ...ca e singura fata ....
lucic07
Postat pe 21 Mai 2009 01:36
pai nah....as incerca sa inchid discutia cat mai diplomat.....chiar daca nu stiu sa se ingrijeasca si sa aiba grija de ei ....au totusi sentimente
lucic07
Postat pe 21 Mai 2009 01:37
De la: lucic_fifa, la data 2009-05-21 01:36:09tocmai ....ca mie mi-a cerut sfatul ...dar mi-a zis sa nu zic parintilor ....vreau sa ii fiu un frate bun ..... dar totusi nu vreau sa o divulg in fata lor .. ... pentru ca nu m-ar ierta niciodata....parintii mei sunt destul de severi cu ea ...ca e singura fata ....



eu zic sa fii un frate bun si sa le zici...o sa ti multumeasca mai tarziu...si orikm or sa vada tatuajul pana la urma,si o vei pati si tu,ca ai stiut...
SweetHappyButterfly
Postat pe 21 Mai 2009 01:37
interesanta idee , cine a inceput topicul ... dar mai intai defineste frumusetea ... ce se intelege printr-o "femeie foarte frumoasa" ? ... defineste "o relatie normala" - ce se poate intelege prin asta , cu sex , fara sex , cu cap , fara cap .... defineste prostia si sintagma "cap sec" sau "minte in colturi" ... parerea mea este ca orice femeie , deci chiar si una "foarte frumoasa" , are cu barbatii numai tipul de relatie pe care-l doreste ea si pe care-l accepta ... pe care si-l doreste (chestie de standarde) . ce accepta si ce poate - aia capata ! ... barbatii vor multe chestii , dar femeile accepta mult mai putine ... sau ma rog , unele dintre ele - ceea ce este o atitudine foarte sanatoasa , parerea mea ( aici si viceversa este perfect valabila ) ... un lucru n-am inteles din povestea asta : barbatii ca barbatii , ca ei "e porci" , dar ce o retinea pe "femeia foarte frumoasa" sa vrea ea o relatie normala cu un barbat ?
claudio2
Postat pe 21 Mai 2009 01:39
De la: lucic_fifa, la data 2009-05-21 01:37:19pai nah....as incerca sa inchid discutia cat mai diplomat.....chiar daca nu stiu sa se ingrijeasca si sa aiba grija de ei ....au totusi sentimente



ei,o dai in SF-uri...iti zic eu k daca te ar aborda una d asta pe strada,ai intoarce capul in partea cealalta...stii tu,prima chestie intre 2 pers e fizica...daca iti place ce vezi,intri in discutie,daca nu,esti liber sa pleci...nu incerca sa ma iei ca are sentimente si etc,ca nu stii tu ce gandeste omu ala dp strada in momentu cand se da la tine...deci nu incerca sa ma impresionezi,ca eu va cnosc rasa asta a voastra masculina si nu ma pacalesti
SweetHappyButterfly
Postat pe 21 Mai 2009 01:41
De la: SweetHappyButterfly, la data 2009-05-21 01:41:11
De la: lucic_fifa, la data 2009-05-21 01:37:19pai nah....as incerca sa inchid discutia cat mai diplomat.....chiar daca nu stiu sa se ingrijeasca si sa aiba grija de ei ....au totusi sentimente



ei,o dai in SF-uri...iti zic eu k daca te ar aborda una d asta pe strada,ai intoarce capul in partea cealalta...stii tu,prima chestie intre 2 pers e fizica...daca iti place ce vezi,intri in discutie,daca nu,esti liber sa pleci...nu incerca sa ma iei ca are sentimente si etc,ca nu stii tu ce gandeste omu ala dp strada in momentu cand se da la tine...deci nu incerca sa ma impresionezi,ca eu va cnosc rasa asta a voastra masculina si nu ma pacalesti

:)) .....nu sh ce stii tu de rasa masculina...si chiar nu incerc sa te impresionez cu nimic...nu castig nimic ....ideea e ca as incerca sa ma arat dezinteresat ...adik ...pana mea....nici sa injur femeia....cat de urata ar fi ea ...depinde ce te intreaba...daca era saraca una din alt oras si voia sa stie unde e gara ....ce ii ziceam ? "e in p***a matii " :)) de fapt mergea :)) ....kiddin
lucic07
Postat pe 21 Mai 2009 01:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
dragostea e oarba, dar casatoria iti deschide ochii... 21 De la: franziska_eu 9 Ianuarie 2012 14:56
bani-iubire sau altceva? 12 De la: 1dana2 5 Septembrie 2009 20:42
ce 7 De la: Metal_spell 8 Decembrie 2009 12:35
sa ma mai impac cu el??? 9 De la: lorenzo32 20 Noiembrie 2008 22:24
Eu taur...el Rac!! 7 De la: oana434 28 Iulie 2009 09:44