Setari Cookie-uri

Castiga o astrograma personalizata!

DA si din punctul meu de vedere este ok,dar ceva mai multe detalii mai ales ptr cei de varsta mai mare ,nu ar strica,in rest ,este cat ce aproape de adevar,mie m i s- a cam potrivit ce am citit pana acum ,va pup si s-o tineti tot asa,ptr ca sunteti chiar prea priceputi in aceste detalii,Bafta cu respect Angela,va pup pr toti
angela_toader39
Postat pe 6 Iulie 2009 10:09
citesc cu placere tot ce tine de zodii si imi place site-ul www.astrodestin.ro deoarece exista multe explictatii pentru ca foarte multe cuvinte din domeniul astrologic nu stiam ce inseamna ,nu stiam la ce se refera,sau aveam habar dar nu imiera destul de clar insa pe acest site sunt explicatii destul de clare.Imi mai place ca re teste,imi place ca are explicatii despre karma,despre compatibilitati,despre numerograma.Imi place si cum arata site-ul si chiar daca nu se vede albatru pe albastru foarte clar,daca se da click pe ceea ce scrie se face rosu si se vede destul de clar ce scrie...E un site super poate cel mai detaliat pentru pasionati!
andreea_3
Postat pe 6 Iulie 2009 10:10
Buna :)
Asa, o sa incep si cu pozitive si negative: fundalul eperfect, insa ar tb schimbata imaginea de sus pentru a se vedea meniul. 2 Sugestii: Ori sa se schimbe imaginea (as sugera o imagine cu un ochi format din stele pe cer si fundalul sa fie un cer albastru inchis la culoare, gen sa sugereze ca te vedem, dak nu noi sigur te vede cineva, dar sa nu fie prea dramatica poza) si scrisul atunci sa fie cu alb, sau a 2a varianta, toate butoanele sa fie mutate undeva in dreapta paginii unu sub altul, fiindca acela este coltul pe care il priveste lumea dar lafel, ar trebui ori schimbata imaginea ori modificat contrastul.

Propun sa se inceapa articolul direct cu: "Daca te aflii pe acest site inseamna ca....... ... " si abia apoi sa urmeze butoanele pentru "Consulta-ti horoscopul zilnic!!!" (e zic ca un semn de exclamare e suficient, 3 sunt prea multe). Si de asemenea propun ca si acestea sa fie aranjate intr-o anumita ordine, pe coloane si in dreptul fiecareia sa se afle un romb de culoarea mov.

In rest mi se par ok restul paginimor, insa cu retusurile de rigoare :).
Oricum felicitari pentru site! Deja am inceput sa il explorez, deci m-a atras :)
Numai bine!
mihaela_yi
Postat pe 6 Iulie 2009 10:11
ps: mi se pare foarte ok simplitatea de care da dovada
mihaela_yi
Postat pe 6 Iulie 2009 10:12
MI au placut in mod special cadourile unicate si informatia pe segmente, adica nu sunt toate amestecate, ci tratate individual, fiecare aspect al vietii. aPRECIEZ SI STRUCTURA SITE UL SI NOUTATEA BRAndu lui. S vede ca are o lione de marketing bine fragmentata. Felicitari/.....
semira
Postat pe 6 Iulie 2009 10:14
Am vazut situl este interesat pentru cei care cred si sunt interesati. Are informatii destul de clare si amuzante. Astrologia trebuie si simtita. Ca design este destul de colorat , trage la ochi . Rocomand sa fie citit de toate cititoarele iubitoare de astrologie. Succes !
ionelapantaru
Postat pe 6 Iulie 2009 10:18
Imi place sa citesc despre zodii si previziuni astrale. Nu cred ca e o conditie esentiala insa in existenta noastra dar e un " ghid" pentru atitudinea , gandirea pozitiva, modelarea comportamelntala si a personalitatii in functie si de aceste aspecte, imi place extraordinar de mult....Bravo! Este un site reusit si complex.
andreea_dobrota
Postat pe 6 Iulie 2009 10:20
un site dragut,interesant,informativ....ce-i drept ar cam trebuii modificat meniul de sus datorita faptului ca nu se prea vede...poate o culoare mai inchisa,care sa scoata textul in evidenta,ar fi de folos...imi place ffff mult poza aceea cu semnele zodiacale,foarte buna alegere
kudika020674
Postat pe 6 Iulie 2009 10:20
e super fain,
elaty87
Postat pe 6 Iulie 2009 10:27
buna
mie mi -se pare fantastic sit-ul si f interesant , captivant . intr -un fel te ajuta sa te intelegi pe tine si pe cei din jur , bineinteles daca ti cont de stele astrograme si intelegi cu adevarat ce este karma . nu foarte multe persoane pot intelege ce anume este carme sau cum ne pot influenta stelele . noi oamenii am fost mult prea indoctrinati cu biserica si ce anume spune aceasta incat nu putem vedea ce aveam in fata noastra , din cauza asta acest sit ma fascineaza . as vrea sa vad mai multe stfel de sit-uri romanesti , ma refer la competenta .
kudika021360
Postat pe 6 Iulie 2009 10:27
Buna,
Vizitez site-uri de profil destul de des
Este cel mai cuprinzator in domeniul astrologiei in limba romana, dar
are neajunsuri legate de design:
- meniul invizibil,
- submeniurile de asemenea lasa de dorit, ar fi de preferat un meniu cu liste ce se deschid in jos, sau in lateral pentru submeniuri
- unele articole au si ele o structura destul de primitiva, ceea ce deobicei lungeste articolul, desi o forma mai surta ar face-o mai usor de citit, ar fi de preferat un spatiu mai larg de citire, structura paginii in sine fiind prea ingusta, si o structurare profesionista a articolelor, eventual cu icoane la zodii, etc.
Aspect pozitiv ar fi de preferat mai multe articole generale de astrologie, gen unde e planeta/corpul X, cand a mai fost intr-o pozitie similara, ce efecte poate avea, ce inseamna retrograd in general, ce sunt casele - cu o frecventa de saptamanal sau macar odata la doua saptamani.
Am inteles ca astrogramele sunt realizate manual, dar totusi pentru muritorul de rand ar fi util sa-si poata afla macar ascendentul, cu ajutorul unui calculator simplu, pentru ca altfel toate acele articole despre ascendent nu au nici o valoare daca nu-si cunoaste ascendentul.
Un alt aspect legat de comanda unor produse, mai multe linkuri directe la pagina de comanda a produsului si informatii exhaustive despre modalitatile de plata, respectiv preturi.
In rest numai bine, si la mai mare, ca potential aveti.
elaxxx
Postat pe 6 Iulie 2009 10:34
Am gasit pe site-ul vostru lucruri pe care in alte site-uri de specialitate nu le-am gasit.
Nu voi spune nimic despre culori , asezare in pagina .....pentru mine aceste lucruri au contat mai putin. Mi-as fi dorit insa sa gasesc o compatibilitate intre zodii referitoare la fertilitate...ce sanse sunt in conceperea unui copil . Bafta !
darcare
Postat pe 6 Iulie 2009 10:35
Excelenta ideea. Nu toti putem realiza asa ceva.
Petruta. 19.09.1973 Loc nastere Bucuresti
chpetruta
Postat pe 6 Iulie 2009 10:38
Si mie mi se pare ok site-ul, gasim aproape tot ce ne intereseaza, ar mai lipsi o astrograma mai rapida, dar din pacate nu e atat de simpla..:)

Postat pe 6 Iulie 2009 10:39
Hello!
Am intrat foarte des pe site, si chiar mi se pare super-ok!
Nu am comentarii decat "de bine", fara "periaj" Pe cuvant!
Pana sa gasesc asa site, ma chinuiam sa citesc una-alta din diverse reviste, sau chiar site-uri total nereusite. Acum, in fiecare dimineata am la indemana exact ce imi trebuie....
Foarte TARE!
Just_me_and_myself
Postat pe 6 Iulie 2009 10:39
Este adevarat ce am citit pe site despre gemeni. Eu sunt gemeni dar de obicei citesc pe difetite site-uri numai baliverne. Va felicit!
melania1988
Postat pe 6 Iulie 2009 10:43
buna!
site-ul este foarte interesant,eu am apreciat foate mult sectiunea cu zonele erogene pentru fiecare zodie
va pup!
valentina_radu6
Postat pe 6 Iulie 2009 10:48
ehehe, de cand imi doresc astrograma personalizata, mi-ar fi placut sa o pot face singura , adica sa ni se dea mura in gura toate calculele care trebuie facute ........dar cum astrologia nu e asa de simpla , raman cu speranta ca voi fi aleasa !!! cu privire la site-ul mentionat de voi eu zic ca administratorii de acolo isi fac datoria ca la carte ! va pup, o zi buna!
magnoliaza
Postat pe 6 Iulie 2009 10:51
buna,
eu vreau sa va felicit ptr acest site, mi se pare f interesant , eu chiar cred in zodii si compatibilitate, numerologie. si chiar mi-as dori sa castig o astrograma personalizata, sa aflu mai multe despre mine. as vrea sa scrieti mai multe despre ascendent.in rest, despre site e ok ,doar ca eu as dori si mai multe informatii. oricum eu va felicit !!!
pisipisi
Postat pe 6 Iulie 2009 10:56

De la prima vedere imi place cum arata pagina de start, exceptie facand scrisul din partea de sus. Ar trebui sa fie scris cu alta culoare sau cu ceva mai ingrosat sa fie mai lizibil.
Apoi pot spune k mi-am facut multe teste si chiar au iesit asa cum sunt eu. Ce se spune despre zodia mea corespunde aproape in totalitate cu realitatea.
Nu mi-a placut faptul k la un test efectuat nu se vedea calculele de final, respectiv ultima coloana din tabel. Am putut sa o citesc abia dupa ce mi-am salvat pagina pe desktop.
Am gasit si informatii pe care nu le stiam si sigur imi vor fi de folos in continuare.
Cel mai mult mi-a placut ideea cu numarul inimii. Un asemeanea joc circula prin scoala acum cativa ani cand frecventam cursurile scolii generale. Era o intreaga nebunie atat pt baieti cat si pt fete acest joc.
Sunteti minunati!
Bafta in continuare si va asteptam cu multe alte rubrici interesante!
irimiri
Postat pe 6 Iulie 2009 11:00
Se spune ca nimic nu este intamplator si cred ca asa a fost si vizita mea in acest site in urma cu cateva saptamani pentru ca in ciuda temei tot mai des abordate si de alte siteuri, acest site astro destin tinde sa acopere o gama tot mai larga de informatii iar previziunile oferite fiecarei zodii aproape intotdeauna au o doza foarte mare de adevar si aplicabilitate. Atrage prin profesionalismul acordat fiecarei informatii si prin aducerea unui suflu nou unui foarte vechi domeniu:astrologia.
Nu pot decat sa va felicit si fie ca fiecare previziune sa aiba un rol pozitiv in destinul fiecarei persoane care acceseaza siteul: astro destin...
Traviesa
Postat pe 6 Iulie 2009 11:02
Buna ziua.

Eu am sa fac cateva remarce din punct de vedere estetic.
Site-ul este ok, usor de navigat dar ... apare si un dar... meniurile se sus nu sunt bine amplasate, nu sunt lizibile, nu se pot citi.

Am sa vin si cu sugestii.
Ati putea sa le puneti pe acea dunga alba dar imaginea sa fie sub dunga ca sa se poate intelege meniurile.
Sau
Ati putea sa le puneti unu sub altul in drapta sub Search, si banda de search si butonul sa fie pe acelasi rand, aliniate toate la stanga cu butonul de Subsribe.
Sau
O a 3 varianta ar fi sa mutati meniurile deasupre bandei albastre "Cunoasteti destinul!" enumerate chiar cum sunt mai sus si puse direct pe negru. Chiar sub semnele zodiacale. Banda albastra si restul textului sa se mute mai jos.

Sper sa va fie de folos sugestiile mele.
Simona.



siymy
Postat pe 6 Iulie 2009 11:03
bine v-am gasit!

sa trecem in revista in primul rand punctele forte ale sitului: headerul este bun, culorile sunt bine alese, se potrivesc cu profilul sitului, scris mare, clar, informatii multe

sugestii de imbunatatiri: asezarea linkurilor: unele sub altele, modificarea formei scrisului, acees mai repede la informatii fara atatea clikuri, structurarea informatiei (informatia este destul de stufoasa si nu este structurata), e prea lunga partea introductiva la linkuiri( te plictisesti pana citesti introducerea si ca apoi sa dai de esenta lucrurilor), unele linjuri contin informatii prea generale ceea ce nu atrage pe cititori deoarece ei vreau sa afle exact cum stau lucrurile(de exemplu cum sa isi calculeze ascendentul)
insa, per ansamblu situl dvs. mi-a l;asat o impresie buna!


numai bine!!
cjcj
Postat pe 6 Iulie 2009 11:05
trebuie sa recunosc ca in comparatie cu alte site-uri de astrologie(pt ca sunt o f mare admiratoare) acesta m-a uimit prin multitudinea subcategoriilor din structura sa.de cele mai multe ori fiecare site se axeaza mai mult pe un singur domeniu aparte:tarot sau numai zodii sau numai teste, ceea ce dumneavoastra incercati sa faceti in acelasi timp si dupa parerea mea va reuseste.
bineinteles perfectiunea unui lucru si a unei persoane este data de o frumoasa imbinare cu defectele sau partile la care tb sa se mai lucreze(oricine le are).in cazul dumneavoastra consider ca intr-adevar ca fundalul a fost ales perfect, chiar te induce intr-o stare de relaxare si indemn spre aflarea tuturor raspunsurilor care ne framanta insa in acelasi timp partea cu structura site ului...contact,tarot,astrologie etc...ar tb oarecum diferentiata.(poate printr-o culoarea contrastanta sau printr-un click al mouse-ului ceva mai personalizat ,in functie de domeniul la care faceti referire bineinteles.
de asemenea eu as aprecia sa stiu cine sunt cei care formeaza echipa,numele astrologilor implicati,consider ca in urma unei conexiuni cu acest site, fiind multumit se poate ajunge la o promovare pe scara larga a astrologilor si a celorlalti ce lucreaza pt acest site, lucru ce va avea un feed-back fericit si pt dumneavoastra categoric: PROMOVAREA SITE-ULUI!
in legatura cu testele(o idee suuuper) eu personal de cum am deschis site ul acolo m-am repezit! si am fost un pic dezamagita pentru ca la sfarsit cand am vrut sa mi fac evaluarea testului pt planeta seductiei am observat ca avand varianta de raspuns j) nu mi-am putut vizualiza punctajul. tabelul trebuie un pic modificat.
sunt foarte multe persoane pasionate de astrologie si unele chiar ascund adevaratetalente de aceea cred ca ati mai putea introduce niste teste care sa verifice potentialul acestor persoane si sa incurajeze eventual evolutia lor spre domeniul astrelor.
ca sa inchei cum am inceput........eu va felicit si sunt f incantata de ideea site ului. oricine si orice are un inceput la care pe parcurs se lucreaza spre a deveni perfect sau aproape perfect. sunt sigura ca si voi veti ajunge acolo.
succes!
vanda23
Postat pe 6 Iulie 2009 11:06
imi place poza din background,imi place ca ati adaugat capitolul teste care atrage atentia,imi plac articolele.
nu imi place ca abia se vad linkurile de sus care formeza meniul,nu imi place formatul din pagina de meniu.
as fi vrut sa vad linkuril;e in partea dreapta a paginii,as fi vrut sa aibe si un forum ,unde se poate discuta interactiv,un soft care sa iti calculeze automat macar ascendentul.

sunt articole,informatii interesante pe site,insa nu m -ar fi atras sa ma uit peste el,edaca nu ar fi fost acest concurs .Nu are aceea stralucirea a unui site de destin.Consiter ca acesta ar trebui sa fie inconjurat de mister ,sa aiba mai multa stralucire.
danaa85
Postat pe 6 Iulie 2009 11:08
Buna! Am intrat si eu pe site. Intr-adevar, iti raspunde la multe intrebari. Deci ca informatie, este bine pus la punct. In schimb, eu i-as schimba putin grafica. L-as face putin mai interactiv, ca sa zic asa. Plus ca a mai zis cineva ca fontul acela albastru pe un fond tot albastru e cam greu de descifrat. Deci cam asta ii lipseste, ceva care sa te atraga sa intri pe el. E putin cam sec din punctul asta de vedere. In schimb, ca informatie oferita e foarte ok. Mai ramane doar sa fie putin "decorata".

Atat!
Zi faina fetelor!
baby_dienutza
Postat pe 6 Iulie 2009 11:15
interesant.chiar am facut si eu la numarul iubirii si numarul iubirii compatibilitate.a iesit exact cum este in realitate.tot ce inseamna astrologie ma pasioneaza foarte mult.mult succes in continuare
kudika010134
Postat pe 6 Iulie 2009 11:18
De la: ZanaZanelor, la data 2009-07-06 09:30:59Pagina cu astrograma e buna de citit asa in general.Eram si eu curioasa cum arata astrograma mea personala.Trebuia sa astept cum scrie"minim" 2 saptamani.Dar surpriza.....in jumatate de ora am primit-o.
Nu va spun ca am primit astrograma dar nu si INTERPRETAREA ei. Asa ca am o poza ,pot s-o pun pe perete ca eu nu stiu s-o descifrez. In rest ce parere am ? Is generalitati,daca gasesti ceva care sa se apropie de viata ta,zici: Wauw...cata dreptate are...alteori ramai dezamagit....nimic nu corespunde. De horoscop ce sa mai zic.....prostii.....un pic iti atrage atentia ,ba ai grija la bani,ba sa nu ai accidente,celalt la sanatate,apoi luna urmatoare se inverseaza......Oricum chiar si in cadrul unei zodii,suntem atat de diferiti. Asa ca ce sa zic...lectura buna.


Domnisoara vorbeste prostii! Eu mi-am comandat astrograma! Da, se plateste, are 23 de pagini astrograma mea natala si nu am primit nici o poza, nici macar o imagine cu vreo harta astrala de interpretat. Nici prietena mea nu a primit nici o poza de care vorbesti tu sus si a trebuit sa asteptam 4 saptamani sa ni se realizeze astrogramele. Te rog sa nu vorbesti aberatii ca asa isi debiteaza tie neuronul!

Site-ul are mult de imbunatatit, si as recomanda o regandire a lui din punct de vedere al design-ului!
Tema gratuita de wordpress indica clar ca nu au prea multi bani de desing alfel era mult mai bine conceput. E un site imbracat in haine de blog! Oricum, imi place ca isi scriu singuri articolele, nu le copiaza de la x si y si nu dau linkuri vezi acolo, vezi acolo....

Idea e buna sa ne cereti parerea, deoarece noi suntem consumatoarele voastre! Sper sa fie ok pentru concurs!
MarianaBv
Postat pe 6 Iulie 2009 11:19
citesc cu foarte mare interes fiecare articol al acestui site,este foarte interesant si te ajuta sa te descoperi si sa descoperi lucruri noi...acest site de astrologie este foarte variat,are o multitudine de articole care mai de care mai interesante:astrograme,ascendent,autocunoastere,dragoste,compabilitate...toate aceste lucruri imi starnesc interesul,m-a atras si culoarea albastru care este culoarea mea preferata.Testele de pe acest site sunt foarte bine alese si imi dezvaluie adevarata personalitateva pup sper ca site-ul sa aiba acelasi succes ca si pana acum,felicitari pentru toti cei care asigura valoarea acestui site,informatiile,estetica,testele...sper sa fiu eu cea aleasa,mi se pare un concurs foarte interesant,imi doresc sa ma cunosc mai bine,sa aflu mai multe despre viitorul meu:*:*:*
muiebarlad
Postat pe 6 Iulie 2009 11:19
este un site interesant,mi-a placut mult acele referinte care explica diferenta intre destin si karma.imi doresc mult sa castig aceasta astrograma deoarece am incredere in previziuni si analize.sunt o persoana care se bazeaza pe intuitie si, pe parcursul vietii mele, am primit cateva mesaje si influente din astral.

va multumesc frumos
ralucabraniscan
Postat pe 6 Iulie 2009 11:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Concurs: Castiga Un atlas al dorintelor zadarnice de Anuradha Roy! 64 De la: kudika392917 27 Iunie 2011 20:05
Rasfata-te cu premiile FA ! 1703 De la: concursKudika 19 Martie 2010 17:15
Castiga inovatia de la NIVEA: PRIMUL Lapte de Corp care se poate folosi in timpul dusului! 226 De la: gandreia2000 1 August 2013 08:31
Concurs Bottega Verde 2195 De la: concursKudika 19 Martie 2010 17:56
Kudika si Papucei.ro te invita la concurs! 3374 De la: ge_iana 16 Aprilie 2010 17:10