Setari Cookie-uri

de ce nici cu femeie f frumoasa nu vor barbatii o relatie normala?

De la: SweetHappyButterfly, la data 2009-05-21 02:26:17
De la: lucic_fifa, la data 2009-05-21 02:23:17si nu zic ca te-as fi agatat pe tine pe strada ...sau in parc....sau oriunde ....dar oricum m-as descurca mai bine decat unu care te fluiera sau iti zice "bonasera pisi " ...sau mai stiu eu ce......si oricum ,,,,atunci cand deschid vorba cu o persoana necunoscuta ....mereu pun in fata posibilitatea de a fi respins. ...



ok,e un lucru bun..
dar nu trebuia sa tai discutia asa din scurt si nici sa mi spui ca sunt intangibila si ca ma dau in spectacol si etc... pana la urma daca spun ca nu mi place sa fiu agatata si nu pot fi agatata,inseamna k asa e,si ca asta sunt,si punct!!! dar se pare ca pe forumu asta a fi sincer inseamna a te da in spectacol....

scuzele mele daca te-am jignit ....dar ma tratai prea de sus....ideea e ca ....pe viu mi-as fi dat seama dupa limbajul corpului ....cat de interesanta e discutia pentru tine ....si mi-as fi dat seama ca nu esti genu pe care o poti aborda intr-un parc .....local ...sau mai stiu eu ce....nu m-am referit doar la drumul mare ;))
lucic07
Postat pe 21 Mai 2009 02:29
De la: lucic_fifa, la data 2009-05-21 02:29:34
De la: SweetHappyButterfly, la data 2009-05-21 02:26:17
De la: lucic_fifa, la data 2009-05-21 02:23:17si nu zic ca te-as fi agatat pe tine pe strada ...sau in parc....sau oriunde ....dar oricum m-as descurca mai bine decat unu care te fluiera sau iti zice "bonasera pisi " ...sau mai stiu eu ce......si oricum ,,,,atunci cand deschid vorba cu o persoana necunoscuta ....mereu pun in fata posibilitatea de a fi respins. ...



ok,e un lucru bun..
dar nu trebuia sa tai discutia asa din scurt si nici sa mi spui ca sunt intangibila si ca ma dau in spectacol si etc... pana la urma daca spun ca nu mi place sa fiu agatata si nu pot fi agatata,inseamna k asa e,si ca asta sunt,si punct!!! dar se pare ca pe forumu asta a fi sincer inseamna a te da in spectacol....

scuzele mele daca te-am jignit ....dar ma tratai prea de sus....ideea e ca ....pe viu mi-as fi dat seama dupa limbajul corpului ....cat de interesanta e discutia pentru tine ....si mi-as fi dat seama ca nu esti genu pe care o poti aborda intr-un parc .....local ...sau mai stiu eu ce....nu m-am referit doar la drumul mare ;))




cred ca trebuia sa ti dai seama k ma interesa discutia din faptul ca am raspuns sincer la ce m ai intrebat,si ca pana la rma eu m am bagat in seama cu tine si am vrut sa purtam o discutie,nu???
si nu te am tratat deloc de sus,ti am raspuns doar la ce ai intrebat,si am facut cateva glume sa destind atmosfera...asa sunt eu mai glumeata,dar se pare ca unii nu se prind...
nu eu am fost cea care a inceput cu jignirile si replicile deplasate...iti dores o seara frumoasa in continuare!!!
SweetHappyButterfly
Postat pe 21 Mai 2009 02:33
si cand ti-am zis ca esti intangibila ....m-am referit.....de ex : daca mi-ar placea de tine....si nu m-ai cunoaste .....ce as putea sa fac .....sa te scot la un suc? ......pe prietenii tai nu ii cunosc,,,,,pe tine nu te pot aborda intr-un loc public ca ma injuri .... as putea sa fac ceva? :P ...dupa cum ziceai tu ....nu prea as avea ce face...mor cu iubirea neimpartasita :))
lucic07
Postat pe 21 Mai 2009 02:33
mda....glumele alea de fapt voiau sa imi arate ca eu nu am nici o sansa sa agat vreo fata asa.....dar ...eu nu cred ca e cum spui tu .... in fine.....multumesc de urari si iti doresc si tie la fel .... o seara /noapte faina in continuare
lucic07
Postat pe 21 Mai 2009 02:36
pt ca opusurile se atrag
yumy
Postat pe 21 Mai 2009 07:50
De la: lucic_fifa, la data 2009-05-21 01:11:32
De la: cathysailor, la data 2009-05-21 01:00:02dar ne face-ti viata mai grea în felul asta.. și asa toti țigani se iau de noi.. va mai luati si voi si striti ce ne trece prin cap?
"și ãștia?!"
adica si voi numai la agatat stati.. cand sunteti mai subtili este altfel dar cand aud eu una "ce faci gagica" sau "mama ce buna esti" sau "nu vi cu noi" sau "hai la o cafea" ce poate mie sa-mi treaca altceva prin cap decat... sa ma lase in pace ca m-am saturat. pt ca stiu ca primul lucru care va trece prin cap e.. sex.
mai ales ca eu nu beau cafea.

hey ..dar cine a zis ca eu daca am spus ca abordam o fata ...o abordam cu replici de astea de toata jena . o femeie ...(relativ frumoasa) .....primeste..cate cel putin 15 astfel de replici pe zi .....plus "pisi" sau fluieraturi .....imagineaza-ti cate pe luna....si asa mai departe..... tocmai asta e frumusetea agatatului .... :D ...de exemplu ....daca as incerca sa vb cu o fata pentru prima data ...... as deschide un subiect non-sexual ..... fara sa aiba vreo conotatie sentimentala ...sau alte chestii de genu ..... pentru ca o astfel de discutie nu sperie pe nimeni ...e o discutie generala.......eventual subiectul de discutie ar trebui sa fie cat mai interesant .....si apoi ......dupa ce te imprietenesti .....sa incerci sa intri pe sub pielea "personajului" ;))... si tra la la....nu ma mai intind .....ce voiam sa zic....e ca nu toti cand abordam ...o facem asa cum ne-ai descris tu :P


mi sa intamplat o chestie penibila intr-un supermarchet.. cauatam un cablu pt televizor.. ereau de toate tipurile dar preturile nu ereau afisat.. un baiat sa prezentat amabil si ma intrebat cu ce ma poate ajuta.. i-am raspuns la fel de amabil daca stie cat este pretul acelui cablu.. iar el imi raspunde in zeflemea: "da tu esti chioara si nu vezi?" apoi a izbugnit in ras, de pe cultul raionului prietenul lui se prapadea de ras si el.. ei bine imi poate spune si mie ce e frumos ii a loa in ras fetele de pe oriunde ar fi ele?
asta e doar o singura intamplare penibila care am trait-o... tu poate le-ai fi dat una in cap.. insa fetele trebuie sa se descurce singure.
cathysailor
Postat pe 21 Mai 2009 22:51
cat despre faptul ca s-ar purta cineva frumos cu mine.. ei bine nu vad nici un motiv sa nu ma port si eu..
cathysailor
Postat pe 21 Mai 2009 22:52
De la: cathysailor, la data 2009-05-21 22:52:49cat despre faptul ca s-ar purta cineva frumos cu mine.. ei bine nu vad nici un motiv sa nu ma port si eu..


da....aia erau un pic mai nenorociti de felul lor...si ca fata ....e adevarat ca nu prea ai ce le face....decat sa ii ironizezi si sa ii faci sa se simta prost :d. .... totusi .....sper sa nu iti mai faca nimeni asa ceva .....
lucic07
Postat pe 21 Mai 2009 23:02
De la: lucic_fifa, la data 2009-05-21 23:02:33
De la: cathysailor, la data 2009-05-21 22:52:49cat despre faptul ca s-ar purta cineva frumos cu mine.. ei bine nu vad nici un motiv sa nu ma port si eu..


da....aia erau un pic mai nenorociti de felul lor...si ca fata ....e adevarat ca nu prea ai ce le face....decat sa ii ironizezi si sa ii faci sa se simta prost :d. .... totusi .....sper sa nu iti mai faca nimeni asa ceva .....


mda .. buna incurajare. chestia este ca ei m-au fãcut pe mine sa ma simt prost.. ei s-au distrat copios.
dacã as ști cum sa ma apar singura poate lucrurile ar sta altfel dar sunt foarte emotiva iar atunci când sa întâmplat eram într-o situație ... hai sa-i spunem trista.. și vulnerabila.. fi sigur ca nu aveam chef de glumele unor nãtãrãi.
cathysailor
Postat pe 22 Mai 2009 00:07
ei bine..... e aproape imposibil sa eviti astfel de glume....si nu ar trebui sa te simti jignita....si ca baiat te poti simti stanjenit de unele replici ale fetelor ....dar daca esti destul de sigur pe tine poti iesi elegant din discutie :d .....dar .....fetele intotdeauna se simt mai amenintate de prezenta /replica unui barbat ...pt ca el are obicei mai multa forta bruta ...si uneori totul se reduce,din pacate ,numai la asta .....sunt lucruri firesti asa ca nu ar trebui sa te afecteze asa grav .... capul sus ....mai sunt si barbati buni in lumea asta
lucic07
Postat pe 22 Mai 2009 00:13
De la: lucic_fifa, la data 2009-05-22 00:13:38ei bine..... e aproape imposibil sa eviti astfel de glume....si nu ar trebui sa te simti jignita....si ca baiat te poti simti stanjenit de unele replici ale fetelor ....dar daca esti destul de sigur pe tine poti iesi elegant din discutie :d .....dar .....fetele intotdeauna se simt mai amenintate de prezenta /replica unui barbat ...pt ca el are obicei mai multa forta bruta ...si uneori totul se reduce,din pacate ,numai la asta .....sunt lucruri firesti asa ca nu ar trebui sa te afecteze asa grav .... capul sus ....mai sunt si barbati buni in lumea asta


numai gandul ca mai sunt si barbati buni in lumea asta mai imi trezeste optimismul. insa am auzit ca toti sunt luati.
cathysailor
Postat pe 22 Mai 2009 00:15
da ...stii tu ....barbatii sunt ca locurile de parcare ..... care sunt buni sunt luati ...si care nu sunt luati ....sunt pt handicapate ,,,,,, (de fapt era vorba despre femei da am adaptat) ...... in fine....fii fara grija ca nu sunt luati toti .....eu ma consider bun ....si momentan ....nu mai sunt luat ..... imi astept sortita ....
lucic07
Postat pe 22 Mai 2009 00:36
Cunosc o tipa asemanatoare cu descrierea data de tn referitor la prietena ta ,degeaba este frumoasa daca nu stie sa poarte o converstie sau vb ta este timida ..sau poate a dat ea numai peste ratati care nu au stiut sa o aprecieze si sa aiba rabdare cu ea si sa o cunoasca nu doar la pat ..sau poate ea e de vina ca se arunca prea usor la primul venit care'i iese in fatza..
jojo86
Postat pe 22 Mai 2009 00:46
De la: claudio2, la data 2009-05-21 01:39:18interesanta idee , cine a inceput topicul ... dar mai intai defineste frumusetea ... ce se intelege printr-o "femeie foarte frumoasa" ? ... defineste "o relatie normala" - ce se poate intelege prin asta , cu sex , fara sex , cu cap , fara cap .... defineste prostia si sintagma "cap sec" sau "minte in colturi" ... parerea mea este ca orice femeie , deci chiar si una "foarte frumoasa" , are cu barbatii numai tipul de relatie pe care-l doreste ea si pe care-l accepta ... pe care si-l doreste (chestie de standarde) . ce accepta si ce poate - aia capata ! ... barbatii vor multe chestii , dar femeile accepta mult mai putine ... sau ma rog , unele dintre ele - ceea ce este o atitudine foarte sanatoasa , parerea mea ( aici si viceversa este perfect valabila ) ... un lucru n-am inteles din povestea asta : barbatii ca barbatii , ca ei "e porci" , dar ce o retinea pe "femeia foarte frumoasa" sa vrea ea o relatie normala cu un barbat ?


mareeeeeeeee dreptate ai..!!
morticia_adams
Postat pe 22 Mai 2009 16:45
cathysailor
Postat pe 22 Mai 2009 23:03
De la: Corai, la data 2009-04-25 18:44:43am o prietena cu adevarat fff frumoasa....bruneta cu ochi migdalati si verzi, cu un ten super si face gropite in obraji....la fata e ceva intre Angelina Jolie si Haifa cu un corp super, zvelta cam ca Daniela Crudu.....este vesela, mereu zambeste si e f buna si dulce!....jur ca asta e portretul!.....si a avut un iubit vreo 5 ani care in ultimii 2 ani nu a mai vrut sa aibe o relatie cu ea decat din punct de vedere sexual (desi niciodata nu a avut orgasm cu el a acceptat pt. ca il iubea, era primul barbat din viata ei si stiti ca unele fete f greu renunta la primul barbat din viata lor)....pe urma a intalnit un baiat cu care nu s-a potrivit, erau genuri diferite, s-au desparit fara sa sufere nici unul dintre ei......iar apoi a intalnit un al treilea barbat (care a suferit mult dupa una care l-a parasit) care a facut-o sa se indragosteasca din nou....i-a aratat, fraiera, ca il iubeste iar acesta ii zice acum ca nu e pregatit de o relatie dar ca nu e din cauza ei dar ca ar vrea o relatie sexula cu ea daca ea e de acord....a aceptat o perioada explicandu-mi ca se simte prea singura, nu mai stie ce sa faca, nu mai are incredere in barbati si ca nici unul nu vrea sa fie cu ea, toti vor doar o relatie sexuala fara obligatii.....si nu stiu daca ma credeti cat e de frumoasa....ma intreaba pe mine daca vad ceva nasol la ea (cu exceptia frumusetii, desigur) incat barbatii sa nu isi doreasaca sa o ia acasa si de nevasta in 5 minute daca e posibil - joke ....e sufletista, e desteapta, poate defectul ei ar fi timiditatea si lipsa prea mare de tupeu.....nu are nimic din stilul acelor fete care sunt pline de fite desi e ff cocheta, daca pot sa zic asa....se imbraca frumos, face parere buna cand iese undeva, toti sunt cu ochii pe ea la restaurant cand mergem.....Atunci ce are fata asta fratilor?...ori barbatii au ceva?...care din ei?....stiu ca nu o cunoasteti dar poate cunoasteti cazuri asemanatoare, puteti explica cumva?...ca eu nu pricep de ce nu vor barbatii de la ea decat sex....ce?...e obiect???


Ca sa fii iubita pe termen lung trebuie sa fii admirata, si cum altfel daca nu prin independenta individuala, prin talentul si personalitatea ta complexa?!
clar problema este la ea nu la barbatii din viata ei....
sa se opreasca o secunda numai..si sa-si faca un bilat,sa vada ce-si doreste cu adevarat si sa faca primul pas in aceasta directie...si una peste alta ,frumusetea poate fii si un blestem nu numai o calitate..dar cde te faci...cand femeia este si frumoasa si desteapta?....clar devine periculoasa !
cred ca tipa a vazut ca este frumoasa,stie asta...a crezut ca-i suficient...si nu si-a mai dezvoltat celelate calitati..pacat..intr-un trup si-u chip superb cum l-ai descris ar trebui sa zaca si altceva...ceva gen PERSONALITATE,ATITUDINE .este timpul sale invete ,sa le dobandeasca,asta daca vrea sa faca ceva cu viata ei nu numai sa pozeze in postrra de VICTIMA.
zii buna la toata lumea si feriti-va de canicula !
Ghemotoc
Postat pe 22 Iulie 2009 17:02
Mie mi se pare destul de importanta si varsta pe care o are prietena ta, poate nu e destul de matura in gandire, in comportament, in educatie, etc. si daca nu despre asta e vorba, atunci e posibil ca ea sa fie foarte deschisa in fata celui pe care crede ca il iubeste iar asta este, in general, un defect al femeilor. Poate ca e foarte posesiva intr-o relatie si stim cu totii ca barbatilor nu le place acest lucru ba chiar vor un pic de independenta indiferent cat de mult isi iubesc partenerele. Poate, cum spunea cineva mai sus, nu frecventeaza locuri in care sa intalneasca persoane de acelasi nivel sau nivel superior din punct de vedere emotional, psihic si educativ, poate ca... pur si simplu are ghinoin acum in prima parte a vietii ei, poate ca are o gandire negativista si atrage numai persoane nepotrivite langa ea. Daca imi permiti sa-ti dau un sfat pentru a o ajuta pe prietena ta, atunci sfatul meu este sa-i spui despre acest subiect, sa-i arati tot ce s-a dezbatut in aceasta sectiune si in felul acesta poate invata ceva de la noi toti din parerile noastre. Cei drept suntem cu totii foarte subiectivi deoarece noi nu o cunoastem pe aceasta fata decat prin tine, prin descrierea facuta de tine. Asteptam raspunsul tau sau al ei si sa auzim numai de bine!
Justie
Postat pe 22 Iulie 2009 19:16
Corai, nu am citit decat mesajul tau, asa ca nu stiu daca inca se mai vorbeste la subiect au ba, eu insa tie am sa-ti raspund.

Greseala ei? Exact asta, ca accepta orice. Stiu ca se zice ca tre' sa saruti multe broaste pana-l gasesti pe print... Parerea mea e insa ca mai bine il astepti... Cand cineva iti zice ca "nu e pregatit", lasa-l dracu'... spaniolii au o vorba mare (o tot spun eu pe forumul asta, da' nimeni nu pare sa ii vada importanta, cel putin nu asa cum o vad eu): Mejor solo que mal acompan(i)ado. Mai bine singur decat intr-o companie nepotrivita.
Nu accepta orice. Nu accepta orice doar de frica de a fi "singura"... Pana la urma, ce inseamna "singura"? Fara unul care sa iti vare auto-stima sub nivelul solului? Pai tu crezi ca asta e mai bine? Nu ai mai mult respect fata de tine insati cand spui: "NU, baiete, cu tine si in conditiile astea, nu!"

Deci.. cam asta e greseala. Barbatii nu au nimic, ei incearca... Treaba e: ii lasi sau nu sa calce pe tine. Eu zic sa nu.
Si vine si "el", iti promit.
Dor_a
Postat pe 22 Iulie 2009 19:42
De ce nici cu femeie f frumoasa nu vor barbatii o relatie normala?
daca sunt DOAR foarte frumoase, de ce as vrea o relatie ?
SweetDadyD
Postat pe 23 Iulie 2009 09:53
De la: SweetDadyD, la data 2009-07-23 09:53:21De ce nici cu femeie f frumoasa nu vor barbatii o relatie normala?
daca sunt DOAR foarte frumoase, de ce as vrea o relatie ?


Point well taken!
Dor_a
Postat pe 23 Iulie 2009 09:54
ce povestesti tu in pag 1 e strict un caz,si eu am o prietena fffff frumoasa nu ca daniela crudu care e pitica negricioasa slabanoaga si are fata grasa deci nu se compara si a avut relatii serioase ,deci se intampla sa aiba si relatii serioase frumoasele,poate ca a dat numa peste barbati preocupati de aspet si nu de suflet,nu???
kudika004836
Postat pe 23 Iulie 2009 12:19
parka m-ai descris pe mine.... as vrea sa o vad pe prietena ta
Brunetzel
Postat pe 23 Iulie 2009 12:59

Fara suparare, ori are deocamdata putin nenoroc, ca sa nu zic ghinion, ori da impresia de papusica, atitudine la care barbatii trateaza femeia exact ca pe o papusica, adica se joaca cu ea, o admira, o iubesc dar repede o arunca. De ce? pentru ca nu are , poate, aerul acela de mister, de enigma, de femeie impenetrabila, care ii pune pe vanatori la treaba si ii incinge de mama focului. Nu situ daca intelegi ce vreau sa zic.

Ideea e ca femeia, in viziunea mea si conform parerii multor amici de ai mei, barbati cu varste intre 30 si 35 ani, trebuie sa fie o enigma, sa dea impresia ca tot timpul are ceva "nedescoperit" , ca mai are un mister de ascuns, ca mai are ceva al ei ... pentru ca totul e o vanatoare ... daca prada da dovada de foarte disponibilitate si pare chiar disperata de a fi "impuscata", atunci la revedere vanatori. Se duce naibii cu pusca cu tot.

Nu, barbatul simte nevoia sa cucereasca, sa adulmece, sa fie ademenit, sedus, nu, spre ex. in cazul de fata : cum o suna sa o invite undeva , ea hop sare, cum ii trimite un sms, ea imediat raspunde, cum o invita la el, imediat se duce , cum are el chef de ceva anume, hop si ea, binevoitoare si cu "chef". Nu asa se face pentru ca va avea de suferit.

La cat zici ca e de frumoasa, mi-ar placea sa aud ca se lasa greu, ca e ferma pe pozitii, ca le da peste nas celor obraznici, ca se comporta ca o doamna , urmand a lasa nedescoperita "curtezana" din ea. Eu sunt adepta: doamna pe strada, c---va in pat, smechera in afaceri, etc.

Bafta multa si sa fie mai atenta
ana_pietraru
Postat pe 23 Iulie 2009 13:32
Uite asta mi se pare un subiect interesant.

Hai sa iti zic eu din experienta mea cu femeile frumoase:

- Una era foarte timida si mai deloc sociabila. Imi facea placere sa ma vad cu ea, parea si genul de fata fidela, dar era atat de linistita incat ma scotea din sarite. Tot ce vroia era sa ne plimbam prin parcuri si daca s-ar fi putut sa nu ajungem la sex niciodata. Ori combinatia "no sex" cu "no personality" chiar nu e buna...

- Doua pitzi - la ele totul se invartea in jurul cuvintelor "Bamboo", "Fratelli", "Mall" si "salon (de bronzat, de coafura, cosmetica)". Proaste nu erau, dar se prefaceau ca sunt si chestia asta ma enerva cel mai tare. Parca erau spalate pe creier sa fie niste pipite fara minte, desi ar fi putut sa fie altceva. Plus ca aveau pretentii materiale cam mari pentru ce ofereau.
Aici nu are rost sa explic de ce nu am rezistat.
E placut sa te plimbi cu un bibelou langa tine (de ce sa nu recunosc, ma simt bine cand ma plimb cu o femeie frumoasa pe strada) dar la un moment dat ti se ia...

- Una avea serioase probleme cu implicatul foarte rapid intr-o relatie si dupa aia cu gelozia excesiva...

- Una era emo. Rau...

- Cu una am dat-o eu in bara pentru ca m-au apucat insecuritatile si am zis ca e prea buna pentru mine si ca o voi pierde cu siguranta drept care am racit relatia in mod inconstient.

- Cu una mi-am propus din start sa nu ma indragostesc de ea pentru ca nu aveam incredere in ea (si in momentul ala nu aveam incredere in femei in general) drept care a urmat o relatie sexuala. In plus, eram intr-o perioada in care chiar nu aveam chef sa ma implic ci doar sa ma distrez.

Asa ca, vezi tu, vina poate sa fie la ea sau la ei.

Insa ce trebuie retinut e ca frumusetea nu e totul. Daca in spatele ei se ascunde o personalitate trista, antisociala, materialista, plictisitoare, de piztipoanca sau mai rau, nu se ascunde nimic, e degeaba...
Si toti o vor vrea doar pentru sex sau pentru a se afisa cu ea...

Oricum, sa ii transmiti din partea noastra un sincer: "Sa fii iubita!" :)
AndreiD
Postat pe 23 Iulie 2009 13:46
daca zici k e desteapta, atunci are si comportament adecvat.fie ca e versta,fie ca e cuminte,tot ar tb sa gaseasca,dar adevarul este k suntem mai multe femei si mult mai multe cu calitati decat baieti,barbati "ca lumea"si e greu de gasit pe masura.apoi majoritatea vor femei nepretentioase si comune pt a trai fara griji,nu se incumeta la ceva de calitate si nici nu ar avea cu ce.

Postat pe 23 Iulie 2009 16:27
De la: AndreiD, la data 2009-07-23 13:46:36Uite asta mi se pare un subiect interesant.

Hai sa iti zic eu din experienta mea cu femeile frumoase:

- Una era foarte timida si mai deloc sociabila. Imi facea placere sa ma vad cu ea, parea si genul de fata fidela, dar era atat de linistita incat ma scotea din sarite. Tot ce vroia era sa ne plimbam prin parcuri si daca s-ar fi putut sa nu ajungem la sex niciodata. Ori combinatia "no sex" cu "no personality" chiar nu e buna...

- Doua pitzi - la ele totul se invartea in jurul cuvintelor "Bamboo", "Fratelli", "Mall" si "salon (de bronzat, de coafura, cosmetica)". Proaste nu erau, dar se prefaceau ca sunt si chestia asta ma enerva cel mai tare. Parca erau spalate pe creier sa fie niste pipite fara minte, desi ar fi putut sa fie altceva. Plus ca aveau pretentii materiale cam mari pentru ce ofereau.
Aici nu are rost sa explic de ce nu am rezistat.
E placut sa te plimbi cu un bibelou langa tine (de ce sa nu recunosc, ma simt bine cand ma plimb cu o femeie frumoasa pe strada) dar la un moment dat ti se ia...

- Una avea serioase probleme cu implicatul foarte rapid intr-o relatie si dupa aia cu gelozia excesiva...

- Una era emo. Rau...

- Cu una am dat-o eu in bara pentru ca m-au apucat insecuritatile si am zis ca e prea buna pentru mine si ca o voi pierde cu siguranta drept care am racit relatia in mod inconstient.

- Cu una mi-am propus din start sa nu ma indragostesc de ea pentru ca nu aveam incredere in ea (si in momentul ala nu aveam incredere in femei in general) drept care a urmat o relatie sexuala. In plus, eram intr-o perioada in care chiar nu aveam chef sa ma implic ci doar sa ma distrez.

Asa ca, vezi tu, vina poate sa fie la ea sau la ei.

Insa ce trebuie retinut e ca frumusetea nu e totul. Daca in spatele ei se ascunde o personalitate trista, antisociala, materialista, plictisitoare, de piztipoanca sau mai rau, nu se ascunde nimic, e degeaba...
Si toti o vor vrea doar pentru sex sau pentru a se afisa cu ea...

Oricum, sa ii transmiti din partea noastra un sincer: "Sa fii iubita!" :)

ai pus punctul pe I ,asa este !
Ghemotoc
Postat pe 23 Iulie 2009 16:30
Asa ca, vezi tu, vina poate sa fie la ea sau la ei.

Insa ce trebuie retinut e ca frumusetea nu e totul. Daca in spatele ei se ascunde o personalitate trista, antisociala, materialista, plictisitoare, de piztipoanca sau mai rau, nu se ascunde nimic, e degeaba...
Si toti o vor vrea doar pentru sex sau pentru a se afisa cu ea...


Pt ANDREI: o prietena,iubita,etc nu o ai pt distractii in societate, ras si sex si nici sa te duca in spate financiar.Fac aceasta obs gandind la comentariile si mentalitatea v-stra de azi,care e aiurea total.Materialista ins sa vrea sa-i cumperi o masina,o casa,etc si nu sa o inviti in oras,asta e datoria ta iar dk nu-ti permiti stai acasa singur.Nu e de dorit o viata numai prin cluburi si nu asta denota personalitate interesanta si inteligenta,mai bine zis asta e plictisitor de-a dreptul,chestiile astea superficiale si comerciale.Sa cunosti un om tb timp si rabdare dar si sa fii capabil.Iar ref sex sunt rari barbatii buni.

Postat pe 23 Iulie 2009 16:37

numai gandul ca mai sunt si barbati buni in lumea asta mai imi trezeste optimismul. insa am auzit ca toti sunt luati. [/quote]


la varsta ta nu ar tb sa gandesti deloc asa,nu te cunosc dar vreau sa-ti spun deoarece ma mire optica ta, sa te simti atat de tanara ,de curajoasa si triumfatoare pe cat te arata varsta,pt tine sunt o groaza de baieti.

Postat pe 23 Iulie 2009 16:47
am scris pt CATHYSAILOR

Postat pe 23 Iulie 2009 16:49

1. Nu vad unde sa fii mentionat faptul ca nu am stat cu vreo tipa pentru ca era saraca, pentru a spune tu: "si nici sa te duca in spate financiar". .
2. Daca elimini starea de buna dispozitie, bucuria de a fi in preajma unei persoane si sexul cu ce ramai? Cu o dragoste platonica si insipida?
Fii serioasa, nici tu nu crezi in asta.
Ca fapt divers, nu sunt un impatimit al cluburilor si al distractiei din zori in noapte. Dar nici extrema cealalta nu o agreez.
3. Nu ma lua acum ca sunt mai putin barbati care sunt buni la pat ca nici femeile nu sunt mai prejos. Asteapta totul si nu ofera mai nimic. Na, uite aici generalizare.
4. Sunt "mult mai multe femei de calitate decat barbati"? Unde? Ca de 12 ani sunt mai mult inconjurat de femei si nu am sesizat chestia asta....
AndreiD
Postat pe 23 Iulie 2009 16:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ulei masline aftershave sau easyshave clarins lichidare stoc 1 De la: ocaziebuna 19 August 2010 14:18
Ce se intampla? 9 De la: ella_c 26 Aprilie 2010 23:04
Heeeeelp! 26 De la: Nathaly_Albu 9 Septembrie 2010 23:01
El, Barbatul perfect! 18 De la: geo_reincarcat_iara 11 August 2010 20:04
La mine e problema? 10 De la: steffy91 31 Iulie 2011 13:08