Setari Cookie-uri

Situatie grea cu fosta

De la: kudikgirl, la data 2009-07-21 23:27:16si nu a fost vorba de inselat....asa ca povestea ta cu a lui nu este acelasi lucru
..................................................................................................s-au despartit provizoriu sa vada ce simt fiecare! si ea a simtit.................Draga cind iubesti pe cineva chiar daca sa terminat o relatie nu poti sa te arunci repede in bratele altuia!iti trebuie timp sa iti revii...........sa te regasesti! unde este dragostea din partea ei?
FRANNNCE
Postat pe 21 Iulie 2009 23:30
Intentia mea nu era sa isc discutii contradictorii intre membrii site-ului, chiar am incercat sa fiu cat mai explicit...am parasit-o efectiv pt k nu ne mai intelegeam... Oricum va multumesc pentru pareri, ma ajuta sa ma apropii de misterioasa gandire feminina imposibil de inteles de altfel...
un_electrod
Postat pe 21 Iulie 2009 23:35
De la: un_electrod, la data 2009-07-21 23:29:46 pai nu este acelasi lucru........ce a fost inainte a fost! ea nu avea certitudinea incheierii relatiei voastre si a gasit pe fat frumos! daca tu crezi ca se uita unul la altul.........te inseli! uite eu sint femeie si am 36 de ani! fostul meu sot ,tatal fiului meu de 16 ani ma inselat! stii care a fost solutia mea? verde.........;;la gara .........;;divort ca nu sint cirpa nimanui! acum am un sot adorabil........care Doamne fereste sa insele ca il las si pe el.........................vezi tu daca nu ar conta infidelitatea am putea sa facem toti linistiti sex in grup ca oricum nu ar fi diferente prea mari! ........nu stiu dar gindeste-te bine ca cine a inselat odata o face mereu!tu alegi cum traiesti pina la urma!



Se spune ca in dragoste trebuie sa fi capabil sa faci sacrificii si sa ierti. Nu vreau sa par rautacios, poate esti si putin subiectiva avand in vedere si prin ce ai trecut, eu am parasit-o poate cand avea nevoie de mine mai mult..ce era sa faca? nu o condamn...poate e de moment sau nu dar din moment ce pusesem capat relatiei cum o pot considera inselare? Cat despre chestia cu cine a inselat odata, inseala mereu, nush, e cu dus intors, toti gresim important e sa constientizam. Tatal meu a inselat odata si a fost prins, dar iertat si de atunci nu au avut absolut nici o problema, chiar zilele astea implinesc 25 de ani de casatorie si se inteleg super si acum....importanta e si comunicarea, cineva inseala de obicei cand nu gaseste ce are nevoie in propria curte..[/quote]



imi place optimismul....;))
"acum am un sot adorabil........care Doamne fereste sa insele ca il las si pe el"...eu nu cred ca de data asta ai face acelasi lucru..sincer;)probabil ca nu e suficienta iubire adevarat...nu toti barbatii sunt la fel si nu toti au acel ceva care te-at putea face sa te intorci...sau nu:)
Important e sa stim sa iertam....nu atunci cand se intrece masura si cineva isi bate joc....iar in cazul lui...totul s-a intamplat dupa despartire nu este propriu-zis inselat...
nu stiu....sa analizezi e usor....sa traiesti pe pielea ta e mai greu....
kudikgirl
Postat pe 21 Iulie 2009 23:38
De la: un_electrod, la data 2009-07-21 23:29:46 pai nu este acelasi lucru........ce a fost inainte a fost! ea nu avea certitudinea incheierii relatiei voastre si a gasit pe fat frumos! daca tu crezi ca se uita unul la altul.........te inseli! uite eu sint femeie si am 36 de ani! fostul meu sot ,tatal fiului meu de 16 ani ma inselat! stii care a fost solutia mea? verde.........;;la gara .........;;divort ca nu sint cirpa nimanui! acum am un sot adorabil........care Doamne fereste sa insele ca il las si pe el.........................vezi tu daca nu ar conta infidelitatea am putea sa facem toti linistiti sex in grup ca oricum nu ar fi diferente prea mari! ........nu stiu dar gindeste-te bine ca cine a inselat odata o face mereu!tu alegi cum traiesti pina la urma!



Se spune ca in dragoste trebuie sa fi capabil sa faci sacrificii si sa ierti. Nu vreau sa par rautacios, poate esti si putin subiectiva avand in vedere si prin ce ai trecut, eu am parasit-o poate cand avea nevoie de mine mai mult..ce era sa faca? nu o condamn...poate e de moment sau nu dar din moment ce pusesem capat relatiei cum o pot considera inselare? Cat despre chestia cu cine a inselat odata, inseala mereu, nush, e cu dus intors, toti gresim important e sa constientizam. Tatal meu a inselat odata si a fost prins, dar iertat si de atunci nu au avut absolut nici o problema, chiar zilele astea implinesc 25 de ani de casatorie si se inteleg super si acum....importanta e si comunicarea, cineva inseala de obicei cand nu gaseste ce are nevoie in propria curte..[/quote] sint oamenii fanatici care inseala din nevoia de a insela,incapabili sa traiasca cu o singura persoana..........si un procent foarte mic care o fac odata si nu mai repeta!........viata mea nu o discut deoarece traiesc cum imi place si linga omul pe care il iubesc.....difera cazurile intre ele dar vroiam sa subliniez verticalitatea! stii de ce umbla in zilele noastre fetele creanga? pentru ca voi baietii permiteti lucrul asta ! si eu am un baiat .........crede-ma ca as inebuni sa stiu ca devine presul vreuneia! din comentariul tau am inteles ca despartirea era provizorie..........ma rog deja singur ti-ai dat raspunsul asa ca ce rost are sa intrebi pe un forum ce trebuie sa faci,? tu singur esti solutia problemelor tale si cheia este la tine! iti urez succes!
FRANNNCE
Postat pe 21 Iulie 2009 23:38
din pacate nu mi-a luat ultimul mesaj .........si aveam un raspuns ptr d-ra in care ii explicam ca mama mea ma invata cind aveam 19 ani sa nu ma las de nimeni calcata in picioare si sa nu fac compromisuri care sa imi afecteze viata! pentru asta ii multumesc si vreau sa stii ca femeile care iarta infidelitatea sint cele care nu au casa,independenta financiara,serviciu ......care sint slute .urite ciungi,oloage.......femeile care sint la mina barbatului s-au cele care platesc cu aceeasi moneda! ar fi culmea in numele iubirii sa iert un indivit ca si-a clatit chestia in alta gaura doar pentru ca e alta!prefer sa am pe cineva linga mine in care sa am incredere deplina,cineva care ma divineaza si care stie sa-si tina chestia in pantaloni! ..........traiti cum vreti ca asa cum va asterneti asa veti dormi!
FRANNNCE
Postat pe 21 Iulie 2009 23:59
De la: un_electrod, la data 2009-07-21 20:54:55mda..mi-au mai zis niste prieteni comuni ca este instabila emotional..dar ce implica asta? si cum poate iesi din starea asta? cine imi poate detalia??
Pana la urma o sa imi vad de viata mea, asta dupa ce o sa inteleg ce s-a intamplat intre noi si ce se intampla acum cu ea...ms mult


inseamna ca azi te place, maine te uraste

cum iese din starea asta? pai, eliminand ceea ce i-a provocat starea: adica tu
sorry
kitty_krieger
Postat pe 22 Iulie 2009 00:07
De la: FRANNNCE, la data 2009-07-21 23:30:27
De la: kudikgirl, la data 2009-07-21 23:27:16si nu a fost vorba de inselat....asa ca povestea ta cu a lui nu este acelasi lucru
..................................................................................................s-au despartit provizoriu sa vada ce simt fiecare! si ea a simtit.................Draga cind iubesti pe cineva chiar daca sa terminat o relatie nu poti sa te arunci repede in bratele altuia!iti trebuie timp sa iti revii...........sa te regasesti! unde este dragostea din partea ei?

nu France, el a parasit-o pe ea, ca sa vada el ce simte
ea nu-si dorea despartirea

e in primul mesaj
kitty_krieger
Postat pe 22 Iulie 2009 00:08
In iubire orgoliul nu are ce cauta. Ai ranit-o cu despartirea si, aplicand principiul "un cui scoate pe altul", i-a dat o sansa reala altcuiva. Tu i-ai explicat destul de clar ca vrei sa va impacati, iar acum, mingea e in terenul ei. Daca va vrea s-o faca, te va cauta ea, dar, din experienta, iti spun ca nu va mai merge ca inainte. Nu mai insista. Si intre timp, cat astepti o decizie pozitiva din partea ei, vezi de viata ta, iesi cu prietenii, implica-te in cat mai multe activitati si, mai devreme sau mai tarziu, va aparea altcineva careia sa-i pui inima pe tava.
P.S. daca te incalzeste cu ceva, sa stii ca toti am trecut/trecem prin ce treci tu acum, cel putin o data in viata, si acum suntem bine-mersi. Timpul le rezolva pe toate.
kudika019285
Postat pe 22 Iulie 2009 00:10
De la: un_electrod, la data 2009-07-21 21:23:07nu te contrazic..dar iti dau un exemplu clar..fratele meu a stat cu o fata..s-a despartit..ea intre timp a stat cu altu doua luni..apoi s-a impacat cu fratele meu , pt k el a cautat-o si au discutat si astazi sunt aproape de nunta:) stiu k in relatii nu exista retete..mai stiu ca fetele ranite in orgoliu sunt in stare de multe ca sa se razbune, cu actualul are o relatie f ciudata..se intalnesc si se suna rar..nu caut explicatii ca sa fac sa para situatia favorabila mie, am ranit-o mult si acum vrea sa imi arate ca am gresit si k platesc..aaa..iti pot mai da alte doua exemple pe care le cunosc personal de situatii cand relatiile au fost mai puternice dupa refacere..intrucat pauza i-a facut sa constientizeze mai bine ce au avut si ce puteau pierde pt totdeauna
Imi tot ziceti sa caut pe alta..dar e greu..ies cu altele si ma gandesc inca la ea..nu e corect nici fatza de ele nici fatza de mine..ma folosesc de ele sa trec peste.. Chiar am iesit cu o fata, ea vorbea cu suflet de ale ei si eu asa eram pe ganduri k dak ma intreba ce mi-a zis..nu eram in stare sa ii zic.pt k nu eram atent deloc...ink o iubesc..stiu k trebuie sa trec peste dar nu e usor deloc..


pai fata evident sufera si atunci isi cauta alinarea in bratele lui
stii, cand esti de-abia iesit dintr-o relatie serioasa, de regula nu vrei o alta relatie serioasa, ci ceva simplu si fara obligatii

las-o in pace o perioada si daca dupa perioada asta te cauta sau e disponibila sa va vedeti, e numai de bine. Daca nu, atunci e nu.
kitty_krieger
Postat pe 22 Iulie 2009 00:12
De la: FRANNNCE, la data 2009-07-21 23:59:16din pacate nu mi-a luat ultimul mesaj .........si aveam un raspuns ptr d-ra in care ii explicam ca mama mea ma invata cind aveam 19 ani sa nu ma las de nimeni calcata in picioare si sa nu fac compromisuri care sa imi afecteze viata! pentru asta ii multumesc si vreau sa stii ca femeile care iarta infidelitatea sint cele care nu au casa,independenta financiara,serviciu ......care sint slute .urite ciungi,oloage.......femeile care sint la mina barbatului s-au cele care platesc cu aceeasi moneda! ar fi culmea in numele iubirii sa iert un indivit ca si-a clatit chestia in alta gaura doar pentru ca e alta!prefer sa am pe cineva linga mine in care sa am incredere deplina,cineva care ma divineaza si care stie sa-si tina chestia in pantaloni! ..........traiti cum vreti ca asa cum va asterneti asa veti dormi!


Sa ierti NU inseamna sa te lasi calcat in picioare....ci ca esti mai intelept!iar compromisuri se fac in fiecare zi...unele afecteaza...altele mai putin sau deloc...iar sa ierti odata asa ceva nu inseamna nicidecum "cele care nu au casa,independenta financiara,serviciu ......care sint slute .urite ciungi,oloage." mi se pare groaznic sa gandesti asa si sa ai un asa orgoliu!...oricat de mult ar fi unii deranjati de gandul "oamenii nu pot atinge perfectiunea"...e bine ca mai sunt si oameni care stiu ca iertarea va aduce intotdeauna un lucru bun....poate nu in prezent...dar in viitor cu siguranta!..."femeile care sint la mina barbatului "...sa ai un barbat langa tine nu mi se pare o lupta...care la mana caruia este...normal ar fi sa fie echilibru si intelegere....nu ca....femeia e la mana barbatului sau barbatul e la mana femeii!toate astea ascund insa o teama;)
Aaa...si daca am 19 ani si f putina expenta in domeniu nu inseamna ca nu am dreptul sa exprim viziunea mea....
kudikgirl
Postat pe 22 Iulie 2009 00:32
Eram o fire destul de orgolioasa pana sa ma faca sa imi dau seama ca gresesc si nu fac decat sa o indepartez si ranesc dar am reusit sa ma schimb si sa inteleg lucrurile care ne faceau rau.
Posibil sa nu mai mearga la fel o relatie dupa o despartire si o impacare dar la fel cum exista reguli, exista si exceptii, poate ca perioada asta in care nu mai stim unul de altu va face mai dulce impacarea dar la fel de posibil nu va mai fi nimic, acum nu stiu ce sa cred.
Cred totusi ca s-a grabit s-a acorde o sansa altuia, stiu ca a fost si primul venit, era vulnerabila si el poate a profitat de asta..cred k isi face mai mult rau dar e alegerea ei..am sa incerc sa va ascult sfatul si sa nu mai insist pentru ca ce tinea de mine cred k am facut. Mi-a zis la un moment dat ca actualul simte ca ea ma mai iubeste iar el e o aventura de o vara.
Sunt constient ca s-a intamplat multora nu numai mie dar fiecare situatie e aparte macar putin si chiar aveam nevoie sa stiu cum sunt vazute lucrurile din exterior. Sunt 5 zile de cand nu am mai dat nici un semn, iar prietenii ei nu prea ma ajuta si se abtin sa imi vorbeasca despre ea dar asta e..poate va da ea un semn desi o stiu destul de orgolioasa. Intre timp, am reluat antrenamentele la sala, ies in oras, la gratare, vreau sa treaca mai repede timpul. Multumesc ink odata fetelor :)
un_electrod
Postat pe 22 Iulie 2009 09:03
Sincer ma urasc si nu ma recunosc. Am rezistat 4 zile fara sa o caut dar mai devreme i-am dat un mesaj apoi am sunat-o, mi-a respins apoi si-a inchis telefonul. Stiu k e plecata in orasul unde face facultatea si nu are ce face acolo, nu lucreaza sau altceva, deci sta pentru el. Stiu ca ati avut dreptate dar uite k nu am reusit pentru ca e foarte greu, ce pot sa mai fac? simt k o iau de la capat....si sunt iar de unde am plecat..ii par un disperat si nu voiam asta:( ce slab te poate face o femeie..
un_electrod
Postat pe 22 Iulie 2009 19:29
crazy_kathara
Postat pe 22 Iulie 2009 19:32
De la: un_electrod, la data 2009-07-22 19:29:24Sincer ma urasc si nu ma recunosc. Am rezistat 4 zile fara sa o caut dar mai devreme i-am dat un mesaj apoi am sunat-o, mi-a respins apoi si-a inchis telefonul. Stiu k e plecata in orasul unde face facultatea si nu are ce face acolo, nu lucreaza sau altceva, deci sta pentru el. Stiu ca ati avut dreptate dar uite k nu am reusit pentru ca e foarte greu, ce pot sa mai fac? simt k o iau de la capat....si sunt iar de unde am plecat..ii par un disperat si nu voiam asta:( ce slab te poate face o femeie..



ia hai gata.....fii barbat !!!sunt fete destule....daca va simti parere de rau....va fi ea care te va cauta
kudikgirl
Postat pe 22 Iulie 2009 20:42
De la: un_electrod, la data 2009-07-21 21:47:35Cand am hotarat ca o vreau pe ea si doar pe ea dupa o luna de la despartire nu stiam ca e cu altu..eram sigur pe sentimentele mele fara sa stiu ca exista un el...nu-s dak e cazul aici de posesivitate..cat despre obisnuintza..nu stiu ce sa zic..sunt trei luni de cand sunt fara ea..si sentimentele nu s-au schimbat deloc..in general nu spun ceva pana nu simt cu adevarat si ea stie asta..nush..las lucrurile asa si continui fara ea.. si da..nu ma grabesc sa intru in alta relatie pentru ca nu sunt pregatit.. se pare ca ea a fost mai puternica si era pregatita in doar doua saptamani pentru altu. Totusi..nu ma lamureste nimeni cu instabilitatea emotionala??


Instabilitatea emotionala e atunci cand simti nevoie constanta de afectiune din partea cuiva si ajungi sa ai relatii numai sa nu fii singur... asta ar fi din punctul meu de vedere
Rock_this
Postat pe 23 Iulie 2009 11:01
De la: un_electrod, la data 2009-07-22 19:29:24Sincer ma urasc si nu ma recunosc. Am rezistat 4 zile fara sa o caut dar mai devreme i-am dat un mesaj apoi am sunat-o, mi-a respins apoi si-a inchis telefonul. Stiu k e plecata in orasul unde face facultatea si nu are ce face acolo, nu lucreaza sau altceva, deci sta pentru el. Stiu ca ati avut dreptate dar uite k nu am reusit pentru ca e foarte greu, ce pot sa mai fac? simt k o iau de la capat....si sunt iar de unde am plecat..ii par un disperat si nu voiam asta:( ce slab te poate face o femeie..


Taria de a rezista este in tine. Stiu ca suferi si e greu sa nu te gandesti la ea, dar cu cat insisti cu atat faci mai rau. Hai sa facem un pact: nu o mai cauta (nici macar sms) pt 2 sapt. Arata-ne ca poti. Crezi ca ei ii place un barbat-carpa, sa faca ea ce vrea din tine? Eu nu cred. Hai, putzina ambitzie, te rog, suntem alaturi de tine!!
kudika019285
Postat pe 23 Iulie 2009 13:50
De la: kudika019285, la data 2009-07-23 13:50:02
De la: un_electrod, la data 2009-07-22 19:29:24Sincer ma urasc si nu ma recunosc. Am rezistat 4 zile fara sa o caut dar mai devreme i-am dat un mesaj apoi am sunat-o, mi-a respins apoi si-a inchis telefonul. Stiu k e plecata in orasul unde face facultatea si nu are ce face acolo, nu lucreaza sau altceva, deci sta pentru el. Stiu ca ati avut dreptate dar uite k nu am reusit pentru ca e foarte greu, ce pot sa mai fac? simt k o iau de la capat....si sunt iar de unde am plecat..ii par un disperat si nu voiam asta:( ce slab te poate face o femeie..


Taria de a rezista este in tine. Stiu ca suferi si e greu sa nu te gandesti la ea, dar cu cat insisti cu atat faci mai rau. Hai sa facem un pact: nu o mai cauta (nici macar sms) pt 2 sapt. Arata-ne ca poti. Crezi ca ei ii place un barbat-carpa, sa faca ea ce vrea din tine? Eu nu cred. Hai, putzina ambitzie, te rog, suntem alaturi de tine!!


Ok.. promit sa incerc, doua saptamani acum mi se pare enorm dar o sa fac tot posibilul sa o las in pace timpul asta si sa imi vad de ale mele.. Nu cred k ma poate considera barbat-carpa dak incerc sa ii arat ca regret ca am gresit..desi insistentza asta nu cred sa fie buna la ceva. In fine, o sa o fac si pe asta si promit sa revin cu continuarea..ms, e ciudat dar sfaturile de pe forum chiar ma influentzeaza si ma fac sa deschid mai repede ochii..o sa revin..
un_electrod
Postat pe 23 Iulie 2009 14:05
Sunt convinsa ca ai sa reusesti cele 2 sapt. Oricum, daca ai vreun moment de slabiciune, ne gasesti aici.
kudika019285
Postat pe 24 Iulie 2009 22:56
De la: kudika019285, la data 2009-07-24 22:56:21Sunt convinsa ca ai sa reusesti cele 2 sapt. Oricum, daca ai vreun moment de slabiciune, ne gasesti aici.


Ea sta la 50 de km de mine; stiam ca astazi vine acasa si plecasem spre ea dar la jumatatea drumului m_am intors. E copilarie sa nu fiu sigur pe mine deloc de ce fac..dar va intreb..la ce sa ma astept sa se intample dupa cele doua saptamani? sa o caut atunci nu? Poate k ea a petrecut destul timp cu el cat sa ma uite..si nu o sa se mai schimbe nimic.. poate ca e mai serioasa treaba decat ma asteptam si sper degeaba..si sa stau pe ^post de roata de rezerva nu imi prinde deloc bine.. E indragostita de el..cat am cautat-o eu sa ne impacam nu se putea abtine deloc sa nu vb de el..desi ma deranja foarte tare... Ea nu e genu care sa se imparta la doi..incep sa imi pierd sperantza...
un_electrod
Postat pe 25 Iulie 2009 02:15
Din pacate nu am rezistat sa nu aflu raspunsuri de la ea..am mers la ea..am discutat...mi-a zis categoric ca nu ma mai iubeste..si continua relatia cu el.. Din momentul asta renunt definitiv..nu cred k as mai avea altceva de facut.. i-am zis k am si eu pe alta desi nu e asa..si am plecat.
un_electrod
Postat pe 26 Iulie 2009 03:54
De la: un_electrod, la data 2009-07-26 03:54:56Din pacate nu am rezistat sa nu aflu raspunsuri de la ea..am mers la ea..am discutat...mi-a zis categoric ca nu ma mai iubeste..si continua relatia cu el.. Din momentul asta renunt definitiv..nu cred k as mai avea altceva de facut.. i-am zis k am si eu pe alta desi nu e asa..si am plecat.


Offf of of. Ce sa zic? Daca asteptai cele 2 sapt., te-ai mai fi linistit, detasat, racorit cu alte activitati si ai fi reusit sa-ti dai seama singur de cum sta treaba fara sa mai treci prin momentul dureros cand ea a trebuit sa-ti zica in fata ceea ce ti-a tot dat de inteles pana acum. Imi pare rau ca treci prin astea dar sunt sigura ca peste ceva timp va aparea un electrod contrar si pt tine si asta va ramane doar o amintire urata.
kudika019285
Postat pe 26 Iulie 2009 16:36
De la: un_electrod, la data 2009-07-21 22:30:30asa multe sfaturi primesc..si toate diferite k nu stiu ce sa aleg...am cautat-o..si am insistat..dar de cateva zile efectiv nu imi mai raspunde la telefon..e tentata prea mult sa incerce cu el sa vada ce iese pentru ca el e mai in varsta si a reusit sa o ameteasca..am lasat-o vulnerabila..as cauta-o dar imi e ca o caut degeaba acum..sa insist ? o sa par obsedat si disperat si imi e k va ceda si mai greu..

nu renunta!!dak ii sa fie a ta va fi si peste 5 luni sau chiar peste un an..dak ii sa fiti impreuna ve ti fi..eu iti sugerez sa o mai cauti dar cu ceva limita..un msg eventual la 4-5 zile ar fi de ajuns deocamdata!poate k ia sucit ala mintile dar credema k nu va mai dura mult pana sa si dea seama k pe tine te iubeste cu adevarat..asta bineinteles dak te iubeste!!se poate s afi facut acest lucru si din razbunare..tot cei posibil..credema k stiu (trec printr un caz asemanator tie)!
oricum eu iti doresc mulfa bafta si sper sa aud vesti bune despre relatia pe care o veti relua candva!!!
partagas
Postat pe 27 Iulie 2009 17:05
De la: kudika019285, la data 2009-07-22 00:10:08In iubire orgoliul nu are ce cauta. Ai ranit-o cu despartirea si, aplicand principiul "un cui scoate pe altul", i-a dat o sansa reala altcuiva. Tu i-ai explicat destul de clar ca vrei sa va impacati, iar acum, mingea e in terenul ei. Daca va vrea s-o faca, te va cauta ea, dar, din experienta, iti spun ca nu va mai merge ca inainte. Nu mai insista. Si intre timp, cat astepti o decizie pozitiva din partea ei, vezi de viata ta, iesi cu prietenii, implica-te in cat mai multe activitati si, mai devreme sau mai tarziu, va aparea altcineva careia sa-i pui inima pe tava.
P.S. daca te incalzeste cu ceva, sa stii ca toti am trecut/trecem prin ce treci tu acum, cel putin o data in viata, si acum suntem bine-mersi. Timpul le rezolva pe toate.


Nu se mai vede cu cel cu care a stat dupa ce ne-am despartit, credea k se indragostise de el dar nu e asa, nu ii simte deloc lipsa, la mine inca mai tine putin dar nu cat sa incercam iar o relatie si nu vrea sa isi bata joc, zice k nu mai simte nici sa ma ia de mana sau sa ne sarutam, ii e mai bine cum e acum.. sa o uit? nu cred k am cum..sunt aproape 4 luni de cand ne-am despartit si tot la ea ma gandesc zilnic...sa fiu indiferent? nu am mai sunat-o dar azi i-am dat doua mesaje.. A murit dragostea din partea ei pt k m-am purtat urat cu ea, de multe ori o respingeam..dar dak iubesti..nu ierti? o sansa.. astept pareri, fie ele pro sau contra..
un_electrod
Postat pe 28 Iulie 2009 20:46
Gigi-Rapidu'-n varianta feminina
Ma intreb cum poate fata asta sa treaca asa repede de la o stare la alta. Adik, e 3 luni jumatate cu el si-a doua zi nu-i simte deloc lipsa, e cu tine 3 ani si la 2 saptamani dupa despartire - mare dragoste cu altul.
Nu te mai invinovati! Amandoi sunteti vinovati. Si da, daca iubesti ierti, dar daca nu mai e iubire?
Daca nu poti si nu poti (ceea ce nu exista, este doar nu vrei), las-o sa se linisteasca o perioada, sa se adune, sa-si faca oleak de ordine in ganduri, inima, prioritati, apoi incearca s-o recuceresti (flori cu dedicatie, un loc la camin , o excursie undeva, o serenada) (exclus cadouri consistente- e prea obisnuita cu ele ) si daca nici aceasta ultima incercare nu merge...chiar las-o. Parerea mea o stii, cum ca nu merita, dar fa ce-ti zice inima, cu o singura rugaminte- de a te opri la limita penibilului.
kudika019285
Postat pe 29 Iulie 2009 01:57
f greu...de patru luni nu mai ii langa tine si u tot nu ti ai revenit!!!!???..oare asa se va intampla si cu mine??
stiu prin ce treci ,te cred...si k s ati rasp la intrebare...da ,ai dreptate dak iubesti ierti,poti trece peste orice.Sunt atatea cazuri in care partenerii s au prins unu pe altu inseland si tot s au impacat...dak exista iubire poti trece peste orice(asta i parerea mea!)nu o mai cauta ASA DE DES!!POATE INTR O ZI VA FI DIN NOU A TA...SI VETI FI FERICITI!
AI GRIJA DE TINE....
partagas
Postat pe 29 Iulie 2009 17:00
De la: un_electrod, la data 2009-07-21 20:57:55iar legat de sentimente..pot reveni dupa un timp..?? pana acum nu am fost deloc indiferent si am continuat sa o caut..si probabil a simtit k poate face ce vrea din mine si si-a pierdut interesul..oare indiferentza pe o perioada indelungata schimba lucrurile? sau se va instala complet uitarea...

nu fi prost, nu o mai cauta, daca oferi asa ceva unei femei ranite o sa te prajeasca la foc mocnit pana ajungi sa iti doresti moartea din moment ce ai ajuns sa vrei o pauza inseamna ca nu iti era bine cu ea si cum ai spus si tu te'ai hotarat sa faci anumite compromisuri, nu sa lucrati la relatie asa ca fi pe pace si las'o in plata ei si gata.
si da, unele femei, nu stiu cat de generala e treaba, se razbuna prin relatii pasagere ca sa isi raneasca partenerul, eu sunt de parere ca acele persoane sunt fraiere, nu isi dau seama ca isi distrug definitiv relatiile
felixcat
Postat pe 30 Iulie 2009 18:02
Uite o sa-ti spun parerea mea ca fata in tot ceea ce se intampla pt ca am trecut prin ceva asemanator...Voi baietii faceti niste greseli foarte mari cand va hotarati sa va dati seama ce simtiti...mi se pare o prostie sa indepartezi persoana iubita pe seama unor motive stupide...chiar si chestia cu neintelesul este de fapt o chestie care nu isi are rostul intro despartire pt ca daca iubesti faci tot posibilul sa te intelegi cu ea si sa va intelegeti reciproc...intro relatie daca nu luptati amandoi totul a ca si pierdut...asa ai facut tu...ai renuntat la ea si ai lasat totusi sa treaca mult prea mult timp...Daca ai fct chestia asta inseamna ca esti o pers instabila sentimental si ea se putea astepta oricand sai zici din nou ca va despartiti ca nu sti ce simti sau mai stiu eu ce motive etc.Femeile au nevoie de siguranta, de maturitate intro relatie...tu prin decizia ta ai dat dovada de imaturitate...de aceea poate sa implicat in rel aceea cu barbatul de 30 de ani!Cauta la el ceea ce nu a gasit la tine...dar asta nu inseamna ca nu te iubeste... Asa am patit si eu cand mam trezit intro zi ca iubitul meu imi spune ca nu ne mai intelegem, ca nu mai stie ce simte si ca are nevoie sa stam despartiti pana isi da seama ce simte si reuseste sasi faca ordine in ganduri si dp aceea ma va cauta!!!Pe atunci aveam ca tine...aproape 3 ani de relatie!!Mi sa parut o prostie si am incercat sai explic ca nu face bine si sa incercam sa rezolvam situatia impreuna....nu a vrut.Mam conformat insa ce a urmat dp aceea nuti pot reda in cuvinte...o suferintza mai mare ca aia nu o doresc la nimeni!!!il vedeam peste tot...mi se parea ca il zaresc pe strada, ma uitam mereu la telefon sa vad daca ma sunat, plangeam mereu si sufeream mai mult cu fiecare zi in care el nu dadea nici un semn...asa au trecut 2 saptamani si ma sunat...a zis ca ma iubeste si ca nu vrea sa ma piarda....Cand l-am vazut crede-ma ca mi-am dat seama ca sentimentele mele nu sunt aceleasi,ma ranise mult prea tare,eram obosita de atata plans si parca numai il vroiam...iam zis ca nu mai vreau ca nu se mai poate...el a ramas socat,era convins cand ne despartisem ca il iubesc mult si probabil daia si-a permis sa imi faca asta...era sigur ca il astept...fizic lam asteptat dar sentimental era prea tarziu!!!...Din momentul ala a realizat ce a facut si sia cerut iertare dar eu nu lam mai vrut inapoi!!Din momentul acela el ma cautat incontinuu...eu il respingeam mereu si ii spuneam lucruri neadevarate cum ca nul mai iubesc etc dar il iubeam f mult si am reusit sa ascund chestia asta cu succes...Intrun final neam impacat si neam hotarat ca orice gand,orice sentiment sal impartasim impreuna si am ajuns la concluzia ca daca iubesti nu exista motiv de despartire...dintro prostie poti pierde totul...o relatie stabila bazata pe sentimente se construieste cu greu si in timp insa o poti scapa printre degete fara sati dai seama si cu cea mai mare usurintza!Parerea mea...poate te mai iubeste asta numai tu iti poti da seama...nu renunta la ea usor...prin asta o sai dai dovada ca nu lupti si ca numai ai sentimente pt ea ceea ce o va indeparta si mai mult de tine!Ai gresit...daca iubesti ierti dar sa sti ca de multe ori chiar daca iubesti nu prea mai ai puterea sa ierti de teama unei noi dezamagiri!Laso un timp si dp aceea cauto si incerca sa discuti cu ea undeva unde sa fiti doar voi 2, duo prin locurile in care leati petrecut cat erati impreuna...prin rabdare o sa o recuceresti!!!! Mult succes!Asteptam sa revii cu noutati!!!

Postat pe 31 Iulie 2009 10:35
pacat de relatia aia de 3 ani..ai adus omul in situatia sa vrea o pauza sa isi puna gandurile in ordine si din egoism si avand orgoliul ranit i'ai dat viteza ca doar cum isi permite el asa ceva.. asa de mult l'ai iubit tu pe el, norocul lui ca a scapat in cele din urma , si tu stimate cetatean esti exact materialul din care se formeaza stereotipuriile.
felixcat
Postat pe 31 Iulie 2009 17:09
Scuze ca nu am mai postat de ceva timp. Revenind la continuare povestii mele, s-au intamplat asa multe intr-un timp asa scurt k nu stiu cu ce sa incep. Oricum ideea e ca ne-am impacat de vreo 4,5 ori si tot de atatea ori ne-am despartit. Motivul??? Daca nu ma vede cateva zile, moare de dorul meu, vrea sa ma vada, imi simte lipsa si vrea sa fie cu mine. Avand in vedere k eu am pus punct acum cateva luni i-am facut pe plac si am reluat relatia dar dupa cateva zile de stat impreuna parca se plictisea, gasea motive de cearta din orice si nu ma mai voia in apropiere. La ultima noastra discutie de acum o saptamana mi-a zis k tine enorm la mine dar nu poate spune ca ma iubeste , pt ca dupa cateva zile sa aflu de la o prietena comuna ca e constienta ca certurile sunt din cauza ei, pt ca se agatza de orice motiv ca sa ma departeze sa luam pauza desi e constienta ca eu sunt altul si ca o iubesc. Crede k s-a rupt ceva demult si nu mai poate fi ce a fost. Nu zic nu, dar nu din partea mea, poate ca relatia ei pasagera cu tipul mai in varsta a facut-o sa se schimbe, poate e confuza, poate se razbuna, oricum de o saptamana noi nu am mai vb deloc, i-am dat ignore pe mess iar daca ma va suna nici nu vreau sa aud. Inca o mai iubesc dar ce face nu e sanatos pentru nici unul. Chiar ne facusem planuri sa ne mutam impreuna dar tot ea a avut grija sa spulbere totul. Ms pt rabdare, sper ca nu am plictisit, (este doar un rezumat). Ce parere aveti? ce e in mintea unei fete cand face asa ceva? azi te vrea..maine ba..razbunare? confuza? Nu i-a mers cu celalalt si am fost un plan de rezerva? Chiar nu mai stiu ce sa cred...
un_electrod
Postat pe 22 August 2009 19:15
nu cred ca trebuie sa o judeci...incearca sa-i fii prieten daca poti...fara sa o invinuiesti de nimic....si ea si tu cautati...cautati ce nu gasiti unul la celalalt....comunicarea nu a fost constructiva...nu conteaza cu cine te plimbi...cu cine maninci etc..conteazae ai in suflet...stii ...stie ...ce simtiti de fapt? Tu simti ca esti "pierzantul...ea se simte infranta de relatii...rareori iubirea este bicefala....
pacifista
Postat pe 23 August 2009 17:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sunt confuza, in ce parte sa merg, unde sa privesc....?! 5 De la: Alexandra_Ella 3 Aprilie 2015 23:36
Vi sa intamplat vreodata k iubitul sa-si aleaga prietenii? 8 De la: yumalai 21 Mai 2009 08:41
M-a parasit..ok..il vreau inapoi... 147 De la: deea_elena 10 Septembrie 2019 00:04
oare am gresit asa de mult???? 19 De la: stardancer 7 Noiembrie 2009 13:30
O vreau inapoi :( 55 De la: daniella_s 3 Februarie 2010 17:00