Setari Cookie-uri

ce ne facem cu soacrele?????

Si a mea e exact la fel stai linistita....bucura-te macar ca a ta bate la usa .Si crede-ma nu exagerez....nu stiu de cate ori nu ne-a prins in ipostaze neplacute (nu chiar atat de neplacute pe cat va imaginati) dar totusi e neplacut sa nu poti nici macar sa te saruti de teama ca va intra ea.Si lasa-ma sa ghicesc...nu puteti schimba 2 vb ca ea trebuie sa stie despre ce vb....nu puteti iesi ca ea trebuie sa stie unde va duceti,de ce,si cand veniti.....of...
Anonima_007
Postat pe 22 Mai 2009 13:07
De la: katwoman, la data 2009-05-16 17:10:14
De la: kudika017520, la data 2009-05-15 23:33:40
De la: katwoman, la data 2009-05-14 23:04:34
De la: kudika017520, la data 2009-05-14 01:00:18 Amora,,, permite-mi sa te contrazic!! Daca sunt cateva persoane care se poarta rau cu nurorile, nu inseamna sa generalizati,,bagandu-le pe toate in aceeasi ,oala,!! Sunt si soacre bune si nurori ,needucate, care nu stiu sa respecte! Depinde asta de la caz la caz!! Parerea mea este sa existe ,,comunicare, intre cele 2 parti!! Dar,,,,,ceea mai buna solutie este,,separarea!! Nu uitati un lucru! Ve-ti avea copii"! Peste ani ve-ti fi si voi ,,Soacre ,soacre poame poate mai acre ,ca si cele de azi si atunci??!! V-ati pus intebarea asta??! Trebuie sa le respectati pt, ca atunci cand va casatoriti va luati si socrii ((fiecare)) la pachet!1


te contrazic, a mea intotdeauna a avut respectul meu!!!!! si m-a calcat in picioare....[/quote,,,,,,,,,,,,,,, Scuze! Barbatii vostri ar trebui sa nu le permita ,,mamelor, sa le dirijeze viata! Eu mama de baieti, soacra nu mi bag nasul in nimic in familia lor! Eu nu mi-am bagat nasul niciodata! Nepotii,ne spun buni,iar parintii sunt ,,mami tati,,mama, papy,,nu le spun pe nume desi traiesc in ,,Occident,!! Ar trebui sa fie tolerante soacrele vs! Trebuiau sa-i invete cat de cat ceva din munca femeii, nu sa creasca mari,,trantori! Eu neavand fete,i-am invatat sa munceasca,in casa,eram la serviciu 2 schimburi,, ei aveau lista cu ce trebuiau sa faca zilnic! Le-am imprimat in cap ,niste obligatii,ca nevasta nu-i slujnica lor! Uneori femeia munceste mai mult si mai greu,,la serviciu,vine acasa franta de oboseala si are ,,obligatii,,! De ce numai ea si el nu??! Le-am spus ca n-a muncit mai mult Dumnezeu pe el ,,,decat pe ea!!


stiul, dar el nu indrazneste sa-si caste gura ca se teme ca-l dezmosteneste...
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,RAU,,,, DE TOT! EL TREBUIE SA STIE CU CINE VOTEAZA!! SA ZICA ,,,CUM ZIC EI SI SA FACA SA FIE BINE P[T, VOI AMANDOI, CA NU S-A INSURAT CU ,,,,MASA!! CI CU TINE!!
kudika017520
Postat pe 22 Mai 2009 20:51
Salut, tuturor!!!!!!! e mai faceti voi???!!! Cum o mai duceti cu soacrele??!!!
kudika017520
Postat pe 22 Iunie 2009 15:17
datele otrava
scorpyoW
Postat pe 22 Iunie 2009 17:31
toate soacrele sunt la fel - la inceput numai lapte si miere, dau impresia ca te-au acceptat in familia lor dar la un moment dat isi arata adevarata fata. De exemplu, sunt de nationalitate romana si m-am casatorit anul trecut in iulie cu un francez. Inca de la inceput familia lui nu m-a acceptat, ca de ,aici toti romanii sunt vazuti ca fiind tigani - daca ati sti ce ipocriti si inculti sunt franceziii !!!!. Crdeau probabil ca le fur ceva sau ca umblu dupa banii sotului. Am trecut peste faptul ca nu a venit nimeni la casatorie din partea lui - nici macar mama lui, pe motiv ca se operase - ne-am casatorit in Romania - dar si peste faptul ca mama lui nu avea incredere in mine - credea ca odata venita in Franta, il parasesc pe fiul ei pentru altul !!! Chiar mi-a dat si un SMS inainte de casatorie spunand ca se indoieste de mine, ca nu o sa am grija de el !!!! Era gata gata sa ne strice nunta, dar in final tot ne-am casatorit si am venit aici in Franta, la cativa km de Paris. Stiind ca este mama sotului meu, mi-am zis ca trebuie sa o respect, sa ii vorbesc cu dumneavoastra, sa ii arat ca il iubesc pe fiul ei si ca nu o sa ii fur banii, asa cum credea ea la inceput !!! Totul a decurs bine in primele luni, desi mai avea idei de genul ca o sa il iau pe fiul ei si plecam in Romania si ea nu o sa il mai vada niciodata !!!! Idei alimentate de familia de ipocriti din care provine !!!! O familie in care certurile se tin lant si in care membrii ei cand se iubesc , cand se urasc !!!! Mama lui provine din o astefel de familie si, pentru ca a divortat de sotul ei cand erau foarte tineri, a ajuns la 50 si ceva de ani sa fie o femeie acra si care sa enerveaza aproape tot timpul! Cea care la inceput zicea ca sunt ca si fiica ei, mi-a si zis sa ii spun mama si-a aratat acum adevarata fata - pentru ea sunt o needucata, ca de, parinti nu m-au invatat nimic , ca din cauza mea fiul ei si-a pierdut bunele maniere, ca sunt o lenesa care cauta mereu scuze ca sa nu isi gaseasca servici !!!!! Este o femeie falsa si ipocrita !!!! Asa ca imi permit sa va dau un sfat - toate soacrele se arata bune, tolerante la inceput, dau impresia ca te accepta dar apoi sunt omniprezente in cuplul vostru si va fac viata un infer !
vio26
Postat pe 23 Iunie 2009 10:40
stiti ce mi se pare mie aberant?????? de ce naiba sunt ele asa fete bune pana ne casatorim si dupa gata se transforma ca vrajitoarele alea din povesti????eu una daca nu plac o persoana ii arat de la inceput, care e scopul acestui comportament aberant, ce au de castigat din treaba asta ca daca ai zice ca se poarta asa ca sa te abureasca sa le iei plozi de pe cap ar fi una, dar culmea e ca nici nu vor sa renunte la fiii lor pretiosi si la statutul de cea mai buna mama, oricum niciuna nu e destul de buna pt fiii lor, elucidati-ma voi daca puteti!!! pentru mine ramane un mare mister...
SFAT: NU LE MAI CANTATI IN STRUNA DACA NU VA CONVINE CEVA NUMAI DE DRAGUL DE A FI BINE...ESTE BINE PENTRU ELE SI NU PT VOI......CELE MAI IMPORTANTE SUNTEM NOI....ELE SA-SI VADA DE BATRANETILE LOR
karma123
Postat pe 24 Iunie 2009 22:42
De la: katwoman, la data 2009-05-16 17:10:14
De la: kudika017520, la data 2009-05-15 23:33:40
De la: katwoman, la data 2009-05-14 23:04:34
De la: kudika017520, la data 2009-05-14 01:00:18 Amora,,, permite-mi sa te contrazic!! Daca sunt cateva persoane care se poarta rau cu nurorile, nu inseamna sa generalizati,,bagandu-le pe toate in aceeasi ,oala,!! Sunt si soacre bune si nurori ,needucate, care nu stiu sa respecte! Depinde asta de la caz la caz!! Parerea mea este sa existe ,,comunicare, intre cele 2 parti!! Dar,,,,,ceea mai buna solutie este,,separarea!! Nu uitati un lucru! Ve-ti avea copii"! Peste ani ve-ti fi si voi ,,Soacre ,soacre poame poate mai acre ,ca si cele de azi si atunci??!! V-ati pus intebarea asta??! Trebuie sa le respectati pt, ca atunci cand va casatoriti va luati si socrii ((fiecare)) la pachet!1


te contrazic, a mea intotdeauna a avut respectul meu!!!!! si m-a calcat in picioare....[/quote,,,,,,,,,,,,,,, Scuze! Barbatii vostri ar trebui sa nu le permita ,,mamelor, sa le dirijeze viata! Eu mama de baieti, soacra nu mi bag nasul in nimic in familia lor! Eu nu mi-am bagat nasul niciodata! Nepotii,ne spun buni,iar parintii sunt ,,mami tati,,mama, papy,,nu le spun pe nume desi traiesc in ,,Occident,!! Ar trebui sa fie tolerante soacrele vs! Trebuiau sa-i invete cat de cat ceva din munca femeii, nu sa creasca mari,,trantori! Eu neavand fete,i-am invatat sa munceasca,in casa,eram la serviciu 2 schimburi,, ei aveau lista cu ce trebuiau sa faca zilnic! Le-am imprimat in cap ,niste obligatii,ca nevasta nu-i slujnica lor! Uneori femeia munceste mai mult si mai greu,,la serviciu,vine acasa franta de oboseala si are ,,obligatii,,! De ce numai ea si el nu??! Le-am spus ca n-a muncit mai mult Dumnezeu pe el ,,,decat pe ea!!


stiul, dar el nu indrazneste sa-si caste gura ca se teme ca-l dezmosteneste...
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,Asa v-a fi toata viata ;;; sub papucul mamei;;???!!! Unde-i atunci,,barbatul din el???!!
kudika017520
Postat pe 28 Iunie 2009 15:10
Gata ;;sezonul; cu soacrele???!! V-i s-au epuizat, toate resursele,nurorilor??!
kudika017520
Postat pe 16 Iulie 2009 14:18
mda.. cunosc un caz.. nefericit foaartee..
soacra unei prietene de-a mea. cand o intalnesti prima oara.. iti face o impresie excelenta.e toata numai miere si lapte, amabila, serviabila.. calda.. ce mai! perfectiunea intruchipata. dar! de cate ori vine sotul prietenei mele de la maica-sa, e tot negru la fata.. incepe sa o injure, sa-i spuna ca nu stie sa faca nimic. toate deciziile pe care ar trebui, in mod normal sa le ia impreuna cu sotia (privitor la treburile casnice, cumparaturi, serviciu, planuri de viitor), tipul vorbeste intai cu maica-sa. doamna soacra a ajuns chiar si sa rastalmaceasca fiecare cuvant al nurorii sale... intr-un mod amabil, fireste.. cuvintele "nu pot" devin.. "nu vreau", de ex.. se lauda de fata cu amandoi cu retetele ei culinare deosebite pe care le-a inventat.. nu se poate abtine sa mai stearga faramitura de praf cu matura pe jos.. sau sa spele ostentativ singura farfurie murdara din chiuveta (in apt prietenei mele) cand vine in vizita.. am fost de fata si m-a lasat masca! ce se amesteca ea..?! si daca prietena mea incerce sa-i spuna despre toate astea in particular sotului ei..acesta mai ca nu devine violent caci.. despre mama lui nu poate nimeni sa zica nimic rau. este perfectiunea intruchipata. mai rau este ca incepe sa se amestece si in cresterea copilului. ea.. care si-a crescut unicul fiu cu ajutorul bonei. si prietena mea nu are nici un cuvant de zis nici aici.. doar mama sotului ei este sfanta. ce parere aveti? i-am zis sa-l lase naibii pe tip si sa caute un BARBAT, nu un copil ce inca atrna de fusta mamei..
DirtyDianna
Postat pe 16 Iulie 2009 16:02
De la: karma123, la data 2009-06-24 22:42:09stiti ce mi se pare mie aberant?????? de ce naiba sunt ele asa fete bune pana ne casatorim si dupa gata se transforma ca vrajitoarele alea din povesti????eu una daca nu plac o persoana ii arat de la inceput, care e scopul acestui comportament aberant, ce au de castigat din treaba asta ca daca ai zice ca se poarta asa ca sa te abureasca sa le iei plozi de pe cap ar fi una, dar culmea e ca nici nu vor sa renunte la fiii lor pretiosi si la statutul de cea mai buna mama, oricum niciuna nu e destul de buna pt fiii lor, elucidati-ma voi daca puteti!!! pentru mine ramane un mare mister...
SFAT: NU LE MAI CANTATI IN STRUNA DACA NU VA CONVINE CEVA NUMAI DE DRAGUL DE A FI BINE...ESTE BINE PENTRU ELE SI NU PT VOI......CELE MAI IMPORTANTE SUNTEM NOI....ELE SA-SI VADA DE BATRANETILE LOR
,,,,,,,,,,,,, :sml-confused0010 1 :CARE PE CARE IA?? PLOZII??? DE CE TREBUIE SA-I IEI DE PE CAPUL CUIVA??!! EU CONSIDER CA, DACA TE CASATORESTI, O FACI DIN ;;DRAGOSTE; SAU ;INTERES,, SI NU IA ,NIMENI, PLODUL DE PE CAPUL;;NIMANUI;! 2,CUM MAMA TA ARE ;; O PLOADA;; PE TINE SI EL ARE PE MAMA LUI! DACA: TU I-TI IUBESTI SI RESPECTI, MAMA, ESTE NORMAL, CA SI EL SA SI IUBEASCA;MAMA;! ESTE ,FF, NORMAL , CA SA VA IUBITI SI RESPECTATI;;SOACRELE;DACA, IUBITI BARBATUL IAR ELE;; BAIATUL;;!! ,,,,CAND VA ;MARITATI;VA LUATI SOACRELE;;LA PACHET! DACA; VOI, NU LE RESPECTATI, ATUNCI, CUM VRETI, SA VA ;IUBESCA, SA VA RESPECTE PE VOI??!! ,,,,DE CE SA NU EXISTE, O AMBIANTA INTRE SOACRA-NORA??!! DACA EA NU ESTE CEEA MAI BUNA MAMA, VOI, CUM SUNTETI DE BUNE?? PT, ELE SI,,CU ELE??!! PRIVIND ;;;SFATUL;; TAU;;;;CREZI CA DACA; CULTIVI, FURTUNA, CE CULEGI, OARE??!! DE CE TREBUIE SA VA FIE ;;BINE;; DOAR VOUA???!!! SI DE CE TREBUIE SA FITI VOI ;CELE MAI IMPORTANTE??? FIECARE OM ESTE ;IMPORTANT, IN FELUL LUI!! ELE SA SI VADA DE BATRANETE!!!!!!! TU CREZI CA NU VEI FI CA SOACRA TA ,?? VEI FI VESNIC, TANARA, REBELA, SA TI FIE BINE TIE, FARTA SA-TI PESE ,IN EGOIZMUL TAU DE ALTII???!! TE-AI PUS VREODATA IN LOCUL ;SOACRELOR??!! ELE SA SI VADA DE ;BATRANETEA LOR!! CE FRUMOS! BINE CA TI-A FACUT PLOD, SA AIBA,,,CINE TE TINE,, SA PRIMESTI CAT MAI MULTE, IAR EI ;;SOCRII; SA SI VADA DE ;BATRANETE, SA NU VA DERANJEZE;;INTIMITATEA! PROST SISTEM DE ;GANDIRE;! pLOZII TAI O SA TI DEA ACELASI RESPECT,,SAU MAI RAU, CUM IL DAI TU ;SOACREI TALE:!! FERICIRE PANA LAA ADANCI BATRANETI! SA AJUNGI SOACRA SA AI RESPECTUL CARE-L OFERI, CA; ROATA SE-NVARTESTE!
kudika017520
Postat pe 17 Iulie 2009 23:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vis de o seara 4 De la: R0MW4LD 31 Ianuarie 2011 23:22
de ce numai noi femeile suferim de pe urma barbatilor 19 De la: staff 6 Aprilie 2009 11:26
SOS 14 De la: luulya 5 Iunie 2009 07:54
help ... :D 13 De la: dusmanu_lu_Celina 14 Noiembrie 2010 06:01
relatiile la distanta. 25 De la: cami_goanga10 26 Martie 2010 19:13