Setari Cookie-uri

Credeti ca merita sa mai sufar?

Va multumesc inc`odata pentru raspunsuri si pareri, in special Ancai ca s`a destainuit aici. Oricum eu incerc pe cat posibil sa`mi vad de viata mea si sa`mi gasesc pe altcineva care sa ocupe golul lasat de ea. Iar despre ea am inteles ca`i merge cam prost, dar prea putin ma intereseaza...spun astea in speranta ca va intereseaza cum mai merg lucrurile...
Oricum faptu`i consumat si cum am mai zis`o viata merge inainte cu sau fara voia noastra.
AlexMag
Postat pe 23 August 2009 04:15
pot sa stiu ce vatsya ai?
kudika061307
Postat pe 23 August 2009 17:20
parerea mea este ca te gandesti numai la tine...la cat suferi tu...la faptul ca pierzi ..dar gandeste-te ca este un mare castig...iubirea este inaltatoare nu umilitoare...iubeste-o in taina..marturiseste-i asta noaptea in gandul tau dar mergi mai departe...iubeste-o pentru ca este fericita ..indiferent cu cine...nu o impovara cu durerea ta...in timp va aprecia asta...si un prieten este mai mult decat un iubit....
pacifista
Postat pe 23 August 2009 17:31
De la: AlexMag, la data 2009-08-23 04:15:01Va multumesc inc`odata pentru raspunsuri si pareri, in special Ancai ca s`a destainuit aici. Oricum eu incerc pe cat posibil sa`mi vad de viata mea si sa`mi gasesc pe altcineva care sa ocupe golul lasat de ea. Iar despre ea am inteles ca`i merge cam prost, dar prea putin ma intereseaza...spun astea in speranta ca va intereseaza cum mai merg lucrurile...
Oricum faptu`i consumat si cum am mai zis`o viata merge inainte cu sau fara voia noastra.


Asa te vreau dragalasule,nimeni nu este de neinlocuit.Viata chiar e fumoasa ,doar sa deschizi ochii ca sa vezi asta.

Postat pe 24 August 2009 16:20
Cea mai mare curiozitate a mea. In acest moment are pe altul?
ayyryynn
Postat pe 24 August 2009 17:14
De la: ayyryynn, la data 2009-08-24 17:14:56Cea mai mare curiozitate a mea. In acest moment are pe altul?

ce nu stii nu iti face rau
bestiutza_relouded
Postat pe 24 August 2009 17:17
De la: kudika061307, la data 2009-08-23 17:20:26pot sa stiu ce vatsya ai?


e o chestie relevanta?
AlexMag
Postat pe 25 August 2009 05:39
De la: ayyryynn, la data 2009-08-24 17:14:56Cea mai mare curiozitate a mea. In acest moment are pe altul?


da are...
AlexMag
Postat pe 25 August 2009 05:41
dak vrei un sfat poate ca da.cel putin pt mine.dar dak vrei spui varsta dak nu nu.
kudika061307
Postat pe 26 August 2009 18:12
Poi probabil ea s'a despartit de tine doar pt a fi cu ala. Nu te consuma prea mult. Incearca si tu sa te gandesti la altceva. Mergi in cluburi...sau unde iti place tie cel mai mult. Daca vezi ceva ce iti aduce aminte de ea,trebuie sa gandesti asa "uite..chestia asta e de cand eram cu proasta aia!" . Pe bune. FII BARBAT!!!
ayyryynn
Postat pe 29 August 2009 18:16
De la: ayyryynn, la data 2009-08-29 18:16:51Poi probabil ea s'a despartit de tine doar pt a fi cu ala. Nu te consuma prea mult. Incearca si tu sa te gandesti la altceva. Mergi in cluburi...sau unde iti place tie cel mai mult. Daca vezi ceva ce iti aduce aminte de ea,trebuie sa gandesti asa "uite..chestia asta e de cand eram cu proasta aia!" . Pe bune. FII BARBAT!!!


sincer asta si fac si ma simt super ok...acum ma bucur ca s`a terminat si nu s`a ajuns mai departe decat ar fi fost cazul...iar in legatura cu ceea ce`mi aminteste de ea folosesc aceeasi fraza doar ca schimb cuvantul proasta cu un altul ce`i drept mai dur...
AlexMag
Postat pe 29 August 2009 21:09
da divort rapid si nu ii mai chinui pe parintii tai sa va intretina pe amindoi.parintii ei cu ce au contribuit la casnicia voastra.prieteni nu iti trebuie de nici-u n fel.prietenia este cu interes.in penal avem furtul prin imprietenire.prietenul la nevoie se cunoaste este o raritate.ca sa-ti fie mai usor a uita iubirea te ivat sa rememorezi toate momentele neplacute,cuvintele rele spuse de ia,asa vei uia.nu sinteti deloc potriviti la fire,este lucrul cel mai important.capul sus si mergi inainte.pitulicu
greffe
Postat pe 2 Octombrie 2009 23:46
Este foarte comod sa iti acuzi partenerul cand si tu te-ai dovedit la fel ca si ea.Ar trebui sa intelegi de ce unii barbati prefera singuratatea toata viata.Pentru a evita sa se intample anumite lucruri nedorite care nu pot fi controlate.
kudika023770
Postat pe 3 Octombrie 2009 17:55
De la: lidioi, la data 2009-08-09 07:18:04buna , si eu am divortat de sotul meu pentru ca dragostea noastra s-a terminat... trebuie sa ii intelegi si pe cei de langa tine tine ...viata merge inainte , nu stagneaza si nu v-a fi la fel niciodata ...acum incearca sa accepti si mai ales incearca sa te menti ....mai sint alte fete , nu te limita ...asta a fost sa fie ...uita-te in fata , mai ai prezentul si viitorul ...si inca un sfat , nu mai fii gelos elibereaza-te de lucrurile care te fac sa suferi... esti un barbat si esti mai frumos cind razi ...acum, iesi afara profta de soare si dute unde intr/o zona necunoscuta , vei cunoaste lume noua chiar daca nu vb. cu ei dar te relaxeaza , incearca
Sincer te inteleg ff bine si eu trec acum prin aceiasi chestie parca e trasa la indigoou

Dar un singur sfat simplu INDIFERENTA DOARE CEL MAI TARE laso asa cateva zile impace nu-i mai da satisfactie ca umbli dupa ea si at vezi cum reactioneaza daca nu-ti da nici un semn inseamna ca totul sa sfarshit

E greu sincer e greu dar incearca sa iesi cu prieteni sa iesi la o miscare un fotbal baschet etc etc e greu inceputu dupaia te obijnuiesti

Lasoo singura cateva zile daca e tanara e clar acum la 18-19-20 de ani acum simt ele nevoia sa se distreze.
Su poate a intrat cineva in anturajul ei care ii baga in cap numai prosti sincer ori e baiat ori e fata la mn de ex a intervenit o fata acum u sti dar tre sa o lasi putin ttimp
claudyuu
Postat pe 6 Octombrie 2009 10:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
semne ca vrea sa ne despartim? 21 De la: pickard 31 Iulie 2011 19:35
heei.. 12 De la: kudika_960579 26 August 2014 01:17
Sunt insarcinata dar iubirea e imposibila 4 De la: adorrra 9 August 2012 10:18
o poveste frumoasa dar cu final trist... 21 De la: ioanam859 29 Iunie 2010 16:19
Suferinta din dragoste 9 De la: Thais13 27 Decembrie 2011 12:08