Setari Cookie-uri

Situatie grea cu fosta

De la: sadora, la data 2009-08-23 17:35:44nu cred ca trebuie sa o judeci...incearca sa-i fii prieten daca poti...fara sa o invinuiesti de nimic....si ea si tu cautati...cautati ce nu gasiti unul la celalalt....comunicarea nu a fost constructiva...nu conteaza cu cine te plimbi...cu cine maninci etc..conteazae ai in suflet...stii ...stie ...ce simtiti de fapt? Tu simti ca esti "pierzantul...ea se simte infranta de relatii...rareori iubirea este bicefala....


Nu cred ca o judec, am inteles ca am gresit cand am renuntat primul la relatia noastra, nici pierzant nu ma simt; din moment ce eu am fost cel care a facut primul pasu asta, eram constient ca ceva nu merge bine, cat despre faptul ca sa ii fiu prieten..nu cred ca se poate..daca continui sa tin legatura cu ea nu pot lasa trecutu in urma si nu ma pot gandi la viitor. Ea zice ca sa ramanem amici, ca tine la mine ca la un amic, dar asta pana cand..pana se indragosteste ea de altu si eu de alta? Nu stie ce vrea..ma vrea pe mine dar vrea si ceva nou, de cand a incercat cu celalalt e cu totu alta.. Nu ar fi cel mai bine sa rup orice legatura cu ea???? Multumesc mult pt sfaturi..
un_electrod
Postat pe 24 August 2009 15:19
Poate fi o varianata! Poti sa o ei ca o lectie pe acre ai invatat-o si mergi mai departe...se pare insa ca voi tot comunicati..si asta este bine...la un moment dat si acesta comunicare dispare cand fiecare isi gaseste cei trebuie..conditia este sa nu incercati sa gasiti in noua relatie ce a fost..in general dupa infrangeri oamenii devin prea suspiciosi sau pur si simplu se razbuna...cei intelepti iau o pauza...se clarifica ce vor...se impaca cu ei...si apoi cauta relatia care-i echilibreaza
pacifista
Postat pe 24 August 2009 21:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ne-am despartit .. dar nu stiu ce vreau 18 De la: this_is_the_life 24 Iulie 2009 12:26
nu stiu ce sa cred 64 De la: kudika_12631 29 Iulie 2012 14:04
M-a parasit din vina mea, dupa 3 ani, cum o pot aduce inapoi? Pentru ca este cu un alt baiat. 48 De la: denis_3d25 10 Septembrie 2011 01:39
am nevoie de putin ajutor, va rog. 7 De la: 10 Iunie 2012 13:47
Cum pot sa uit un barbat care dupa 4 ani s-a schimbat ? 15 De la: RoxannaST 21 Noiembrie 2012 02:22